Odpowiedz
Autor Wiadomość
Mężczyzna
PostWysłany: 27 Maj 2011, 00:37 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2008
nick w SL: Janusz Rau
Od pewnego czasu noszę się z zamiarem, by wspomnieć o tym temacie.
Bardzo niewielu rodaków w SL odnosi sukcesy na tym polu.
Spotykam się często z różnymi osobami planującymi różne przedsięwzięcia biznesowe.
Niestety w znaczącej większości upadają po pierwszych niepowodzeniach.
To zupełnie jak w realu.
Jednak SL pomija wszelką biurokrację, co powoduje znaczne ułatwienie i znacząco wyrównuje szanse.
Mimo to nie jest dobrze.
Chyba nie jesteśmy zbytnio wybitnym narodem.
To mówią fakty.
Czy można coś z tym zrobić?
Myślę, że tak
Moja propozycja jest następująca.
Pierwszy krok, to uruchomienie dodatkowego działu na naszym wspaniałym forum.
Nie wiem na ile jest to skomplikowane technicznie, ale pewnie nie bardzo.
Jeśli administracja się zgodzi, to może w końcu postawimy pierwszy krok w stronę przyszłości.

A w samym dziale powinny się znaleźć posty początkujących biznesmenów, jak i tych co w mniejszym bądź większym stopniu osiągneli sukcesy w naszym virtualnym świecie. A na pewno nie powinny się znaleźć narzekania i negatywna krytyka. Taka pozytywna wymiana spostrzeżeń, porad mogła by wnieść nową jakość i może spłodzić nowego billa gatesa.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Maj 2011, 11:32 
Dołączenie:
Październik 2010
Jarmusch napisał(a):
Bardzo niewielu rodaków w SL odnosi sukcesy na tym polu.

To zdanie nie jest uzasadnione. Jest wiele osób z Polski, które świetnie sobie radzą. Natomiast istotne jest to, że znają również język angielski, niemiecki etc lub podejmują współpracę z osobami znającymi języki obce i nastawiają się na grupę docelową zagraniczną.

Edit

Jarmusch napisał(a):
Taka pozytywna wymiana spostrzeżeń, porad mogła by wnieść nową jakość i może spłodzić nowego billa gatesa.

Bill Gates zarabiał już jako nastolatek. Jeśli coś czytał to fachowe czasopisma a nie fora internetowe. ;)

Za wikipedią:

"W wieku 14 lat Gates podjął się z Allenem nowego przedsięwzięcia o nazwie Traf-O-Data. Jego celem miało być stworzenie urządzenia do pomiaru ruchu ulicznego na bazie procesora Intel 8008. Gates zarobił na tym 20 000 dolarów, jednak, gdy wydało się, że ma 14 lat, przedsięwzięcie straciło początkową dynamikę."

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 27 Maj 2011, 20:13 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
nick w SL: Konstancja Shoreland
Oj ,juz tam od razy malo zdolnym narodem..
Mnie sie wydaje ze wrecz przeciwnie,biorac pod uwage ilosc Polakow w SL

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 28 Maj 2011, 00:21 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2008
Tak czy inaczej taki dział według mnie ma pełne uzasadnienie. Może nie koniecznie musi to być dział biznesowy, ale np dział ludzi zdolnych, przedsiębiorczych i kreatywnych. Dla początkujących i dinozaurów.

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 28 Maj 2011, 10:24 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Na forum jest dział poradników, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tam zakładać odpowiednie wątki.
Jest też dział biznesowy, od biedy można by zapewne stworzyć w nim nowy dział... poradników?

Oczywiście, tworzenie kolejnych działów forum nie jest wielkim problemem. Ale chyba nie w tym rzecz. Najważniejsze, to wypełnienie tych działów treścią - a to się samo nie zrobi.
Osoby chcące pisać i radzić w sprawach biznesowych nie powinny mieć problemów ze znalezieniem odpowiedniego miejsca. Zwłaszcza, jeśli są kreatywne 8)

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 28 Maj 2011, 16:16 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
A propos biznesow;
czy ktos z Was probowal handlowac aukcjami na gieldzie w SL ?

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 31 Maj 2011, 00:57 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2008
Nie rozumiem. Na aukcji LL kupiłem kiedy ziemię. Słyszałem też o próbach uruchomienia giełdy, ale nie wiadomo mi nic na temat połączeniu tych dwóch elementów.

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 31 Maj 2011, 14:45 
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Deso Ersetu
W SL to jest tak, że nigdy nie wiadomo co ludzie kupią, a czego nie. Oczywiście są grupy towarów i usług cieszących się większym powodzeniem, jednak bardzo często istnieje tam również większa konkurencja. Jednym z największych błędów ludzi, którzy chcą rozkręcić swój biznes w SL jest to, że zbyt szybko się poddają. Oczekują sporych zysków bardzo szybko - owszem, jest to możliwe jeśli akurat trafi się z pomysłem i stworzy coś rewelacyjnego, oryginalnego, co dość szybko podbije serca ludzi i 'każdy będzie chciał to mieć' na zasadzie owczego pędu.
Mój poradnik:
- rób to w czym jesteś dobry,
- rób to co sprawia Ci przyjemność,
- bądź cierpliwy,
- słuchaj krytyki (szczególnie tej konstruktywnej) i nie zrażaj się niemiłymi słowami,
- zapłać Deso Ersetu 10 000 000 L$ za ten poradnik,
- staraj się stopniowo rozwijać swój biznes (chyba, że chcesz dużo zainwestować na początku),
- nie rób miliona rzeczy jednocześnie, tylko skup się jednorazowo na jednym lub dwóch produktach,
- odpoczywaj, pozwól umysłowi świeżo spojrzeć na ewentualne trudności,
- bądź miły i szczery, nie okłamuj ludzi (klientów/partnerów biznesowych) bo to szybko może zwrócić się przeciw Tobie,
- pamiętaj, że SL nie ogranicza nas 'schematami' często narzucanymi w RL - tutaj największe dziwactwo może się dobrze sprzedać,
- na początku staraj się sam sobie określić kierunek w jakim chcesz się rozwijać i próbuj osiągnąć cel (zarówno ten 'duży' jak i małe cele do których sobie dość krótkie terminy ustalisz). Zanim zabierzesz się za inną gałąź gospodarki, to stwórz kilka produktów w tym pierwszym obranym kursie (ludzie często kupują od razu 'kilka' produktów z danego rodzaju towarów. Np.: nie twórz naszyjnika z serduszkiem, a za chwilę zakrwawionej siekiery. Lepiej, jeśli naszyjnik się sprzeda w kilku sztukach, dorobić kolejny, jakieś kolczyki, pierścionki itp - wtedy są szanse, że osoba skuszona naszyjnikiem wpadnie i wykupi całą biżuterię, a topór raczej tej danej osoby by nie interesował. Tak samo bardzo prawdopodobne, że osoba wchodząca do sklepu po topór nie będzie nawet patrzeć na biżuterię :P)

Mnie osobiście najbardziej podoba się porada wypisana jako piąta od góry, ale myślę że i inne są dość ciekawe. Pewnie wiele osób uzna to za oczywiste oczywistości, ale czasami najciemniej jest pod latarnią.
Kto się z tymi poradami nie zgadza, niech śmiało proponuje swoje. Ja nie mam wykształcenia ekonomicznego i piszę wyłącznie na podstawie doświadczenia i obserwacji.

Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 31 Maj 2011, 14:58 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Jak by nie patrzeć największy sukces można osiągnąć będąc kreatorem tego czy owego, najczęściej konieczne są umiejętności graficzne 2 a jeszcze lepiej 3d. I fakt, trzeba robić to co się lubi :) A poza tym odrobinka talentu nie zaszkodzi.
Z pewnością też opłaca się handel ziemią (przynajmniej kiedyś się opłacał), a wszyscy odsprzedawacze ciuchów i włosów raczej sukcesu nie osiągną, a wielu ich teraz w SL wielu.

Jeśli miarą sukcesu jest liczba wrogów, jak twierdzą niektórzy, to ja z pewnością osiągnęłam ogromny Sukces, przez duże "S" :P

Poza tym wierzcie bądź nie, wszystko się kiedyś nudzi, 115 suknia, 54 skin, 249 włosy, 87 pantofle ;) No chyba, że ktoś chce osiągnąć też sukces finansowy w RL. Ale SL to przecież zabawa, a przynajmniej powinna nią być.

Mnie też podoba się punkt piąty od góry, ale tam jest błąd w nazwisku, Nemesis Igaly piszę się inaczej :mrgreen:

Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 31 Maj 2011, 17:10 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
Jarmusch napisał(a):
Nie rozumiem. Na aukcji LL kupiłem kiedy ziemię. Słyszałem też o próbach uruchomienia giełdy, ale nie wiadomo mi nic na temat połączeniu tych dwóch elementów.

Wlasciwie to jest cos w rodzaju symulacji gieldy ,ale prawie to samo,no! :-P
Konkretnie o to;

www.slcapex.com/

Earn2Life wypuscilo poltorej milona udzialow,(30% calosci) wartych lacznie 3,750 milion lindenow,

blog.earn2life.com/tag/shares/

slcapex.com/forums/topic/EARN/3317

wykupione zostaly w ciag kilku tygodni,juz chwile po tym udzial poczatkowo wart 2.5 L,mozna bylo sprzedac za 3.5-4L

Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 06 Cze 2011, 22:48 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2008
Z tymi udziałami niezły interes, ale chyba jestem za mały albo nie dorosłem jeszcze.
Co do poradnika, to zgadzam się całkowicie.
Przez rok inwestowałem i to nie mało.
Jakoś się zafiksowałem na pewną branżę.
To był czas ciągłych stresów i ciągle wysnuwających nowych wniosków.
Dzisiaj jest trochę lepiej, ale cały czas doświadczam niespodzianek.
Nigdy nie przypuszczałem, że bardzo drobne subtelności mogą decydować o sukcesie.
Pokora to podstawa (sądzę, że nie tylko w SL).
Zdolności oczywiście tak (w każdym zakresie), bez nich można jedynie być.
A swoją drogą sądzę, żę każdy posiada umiejętności.
Sztuką jest odkrycie i rozwijanie ich.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso