Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 10 Sty 2009, 15:58 
Dołączenie:
Czerwiec 2007
Przy logowaniu do forum jest opcja "zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie". Niestety skrypt pamięta tylko jedno ciacho do jednego kompa więc jak ktoś używa kilku komputerów za każdym razem musi sprawdzać czy jest akurat zalogowany czy jako anonim. Wygodniej byłoby gdyby skrypt umożliwiał automatyczne logowanie z kilku komputerów do jednego konta bez wprowadzania loginu i hasła przy każdej zmianie komputera. To taki mój mały wniosek racjonalizatorski.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 10 Sty 2009, 17:03 
Dołączenie:
Grudzień 2008
...ale tak jest chyba na kazdym forum...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 10 Sty 2009, 17:41 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Osobiscie uzywam Opery i CTR ENTER rozwiazuje mi te sprawe.

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 10 Sty 2009, 17:43 
Dokladnie. Krecik instaluj Opere i problemu nie bedzie.

Nie podano
PostWysłany: 10 Sty 2009, 17:43 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Jeżeli zmieniasz komptuer, to na innym musisz być w jakiś sposób zidentyfikowany. twórca forum może się pomęczyć i wykonać identyfikację dla konrkentego adresu IP, ale komputer z innej sieci będzie wtedy obcy.

Ja mam kilka przeglądarek na dwóch systemach i jest ot jedne komptuer, który ma zmienne zewnętrzne IP. spróbuj wykonać system, który raz zidentyfikuje osobę i będzie ją pamietać, kiedy ona zmieni komptuer, przeglądarke, sieć - niewykonalne. Ale bez zmiany przeglądarki na konkrentym kompie jest możliwe automatyczne lgowanie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 10 Sty 2009, 18:07 
Dołączenie:
Czerwiec 2007
W większości przypadków rozwiązuje się to przy pomocy cookies a nie IP, w każdym razie są fora gdzie mogę się automatycznie zalogować z domu albo z pracy i skrypty pamiętają, że ja to ja.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 10 Sty 2009, 20:14 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Ale pierwsze logowanie z nowego meisjca musi nastąpić. O to mi chodzi. bo tak to zależy czasme od ustawień serwera. Ja u siebie nie mogłem mieć automatycznego zapamiętywania sesji, bo opcja była przez adminsitratora wyąłczona z powodów bezpieczeństwa.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso