Odpowiedz
Autor Wiadomość
Kobieta
PostWysłany: 15 Sty 2013, 09:12 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2012
Posty: 532
Skąd: Tychy
nick w SL: PanteraPolnocy
Ja w takim samym wypadku wyraźnie poprosiłam przez Live Chat o restart regionu, a nie ticket i pomoc inżyniera - naturalnie byłam tam wtedy estate managerem, zwykłego śmiertelnika bez żadnych praw do ziemi tylko wysłuchają i pokiwają głowami, bo gdyby mieli restartować każdy region co chwilę gdy ktoś poprosi, to pół gridu byłoby niedostępne cały czas. Po 20 minutach gdy serwer wstał voice działał. To tylko komputery, też zdarza się im przywieszenie jakiegoś procesu - wtedy zapewne wysiadło wysyłanie query do głównego serwera głosu z prośbą o przyłączenie.

_________________
Pantera Północy: https://my.secondlife.com/panterapolnocy
Don't walk in front of me - I may not follow. Don't walk behind me - I may not lead. Walk beside me and be my friend.
http://pantera-polnocy.deviantart.com
http://www.firestormviewer.org


Profil E-mail GGOffline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sty 2013, 12:10 
Dołączenie:
Październik 2010
Posty: 595
Ja o ticket nie prosiłam. :D
Po kilku latach kontaktów na live chat wiem kiedy osoba po drugiej stonie ma elementarną wiedzę a kiedy nie - może trafiłam na dwie osoby, które dopiero się uczą i mają jedynie opanowane "I am sorry that you have a problem".
Dla mnie wygląda to tak, że z roku na rok Scout mają coraz mniejsze uprawnienia i w przypadku czegoś więcej niż zapytanie czy używam oficjalnej przeglądarki i tak muszą prosić Lindena o interwencje. Nie rozumiem po co są skoro tylko opóźniają potrzebne działania.

Trzeba przyznać, że Lindeni zareagowali szybko i problem jest rozwiązany. Pozostaje tylko radzić aby sprawdzać czy wszystko działa co najmniej na 24 godziny przed planowanym wydarzeniem jeśli są jeszcze kamikadze prowadzący zajęcia w SL. Dobrze jest też wysłać natychmiast ticket a później kontaktować się na live chat.

Nie znam się na funkcjonowaniu głosu w SL i jako użytkownika interesuje mnie jedno - ma działać. Z podobnym problemem spotkałam się w tym samym miejscu kilka lat temu. Przez kilka lat LL nie jest w stanie zapewnić lepszego poziomu usług. Można zrozumieć, że głos nie jest priorytetem i LL dawno temu przekreśliło nauczycieli w SL ale podobnie narzekają użytkownicy Marketplace na pozycjonowanie reklam, właściciele sklepów inworld na Search, a nawet każdy przeciętny uzytkownik SL na funkcjonowanie rozmów w grupach. Można powiedzieć, że SL jest ofiarą własnego sukcesu, bo liczba użytkowników sprawia, że trudno realizować wszystkie aktywności ale nie jest to moim zdaniem usprawiedliwienie. IMVU ma czasem 120 000 użytkowników online i jakoś daje radę. SL w najlepszym okresie miało 80 000.
Wszystko się jeszcze trzyma dzięki nakręconemu rynkowi ale co tydzień zamykane jest kilka simów (niektóre działające od 2006 roku) więc jednak przy niezmiennie wysokim poziomie cen ludzie zaczynają działać logicznie i kończą z sentymentami.
Nie rozumiem też po co LL pozwala na dopuszczenie innych przeglądarek niż oficjalna jeśli na live chat je bojkotuje. W tej chwili oficjalna przeglądarka nie nadaje się do niczego.

Dzisiaj wtorek - dzień restarów więc trzeba będzie sprawdzać czy wszystko "wstało" po restarcie. Jeśli głos znowu siądzie ponownie będzie trzeba wypełniać ticket. Jestem kilka lat w SL i sobie poradzę ale nie sądzę aby to było zachęcające dla nowych użytkowników. Są lepsze, prostsze i tańsze rozwiązania.

W każdej szanującej się firmie jest coś takiego jak dział jakości, który sprawdza poziom usług i kontroluje czy wszystko działa poprawnie. Przez długi czas głos nie działał na danym simie i LL jakoś tego nie zauważyło. Klienci płacą za dostępność usług, których nie ma.


Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 15 Sty 2013, 13:47 
Dołączenie:
Maj 2007
Posty: 867
nick w SL: Deso Ersetu
A mnie tam akurat oficjalna przeglądarka odpowiada. Na innych czasami jakieś wkaitki pojawiały mi się przy uploadowaniu Mesh, a na oficjalnej tego problemu nie uświadczyłem.

Co do płacenia za dostępność usług których nie ma - jesteś pewna w 100%, że płacisz za Voice Chat? Czy w zapisach odnośnie premium, jest wzmianka o tym, że płacisz za Voice Chat? (sam premium nie mam, więc nie wiem, ale wydaje mi się, że raczej nie za to płaci się w premium). Podobnie z zakupem ziemi - pewnie nigdzie nie gwarantują tam, że będzie działać Voice Chat zawsze kiedy będzie potrzeba go użyć.
Owszem, przerwa w działaniu czatu głosowego działa na niekorzyść LL i może wielu ludzi zniechęcać. Ale spuszczasz na LL takie gromy, jak gdyby co najmniej zamknęli SIM na którym organizowałaś zajęcia w którym brali udział laureaci Nagrody Nobla i do tego zbanowali wszystkich gości ;)

Mnie np. zniechęca już w CP to, że co się wybiorę na jakąś latającą wysepkę, to nie można chwili spokojnie tam przebywać, bo znajdą się ludzie dla których największa frajda, to zrzucać innych :) Ale na razie się powstrzymam i nie będę krzyczeć na twórców CP.

Skoro przez długi czas nie działał głos, a LL tego nie zauważyło, to... może nikt wcześniej nie zgłaszał? Tak jak napisała Pantera, to tylko komputery. A chyba nie oczekujesz, że LL będzie przez 24h biegać po wszystkich simach i sprawdzać, czy głos działa? Nie wiem jak jest tam "u was", ale u mnie na całe szczęście dostawca kablówki nie przychodzi codziennie sprawdzić, czy mam dostępne wszystkie opłacane kanały ;)

_________________
SL Marketplace - moje produkty


Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sty 2013, 14:09 
Dołączenie:
Październik 2010
Posty: 595
Z problemami technicznymi w SL zmagam się od kilku lat. Do pewnego momentu można wykazywać zrozumienie. No właśnie do pewnego momentu - póżniej ma się do czynienia z naciąganiem klientówm którzy są traktowani jak naiwni. Gromy są uzasadnione - nie zmienia się nic na lepsze.
To, że Deso jesteś przyzwyczajony do kiepskiego poziomu usług - trudno. Ja mam prawo wymagać. LL nie ma żadnego działu jakości i właściwie trudno mówić, że świadczą jakiekolwiek usługi w sposób ciągły i na poziomie zadowalającym. To, że ostatnio wgrali kod z Magnum na serwery główne to oczywiście normalna sprawa. Do ich profesjonalizmu nie mogę mieć uwag - bo nie. :)

Co do zrzucania - reakcja twórców CP była natychmiastowa po poinformowaniu. Takie uroki kształtującego się świata, gdzie jeszcze sie słucha użytkowników. SL miało na rozwój 9 lat a już jest daleko w tyle za CP jeśli chodzi o rozwój technologii.

Co do umowy - świetna uwaga Deso. Ja nawet nie wiem za co płacę w tym SL. Umowa nic mi nie gwarantuje. Tym chętniej zaliczam się już do byłych klientów LL. :mrgreen: Wczoraj pożegnałam się z landem a Premium wygasa w lipcu.

Oficjalna przeglądarka jest niestety do kitu. I to stwierdza większość, która używała Phoenix, Firestorm a po zniknięciu Pheonix migruje na Firestorm.

Nie wiem Deso ale czasami wydaje się mi, że poprostu nie masz pojęcia co się da zrobić w SL. Upload kilku sculptów to nie wszystko. Niektórzy robią tam konferencje i inne rzeczy. SL zawsze miało problemy. Teraz gdy wszyscy poszli do przodu w rozwoju braków SL nie da się dłużej usprawiedliwiać.

I tak mam prawo być niezadowolona. Nie mam ochoty świecić przed ludzmi oczami, że coś nie działa. SL i działania w nim są postrzegane jak co najmniej dziwactwo. Szkoda, że LL przykłada się do tego, że trzeba być wybitnym dziwakiem aby być ich klientem i pozwalać sobie na takie traktowanie.

Nigdy nie słyszałam o dziale jakości w LL. Jest tam wogóle takie pojęcie jak jakość? Nie wygląda na to. ;)

Cytuj:
Skoro przez długi czas nie działał głos, a LL tego nie zauważyło, to... może nikt wcześniej nie zgłaszał? Tak jak napisała Pantera, to tylko komputery. A chyba nie oczekujesz, że LL będzie przez 24h biegać po wszystkich simach i sprawdzać, czy głos działa? Nie wiem jak jest tam "u was", ale u mnie na całe szczęście dostawca kablówki nie przychodzi codziennie sprawdzić, czy mam dostępne wszystkie opłacane kanały


Nie znam się na kablówce ale są pewne normy, które dostawca musi spełnić i one zapewniają dostępność usługi. Gdybyś za każdym razem chciał skorzystać z usługi a ona nie byłaby dostępna wykazywałbyś pewne niezadowolenie. Załóżmy, że rzadko oglądasz telewizję i chcesz obejrzeć raz na pół roku. Za każdym razem jest obraz bez dźwięku i za każdym razem musisz dzwonić do usługodawcy i czekać na naprawę.
Uważam, że LL powinno sprawdzać simy na mainland. Wyrywkowo lub nawet wszystkie. Dlaczego nie? Wbrew pozorom nie jest to dużo pracy zwłaszcza jeśli się zaplanuje do tego system. Dziwi mnie, że jest takie oczywiste, że nie powinni. :D Jeśli ich system jest awaryjny - a jest - powinni to robić. Dlaczego nie robią - bo tego nikt od nich nie wymaga. Mainland jest puste. Dlaczego jest puste? Bo nie spełnia oczekiwań użytkowników. Dlaczego nie spełnia oczekiwań? Bo nikt nie dba o jakość. Kółko się zamyka. Gdyby właściciel kablówki tak działał już dawno zmieniłbyś usługodawcę a on zbankrutował.

A sprzeczać się z Tobą Deso nie mam zamiaru. I tak wiesz swoje i ja wiem swoje. Jak zawsze. :mrgreen:

Podsumowując:
- mam prawo jako klient wymagać
- mam prawo rzucać gromy kiedy impreza dotyczy dziesiątek osób - co z tego, że nie są to laureaci pokojowej nagrody Nobla czy Oskara? Są w czymś gorsi? Ich czas nie jest cenny? Czas organizatorów nie jest cenny? Złe wrażenie na instytucjach nie jest problemem? Chyba ktoś kto mówi takie rzeczy nigdy niczego w SL nie robił.
- LL nie ma działu jakości, którego działania są widoczne - nie zabezpiecza poprawnego funckjonowania usług
- nie wiadomo co właściwie LL zobowiązuje się dostarczać - co więcej przez lata wychowało sobie użytkowników, którzy sądzą, że nie mają prawa nic wymagać albo nie płacą i zakrzykują tych co płacą i mają jakiekolwiek wymagania. ;)
- ochrona własności w SL to fikcja - trafiłam tu na ciekawy opis, gdzie Linden nie reaguje na łamanie TOS, również w zakresie ochrony praw autorskich: http://bloggingsl.net/tag/whitney-linden/ Złam zasady w SL dadzą jeszcze za to misia. ;)


Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 15 Sty 2013, 18:06 
Dołączenie:
Maj 2007
Posty: 867
nick w SL: Deso Ersetu
Nigdzie nie pisałem, że jestem przyzwyczajony do kiepskiego poziomu usług, więc wypraszam sobie :)
No widzisz, dla Ciebie w SL ważne są konferencje, bo na dobrą sprawę w większości przypadków na tym koncentrujesz się w wypowiedziach (np., że SL nie pozwala na zrobienie konferencji dla około 200 osób). Dla kogoś ważne jest Mesh, a jeszcze dla kogoś ważne jest, żeby SL oferowała bardzo dobrej jakości fizykę dla obiektów - dla Ciebie ważne są różnego rodzaju konferencje. Co jest ważniejsze? Nie wiem. Śmiem zakładać, że dla LL najważniejsze jest zaspokoić potrzeby 'zwykłych' użytkowników, którzy zapewniają im największą kasę.

CP po moich krótkich obserwacjach nie jest wcale takie idealne technologicznie. Ale potrzeba więcej czasu, więcej ludzi, aby te braki zaczęły wychodzić. Inaczej jest, gdy wprowadza się coś całkiem nowego, mając już mniej lub bardziej zbadany rynek (widząc jak wygląda SL), a co innego wprowadzić coś w sumie zupełnie nowego, tak jak to było z SL i później to udoskonalać. Więc o ile pewne braki w SL są bardzo widoczne, tak nie można zwyczajnie powiedzieć" a bo SL to miało 9 lat i g*** zrobiło", bo większości przypadków ciężej jest dostosowywać produkt do obecnych wymogów, niż zrobić coś całkiem od nowa (dodatkowo wiedząc jakich błędów nie popełniać bazując na informacji o konkurencji).

W kablówce wiem, za co płacę. Opłacając premium tez masz zapewne wymienione rzeczy, które to premium Ci gwarantuje. Oczywiście, można się upominać również o inne rzeczy, jeśli nie działają - ale czy oburzanie się, że przecież za nie płacisz jest zasadne?
Mainland jest pusty, ale nie wszędzie. Niektóre 'dzielnice' jakoś zdołały zyskać sobie renomę i wykupienie działki na nich jest stosunkowo kosztowne. Więc jak widać, da się nawet na Mainlandzie.

To prawda, że ochrona praw własności intelektualnej w SL kuleje. Mogę mieć jedynie nadzieje, że w CP będzie lepiej (choć w SL kiedyś też było całkiem miło).

Nie twierdzę, że są gorsi. Raczej mniej znani. A czy to Ci się podoba, czy nie, za tym przeważnie idą 'wymagania'.

Cytuj:
Gdyby właściciel kablówki tak działał już dawno zmieniłbyś usługodawcę a on zbankrutował.

Odnoszę ostatnio (chyba od 2 lat) wrażenie, że LL jakoś okrutnie Cię skrzywdziło i każdy najmniejszy powód jest dobry, żeby napisać coś złego na ich temat. I tutaj mnie dziwi, że pomimo tego wszystkiego, nadal bywasz w SL i masz jakiś kontakt z tym światem. Pamiętam, jak zachwalałaś np. Kitely - i gdzie jest teraz Kitely? Dlaczego tam się nie przeniosłaś, 'nie zmieniłaś usługodawcy'? Najwidoczniej, SL w swojej karłowatej, wybrakowanej i upośledzonej formie na chwilę obecną jest jednak najlepsze (może nie do wszystkiego, ale jednak).


Wymagania wymaganiami, ale jeśli czegoś wymagasz, warto dostrzegać także pozytywne działania i wprowadzane zmiany. Bo jeśli tylko się wymaga i wymaga, a gdy w końcu ktoś coś robi, to... dalej się wymaga, to po pewnym czasie taki ktoś ma kogoś gdzieś.


Na chwilę obecną, CP jeszcze nie jest w stanie zagrozić SL. Taka jest moja opinia wyciągnięta na podstawie w zasadzie małej ilości informacji. Myślę, że jeszcze z rok czasu potrzeba, aby plusy CP zaczęły jakoś wyraźniej wpływać na ewentualny odpływ ludzi z SL - zakładając, że w międzyczasie LL nie zrobi jakichś dobrych posunięć, a CP poprawi niektóre rzeczy i niczego nie zepsuje :) Myślę, że wtedy będą lepsze podstawy do dyskusji o tym, czy CP jest świetne, a SL tragiczne (najlepsze porównanie byłoby, gdyby w CP i SL było tak samo dużo aktywnych użytkowników, tyle samo osób wyszukujących błędy itp itd).

ps. jeśli informacja o "niepłaceniu" i zakrzykiwaniu tych co płacą było skierowane w moją stronę (bo nie wykupuję premium - bo i po co?) - przykro mi, ale nie wiesz ile LL na mnie zarobiło, tak samo jak ja nie wiem ile zarobiło dzięki Tobie.

pps. akurat pokojowe nagrody Nobla są rozdawane moim zdaniem na zasadzie rzutu kostką - co wypadnie, temu dajemy nagrodę ;)

_________________
SL Marketplace - moje produkty


Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sty 2013, 19:56 
Dołączenie:
Październik 2010
Posty: 595
Deso pisanie o renomowanym mainlandzie to przesada. To, że kilka osób jest gotowe zapłacić nieuzasadnione kwoty by poczuć się bardziej "posh" w wiadomej części mainland, która powstała za czasu świetności SL około 2008 roku to nic tylko strzał w dziesiątkę przy planowaniu marketingowym akurat przy tym jednym projekcie. Ile jest takich osób? Osławione 2% bogatych w SL? Nie od dzisiaj wiadomo, że ludzie zapłacą wiele za pokazanie się i trzymanie nosa wyżej od innych.

Ja się zawsze trzymałam szarej masy więc doskonale wiem co się dzieje. No ale zawsze tłumowi można powiedzieć, że jak nie ma chleba niech je ciastka. ;) I to w jaki sposób wypowiadasz się w tej kwestii Deso przypomina mi trochę właśnie takie gadanie.

Nie, nie są ważne tylko konferencje. Mesh jest delikatnie mówiąc do kitu - wiem to bo tworzę już całkiem nieźle i wiem co można a czego nie można zrobić. Właśnie przed chwilą próbowałam coś zrobic w SL i nie da się. Podobne sygnały otrzymuje od innych osób. Problemy z teksturami, ładowaniem tekstur. W CP tworzy się mi dużo łatwiej. Łatwiej wszystko umieścić na zintegrowanym Marketplace. Można? Można.

Mnie nie interesuje czy CP może zagrozić SL tylko czy ma realne szanse na przyciągnięcie użytkowników zainteresowanych tego typu światami wirtualnymi. Rozmawiałam z osobą, która na początku roku wydała w SL 3000 funtów opłat za simy. Jest już jedną nogą w CP i rozważa wycofanie się z SL. Podobnie jest z właścicielem niemieckich simów w SL. To konkretne przykłady a nie ogólnikowe mówienie. W CP błędy są zgłaszane na bieżąco i cały czas widać efekty prac. Jest łatwiej bo mniej ludzi czyli mniej problemów wynikających z codziennego użytkowania ale działają też krócej. LL wolało utajnić jira więc o jakich możliwościach zgłaszania błędów mówimy skoro wolą je tuszować niż realnie stawić im czoło. (Tak wiem, że potrzebowali to zrobić aby dołączyć do Steam ale nadal nie widzę sensu w dołączeniu do Steam skoro graczom nie zapewniają wystarczających warunków)

Kitely jest dobrym projektem ale mam ograniczone zaufanie do twórców, którzy mają pretensję do innych, że nie udostępniaja otwartego kodu. Tak było w przypadku pretensji własciciela Kitely do SpotOn3D. Dla mnie oznaczło to jedno - nie ma pomysłu na dalsze innowacje. Wszystkie rozwiązania oparte na Open Simach napotykają niestety bariery. Trochę zabrało mi czasu i czytania aby to zrozumieć.

Deso nie wiedziałam, że jesteś psychologiem. Widzisz ja mam wrażenie, że zawsze się trzymasz wyższych sfer i poprostu nie rozumiesz problemów przeciętnych użytkowników i na dokładkę wmawiasz im jakieś poczucie krzywdy. Pozdrów moją byłą znajomą Elizę, która wyrzuciła mnie z kontaktów z adnotacją, że nasza znajomość nie miała miejsca po tym jak pobiegłeś do niej z płaczem, że atakuję Ciebie na forum. ;) Nie rozumiem takich zachowań ale zawsze uważałam, że znajomość z Lindenami robi ludziom wodę z mózgu. :) Zabawne jest to, że proponowała mi kiedyś poprowadzenie Odium. Odmówiłam. To tyle jeśli chodzi o psychologiczne motywacje w Twoim przypadku Deso.

SL nie stwarza wystarczająco dobrych warunków ani dla konferencji ani dla tworzenia mesh ani fizyki czy skryptowania. Wystarczająco dobrych - to oznacza - fajne było SL w tej formie w 2008 roku. Obecnie to za mało. Jeśli nie lubisz kiepskiego poziomu usług Deso na pewno to widzisz tylko z zasady się ze mną w czymś musisz nie zgodzić. ;)

Miło się dyskutuje ale idę tworzyć mesh. :mrgreen:


Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 15 Sty 2013, 20:42 
Dołączenie:
Maj 2007
Posty: 867
nick w SL: Deso Ersetu
Pierwsze primo - nie rozumiem mieszania innych osób do tej dyskusji. Jakieś bieganie z płaczem? Identity, bądźmy dorośli (a chyba jesteśmy?). Nie uważasz, że jest to co najmniej nie stosowne i nie powinno mieć miejsca, szczególnie na publicznym forum? Nie wiem co tam między Wami było, nie interesuje mnie to, ale nie próbuj za moim pośrednictwem załatwiać jakichś Twoich dawnych spraw. Nawet jeśli dotyczą osób, z którymi mam jakiś kontakt.

Drugie primo - nie wiem o jakich wyższych sferach mówisz, o jakiej znajomości z Lindenami? Jedyna moja 'znajomość' z Lindenami mogła mieć miejsce parę lat temu, gdy wysłali do mnie zaproszenia do zamkniętych testów Mesha, czym mnie trochę zaskoczyli w sumie. Ogólnie w SL jestem raczej odludkiem, więc nie trafiłaś nic a nic z tym sferami.

Trzecie primo - być może wykorzystujesz Meshe do innych rzeczy niż ja, i tam akurat są jakieś problemy. W zastosowaniach w których musiałem do tej pory wykorzystać Mesh, to powiem, że spisało się bardzo dobrze.

Czwarte primo - zgadzam się, że konferencje zapewne leżą i kwiczą w SL. Zgadzam się, że brakuje np. map normalnych jeśli chodzi o mesh. Nie zgadzam się, że wszystko w SL jest na niskim poziomie - a takie coś wynika z tego co piszesz.

Piąte primo - nie zgadzam się nie 'dla zasady' tylko dlatego, że mam inne zdanie. Jeśli mam takie samo zdanie, to przyznaję Ci rację, co miało miejsce już parę razy. Szkoda, że tego nie dostrzegasz. Tak samo jak nie dostrzegasz pozytywnych stron SL.

Szóste primo - nie jestem psychologiem. Ale każdy z nas posiada w jakimś podstawowym zakresie umiejętności.

Siódme primo - nie wiem o jakie poprowadzenie mojego małego muzeum może chodzić, bo nikomu nie oddałbym 'prowadzenia' mojego muzem :) Może o jakąś pomoc w czymś? Nie wiem. Faktem jest, że znowu tutaj wyciągnęłaś jakiś temat z kapelusza, ni z gruchy ni z pietruchy.


Nie wiem w jaki sposób w CP tworzy Ci się wygodniej, skoro na dobrą sprawę, "mesh" to "mesh" (chyba, że chodzi o te 'wbudowane' klocki).
Umieszczanie na Marketplace w SL nie jest specjalnie skomplikowane. Hmm.

Czy za każdym razem, gdy mam odmienne zdanie od Ciebie muszę stać się 'wrogiem numer jeden'? Tak to odbieram, po tym jak wyciągasz jakieś dawne osobiste sprawy, ba, sprawy dotyczące nawet innych osób (?). Wiesz, myślałem, że doszliśmy kiedyś do jakiegoś 'porozumienia' i 'pokoju'. A tu znowu jakieś dziwactwa. Myślałem, że jesteś osobą na 'jakimś' poziomie, a przynajmniej rożnymi wypowiedziami na forum starałaś się wywierać takie wrażenie. Ale teraz, wyciągając tego typu sprawy w rozmowie na kompletnie inny temat, pokazałaś, że najwidoczniej jesteś osobą która jest gotowa zrobić wszystko, by w jakiś sposób 'dźgnąć' rozmówcę.

Dziękuję za taką dyskusją i przepraszam, że mam inne zdanie na niektóre tematy i ośmielam się o tym pisać.

_________________
SL Marketplace - moje produkty


Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sty 2013, 21:00 
Dołączenie:
Październik 2010
Posty: 595
Deso pisz byle z sensem. I jak najbardziej miej inne zdanie.
Ja miło wyglądam i jestem uczynna ale jak ktoś mi próbuje wleźć na głowę dostaje stosowną odpowiedź. Twoje niektóre wypowiedzi są takie, że zastanawiam się co Tobą kieruje. Zamiast pisać na temat robisz jakieś dziwne przytyki. Teraz wiesz jak to wygląda z drugiej strony. Po co były te prywatne uwagi w moim kierunku? Co to miało wspólnego z technicznymi aspektami SL?

Dochodzę do wniosku, że taki Twój urok. Ale ciężko się to znosi, oj cięzko. :mrgreen:

Nie, nie dojdziemy do porozumienia. Po Twojej poprzedniej wypowiedzi jest to dla mnie jasne. Szkoda ale myślę, że każde z nas zniesie to dzielnie. ;)


Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 15 Sty 2013, 21:07 
Dołączenie:
Maj 2007
Posty: 867
nick w SL: Deso Ersetu
Nie wiem, ale nigdzie prywatnych czy osobistych spraw z przeszłości nie wywlekałem. Cóż, ja nie mam zamiaru dalej prowadzić dyskusji na takim poziomie.
Pisałem w zasadzie o rzeczach, o których sama kiedyś na forum wspominałaś. Jeśli dla Ciebie jest to samo, co mieszanie w dyskusję osób trzecich. 'Najgorsze' co chyba w tym co napisałem, jest o skrzywdzeniu Cię przez LL. Ale nie wnioskowałem tego ani na podstawie jakichś tajnych spraw, ani plotek, ani innych osobistych spraw. Od dawna krytykujesz LL tutaj na forum. Jeśli to jet Twoje prywatne forum, a rzeczy napisane tutaj są 'osobiste' to przepraszam, nie wiedziałem.
Wybacz, ale jeśli szukasz marionetki czy osoby do zabawy na forum, to we mnie Jej nie znajdziesz.

_________________
SL Marketplace - moje produkty


Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sty 2013, 21:17 
Dołączenie:
Październik 2010
Posty: 595
Deso poczytaj co piszesz a potem się zastanów czy to ma sens.

Ja z Tobą nie umiem się porozumieć. Niestety ale się poddaję. Nie mam pojęcia o co Tobie chodzi i czemu od dawna na mnie najeżdżasz. Do tego realnie to co się dzieje na forum wprowadziłeś do SL już dawno temu (chyba 2 lata). I masz jeszcze śmiałość mnie krytykować? Przyjrzyj się sobie drogi Panie. I tak wykazałam się anielską cierpliwością.

Przyjrzyjmy się nadużyciom w Twojej wypowiedzi

- mówisz, że jeśli zwracam uwagę i się nie zgadzam oraz piszę co myślę to forum uważam jako prywatne - fajne nadużycie - w ten sposób wogóle nie należy się z nikim spierać albo mieć innego zdania bo zawsze można być posądzonym o rządzenie się.
- kiedy robisz osobistą wycieczkę pomniejszasz ją i robisz z siebie ofiarę jak dostajesz podobną odpowiedź
- przyznajesz sobie prawo do psychologowania bo każdy taką wiedzę podstawową ma LOL - ale jak ja piszę o faktach i tym co się działo wokół Twojej osoby w SL to już jest to naganne.

Przepraszam jeśli Ciebie uraziłam ale dostosowuję się do gierki jaką prowadzisz. I kto tu innych traktuje jak marionetki. :shock:

Zgody między nami Waćpanie nie będzie. Czasy pojedynków minęły więc pozostaje ignorowanie.


Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 15 Sty 2013, 23:38 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Posty: 6353
Skąd: Litwini wracali?
nick w SL: Madelaine Sautereau
Żałuję, że dopiero teraz usiadłam do komputera, przerwałabym tę pyskówkę wcześniej.

Deso napisał(a):
jeśli szukasz marionetki czy osoby do zabawy na forum, to we mnie Jej nie znajdziesz

Identity Euler napisał(a):
pozostaje ignorowanie.

Mam nadzieję, że napisaliście to poważnie i że wprowadzicie deklaracje w czyn w trybie natychmiastowym. Nie wiem jak inni, ale ja mam szczerze dosyć czytania waszych wzajemnych złośliwości i przytyków, przeplatanych oburzeniem i twierdzeniem, że wy absolutnie nic, bo to to drugie zaczęło.
Mówiąc krótko - nie wiem o co wam chodzi i wiedzieć nie chcę. Dyskutujcie na forum do woli - byle nie ze sobą; a jeśli jednak okaże się, że musicie, darujcie sobie diagnozy psychologiczne czy uwagi o jakichś bliżej nam nieznanych Elizach. Do prywatnych rozmów służą na forum prywatne wiadomości.

Amen.
Dobranoc.

_________________
Czasem się leci ładnie, czasem się na dupę spadnie
_
http://freebiesowo.wordpress.com/


Profil E-mail GGOffline
Nie podano
PostWysłany: 18 Sty 2013, 03:39 
Dołączenie:
Październik 2010
Posty: 595
Mad, mam nadzieję, że to postanowienie noworoczne i będziesz tak konsekwentna w odsyłaniu na prywatne wiadomości zawsze. ;)

Po dyskusji czas na podsumowanie.
Zwiedziłam do tej pory:
- OSGrid - widząc jak wiele jest kradzionych rzeczy z SL zrezygnowałam 4 lata temu
- InWorldz - wersja SL z 2007 roku - mnie nie zainteresowało 3 lata temu
- Blue Mars - bardzo ciekawe - ale rozwiązania, które tam zastosowano nie zostały zaakceptowane przez użytkowników. Kiedy odwiedzałam to miejsce miało przemiłych greeterów i na pewno duży potencjał ale brakowało takiej swobody jak była w SL.
- W międzyczasie był JokaydiaGrid i Avination - nic ciekawego
- Kitely - elastycznymi cenami stanowił tańszą wersję od SL umożliwiając posiadanie sima bez opłaty za jego postawienie oraz możliwość wgrania pliku OAR. Obecnie z tego co się orientuję Kitely odeszło od naliczania od każdego uczestnika na rzecz stałych opłat (nadal niższych niż w SL) i nadal jest dobrą alternatywą.
- SpotOn3D - ostatecznie podjęłam decyzję o przeniesieniu się tam i oczekiwałam na rozwiązanie przez twórców SpotOn3D problemu z mesh. Nie polecałam z jednego powodu - SpotOn3D, chociaż działał pod przeglądarką i ma konkurencyjne do SL ceny, miał tak rygorystyczne zasady, że odstraszyłoby to większość osób. Problem z mesh do dzisiaj nie został rozwiązany.
I tu pojawiło się Cloud Party, które zrezygnowało z logowania się przez FB. Ma wszystko czego poszukiwałam czyli działa pod przeglądarką oraz ma mesh a nawet więcej - ma normalnie działający mesh. Jeśli takich osób jak ja jest więcej odpowiedź na pytanie zawarte w temacie jest jak najbardziej twierdząca.

Oczywiście mogłam sobie sama postawić OpenSim, dowolnie modyfikować albo stworzyć wszystko od podstaw chociażby na silniku Unity. Nie byłam jednak zainteresowana prowadzeniem aż tak zaawansowanych działań chociaż przyznam, że w akcie desperacji już zaczęłam tworzyć OpenSima w chmurze.

Mam nadzieję, że pogłoski o zakupie Cloud Party przez LL to tylko plotki bo nie mam ochoty więcej z tą firmą mieć do czynienia (podobnie jak wiele osób, firm i instytucji). Jeśli się tak stanie to pozostanie pójść drogą Rezzable, którzy doskonale sobie radzą samodzielnie.

Pozostaje się zatem pożegnać (uprzedzę uwagi - tak, po raz ostatni).


Profil E-mail Offline
Mężczyzna
PostWysłany: 18 Sty 2013, 10:28 
Dołączenie:
Listopad 2010
Posty: 78
nick w SL: Kazuhiro Swords
Cloud Party... Bardzo sceptycznie podchodziłem do tego tematu dopóki się bardziej nie zagłębiłem. Wygląda na prawde dobrze i działa też w miarę dobrze. Jednak póki co nie znaczy nic i przez długi czas jeszcze tak zostanie. Dlaczego? Content. To jest zasadnicza kwestia. Silnik może być wspaniały ale w tym świecie ktoś i coś musi być aby był sens tam przebywać.
Cytuj:
normalnie działający mesh
- a co w naszym, SL'owym nie działa? Problemem jest mentalne średniowiecze użytkowników SL którzy twierdzą, że ów jest główna przyczyną lagów.
Cytuj:
stworzyć wszystko od podstaw chociażby na silniku Unity
- :lol:
Cytuj:
Pozostaje się zatem pożegnać (uprzedzę uwagi - tak, po raz ostatni).
- trochę już było tych ostatnich pożegnań


Profil E-mail Offline
Kobieta
PostWysłany: 25 Sty 2014, 16:20 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2012
Posty: 532
Skąd: Tychy
nick w SL: PanteraPolnocy
http://modemworld.wordpress.com/2014/01 ... -february/
"Cloud Party team joins Yahoo! Platform to close in February"

_________________
Pantera Północy: https://my.secondlife.com/panterapolnocy
Don't walk in front of me - I may not follow. Don't walk behind me - I may not lead. Walk beside me and be my friend.
http://pantera-polnocy.deviantart.com
http://www.firestormviewer.org


Profil E-mail GGOffline
Kobieta
PostWysłany: 25 Sty 2014, 21:27 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Posty: 3210
Skąd: szło Zuo?
nick w SL: Nemesis Igaly
Szkoda, ciekawie się zapowiadało. Mieli chyba nawet viewera przez przeglądarkę o ile pamiętam?

_________________
This World is just illusion...http://www.youtube.com/watch?v=AS3p05KX9L0


Profil E-mail GGOffline
Mężczyzna
PostWysłany: 26 Sty 2014, 02:26 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Posty: 3306
Skąd: Konin
nick w SL: MaxJames Chemistry
Zapowiadało się ciekawie, ale część osób się zniechęciła tym, że musi zainstalować Google Chrome.


Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Mar 2014, 02:57 
Dołączenie:
Październik 2010
Posty: 595
Wcześniej czy później powstanie coś podobnego - już są próby nie wiadomo czy będą udane.

Yahoo nie ma zamiaru korzystać z tego rozwiązania bezpośrednio natomiast rozwija własne gry i potrzebuje specjalistów stąd nabycie całego zespołu w pakiecie.

Oceniam doświadczenia z CP bardzo pozytywnie - bardziej zaawansowana technologia od SL pozwalała się więcej nauczyć. Wydaje się mi również, że niegroźna ale jednak konkurencja miała wpływ na wprowadzenie kilku rzeczy przez LL.

Przy okazji nowy CEO LL pracował dla Yahoo. Zapowiada również wiele zmian a właściwie powrót do tego co było. Czas pokaże na ile to prawda a na ile pudrowanie nadszarpniętego wizerunku LL.

Edit

Jira wróciła: https://jira.secondlife.com/secure/Dashboard.jspa jak obiecywał CEO. Pozwala to mieć nadzieję, że inne obietnice też zostaną spełnione.


Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Mar 2014, 19:13 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2011
Posty: 95
Nie ma co porównywać CP do SL to zupełnie inne zastosowane technologie. W CP było więcej bajerów 3D za to mniej wirtualnej ziemi do wykorzystania. Wirtualnych światów jest od groma. Dla mnie na ta chwilę największe możliwości oferuje SL i Entropia Universe.

_________________
cyfrowyswiat


Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

OdpowiedzKto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Panel
Góra
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso