Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 11 Cze 2014, 02:43 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Planuję w przyszłości utworzyć pewne miejsce w SL. Wiem już, jaka duża będzie powierzchnia i znam koszty podstawowe, ale muszę do nich dodać jeszcze m. in. koszt wykupu parceli (4096m2), koszta uploadu niezbędnych tekstur, koszt odpowiednich skryptów (kupione lub wykonane na zamówienie), wartość importowanych (lub kupowanych) meshy. I tutaj mam lekki problem.

Jak z góry określić, ile potrzeba środków na tekstury, skrypty i meshe? Muszę te informacje umieścić w opisie projektu, zanim będzie on oddany do akceptacji.

Projekt dotyczy budowy galerii, gdzie mają być wystawiane zdjęcia. Podstawowy opis można znaleźć pod adresem http://konin3d.pl/kampania.php (zawartość strony będzie jeszcze aktualizowana o brakujące elementy - projekt nie został obecnie zaakceptowany m. in. z braku rozpisanych kosztów) :?:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Cze 2014, 08:13 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Czerwiec 2010
nick w SL: Mx Xaris
Policz orientacyjnie ile obiektów będziesz musiał oteksturowac :)
Na 4096 sqm myślę że wyjdzie z 3000 L$ (za meshe i tekstury)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Cze 2014, 13:31 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Problem w tym, że te tekstury to będą w większości fotografie, a w kosztorysie chcę uwzględnić okres roku, czyli wielokrotna zmiana ekspozycji w galerii. Uwzględniam też tutaj koszt skryptu, który umożliwi umieszczenie kilku fotografii na jednej tablicy (tablica wyświetla zdjęcie przez jakiś czas, a potem albo manualnie, albo automatycznie zmienia na kolejne, tak jak w galerii Konin3D Gallery na regionie Trinovantes było - jeżeli ktoś w ogóle tamte tablice widział)

Przy czym ja to muszę w złotówkach opisać, a niezbyt się orientuję, jaki jest kurs L$ w PLN.

Jeszcze w całym projekcie uwzględniam organizowanie drobnych eventów.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Lip 2014, 15:41 
Dołączenie:
Wrzesień 2009
Próbowałem cos z fusów wywróżyć, ale juz 4. kawa i nic. Skąd mamy wiedzieć co ty właściwie tam będziesz miał, ile zdjęć będziesz wieszał itp itd. A w ogóle ile kosztują L$ to chyba każdy głupi potrafi sprawdzić, dlaczego mielibyśmy robić to za Ciebie?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Lip 2014, 23:29 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Ja też nie rozumiem problemu, zwłaszcza, że ceny w SL w stosunku do rl są śmiesznie niskie i można spokojnie szacować zawyżając koszty.
Sięgając po fusy... zakładając upload 100 zdjęć miesięcznie (100*10 jest łatwe do obliczenia) możemy przyjąć, że to maksymalny koszt 20 pln? Dawno nie kupowałam L$, więc pewności nie mam. Skrypt to też raczej niewielka kwota w przeliczeniu na złotówki. I tak dalej.

projekt napisał(a):
niezbyt się orientuję, jaki jest kurs L$ w PLN

Rozbrajasz mnie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Lip 2014, 00:30 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Zapomniałem napisać, że temat już nieaktualny.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Lip 2014, 08:18 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Tego to ja się już jakiś czas temu domyśliłam, ale kiedy pytałeś odłożyłam odpowiedź na potem i zapomniałam.
Zresztą temat może i nieaktualny, ale dziwność pytania nie 8)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Lip 2014, 13:18 
Dołączenie:
Lipiec 2008
W sumie to za mnie ktoś wyliczył i wiem już (ale z cudzych wyliczeń), ile zała zabawa kosztuje na rok:

Galeria w Second Life na Mainland, powierzchnia 4096 m kw., utrzymywana przez rok razem z ekspozycją i skryptami:

Optymistycznie: ok. 500 zł
Pesymistycznie: do 1000 zł

Mnie ogólnie koszt razem z kwotą podatkową wyszedł ok. 7500 zł w zaokrągleniu.

Temat można zamknąć, bo i tak galerii nie będzie, a poprzednia już została zlikwidowana, bo zabrakło na nią kasy.

A moje pytania wzięły się stąd, że potencjalni wspierający chcieli bardzo szczegółowy kosztorys.

Tak dla pewno brano pod uwagę:
- koszt ziemi 4096 m kw. Mainland, typ General, na rok
- Premium na rok (inaczej się nie da)
- opłata za wykup ziemi
- planowane ok. 12 różnych wystaw (jedna na miesiąc), każda po ok. 20-30 zdjęć
- ekspozycja stała, ok. 30 zdjęć (ale to jest trudne do wyliczenia, bo miała być wielojęzyczna)
- koszt zamówienia lub modyfikacji skryptów (nie tylko do tablic)
- ewentualne środki na dodatkowe eventy (których kilka mam opracowanych)
- koszty dodatkowe np. meshe z teksturami, dodatkowe wyposażenie

Chociaż była osoba chętna, która wyceniła, że gdybym chciał na 4 lata pełen region w SL, to koszt wyniósłby prawie 900 tys. zł. Przy czym ta osoba sugeruje, że od swojego realnego miasta tyle otrzymałem i nic nie zrobiłem.

I na tym koniec TEGO tematu. Dalsze rozważania o tym można prowadzić na PW lub na FB.

P.S.: Ciekawe, że tak nagle ktoś zauważył ten temat i się wypowiedział.
P.S.2: Mnie wyszło za L$800 ok. 15 zł (wliczając opłaty bankowe w ostatecznym zaksięgowaniu)
P.S.3: Dzisiaj jestem lekko wkurzony po wizycie w urzędzie skarbowym (ale za to pani w ZUS poprawiła mi humor)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lip 2014, 20:41 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
nick w SL: Konstancja Shoreland
Jaki sens wymazywac wlasne posty? To juz lepiej chyba skasowac watek , bo fusy sie przydadza do zgadywania o czym dokladnie jest

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lip 2014, 23:28 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Cofnęłam edycję postów, bo szlag mnie trafia, kiedy ktoś w ramach strzelania focha kasuje to co napisał, sprowadzając cały wątek do poziomu absurdu. To moim zdaniem działanie na szkodę forum.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Lip 2014, 00:35 
Dołączenie:
Lipiec 2008
To nie strzelanie focha, tylko usunięcie bezsensownej treści nic nie wnoszącej do życia forum, więc raczej nie jest to działanie na szkodę forum.

Szczególnie, kiedy po długim czasie ktoś odkopuje wątek, aby dowalić autorowi, zamiast ładnie zadać pytanie w razie jakichś wątpliwości.

Ale temat i tak do zamknięcia, bo i tak nikt nic tutaj nie napisze, co by mi mogło pomóc.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Lip 2014, 08:36 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
5 tygodni to nie jest jakoś szczególnie długi czas - zwłaszcza, że nie napisałeś, że temat jest nieaktualny. Usuwanie treści swoich postów to JEST działanie na szkodę forum, ponieważ niszczy się wtedy cały wątek (nieważne, jak mądry). Prostszą metodą jest napisanie do moderatora z prośbą o zamknięcie tematu, nie wydaje mi się, żebyśmy robiły wstręty.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso