Odpowiedz
Autor Wiadomość
Mężczyzna
PostWysłany: 26 Sty 2012, 17:56 
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Deso Ersetu
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... omosc.html
Warto poczytać, tabelka na drugiej stronie dość przejrzysta. Wierzyć nie trzeba, ale chyba nikomu myślącemu nie zaszkodzi poznać opinię kogoś mającego styczność z przepisami.
Mnie te całe ACTA się nie podoba jako takie, chociaż sam czasami ostro się wkurzam gdy np. LL nic nie robi w sprawie copybot.
Ale jeśli wierzyć temu mecenasowi i jeśli on się nie myli, to aż tak wiele się nie zmieni.
Zobaczymy, ile w tym wszystkim było bezpodstawnego siania paniki przez osoby, które w ogóle nie przeczytały zapisów w ACTA, które nie znały obowiązujących do tej pory przepisów w Polsce, a ile było zasadności w tych obawach.

edycja:
A i chciałem dodać, że podoba mi się wypowiedź Adamusa :-)

Ostatnio edytowany przez Deso, 26 Sty 2012, 18:06, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 26 Sty 2012, 18:03 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
A mnie zaskakuje, że dajecie się prowokować takiemu trollikowi jak glu :)
/me bije się w pierś, że też przez chwilę się dała sprowokować, ale zużyła co najwyżej na to dwa zdania :D

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 26 Sty 2012, 18:46 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Deso, tabelka jest przejrzysta ale dlatego. ze zrobiono ja w cwany sposob. Mecenas wybral sobie z ACTA paragrafy, ktore nie sa grozne i ... napisal, ze nie sa grozne. Zostawil jeden grozny ( na koncu - art 27) i napisal, ze wzbudza on jego niepokoj.
Niepokoj?! Paragraf, ktory mowi o tym, ze lamanie praw autorskich bedzie scigane z urzedu, jak morderstwo i gwalt, a nie na wniosek poszkodowanego, jest 'niepokojacy"!
Dlaczego mecenas przemilczal np paragraf 11. w ktorym sa takie kwiatki jak: "osoba, którą podejrzewa się o naruszenie" ( czyli wystarczy samo podejrzenie!), "Informacje takie mogą obejmować informacje dotyczące dowolnej osoby zaangażowanej w jakikolwiek aspekt naruszenia lub podejrzewanego naruszenia" ( czyli po prostu - kazdej osoby).

Zreszta, co jak mozna podpisac traktat, ktory wzbudza tyle kontrowersji i ma setki mozliwych interpretacji? Podpisalibyscie umowe wynajmu mieszkania, w ktorej bylby zapisy w rodzaju "gospodarz domu zobowiazuje sie raczej nie wyrzucac najmujacego, chyba ze wyrzuci. Ale raczej nie" ?
Tak wlasnie napisana jest ACTA. Panstwa podpisujace raczej nie beda scigac masowo lamiacych prawa autorskie, chyba ze beda. Ale moze nie.

EDIT:
Troche sie zagalopowalem, bo gwalt nie jest scigany z urzedu. Wole sie sam pokajac, zanim ktos mi to wytknie.

Ostatnio edytowany przez Jacek, 26 Sty 2012, 19:28, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 26 Sty 2012, 19:05 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Darnok Quar
Jacek napisał(a):
Tak wlasnie napisana jest ACTA. Panstwa podpisujace raczej nie beda scigac masowo lamiacych prawa autorskie, chyba ze beda. Ale moze nie.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
tak najlepiej sie pisze wszelkie przepisy
wowczas zaleznie od potrzeby - lubi sie/ nie lubi
roznie sie je interpretuje
i sie dowiadujemy, ze jak Kali ukradł to ukradł
a jak Ali ukradł to nie ukradł, bo nie wystarczy ukraść by ukraść ale jeszcze musi być spełniony warunek, ze swiatło musialo byc zgaszone
vide ostatnie orzecznictwa w Polsce
zwlaszcza w sprawach 'politycznych'
:mrgreen:

Pewien człowiek rzekł do wszechświata - Ja istnieję Panie,
- A jednak, wszechświat na to, Fakt ten nie nakłada na mnie żadnych zobowiązań
S. Crane

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Sty 2012, 19:32 
Banita
Dołączenie:
Wrzesień 2010
Zuo rozpracowłaś mnie, tak trolluje ;) pewnie z nudów, mam wakacje od lipca 2011 i nie śpiesze się ich kończyć. TAK czy siak, szum wokół ACTA jest dobry - pokazuje,że ludzie potrafią się zjednoczyć w walce o jakaś sprawe. Pomijając ACTA, czy naprawde uważacie, że prawa autorskie są u nas egzekfowane? Te pojedyńcze akcje przeciw piractwu to kropla w morzu. Tu nie chodzi już o prawo, ale o ludzi.....ich mentalnośc. Przykłady; kwitnące portale do wymiany plików, i drażni mnie to, że ktoś to wogóle broni, ściąganie gier, programów i filmów, muzyki za którą właściciel ,autor, wydawca, KORPORACJA chce kase TO KRADZIEŻ, i dla mnie ktoś kto to rob jest złodziejem nawet jeśli sam oszukuje siebie,że nie.
Pozatym wcale mnie nie dziwi,że te KORPORACJE, firmy, wydawcy szukają większych zysków i środków do prześladowania złodziejstwa króre im tą kase zwija z przed nosa. W końcu żyjemy w erze korporacji, dużych firm , unii europejskiej i sami sobie skręciliśmy ten bat.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 26 Sty 2012, 19:44 
Dołączenie:
Maj 2007
glu napisał(a):
egzekfowane

Egzekfowane pewnie nie są, ale myślę, że egzekwowane jednak tak. Oczywiście o ile ktoś (twórca) zgłosi, że gdzieś ktoś nielegalnie udostępnia jego 'utwór'.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Sty 2012, 19:47 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Hyde McAuley
To może niech nagrywają muzykę na winylach, a filmy na celulozie. Wtedy może zniknie problem piractwa ;)

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 26 Sty 2012, 19:50 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
A zdjęcia klasycznymi aparatami na normalny film, a nie cyfrówkami. Wtedy będzie ciut trudniejsza obróbka w spiraconym Photoshopie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Sty 2012, 19:58 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Hyde McAuley
Prawdziwy fotograf nie używa Photoshopa :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Sty 2012, 20:34 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2011
Ach te ACTA :lol:

Cytuj:
Może rzeczywiście ACTA nic nie zmieni w polskim prawie, no bo po co miałoby zmieniać? MKiDN znalazło inny sposób na zlikwidowanie prywatności i ograniczeniu innych praw obywatelskich w Internecie i nie tylko w Internecie. Tym innym sposobem jest POROZUMIENIE, czyli "przyjazna użytkownikom samoregulacja na zasadzie B2B" (http://www.isoc.org.pl/201111/ochronaprawwlasnosci). Tutaj też wszystko toczyło się "jawnie" i "było szeroko konsultowane".
Ta przyjazna "użytkownikom samoregulacja" zawarta jest w art. 4 "Uprawniony identyfikuje oraz rozpoznaje naruszenia praw własności intelektualnej. W tym celu może monitorować środowisko cyfrowe" (http://prawo.vagla.pl/node/9564)
Warto zauważyć, że "środowisko cyfrowe" to znacznie szerzej niż Internet. To także komputery firmowe, komputery domowe użytkowników, a nawet systemy teleinformatyczne elektrowni czy zapór wodnych, o których wczoraj mówił gen. Koziej.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Sty 2012, 20:40 
Dołączenie:
Październik 2010
glu napisał(a):
Pozatym wcale mnie nie dziwi,że te KORPORACJE, firmy, wydawcy szukają większych zysków i środków do prześladowania złodziejstwa króre im tą kase zwija z przed nosa. W końcu żyjemy w erze korporacji, dużych firm , unii europejskiej i sami sobie skręciliśmy ten bat.

Mnie dziwi bo nastawienie wyłącznie na zysk to ślepy zaułek. Nasze czasy nie są wyjątkowe. Kiedyś był kolonializm i kompanie handlowe. Dzisiaj korporacje. Chciwych ludzi nigdy nie brakuje.

Co do UE. Europejski Trybunał Sprawiedliwości uznał, że nie można zmusić dostawców internetu do zainstalowania systemu zapobiegającego nielegalnemu pobieraniu plików.
Szkoda, że polski rząd nie poczekał na rozstrzygnięcia co do legalności ACTA w UE. Niestety Polaków to nie dotyczy ponieważ wynika z Karty Praw Podstawowych.

Edit

Tak przy okazji widać jak złożony jest system prawny obecnie. Tym bardziej pośpiech z wprowadzaniem ACTA bez zbadania legalności i konsultacji społecznych trudno wytłumaczyć.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 26 Sty 2012, 20:49 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Bartek Bressig
To pozostawię bez komentarza: http://www.nutafm.pl/index.php/newsy/info/112-skutki-dzialania-acta-brytyjski-student-ma-zostac-przykladnie-ukarany

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 26 Sty 2012, 20:51 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2009
nick w SL: Kuleer Kanto
kurde dosłownie w tej chwili przeczytałem to samo i wszedłem na forum żeby dodać link :P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Sty 2012, 21:30 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2011
internet jest jak rwąca rzeka. Jak postawią tamę to albo woda ją rozpieprzy albo znajdzie sobie inną drogę i ją ominie. Niestety przy okazji parę kropel wody z tej rzeki wyparuje.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Sty 2012, 21:43 
Dołączenie:
Styczeń 2012
Dzisiaj punkt 22:00, miejsce: Polish Gothic. Czarny marsz przeciw ACTA. Protestowaliśmy w poniedziałek, protestujemy i dziś! Zapraszamy serdecznie każdego rezydenta SL któremu nie obca jest idea szeroko rozumianej WOLNOŚCI.

http://www.youtube.com/watch?v=jmQk-6VhFP4

http://www.youtube.com/watch?v=8rfdEnzOM5s

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Sty 2012, 22:36 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2011
Cytuj:
Prof. dr hab. inż. Mieczysław Muraszkiewicz wysłał dziś do członków RI następującą informację: "Szanowni Członkowie Rady Informatyzacji IV Kadencji, niniejszym uprzejmie Państwa informuje, że w dn. 26 stycznia 2012 r. złożyłem na ręce Pana Ministra Michała Boniego rezygnację z funkcji Przewodniczącego Rady Informatyzacji IV Kadencji oraz członkostwa w tej Radzie. Rezygnacja jest reakcją na podpisanie przez Pana Premiera Rządu RP upoważnienie dla polskiej ambasador w Japonii do przyjęcia umowy ACTA oraz podpisanie tej umowy przez Panią Ambasador w dn. 26 stycznia, 2012 r. w Japonii.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 26 Sty 2012, 23:12 
Dołączenie:
Sierpień 2007
bylem dzis na demonstracji z poznaniu , bylo dosc ciekawie :) na koncu policja wszystkich spalowala [fajna relacja tekstowa]

ciekawe czy to poczatek... czegos wiekszego...

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 27 Sty 2012, 09:33 
Dołączenie:
Maj 2007
http://www.internetblackout.org/usa-nie ... cta,0.html
Ciekawie....

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 27 Sty 2012, 09:43 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
nick w SL: Adamus Inglewood
Cieszy to, że zaczyna się coraz głośniej i otwarcie mówić o tym, czyje interesy tak naprawdę chroni ACTA.
Może faktycznie ludzie się obudzą i nie dadzą się wodzić za nos.

A tu kilka ciekawostek o tym co w sprawie ACTA działo się w Polsce, jak wyglądały "konsultacje" i jeszcze o tym ile na temat ACTA mamy naprawdę do gadania w świecie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Sty 2012, 14:02 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2011
A ja czekam kiedy polskie podziemie informatyczne ujawni przeciętnemu człowiekowi jak wygląda jego bezpieczeństwo w internecie. Co jest monitorowane w jaki sposób i przez kogo. Jakie są legalne i nielegalne sposoby inflitracji człowieka w necie. Jak działają różnego typu programy zbierające i przetwarzające informacje używane przez państwa. Które oficjalne zabezpieczenia uznawane za bezpieczne są tak naprawdę złamane. Listę nieopublikowanych luk w systemie windows wykorzystywanych w wojnie cybernetycznej. W jaki sposób można inwigilować obywatela bez włamywania się na komputer ofiary lub monitorowania łącza.

Jak by tu obrazowo przedstwić obecną sytuację. To tak ja by ludzie z jakiejś tajnej jednostki do spraw zwalczania zorganizowanej przestepczości ćwiczyli na jednej siłowni ze ściganymi przestępcami. Prawie wszyscy się znają i wiedzą mniej więcej kto jest kim a nawet mówią sobie po imieniu. Wymieniają się doświedczeniami na temat ćwiczeń na mieśnie brzucha, klatki pierśiowej i tak dalej. Oficjalnie po za siłownią mogli by do siebie nawet strzelać ale w siłowni mogą być nawet przyjaciółmi a nawet razem omawiać prywatne interesy i razem działać po za siłownią nad jakąś sprawą niezwiązaną z ich oficjalnym zawodem. Jeżeli jest tak bliski kontakt to od czasu do czasu z jednej lub z drugiej strony następuje zdrada własnej grupy.

ACTA to tylko czubek góry lodowej. :oops:

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso