Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 22 Sie 2009, 08:44 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2008
nick w SL: Anka Sporg
Hej

Mam ustawioną u siebie rozdzielczość 1024x768. Nowe forum jest robione pod 1152x868.
Czy jest jakaś możliwość , żeby u mnie forum się optymalizowało pod 1024x768? Ewentualnie dodać funkcje zmiany rozdzielczości w "opcjach wyświetlania" w "panelu użytkownika". Niestety w 1152x868 literki na ekranie przestają być czytelne. A to ciągłe przewijanie forum na boki przy 1024x768 zaczyna mnie już lekko irytować.

pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sie 2009, 09:17 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
nick w SL: Anulka Zimminy
Zmienilam sobie eksperymentalnie rodzielczosc na 1024 x 768 i forum czyta sie spokojnie, poza zadziwiajcym wrazeniem, ze wszystko jest po poprostu olbrzymio wielkie. Nie mam zadnego przewijania na boki - no w neiktorych tematach wypakowanych obrazkami pojawia sie pasek na bok ale przewieniecie juz niczego nie odslania poza marginesem.

Inna sprawa, co mnie zadziwia, wspomne tak przy okazji, ze jakosc tych wielkich literek na ekranie jest zalezna od przegladarki. W jedynie slusznej jest fajna i do przyjeciea, w innych tych popularniejszych i szybszych i w tych ze wszechmiar lepsiejszych - paskudna, literki poszarpane i trudno, mimo wielkosci, czytelne.

Uzywam nakladki SlimBrowser i skalowanie/dopasowanie do rozdzielczosci ekranu 1024 x 768 dziala godni z oczekiwaniami blondynki

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sie 2009, 11:15 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2007
nick w SL: SpaceBurak Zenovka
Hmm. Ja mam zazwyczaj rodzielczość 1680x1240 (coś w tym stylu)i nie widzę, żeby forum wyglądało dziwnie albo miało małe literki.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sie 2009, 11:44 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
nick w SL: Anulka Zimminy
Nie mowie o wielkosci literek ale o ich sposobie wyswietlania. Nie rozumiem dlaczego po uruchomieniu na trzech roznych przegladarkach tej samej strony - moze byc nasze forum - w tych lepszych literki sa znaczaca brzydsze i mniej czytelne. Mowie o rownoleglym uruchomieniu wiec strony a sczegolnie uzyta czcionka winny byc identyczne. A tylko jedyna sluszna przegladarka genereuje strone ladnie, reszta, mimo, ze sa uznane za lepsze - czesto gesto wrecz tragicznie. Mowie o tekscie a nie rysunkach/malunkach czy innych obrazkach.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sie 2009, 12:51 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Ja kidyś miałem rodzielczość 800x600, teraz mam tę o krok większą i mnie forum normalnei się wyswietla (poza wspomianymi dużymi obrazkami, jeżeli forum ich automatycznie nie przeskaluje).

Zapewne jest to zalezne od indywidualnych ustawień w przeglądarce lub systemie (zapewne przeglądarka z systemu jakieś ustawienia pobiera, bo innego wytłumaczenia nie widze).

Fakt, jednak 1024x768 staje się powoli nieużywaną rodzielczościa, ale np. ja już na większej pracowac bym nie mógł i niekoniecznie wada wzroku jest powodem, ale... trzeba się przygotowac na uzywanie większych rozdzielczości i palet kolorów (chociaż palety większej niż 32-bitowa to chyba nie bedzie)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sie 2009, 14:18 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2008
Hej

Po uruchomieniu na przeglądarce Internet Explorer rzeczywiście nie trzeba niczego przewijać. Forum idealnie dopasowuje się do 1024x768.
Niestety na FireFoxie jest inaczej... Czcionka jest większa troszeczkę i trzeba bawić się paskiem przewijania na boki bo albo z lewej strony albo z prawej tekst jest poza ekranem.

pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sie 2009, 15:59 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Specjalnie dla Ciebie przeszłam na 1024x768 ;)
Nie muszę przewijać na boki, ale czcionka zrobiła się nieostra.

Próbowałaś zmniejszać ekran ctrl+scroll?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sie 2009, 16:11 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
nick w SL: Krzysztof Aeon
Anulka,może chodzi o to, że ta jedyna słuszna ma łatwiejszy dostęp do technik wygładzania zainstalowanych w systemie?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sie 2009, 18:36 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Llorando Runo
Madelaine napisał(a):
Specjalnie dla Ciebie przeszłam na 1024x768 ;)
Nie muszę przewijać na boki, ale czcionka zrobiła się nieostra.
Nie ostra czcionka w monitorach LCD to nie wina forum czy czego tam ale tego iż monitor nie pracuje w natywnej rozdzielczości, czyli takiej jaką ma ustawioną „fabrycznie”. Czyli przy zmianach rozdizlczości nie będzie wyświetlać dobrze detali (z tego co się orientuję).

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sie 2009, 18:52 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: Solve Arai
Nie zauważam problemów z rozdzielczością 1024x768 na Firefoxie. Forum przeglądam normalnie z przewijaniem jedynie góra -dół.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sie 2009, 21:30 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Llorando Runo napisał(a):
Nie ostra czcionka w monitorach LCD to nie wina forum czy czego tam ale tego iż monitor nie pracuje w natywnej rozdzielczości

Dzięki :)
Prawdę mówiąc nie zastanawiałam się nad tym, podałam tylko, co się zmieniło po zmianie rozdzielczości.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sie 2009, 22:30 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2008
Hej

Madelaine napisał(a):
Próbowałaś zmniejszać ekran ctrl+scroll?

No i wszystko stało się jasne ;-) . Oto lekarstwo na moją dolegliwość. Już nie muszę przewijać na boki forum. Dziękuję za pomoc.

pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Sie 2009, 23:05 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
:)
Cieszę się, że pomogłam. Dla mnie to oczywistość, dwadzieścia lat pracy w edytorach tekstu :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Sie 2009, 01:25 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Llorando Runo
Chciałbym zobaczyć 20sto letnią myszkę z rolką. ;)

ps nie ma za co :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Sie 2009, 02:00 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Llorando, zdemaskowałeś mnie. Miałam mysz z drewnianym kółkiem 8)

No dobra, do ctrl+scroll doszłam w odpowiednim czasie. Ale wieloletnie doświadczenie w wojnie z Wordem bardzo mi w tym pomogło ;)

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso