Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 21 Sty 2012, 11:22 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Czym jest ACTA:

Image

Więcej informacji o ACTA

Tak będą wyglądały filmy na YouTube

A tak nasze wpisy:
Cytuj:
Nasz rząd██ ████ ██. ████ jest ███ █ ███ ███ wspaniały ████ ██ ██ ████ ███ █ chwała █████ ██ █████ ███ im ███ ████ ███ ███.

Ostatnio edytowany przez Zuo, 21 Sty 2012, 17:27, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Sty 2012, 12:30 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Bartek Bressig
Ja, sam osobiście jest za tym aby ten portal przyłączył się do protestu.
Forum ma dużą dzienną liczbę odwiedzin więc dużo osób dowie się o ACTA.
Również zachęcam do tego wszystkich co mają strony internetowe, aby przyłączyli się do protestu.
Admin portalu niedlaacta.pl przygotował prosty skrypt, który wyłączy nasza stronę w poniedziałek.
Cytuj:
Możesz użyć gotowego skryptu, który automatycznie zaciemni Twoją stronę w dniu protestu. Poniższy kod wklej zaraz przed zakończeniem body (zaraz przed </body>)

Kod:
<script type="text/javascript">var d=new Date();if(d.getDate()==23){var p="<div style='z-index:9999;position:absolute;top:0px;left:0px;width:100%;height:100%;background-color:#0e0e0e;font-family:Helvetica, Arial, sans-serif;color: #d7d7d7;text-align:center;'>"+"   <h1 style='font-size:66px;color: #d7d7d7;'>Nie dla <strong style='color: #d30000;'>ACTA !</strong></h1>" +" <h2 style='color: #d7d7d7;font-size:45px;line-height:50px;'>Nie dla <strong style='color: #d30000;'>cenzury internetu !</strong></h2>"+" <a href='http://niedlaacta.pl' style='color:#d7d7d7; text-decoration:none;'>[ Dowiedz się więcej ]</a>"+"</div>";document.write(p);}</script>

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Sty 2012, 14:07 
Dołączenie:
Wrzesień 2009
Cytuj:
jak dowiedzieliśmy się na spotkaniu w Kancelarii Premiera, już za tydzień (26 stycznia) ma podpisać w Brukseli Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski.

Na dzisiejszym spotkaniu przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Gospodarki bez mrugnięcia okiem potwierdzili, że polski rząd od samego początku wspierał prace and ACTA i nie podnosił żadnych zastrzeżeń co do jego zgodności z polskim prawem czy interesami polskiego społeczeństwa.

Ostatecznie decyzja o przyjęciu ACTA na poziomie Unii Europejskiej została podjęta przez rząd 25 listopada. Okazało się też, że zapadła ona w tzw. trybie obiegowym, czyli bez dyskusji na Radzie Ministrów, ponieważ żaden z Ministrów (chodzi jeszcze o skład z poprzedniej kadencji) nie zgłosił sprzeciwu i potrzeby debaty.

źródło: http://www.chip.pl/news/wydarzenia/prawo-i-polityka/2012/01/czy-polsce-grozi-cenzura-internetu-w-imie-ochrony-praw-autorskich

Ostatnio edytowany przez Czes, 21 Sty 2012, 14:19, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Sty 2012, 14:10 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2008
nick w SL: Anka Sporg
Hej

Są tez inne metody cenzurowania sieci.
Programista skazany na śmierć
Co do wyżej wymienionej akcji - przecież to nic nie da. ACTA i tak bedzie podpisane przez nasz rząd.

pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Sty 2012, 15:54 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Krewetka, Cześ - ehhh z wami robić rewolucje... Nie jest klepnięte przez premiera. Poza tym - http://webhosting.pl/MSWIA.zamowilo.nar ... .tym.prawo

Nie! I już! Nie damy się! Bój to jest nasz ostatni! :!: :!: :!:

8-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Sty 2012, 16:20 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2008
Hej

Ale będzie klepnięte. Nie czarujmy się, rząd od początku wspierał ten projekt. Wiadomo więc, że premier podpisze. Jeszcze jak Kaczyńscy byli przy władzy, kombinowano u nas nad cenzurowaniem internetu. Projekt wracał co jakiś czas w coraz to innych formach. Odrzucano. Różnica polegała na tym, że to były nasze wewnątrzkrajowe kombinacje. A teraz mamy przed oczami międzynarodowy projekt. UE prędzej czy później wymusi na nas podpisanie czegoś takiego. Niestety....
W USA SOPA ujrzało światło dzienne. Ludzie protestują. Na stronach są linki do petycji, w której trzeba podać swoje dane osobowe celem jej podpisania. Później FBI będzie miało gotową listę nazwisk, które trzeba będzie sprawdzić :)

pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Sty 2012, 16:42 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Czy jeżeli mam legalnego Windowsa i w lewym dolnym rogu logo Windowsa, to podchodzę już pod ACTA jak zrobię screen ekranu?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Sty 2012, 17:00 
Dołączenie:
Wrzesień 2009
Stanowisko dystrybutora gier

Cytuj:
Nie znasz? To twórcy "Wiedźmina", a GOG.com (zarejestrowany na Cyprze) to taki mini-Steam, sklep sprzedający gry w wersji cyfrowej, głównie starsze tytuły.

GOG jasno określił, co myśli o SOPA/PIPA. W oświadczeniu czytamy (wybrałem fragmenty):
Cytuj:
Jesteśmy polską firmą i zwykle stoimy na stanowisku, że nie powinniśmy komentować działań politycznych, legislacyjnych i akcji rządowych innych krajów

ALE.
SOPA działa w podobny sposób do DRMu i naszym zdaniem uderza ona w przeważającej większości w uczciwych konsumentów. Piraci którzy ściągają pliki za pomocą torrentów i sieci P2P nie mają z ich powodów żadnych niedogodności, a już najmniej wpłynie na nich SOPA i PIPA; natomiast ludzie, którzy zamieszczają na YouTubie zapisy z przejścia gier mogą być nimi dotknięci
SOPA nie jest sposobem na rozwiązanie problemu piractwa

Cytuj:
Krewetka, Cześ - ehhh z wami robić rewolucje...
zeby robic rewolucje najpierw musi to przejsc :-D Na razie to conajwyzej mozemy sobie protestowac.

Ostatnio edytowany przez Czes, 21 Sty 2012, 17:12, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Sty 2012, 17:03 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Nic więcej od siebie dodawać nie muszę.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Sty 2012, 18:15 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2008
Hej

Ja nie mówię, że ACTA popieram. Nie podoba mi się to jak mało co. Mam cichą nadzieję ze to nie przejdzie. Ale...
Zresztą walka z piractwem to tylko przykrywka :). Po prostu szukają panicznie sposobu na całkowitą kontrole nad zawartością internetu.

pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Sty 2012, 18:50 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Walka z piractwem (tak jak np. z narkotykami) przebiega w sposób, który nie działa. Ktoś czegoś zabrania, kara wysokimi grzywnami, a nawet więzieniem, ale to działa w odwrotnym kierunku - jeżeli czegoś zabraniami, to tym bardziej będzie się to rozwijało i przyciągało ludzi. Użycie radykalnych metod i działań tylko pogarsza całą sprawę.

Niestety, szary obywatel niewiele zdziała, a szczególnie wtedy, kiedy wszelkie zakazy i prawa są tworzone bez wiedzy społecznej.

No cóż - Orwell na władcę świata.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Sty 2012, 18:53 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Czesiu, pozwól, że Ci wyjaśnię co oznacza ACTA w Polsce. Parę postów wyżej zacytowałeś bez zgody autora wpis z pewnej strony. Mad nie będzie miała wyboru, będzie musiała to zgłosić. Nad ranem zapukają do Ciebie smutni panowie, błysną odznaką, skonfiskują komputer, zostaniesz aresztowany za łamanie praw autorskich, trafisz do aresztu. Jeżeli okaże się, że nie masz nielegalnych treści na komputerze, może zwrócą Ci go za 2-3 miesiące jak dobrze pójdzie. Będziesz jednak przestępcą - notowanym. Odetną Ci internet po to abyś nie łamał więcej tego absurdalnego prawa. Czy to jasne dla Ciebie?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Sty 2012, 19:02 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Jezu, Nem. Przez ten Twój post zaczynam mieć wątpliwości, czy niektóre treści na mojej prywatnej stronie www nie łamią praw autorskich (na PW Tobie link zapodam)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Sty 2012, 20:19 
Dołączenie:
Lipiec 2010
Projekt nie chwał się, że masz legalny system! (ja też mam, ba nawet płytę mam :D, jak całe oprogramowanie zainstalowane na komputerze). Ja nie bawię się w piractwo. Muzyka? Bardziej satysfakcjonuje mnie oryginalna płyta kupiona w sklepie, niż ściągnięta z internetu, ale jestem przeciwko ACTA(y?).

Zuo, ja widziałem komputery przechowywane w magazynach, które "czekały" na swoją kolej do przeglądu. Przechowywane były/są w magazynach umieszczonych w piwnicy, z dużą wilgotnością. Komputery, które były białe, stawały się brązowe - rdza, ale to szczegół.

Ale czy wprowadzenie kontroli przez rząd tego co robimy w Internecie jest zgodne z konstytucją?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Sty 2012, 20:20 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Tak. Zawsze możemy protestować. To nasze prawo, ba - obowiązek. Nikomu nie czynimy krzywdy. Nie atakujemy stron, nie hakujemy ich. Po prostu wyłączamy to co należy do nas. Takie nasze prawo.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Sty 2012, 20:29 
Dołączenie:
Lipiec 2010
Zuo, może Mad albo Admina już dopadli! Bo wciąż nie ma odpowiedzi na pytanie w temacie ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Sty 2012, 20:34 
Dołączenie:
Wrzesień 2009
Kuzwa Nem skad Ci sie wzielo ze nie rozumiem?:D Chyba ze mnie z projektem pomylilas.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Sty 2012, 20:41 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Czes napisał(a):
Kuzwa Nem skad Ci sie wzielo ze nie rozumiem?:D
Z nikim Cię nie pomyliłam, łamiesz nowe prawo... Z premedytacją... To był przykład. A co do rozumienia... :> Nie prowokuj mnie znów 8-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Sty 2012, 20:49 
Dołączenie:
Wrzesień 2009
Wskaz mi punkt w ktorym widac ze nie rozumiem :mrgreen: Cytat z interpretacja poprosze :mrgreen: Dwa arty z oficjalnymi stanowiskami organizacji i firymy, ktorej prawa bezposrednio teoretycznie powinny byc bronione przez ACTA.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Sty 2012, 20:51 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
To był przykład abyś zrozumiał, że jest sens protestować ZANIM to absurdalne prawo wejdzie w życie... Echhh. Ani ironii nie użyłam, ani sarkazmu, ani nawet cynizmu, o retoryce nie wspomnę... 8-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Sty 2012, 20:59 
Dołączenie:
Wrzesień 2009
Nie, nie nemcia pisalas o rewolucji:D Dziabnąłem Cię żartobliwie za słówko i nawet napisałem, że na razie możemy protestować.

Cytuj:
Cytuj:
Krewetka, Cześ - ehhh z wami robić rewolucje...

zeby robic rewolucje najpierw musi to przejsc :-D Na razie to conajwyzej mozemy sobie protestowac.

Nastepnym razem dodam wiecej emotikonek, przepraszam :-D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Sty 2012, 22:21 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Chcialbym oglosic ze Podex przylacza sie do protestu przeciwko zakusom rzadow na ogranicznie wolnego slowa w internecie.
Jutro w nocy ponizsze strony www zostana zawieszone na jeden dzien.

Second Movies
Second Bay
Archiwum Polskich Blogow
Forum Podex

Strona glowna (http://www.podex.com oraz http://www.podex.info) sluzaca do zakupu i sprzedazy Linden Dolarow bedzie dzialala normalnie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Sty 2012, 22:26 
Dołączenie:
Lipiec 2010
Jacku, gratulacje.
Ja również zablokuję swoje strony, oraz za pozwoleniem klientów, również ich strony.

Jednak dalej czekam/y na odpowiedzieć, Czy SecondLife.pl zostanie zablokowane w ramach protestu? :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Sty 2012, 23:34 
Dołączenie:
Wrzesień 2009
W ramach protestu Anonimowi wlasnie zablokowali strone sejmu. Padły tez strony prezydenta, premiera i Ministerstwa Kultury, ale jeszcze nie potwierdzono czy to atak Anonimowych:) Nie do konca popieram taki sposob, ale dzieki temu glosno zrobi sie w mediach.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Sty 2012, 23:38 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Byleby nie trzeba było strzelać do siebie, co ostatnio jest modną i... działającą metodą.

A za to strona z petycjami nie może na kolejny mój adres e-mail przesłać potwierdzenia. No i jest problem. Jak mam poprzeć petycję będącą przeciwko ACTA, skoro strona ma ciągle blad wyslania poczty?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Sty 2012, 23:42 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Darnok Quar
Czes napisał(a):
Nie do konca popieram taki sposob

ja popieram :P
jak chyba wiekszosc z nas sie zgodzi - tak sadze - nie o prawa autorskie w tym wszystkim chodzi - wilu z Was juz o tym pisalo - ale o kontrole
nie sadze by autorzy na tym skorzystali - raczej sami beda musieli siegnac po darmowe udostepnianie swoich tresci
wracajac do hakerskich atakow - a skoro o kontrole chodzi to dobrze wykazac, ze z ta latwo nie bedzie, ci co chca sie ukrywac moga to robic dosyc skutecznie, szkoda tylko czasu na szyfrowanie, chowanie dyskow, anonimowe sieci takie jak Tor - ale wszystko to pozwoli powaznym przestepca sie ukryc
tak ze ustawa bedzie tylko gnebic zwyklego Kowalskiego, chyba dla samego gnebienia i demonstracji terroru

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sty 2012, 00:36 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Blanca Carter
Ja tez popieram,bo to chyba jedyny sposob,zeby pokazac nie tylko rzadzacym,ale tez opinii publicznej,ze hakerzy z ustaw sobie kpia i niewiele one dla nich zmienia, a ucierpi ten przywolany przez Darnoka wyzej Kowalski.Chodzi o zgarniecie wiekszej kasy,o skuteczniejsza kontrole rynku.Zgadzam sie tez z przedmowcami,ktorzy twierdza,ze to tylko krok od kontrolowania wszelkich niewygodnych tresci.Taki chinski internet?;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sty 2012, 00:51 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Zacytuję SMSa, który został wysłany do Szkła Kontaktowego: Czy wprowadzą ACTA w Chinach? :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sty 2012, 01:16 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Bartek Bressig napisał(a):
Jednak dalej czekam/y na odpowiedzieć, Czy SecondLife.pl zostanie zablokowane w ramach protestu? :)

A pytaliście Admina? Ja nie mam na to wpływu.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sty 2012, 01:48 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2007
nick w SL: Hacintho Huet
Zaprawdę, powiadam wam, że prawda zwycieży, no, chyba żeby nie zwyciężyła... Ale potencjalnie jakąś szansę ma. Jako właściciel praw autorskich całkiem sporej ilosci internetowego chłamu popieram akcję. Bo te regulacje służą nie twórcom, a jedynie sporej grupie pasożytów, żerującej na przeważnie zdrowym organizmie autorów. Pośrednicy to siła, jaką niełatwo zwalczyć, ale warto próbować. A tylko im służą ustawy pisane w ramach ACTA.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sty 2012, 02:35 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
15 grudnia 2011 r., dzięki staraniom polskiej prezydencji, Rada UE podjęła decyzję o podpisaniu umowy handlowej dotyczącej zwalczania obrotu towarami podrobionymi (Anti-Counterfeiting Trade Agreement – ACTA). Proces ten był jednym z priorytetów Ministerstwa Gospodarki realizowanych podczas przewodnictwa Polski w Radzie UE.

http://www.mg.gov.pl/node/15111
No to mamy sukces naszego rzadu!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sty 2012, 12:40 
Dołączenie:
Lipiec 2008
My, jako społeczeństwo, które wybrało rząd (oraz parlament) naszego kraju, możemy ich odwołać w każdej chwili, ponieważ mamy do tego prawo. Niestety, znakomita większość polskiego społeczeństwa nie posiada takiej świadomości.

Ot, mamy swoją demokrację katolicką.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sty 2012, 13:58 
Dołączenie:
Listopad 2010
nick w SL: Kazuhiro Swords
Ktoś z was w ogóle ze zrozumieniem przeczytał ACTA? Założe się, że w 90% bazujecie na tym co widzicie na youtube, kwejku bądź innych beznadziejnych portalach.
IMO jedyna dobra odpowiedz na ten temat: http://www.youtube.com/watch?v=XHpFD4vhX74

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sty 2012, 14:22 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Cytat z pewnej strony
Cytuj:
Powiedzmy, że stworzę materiał wideo na temat gry X, wykorzystam nagrane z niej fragmenty i opublikuję go na swojej prywatnej stronie. Oczywiście nie będę wysyłał do wydawcy czy twórców maila z pytaniem, czy mogę, bo podejrzewam, że mają lepsze rzeczy do roboty. W myśl ACTA, jeśli właściciel praw się uprze, może potraktować mój materiał za ich naruszenie i zmusić stronę na której hostuję materiał do zdjęcia go z serwera. Może nawet zamknąć cały serwis, na którym znalazł się mój filmik. A mnie samego oskarżyć o naruszenie
Amatorskie czy komercyjne serwisy o grach to jednakże jedynie szczegół. Dzięki ACTA naruszanie praw autorskich może być pretekstem do zdjęcia dowolnej strony z internetu, o ile tylko znajdzie się na niej materiał, do którego ktoś będzie rościć sobie prawa. Co w dobie memów powielających zdjęcia prasowe czy kadry z filmów w nieskończoność jest bardzo łatwe. W toku pościgu za piratami może też zostać naruszona prywatność osób niemających z nimi nic wspólnego.
.

To prosta droga do nadużyć i rozgrywek politycznych.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sty 2012, 14:53 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
poczekaj napisał(a):
jedyna dobra odpowiedz na ten temat

Kolejna osoba, która nie wie, że bez bluzgów też można skonstruować wypowiedź? Dziękuję, postoję. Nie lubię być już w pierwszym zdaniu nazywana debilem 8)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sty 2012, 15:29 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Kazuhiro,
przecietny uzytkownik internetu nie musi sie znac na prawie i umowach miedzynarodowych, zwlaszcza ze byly one dlugo utajnianie, a i dzisiaj znalezienie ich w wersjach tekstowych, a nie graficznych, jest niemozliwe.
Majac jednak z jednej strony autorytet znanego prawnika, specjalisty od prawa autorskiego, np Vagla, a z drugiej Brzydkiego Buraka, ktorego glowny argument to, ze "ma na ACTA wyj....e" wybiera jednak opinie fachowca.
Jesli, w odroznieniu od innych, czytales ACTA to oczywiscie mozemy podyskutowac merytorycznie. Zaczalbym juz od Artykulu 11, moim zdaniem zwrot "podejrzewa sie o naruszenie" daje pole do naduzyc. Jak myslisz?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sty 2012, 15:33 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Ja nie zdzierżyłem pierwszej minuty tego wywodu, zatem nawet go nie wysłuchałem. Poczekam, aż pojawi się drugi z wyższym poziomem kultury słowa, bo jednak wole grzeczniejszy słownik. Przy czym gostek pieprzy na początku od rzeczy w sumie, zamiast przejść do konkretów.

Edit: Jacek, ja też się natknąłem na kilka przetłumaczonych fragmentów i widzę, że ACTA nie może być jako taką umową, ponieważ nie precyzuje wielu poważnych kwestii (nie określa czasu, nie określa wysokości grzywien). Jest nieścisła. Dlatego ktoś poważny i przede wszystkim normalny się temu przyjrzeć.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sty 2012, 15:55 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
:D
eeee, mi tam 'brzydkie' slownictwo nie przeszkadza
ani nazywanie debilem
mowcie o mnie zboczony, ale zawsze gdy ktos mi to mowi (ze jestem) to wprowadza mnie w dobry nastroj :D
bardziej to, ze to brzydkie slownictwo jest takie ograniczone (u youtubowego prelegenta)- odmienianie 'debil, gowno, dupa'
nuuuuuuda
:mrgreen:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sty 2012, 16:07 
Dołączenie:
Wrzesień 2009

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sty 2012, 16:28 
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Pavlo Boucher
Madelaine napisał(a):
poczekaj napisał(a):
jedyna dobra odpowiedz na ten temat

Kolejna osoba, która nie wie, że bez bluzgów też można skonstruować wypowiedź? Dziękuję, postoję. Nie lubię być już w pierwszym zdaniu nazywana debilem 8)

Tak, po pierwszym zdaniu wyłączyłem ten film z szacunku do moich domowników i siebie. ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sty 2012, 16:47 
Dołączenie:
Październik 2010

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 22 Sty 2012, 19:33 
WYCHODZIMY NA ULICE! - informacje/instrukcja/lista miast (CZYTAMY UWAŻNIE!)

PONIŻEJ LISTA WYDARZEŃ W MIASTACH I INSTRUKCJA CO TRZEBA ZROBIĆ ŻEBY PROTEST SIĘ UDAŁ! (gdzie będą, jak zorganizować)

UWAGA! - wydarzenie założone zostało po to, żeby akcje protestacyjne skoordynować - TO MUSI SIĘ ODBYĆ W JEDNYM CZASIE ŻEBY ODNIOSŁO PLANOWANY SKUTEK.

WSZYSCY JEDNEGO DNIA O JEDNEJ PORZE! - 25.01. godz. 18:00
[ w związku z tym, że w Warszawie zgromadzenie zostało już wcześniej ogłoszone i zarejestrowane, zbieramy się tam 24 stycznia - wszystkie pozostałe miasta - dzień później]

Na stronach wydarzeń w poszczególnych miastach dyskutujcie JAK TO MA WYGLĄDAĆ i kto jest za akcję odpowiedzialny, żeby potem nie okazało się, że nikt nic nie zrobił, chociaż wszyscy gadali...

CO POWINIEN ZROBIĆ ORGANIZATOR PIKIETY?

a) pójść w poniedziałek do urzędu gminy/miasta i zarejestrować ją - sprawa jest prosta, wystarczy wypełnić odpowiedni druczek (każdy kto przeczytał już "Plastusiowy Pamiętnik" poradzi sobie)
b) zorganizować tubę/szczekaczkę/megafon
c) wydrukować i odczytać oświadczenie:
http://niepodlegli.net/2012/01/22/oswiadczenie-w-sprawie-acta/

DO DZIEŁA!
nie bój się, nawet jeśli jest to TWÓJ PIERWSZY RAZ przy organizowaniu pikiety:)

Wychodzimy na ulice w proteście przeciwko cenzurze internetu!

Lista wydarzeń, miasta wojewódzkie:

WARSZAWA https://www.facebook.com/events/231718760242341/

KRAKÓW https://www.facebook.com/events/215317315225357/
WROCŁAW https://www.facebook.com/events/332274416793882/
ŁÓDŹ https://www.facebook.com/events/136075406511048//
SZCZECIN https://www.facebook.com/events/280653448656301/
GDAŃSK https://www.facebook.com/events/353301034699480/
TORUŃ https://www.facebook.com/events/239838672758381/
LUBLIN https://www.facebook.com/events/174048566035586/
KATOWICE https://www.facebook.com/events/174724099301513/
BIAŁYSTOK http://www.facebook.com/events/256392994434523/
GORZÓW https://www.facebook.com/events/135788003207252/
RZESZÓW https://www.facebook.com/events/134706133314328/
OLSZTYN https://www.facebook.com/events/349441668418318/
BYDGOSZCZ https://www.facebook.com/events/212620175499352/
KIELCE https://www.facebook.com/events/216763271746396/
POZNAŃ https://www.facebook.com/events/174451399329583/

Pozostałe miasta:

BIAŁA PODLASKA https://www.facebook.com/events/154443481334137/
BIELSKO- BIAŁA https://www.facebook.com/events/342876392398818/
CZĘSTOCHOWA https://www.facebook.com/events/315644171811283/
EŁK http://www.facebook.com/events/352653108080797/
GDYNIA https://www.facebook.com/events/308132032565777/
JASTRZĘBIE ZDRÓJ http://www.facebook.com/events/277715198961253/
KOSZALIN https://www.facebook.com/events/366544826693312/
LUBIĘCIN https://www.facebook.com/events/180049205428002/
MIELEC https://www.facebook.com/events/215960131828288/
PIŁA https://www.facebook.com/events/363770730315314/
RADOM https://www.facebook.com/events/214278065333774/
RADOMSKO https://www.facebook.com/events/333422520024895/
RYBNIK https://www.facebook.com/events/217531361672321/
SŁUPSK https://www.facebook.com/events/355576864469738/
SOSNOWIEC https://www.facebook.com/events/327134550660857/
SZCZYTNO https://www.facebook.com/events/304287716283865/
TARNÓW https://www.facebook.com/events/195948973836535/
TARNOWSKIE GÓRY https://www.facebook.com/events/226874334064657/
TOMASZÓW MAZOWIECKI https://www.facebook.com/events/217180361704882/
ZAMOŚĆ https://www.facebook.com/events/272542776144232/

Nie podano
PostWysłany: 22 Sty 2012, 19:46 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Kurcze, u mnie w mieście raczej się nie uda załatwić sprawy w urzędzie miejskim. I raczej mało kto weźmie udział, bo to środek tygodnia i ludzie pracują.

Powyższe argumenty dot. pracowania sami mieszkańcy często podają.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sty 2012, 22:16 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Hyde McAuley
Kurcze ludzie to mnie nigdy nie przestaną zadziwiać. Jeszcze parę dni temu na tym forum jechali po jakimś gościu co założył sobie klub w sl pod nazwą jakiegoś filmu, o mało go nie zlinczowali za logo. A teraz ci sami ludzie, protestują przeciw ACTA.
Zero konsekwencji, byleby se ponarzekać na wszystko wokoło.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sty 2012, 22:56 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
Haha dokładnie to samo miałem napisać dziś w dzień. Ale sobie pomyślałem że pewnie długo mój post nie powisi. Dokładnie Hyde tak jest nie tylko tutaj ale wszędzie wokoło.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sty 2012, 23:14 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Dlaczego mnie nie dziwi, że to napisaliście?
Można by było się pocieszać, że mądrość, a więc i zrozumienie niektórych spraw przychodzi z wiekiem, ale niestety, nie zawsze ma to zastosowanie 8)

Dominique napisał(a):
dokładnie to samo miałem napisać dziś w dzień. Ale sobie pomyślałem że pewnie długo mój post nie powisi

Nie wiem jak bezrefleksyjnym użytkownikiem tego forum trzeba być, żeby podejrzewać mnie o bezpodstawne usuwanie postów. Chyba boję się dowiedzieć.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sty 2012, 23:16 
Dołączenie:
Październik 2010
Wystarczy egzekwować istniejące prawo autorskie. Ciągle czekam aż mi ktoś wytłumaczy dlaczego wprowadzanie ACTA i actapodobnych jest potrzebne. Może Panowie będą tak uprzejmi?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sty 2012, 23:24 
Dołączenie:
Lipiec 2010
A mnie niech ktoś wytłumaczy, dlaczego ludzie mający fizia na punkcie praw autorskich nie chcą ACTA ? Przecież im prawo bardziej restrykcyjne to chyba lepiej ? Będzie można zamknąć tego nieszczęśnika, co założył ten klub pod nazwą tytułu filmu. (nazwy nie wymienię, bo nie wiadomo czy to zgodne z prawem)

Cytuj:
Można by było się pocieszać, że mądrość, a więc i zrozumienie niektórych spraw przychodzi z wiekiem, ale niestety, nie zawsze ma to zastosowanie

Typowa gadka, jak nie ma się nic do powiedzenia a chciałoby się coś powiedzieć.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sty 2012, 23:28 
Dołączenie:
Październik 2010
Żeby dyskutować trzeba mieć partnera do dyskusji. Nie chce mi się tłumaczyć czegoś co jest oczywiste.
Nadal czekam na argumentacje za wprowadzeniem ACTA inną niż to, że będzie można zamykać ludzi. Państwo totalitarne mnie nie interesuje. :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sty 2012, 23:29 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Hyde, popelniasz blad logiczny.
To, ze ktos jest przeciwko piractwu nie oznacza, ze automatycznie musi popierac glupie i totalitarne ustawy.
Podoba Ci sie,gdy zona zdradza meza? Pewnie nie. Czy to oznacza, ze jestes za prawodawstwem obowiazujacym w niktórych krajach, gdzie za cudzolóstwo grozi kamienienowanie?
Gdyby chciano wprowadzic taki przepis w Polsce zapewne bys protestowal, mimo ze zdrady nie popierasz.
Rozumiesz teraz?

Cytuj:
Będzie można zamknąć tego nieszczęśnika, co założył ten klub pod nazwą tytułu filmu. (nazwy nie wymienię, bo nie wiadomo czy to zgodne z prawem)

Tak, bedzie mozna zamknac tego nieszczesnika ( chociaz akurat on nie wyglada na szczegolnie nieszczesliwego w SL:). Bedzie mozna jednak zamknac takze wielu innych, ktorzy nie spodobaja sie Panu Urzednikowi. Bedzie mozna zapobiegawczo zamykac cale serwisy, na podstawie domniemania o przestepstwie itd.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sty 2012, 23:50 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
Hyde napisał(a):
Zero konsekwencji, byleby se ponarzekać na wszystko wokoło.

Dominique napisał(a):
Dokładnie Hyde tak jest nie tylko tutaj ale wszędzie wokoło.

/me drapie sie w glowe
cos w tym jest, cos w tym jest
:D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sty 2012, 23:56 
Dołączenie:
Lipiec 2010
Nie popełniam błędu. Próbuje teraz mi się teraz wmówić że niby jestem za ta ustawą. Ale ja przecież nie jestem za ta ustawą, i to nie ja linczowałem kolegę za nazwę klubu czy logo. Jestem po prostu konsekwentny, w przeciwieństwie do niektórych osób.

A z tym kamieniowaniem to chyba lekka przesada. Nikt nikogo nie ukamieniuje za naruszenie praw autorskich, co najwyżej odetnie od sieci. Coś jakby rozwód ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Sty 2012, 00:03 
Dołączenie:
Październik 2010
Jacek to dobrze ujął. Jaśniej się nie da.

Moja konsekwencja polega na tym, że oczekuje od ludzi myślenia. Dla niektórych to za wysoka poprzeczka. Trudno.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Sty 2012, 00:04 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Chodzi o to, ze mozna byc przeciwko lamaniu prawa autorskiego, a jednoczesnie przeciwko ACTA, ktore jest zla ustawa.
Mozna byc przeciwko zdradzie, a jednoczesnie przeciwko kamieniowaniu kobiet, co jest nieladne.
Mozna byc przeciwko polityce Izraela, a jednoczenie przeciwko Hitlerowi. I tak dalej,
Nie ma w tym zadnej sprzecznosci, ktora nam zarzucales.

Cytuj:
Nadal czekam na argumentacje za wprowadzeniem ACTA inną niż to, że będzie można zamykać ludzi.

Identity, argument za wprowadzeniem ACTA sa, tylko niestety sa to argumenty niemile dla zwyklych ludzi.
Jeden z wielu przykladow::
Cytuj:
Art12. 2.
Każda Strona zapewnia swoim organom sądowym prawo do zastosowania środków
tymczasowych bez wysłuchania drugiej strony, w stosownych przypadkach, w szczególności,
gdy jakakolwiek zwłoka może spowodować dla posiadacza praw szkodę nie do naprawienia
lub gdy istnieje wyraźne ryzyko, że dowody zostaną zniszczone. W przypadku postępowania
prowadzonego bez wysłuchania drugiej strony każda Strona zapewnia swoim organom
sądowym prawo do podejmowania natychmiastowego działania w odpowiedzi na wniosek o
zastosowanie środków tymczasowych i do bezzwłocznego podejmowania decyzji.

http://d.polskatimes.pl/k/r/13/f1/f8/4f ... 3fc5_z.pdf
Co to oznacza?
Otoz strona ( w tym wypadku polski rzad) ma obowiazek wprowadzic nowe prawa. W oparciu o nie, dowolna osoba moze zglosic np ten portal za lamanie praw autorskich. (Z pewnoscia cos sie znajdze, sa to jakies zdjecia, filmiki, cytaty itd) W takim wypadku moga byc zastosowane srodki nadzwyczajne, czyli natychmiastowe zamkniecie forum bez powiadamiania Admina i jak to okresla paragraf "bez jego wysluchania".
Przychodza, zamykaja i nie ma gadania.
Fajne, nie?
Jakei to bedzie mialo skutki dla forum? Admin, w trosce o dobro internetu zabroni wklejania obrazkow, filmow, cytatow. Mozliwe, ze zatrudni osobe, ktora bedzie sledzic dniem i noca czy ktos nie wsadza filmu z youtube.
Z pewnoscia nie pozwoli tez na to, zeby pojawialy sie niemile dla rzadu tematy, bo przeciez moga go zamknac 'bez wysluchania'.
Calkiem mozliwe tez, ze w ogole sprawe oleje i zamknie forum - bo po co ryzykowac?

Ostatnio edytowany przez Jacek, 23 Sty 2012, 00:17, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Sty 2012, 00:15 
Dołączenie:
Październik 2010
Brak logiki jest u Hyda. Nikt z wypowiadających nie krytykował obowiązującego prawa. Rozważania tego czy ktoś łamie prawo czy nie to rozważania indywidualne a nie dotyczące systemu prawnego. ACTA dotyczy zmian w samym systemie - tak to rozumiem. A to jest już kompletnie odrębny temat. I jak widać większość ludzi rozważających sytuację w innym wątku nie ma totalitarnych zapędów i nie podskakuje radośnie, że użytkownicy Internetu będą prawomocnie inwigilowani i wtrącani do więzenia.
Hyde próbuje zrobić z nas "krwiożercze bestie" a jak to sie nie uda to niekonsekwentnych paranoików, ale to marna próba. ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Sty 2012, 01:30 
Dołączenie:
Lipiec 2008
ACTA zostanie podpisana, ponieważ nie będzie miała wpływu na polskie prawo - tak to tłumaczą władze naszego kraju.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Sty 2012, 07:33 
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Pavlo Boucher
Hyde napisał(a):
Przecież im prawo bardziej restrykcyjne to chyba lepiej ?

Dla kogo lepiej?
To może wróćmy do ogólnej cenzury i niech człowiek się boi wyrażać swoje zdanie, jak kiedyś. :roll:

projekt napisał(a):
ACTA zostanie podpisana, ponieważ nie będzie miała wpływu na polskie prawo - tak to tłumaczą władze naszego kraju.

Moim zdaniem mówią to tylko dlatego, żeby wybrnąć w miarę z twarzą przed naiwnymi obywatelami i jednocześnie innymi krajami w porozumieniu ACTA :-x

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Sty 2012, 08:39 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Dominique napisał(a):
Haha dokładnie to samo miałem napisać dziś w dzień. Ale sobie pomyślałem że pewnie długo mój post nie powisi. Dokładnie Hyde tak jest nie tylko tutaj ale wszędzie wokoło.

Wyjaśnię to tak, abyś nawet Ty to zrozumiał.
Skąd masz ten ładny awatar? On nie jest Twój. Ja swój zrobiłam sama. A Ty NIE zrobiłeś swojego. Po wprowadzeniu ACTA jesteś przestępcą - nie zapłaciłeś za niego. Co Ty sobie wyobrażasz, że możesz cudze obrazki wrzucać do internetu i używać wedle swego widzimisię?!? To kradzież! Wszystkie Twoje posty zostaną usunięte, a internet odcięty żebyś nie kradł więcej cudzych obrazków! Złodziej! Przestępca! Kryminalista! Autor tego awatara może kazać Cię ścigać. A prokuratura nie będzie miała wyjścia i zostaniesz skazany. Wyrok pewnie w zawieszeniu, ale... będziesz miał już wpis w papierach.
Tego chcesz?
To samo z kartrigami do drukarek. Tańszymi zamiennikami części samochodowych i całej masy innych rzeczy internet to tylko część ogromnego zamieszania.
Hyde napisał(a):
A teraz ci sami ludzie, protestują przeciw ACTA. Zero konsekwencji, byleby se ponarzekać na wszystko wokoło.
To już protestować nie można? A może od razu stan wojenny wprowadzić i wysłać na ulice wszystkie polskie czołgi? Znaczy oba na chodzie? Niestety tylko część z tego co napisałam jest żartem :(

A Hołdys broni ACTA. I nie było by w tym nic zabawnego, gdyby nie to, że kiedyś walczył z piractwem przy pomocy... nielegalnego oprogramowania. Cholerny hipokryta!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Sty 2012, 09:18 
Banita
Dołączenie:
Wrzesień 2010
ja popieram ACTA i mam nadzieje ,ze zrobią w koncu pozadek , ze ludzmi ktorzy nawet moga nie wiedziec ze kradna, za NIELEGALNE KOPIOWANIE, bez zgody autora powinny byc wyciagfane konsekwencje, ocywiscie adekwatne do WAGI czynu co innego jak ktos kopiuje na przyklad obrazek a co innego jak filmy , ksiazki itp i je rozpowszechnia, mysle ze karypieniezne wyznaczane przez jakis pszysp[ieszony sąd byly by dobre....na przyklad ktos ma pełny dysk mp3 i filmow, nielegalnie skopiowanych z netu lub od kolegi, jakas kommórka to wycenia ustanawia grzywne i płacisz. I jeszcze jedno formy kontroli , czyli tak zwany bat nad ludzmi musi byc, bo niestety wiekszosc to malo myslaca masa, jesli kogos urazilem to przepraszam to nie bylo do niego

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Sty 2012, 09:25 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
glu napisał(a):
I jeszcze jedno formy kontroli

Obiecuję skontrolować legalność wszystkich posiadanych przeze mnie form do pieczenia. Tylko proszę, proszę, nie wyciągajcie konsekwencji przed 18.00, bo nie zdążę.
Zresztą niczego nie wyciągajcie. Może poza jakimś podstawowym podręcznikiem do języka polskiego, albo chociaż najprostszym edytorem tekstu z możliwością sprawdzania pisowni.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Sty 2012, 09:31 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
glu - towarzysz Stalin byłby z Ciebie dumny!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Sty 2012, 09:39 
Banita
Dołączenie:
Wrzesień 2010
pszepraszam za bledy, poprostu jak widze obuzenie niktorych z powodu ACTA, i ogolnie nagonki na piractwo to mnie to troszke dziwi, nie popadajmy w skrajności bo kazda skrajnosc jest zła, ale uwazam ,że w polsce i jeszcze wielu krajach nie chroni sie odpowiednio wlasnosci intelektóalnej, nie chroni odpowiednio praw autorskich, podam przyklad z naszego swiatka slowego, copybot - czemu się ktos taki obuza za coś takiego albo pisze raport do lidenów, jezeli ma swoje prawa w slu i chce zeby je szanowac, i ma tak zawany bat na avatarka (człowieka) , moze napisac raport, moze dac ban na land itp, to tak samo w realu, tu tez trzeba szanowac prawa innych. Mysle ze piractwo to tez sprawa mentalnosci ludzkiej, i prosze mi tu nie pisac ile to dany program kosztuje, albo ze u nas sa niskie zarobki, na wszystko sa sposoby, a piractwo, NIELEGALNE KOPIOWANIE, to poprostu kradziez, i mysle ze w rosadnych granicach powinny byc wyznaczane odpowiednie kary pieniezne za straty, chocby i nawet moralne autora.

zuo prosze nie zanizaj dyskusji , epitetami, prosze. Kazdy ma prawo do swojego zdania. Ja uwazam ze piractwo to forma kradziezy i juz. Za kradziez powinny byc konsekwencje, mysle ze kara finansowa dostosowana do wagi czynu i czyjej sytuacji finansowej byla by odpowiednia, dla osoby ktora nie szanuje praw innych - czyli na przyklad kradnie, mozna tez zlecic prace publiczne jak ktos jest na garnuszku rodzicow, na przyklad odsniezanie w zime, taki nastolatek czy inna osoba w wieku lub sytuacji gdzie nie zarabia pieniazków na swoje utszymanie mogla by sie tez ruszyc dzieki temu z przed komutera i zobaczyc ze ruch to zdrowie to juz by jakis przyspieszony sad ocenial i wyznaczał kare .......i chodzi mi prosze zwroćcie na to uwage , ze to powinno byc w granicach rozsadku. Sam wiem ile czsu pochłanie zrobienie jakiegos projektu na kompie i moge sobie nie zyczyc zeby ktos to sobie skopiował, puscił w obieg itp.

Profil E-mail Offline
PostPost został usunięty przez Madelaine 24 Sty 2012, 10:01.
Powód: NABIJANIE POSTÓW
Nie podano
PostWysłany: 24 Sty 2012, 10:29 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Możliwe, że masz rację, możliwe, że jej nie masz. Nie wiem. Nie jestem w stanie przeczytać tego potoku liter, więc nie mogę z nim dyskutować.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Sty 2012, 10:50 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
glu
jestem czlowiekiem optymistycznym, wiec zakladam ze twoje wypowiedzi nie sa trolowaniem, a checia wyrazenia wlasnego zdania. Przeczytajj uwaznie moj post, bo wytlumacze ci, gdzie sie mylisz.
ACTA ma wprawdzie na celu zwalczac piractwo, jednak robi to w sposob chory, ktory bardziej szkodzi odbiorcom niz pomaga tworcom.
Mozna sie klocic, czy piszacy ustawe zrobili to swiadomie, czy nie, ale krytycy ACTA zgadzaja sie co do powyzszej mysli. ( Moim zdaniem zrobiono to swiadomie, bo dlaczego rzady utajnialy negocjacje?)
Twoj przyklad z copybotem jest dobry, uzyjmy tej analogii.

Jak jest teraz?
Jezeli Linden Lab zlapie kogos kto stworzy copy bota (albo uzywa go do niecnych celow) to dostaje bana. Czesto przepadaja tez skopiowane obiekty z inwentory nabywcow. Sprawe kopiowania obiektow moze zglosic ich kreator, moze to zrobic LL 'z urzedu'.
Dokladnie tak samo dziala obecne prawo autorskie. Za kopiowanie albo uzywanie narzedzi do kopiowania utworow grozi zlodziejom kara. Kradziony program, ktory kupiles na bazarze oga ci zabrac. Mozesz trez dostac kare, jesli nabyles go w zlej wierze i mogles sie domyslic, ze byl kradziony.
Nic nie trzeba zmieniac!

Jak moze byc po wprowadzeniu ACTA.
ACTA, w przelozeniu na warunki SL, zawiera miedzy innymi nastepujace zapisy:
1) Za kopiowanie obiektow odpowiada wlasciciel sklepu w ktorym to sie dokonalo ( w ACTA - ISP, wlasciciel portalu).
Zakladasz sklep w SL, dogadujesz sie z kreatorem, ze bedzie u ciebie sprzedawal koszulki i nagle dostajesz bana. Dlaczego? Bo ktos uzyl copybota u ciebie, nawet bez twojej zgody! To twoj problem, zebys tak zaprogramowal swoj sklepik, aby kopiowanie bylo niemozliwe. Przeszukuj kazdego awatara, pilnuj dniem i noca sklepu, inwestuj w anty copyboty - Twoj problem.
2) Masz obowiazek udzielic informacji o klientach twojego sklepu, wlascielu ziemi na ktorym stoi, o wszystkim w zasadzie, co moze byc zwiazane z przestepstwem. Takze informacji z RL. Linden Lab uznaje kto jest zwiazany z przestepstwem a kto nie. („dowolnej osoby zaangażowanej w jakikolwiek aspekt naruszenia lub podejrzewanego naruszenia oraz dotyczące środków produkcji lub kanałów dystrybucji towarów lub usług stanowiących naruszenie lub co do których zachodzi podejrzenie naruszenia”)
Jak widac w nawiasie - przestepstwo wcale nie musi wystapic- wystarczy samo podejrzenie, i juz musisz sypac.
3) LL moze ci zamknac sklep bez powiadomienia, na podstawie donosu poszkodowanego. WYobraz sobie, ze masz wielki sklep, umowione terminy najmu, klientow, transkacje itd. Nagle, w nocy LL zamyka ci ten sklep bez zadnego powiadomienia! Dlaczego? Bo ktos, np twoja konkurencja, napisal donos, ze masz ripowane koszulki. To wystarczy.
4. Mozesz dostac bana za kazdy skrypt, lub jego fragment, ktory potencjalnie moze byc uzyty jako copybot( paragraf o lamaniu zabezpieczen w ACTA). Nie podobasz sie LL, wiec dostajesz bana. Za co? Bo wczoraj na sandboxie napisales skrypt, ktory mowi "Hello, avatar!", a skrypt taki moze byc kiedys przerobiony na copybota.

Jesli podobaja ci sie takie zmiany w SL, to dalej popieraj ACTA. A to tylko niektore z zapisow tego chorego dokumentu.
Czy wprowadzenie takich przepisow poprawiloby pozycje kreatorow? Troche na pewno tak, przyniosloby jednak o wiele wiecej strat - takze tworcom. Wlasciciele sklepow zaczeliby je zamykac, bo kogo stac na sprawdzanie kazdego klienta? Zamarloby pisanie nowych skryptow, bo informatycy baliby sie podejrzen o piractwo. Biznesmani przestali by sobie ufac, i nie chcieli nic wiedziec o innych , zeby nie byc zmuszonym do przekazywania infrmacji LL.
A przede wszystkim - LL mogloby wszystkie awatary trzymac za morde i nikt by im nie mogl podskoczyc.
O co wlasnie chodzi naszym rzadom.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Sty 2012, 10:56 
Banita
Dołączenie:
Wrzesień 2010
TO proste, każdy ma prawo do ochrony swoich dóbr, np. itelektualnych. Jeśli jesteś czegoś autorem możesz tym rozporządać według swojego widzimisie, i tak nawiązując do piractwa i jego fszelakich form, autorzy mają prawo do rozporządzania swoimi dziełami , czy wytworami i jeśli ktoś chce za kazdą kopię pieniążki to moze tego wymagać, prawda.......... i jeśli ktoś go okrada, to autor chce ochrony swoich praw , kogoś kto będzie egzekfował jego prawa.
Piractwo to kradzież.

jacku trudno to wszystko ogarnać zagłebiając się w szczegóły, mi chodzi o ochrone praw autorskich, i nie chce mi sie rodrabniać, jak ktos chce byc piratem komputerowym, czy kserobojem to niech bedzie, to jego sumienie i odpowiedzialnosc. PISZE JESZCZE RAZ

MI CHODZI O ROSĄDNE PODEJSCIE DO TEMATU.

Jesli chodzi o ludzi prowadzacych działalnosc typu megaupload, toreenty.org i tym podobne serwis to są to miiejsca które niestety słuza do wymiany trakerów linków torentów i innych odnosników , przeważnie do treści lub ich części za które autor żąda opłaty i które nie powinny być udostepniane nieodpłatnie ani kopiowane na użytek osób 3-cich.

NIE UWAŻAM ZA ACTA JEST W 100 PROCENTACH OK, ale z 80 procentami sie zgadzam, a prawda jest taka ,że zycie to zweryfikuje.

Profil E-mail Offline
PostPost został usunięty przez Madelaine 24 Sty 2012, 11:19.
Powód: NABIJANIE POSTÓW
Nie podano
PostWysłany: 24 Sty 2012, 11:21 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Użytkownika glu proszę o zapoznanie się z regulaminem forum, a zwłaszcza z jego fragmentem:

Cytuj:
IV. OSTRZEŻENIA

Administrator i Moderatorzy dają ostrzeżenia użytkownikom zakłócającym porządek na forum. Po trzech ostrzeżeniach użytkownik nie może pisać postów na forum, po czterech nie będzie mógł wejść na forum. Powodem ostrzeżenia może być:

(...)

6. Nabijanie postów - czyli
a) pisanie postów nic nie wnoszących do tematu typu "Zgadzam się" albo zawierających same emotikonki
b) wypowiadanie się w tematach, które zupełnie cię nie interesują, tylko po to, żeby napisać "Nie mam pojęcia, o czym mówisz" albo "Dla mnie to głupota", albo "W tym wyrazie jest błąd ortograficzny"
c) pisanie kilku postów po sobie zamiast używania opcji "Edytuj"; jeśli dokonujesz zmian w treści postu, na który ktoś już odpowiedział (poważniejszych niż dostawienie/usunięcie przecinka), netykieta nakazuje zaznaczenie, co zostało edytowane, inaczej dla kolejnych osób czytających wątek będzie on niezrozumiały.

Byłam cierpliwa łącząc posty, od tej chwili każdy kolejny post łamiący ten punkt będzie usuwany.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Sty 2012, 12:53 
Dołączenie:
Lipiec 2008
ACTA, sekcja piąta mówi o ochronie własności intelektualnej i ochronie praw autorskich. Reszta to po prostu typowa umowa handlowa mająca na celu ochronę znaków towarowych itp.

Polskie władze ten dokument podpisują w ramach rozmów/umowy (dokładnie nie pamiętam czego) o rybołówstwie. Zatem dzięki rybom mogą nam internecik zablokować. I to nie ma podobno wpływu na nasze polskie prawo, zatem będzie podpisane i może to zrobić nawet polski ambasador znajdujący się obecnie w Japonii.

A dajmy przykład: na swojej stronie internetowej mam artykuły dotyczące Second Life. Ktoś napisze, że one są plagiatem wziętym bezpośrednio ze strony Second Life. Jak ja mogę ochronić te artykuły jako ich prawowity autor? Jestem przecież zwykłym rezydentem SL i zwykłym, szarym obywatelem Polski. ACTA może ułatwić komuś oskarżenie mnie, bo wykorzystałem motto SL: Your World. Your Imagination nie pytając się Linden Labo pozwolenie. A nawet lepiej - na screenie w ikonie programu widnieje przecież łapka będąca logiem SL. Oficjalnym logiem.

Jak już wspominałem - Orwell na prezydenta.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Sty 2012, 13:13 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
projekt napisał(a):
to nie ma podobno wpływu na nasze polskie prawo

Bardzo mi się spodobało to stwierdzenie, pan Boni wspiął się na szczyty. Chyba, że planują w najbliższym czasie zamknąć polski Internet w Polsce, to zwracam honor 8)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Sty 2012, 13:21 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
Najistotniejszy w tej ustawie jest dla mnie fakt,ze ACta przerzuca odpowiedzialnosc i koszta z organow scigania i osob zainteresowanych ochrona swych praw (czytaj koncernow bo nie o artystow w tym biega) na szarego obywatela.Zmusza go do sprawdzania,kontrolowania i donoszenia pod grozba kary BEZ SADU bez przesluchania ,bez mozliwosci odwolania.
Lamanie podstawowych praw obywatelskich i nader tanie rozwiazanie dla tych,dla ktorych internet byl sola w oku od lat.
A nasi panowie rzadzacy i ci czekajacy na soja kolejke w rzadzeniu, dla usmiechu kilku czolowych politykow swiatowych,dla poklepania po ramieniu, wlasne buty by zjedli i polecali znajomym i rodzinie jako specjal .Ubolewam nad tym .

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Sty 2012, 13:47 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
TO proste, każdy ma prawo do ochrony swoich dóbr, np. itelektualnych. (...) Piractwo to kradzież.

Takie proste to nie jest. Sa teorie mowiace, ze prawo autorskie jest zupelnie niepotrzebne - nie bylo go ponad dwa tysiace lat a pare dobrych ksiazek, obrazow i piosenek w tym czasie powstalo. Nie wiem jak, bo Sredniowieczu nie bylo ZAIKSu, ale fakt jest faktem. To jednak temat na osobny watek, wrocmy do ACTA.

Problemem jest to, ze zle - np zle, np zbyt srogie prawo - szkodzi najbardzej ofiarom przestepstw, a nie przestepcom..
Powiedzmy, ze wprowadzamy kare smierci za gwalt. Brzmi to rozsadnie, prawda? Straszna zbrodnia - straszna kara. Kto na tym najbardziej ucierpi? Oczywiscie ofiary gwaltu!
Gwalciele po calym akcie beda mordowali kobiety. Dlaczego? Bo nic nie traca - czapa im grozi i tak, a zmniejsza szanse na zlapanie. Jesli kara jest nizsza to moze zostawia ofiare zywa.

Z prawem autorskim sprawa jest dokladnie taka sama.
Wyobrazmy sobie, ze chcemy chronic tworcow najlepiej jak to jest mozliwe i wprowadzamy kare smierci za piractwo. Wydaje sie, ze pomoze to artystom, bo malo kto odwazy sie zaryzykowac skopiowanie piosenki. Figa z makiem.
Rzeczywistosc wygladalaby tak:
Glu tworzy piekny obrazek i chce go sprzedac. Przychodzi do Admina tego forum, Admin oglada obrazek i mowi:
- Obrazek jest super, zaplacilbym za niego 1000 pln ale ... ja mam zone i dzieci.... Jesli to jest plagiat, to dostane kare smierci... Sorry, Glu, nie kupie od ciebie obrazka.

Glu chodzi dalej, i NIKT nie chce od niego kupic obrazka, bo kazdy sie boi. Glu w koncu postanawia obrazek opublikowac sam, zaklada blog, wsadza obrazek i.... zaczyna myslec:
Kurcze, czy ja mam prawa do czcionki? A templatka? Chyba jest darmowa, ale jesli nie... to smierc. A moze tekst bloga podswiadomie skopiowalem od kogos, przeciez nie pamietam co czytalem ostatnio...
Glu szybko zamyka blog, bo zaczna sie bac. Siedzi w swoim pokoju i patrzy na obrazek, ktorego nie moze nigdzie ani sprzedac, ani opublikowac.
Chociaz nie, Glu ma jedno wyjscie - moze zglosic sie do wielkiego koncernu medialnego, ktory ma super prawnikow. Oni sprawdza czy obrazek nie byl kopiowany, maja powiazania z rzadem, i w razie czego wybronia go w sadzie. Tylko, ze ... zaplaca za obrazek 1 zl. Ale czy Glu ma inne wyjscie?

Podsumowujac - super swietna obrona praw autorskich tworcow wcale im nie pomaga, a wrecz szkodzi. A to wlasnie robi ACTA.
Cbdu

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Sty 2012, 13:53 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Niech ten obrazek będzie podsumowaniem tego tematu.
Image
http://kraszewniki.pl/

ps 3k postów ^^

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Sty 2012, 14:02 
Dołączenie:
Lipiec 2010
Moim zdaniem piractwo nawet pomaga artystom.
Weźmy taki przykład. Pewnego razu ukradłem parę utworów Zimmera z jakiegoś filmu. Posluchałem i pomyslałem....kurde jaka fajna muzyka....ten film na pewno bedzie świetny. A jako że do kina nie mogę chodzić sam, tylko z żoną i dziećmi, to musiałem wydać na bilety ponad 70 zł. Do tego jeszcze cola i dwa popcorny, może sklepik od popcornu płaci haracz zaiksowi, nie wiem :)
W każdym razie jakbym nie ukradł tej muzyki, to bym na pewno nie zostawił w kinie tyle kasy :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Sty 2012, 14:12 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Rany boskie, sytuacja naprawde zaczyna byc niepokojaca. Nawet Kraszewniki zmienily zdanie, nawet oni!

Ostatnio edytowany przez Jacek, 24 Sty 2012, 14:13, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Sty 2012, 14:13 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Jacku, to jeszcze nic! Profil wspomnianego informatyka - przy okazji - siedzi sobie przed kompem :mrgreen:
Image

glu napisał(a):
zuo prosze nie zanizaj dyskusji , epitetami, prosze.
Nie chciałam tego pisać w 3k poście, ale kurcze wskaż mi te epitety! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Sty 2012, 14:42 
Dołączenie:
Październik 2010
Przed opracowaniem samouczków zapytałam się LL o zgodę. Po wejściu w życie ACTA nie chce mi się jednak narażać na to, że jakaś grupa użytkowników, którym się coś nie podoba zaskarży mnie CHOCIAŻ MAM ZGODĘ.
Z duszą na ramieniu opracuję Machinima z kolędami do końca i umieszczę ją na Youtube, chciaż mam zgodę wszystkich - i piosenkarki i uczestników. Ludzie się zmieniają i lubią też zmieniać zdanie. Będzie trzeba w przyszłości się zabezpieczać umowami a na biurokrację czasu nie mam.

Jak potencjalnego twórcę kreaującego w ramach hobby całe to zamieszanie i potencjalne konsekwencje zniechęca mnie, chociaż zawsze dokładałam starań aby prawa przestrzegać. Proszę mnie nie rozbawiać stwierdzeniem, że skoro nie mam nic na sumieniu to nic złego się nie stanie. Jest takie powiedzenie - jak się chce psa uderzyć, kij się znajdzie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Sty 2012, 16:08 
Dołączenie:
Lipiec 2010
Czasem ściągnę jakąś książkę z chomikuj.pl
Jednak usunę ją po niespełna 24h. Jednak nie ściągam ich po to aby okraść wydawnictwo i autora. Ściągam, przeglądam i kasuje. Następnie podejmuje decyzję, czy daną książkę warto kupić. Większość książek, które mnie interesują nie kupię w księgarni, tylko w sklepie internetowym, a tam przecie wglądu nie mam. Ceny tych książek potrafią sięgnąć 120zł, więc nie chcę wywalać pieniędzy "w błoto"

To jest prawie to samo co Hyde napisał parę postów wyżej. Gdybym nie zerknął do książki, to bym jej nie kupił...

Domyślam się, że ACTA zabroni mi tak robić :(

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Sty 2012, 16:28 
Dołączenie:
Sierpień 2007
a tak przy okazji link - 1984 w czystej postaci

przyznam sie ,ze czytajac kiedys 1984, watek ze zmieniamem tresci starych gazet wydawal mi sie niedorzeczny.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Sty 2012, 16:33 
Dołączenie:
Lipiec 2008
No to ja mam problem. Niezbyt dobrze piszę po angielsku, aby napisać od Linden Lab, czy wyrażają zgodę, abym mógł treści o Second Life publikować, nawet jak nie zerkam na ich stronę. A co dopiero dawać screeny, gdzie widać ikonkę oryginalnego klienta do SL. :(

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Sty 2012, 18:26 
Banita
Dołączenie:
Wrzesień 2010
najlepsza jest wypowiedz Jajcka ;).... (uśmiałem się po pachy)...sorki Jacka.....TAM GDZIE WTRĄCIŁ WĄTEK Z KARĄ ŚMIERCI....Ty wogóle czytasz to co piszesz? Chociaż ty Jacku, robisz kaske na rybkach pływających w akwarium o nazwie SL, wiec poninieneś wiedziec najlepiej co to biznes , ochrona danych osobowych, znaków towarowych, prawo do logo itp.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Sty 2012, 19:03 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
glu - pytałam Cię o coś. Nie udawaj, że tego pytania nie było.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Sty 2012, 19:20 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
glu napisał(a):
(uśmiałem się po pachy)

lubie silne argumenty
a ten niewatpliwie do takich nalezy
uporawszy sie z najsilniejszym jak do tej pory argumentem moze przejdziemy do troche pobocznych, ale tym niemniej istotnych

1)ACTA jest zła bo nakłada na dostawców obowiązek śledzenia użytkowników i ich kontroli, to tak jakby TP SA miała obowiązek kontrolować wszystkie rozmowy - o czym się rozmawia i czy nie łamie się przepisów w trakcie, absurdalne? dla euromedrkow najwyrazniej nie
2)powyższe to małe piwo, przy samym propagowaniu kontroli/ sledzenia, przy okazji sprawdzenia legalności plików z filmami,muzyką - zbierzemy więcej danych o kontrolowanym obiekcie, można zaryzykować twierdzenie, ze legalność plików to pretekst
3) jak pisał Jacek, bez patentów i praw autorskich można sobie poradzić, baaa, zlośliwcy wskazują że dzięki polityce ich nieprzestrzegania u zarania swojej państwowości Ameryka zbudowała swoją potęgę gospodarczą, by dziś gańić państwa, które by sobie życzyły podobnego przyspieszonego rozwoju
4) czy prawa autorskie/ patenty są złe? - bywają dobre, umożliwiają zwrot poniesionych inwestycji tak czyniąc rozwój opłacalnym , bywają złe - hamują rozwój uniemożliwiając ewolucję technologii
5)w kogo interesie są patenty - silnych i bogatych, dużych firm, w kogo interesie nie są - firm małych i powstających, które dziś by wyprodukować drapaczkę do tyłka na dzień dobry muszą opłacić masę patentów, bo okazuje się, że wszelkie możliwe rączki drapaczek są opatentowane podobnie jak ostrza widełek, no i sam kształt patyka łączącego - wszystkie możliwe, ktoś opatentował - przykład Appla z genialnym pomysłem przewijania palcem fotografii w galerii - prawda, że nad takim pomysłem najtęższe głowy musiały myśleć latami i trzeba je było w tym czasie karmić i łóżka zapewnić?

tak że patenty są potrzebne podobnie jak też ograniczanie ich mocy, po prostu - potrzebne jest zrównważenie jak w większości spraw na tej Ziemi, obrona patentów tak, podobnie jak ich łamanie muszą być w równowadze by się wszystko mogło toczyć

co do dzieł innych
nikt mnie nie przekona, ze czytając książkę w internecie robię coś innego niż biorąc ją z wypożyczalni i tu i tu, nic nie płacę a dostęp mam, nie sądzę by autorzy mogli nie wyrazić zgody na umieszczenie ich dzieł w bibliotekach, do narodowej bodajże wydawca sam ma obowiązek wysyłać egzemplarze
nieprawdą jest, ze płyty są jedynym sposobem zarabiania, najważniejszym sposobem zarabiania artysty jest jego popularność, to dzięki niej zapraszany jest na koncerty, do telewizji, do reklam - i tu robi kasę
internet bez dostępu do tresci wysokiej jakości to śmietnik przemyśleń i zamiłowań niezbyt rozgarniętych ludzi, którzy, podobnie jak ja w tej chwili wypisują jakieś głupoty zamiast zabrać się do pracy

problem z dziełami internetowymi jest taki, ze absolutnie niekontrolowana jest jakość - choć nie wszędzie, np wiele 'wydawnictw internetowych' zanim umieści dzielo pożądnie je recenzuje i analizuje - na koszt autora - i być może wielu autorom to się będzie opłacać, bo znów - popularność, dotarcie do odbiorcy, niezależne od molochów wydawniczych - które mogą się kierować np sympatiami politycznymi, internet zawiera element demokracji, odbiorca wybiera co chce czytać, oglądać, problem ze znalezieniem wartościowej treści - tu wydawnictwa odsiewające chłam

problem w stwożeniu działających mechanizmów, w których autor w ten czy inny sposób otrzyma finansowa gratyfikację wytwarzając mający wartość produkt
stary sposób poprostu przestał działać i zamiast upierać się przy obronie trupów - wydawnictw trzeba myśleć jak to zorganizować

internet może być wielką szansą na rozwój - ale tylko wówczas gdy jest pełen ogólnodostępnej wartościowej treści, w przeciwnym razie i tylko trochę lepszym telefonem

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Sty 2012, 19:40 
Dołączenie:
Październik 2010
Darnok napisał(a):
internet może być wielką szansą na rozwój - ale tylko wówczas gdy jest pełen ogólnodostępnej wartościowej treści, w przeciwnym razie i tylko trochę lepszym telefonem

Uzasadnione będzie dodanie, że telefonem na ciągłym podsłuchu. To już tylko krok to eliminacji wolności słowa. Informacje zbiera się po to aby kiedyś do czegoś je wykorzystać. Zatem założenie, że w internecie będzie można sobie rozważać w chwilach odpoczynku od pracy jest optymistyczne. :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Sty 2012, 19:47 
Banita
Dołączenie:
Wrzesień 2010
;) TO NIE BYŁ ARGUMENT, tylko STWIERDZENIE. Apropo śledzenia i kontroli, miliony ludzi maja telefony komórkowe, które same w sobie są pewnego rodzaju lokalizatorem, miliony chwali sie na facebooku i naszoklasowych badzewiach , tym ze wlasnie pije piwo albo pokazuje zdjecia z wyjazdów, z mieszkania, opiada o czym to właśnie myśli itp. dzisiaj nie trzeba nikogo inwigilować potajemnie, ludzie sami ,... pozbywają się prywatności.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Sty 2012, 20:11 
Dołączenie:
Październik 2010
Ale mają wybór. Takie działania ograniczają wolność wyboru i nie powinny mieć miejsca a mają.
Miliony much nie mogą się mylić...

...à propos to polecam słownik.

Ostatnio edytowany przez Identity Euler, 24 Sty 2012, 20:14, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Sty 2012, 20:14 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
glu napisał(a):
dzisiaj nie trzeba nikogo inwigilować potajemnie, ludzie sami ,... pozbywają się prywatności.

no ale jeśli palę papierosy - sam sobie szkodzę
to chyba nie znaczy, ze do obiadu wolno komos podawac mi cjanek?
:mrgreen:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Sty 2012, 20:47 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
Darnok polozyl palec na waznym problemie-internet spowodowal straty koncernow medialnych w granicach +-65%.Od kilku lat wszystkie glowy szukaja z calych sil mozliwosci ograniczenia dostepu do informacji przez internet po to,by zachowac zyski.Gazety pomalutku zaczynaja sobie radzic z wydawaniem w sieci-specjalne,rozszerzone numery,abonamenty,dodatkowe informacje,blogi dziennikarzy,blogi tematyczne.
Przemysl muzyczny - nie.Z przebiciem jakie maja w zasadzie nie jest to kwestia zycia i smierci-ale kto chce tracic pieniadze,ktore ''powinny ''wpadac do jego kieszeni a nie wpadaja za sprawa przekletego internetu.Wszystko byloby ok,gdyby ludzie sluchali w sieci a potem odpowiedni procent by kupowal plyte-moznaby to jeszcze uznac za reklame,ale internauci zaczeli organizowac wlasny przemysl muzyczny wypinajac sie na lansowanych przez potentatow artystow! Jak moj przedmowca wspominal :popularnosc przestala wynikac z reklamy koncernow,internauci sami zaczeli decydowac co im sie podoba co nie,co wydadza a czego nie.A to oznacza ni mniej ni wiecej a calkowita zapasc,straty siegajace setek milionow dolarow i brak kontroli.Trzeba bylo znalezsc rozwiazanie..i znalezli.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Sty 2012, 21:17 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
najlepsza jest wypowiedz Jajcka ;).... (uśmiałem się po pachy)...sorki Jacka.....TAM GDZIE WTRĄCIŁ WĄTEK Z KARĄ ŚMIERCI....Ty wogóle czytasz to co piszesz? Chociaż ty Jacku, robisz kaske na rybkach pływających w akwarium o nazwie SL, wiec poninieneś wiedziec najlepiej co to biznes , ochrona danych osobowych, znaków towarowych, prawo do logo itp.

Nie ukrywam, ze tez sie niezle bawilem gdy wpadlem na te mysl, bo jest piekna. Dziekuje za inspiracje i docenienie moich staran. Mam nadzieje, ze jako zwolennik twardych praw autorskich nie pozwiesz mnie i nie bedziesz chcial za to dzialki? :)

Troche odjezdzamy od tematu, ale co tam...
Wiecie skad wziely sie prawa autorskie? Wiekszosc ludzi mysli, ze istnialy od zawsze albo kiedys jakis swiatly wladca wprowadzil je, aby pomoc biednym artystom. Bylo calkiem inaczej, prawo autorskie to wynalazek stosunkowo nowy i wcale nie artysci go wywalczyli, bo miedzy nami mowiac - sa to sieroty biznesowe.
Przeez tysiace lat artysci tworzyli swoje dzieła w spokoju bez zadnych ZAIKSow. Kazdy artysta chciał byc kopiowany jak najczesciej, bo to swiadczylo o tym, ze jest artystą. Mogl dzieki temu dostac kolejne zlecenia, dotacje od wladcow itd. Byl szczesliwy, gdy nie pominieto jego nazwiska przy kopiowaniu dziela, co zdarzalo sie dosyc ciezko , bo Creative Comons tez nie bylo. Nikomu nie przyszlo do glowy, ze moga byc jakies 'prawa do dziela'. Prawa do ksiazki, ktora kosztowala tyle co mala wies, prawa do obrazu, rzezby to tak, ale prawa do pomyslu, do piosenki?! To bez sensu. Tak mysleli zawsze ludzie.
Pojawil sie jednak ten szaleniec Guttenberg i jego maszyny drukarskie, a wraz z nimi cech drukarzy. Sytuacja na rynku zmienila sie.
Autor pisal ksiazke, oddawal ja do drukarza, ktory na tym zarabial. Autor, jak to autor, poszedl do drugiego drukarza, trzeciego, czwartego i kazdy wydawal mu te ksiazke, jesli byla dobra. Zarabial wiec kase za kazdym razem, a nielegalne kopie dziel jeszcze zwiekszaly jego slawe. ( A wiadomo, ze slawa dla nich najwazniejsza).
Co wiec zrobili drukarze? Wymyslili sobie, ze jest cos takiego jak 'wlasnosc intelektualna" i ze mozna ja sprzedawac i kupowac, jak bułki.
W 1907:
"Sprzedawcy “przybyli z petycją do Parlamentu zapłakani, zrozpaczeni i osamotnieni; przywiedli z sobą swe żony i dzieci, aby wzbudzić litość i skłonić Parlament do przyznania im prawnych gwarancji“. By uczynić swój argument łatwiejszym do przyjęcia zaproponowali, iż prawa autorskie pochodzić będą od twórcy jako forma własności, która może zostać sprzedana komukolwiek - słusznie przewidując, że najczęściej sprzedawana będzie ona drukarzowi."
http://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied% ... -copyright
Tak oto powstal Statut królowej Anny, pierwowzor prawa autorskiego. Wcale nie po to, zeby chronic artystow, ale wlasnie wydawcow.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Sty 2012, 23:30 
Dołączenie:
Październik 2010
ACTA i inne tego typu inicjatywy są według mnie sprawdzianem na ile ludzie pozwolą. Takie ciekawostki czekają nas w niedalekiej przyszłości.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Sty 2012, 07:50 
Banita
Dołączenie:
Wrzesień 2010
Jacku , ciesze się, że czerpiesz radość ze swoich POMYSŁOW (to też twoje dobro intelektualne) . Więc opowiedz mi na to: jak Ty byś się czuł, co byś zrobił, gdyby ktoś w SL postanowił "ulżyć" społeczności, pchnąć do pszodu jej rozwój i stwożył firme będącą KOPIĄ twojej i zaczął żetelnie wymieniać pieniążki, i sprzedawać ziemie ''PO KOSZTACH'', i to by zmniejszyło twoje dochody, w pszeszło na przykład 50 procentach, co byś zrobił? Jak byś się czuł? Nazwe , logo, kolorystyke, wszystko ktoś by skopiował ze zmianą jakiś szczegółow...... w imię wyższych wartości oczywiście ..... i tak dalej ......uzasadniając to wszystko wyżej wymienionymi przez was argumentami.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Sty 2012, 08:38 
Dołączenie:
Lipiec 2010
Glu, dla mnie to szukanie wielkiej dziury w całym.
Jacek ma wielką konkurencję, tę legalną i też nie. Bez wprowadzenia ACTA przecie można swoje logo objąć prawami autorskimi. Nie wiem czy nawet całego szablonu nie można objąć prawami autorskimi.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Sty 2012, 09:04 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Glu, piszesz tak, jakby przed ACTA nie istniała na świecie żadna ochrona praw autorskich. Głupio mi to mówić, nie chcę, żebyś poczuł się rozczarowany, ale istniała.

ACTA jest doskonałym potwierdzeniem zasady, że lepsze jest wrogiem dobrego.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Sty 2012, 10:02 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Pamiętacie Zbyszka "Hipokrytę" Hołdysa? - internauci zniknęli go z internetów

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Sty 2012, 10:24 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Jedną ze słabości człowieka jest złudna wiara, że talent idzie w parze z intelektem i szlachetnym charakterem. Nic bardziej mylnego.
Ale to temat na inny temat 8)

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 25 Sty 2012, 12:49 
...

Ostatnio edytowany przez Sue Ireto, 29 Mar 2012, 13:34, edytowano w sumie 1 raz

Nie podano
PostWysłany: 25 Sty 2012, 14:27 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Kolejny "artysta", który z playbacku śpiewa cowery też popiera ACTA :D Coś mi się zdaje, że mu jakiś Sufler z Budki podpowiedział co ma mówić? A może Hołdysowi "Hipokrycie" pozazdrościł chwilowej sławy? :D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Sty 2012, 14:37 
Dołączenie:
Lipiec 2010
Cytuj:
Pod nieobecność trzech posłów PO, sejmowa Komisja Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii przegłosowała dezyderat wzywający premiera do odłożenia podpisania przez Polskę umowy ACTA - dowiedziała się TVN24. - Dezyderat, który podjęła dzisiaj komisja wzywa premiera do niepodpisywania umowy. Teraz będzie on niezwłocznie przesłany do Kancelarii Premiera - powiedział w TVN24 przewodniczący komisji poseł Mieczysław Golba z Solidarnej Polski.

www.tvn24.pl/0,1732609,0,1,przyjeli-zaskakujacy-dokument-bo-zabraklo-poslow-po,wiadomosc.html

Znając życie, i tak podpiszą...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Sty 2012, 14:41 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Nie da rady.
Cytuj:
Przewodniczący podkreśla, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami, ponieważ komisja miała kworum.
Jeśli coś namieszają - złamią prawo. A to się premier wścieknie. Tu grzmi - nie ugniemy się przed "szantażem" a tu taki FAIL :D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Sty 2012, 14:45 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
glu napisał(a):
Jacku , ciesze się, że czerpiesz radość ze swoich POMYSŁOW (to też twoje dobro intelektualne) . Więc opowiedz mi na to: jak Ty byś się czuł, co byś zrobił, gdyby ktoś w SL postanowił "ulżyć" społeczności, pchnąć do pszodu jej rozwój i stwożył firme będącą KOPIĄ twojej i zaczął żetelnie wymieniać pieniążki, i sprzedawać ziemie ''PO KOSZTACH'', i to by zmniejszyło twoje dochody, w pszeszło na przykład 50 procentach, co byś zrobił? Jak byś się czuł?

A jak Ty sie czujesz gdy policja kaze Ci zaplacic mandat? Wkurzony, zalamany, oszukany itd.
Ja czulbym sie tak samo, ale - co z tego? Czy z tego wynika, ze powinno sie zniesc przepisy prawa drogowego?
Ten, kto cos traci zawsze marudzi i narzeka, wiec jego opinia jest najmniej prawdziwa.

Moge sobie jednak wyobrazic swiat, nawet ten SLowy, w ktorym nie ma prawa autorskiego. Ktos kopiuje pomysly, logo, metody, nazwe itd Podexa. Oczywiscie jestem wkurzony, bo nic nie moge zrobic, wiec nastepnego dnia ... kopiuje inny, wiekszy ode mnie bank. Ten wiekszy kopiuje jeszcze wiekszego itd. Konczy sie na tym, ze wszyscy kopiuja wszystkich.
Straszne? Wcale nie.
Dzieki temu banki sa ogolnie lepsze ( bo kopiuje sie lepszych) ceny LS nizsze, latwiej jest otworzyc nowy bank i podgryzac bankowych dziadkow, ktorzy nie chca sie dzielic tortem.

Cytuj:
Jeśli coś namieszają - złamią prawo. A to się premier wścieknie.

Moze jakas zrzutke na relaniujm dla premiera zrobimy? Zawsze, gdy rzad podpada media podaja "z nieoficjalnych zrodel dowiedzielismy sie, ze premier jest wsciekly na urzednikow". Zapewne niedlugo znowu wyplynie, ze premier jest wsciekly a czesta wscieklosc moze zaszkodzic:(

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso