Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 16 Kwi 2009, 15:40 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Wymyslilem juz to kiedys ale pomysl przepadl wraz z calym tematem, wiec wroce do niego z uporem maniaka bo wydaje mi sie niezly. Sprawa dotyczy bardziej goracych dyskusji na forum.
Forum jest bez watpienia miejscem, gdzie anonimowosc i brak konsekwencji (czerwona kreska jakos nie przeraza:-) moze sciagac trolli i osoby lubiace obrazac innych. Co innego, gdyby za obraze grozila jakas wymierna kara. Wyjsciem wydaje sie wlasnie Linden Lab i AR!
Wyobrazmy sobie, ze jeden z forumowiczow (nazwijmy go A) obraza lub oskarza innego(nazwijmy go B). o czyny niecne.
Procedura wygladala nastepujaco:
1) Osobnik A pisze obrazliwy post odnoszacy sie do B
2) B odpisuje "uwazam, ze to co napisales mnie obraza"
3) A moze wszytko odwolac, przeprosic B i po sprawie. Moze jednak sie nie zgodzic i powiedzic - Eeee tam, spadaj, to nic obrazliwego. To szczera prawda!
4) B wtedy mowi: Zapraszam w takim razie do SL. Powiedz to samo na publicznym, ja zrobie screen i wysle do Lindenow. Niech oni rozstrzygna!
5) Jesli A sie zgodzi to przeprowadzaja cala akcje wspolnie i Lindeni rozstrzygaja dajac lub nie ARke A.
Jesli A odmowi, tzn ze obraza specjalnie i trolluje co jest bardzo brzydkie i wstyd mu wsrod innych forumowiczow przyniesie po wieczne czasy.

Oczywiscie pomysl moj nie wyklucza w niczym dzialalnosci administracji forum, jest tylko malym jej uzupelnieniem.
Jak myslicie? Ma to sens?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Kwi 2009, 16:57 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2009
nick w SL: Tomek Kegel
Hehe. Tak pomysł niezły, aż chciałbym być przy rozmowie niektórych z Was:) Ale LL nie znają rzeczy jakie dzieją się na forum ( wszystkich) i chyba nie będą dociekać dlaczego ten został tak nazwany a ten tak...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Kwi 2009, 17:24 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
nick w SL: Adamus Inglewood
Jacek napisał(a):
Jak myslicie? Ma to sens?

Nie ma :) Aczkolwiek bawią mnie zapędy niektórych co do naglącej potrzeby regulacji wszystkiego co jeszcze wolne i się rusza i ustawiania wszystkich pod swój własny sznurek i widzimisię. Najpierw śmieszne konstytucje, kodeksy i sądy w RP, pożal się Boże kancelarie prawnicze Inworld, teraz pojedynki inworld :) przed arbitrażem Linden Lab. Gombrowicz powstał z martwych? Może jeszcze jakiś biznes do tego? Niedrogi wynajem sekundantów, organizacja "happeningów obrażeniowych" połączona z zbiorowym wysyłaniem AR do LL, z wesołym tłumem radosnych forumowiczów, którzy będą buczeć "buuuuuuu" czy cuś :)))

Kolejna radosna utopia :) Nie prościej banować i karać na forum za wszelkie przejawy nieuzasadnionej agresji? Regulamin jest zbyt mało wyraźny? :) Wystarczy chyba go przestrzegać i troszkę pilnować i tyle.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Kwi 2009, 17:46 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: WoodPaker Barbosa
Adamus. Przeciez do PR nikt Cie nie zmuszal wiec czemu wogole poruszasz ten temat? Czyzbys byl zazdrosny o to, ze to nie byl Twoj pomysl?
Jacku, musze sie zgodzic z przedmowca. Nie ma to sensu. Osobiscie sam sie nie zgodze na to by przed LL powiedziec jaki z Ciebie Bankier przez duze B :-P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Kwi 2009, 19:10 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Jacek, jedyne co jest dobre w tym pomyśle to to, że jest absurdalnie śmieszny. Beznadziejny.
Weź Ty się do uczciwej roboty 8-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Kwi 2009, 19:10 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
Ale LL nie znają rzeczy jakie dzieją się na forum ( wszystkich) i chyba nie będą dociekać dlaczego ten został tak nazwany a ten tak...

Jasna sprawa, nie chodzi o drobne docinki, aluzyjki i finezyjne insynuacje. LL z pewnoscia nie bedzie sledzic postow i dociekac, kto zaczal. Chodzi o zwykle wyzwiska, ktore obrazliwe sa zawsze i niezaleznie od kontekstu.
Adamusie nie chodzi mi tez o jakies nowe regulacje, a o proste nauczenie ludzi odpowiedzialnosci za slowa, ktore wypisuja na forum nie zagrozeni praktycznie niczym. Za rozwiniecie tematu dziekuje - faktycznie mozna by to zrobic z odpowiednia oprawa!
Obrazeni spotykaja sie o swicie na opuszczonym SIMie wraz z sekundantami, publicznosc w bezpieczniej odleglosci, oddalaja sie na przepisowa odleglosc, napiecie narasta.... w blasku wschodzacego slowa obrazliwe slowa padaja niczym pociski...slychac trzask robionych screenow
Fajne, pewnie ze mozna to zrobic, chociaz nie jest konieczne - wystarczy dowolne miejsce i dwie strony konfliktu.
Ciagle jednak nie widze sensownych wad mojego rozwiazania.
Forumowicze, lacznie ze mna, dwa razy pomysla nim napisza post, ktory moze byc agresywny lub chamski. Linden Lab za to bierze nasze pieniadze, zeby nam pomagac i taka ich rola.
Jesli ktos pisze cos na forum, a nie chce tego powtorzyc w miejscu, gdzie grozi za to wieksza kara to jest to dwulicowosc, czyli nic ladnego.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Kwi 2009, 19:54 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Shilla Hax
Pomysł - śmieszny, nie realny do wykonania, krótko mówiąc, nie wypali.
Intencje - przepiękne :-)

Niestety pewnych rzeczy Jacuś nie zmieni nikt, poza nami samymi, a żeby coś zmienić, trzeba chcieć. Człowiek to skomplikowane stworzenie, ponoć też rozumne, a każdy rozumu używa na swój własny, indywidualny sposób.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Kwi 2009, 20:49 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: wredna Jantarka Balczo
Cytuj:
Ciagle jednak nie widze sensownych wad mojego rozwiazania.

Uhmmmm jakoś mnie nie dziwi, ze nie widzisz wad swojego pomysłu. Nie ważne.
Cytuj:
Forumowicze, lacznie ze mna, dwa razy pomysla nim napisza post, ktory moze byc agresywny lub chamski. Linden Lab za to bierze nasze pieniadze, zeby nam pomagac i taka ich rola.

Absurdalność sięga zenitu. Ja proponuje wmieszac w to jeszcze Policje i prokuraturę...mało tego, sądzę, że te potyczki na forum powinny być powtarzane przed FBI.

A tak zupełnie serio, powiem tylko tyle - ludzie którzy obawiają się swojej pozycji , których pokrętne i zawoalowane poczynania wyłażą bokami spod dywanu, szukają rozwiązań by przy pomocy "cudzych rąk" móc zamknąć tym niewygodnym usta.

Cytuj:
Jesli ktos pisze cos na forum, a nie chce tego powtorzyc w miejscu, gdzie grozi za to większa kara to jest to dwulicowosc, czyli nic ladnego.

w miejscu gdzie grozi większa kara i masz tu na myśli LL ? proszę Cię jacku, wróć do RL...naprawdę, może warto trochę odpocząć od SL...

Ostatnio edytowany przez Jantarka, 16 Kwi 2009, 20:51, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Kwi 2009, 20:51 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
WoodPaker napisał(a):
Adamus. Przeciez do PR nikt Cie nie zmuszal wiec czemu wogole poruszasz ten temat? Czyzbys byl zazdrosny o to, ze to nie byl Twoj pomysl?

A wymienienie skrótu RP jest już zabronione dla niektórych? :) Wskaż mi proszę gdzie napisałem że ktoś mnie do czegoś zmuszał :)))
Ja tylko wskazuje ten pomysł jako logiczne następstwo poprzednich utopii :) I wiesz :) czego jak czego ani ani konstytucji która padła, ani wyjątkowo głupiego pomysłu na sądy w SL, ani pomyslu na biznes w postaci kancelarii adwokackiej nie moglbym zazdroscic :) Toż to same gnioty byly :). I jeśli się nie mylę właśnie założyciel tego wątku był wielkim orędownikiem i współtwórcą tamtych chlubnych inicjatyw legislacyjnych? :))

Jacku wad jest kilka :) Co najmniej :) Pomysł jest tak absurdalny, że aż zabawny :)

1. Nikogo nie jesteś w stanie zmusić do takich praktyk, podobnie jak nie byłeś nikogo w stanie zmusić do stawania przed sądem w RP.
2. Kto jak kto ale Lindeni nie są dla mnie autorytetem jeśli chodzi o rozstrzyganie sporów. Ręczę, że 90% spraw w których stawałby zamożny pan bankier, kontra anonimowy aktor z Morfiny kończyłoby się czym? :) Kogo łatwiej zbanować? :) Tam gdzie jest interes nie ma sprawiedliwości i dobrze o tym wiesz.
3. Czy Ty przypadkiem zupełnym nie nawołujesz do świadomego łamania ToS i BigSix?

Jeśli chcesz się kogoś pozbyć to napisz to wprost a nie podajesz ludziom kolejną kupę przez bibułkę i mówisz że to cukierek.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Kwi 2009, 21:07 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: wredna Jantarka Balczo
Adamus Inglewood napisał(a):
Jacku wad jest kilka :) Co najmniej :) Pomysł jest tak absurdalny, że aż zabawny :)

1. Nikogo nie jesteś w stanie zmusić do takich praktyk, podobnie jak nie byłeś nikogo w stanie zmusić do stawania przed sądem w RP.
2. Kto jak kto ale Lindeni nie są dla mnie autorytetem jeśli chodzi o rozstrzyganie sporów. Ręczę, że 90% spraw w których stawałby zamożny pan bankier, kontra anonimowy aktor z Morfiny kończyłoby się czym? :) Kogo łatwiej zbanować? :) Tam gdzie jest interes nie ma sprawiedliwości i dobrze o tym wiesz.
3. Czy Ty przypadkiem zupełnym nie nawołujesz do świadomego łamania ToS i BigSix?

Jeśli chcesz się kogoś pozbyć to napisz to wprost a nie podajesz ludziom kolejną kupę przez bibułkę i mówisz że to cukierek.

Ponieważ admin - ZA DZIAŁANIE ZGODNE Z REGULAMINEM FORUM - zabrał mi prawo do zgłaszania postów do usunięcia za łamanie regulaminu, nawołuję rozsądne osoby o zaprzestanie dyskusji w tym wątku.
Adamus, przecież wiesz, że to jest jawna prowokacja, zresztą w zawoalowany sposób skierowana pod naszym adresem, sam doskonale pamiętasz kiedy ta propozycja padła...w wątku w którym zmiażdżyliśmy adwersarzy. Nie daj się wciągać w takie dyskusje, zostaw siły na poważniejsze tematy.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Kwi 2009, 21:36 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Llorando Runo
Propozycja godzić ma w trolle, i to naturalne jest że trolle będą najmocniej protestowały. Mnie propozycja wydaje się odrobinę absurdalna (słuszna choć niewykonalna bo trolle nie są honorowe), ale z drugiej strony nie mniej absurdalna niż to iż jeden troll ustawicznie woła drugiego by wspólnie „dokopać” komuś i nie mają jeszcze banów. ;-)

edit: literówka

Ostatnio edytowany przez Llorando Runo, 16 Kwi 2009, 21:45, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Kwi 2009, 21:38 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Myślę, że warto raczej zastanowić się nad rozwinięciem pomysłu Jacka w innym kierunku. Sad w SL. Nie sąd, a sad. Też bzdura, ale przyjemniejsza.
I byłoby ładniej.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Kwi 2009, 21:44 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Juz odpowiadam i wyjasniam:)
Tradycyjnie juz zaapeluje do nienawiazywania do przeszlosci, skrytych intencji autora idei, jego skrzywionej psychiki itd. Niewazne, kto jest autorem pomyslu ( przypadkiem jestem to ja:) mowmy na temat.
Cytuj:
Pomysł - śmieszny, nie realny do wykonania, krótko mówiąc, nie wypali.

Dlaczego? Przeciez to bardzo proste Shilla, ktos na forum pisze o tobie brzydkie rzeczy. Ty mu po prostu odpisujesz - "powtorz to prosze w SL. Jesli tego nie zrobisz uwazam, ze jestes tchorzem bo cwaniakujesz na forum, gdzie niewiele ci grozi, a LIndenow sie boisz" Proste i wykonalne:)
Cytuj:
Absurdalność sięga zenitu. Ja proponuje wmieszac w to jeszcze Policje i prokuraturę...mało tego, sądzę, że te potyczki na forum powinny być powtarzane przed FBI.

Jantarko, Policja i prokuratura sa jzu w to wmieszane - chcesz czy nie:) Za wszytsko co piszemy w necie mozemy byc podani da sadu realnego
Cytuj:
Art. 23. Dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska, pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach.
Art. 24. § 1. (8) Ten, czyje dobro osobiste zostaje zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania, chyba że nie jest ono bezprawne. W razie dokonanego naruszenia może on także żądać, ażeby osoba, która dopuściła się naruszenia, dopełniła czynności potrzebnych do usunięcia jego skutków, w szczególności ażeby złożyła oświadczenie odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie. Na zasadach przewidzianych w kodeksie może on również żądać zadośćuczynienia pieniężnego lub zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny.

http://www.lex.com.pl/serwis/kodeksy/akty/64.16.93.htm
Za napisanie na forum "X jest gupi!" mozna byc pociagnietym i takie sprawy juz byly. (dobra opinia na forum jest takze dobrem osobistym).
Adamus:
Cytuj:

Oczywiscie, ze nie jestem w stanie. Ale jesli ktos sie wyrokowi LL nie podda - sam sobie wystawia opinie - patrz odpowiedz Shilli. Wlasnie tutaj tkwi haczyk, neich ludzie waza slowa na forum:)
Cytuj:

Tutaj sie roznimy. Wydaje mi sie, ze LL jest bardziej restrykcyjne wobec osob rzekomo waznych, niz wobez zwyklych avatarow. Od wieloletnich avatarow wymaga sie po prostu wiecej. Moge sie zalozyc, ze gdyby ktorys z Lindenow (moze z wyjatkiem Filipa:) pojawil sie na forum i zaczal rzucac miesem zostalby natychmiast wywalony z roboty.
Jedna z najbardziej waznych i bogatych osob w SL - Prokofy Neva wlasnei za takie praktyki zostala zabanowana przez LL na wszystkich forach ( w SL - nie).
Cytuj:
He was banned from all areas of the official Second Life forums except Classifieds in June 2005, and banned from the official Second Life blog in November 2006.

http://secondlife.wikia.com/wiki/Prokofy_Neva
Jak wiec widac - LIndeni wobec VIPow sa bardziej restrykcyjni, niz wobez zwyklych szarakow:)
Cytuj:

Alez nie! Zakladam, ze autor slow obrazliwych twierdzi, ze nie pisze niczego zlego (jesli mysli inaczej to dlaczego obraza innych?) Skoro wiec w swoim mniemaniu czyni dobrze to moze to powtorzyc w SL i nie jest to lamanie ani ToS ani Big Six.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Kwi 2009, 06:36 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
Jacek napisał(a):
Jantarko, Policja i prokuratura sa jzu w to wmieszane - chcesz czy nie:) Za wszytsko co piszemy w necie mozemy byc podani da sadu realnego. Za napisanie na forum "X jest gupi!" mozna byc pociagnietym i takie sprawy juz byly. (dobra opinia na forum jest takze dobrem osobistym).

Tym bardziej nie rozumiem. Skoro masz rzeczowe środki to dlaczego z nich nie chcesz korzystać tylko wymyślasz kolejny absurd i kolejne nic nie wnoszące rozwiązania?

Jacek napisał(a):
Tutaj sie roznimy. Wydaje mi sie, ze LL jest bardziej restrykcyjne wobec osob rzekomo waznych, niz wobez zwyklych avatarow. Od wieloletnich avatarow wymaga sie po prostu wiecej. Moge sie zalozyc, ze gdyby ktorys z Lindenow (moze z wyjatkiem Filipa:) pojawil sie na forum i zaczal rzucac miesem zostalby natychmiast wywalony z roboty.

Różnimy się i to bardzo. Wielokrotnie byłem świadkiem banów wyciągniętych z czapki, posądzaniem bogu ducha winnych avatarów o rzeczy których popełnić zwyczajnie nie mogli, ba nawet z myleniem narodowości i posądzaniem mojej przyjaciółki o to ze jest groźnym rosyjskim bandytą ;)) Nadal twierdze że osoba która ma już wydeptane ścieżki (chociażby posiadająca premium i pisząca częściej AR ;)) i łączą ja z LL interesy będzie faworyzowana w każdym podobnym starciu.

Jacek napisał(a):
Cytuj:

Alez nie! Zakladam, ze autor slow obrazliwych twierdzi, ze nie pisze niczego zlego (jesli mysli inaczej to dlaczego obraza innych?) Skoro wiec w swoim mniemaniu czyni dobrze to moze to powtorzyc w SL i nie jest to lamanie ani ToS ani Big Six.

Ale według Ciebie zachowanie tej osoby jest naruszeniem BigSix i ToS? Inaczej nie zamierzałbyś pisać AR :) Więc świadomie nawołujesz do złamania zasad. To dopiero absurd :)

Jantarka napisał(a):
Adamus, przecież wiesz, że to jest jawna prowokacja, zresztą w zawoalowany sposób skierowana pod naszym adresem, sam doskonale pamiętasz kiedy ta propozycja padła...w wątku w którym zmiażdżyliśmy adwersarzy. Nie daj się wciągać w takie dyskusje, zostaw siły na poważniejsze tematy.

Co racja to racja. Absurdalność pomysłu została nie tylko ukazana w całej krasie, ale i potwierdzona niemalże wszystkich wypowiadających się w tym wątku :) Niestety niektórzy nadal będą przekonywać świat, że kupa w bibułce może być cukierkiem, tylko dlatego że to ich własna kupa. :)

Kończę zatem tutaj. Szkoda słów, energii, moich klawiatur i miejsca na serwerze.
EOT

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Kwi 2009, 10:11 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Oczywiscie, ze sady w RL sa rozwiazaniem ale dosyc skomplikowanym i czasochlonnym. LL dziala szybciej i skuteczniej. Poza tym, moj pomysl ma sluzyc wszystkim uzytkowniokom forum, a nie nie kazdego stac na adwokata, koszta procesowe itd.
Cytuj:
Nadal twierdze że osoba która ma już wydeptane ścieżki (chociażby posiadająca premium i pisząca częściej AR ;)) i łączą ja z LL interesy będzie faworyzowana w każdym podobnym starciu.

O! Tutaj mamy piekny przyklad zdania, ktore moze nam pomoc w pokazaniu przydatnosci mojej teorii. Nic osobistego oczywiscie.
Streszczajac zacytowana wypowiedz " LL nie jest obiektywne. Zawsze faworyzuje osoby osoby z ktorymi lacza je interesy lub ktore im placa".
Moim zdaniem jest to zdanie obrazliwe wobec LL, moge sie jednak mylic. Zakladam jednoczesnie, ze autor jest czlowiekiem prawym i nie obgaduje nikogo za plecami wiec swoje slowa moze powtorzyc zawsze i wszedzie. Nie baczac na konsekwencje rzuci te prawde na ogolnym inworld Lindenom prosto w twarz. Ja zrobie screen i wyjasnimy nasza rozbieznosc zdan. (oczywiscie to tylko przyklad obrazujacy moj pomysl).
Cytuj:
Ale według Ciebie zachowanie tej osoby jest naruszeniem BigSix i ToS? Inaczej nie zamierzałbyś pisać AR :) Więc świadomie nawołujesz do złamania zasad. To dopiero absurd :)

Czymi innym jest zlamanie prawa, czym innym sam proces. Jesli pan A powie publicznie o panu B, ze jest oszustem, zlodziejem itd to lamie prawo. Jesli jednak na sali sadowej swoje slowa powtorzy w formie cytatu (lub zrobi to np sedzia) to prawo nie zostaje zlamane.
Podobnie mysle i ja - jesli ktos na forum zachowuje sie brzydko, to lamie prawo. Zacytowanie swoich slow przed LL bedzie tylko sprawa procesowa.
Szkoda, ze moj pomysl sie wam nie spodobal:( ( co nie znaczy ze nie bede go stosowal:)
PS
Pozwole nie wglebiac sie w tematyke gastryczno-fekalna. Po swietach jestem lekko przejedzony i zawijanie w.w. przedmiotu w papierki jakos mnie brzydzi:) Zawsze bylem zdania, ze rozmowa powinna byc zwiazana z rzeczami, ktore znajduja sie powyzej pasa:)

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso