Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 04 Cze 2013, 01:33 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Najnowsze zarzadzenia Linden Lab zwiazane z zakupem i sprzedaza LSow dotknely prawie wszystkch. Nie wszyscy jednak wiedza jakie jest obecnie obowiazujace prawo w SL.
O ile pierwsze informacje zamieszczone na blogu pozostawialy jakas iskierke nadziei, to jednak dalsze postepowanie Linden Lab i jego koncowy skutek opublikowany TUTAJ wydaja sie nie pozostawiac zludzen.
Oto stan obecny.
ZAKUP LINDEN DOLLAROW. Mozna to robic na LindeXie oraz na stronach autoryzowanych przez Linden Lab sprzedawcow.
SPRZEDAZ LINDEN DOLLAROW. Mozna to robic wylacznie na LindeXie, nikt inny nie jest upowaniony do skupu ani do wymiany LSow na inne waluty, czy dobra materialne.

Nie jest oczywiscie mozliwe 100 procentowe dopilnowanie tego, wiec szara strefa handlu lindenami juz powstaje i zapewne bedzie sie rozwijala. Zarowno kupujacy jak i sprzedajacy musza byc jednak swiadomi, ze to co kiedys bylo legalne teraz jest zakazane i grozi za to ban.

Reselling L$ outside of this Program and/or purchasing L$ from unauthorized resellers is a violation of Second Life’s Terms of Service.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Cze 2013, 21:17 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2013
nick w SL: Phoero
Za 10.000 L$ dostawałem pół roku temu 35 USD do swojego banku od Linden Lab.
Jak przeliczałem, była to najkorzystniejsza oferta.
W każdym razie, tak słyszałem.

Profil E-mail Offline
PostPost został usunięty przez Madelaine 05 Cze 2013, 00:10.
Powód: off top
Nie podano
PostWysłany: 05 Cze 2013, 00:14 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Jacek napisał(a):
szara strefa handlu lindenami juz powstaje i zapewne bedzie sie rozwijala. Zarowno kupujacy jak i sprzedajacy musza byc jednak swiadomi, ze to co kiedys bylo legalne teraz jest zakazane i grozi za to ban.

A w jaki sposób Lindeni mają zamiar weryfikować, co jest sprzedażą, a co przekazaniem L$? Będą żądali wyciągów z konta? Czy jeśli przekażę innemu awatarowi 10k L$ zbanują mnie zakładając, że sprzedałam? Od jakiej kwoty będą podejrzewać sprzedaż? Czy "dobra materialne" dotyczą sfery rl, czy również SL? Wtedy kupienie drogich meshowych butów mogłoby być uznane za potajemną próbę wymiany L$ 8)
Ech, mnożą się pytania...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 05 Cze 2013, 00:43 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Tak, czy inaczej LL już dawno przestrzeliło podłogę, na której stopa stała.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 05 Cze 2013, 02:50 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Madelaine napisał(a):
A w jaki sposób Lindeni mają zamiar weryfikować, co jest sprzedażą, a co przekazaniem L$? Będą żądali wyciągów z konta? Czy jeśli przekażę innemu awatarowi 10k L$ zbanują mnie zakładając, że sprzedałam? Od jakiej kwoty będą podejrzewać sprzedaż? Czy "dobra materialne" dotyczą sfery rl, czy również SL? Wtedy kupienie drogich meshowych butów mogłoby być uznane za potajemną próbę wymiany L$ 8)
Ech, mnożą się pytania...

To o czym piszessz to bardzo ciekawa sprawa.
Moja dotychczasowa wspolpraca z LL prowadzi do jednego wniosku. Lindeni niczego nie musza udowadniac, weryfikowac. Oni po prostu stwierdzaja, i koniec,
Jesli sprzedasz buty za 10 000 LS trzem osobom to nikt sie do ciebie nie przyczepi. Jesli jednak masz sklep z butami i codziennie przychodza te same osoby i kupuja te same buty to zapewne dostaniesz bana.
W RL mozna by szukac kruczkow prawnych, kazac Lindenom udowadniac wine, żądac weryfikacji, potwierdzen itd. W SL - nie. Od razu widac, ze nie o sprzedaz butow chodzilo tylko o przykrywke, wiec co tu udowadniac. Ban i koniec.
Panstwem prawa bym tego nie nazwal, ale jest to swego rodzaju piekne. Przynajmniej jest porzadek.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 05 Cze 2013, 09:51 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Vangelis Vought
Jacek napisał(a):
Przynajmniej jest porzadek.

Jak za komuny. Dla młodszych jak za PIS-u :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 10 Cze 2013, 11:23 
Dołączenie:
Lipiec 2010
No ale z tego co wiem podex już może sprzedawac ls

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 10 Cze 2013, 23:22 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Wiemy o tym wszyscy, Jacek nas o tym poinformował. Powtarzanie tej informacji w kolejnym wątku trąci spamem, Adjan.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Cze 2013, 22:19 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2009
nick w SL: Dex Euromat
Ze względu na problemy spowodowane przez Linden Lab, spróbowałem wymienić lindeny w Lindexie.
Najpierw niestety trza było troszku kupić, żeby po tygodniu móc sprzedać.

Wymiana 1500 L$ na USD -> PLN
1500 L$ = 5.64 USD
5 USD -> Paypal
-1 USD Dla Lindenów (prowizja transakcji) :evil:
efekt:
4 USD = 12.68 PLN

To był test.
Nie wiem czy się będzie to opłacać w przyszłości.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso