Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 17 Paź 2007, 20:00 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: WoodPaker Barbosa
Szanowni Panstwo. Mam pytanie warte 1000pkt. Pewnie znajde odpowiedz na jakiejs LSL wiki ale wrodfzone lenistwo niepozwala mi tego szukac zanim niezapytam tutaj. Czy ktos z szanownych panstwa wie czy i jak za pomoca skryptu mozna sparwdzic plec avatara?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Paź 2007, 21:05 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2007
nick w SL: Noah Perinal
Długo zastanawiałem się co znaczy słowo "PLEC". Ale teraz już wiem, że chodzi ci o "płeć" :mrgreen:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Paź 2007, 21:21 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2007
nick w SL: Ayumi Cassini
Niestety nie ma takiej możliwości. Może kiedyś ;-)

Profil E-mail Offline
PostPost został usunięty przez Madelaine 08 Lut 2010, 23:03.
Nie podano
PostWysłany: 10 Lis 2007, 13:36 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Ech, nawet nie wiesz na co się wazysz! Nie zapominaj gdzie stoja serwery i pod jakie prawo podpadaja. W kraju tym za zamowienie CZARNEJ kawy można wyleciec z pracy ( kawa jest z mlekiem lub bez – ale nigdy CZARNA) a wspomnienie przez nobliste o roznicach poziomu inteligencji ras prowadzi do strasznych rzeczy
Wyjasnia to zreszta przypis do ToS:

The use of derogatory or demeaning language or images in reference to another Resident's race, ethnicity, gender, religion, or sexual orientation is never allowed in Second Life.

Rozdajac wchodzacym zroznicowane podarunki – np. kwiatek dla pani i flaszka dla pana dokonasz sexistowskiego i niewybaczalneggo czynu!
Przyszla mi jeszcze jedna mysl do glowy – czy powyzszy przepis dotyczy avatarow czy graczy?
Czy mogę powiesic sobie nad knajpa napis – ZAKAZ WSTEPU AVATAROM O CIEMNEJ KARNACJI, O NIEARYJSKIM KSZTALCIE NOSA....
Jeśli nie, tzn ze avatary maja plec, rase itd. co wyglada calkiem ciekawie. Zobaczcie co z tego wynika:
Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, ze przy rozpoczynaniu gry nie było mozliwosci wyboru Murzy.. tfu Afroamerykanina, na 90 procent nie było tam Chinczyka, a glowe sobie dam uciac ze, ze nie było Eskimosa i Indianina. Eskimosi sa wiec skazani na zakup skina! Można by ladny procesik utluc podajac LL do sądu o segregacje rasowa

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Lis 2007, 01:39 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
W ogóle mało jest ciemnych skinów. Znam może ze dwóch kreatorów, którzy je robią. Azjatyckich już deko więcej, ale wciąż... Ile ciemnoskórych av'ów spotkaliście w SL?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Lis 2007, 09:58 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2007
nick w SL: Noah Perinal
Ja spotkałem mulatkę ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Lis 2007, 12:54 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2007
Trudno powiedziec, bo chyba nie zwracam takiej uwagi na kolor awatara. Musiałby się jakoś bardziej wyróżniać, żebym zapamiętała.

Kiedyś byłam na spotkaniu z Laetizią Coronet, oprócz niej była jeszcze jedna Murzynka - z tym że w RL obie były białymi mężczyznami :)

Przy rejestracji przez strone CSI mozna wybrac ciemnoskory awatar. Za to nie można wybrać Furry, to chyba też dyskryminacja? :]

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Lis 2007, 12:56 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
Ja mam kolezanke murzynke, amerykanke. Wiele razy z nia rozmawialem w RL i zawsze narzekala, ze ma trudnosci ze znalezieniem czarnej skory. Przez okolo 3 miesiace byla biala w SL mimo iz chciala byc czarna :/
Jednak cos w tym jest, ze nie ma czarnych skinow

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Lis 2007, 13:37 
Dołączenie:
Sierpień 2007
jako ze robilem skina i chodzilem tez po sklepach podpatrujac konkurencje uwazam ze z murzynskimi skinami nie jest wcale zle :)
ale czarnoskorego avatara o wiele trudniej jest spotkac :]

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Lis 2007, 07:54 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Mój alt jest Murzynką. A skórę mam z Newbie Pack z Sin Skins.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Lis 2007, 12:06 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
No to wywolalem burze :P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Lis 2007, 18:25 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
nick w SL: Krzysztof Aeon
niestety przez paradoksy amerykańskiego prawa, w którym każdy pozywa każdego za brak literki lub dwóch, jesteśmy zmuszeni do tak nielogicznych ograniczeń.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Lis 2007, 10:57 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: Marolek Hamaski
wracając do pytania z tematu ...

w planach jest funkcja sprawdzająca płeć
llDetectedSex(integer num)

lecz wydaje mi się, że tak funkcja to tylko taki mały żarcik :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Lis 2007, 11:41 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Ale sex avatara, która zaznaczana jest w appearance, czy sex z konta na stronie LL?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Lis 2007, 12:31 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
chyba avatara, bo jaki jest sens czegoś innego?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Lis 2007, 13:33 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
rownie obiecujaco wygladaja nastepne funkcje lDetectedSexualPreference oraz dalszy ciag textu. ktory - polecam:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Lis 2007, 14:15 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Się chyba byłam zagapiłam... bo myślałam, że mamy koniec listopada, a tu już 1 kwietnia!
A jaki sens? No nie wiem... Wyobraź sobie, że stajesz na ślubnym kobiercu z kobietą swojego (drugiego) życia, by po jakimś czasie odkryć, że w RL jest krzepkim chłopakiem. Ja tam uprzedzona nie jestem, ale niektórym to przeszkadza. Może o to chodzi ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2008, 14:05 
Dołączenie:
Marzec 2008
nick w SL: NekoKay
Morrigan napisał(a):
Się chyba byłam zagapiłam... bo myślałam, że mamy koniec listopada, a tu już 1 kwietnia!
A jaki sens? No nie wiem... Wyobraź sobie, że stajesz na ślubnym kobiercu z kobietą swojego (drugiego) życia, by po jakimś czasie odkryć, że w RL jest krzepkim chłopakiem. Ja tam uprzedzona nie jestem, ale niektórym to przeszkadza. Może o to chodzi ;)

No to nieźle się poznaliście w SL :P

Taka funkcja okazała by się przydatna np. F ubiera jakiś prim to latają wokoło niej różowe serduszka, a jak ubiera M to latają wkoło niego jakieś samochodziki czy cuś, albo żeby powitanie nie brzmiało "Witam" a "Witam Panią" / "Witam Pana". Po prostu najnormalniejsze zbieranie danych o postaci która wchodzi w interakcję z obiektem.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 31 Mar 2008, 10:22 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
sharkos napisał(a):
Taka funkcja okazała by się przydatna np. F ubiera jakiś prim to latają wokoło niej różowe serduszka, a jak ubiera M to latają wkoło niego jakieś samochodziki czy

Zaklada!!! :!:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 31 Mar 2008, 10:35 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Wood jak zwykle nie czytasz ze zrozumieniem!
Cytuj:
"F .... ubiera M to latają wkoło niego jakieś samochodziki"

Ja wiem, ze tobie zdarza sie tylko F rozbierac i potem juz o niej zapominasz. Ale wyobraz sobie, ze niektore F nie tylko rozbieraja ale takze potem ubieraja M i milo by bylo, zeby wtedy krazyly wokol samochodziki.
A tak serio - ujawnienie plci, podobnie jak pochodzenia, wieku itd byloby chyba zlamaniem ToS (prawo do prywatnosci itd)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 31 Mar 2008, 10:44 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Jacek napisał(a):
ujawnienie plci, podobnie jak pochodzenia, wieku itd byloby chyba zlamaniem ToS (prawo do prywatnosci itd)

Byłoby też złamaniem zasad tej zabawy. Po co wymyślać świat, w którym można dowolnie zmieniać płeć, wygląd, a nawet gatunek... i jednocześnie tworzyć narzędzie do sprawdzania kto jest kim...
(powiedziała ta, która nawet koloru włosów nie zmieniła w sl 8-) )

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 31 Mar 2008, 10:56 
Dołączenie:
Marzec 2008
Yyyy ujawnienie płci awatara? Ale to przecież widać O_o tylko przydało by się to ujawnić dla skryptów, nikomu raczej nie chodzi o ujawnienie płci wybranej przy rejestracji.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 31 Mar 2008, 15:03 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
Tylko jest też taka sprawa, że av może w każdej chwili zmienić dowolnie postać

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 31 Mar 2008, 17:27 
Dołączenie:
Marzec 2008
@piotrekn - to nie ma znaczenia, sens jest tu że do avatara płci pięknej nie będzie skrypt pisał witam pana i odwrotnie.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso