Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 15 Sty 2010, 12:44 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Mam problem z paroma rzeczami i zacznę po kolei.

1)
Nie mogę znaleźć działającej funkcji, która by zamieniała konkretny znak w napisie na inny lub ewentualnie w miejscu danego znaku dzieliła napis na dwie częsci (np. podział nazwy awatara na osobno imię i nazwisko). Znalazłem jakąś funkcję niestandardową str_replace, ale niestety nie zadziałała mi.

2)
Wczoraj wybudowałem sobie zegar analogowy (ze wskazówkami dla nieznających terminologii). Owszem, działa jak nalezy, ale chciałbym, by przy ruchu wskazówek było uwzględniane położenie zegara. Nie wiem, jak to wykonać, czy mnożeniem, czy dodawaniem... I czy robić to już na zmiennej typu rotation, czy na zmiennej typu vector.

3)
Interesowałby mnie prosty skrypcik do obsługi ekranu np. telewizora, ale bez jakichśtam funkcji z wyszukiwaniem na stronie YouTube filmików. Ma tylko odtwarzać strumień ustawiony na video steam. Woodzik kiedyś coś wspominał, że ma taki skrypt, ale pewnie tylko do filmów. Od paru tygodni nie mogę jakoś znaleźć odpowiednich funkcji w LSL, by wykonać taki ekranik. Aha, odtwarzanie muzyki do filmu jest brane pod uwagę, bo inaczej nie ma to sensu.

Wiem, że to nieco chaotyczne opisy i zapewne banalne problemy, ale niestety nie potrafię sobie z nimi poradzić za mocno.

Z góry dziękuję, jeżeli ktoś będzie miał chociażby jedne z tych skryptów. Najlepiej w wersji full perm i niekoniecznie przesłanej w SL. Może być na PW, byleby jakoś działał i był prosty, bym go zrozumiał za np. miesiąc.

Edit:
Dla większej przejrzystości zapodaję wygląd aktualny zegara (awatar stoi w okolicach godziny piątej):
112

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sty 2010, 16:44 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
nick w SL: Krzysztof Aeon
Co do pierwszego, korzystasz z llParseString2List, ustawiając spację jako separator kolejnych elementów listy. W efekcie otrzymasz listę złożoną z 2 pozycji: imienia i nazwiska.

Jeśli chodzi o drugie, gdzieś na forum znajdziesz szereg 4 komend przetwarzających wektor na rotację. Ja osobiście jednak bym dodawał rotację do rotacji obiektu, oczywiście jeśli punktem odniesienia nie jest root prim...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sty 2010, 17:09 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Właśnie byłoby najlepiej, gdyby pozycja root prima była uwzględniana, bo wszystkie primy składowe mają taką samą pozycję jak root prim, ale tylko wskazówki co minutę się odpowiednio ustawiają (znaczy pod odpowiednim kątem).

A co do podaje funkcji, to chyba z niej skorzystam, chociaż... w przykładzie na str_replace była ta funkcja i niezbyt zrozumiałem, czemu? (funkcja od listy w funkcji zwracających łańcuch znaków)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sty 2010, 17:19 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
nick w SL: Krzysztof Aeon
Też nie wiem. Sama funkcja jest całkiem ciekawa, ponieważ pozwala np. na napisanie konfiguracji chatem. Nie wiem co prawda do czego ci imię i nazwisko ava oddzielone od siebie, ale możesz spokojnie w 3 linijkach zawrzeć utworzenie listy (czy to w sensorze, czy listenie czy gdzie tam chcesz), wpisanie imienia do jednej zmiennej a nazwiska do drugiej. I rób sobie z tym co ci się żywnie podoba.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sty 2010, 17:29 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Kiedyś opisywałem problematykę skryptu wysyłającego dane na serwer zewnętrzny. skrypt działa, ale imię i nazwisko awatara sa jako jedne ciąg znaków, zatem podział ich przed wysłaniem jest tutaj przydatny.

Na serwerze zewnętrznym znajduje się skrypt PHP, który albo zapisuje awatara do bazy danych, jeżeli go tam jeszcze nie ma, albo aktywuje konto, jeżeli rejestracja odbyła się drogą poprzez przeglądarkę www.

Tak, zamotane to lekko się wydaje, ale... Może się przydać. I można to w SL spotkać.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Sty 2010, 12:45 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: WoodPaker Barbosa
Ad1. Odpowiedziano
Ad2. --> http://www.dimmension3.spine.pl/modules ... rial&nr=19
Ad3. Mam nadal taki skrypt i to wlasnie do TV a nie do YT :). Prosty TV, ktory pokazuje.

A jakby Ci bylo malo to zagladnij tu --> http://wiki.secondlife.com/wiki/How_To_Show_Video_in_SL

Cytuj:
Kiedyś opisywałem problematykę skryptu wysyłającego dane na serwer zewnętrzny. skrypt działa, ale imię i nazwisko awatara sa jako jedne ciąg znaków, zatem podział ich przed wysłaniem jest tutaj przydatny.

Taki skrypt wraz z PHP mam takze :-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Sty 2010, 16:58 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Heh, jakoś się domyślałem, że Wood odpowie na moje pytania. I bardzo dziękuję za pomoc. Jak tylko znajdę czas w sesji, to zagłębię się w pomocne materiały.

PS.: Wood, wiem, że skrypt LSL + PHP masz. Ja tez mam działający, co sam sprawdzałeś. A teraz mam uzupełniony o możliwość podziału nazwy awatara... Ale nie miałem czasu to przetestować, bo sesja jest.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso