Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 22 Gru 2012, 14:56 
Dołączenie:
Październik 2010
Cloud Party w ostatnich miesiącach poczyniło duże postępy. Właśnie wdrożyli Marketplace i zrezygnowali z wymogu logowania się przez Facebooka. Swoją podniebną skałkę ma w CP uciekinier z SL - IBM.
Interfejs CP jest bardzo przyjemny do tego dostosowany dla użytkowników urządzeń mobilnych. Dodać można jeszcze dużo lepsze możliwości w zakresie animacji niż ma SL oraz brak slowych ograniczeń dla mesh.

A wisienką na smakowitym torcie jest to, że CP jest dostępny pod przeglądarką.

Kiedy marudziłam na LL wymieniałam czego nie robią. Zrobiła to ekipa byłego ich pracownika. Można? Można!
Czas pokaże czy użytkownicy to docenią i zadomowią się w Cloud Party.
Oczywiście najważniejsze jest czy powstanie rynek wymiany wirtualnych dóbr jak w SL. Moim zdaniem CP ma potencjał aby tak było.

Na pewno na obecnym etapie CP zagraża niektórym projektom na mniejsza skalę takim jak SpotON3D. Szukając świata wirtualnego z dostępem przez przeglądarkę brałam pod uwagę SpotOn3D. Niestety nie potrafili przebrnąć przez problemy związane z mesh i u mnie przegrali na korzyść CP.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Gru 2012, 17:10 
Dołączenie:
Grudzień 2012
Osobiście uważam, że ma i to ogromną. Jeśli porównać początki Cloud Party do aktualnego stanu, to jest przepaść. Jeśli będzie taki postęp jak teraz to z łatwością może przebić graficznie PS HOME (już nie wspominając o Second Life), szczególnie, że jest to gra w chmurze i nie wymaga nie wiadomo jakiego komputera. Dodatkowo, tak jak piszesz, dostajemy dużo lepsze możliwości w zakresie animacji (od SL) oraz brak ograniczeń dla mesh. Marzy mi się połączenie grafiki jaką ma PS HOME i swobody jaką daje Second Life. Czy Cloud Party to się uda? Mam taką nadzieję ;x Możliwości, są praktycznie nieograniczone. Wszystko już zależy od tego jak uda im się to rozreklamować i od ogólnych umiejętności twórców CP.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Gru 2012, 17:38 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
A ja chyba jednak w to wejdę i zobaczę, jak ta cała Chmurka wygląda. Bo skoro zaczyna być lepsze od SL, to warto chyba zaryzykować.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Gru 2012, 19:03 
Dołączenie:
Październik 2010
Moim zdaniem Cloud Party zagrozi Open Simom i światom zbudowanym na rozwiązaniu LL (Inworldz, Avination). Z jakich powodów?
- opłaty w porównaniu do SL są dużo niższe i czasami nawet niższe niż w Inworldz czy SpotON3d (trudno porównywać, ponieważ pomysł na wynajmowane miejsca jest inny ale w ostatecznym rozrachunku cenowo CP jest konkurencyjne)
- zdecydowanie większe możliwości ochrony praw autorskich - do budowania dopuszczone są jedynie osoby, które albo powiążą swoje konto z FB (owszem może dochodzić do nadużyć ale tutaj można przypuszczać, że CP będzie wspierane przez FB w namierzaniu użytkowników) albo skojarzą konto z kartą kredytową. Oczywiście praktyka pokaże czy jest to wystarczające. Porównując jednak to do Open Sim, gdzie właściwie kreatorzy nie mogą chronić swoich produktów czy niepewnej sytuacji na innych gridach CP może zdobyć pod tym względem przewagę.
- do CP można mieć dostęp na przeglądarce oraz urządzeniach mobilnych. Do tej pory patent na to próbowało zdobyć SpotOn3d wzbudzając wielkie kontrowersje. Twórca Kitely miał szczególne pretensje o brak uwolnienia przez SpotOn3d kodu jako opensource. Podczas gdy wszyscy walczyli ze soba korzystając z przestarzałych rozwiązań kwestią czasu było to, że pojawi się ktoś z nowym pomysłem, kto ma szansę przejąć ich grupę docelową. Jeśli CP będzie się tak rozwijało jak dotychczas to użytkownicy SL, Avination, Inworldz będą musieli mieć naprawdę duży sentyment do swoich światów aby ich nie opuścić a na pewno część potencjalnych nowych użytkowników wybierze Cloud Party. Jeśli CP nie popełni błędu LL czyli uzna, że produkt sam się reklamuje i będą mieli sensowną strategię marketingową to można przewidzieć kto wygra batalię o nowych użytkowników.
Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że w przeciwieństwie do SL CP może przyciągnąć nawet użytkowników IMVU, ponieważ częściowo nawiązuje do rozwiązań IMVU.
Osoby przyzwyczajone do grania nadal będą miały w CP problem ale nie będą już narzekały na jakość grafiki jak w SL. Niezależnie od starań LL większość mainland jest słabo zagospodarowana i chociaż ostatnie produkty mesh są coraz lepsze to nie uda się szybkim czasie zmienić obrazu jaki widzą gracze. CP tego problemu nie ma.

Zapewne z czasem dostrzec będzie można wady CP - np. do 5 produktów na MP można umieścić za darmo, za kolejne są opłaty miesięczne. Jednak na razie zalety przeważają.

PS

W Cloud Party można zamieszkać w domu za darmo. ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Gru 2012, 19:20 
Dołączenie:
Grudzień 2012
Na razie jedyny duży minus to według mnie brak dużej ilości ludzi i przedmiotów na markecie + mam problem z tutorialem odnośnie budowania. Przeteleportowałem się na tą wyspę gdzie niby każdy może sobie coś tam pobudować (sandbox) ale niestety nie mogę postawić tam żadnego przedmiotu, przez co nie jestem w stanie ukończyć tutoriala :(

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Gru 2012, 19:32 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Ja tutoriale ukończyłem, mam domek i nawet z polskiej części społeczności SL udało mi się kogoś spotkać oraz porozmawiać.

I widać, że CP ma szanse pod względem dostępu, bo wystarczy przeglądarka. A tamte platformy wymagają niestety klienta, ale nie każdy klient się nadaje.

I gdyby mi ktoś porównywalny cennik podrzucił, to bym mógł przemyśleć, czy inwestować w CP w przyszłości.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Gru 2012, 19:34 
Dołączenie:
Październik 2010
kaszapug a powiązałeś/aś konto z FB lub kartą kredytową? Można budować dopiero po autoryzacji. Czy ikona Build jest aktywna czy nieaktywna?

Mnie na razie wszystko idzie sprawnie. Tutoriale zawsze mozna zrobić i prawdopodobnie ich przybędzie a MP od grudnia funkcjonuje dopiero stąd niewielka ilość przedmiotów, jednak jest już kilka freebies.

Przy okazji - Marketplace rozbudowany jest o opcję oglądania przedmiotu przed zakupem. Bardzo przypomina rozwiązanie w IMVU.

Projekt: tu znajduje się wiki Cloud Party: https://wiki.cloudparty.com/wiki/Main_Page
https://wiki.cloudparty.com/wiki/Island_FAQ

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Gru 2012, 19:53 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Cytuj:
It looks like your computer or browser does not support WebGL.

Dziękuję, postoję. Może kiedyś.

Jakie są wymagania netowe? :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Gru 2012, 19:54 
Dołączenie:
Październik 2010
Mnie wyrzucało to samo info. Opera i Firefox odpadają. Działa wszystko na Google Chrome.

PS Mad to samo pisałaś pod poprzednim postem o Cloud Party. :D Nadal ta sama przeglądarka? ;)

Ostatnio edytowany przez Identity Euler, 22 Gru 2012, 20:00, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Gru 2012, 19:57 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
No widzisz, tak mi się wydawało, że zaliczam deja vu. No to trzeba będzie sprzątać wątki ;)

Sprawdzę Google Chrome, chociaż nie wiem, czy nadal mam, wybitnie mi nie leży ta przeglądarka, miałam ją odinstalowywać.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Gru 2012, 21:41 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Za to ja Operę używam tylko do sprawdzania rozkładu autobusów konińskiej komunikacji... Tylko nie zawsze mapka działa, ale to wina od strony przewoźnika.

W sumie powinno się sprawdzić wszystkie przeglądarki. Chociaż pewnie sporo jest takich, którzy poza Internet Explorer nie wychodzą (np. mój tata).

A za to pod Ubuntu jest FF, ale to nie jest chyba problem.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Gru 2012, 23:23 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Na Google Chrome mam ten sam komunikat.

Wątek posprzątam później, nie dzisiaj.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Gru 2012, 23:32 
Dołączenie:
Październik 2010
https://wiki.cloudparty.com/wiki/Browser_Compatibility

Cytuj:
Chrome / Chromium

This is our recommended browser, as it has a very fast javascript engine and other features we take advantage of. In general you want to be the latest version available (Chrome auto-updates).

Some video cards are blacklisted for WebGL, meaning with Chrome you will get a message on Cloud Party saying that WebGL is not supported. Usually this is done for some rare incompatibility situation, but sometimes it is done for very good reason. You can override this black list by browsing to chrome://flags in a new window, and then enabling the "Override software rendering list" flag. This will force Chrome to try and use WebGL, but may cause browser or computer instability, so do this at your own risk!

Jaką masz kartę graficzną?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Gru 2012, 00:15 
Dołączenie:
Grudzień 2012
Mam powiązane konto z FB, więc to raczej nie jest problem jeśli chodzi o brak możliwości postawienia przedmiotu z edytora budowania.
Dziwne Madelaine... Mi działa wszystko na Ultra bez żadnych zacięć, 100% płynnie w Chrome ;) Nie mam też nie wiadomo jakiej karty graficznej (GTX 650 Ti).

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Gru 2012, 06:18 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
nick w SL: Konstancja Shoreland
Z ciekawosci weszlam wczoraj /dzisiaj sprawdzic
Chodzi plynnie , za to rozgrzewa laptopa duzo gorzej niz SL
Zalogowalam sie przez facebooka i moglam budowac ile chcialam , domek tez mi sie dostal
(polskie dusze tez przelatuja)

I to by bylo na tyle na razie
Malo ludzi, malo miejsc,
wiadomo ze to poczatki ,ale wejde za jakis czas jak sie rozkreci

Ale jak nie ulepsza mozliwosci edycji avatara , to bedzie krucho ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Gru 2012, 06:37 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2010
nick w SL: Natascha Iwish
Madelaine napisał(a):
Cytuj:
It looks like your computer or browser does not support WebGL.

Dziękuję, postoję. Może kiedyś.

Jakie są wymagania netowe? :)
Problemem jest Twój komputer, dokładniej karta graficzna a najpewniej sterowniki,,,

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Gru 2012, 10:07 
Dołączenie:
Listopad 2010
nick w SL: Kazuhiro Swords
Identity Euler napisał(a):
Zdecydowanie większe możliwości ochrony praw autorskich - do budowania dopuszczone są jedynie osoby, które albo powiążą swoje konto z FB (owszem może dochodzić do nadużyć ale tutaj można przypuszczać, że CP będzie wspierane przez FB w namierzaniu użytkowników) albo skojarzą konto z kartą kredytową.

W SL żeby uploadować meshe też trzeba podpiąc karte kredytową. I co? Przedmioty w topce są żywcem zripowane z gier programami typu DirectX 3D Ripper, a "sprzedawcy" robią niesamowite pieniądze na tym. Wysyłanie raportów do LL praktycznie nic nie daje, dalej są bezkarni.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Gru 2012, 10:40 
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Deso Ersetu
Ktoś wspominał, że Firefox odpada. Gdy kilka dni temu testowałem Cloud Party, to śmigało na Firefoxie.
Czy zagrozi SL? Na chwilę obecną, nie. Ale ma moim zdaniem większe szanse na osiągnięcie sukcesu niż światy takie jak InWorldz, Avination czy inne tego typu (po)twory. A to dlatego, że już teraz widać, że za tworzenie CP zabrała się dość dobra ekipa i zapewne mają jakieś mniej lub bardziej szalone plany. Raczej nie spodziewałbym się odpływu ludzi z SL na korzyść CP - przynajmniej na razie.
Z braku czasu, nie testowałem jeszcze dokładnie, ale jeśli dobrze zauważyłem, to są tak podstawowe rzeczy jak obsługa normal map i w miarę ładny 'połysk' przedmiotów (w porównaniu do tego z SL). Możliwe, że oczy mi robiły psikusa, ale chyba zrezowany obiekt był animowany za pomocą szkieletu (a nie podmienianie obiektów, czy ukrywanie/pokazywanie różnych części jak to w SL trzeba kombinować).
Zapowiada się dobrze.

Co do ochrony praw autorskich... tutaj nie widzę absolutnie żadnego przełomu :) Tak jak ktoś pisał, w SL meshe są ripowane z różnych gier. Mało kiedy taka osoba łapie bana, czy w ogóle przedmioty są kasowane - a to dlatego, że tego typu rzeczy powinien zgłaszać właściciel praw do danego modelu, a nie oszukujmy się, raczej dość spore firmy zajmujące się produkcją i wydawaniem gier nie szpiegują SL w poszukiwaniu ludzi ripujących ich modele (nie mają z tego zysku, bo sami w SL ich nie sprzedają). Słyszałem o kilku przypadkach, gdy faktycznie ktoś 'odpowiedni' zgłosił sprawę do LL, ale raczej rzadko się to zdarza. I co tego całego podpinania karty w celu uploadowania meshy. Podobnie może być w CP, ba, smiem twierdzić, że znajdą się tacy, którzy nie będą ripować 'tylko' z gier, ale również z SL licząc na to, że SLowy twórca nie zagląda do CP. (fakt, może w stosunku do IW i innych światów, to jest to jest to rozwiązanie na plus, ale praktycznie niczym nie różni się do SL... jeszcze niech mają takie podejście jak ekipa SL, to będzie tak samo nieciekawie)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Gru 2012, 12:12 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Chrome 23 (a właściwie Iron) obsługuje CloudParty nawet na linuksie, tylko niestety nie do końca. Możliwe, że winne są moje sterowniki, które coś namieszały. Domyślny awatar jest całkiem znośny... Niestety nie miałam okazji bardziej się rozejrzeć bo przeglądarka mi crashneła. Widziałam nawet obok Id, ale była Away :P
Niestety wydajność na moim sprzęcie (chwilowo mam tylko zingegrowaną kartę graficzną) pozostawiała wieeeele do życzenia ;) Natomiast SL na minimalnych detalach jest całkiem grywalne.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Gru 2012, 12:18 
Dołączenie:
Październik 2010
Deso napisał(a):
Ktoś wspominał, że Firefox odpada.

Ktoś wspomniał że w jego przypadku Firefox odpada a Chrome działa. To tak dla wyjaśnienia ten ktoś napisze. Poza tym przy poście widać wyraźnie kto napisał. ;)

Deso napisał(a):
Gdy kilka dni temu testowałem Cloud Party, to śmigało na Firefoxie.
Czy zagrozi SL? Na chwilę obecną, nie. Ale ma moim zdaniem większe szanse na osiągnięcie sukcesu niż światy takie jak InWorldz, Avination czy inne tego typu (po)twory. A to dlatego, że już teraz widać, że za tworzenie CP zabrała się dość dobra ekipa i zapewne mają jakieś mniej lub bardziej szalone plany. Raczej nie spodziewałbym się odpływu ludzi z SL na korzyść CP - przynajmniej na razie.

Na razie nie należy się tego spodziewać. CP założyło, że przyciągną ludzi darmowe domy. Reklamy wielkiej nie widzę nigdzie - nawet na FB się chyba bardzo nie promują ale pewności nie mam, ponieważ FB staram się unikać i nie natknęłam się na ich reklamy tam.
Deso napisał(a):
Z braku czasu, nie testowałem jeszcze dokładnie, ale jeśli dobrze zauważyłem, to są tak podstawowe rzeczy jak obsługa normal map i w miarę ładny 'połysk' przedmiotów (w porównaniu do tego z SL). Możliwe, że oczy mi robiły psikusa, ale chyba zrezowany obiekt był animowany za pomocą szkieletu (a nie podmienianie obiektów, czy ukrywanie/pokazywanie różnych części jak to w SL trzeba kombinować).

W CP animuję się za pomocą szkieletu - dlatego możliwości animacji są większe. Żeby nie pisać samych pozytywów - przy uploadzie mesh można na razie uploadować tylko 1 materiał. SL też ma ograniczenie (chyba do 4 o ile pamiętam dobrze).
Deso napisał(a):
Zapowiada się dobrze.

W tym miejscu się z Tobą Deso zgodzę.
Deso napisał(a):
Co do ochrony praw autorskich... tutaj nie widzę absolutnie żadnego przełomu :) Tak jak ktoś pisał, w SL meshe są ripowane z różnych gier. Mało kiedy taka osoba łapie bana, czy w ogóle przedmioty są kasowane - a to dlatego, że tego typu rzeczy powinien zgłaszać właściciel praw do danego modelu, a nie oszukujmy się, raczej dość spore firmy zajmujące się produkcją i wydawaniem gier nie szpiegują SL w poszukiwaniu ludzi ripujących ich modele (nie mają z tego zysku, bo sami w SL ich nie sprzedają). Słyszałem o kilku przypadkach, gdy faktycznie ktoś 'odpowiedni' zgłosił sprawę do LL, ale raczej rzadko się to zdarza. I co tego całego podpinania karty w celu uploadowania meshy. Podobnie może być w CP, ba, smiem twierdzić, że znajdą się tacy, którzy nie będą ripować 'tylko' z gier, ale również z SL licząc na to, że SLowy twórca nie zagląda do CP. (fakt, może w stosunku do IW i innych światów, to jest to jest to rozwiązanie na plus, ale praktycznie niczym nie różni się do SL... jeszcze niech mają takie podejście jak ekipa SL, to będzie tak samo nieciekawie)

Nie wiemy jak będzie. Moim zdaniem jeśli wkroczą na obszar FB i wesprą się ekipą z FB może być inaczej niż z SL. Chociażby dlatego, że ekipa FB ma większe doświadczenie niż ekipa LL. Pamiętajmy, że LL to byli na początku głównie entuzjaści z obszaru informatyki, nie prawnicy czy ekonomiści ani nie spece od marketingu. Właśnie brak dobrych specjalistów z innych dziedzin (albo to, że ich nie słuchano - nie wnikałam czemu tak było więc to moje gdybanie) sprawił, że popełniono wręcz podręcznikowe błędy. Jeśli ekipa CP nie popełni tego błędu może poradzi sobie lepiej z pewnymi problemami. Nie oznacza to, że problem kradzieży całkiem zostanie rozwiązany. Wszystko co jest w internecie można ukraść - informację, zdjęcia, środki z konta czy nawet tożsamość. I tu najlepsi prawnicy, czy spece od zabezpieczeń nie pomogą. Co w takiej sytuacji się liczy? Skuteczność w dochodzeniu praw - ten ktoremu się w wirtualnym świecie uda stworzyć warunki skutecznego dochodzenie praw dla autorów przyciągnie również najlepszych z branż graficznych, którym może taka działalność się zacząć opłacać. Jednak aby tego typu prawa dochodzić skutecznie trzeba poczekać aż zreformuje się realne prawo - na razie nie opłaca się występować na drogę prawną ze względu na koszty. Ale dla początkujących kreatorów jest w tym pewien pozytyw. Dlatego właśnie, że rynek światów wirtualnych jest rynkiem trudnym i ryzykownym, bariery wejścia dla nich są niskie. Każdy może wejść i kreować - są produkty różnej jakości, większość kreatorów się uczy. Trudno byłoby zaczać tworzyć gdyby na rynku były tylko produkty zaawasnowanych kreatorów. A tak są lepsze, gorsze - i nawet początkuący mają szansę sprzedać swoje rzeczy. Nie ma też wysokich opłat za możliwość sprzedaży, które przejadałby dział prawny.
Także możemy narzekać ale ten chaos tworzy też nowe możliwości. Warto to dostrzec i mieć świadomość, że kiedyś się to zmieni. Wkroczą prawnicy, licencje, ACTA etc.

Nem co do grafiki - w menu można ustawić ją na niższą.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Gru 2012, 13:12 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Z tego co wiem, CP jest jeszcze w fazie rozwoju, czyli szlifuja silnik, a niedlugo wezma sie za akcje marketingowa.
Swiat rokuje bardzo dobrze, glownie przez brak koniecznosci sciagania czegokolwiek - wklejam znajomemy link na gg czy Skypie i on juz po chwili, bez znajomosci czegokolwiek, laduje obok mnie w swiecie 3D. Powstaje tylko pytanie - po co?
Ludzie, ktorych poznalem w CP to albo ucieknierzy z SL albo awatary zyjace rownolegle w wielu swiatach. Byl co prawda jeden, ktorey wczesniej o SL nie slyszal ale pokazywano go jak jakies monstrum.
Calkiem mozliwe, ze SL in OpenSImy wchlonely juz wszystkich userow zainteresowanych swiatami 3D, wiec Ondrejka @ company musza wymyslic cos nowego, zeby odebrac troche tortu. Avination ma hazard i RPGi, Inworldz tania ziemie i jakies poczatki spolecznosci, a CP ma ... zakaz sexu i hazardu.
Logowanie przez FB, brak klienta to swietna sprawa, ale co dalej?
Trzymam jednak za nich kciuki, nic tak dobrze nie zrobi LL jak zlamanie monopolu!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Gru 2012, 13:24 
Dołączenie:
Październik 2010
Mnie zastanawia czy nazwą Cloud Party nie strzelili sobie w stopę ponieważ firmy i uniwersytety nie będą patrzyły się na ten twór jako na poważne przedsięwzięcie.
Jednak widzę, że są już dwa miasta niemieckie, IBM + Redgrave, które wycofało się jakiś czas temu z Avination.
Robi się ciekawie - bo widzę coraz więcej skałek pod sklepy szykujące się do otwarcia.

Także wchodząc tam pamiętajcie, że to wczesna faza rozwoju. Chwytajcie domek i zaglądajcie aby zobaczyć czy już to jest świat dla Was czy jeszcze nie. Nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobić polską skałkę. Koszt 15 USD miesięcznie. Można też skrzyknąć się w kilka osób (chyba 8-10) i wziąć domki na jedym osiedlu - wtedy polskie miejsce jest za free. ;)

Edit

LL nie ma już od dawna monopolu. Słyszeliście o Unity? Ma zaletę taką, że świetnie nadaje się do przeprowadzania dużych spotkań z czym SL ma od dawna problem nierozwiązywalny. Światy wirtualne już kilka lat temu się zróżnicowały. Teraz użytkownicy będą się kierowali przede wszystkim tym, że ich potrzeby (masowe spotkania, niskie ceny, duży wybór produktów etc) dana oferta realizuje. Wszystko przyspiesza naprawdę szybki rozwój urządzeń mobilnych. Tego LL nie przewidziało 5 lat temu a szkoda. Byli wizjonerami na początku a póżniej osiedli na laurach. Chociaż znając sposób podejmowania decyzji w LL domyślam się, że poprostu zignorowano głosy rozsądku swoich pracowników, bo to niemożliwe że nikt na to nie wpadł. No cóż nie oni jedni mają problem z zarządzaniem i utrzymaniem się na topie w innowacyjnym sektorze. Ale jednak szkoda bo zdecydowanie wprowadzili kilka nowości i na pewno mają swój wkład w rozwój światów wirtualnych, który trudno zakwestionować.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Gru 2012, 16:36 
Dołączenie:
Grudzień 2012
Udało mi się przejść ten building tutorial i cieszy mnie to, że dostajemy za darmo własny dom + meble. Jedyne czego na razie najbardziej mi brakuje to więcej ludzi, lokacji i rzeczy na markecie. No nic, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Na razie wracam do PS Home ;) Graficznie to nawet nie ma co porównywać Cloud Party do Second Life bo jest przepaść (ultra vs ultra), oczywiście na korzyść dla Cloud Party.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Gru 2012, 17:59 
Dołączenie:
Październik 2010
Sądziłam, że w CP nie będzie plaży i morza ale proszę:

Image
Tak wygąda osiedle z domkami za darmo:

Image

Tak wyglądają awatary na wyspie startowej.
Image

Inne awatary:
Image

Zdarzają się też chmurkowe awatary.
Image

Mam wrażenie, jakbym oglądała to wszystko o czym w SL mówiono, że wdrożą ale nigdy to nie nastąpiło.
- powiązanie awatarów z FB (coś wprowadzono ale nie można powiedzieć, że się to przyjeło)
- lepsza grafika oparta o inny silnik (kiedyś krążył taki filmik SL 2.0)
- wprowadzenie mesh (sensowne wprowadzenie umożliwiające animację i pożegnanie się na zawsze z Ruth)
- przeglądarka na www (zarzucono projekt)

Szkoda, że LL utknęło w meandrach debat, zwolnień i obstrukcji umysłowej niektórych pracowników zarządzających. Dobrze, że ktoś to w końcu zrobił.

Image

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Gru 2012, 19:01 
Dołączenie:
Maj 2007
Wybacz Identity, za "ktoś". Po przeczytaniu kilkunastu postów, nie pamiętałem kto dokładnie to napisał, a informacja odnośnie osoby nie była istotna w tym co pisałem :)
W SL ograniczenie materiałów dla Mesh obecnie wynosi 8, chyba, że coś zmieniali (raczej nie).
Uwierz mi, początkowo LL sprawę kopiowania/kradzieży trakowało poważniej. Teraz liczą głównie na to, że ktoś pójdzie do sądu i dopiero wtedy LL się zabierze do roboty. I nie jest to moja odosobniona opinia. LL trochę sobie olewa twórców - wyślesz DMCA, to usuną skopiowane rzeczy z Marketplace i plecaka 'oszusta' (a czasami napiszą, że usunęli, ale jakoś skutków usuwania nie widać ;)), po to, by ta sama osoba po chwili znowu wstawiała skopiowane rzeczy - i tak w kółko, aż komuś się znudzi: Tobie, wysyłanie DMCA, albo oszustowi, upload i wystawianie skopiowanych rzeczy.
Dlatego w przypadku CP szansy na walkę z szeroko pojętym piractwem upatruję głównie w sposobie w jaki będą traktować oszustów. Bo podpinanie do karty, FB czy czego tam jeszcze nic nie da, jeśli będą mieli takie podejście jak obecnie ma LL. Dla porównania: kiedyś w SL wystarczyło wysłać report na delikwenta, obiekty były usuwane a osobnik często kończył z banem.
Co do obsługi przez przeglądarkę - oby się to kiedyś na nich nie zemściło (niestety, wszystko ma swoje plusy i minusy)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Gru 2012, 19:11 
Dołączenie:
Październik 2010
Panuje Świąteczna atmosfera więc wybaczam Deso. ;)

Trudno się odnieść do tego co bedzie z ochroną prac kreatorów w CP. Mają Marketplace od tego tygodnia. Jest tam 170 produktów więc dopiero ten obszar działalności CP raczkuje. Zobaczymy.

Kreatorzy oraz artyści już wpadają tłumnie. Własnie widziałam Aimee Weber. Bryn Oh już ma domek, Botgirl domek i skałkę. Także na brak zainteresowania Cloud Party nie może narzekać. Na razie ich strategia działa. Ciekawe co będzie dalej. :)

Brakuje mi w tym wszystkim wszędobylskiej krytykantki Prokofy ze swoim męskim awatarem. Na razie pokrytykowała CP jakieś kilka miesięcy temu. Teraz kiedy FB nie jest wymagany zapewne wściubi tam swój nos i z pewnością dostrzeże szereg wad, ponieważ w tym jest niezawodna. :) Życzę twórcom CP stalowych nerwów, ponieważ wszystko przed nimi. ^^

Co do obsługi przez przeglądarkę. Nie za bardzo rozumiem jaka miałaby być inna alternatywa w dobie tabletów i komórek. Owszem mogłoby być coś na przykład na Andoridzie ale na to za wcześnie. Rozwiń Deso swoją myśl. W czym widzisz zagrożenie?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Gru 2012, 19:42 
Dołączenie:
Maj 2007
To co jest dobre w przeglądarkowym działaniu, to właśnie wspomniana 'mobilność'. Ale przecież są jakieś powody, dla których wszystkie zwykłe gry nie są wypuszczane jako przeglądarkowe, tylko spece męczą się z pisanie coraz nowszych silników (nie-przeglądarkowych) pozwalających na zastosowanie wypasionej grafiki, wodotrysków i innych bajerów. Kto wie, co będzie za kilka lat? Być może okaże się, że takie odpalanie przez przeglądarkę na dłuższą metę okaże się mało wydajne? To tylko gdybania. Swego czasu bodaj EA próbowało wydać kilka pseudo darmowych gierek właśnie jako gry przeglądarkowe, jednak ostatecznie zdecydowano o tym, że każdy ktoś chciał pograć musiał sobie pobrać samodzielnego klienta gry. Coś w tym musi jednak być. Ale opieram się tutaj głownie na moich obserwacjach, być może ktoś z większą wiedzą teoretyczną rozwieje moje obawy :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Gru 2012, 19:48 
Dołączenie:
Październik 2010
Coś w tym musi być ponieważ ku mojemu zdziwieniu dowiedziałam się właśnie, że już 15 lat temu były światy oparte na przeglądarkach właśnie. o,O

http://en.wikipedia.org/wiki/CyberTown

Z pewnością w tym co mówisz jest trochę prawdy, bo gdyby to rozwiązanie było super to SL od początku byłoby na przegladarce www. Pytanie tylko czy wraz z rozwojem urządzeń mobilnych i postępem w zakresie miniutaryzacji wszystkiego z jednoczesnym zwiększaniem efektywności nie spowoduje, że dotychczasowe ograniczenia znikną. Także kręcenie już teraz głową i mówienie, że nie wiadomo czy to się nie zemści jest jednak odrobinę na wyrost. ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Gru 2012, 21:26 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Natascha Iwish napisał(a):
Problemem jest Twój komputer, dokładniej karta graficzna a najpewniej sterowniki,,,

Przecież wiem.
O net pytałam, bo przy prędkości mojego może się okazać, że najwspanialszy komputer nic nie pomoże.

Coraz częściej zastanawiam się, jaki jest sens bywania w SL, wobec czego zabawa w uaktualnianie sterowników i użeranie się z nielubianym Google Chrome wydaje mi się w moim przypadku z lekka bez sensu ;) Chciałam tam zajrzeć z ciekawości, jak wygląda, nic więcej.

Jaką masz kartę graficzną?

NVIDIA GeForce 8500 GT. Mój komputer jest już w wieku przedemerytalnym ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Gru 2012, 21:28 
Dołączenie:
Październik 2010
Dlatego dodałam zdjęcia Mad. Już wiesz jak wygląda. ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Gru 2012, 08:50 
Dołączenie:
Maj 2007
Identity, ale ja lubię kręcić głową i szukać dziury w całym w przypadku różnego rodzaju projektów :) A że jest to być może trochę na wyrost - trudno.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Gru 2012, 09:56 
Dołączenie:
Październik 2010
Prognozy to dobra rzecz ale brakuje mi w tym rzeczowej argumentacji. Zaciekawiło mnie to i rzeczywiście gdyby ktoś wiedział więcej konkretów jakie wady mają przeglądarkowe gry byłoby fajnie gdyby podzielił się swoją wiedzą.

Kreatorzy z SL już badają teren w Cloud Party. Rustica jest tam od dawna (osoby cierpiące na arachonofobię nie powinny odwiedzać Rustica). Bez problemu załadowałam modele, które miałam w SL (oczywiscie bez animacji, bo riggowania się muszę uczyć na nowo).

Możesz załadować na próbę rzeźbę Deso. Myślę, że warto spróbować, zwłaszcza, że nie ma kosztów uploadu. Nie wiem czy na osiedlu można mieć sklep ale wystawy nikt raczej nie powinien zabronić więc żadnych kosztów w tej chwili nie poniesiesz. Oczywiście nie zachęcam do uploadu wszystkich dzieł dopóki nie wejdzie nowy TOS i nie wzrośnie zaufanie do Cloud Party ale miałam już kontakt z CEO i nie mam powodów aby wątpić w jego skuteczność (inaczej było podczas rozmów na SpotOn3D, Inworldz czy analizie działań Kitely). Cloud Party cały czas się rozwija i pracują nad kolejnymi rozwiązaniami. Wszystko to dobrze wróży temu projektowi a jak będzie rzeczywiście to czas pokaże. :)

Osobom, które dobrze znają przeglądarkę w SL opanowanie zasad działania przeglądarki CP zajmie około 15 minut (jest dużo prostsza, dostępny jest bardzo fajny tutorial, po którego ukończeniu nabywa się praw do darmowego domku).

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Gru 2012, 10:39 
Dołączenie:
Maj 2007
Wiem, że bez konkretów był mój tekst, dlatego wspomniałem, że może jest ktoś z wiedzą teoretyczną w tym zakresie i zna wady/zalety takich rozwiązań (przeglądarkowa gra).
CP to plan na nowy rok. Teraz muszę skończyć zamówienie w SL i na tym się koncentruję. Kontaktu z CEO nie miałem, ale wiedząc kto to jest, uważam, że taka osoba wróży dobrze całemu projektowi.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Gru 2012, 11:22 
Dołączenie:
Październik 2010
Deso napisał(a):
Wiem, że bez konkretów był mój tekst, dlatego wspomniałem, że może jest ktoś z wiedzą teoretyczną w tym zakresie i zna wady/zalety takich rozwiązań (przeglądarkowa gra).

Niestety na forum brakuje specjalistów albo wyjątkowo dobrze się chowają, bo nikt w bardzo zaawansowancych kwestiach z dziedziny grafiki się nie wypowiada. (przynajmiej mnie nie udało się nigdy przeczytać takiej wypowiedzi a szkoda, zawsze się czegoś można nauczyć)

Deso napisał(a):
CP to plan na nowy rok. Teraz muszę skończyć zamówienie w SL i na tym się koncentruję. Kontaktu z CEO nie miałem, ale wiedząc kto to jest, uważam, że taka osoba wróży dobrze całemu projektowi.

To do zobaczenia po Nowym Roku w CP. Zastrzeż wcześniej jednak nazwę awatara.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Gru 2012, 12:06 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2008
nick w SL: Anka Sporg
Hej

Moim zdaniem CP to doskonały sposób na prezentacje własnej firmy w świecie wirtualnym.
W tym przypadku wystarczy, by zainteresowana osoba kliknęła w link, potem w "try it" (czy jakoś tak) i gotowe. Bez żadnej rejestracji czy innych formalności ląduje przed naszym wirtualnym biurem.

W przypadku biura w SL, taka osoba musiałaby:
- zarejestrować się,
- pobrać i zainstalować klienta SL,
- wstępnie skonfigurować ustawienia, bo na domyślnych prawie każdy ma z SL problemy.
Oczywiście wiemy doskonale, jakie z ostatnim krokiem będzie mieć trudności osoba nie posiadająca SLowego doświadczenia.

Drugim ważnym powodem jest cena.
Wcześniej była wspominana, chyba przez Id, miesięczna opłata 13 USD za najmniejsza latającą wyspę. Do tej ceny zapewne trzeba jeszcze doliczyć VAT.
Przechodząc tutorial możemy mieć własny domek za darmo, w nim też możemy postawić własne biuro.

Porównajmy do tego koszta Openspace, najtańszego regionu w SL:
wynajęcia wyspy: USD 250.00 + VAT
miesięczna opłata: USD 75.00 + VAT

Wnioski są zbyt oczywiste, by je komentować.

pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Gru 2012, 12:56 
Dołączenie:
Październik 2010
Zatem piksele dla ludu!

:mrgreen:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Gru 2012, 14:53 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Bartek Bressig
Krewetka napisał(a):
Porównajmy do tego koszta Openspace, najtańszego regionu w SL:
wynajęcia wyspy: USD 250.00 + VAT
miesięczna opłata: USD 75.00 + VAT

Krewetka, zapomniałaś dodać, że aby wykupić od LL Openspace, musisz posiadać u nich FUll Region :D
► Koszt zakupu: USD 1 000 + vat ($1230 = PLN 3 788,40)
►miesięcznie USD 295 + vat ($362,85 = PLN 1 117,58)
►Limit prim :15 000

Ah, zapomniałem doliczyć koszty OBOWIĄZKOWEGO konta premium, za 273PLN/rok :D

Dla porównania w Avination:
► brak opłaty startowej za full region
► Koszt USD 40 (przez pierwsze trzy miesiące), potem USD 60 miesiąc (PLN123,20 potem PLN 184,80),
► Limit prim: 45 000

Premium nie jest wymagane, bo go chyba nie wprowadzili.

Wesołych świąt

P.S.
Roczny koszt utrzymania regionu w SL: 12 566,38zł (nie wliczając kosztu pierwszego miesiąca oraz zakładając, że dolar nie wyniesie więcej niż 3,08PLN)
Koszt regionu w Avination (roczny, nie wliczając trzymiesięcznej ulgi): 2 217,60 zł

Różnica, aż o ponad 10 000 zł...

Ostatnio edytowany przez Bartek Bressig, 24 Gru 2012, 20:03, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Gru 2012, 15:36 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2008
Hej

Bartek, o ile mnie pamięć nie myli, jeżeli weźmiesz od LL Full Region, Openspace dostajesz w prezencie.

pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Gru 2012, 04:10 
Dołączenie:
Październik 2010
Linden Lab podało podsumowanie 2012 roku i plany 2013 rok: http://community.secondlife.com/t5/Feat ... -p/1775925

Podsumowanie
1. Pathfinding
2. Wiele lokalizacji w Destination Guide - 2400
3. Dodatki dla kont Premium
4. Koniec magic boxów i usprawnienie działania Marketplace
5. Projekt Shining: http://community.secondlife.com/t5/Tool ... -p/1583465

Bardzo oględnie o 2013 roku:

Cytuj:

For next year, our priorities include further improvements to performance and reliability, and to that end we have more work to do on some of the projects we began this year, including some of those mentioned above. We’ll be rolling out new some perks for Premium subscribers (scavenger hunts, anyone?), as well as some new features for everyone to enjoy (like normal and specular maps to enhance graphics), while continuing and completing initiatives like Project Shining that will make everyone’s Second Life experience more enjoyable.

Do tego brak podpisu czyli nadal panująca bezosobowość w LL.
Podczas gdy podsumowanie jest bardzo obszerne i wręcz rozdmuchane, plany podane są bardzo ogólnie do tego nadal nie wiadomo, kiedy powstanie deformer (ponad rok już go tworzą!)

Podsumowując: entuzjaści (profesjonaliści ale jednak za darmo stąd entuzjaści) tworzą lepszą przeglądarkę niż zespół LL a o nich nie ma ani słowa - poza Thank you na końcu do wszystkich. Użytkownicy (bo już przecież nie Rezydenci wg LL) wynajeli byłego Lindena aby zrobił mesh deformer - projekt utknął. Czat lag nadal występuje. Już nie wspomne o problemach z prawami autorskimi i ochroną danych osobowych. O tym oczywiście LL zapomniało wspomnieć.
Do tego można dodać politykę spychologii LL na niepokornych pracowników i użytkowników. Ludzie mający kontakt ze społecznościami bardzo dobry (co nie jest łatwe) mogą z dnia na dzień zostać zwolnieni, w tłumaczeniu niewystarczających postępów w mesh deformerze przebija mówienie, że nie ma testerów etc. Czasami robi to wrażenie jakby LL chciało, żeby użytkownicy za darmo zrobili to co powinno LL. Jeśli z dnia na dzień nadal są zwalniani ludzie, jeśli projekty są zamykane (tak jak było z przeglądarką) a inne nie rozwijają się (mesh deformer) to oznacza to jedno. LL jest źle zarządzane. Dobrze, że starają się wprowadzić rozwiązania z projektu Shining ale w tej chwili to za mało.
Jeśli o mnie chodzi 2012/2013 będzie ostatnim w jakim płacę Premium. Oby Cloud Party okazało się dobrą alternatywą. To chyba lepsze podsumowanie. ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Gru 2012, 11:31 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
CP zapowiada sie bardzo dobrze ale jest jeszcze dzieckiem, ktore nawet nie ujrzalo prawdziwego swiata, bo trudno nazwac tych kilkudziesieciu uzytkownikow swiatem. Na razie jest to przegladarkowa kopia SL i nic poza tym. Poczekamy, zobaczymy.
Na pocieszenie dodam, ze od kiedy zaczalem swiadomie uzywac SL to bylo ono rownie marnie zarzadzane przez Linden Lab jak teraz. Balagan, przypadkowe decyzje, nieprzemyslane zmiany towarzyszyly nam od zawsze, ale moze to jest metoda? Zarzadzanie przez chaos? :)
Z Firestormem sprawa jest tak ciekawa, ze az dziwie sie, iz nikt o tym nie napisac jeszcze zadnej pracy naukowej z teorii zarzadzania. Sytuacja jest patowa, Linden Lab nie wie co zrobic i chyba nikt by nie wiedzial.
Chyba wszyscy sie juz zgadzaja, ze Firestorm jest lepszy od oficjalnego viewera co komplikuje cala sytuacje. Logika wskazuje, ze LL powinno zaprzestac prac nad swoim projektem, zwolnic programistow i niech to robia za darmo ludzie od Firestorma.
Co jednak jesli im sie kiedys znudzi albo wprowadza jakies dziwne zmiany. co jest calkiem mozliwe bo to zapalency i szalency? Cale SL by padlo!
Gdyby Firestorm byl normalna firma, to mozna by ich wykupic i dalej pracowali by nad swoim projektem ale juz dla LL. Sa to jednak ochotnicy rozproszeni po calym swiecie, wiec kupic sie ich nie da.
Nie zazdroszcze Lindenom. Musza pracowac i wydawac kase na swoj viewer, ktorego nikt nie uzywa, a jednoczesnie nie moga z tego zrezygnowac, bo oznaczaloby to oddanie sie w rece nieprzewidywalnych firestormowcow.
Ciekawe jak to sie dalej rozwinie?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Gru 2012, 11:37 
Dołączenie:
Październik 2010
Zgadzam się, że zawsze były problemy z zarządzaniem. Ale od 2008/2009 ten chaos się pogłębia.
Obserwacja tego co robi LL jest ciekawa z punktu widzenia zarządzania. Z punktu widzenia społeczności nie jest już tak ciekawie. Trochę to niepoważne.

CP zaczyna ale z tym brakiem światła dziennego bym nie przesadzała. :) Od piątku, kiedy FB jest opcjonalny średnio jest 16 osób na wyspie startowej (głównie wieczorem czasu polskiego, wcześniej może być różnie).

Jacku, stwierdzasz "nic poza kopią SL" ponieważ nie budujesz. Tam w końcu meshe działają! Ile lat LL mamiło obietnicą, że wprowadzą i co wyszło? Zrozumiałe jest to, że mają problem z silnikiem i nie przeskoczą pewnych rzeczy, ale też nie widać aby się jakoś szczególnie starali. Bardziej zależy na tym kreatorom.
W CP o nic się nie trzeba prosić - meshe są meshami i działają jak mesh a nie atrapy mesh.

Poza tym żyjemy w globalnej wiosce. Przypomnę czasy, kiedy LL miało swoje siedziby poza USA, zanim je pozamykało. Co za problem zatrudnić ludzi z Firestorma? Oczywiście jeśli chcą, bo ideowcy to dziwne stwory, na które pieniądze działają w mniejszym stopniu niż na innych. Problem leży w zepsutej reputacji LL. Zatrudnieni nie znają dnia ani godziny, kiedy LL ich zwolni. Wolą więc robić to co lubią ale być w tym samodzielni i niezależni od jakiegoś genialnego pracownika LL, któremu się raptem przestaną podobać. Cały problem w tym, że LL straciło wiarygodność solidnego partnera i pracodawcy. A tego nie odbuduje się szybko. Zresztą patrząc na poczynania LL nie wydaje się aby na tym im zależało. Zatem LL przestanie lub już przestało przyciągać dobrych fachowców i można przewidywać, że jeśli polityka zarządzania się nie zmieni jakość ich usług będzie spadała. Nawet najlepsi wolontariusze nie są w stanie zapobiec negatywnym skutkom błędnych decyzji z zarządzaniu firmy. Wolontariusze mogą wspierać ale nie ciężar postępów nie powinien spoczywać na nich.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Gru 2012, 12:35 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Jesli chodzi o LL to do pewnego momentu myslalem, ze w ich zarzadzaniu jest jakas gleboko ukryta strategia, ktorej ja nie ogarniam swym malym rozumkiem. Potem mi przeszlo, oni naprawde strzelaja w ciemno i czasem cos im sie uda ustrzelic.
Idealnym przykladam bylo wprowadzenie Openspace.
Postawili te niskoprimow SIMy z nadzieja, ze wlasciele postawia sobie na nich kilka drzewek, puszcza dwie wrozki i nie bedzie lagow. Doprawdy nie trzeba byc geniuszem, zeby wpasc na to, ze wlasciciel openspace przede wszystkim zbuduje klub, sklep, podzieli na dzialki i powynajmuje itd. Tak tez sie stalo, a Lindeni bardzo sie tym zdziwili i zaczeli sprawe odkrecac.
Cytuj:
Jacku, stwierdzasz "nic poza kopią SL" ponieważ nie budujesz. Tam w końcu meshe działają! Ile lat LL mamiło obietnicą, że wprowadzą i co wyszło? Zrozumiałe jest to, że mają problem z silnikiem i nie przeskoczą pewnych rzeczy, ale też nie widać aby się jakoś szczególnie starali. Bardziej zależy na tym kreatorom

Tworcow jest 5%, cala reszta to zwykli uzytkownicy, ktorych nie obchodza meshe, sculpty, i to ci ostatni sa najwazniejsi.
Jakkolwiek nielogicznie to zabrzmi - to nie kreatorzy tworza swiaty, ale zwykli userzy.
Przyjdzie kreator, zbuduje super item z super meshy z super fizyka. Nikt go nie kupi, wiec wroci do SL sprzedawac na Marketplace. CP musi stworzyc cos, co przyciagnie zwyklych ludzi wydajacych pieniadze, a nie kreatorow.
Cytuj:
Co za problem zatrudnić ludzi z Firestorma? Oczywiście jeśli chcą, bo ideowcy to dziwne stwory, na które pieniądze działają w mniejszym stopniu niż na innych.

Mom zdaniem nie da sie. Wiekszosc woluntariuszy to komunisty i za pieniadze pracowac nie chca, za to za darmo beda siedziec dzien i noc przed monitorem. Do tego sa to idealisci i strach takiego zatrudnic, bo pewnego dnia moze stwierdzic, ze praca jest niezgodna z jego ideami, zostawic wszystko i pojsc gdzie indziej nie patrzac na zarobki.
Najgorsze, ze wlasnie tacy zapalency robia najlepsze rzeczy ( Firestorm, wikipedia, Linux) i zwykli pracownicy na etatach nie maja z nimi szans.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Gru 2012, 12:50 
Dołączenie:
Październik 2010
Tak samo powstał Drupal, Joomla, phpbb. Wszystko tworzą zapaleńcy. Jednak Jacku to są samodzielne projekty zapaleńców. W przypadku SL mamy mix. A mix wynika z tego ze LL zwolniło najlepszych ludzi, uparło się aby wchodzić w inne dziedziny zamiast postawić nowe SL na nowym silniku pod inną nazwą.

LL miało strategię: "love machine". Niestety skuteczność tej koncepcji w zarządzaniu od początku oceniałam jako mierną. Rozwaliło to całe zarządzanie w LL.

Każdego się da zatrudnić. Kwestia tylko co działa na taką osobę. Dla jednych jest to dobra płaca, dla innych prestiż, jeszcze innych swoboda działania. Kwestia stworzenia odpowiednich warunków. Problem w tym, że w LL niczego nie można być pewnym. Można być wyrzuconym z dnia na dzień, praktycznie bez podania powodów. To jest problem LL a nie to czy wolontariusze "to komuniści". :)

Co do tworzenia świata - już nie trzeba go tworzyć. Jak sam zauważyłeś baza użytkowników świata wirtualnego w takim wydaniu jest ograniczona. Zatem chodzi o przejęcie częściowo. A użytkownicy pójdą tam gdzie są dobrej jakości produkty, Już teraz w CP można poczytać, że ludzie mówią - fajnie tu ale chciałabym/chciałbym kupić fajne produkty na Marketplace a ich nie ma. Zatem teraz wszystko w rękach kreatorów. :-D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Gru 2012, 13:24 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Ten bazjel w zarzadzaniu, a w zasadzie brak zarzadzania, mogl byc wlasnie kluczem do sukcesu SL.
Filip opowiadal kiedys o poczatkach SL, i wygladalo to tak:
Lindeni na poczatku starali sie byc powazna firma, taka jak wszystkie inne. Stworzyli swiat, podzielili na parcele. Na jednej byl klub, na drugiej sklep, na trzeciej plaza, na kolejnej dom Filipa. Wszystko ladnie zarzadzane centralnie, pod sznurek.
Pojawilo sie pare awatarow i nie minelo pare dni, a napisali do LL pismo, ze chca wykupic sklep i sami cos tam zrobic, Filipowi dom jest niepotrzebny, wiec tez go wykupia i zagospodaruja, a w ogle to najlepiej gdyby Lindeni sie wycofali i oddali ziemie ludziom. (prawda, ze przypomina to troche sytuacje z Firestormem?)
Geniusz Rosendala polegal na tym, ze postapil niekonwencjonalnie. Powiedzial - Dobra, robcie co chcecie! i oddal im ziemie.
Dalej poszlo juz z gorki. Ludzie w swej masie sa genialni i jesli im sie nie przeszkadza ani nie pomaga to tworza najlepsze rzeczy, co nawiasem mowiac, potwierdza tezy anarchokapitalizmu. Dajcie ludziom wolnosc a zrobia swiat idealny, a nie jakies socjalistyczne mrzonki w rodzaju wspolczesnej cywilizacji zachodniej.
Cytuj:
Każdego się da zatrudnić. Kwestia tylko co działa na taką osobę. Dla jednych jest to dobra płaca, dla innych prestiż, jeszcze innych swoboda działania. Kwestia stworzenia odpowiednich warunków

Pantera, gdy skonczy jesc ciastka, zapewne poda odwiedni cytat, ale wydaje mi sie, ze szefostwo Firestorma z zasady odrzuca prace za pieniadze, nawet reklam nie chca wstawic na swoja strone, a naglasniaja tylko imprezy non profit. Komunisty panie, komunisty. Z takimi nie da sie walczyc zwyklymi metodami biznesowymi, lepiej od razu sie poddac, ale jak pisalem wczesniej - poddac sie nie mozna, bo bedzie to oznaczalo pelna zaleznosc od grupy szalencow. Bledne kolo.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Gru 2012, 13:38 
Dołączenie:
Październik 2010
To poczytajcie sobie na czy polegać miało love machine.

Niekonwencjonalne działanie to jedno. Zatrudnianie tych co są lubiani i ocenianie bycia lubianym a nie opieranie się na wydajności pracy to coś innego.

Pantera mogłaby tak napisać co nie zmienia mojego spojrzenia na tą sprawę. Nie wszyscy wolontariusze są identyczni. Mnie zniechęciła polityka LL a nie moja komunistyczność. :) Wiem, ze wielu mentorów i tłumaczy pomagających wiele lat także. Ile przetrwa Firestorm - myślę, że długo bo jego uczestnicy potrafią adaptować się do zmiennych okoliczności i z niejednego pieca już chleb jedli tzn świata wirtualnego pikselki. :) Ale czy Firestorm będzie Firestormem za rok, dwa, trzy czy czymś kolejny raz innym tego nie da się przewidzieć. A inni wolontariusze co odeszli nie wrócą a nie widać aby zastępstwo się znalazło. I to wolontariusze pomagający przy oficjalnej przeglądarce więc pod kontrolą. Z LL się nie da sensownie współpracować inaczej niż "dyktując" swoje warunki czyli będąc na pozycji partnera a nie osoby pod ich systemem zarządzania- a to można robić jedynie gdy się ma za sobą silny team i pracuje niezależnie. Problem w tym Jacku, że właśnie ta nieprzewidywalność zmusza LL do dialogu a to nic innego jak przejaw złego zarządzania. Kto jak kto ale tego typu firma powinna celować w prawidłowej komunikacji. Tymczasem jest to jej pięta achillesowa.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Gru 2012, 16:24 
Dołączenie:
Maj 2007
Jacek napisał(a):
Nie zazdroszcze Lindenom. Musza pracowac i wydawac kase na swoj viewer, ktorego nikt nie uzywa, a jednoczesnie nie moga z tego zrezygnowac, bo oznaczaloby to oddanie sie w rece nieprzewidywalnych firestormowcow.
Ciekawe jak to sie dalej rozwinie?

Ja używam!

Co do Mesh w SL. On jest całkiem sprawny, jeśli nie brać pod uwagę nieszczęsnego 'deformera'. A deformer akurat potrzebny tylko i aż do ubrań/avatarowych rzeczy.
Nie bardzo rozumiem Identity, na czym miałby polegać Twoim zdaniem taki krok ze storny LL: "postawić nowe SL na nowym silniku pod inną nazwą"? Start od zera tego świata? Wierzysz, że ludzie by pozytywnie na coś takiego spojrzeli? Ja widzę to zupełnie inaczej. Wszystko trzeba tworzyć/uploadować od nowa, od nowa kupować rzeczy (niejednokrotnie pewnie te same co w starym SL), wykupić ziemię, udekorować. A to wszystko z tą świadomością, że być może za rok LL znowu zechce wprowadzić jakieś przełomowe zmiany i powstanie kolejny 'nowy świat' gdzie trzeba będzie zaczynać od zera. (oczywiście, teraz też jest taka możliwość, że SL wszystko zawinie z dnia na dzień, ale ludzie mniej o tym myślą, bo jeszcze coś podobnego nie nastąpiło ;p)
Wolę już te powolne, być może nieudolne wdrażanie nowości przez LL, niż start od zera, na który większość ludzi pewnie by się wypięło.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Gru 2012, 16:35 
Dołączenie:
Październik 2010
Deso twierdzisz, że ludzie nie zaakceptowaliby tego. Jednak to twierdzenie nie jest poparte żadnymi faktami.

Teraz będzie okazja się przekonać. CP to wersja tego co mogło zrobić LL. Poczekamy zobaczymy.

Tak zgadzam się, że zmiany wprowadzane przez LL są nieudolnie. A powinny być wprowadzane profejsonalnie. Jednak LL od dawna nie jest tym LL z początków, ponieważ założyciele odeszli. Chaos sprawdza się tylko na jakiś czas i tylko jeśli stoją za nim ludzie postrzegani jako osoby z charyzmą.

Jakiś czas temu widziałam zmianę tak: dwa światy - SL i nowy. Ludzie mieliby wybór. Co za różnica prowadzić dwa światy czy jeden, zwłaszcza, że zamknięto Teen Grid. LL tego nie zrobiło z prostego powodu - nie z dbałości o użytkowników tylko dbałości o baronów ziemskich. Tu jest cały problem. Głównym dochodem LL są dochody za wynajem ziemi z przeszacowanym czynszem. Nie chcieli tworzyc konkurencji i poszli w niekonkurencyjne obszary a w SL skupili się na kosmetyce.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Gru 2012, 17:10 
Dołączenie:
Listopad 2010
Haha, według Ciebie Id wipe wszystkich danych nie zniechęciłoby ludzi do dalszego "grania" w to? Jestem ciekaw co na to by powiedzieli ludzie, którzy wydali tysiące L$ na rzeczy w tym świecie, a LL pewnego dnia by im oświadczyło, że zwijamy wam interes, sorki, kupicie wszystko od nowa w "nowym zyciu" na nowym serverze. SL to potężna machina w której dzień w dzień przerzucane są miliony dolarów (Polecam http://www.gridsurvey.com/lindex.php) i zatrzymanie jej byłoby co najmniej ciekawe.
Poza tym w skutek takich wipe'ów pada większość serwerów z innymi grami. Doskonałym przykładem jest pewien server od WoW'a w którym to Pantera była administratorką. Owy serwer miał dosyć dużą cofkę i ponad 90% ludzi przestało grać.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Gru 2012, 17:20 
Dołączenie:
Październik 2010
A kto mówi o zamknięciu SL?

No tak nie powinnam sobie pozwolić na gdybanie. Powtórzę. Nie pisałam o zamykaniu tylko o jedynym rozwiązaniu problemów nie do przejścia na starym silniku RÓWNOLEGLE.

To o czym mówimy przypomina trochę sytuację właściciela samochodu, który idzie do salonu sprzedaży, gdzie kupił samochód 10 lat wcześniej z pretensją, że nie działa tak jak trzeba a on na nowszy nie będzie wymieniał, bo kupił ładną tapicerkę - jednak żąda silnika o napędzie hybrydowym. Jedynym rozwiązaniem jest nowe auto - niezależnie od ceny tapicerki w starym. Ale może zostawić sobie stare auto o wartości sentymentalnej i kupić nowe (jeśli go na to stać).

I jeszcze raz powtórzę, nie chodzi o zamknięcie, wywalenie w kosmos etc. Można reperować stare auto do upadłego. Jednak część klientów woli przesiąść się na nowsze nawet jeśli tam będzie musiało dać na nowo tapicerkę w ulubione prążki, kwiatki etc. I ta część tworzy niezagospodarowany rynek. Czy jest on wart miliony dolarów. Widocznie nie skoro LL nie zdecydowało się na taki krok. ;)

A może CP jest takim tajnym projektem LL. :D W końcu powiązanie osobowe jest. :> Teraz możemy wpaść w meandry gdybania więc trzymajmy się faktów.
SL trwa+jest szansa na bardziej zaawansowany świat. Niektórzy będą w SL, niektórzy tu i tu a niektórzy tylko w CP. I tyle. Wolny rynek rozstrzygnie co przetrwa.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Gru 2012, 18:13 
Dołączenie:
Maj 2007
Identity, wybaczysz, ale porównanie z samochodami... jest nietrafione. Czym innym jest "rzecz" nabyta raz, która z zamierzenia ma być raczej stała (wiadomo, psuje się), a czym innym jest swego rodzaju usługa, która raczej z założenia ma być rozwijana i uatrakcyjniana, a za którą płaci się 'cały czas' (premium, % od sprzedaży na marketplace, opłaty za ziemię, sprzedaż L$).

I tak, twierdzę, że nie zaakceptowaliby tego - dawniej (teraz mniej) grywałem w różne gry online, bawiłem się tam również jako admin. Kasacja wszystkiego i start od nowa nigdy nie wyszedł serwerowi dobrze. Ludzie przechodzili do konkurencji, nawet jeśli wcześniej wydawała się 'gorsza'. Wbrew pozorom ludzie nie są aż tak głupi i mało kto chce drugi raz dać się 'nabić w butelkę' tej samej osobie (tutaj: LL, jeśli zwinęliby SL i postawili coś nowego). Ciężko o fakt z SL, bo jeszcze nie upadło pomimo wielu teorii o armagedonie które kiedyś różni ludzie głosili, ale myślę, że ludzkie myślenie raczej aż tak nie różniłoby się od tego w przypadku 'gier' (tam też ludzie, często starsi niż 20 lat, wydawali/zarabiali pieniądze).
Prowadzenie równolegle 2 światów przez jedną 'firmę'? Bez wyraźnych różnic odnośnie tego dla kogo są skierowane światy lub czemu mają służyć* jest to kompletna głupota i trochę takie wypięcie się tyłkiem na ludzi. Dlaczego głupota? Mało kto (nawet jeśli w cholerę bogaty) jeśli ma odrobinę oleju w głowie będzie płacił na 2 światach należących do tej samej firmy (mówię o 'zwykłych' ludziach, a nie tych, którzy czerpią z SL spore zyski). Ci, którzy mają sporo rzeczy w SL, pewnie olaliby nowy świat, lub zaglądali tam tylko zobaczyć jak wygląda. Dlaczego wypięcie się na ludzi? Ano jak by to wygląda: patrzcie i płaćcie, bo oto mamy 2 światy dzięki którym chcemy jeszcze bardziej was wycyckać z kasy, a SL już przestaniemy rozwijać bo jest przestarzałe, ale ciiicho, tego wam jeszcze nie powiemy bo przecież chcemy, żebyście nadal w SL zostawiali pieniądze.
Wspomniany przez Ciebie Teen Grid może posłużyć jako przykład dla gwiazdki * - coś nieznacznie innego z założenia, niż zwykłe SL, skierowane dla kogoś innego. Teen był przeznaczony dla osób, które teoretycznie były za młode za zwykłe SL. Nie sprawdził się.

Ludzie już kiedyś mówili: SL jest zacofane, ble ble ble. Wprowadzono sculpty: wow, jednak da się coś takiego? Super! Później znowu: SL zacofane, LL wprowadza meshe które w zależności od przeznaczenia spisują się dobrze, lub mniej dobrze (mniej dobrze jeśli chodzi o ubrania, pomimo braku deformera i tak są znacznie lepsze od sculpted primów czy zwykłych primów jako budulec ubrań/gadżetów dla avatara) i znowu, jedni są zadowoleni, inni nie. Więc jednak ten stary rupieć nadaje się do stałego ulepszania. Nigdy wszystkich się nie zadowoli w 100% :)

Inna sprawa, to światy tworzone przez różne inne firmy. Tutaj ludzie przechodzą "bo chcą" i najwyraźniej nic ich w SL nie trzyma. Nie ma wtedy mowy o myśleniu "ta, w pupę mnie całujcie, zamknęliście SL1 i zrobiliście SL2 żeby ode mnie kasę wyciągnąć ponownie! Jak wy tak, to ja już was mam gdzieś.". Jest to bardziej na zasadzie "O, ktoś nowy się za to zabrał, być może wyjdzie im to ciekawie. Sprawdzę." Więc to, czy ludzie przejdą do SP ani trochę nie zobrazuje tego, jak ludzie zachowaliby się w przypadku stworzenia przez LL drugiego świata, niby tego samego co SL, tylko z lepszą grafiką i wodotryskami ;)

Co do 'wolenia' przesiadania się do nowego auta, nawet jeśli trzeba na nowo dać ulubioną tapicerkę. Tak, może jest to prawda, ale SL to jednak chyba nie auto? Chociaż, kto wie.

Oczywiście, każdy może mieć inne poglądy itd. Ja tutaj przedstawiłem swoje rozumowanie, poparte doświadczeniem związanym z ludzkim zachowaniem w 'podobnych' sytuacjach. Opierałem się o banalną logikę. Tego mnie uczono, by opierać się na logice, faktach i doświadczeniu z przeszłości. Składając do kupy puzle złożone z przeszłości SL, reakcji ludzi na 'cofki, zmiany i kasacje' w grach online i planowane zmiany w SL upieram się przy swoim, że tworzenie jakichś 2 równoległych światów przez LL, albo kasowanie SL i startowanie od zera z czymś nowym spotkałoby się z niezłym wkurzeniem użytkowników i sporą radością konkurencji (np. CP). Innymi słowy, więcej by zaszkodziło, niż pomogło.

ps. jeśli kogoś stać, to może sobie do tego starego auta napęd hybrydowy wpakować... akurat w motoryzacji, jeśli masz kasę, to możesz praktycznie kompletnie przerobić układ napędowy, układ jezdny itp itd, a tapicerka pozostania ta sama ;)
pps. Trochę nie wiem, kim są ci tajemniczy baronowie ziemscy, ale skoro nawet LL przed nimi drży i z dbałości o nich tak a nie inaczej planuje swoje zmiany, to chyba też zacznę się bać ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Gru 2012, 18:50 
Dołączenie:
Październik 2010
Deso masz swoje racje ja mam swoje. Oboje się opieramy na logice więc bazując na naszych przeszłych rozmowach wiemy, że zgadzamy się w jednym - że się nie zgadzamy.

Usługa? - to nie jest usługa już to jest infrastruktura. Dlaczego tak sądzę? Ponieważ byłam użytkownikiem SL, kreatorem ale też użytkownikiem przestrzeni na spotkania. SL w pewne miejsca już mnie "nie zawiezie" bo ma za słaby silnik. Akurat porównanie do aut mi się bardzo podoba -ale musi się podobać z zasady bo jest moje. :D
Dodam, że w Cloud Party prawdopodobnie można będzie robić spotkania będzie na 200 osób jak w Unity. Czy SL temu podoła - chciałabym ale już nie mam ochoty sprawdzać, wynajmować 4 simów etc. Można łatwiej i prościej oraz oszczędniej więc po co się męczyć?

Opieranie się na przeszłości i dotchczasowych doświadczniach jest logiczne ale nie zawsze wystarczające. Postęp technologii zmienia warunki i pewnych sytuacji, problemów i możliwości nie da się ocenić bazując na tym co było.
Deso przepraszam ale dalszą dyskusję chętnie poprowadzę poza forum. Nie upieram się przy swoim ale z tym co piszesz się jednak nie zgodzę.

Edit

Tak się mi przypomniało. LL kiedyś robiło projekt pod biznesowe rozwiązania: http://www.digitaltrends.com/computing/ ... nterprise/ Niestety go zarzucili. Właśnie tam była szansa zrobienia czegoś na nowym silniku. Firmy odstraszyły wysokie ceny oraz zniechęciło to, że poza odrębnym gridem właściwie nie było żadnych nowości. To o czym pisze odnośnie LL jest próbą pokazania, że niekoniecznie musieli iść w kierunku Minecraft, które zajęło już rynek i mają tam gorsze szanse przebicia się, tylko trzymać się tego w czym byli dobrzy, jednocześnie to rozwijając.
I zamykanie nie ma nic z tym wspólnego bo o tym nie mówiłam więc nie ma o co kruszyć kopii.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Gru 2012, 20:25 
Dołączenie:
Maj 2007
Każdy jest inny, ma inny rozum, inne doświadczenia, co za tym idzie poglądy na jeden temat mogą być różne. Nie mam zamiaru nikogo zmuszać do przyjęcia moich teorii :)
Zobaczymy jak to będzie w CP. Być może od strony 'serwerowej' będzie dało radę te 200 zebrać do kupy, ale co na to komputerki ludzi? Obecnie większość ludzi biega w dość ubogich w udziwnienia avatarach. Zbierzmy teraz 200 ludzi z super hiper gadżetach + wystrój danego miejsca. Śmiem twierdzić, że mało co jest w stanie podołać takiemu wyzwaniu (chyba, że będzie jakieś sprytne upraszczanie wyświetlanego obrazu w takich sytuacjach). Warto zauważyć, że w SL i innych podobnych mu tworach, twórcy przedmiotów często olewają takie podstawy jak optymalizacja (sam kiedyś miałem to gdzieś - a ludzie i tak kupowali).

Wracając do tematu przejęcia rynku przez CP. Myślę, że szanse są, ale to raczej odległa przyszłość i mnóstwo okazji by coś spierniczyć po drodze (niestety). Ja się dostosuję ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Gru 2012, 21:04 
Dołączenie:
Październik 2010
Wtedy będziemy mogli sobie podyskutować co można było zrobić lepiej. ;) Ważne, że coś się dzieje. ^^

Co do 200 osób - już miało takie miejsce w jednym z wirtualnych światów i planowane jest na początek roku kolejne. Jak odszukam linki to podam edytując tego posta.

Edit

Kazuhiro - posprawdzam te linki czy nie namotałam i o co dokładnie chodziło. Także na razie zostawmy ten temat dopóki nie odszukam.

Edit 2

Ok jeszcze nie wiem skąd mi się przyplątało Unity ale chodziło mi raczej o Utherverse. Już w 2010 roku podali taką informację: http://www.engagedigital.com/blog/2010/ ... s-avatars/

Cytuj:
Virtual world Utherverse has rolled out a major update to its avatar technology. CEO Brian Shuster says the updated avatars should open up new clothing and design options for members of Utherverse’s creative community. Shuster says that while previous Utherverse avatars had a fixed body type and limited mesh options, the new avatars will have a broader selection of mesh options. This will allow users to design avatars with a broader variety of body types and design entirely new types of clothing.
“With the prior avatars, there were limited options for skirts or dresses. They couldn’t leave the body in dynamic winds. There was a fixed set of layers to the dress, you couldn’t get them to puff out properly. With the new mesh, there’s more options for that and for things like veils that properly leave the face. In addition, the resolution of the avatars has become much higher. New faces have more detail and skin tones. The system for rendering avatars has also been dramatically improved,” said Shuster, speaking exclusively to Engage Digital.

Under the new avatar system, more users should be able to view greater numbers of avatars in one location without experiencing lag. Under the previous avatar system, most users could view at most between 50 and 100 avatars before lag became an issue. Under the current avatar system, most users should be able to view between 100 and 200 avatars in a single location while enjoying a normal frame rate. Shuster says this upgrade is particularly relevant to Utherverse because it will allow for larger virtual events, like concerts, comedy shows, and karaoke.

Ja na informację o nich trafiłam dopiero w tym roku. Wiem, że w 2013 na początku będzie konferencja ale niestety link mi przepadł. Wklejałam go kiedyś Jackowi. Jak on go nie ma to już chyba nic nie poradzę.

Nie chcę omawiać techniki stosowanej w CP umożliwiającej zgromadzenie 200 awatarów bo znowu coś przekręcę tłumacząc to co zrozumiałam po angielsku i zostanę słusznie złapana za słówka. Wiem tylko, że jest to możliwe.

Ostatnio edytowany przez Identity Euler 25 Gru 2012, 23:53, edytowano w sumie 2 razy

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Gru 2012, 21:20 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Trudno jest mi sobie wyobrazić 200 awatarów w SL (nawet na 4 simach), jeżeli już przy 20 awatarach (na jednym simie) było widać problemy.

W sumie to wątpię, czy każdy dałby radę z 20 awatarami na "chmurce", bo ja np. przy jednym mam momentami przycinkę (czyli nie każdy ma super wydajny komputer).

Ale w przyszłości wiele może się wydarzyć. Więc bycie tylko optymistą, lub tylko pesymistą, nie wystarczy. Zawsze będą plusy i minusy.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Gru 2012, 22:26 
Dołączenie:
Listopad 2010
Id, Unity to tylko silnik graficzny... Taki sam jak Unreal, CryEngine albo Ogre, bezsensowne porównanie. Ostatnio całkiem popularny, bo szybko się rozwija i jest multiplatformowy, wliczając w to iOS oraz Android. Wiem, bo sam jestem posiadaczem licencji owego silnika.
Co to za porównanie, ze CP utrzymałoby 200 ludzi. Wszystko zależy od tego jak owy świat jest zaawansowany. Gdyby SL było tak samo zacofane technologicznie, to tez by można było mieć po 200 ludzi na simie. Tak, zacofane, bo w SL mamy coś takiego jak LSL i fizyka - to jest główna przyczyną lagu. Prawie każdy z nas ma potężny skrypt jak np. od AO, do tego jakieś Hudy, resizery i mamy całkiem fajne lagi. Goły avatar to kwestia transferu około 20kb/s - śmieszne liczby.
To, że komuś 'tnie' SL, zależy wyłącznie od otoczenia i komputera tudzież taboretu.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Gru 2012, 23:08 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2008
Hej

Poczekaj, CP ma skrypty. Język pisania wygląda mi na Jave/C++. Ma też i fizykę.
Osobiście uważam, że SL jest zacofane technologicznie względem CP.
Jakby z SL usunąć obiekty zuploadowane przez rezydentów to... mielibyśmy do wyboru miedzy female i male test avatar. No i budynki słabej jakości. Czyli mniej więcej to co mamy w CP. Z tym, że w CP mamy lepiej wdrożone meshe.

W SL do worka, zwanego engine mamy wrzucane coraz to nowe wodotryski. Nadejdzie czas, że worek się zapełni...
CP zaczyna z pustym workiem. Jak to będzie wyglądać gdy trochę do niego wpadnie - zobaczymy. Albo i nie zobaczymy. Wszystko zależy od tego czy projekt przetrwa. Czy przyciągnie ludzi. A w których światach jest najwięcej avatarów? W tych gdzie mamy adult treści. W Sl, obok mojej parceli otworzył się brazylijski burdelik. Zanim powstał ten pikselowy przybytek rozkoszy, na simie były w porywach 3 osoby. Teraz liczba oscyluje około 20.
Podsumowując. Jeżeli w CP wprowadza adult - świat się rozkręci. Jeżeli nie, to możliwe, że Cloud Party podzieli los There, czy Blue Marsa. Takie jest moje zdanie

pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Krewetka 25 Gru 2012, 23:32, edytowano w sumie 2 razy

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Gru 2012, 23:24 
Dołączenie:
Lipiec 2008
W CP jest limit na niektóre typy obiektów, co może eliminować lagi. W SL tego nie ma, co oznacza sporą samowolkę. Zatem tutaj poparł bym CP, bo jednak lepiej dać drobne ograniczenie niż być zmuszonym do kupowania nowego kompa, który częściowo wyeliminuje lagowy problem.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Gru 2012, 13:59 
Dołączenie:
Październik 2010
Przykład jak zrobiono miejsca dla Berlina:
https://a.cloudparty.com/loc/2222/-7.9,-24.4,-33.2,0
https://a.cloudparty.com/loc/2268/-0,1.3,3.5,-2.3
Jak na razie Niemcy dominują w liczbie wysp.
https://a.cloudparty.com/loc/2227/-23.7,0.7,-0,-1

Hamburg w budowie: https://a.cloudparty.com/loc/2270/-25.5,-22.5,0.1,-0.2
Francja w budowie: https://a.cloudparty.com/loc/2257/-36,-15.6,0.1,0
Coś z Holandii: https://a.cloudparty.com/loc/2152/29,5.5,0.1,2.7

Ciekawe miejsca:
Henmations Club: https://a.cloudparty.com/loc/2236/0.9,63.9,-23.5,-2.7
Gotowe miejsce pod przyszły sklep: https://a.cloudparty.com/loc/2154/-1.4,36.4,0.1,3.1 czekające tylko na wprowadzenie możliwości sprzedaży więc jeszcze bez witryn.
Rustica: https://a.cloudparty.com/loc/2200/34,25.5,6.6,0.7 (ciekawie wygląda głowa czaszki jaką jest wyspa widziana z innej skałki)
Clothing Workshop: https://a.cloudparty.com/loc/2151/-12,-9.5,-18.5,-1.6 gdzie znajdują się przykłady zrobionych ubrań
Na inne chmurki znajdujące się w pobliżu można się teleportować klikając bezpośrednio na nie.

Jak znajdziecie ciekawiej zrobione miejsca dla miast i nie tylko to dajcie znać.

Pamiętajcie, że to nadal jest jeszcze beta.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Gru 2012, 15:07 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Hyde McAuley
A mnie by sie podobalo jakby tak np, wchodze po 21 grudnia do sl a tam wiadomość że jednak inkowie nie mylili się haha. W sl miała miejsce wielka wojna nuklearna, ludzie kontra maszyny. Na wskutek tego cały świat leży w gruzach. Ci co mieli ziemie, dalej ją mają ale niestety maszyny spowiły cały świat gruzami nie nadajacymi sie do użytku. Generalnie nic nie działa i wszystko trzeba budować od nowa jak warszawe. Ludzie na wskutek wojny utracili wszystko lub prawie wszystko. Nie sądzicie że to by było ciekawe ? Zycie w postnuklearnym swiecie, to by była wspaniała przygoda.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Gru 2012, 16:49 
Dołączenie:
Maj 2007
Hyde napisał(a):
Na wskutek tego...
Ludzie na wskutek wojny...

:-/

Projekt, też nie mogę sobie wyobrazić 200 avatarów w SL. Mój komp uciekłby chyba przez okno :) Nie chodzi mi już nawet o to, czy SIM uciągnie tyle osób, czy nie, ale o stosunek 'złożoności' przedmiotów i ich ilości do wydajności kart graficznych. Pomimo, że technologia idzie do przodu, to w światach w których większość przedmiotów/avatarów tworzą amatorzy nie ma mowy o czymś takim jak optymalizacja - siatki obiektów są tak napaćkane, że w wielu przypadkach taki sam efekt wizualny można by uzyskać wykorzystując 1/4 tris (albo nawet i mniej).
Rozwiązanie LL mające na celu pośrednio walkę z brakiem optymalizacji jest kiepskie - w większości przypadków, wpływ na Land Impact ma najniższy LOD, więc producenci idą na łatwiznę i robią najprostszy możliwy model, czyli 1 trójkąt, jednocześnie sadząc mnóstwo trisów do highest i medium LOD. Klienci zwracają uwagę głównie na Land Impact i wygląd - wygląda ładnie, zabiera mało primów, więc OK. Przedmioty zakładane na avatara to już kompletnie masakra, bo tutaj nie liczy się ilość primów. Na szczęście, nieliczni zwracają uwagę na inne rzeczy i patrzą, czy aby przypadkiem dany przedmiot nie jest 'zabójcą kart graficznych'.
Jeśli w CP będzie to rozwiązane lepiej, to 200 osób - czemu nie.

Nie uwzględniam tutaj apeli organizatorów spotkań o to, aby goście ograniczyli się do minimum jeśli chodzi o dekoracje avatara :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Gru 2012, 19:17 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2012
nick w SL: PanteraPolnocy
Jacek napisał(a):
Pantera, gdy skonczy jesc ciastka, zapewne poda odwiedni cytat, ale wydaje mi sie, ze szefostwo Firestorma z zasady odrzuca prace za pieniadze,

A po co, skoro już wszystko powiedziałeś? ;) Sprawa w zespole Firestorma jest jasna: Jessica Lyon uważa, że pieniądze psują ludzi wewnątrz teamu, poza tym stawiają zespół pod presją "my Wam płacimy, to róbcie co chcemy". Większość, jeśli nie wszyscy developerzy - w tym ja - zgadza się z tym i opuści zespół w chwilę po tym, gdy projekt Firestorm stanie się płatny. I to nie są tylko puste deklaracje. Wierzcie też lub nie, ale najciekawsze rzeczy wpadają do głowy, gdy nie ma się na sobie żadnego odgórnego przymusu robienia tego czy tamtego. Mamy roadmap, listę celów na każde następne wydanie, ale nikt do niczego nikogo nie przymusza. Można dodać inną opcję, jaka zostanie przyjęta z równym entuzjazmem, a o której nikt wcześniej nie pomyślał. Poza tym nawet JEŚLI Second Life grid kiedyś padnie, to jest jeszcze OSGrid, na którym Firestorm ma swoją drugą kwaterę główną:

Image

I z wydania na wydanie staje się coraz bardziej w pełni kompatybilny z OpenSimami (kilka dni temu na repozytorium dodano np. zgodność z systemem LightShare OS, obok standardowego WindLighta). Jest to też więc pewna alternatywa dla gridu SL. Sam Firestorm ma też więcej planów, niż tylko dodawanie kolejnych funkcji czy poprawianie wydajności - choćby współpracę z MOSES. Linden Lab także ma z pewnością parę asów... no, może królów. ;)

poczekaj napisał(a):
Poza tym w skutek takich wipe'ów pada większość serwerów z innymi grami. Doskonałym przykładem jest pewien server od WoW'a w którym to Pantera była administratorką. Owy serwer miał dosyć dużą cofkę i ponad 90% ludzi przestało grać.

Potwierdzam. Piorun uderzył w maszt antenowy serwerowni i popalił połowę sprzętu. Mieliśmy kopie zapasowe, ale z racji ich dużych rozmiarów nie były one robione codziennie, a co dwa tygodnie. Z ośmiuset dusz zostało teraz około trzydziestu.

Co do Cloud Party... mam mieszane uczucia. Logowanie jest łatwiejsze, świat jest lepiej przygotowany strukturalnie - z pewnością wyciągnięto też wnioski z błędów popełnionych przez Linden Lab. Na swoim serwerze WoW zrobiłam to samo - mnóstwo poprawek, dostrojeń po tej awarii. Ba, nawet reklam, zachęceń, bonusów... a ludzi dalej nie ma. Nie chciało im się tego nadrabiać... bądź zaczynać od nowa.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Gru 2012, 20:00 
Dołączenie:
Październik 2010
Na te asy LL czekam i czekam - 3 lata. Nawet moja cierpliwość się kiedyś kończy. Teraz obawiam się, że w porównaniu z konkurencją to nie będą nawet króliki i cała para pójdzie w gwizdek. (Żeby nie było SL ma dużo użytkowników, bazę oraz moje bogate inventory na swoich serwerach ale mówię o postępie a on jest niezadowalający i w imię postępu jestem gotowa poświęcić swoje primowe buty a nawet włosy.)

Jeśli CP zyska popularność i przejmie grupę docelową SL i Open Simów to wtedy pozostanie tylko albo może i aż MOSES. Co wcale nie jest takie złe jeśli chodzi o innowacyjność prac. Najlepsze projekty i najbadziej przydatne pochodzą niestety z obszaru wojskowości bo tam są wyśrubowane porzeby i duże postępy pod presją wymagań różnego typu. Niezależnie od tego zmiany będą następowały powoli, może nawet całą dekadę bo użytkownicy nie przejdą z dnia na dzień. Także z tego powodu LL nie zrezygnuje z SL tak szybko. Prędzej uderzy to w Open Simy.

Właśnie chodzi o to o czym mówiłam -ekipa zdolnych i zgranych ludzi poradzi sobie w każdych warunkach. Trafiło się ślepej kurze ziarnko czyli LL zespół mający dobrego lidera. Strategia chaosu póki co działa. ;)

CP nie uwalnia swojego kodu i sądząc po apelach na forum nie zrobi tego, ponieważ użytkownicy piszą, ze to był błąd LL. Zatem tam takich możliwości pracy nad UI prawdopodobnie nie będzie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Gru 2012, 21:43 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Llorando Runo
Nie czytałem wszystkiego, do razu się przyznaję. Ale odniosę się do tego;
Cytuj:
„Projekt, też nie mogę sobie wyobrazić 200 avatarów w SL. Mój komp uciekłby chyba przez okno Nie chodzi mi już nawet o to, czy SIM uciągnie tyle osób, czy nie, ale o stosunek 'złożoności' przedmiotów i ich ilości do wydajności kart graficznych.”
– wystarczyłoby by karty graficzne na pokładzie użytkownika obliczały tylko to co widać. I to tyle. :) Ale widać informatykom LL płaci za samo bycie. ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Gru 2012, 14:22 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2012
Ale zdajesz sobie sprawę, że to tak właśnie działa? ;) Popatrz na kilka awatarów przed sobą, a potem popatrz w niebo. Jeśli zauważysz, że skoczy Ci ilość klatek renderowanych na sekundę (a skoczy), to znaczy, że gdy kamera nie jest skierowana na awatary, a na puste niebo - nie renderuje (oblicza) ich.

W grach komputerowych modele są optymalizowane lub stosowane są różne sztuczki, jakie starają się sprawić, żeby płynność była na dobrym poziomie, np. w Doom3 najpierw tworzono skomplikowany model, teksturowano go i oświetlano, a następnie upraszczano do kilkudziesięciu trójkątów - ale zostawiając teksturę i mapę normalnych, o tak: http://www.hardwareheaven.com/reviews/X ... S/maps.jpg . Efekt był oszałamiający, a wymagania sprzętowe umiarkowane. W Second Life twórcy przedmiotów (nie wszyscy na szczęście) mają optymalizację w nosie i ładują na guziki, sprzączki od spodni czy paznokcie tekstury w rozdzielczości 1024x1024 - w zasadzie ich nie widać bez najmocniejszego zoomowania, a karta graficzna musi je wszystkie wczytywać i obrabiać, procesor / RAM ściągać i przetwarzać, dysk twardy zapisywać do cache. Najlepszy komputer zacznie rzęzić, gdy zobaczy 50 takich awatarów w jednym miejscu.

Nie wspominając o tym, że w wielu włosach są pozaszywane archaiczne resizery, gdzie w każdym z włosów kryje się osobny skrypt - jak gdyby nie można się było posłużyć jednym centralnym, jaki ustawiałby zlinkowane primy w obiekcie za pomocą http://wiki.secondlife.com/wiki/LlSetLi ... ParamsFast . Czy to lenistwo, czy brak wiedzy - zarzyna sima. Widziałam włosy, jakie ważyły 12MB (mój cały taurowaty awatar to niecałe 800KB, a więc 0,8MB). Dodajmy do tego resztę ciuchów oskryptowanych w podobny sposób, jakiś combat system, kilka HUDów...

... widziałam osobę, której awatar ważył dokładnie 407MB. Dziwiła się, czemu wszyscy zaczęli ją wyrzucać z regionu i czemu "w całym SL są takie lagi". Po czym wyciągnęła swoje zwierzątko czy coś... w każdym razie obiekt fizyczny, oskryptowany - taki follower - i zaczęła z nim spacerować. Region się wyłożył - crash serwera, wszyscy disconnected. Komputery-serwery Linden Lab to dość mocne maszyny, ale mimo wszystko nieskończonych zasobów to nie mają. To, że nie możemy zobaczyć 200 awatarów w jednym miejscu to nie tylko wina Linden Lab - ono dało użytkownikom wolną wolę i wolność. Wynikły z tego dobre rzeczy, ale także i złe.

Poza tym... Second Life używa OpenGL (biblioteka odpowiedzialna za komunikację systemu/gry z kartą graficzną), które jest potężniejsze niż DirectX (konkretniej: Direct3D) i dostępne na wszystkie platformy: Windows, Linux, Mac. DirectX jest natomiast wyłącznie pod Windows, do tego wielu producentów gier optymalizuje swoje aplikacje (faworyzuje, mając w bardzo głębokim poważaniu standardy) właśnie pod DirectX. To by nie było takie złe, gdyby nie robili tego również niektórzy producenci kart graficznych. Na kartach ATI/AMD źle napisane (bo niezgodne ze standardem) sterowniki wyświetlały tekstury w ten sposób: http://stuffpoint.com/second-life/image ... ink-sl.jpg - aż do czasu wydania nowych ich wersji. Jeśli ktoś lubi różowy...

To taka sama sytuacja, jaka miała kiedyś miejsce w sieci: większość webmasterów pisała "pod" Internet Explorera (silnik Trident). Do czasu, aż nie pojawiły się Mozilla (silnik Gecko), Chrome (Webkit) czy Opera (Presto) - nagle okazało się, że wszystkie te hacki, sztuczki i tricki dla IE spowodowały, że strony rozjeżdżają się pod tymi przeglądarkami, bo były niezgodne ze standardami, a aplikacje tak starały się je odbierać i wyświetlić. I nie była to wina tych programów, tylko Internet Explorera. Obecnie większość stron nie ma problemu z wyświetlaniem się poprawnie pod wszystkim... tylko pod IE czasem coś chrupie, bo nie jest w dalszym ciągu do końca zgodne ze specyfikacją konsorcjum W3.org.

Pisanie pod OpenGL wymaga jednak większej wiedzy. Ja osobiście podziwiam w pewnym sensie developerów z Linden Lab, od czasu gdy sama zaczęłam grzebać w kodzie Firestorma. Gdy pada stwierdzenie, że "trzeba coś zmienić w pipeline" (obszar odpowiedzialny za samo renderowanie świata 3D w oknie przeglądarki), to można ze świecą szukać programisty, który tego tknie kijem. A LL napisało to od zera. Więcej o OpenGL i DirectX (po polsku): http://warsztat.gd/wiki/DirectX+vs+OpenGL

Ostatnio edytowany przez pantera_polnocy, 28 Gru 2012, 15:54, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Gru 2012, 15:19 
Dołączenie:
Październik 2010
Chyba w IMVU ograniczenia na awatara i pokój. Z tego co widzę CP chyba zmierza w podobnym kierunku tylko innymi miarami.

LL zrobiło wiele dobrych rzeczy. To jest niezaprzeczalne. Jedną z nich była duża wolność i pole działania dla użytkowników. Jednak ludzie nie mają dość wyobrażni czasami aby wiedzieć jak ich działania wpływają na otoczenie.

Już kiedyś pisałam o zabawnej rzeczy - ile energii zmarnowały boty - to są koszty LL musiało zapłacić za prąd. Jakie obciążenie powodują skrypty - nawet teraz mając meshe kreatorzy i to najlepsi robią włosy mające po 300 prim! Jakie obciążenia powodują breedables, których kreatorzy dopiero od pewnego czasu starają się minimalizować skrypty. Śmiem zaryzykować stwiedzenie, że LL wikłając się w rozwiązanie tych problemów (efektywniejsze skrypty, obsługa serwerów, koszty utrzymania) przestało mieć czas i środki wystarczające na inne działania. Ale to już jest wynik braku podjęcia pewnych działań w zarządzaniu. Oczywiście próbują stworzyć środowisko sprzyjające grze i tutaj dzielnie walczył zwolniony już Oskar. Ale czy się to udaje sami możecie ocenić.
Nic w SL się nie zmieni bo widzę co robią kreatorzy nawet mając meshe. Do tej pory widziałam włosy tylko jednej kreatorki, która stara się aby miały minimalną ilość primów.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Gru 2012, 19:21 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
pantera_polnocy napisał(a):
Ale zdajesz sobie sprawę, że to tak właśnie działa? ;) Popatrz na kilka awatarów przed sobą, a potem popatrz w niebo. Jeśli zauważysz, że skoczy Ci ilość klatek renderowanych na sekundę (a skoczy), to znaczy, że gdy kamera nie jest skierowana na awatary, a na puste niebo - nie renderuje (oblicza) ich.
Etam, wcale tak nie działa. Gdy dajemy kamerę na niebo to faktycznie oblicza tylko chmurki, czy tam inne słoneczka. A gdy damy kamerę na poligony, to zamiast liczyć tylko to co mamy na ekranie, to liczy „wszystko” na co skierowana jest kamera, czyli wszelkie zasłonięte elementy. W grach już 1000 lat temu to zoptymalizowali, iż tak nie jest obliczane, i dzięki temu graficznie to kilka innych epok przy mniejszym zużyciu mocy obliczeniowej.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Gru 2012, 21:49 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2012
Generalnie odpowiada za to okluzja, o ile mnie pamięć nie myli. Przeglądarka SL ma ją zaimplementowaną tylko dla systemu świateł i cieni, jednakże... naciśnij CTRL+SHIFT+3 (otworzy się konsola tekstur) i zobacz, czy faktycznie jest tak, jak mówisz. Mi na przykład Firestorm nie pobiera tekstur z zamkniętych pomieszczeń - nawet, gdy nakieruję na nie kamerę. Dopiero wtedy zaczyna je ściągać, gdy kamera znajdzie się wewnątrz pomieszczenia. Tak samo dzieje się z ilością trójkątów renderowanych na sekundę wskazywanych przez statystyki (CTRL+SHIFT+1). Nawet pomimo tego, że wszystkie obiekty są w teorii trzymane w pamięci.

Przed ścianą:

Image

Centymetr dalej, za ścianą:

Image

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Gru 2012, 22:38 
Dołączenie:
Listopad 2010
Albo mi sie wydaje, albo właśnie udowodniłaś, że to nie do końca działa.
12k trisow - scena pełna obiektów
8k trisów - ściana która normalnie powinna mieć 2, albo jezeli bierzemy pod uwagę obiekt - box, to 12.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Gru 2012, 02:51 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Te 12k i 8k KTris (trójkąty/polygony) na sekundę, to wydaje mi się, iż różnica jest właśnie dlatego iż te tekstury dodatkowo musi jeszcze przetwarzać. Dlatego widząc tylko ścianę odrobine szybciej to oblicza mimo że jest o jeden obiekt więcej, bo 6699 a nie 6698. Tak naprawdę ma znacznie że to jest tych 6,7k obiektów, mimo że widząc tylko ścianę powinien obliczać tylko 1 (i to nie cały, ale widoczną jego część). W byle grze więc obliczane byłyby tylko 2 trójkąty (polygony). Gdyby były liczone nawet te niewidzialne, to w byle grze byłoby liczone łącznie 12 na taką ścianę. W SL sześcian ma sporo więcej tych poligonów, nie pamiętam dokładnie ile, a nie chce mi się wchodzić i sprawdzać. Ważne jest że poza teksturami, które faktycznie tylko widoczne oblicza, to cała reszta, a to właśnie ona zżera zasoby naszych komputerów jest liczona gdy tylko znajdzie się w zasięgu widzenia naszej kamery, czy te polygony widzimy czy nie. Przynajmniej tak było gdy aktywnie bytowałem w SL kilka lat temu. Może teraz coś się zmieniło, ale wątpię…

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Gru 2012, 10:20 
Dołączenie:
Listopad 2010
Trójkąty to nie to samo co poligony. Trójkąty muszą mieć 3 vertexy i 3 krawędzie, polygony mogą mieć więcej.
SL'owy prim ma 120 trisów, a ten sam efekt można osiągnąć 12 trisami. (Nie mówie tu o rzeczach jak np. taper, hollow, itp).
Sprawdziłem i w Unity też za bardzo to nie działa.
Image - scena w pełni widoczna
Image - scena w połowie zasłonięta

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Gru 2012, 13:52 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Polygon może też być trójkątem, i wiem że w SL są trisy (KTris – skrót od trójkąt).
Tak czy siak mogli by się w końcu Ci programiści z LL wziąć do roboty i stworzyć nowoczesny silnik graficzny kompatybilny z istniejącymi już primami/sculptami/poly.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Gru 2012, 23:15 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Jesli ktos chce poogladac jak wyglada CP na filmikach to wszystkie jakie znalazlem sa tutaj: http://cloud.podex.info

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Sty 2013, 06:25 
Dołączenie:
Październik 2010

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Sty 2013, 17:43 
Dołączenie:
Październik 2010

Miało być tak pięknie.

W CP jest to możliwe.

LL wyciągneło królika z kapelusza - jak ktoś rozumie o co chodzi z Amazonem proszę o wyjaśnienie bo narzekań na forach jest tyle, że nie mam pojęcia o co właściwie chodzi. o,O

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Sty 2013, 19:02 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2012
Zerknij tutaj, Id: https://modemworld.wordpress.com/2013/0 ... d-goes-to/

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Sty 2013, 19:53 
Dołączenie:
Październik 2010
Dziękuję Pantera - tyle wiem. Mam problem jednak ze zrozumieniem. :D

Z podanej stronki najbardziej przemawia do mnie to:

Image

i nadal nie rozumiem o co chodzi. :mrgreen:

Nie umiem już tego sensownie skomentować. Dochody jeszcze są więc można wydawać na dalsze króliki albo koty w worku. :->

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Sty 2013, 22:05 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Przyznam, ze tez zwatpilem w swoja znajomosc angielskiego, gdy czytalem wpis na blogu o Amazonie.
Nie moge uwierzyc, zeby tak glupie posuniecie nie mialo jakiegos drugiego dna. W tym musialo o cos chodzic, ale za diabla nie wiem o co.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Sty 2013, 02:49 
Dołączenie:
Październik 2010
Można się chociaż pośmiać.
Na forum oficjalnym oczywiście nie wprost

Cytuj:
Want to know what's wrong with the grid?

Options

01-08-2013 05:02 PM

http://cdn.memegenerator.net/instances/ ... 080152.jpg

(Hey if you can't laugh, what can you do?)

Image

Ostatnio były zawirowania w pracy serwerów, ponieważ...

tak całkiem przypadkiem wgrano kod z Magnum na główne serwery.

Ja tam jednak nie sądzę, że z Amazonem było drugie czy trzecie dno. Pewnie wcześniej też zdarzały się różne wpadki ale teraz jest kumulacja.

LL zmieniło SL w kabaret. W sumie śmiech to zdrowie. ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Sty 2013, 16:13 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2011
Ilość face trójkątnych w primach zależy od ustawień LOD. Zmniejszysz poziom LOD a zmniejszy się ilość face np w kostce. Same primy to tak naprawdę opis matematyczny dwuwymiarowej figury wyciąganej wzdłuż ścieżek. Facet który to wymyślił już dawno nie pracuje dla LL a szkoda bo miał kilka fajnych pomysłów na manipulowanie kształtami primów.

Jak ktoś ciekawy primów to polecam ta stronę:
www.realityprime.com/blog/2008/08/how-sl-primitives-really-work/

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sty 2013, 00:57 
Dołączenie:
Październik 2010
Do tej pory nie miałam większych uwag do pomocy online LL. Bywało różnie czasami na ticket odpowiadali po roku ale ogólnie dało się wytrzymać zwłaszcza jeśli nie płaciło się Premium.

Po dzisiejszym kontakcie online odradzam nauczycielom próbę organizacji wykładów w SL. Jeśli na waszym simie nie będzie działał głos pomoc online wypełni co najwyżej za was ticket i powie, że nie jest w stanie określić kiedy będzie odpowiedź. Nieważne, że płacicie Premium.

Cytuj:
Thank you for submitting your issue to us.

You will be receiving confirmation email with the case number to the email address you provided within 24 hours.

Mina nauczyciela bez możliwości mówienia na godzinę przed wykładem bezcenna. Kiedyś takie sprawy można było załatwić od ręki.

Przeglądarka oficjalna po updacie zastrajkowała z voice i teleportami na dzień dobry. Odwiedzający wpadający w ostatniej chwili nauczyciele będą przeszczęśliwi napotykając takie bariery. Oczywiście, że powinni wcześniej sprawdzić ale zanim sprawdzą zapytają mailowo, odczytają instrukcje to mija trochę czasu. Naiwnie sądziłam, że z roku na rok poprawia się produkt a nie pogarsza. :lol:

Cieszę się, że dla SL jest alternatywa. Mam nadzieję, że CP się uda rozwinąć i wprowadzić wszystkie potrzebne udogodnienia.

O poczynaniach LL nie będe już pisać bo to kopanie leżącego. Z dużymi obrotami jeszcze podziałają jakiś czas ale zrobić nic sensownego się już w SL nie da.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sty 2013, 09:12 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2012
Ja w takim samym wypadku wyraźnie poprosiłam przez Live Chat o restart regionu, a nie ticket i pomoc inżyniera - naturalnie byłam tam wtedy estate managerem, zwykłego śmiertelnika bez żadnych praw do ziemi tylko wysłuchają i pokiwają głowami, bo gdyby mieli restartować każdy region co chwilę gdy ktoś poprosi, to pół gridu byłoby niedostępne cały czas. Po 20 minutach gdy serwer wstał voice działał. To tylko komputery, też zdarza się im przywieszenie jakiegoś procesu - wtedy zapewne wysiadło wysyłanie query do głównego serwera głosu z prośbą o przyłączenie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sty 2013, 12:10 
Dołączenie:
Październik 2010
Ja o ticket nie prosiłam. :D
Po kilku latach kontaktów na live chat wiem kiedy osoba po drugiej stonie ma elementarną wiedzę a kiedy nie - może trafiłam na dwie osoby, które dopiero się uczą i mają jedynie opanowane "I am sorry that you have a problem".
Dla mnie wygląda to tak, że z roku na rok Scout mają coraz mniejsze uprawnienia i w przypadku czegoś więcej niż zapytanie czy używam oficjalnej przeglądarki i tak muszą prosić Lindena o interwencje. Nie rozumiem po co są skoro tylko opóźniają potrzebne działania.

Trzeba przyznać, że Lindeni zareagowali szybko i problem jest rozwiązany. Pozostaje tylko radzić aby sprawdzać czy wszystko działa co najmniej na 24 godziny przed planowanym wydarzeniem jeśli są jeszcze kamikadze prowadzący zajęcia w SL. Dobrze jest też wysłać natychmiast ticket a później kontaktować się na live chat.

Nie znam się na funkcjonowaniu głosu w SL i jako użytkownika interesuje mnie jedno - ma działać. Z podobnym problemem spotkałam się w tym samym miejscu kilka lat temu. Przez kilka lat LL nie jest w stanie zapewnić lepszego poziomu usług. Można zrozumieć, że głos nie jest priorytetem i LL dawno temu przekreśliło nauczycieli w SL ale podobnie narzekają użytkownicy Marketplace na pozycjonowanie reklam, właściciele sklepów inworld na Search, a nawet każdy przeciętny uzytkownik SL na funkcjonowanie rozmów w grupach. Można powiedzieć, że SL jest ofiarą własnego sukcesu, bo liczba użytkowników sprawia, że trudno realizować wszystkie aktywności ale nie jest to moim zdaniem usprawiedliwienie. IMVU ma czasem 120 000 użytkowników online i jakoś daje radę. SL w najlepszym okresie miało 80 000.
Wszystko się jeszcze trzyma dzięki nakręconemu rynkowi ale co tydzień zamykane jest kilka simów (niektóre działające od 2006 roku) więc jednak przy niezmiennie wysokim poziomie cen ludzie zaczynają działać logicznie i kończą z sentymentami.
Nie rozumiem też po co LL pozwala na dopuszczenie innych przeglądarek niż oficjalna jeśli na live chat je bojkotuje. W tej chwili oficjalna przeglądarka nie nadaje się do niczego.

Dzisiaj wtorek - dzień restarów więc trzeba będzie sprawdzać czy wszystko "wstało" po restarcie. Jeśli głos znowu siądzie ponownie będzie trzeba wypełniać ticket. Jestem kilka lat w SL i sobie poradzę ale nie sądzę aby to było zachęcające dla nowych użytkowników. Są lepsze, prostsze i tańsze rozwiązania.

W każdej szanującej się firmie jest coś takiego jak dział jakości, który sprawdza poziom usług i kontroluje czy wszystko działa poprawnie. Przez długi czas głos nie działał na danym simie i LL jakoś tego nie zauważyło. Klienci płacą za dostępność usług, których nie ma.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sty 2013, 13:47 
Dołączenie:
Maj 2007
A mnie tam akurat oficjalna przeglądarka odpowiada. Na innych czasami jakieś wkaitki pojawiały mi się przy uploadowaniu Mesh, a na oficjalnej tego problemu nie uświadczyłem.

Co do płacenia za dostępność usług których nie ma - jesteś pewna w 100%, że płacisz za Voice Chat? Czy w zapisach odnośnie premium, jest wzmianka o tym, że płacisz za Voice Chat? (sam premium nie mam, więc nie wiem, ale wydaje mi się, że raczej nie za to płaci się w premium). Podobnie z zakupem ziemi - pewnie nigdzie nie gwarantują tam, że będzie działać Voice Chat zawsze kiedy będzie potrzeba go użyć.
Owszem, przerwa w działaniu czatu głosowego działa na niekorzyść LL i może wielu ludzi zniechęcać. Ale spuszczasz na LL takie gromy, jak gdyby co najmniej zamknęli SIM na którym organizowałaś zajęcia w którym brali udział laureaci Nagrody Nobla i do tego zbanowali wszystkich gości ;)

Mnie np. zniechęca już w CP to, że co się wybiorę na jakąś latającą wysepkę, to nie można chwili spokojnie tam przebywać, bo znajdą się ludzie dla których największa frajda, to zrzucać innych :) Ale na razie się powstrzymam i nie będę krzyczeć na twórców CP.

Skoro przez długi czas nie działał głos, a LL tego nie zauważyło, to... może nikt wcześniej nie zgłaszał? Tak jak napisała Pantera, to tylko komputery. A chyba nie oczekujesz, że LL będzie przez 24h biegać po wszystkich simach i sprawdzać, czy głos działa? Nie wiem jak jest tam "u was", ale u mnie na całe szczęście dostawca kablówki nie przychodzi codziennie sprawdzić, czy mam dostępne wszystkie opłacane kanały ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sty 2013, 14:09 
Dołączenie:
Październik 2010
Z problemami technicznymi w SL zmagam się od kilku lat. Do pewnego momentu można wykazywać zrozumienie. No właśnie do pewnego momentu - póżniej ma się do czynienia z naciąganiem klientówm którzy są traktowani jak naiwni. Gromy są uzasadnione - nie zmienia się nic na lepsze.
To, że Deso jesteś przyzwyczajony do kiepskiego poziomu usług - trudno. Ja mam prawo wymagać. LL nie ma żadnego działu jakości i właściwie trudno mówić, że świadczą jakiekolwiek usługi w sposób ciągły i na poziomie zadowalającym. To, że ostatnio wgrali kod z Magnum na serwery główne to oczywiście normalna sprawa. Do ich profesjonalizmu nie mogę mieć uwag - bo nie. :)

Co do zrzucania - reakcja twórców CP była natychmiastowa po poinformowaniu. Takie uroki kształtującego się świata, gdzie jeszcze sie słucha użytkowników. SL miało na rozwój 9 lat a już jest daleko w tyle za CP jeśli chodzi o rozwój technologii.

Co do umowy - świetna uwaga Deso. Ja nawet nie wiem za co płacę w tym SL. Umowa nic mi nie gwarantuje. Tym chętniej zaliczam się już do byłych klientów LL. :mrgreen: Wczoraj pożegnałam się z landem a Premium wygasa w lipcu.

Oficjalna przeglądarka jest niestety do kitu. I to stwierdza większość, która używała Phoenix, Firestorm a po zniknięciu Pheonix migruje na Firestorm.

Nie wiem Deso ale czasami wydaje się mi, że poprostu nie masz pojęcia co się da zrobić w SL. Upload kilku sculptów to nie wszystko. Niektórzy robią tam konferencje i inne rzeczy. SL zawsze miało problemy. Teraz gdy wszyscy poszli do przodu w rozwoju braków SL nie da się dłużej usprawiedliwiać.

I tak mam prawo być niezadowolona. Nie mam ochoty świecić przed ludzmi oczami, że coś nie działa. SL i działania w nim są postrzegane jak co najmniej dziwactwo. Szkoda, że LL przykłada się do tego, że trzeba być wybitnym dziwakiem aby być ich klientem i pozwalać sobie na takie traktowanie.

Nigdy nie słyszałam o dziale jakości w LL. Jest tam wogóle takie pojęcie jak jakość? Nie wygląda na to. ;)

Cytuj:
Skoro przez długi czas nie działał głos, a LL tego nie zauważyło, to... może nikt wcześniej nie zgłaszał? Tak jak napisała Pantera, to tylko komputery. A chyba nie oczekujesz, że LL będzie przez 24h biegać po wszystkich simach i sprawdzać, czy głos działa? Nie wiem jak jest tam "u was", ale u mnie na całe szczęście dostawca kablówki nie przychodzi codziennie sprawdzić, czy mam dostępne wszystkie opłacane kanały

Nie znam się na kablówce ale są pewne normy, które dostawca musi spełnić i one zapewniają dostępność usługi. Gdybyś za każdym razem chciał skorzystać z usługi a ona nie byłaby dostępna wykazywałbyś pewne niezadowolenie. Załóżmy, że rzadko oglądasz telewizję i chcesz obejrzeć raz na pół roku. Za każdym razem jest obraz bez dźwięku i za każdym razem musisz dzwonić do usługodawcy i czekać na naprawę.
Uważam, że LL powinno sprawdzać simy na mainland. Wyrywkowo lub nawet wszystkie. Dlaczego nie? Wbrew pozorom nie jest to dużo pracy zwłaszcza jeśli się zaplanuje do tego system. Dziwi mnie, że jest takie oczywiste, że nie powinni. :D Jeśli ich system jest awaryjny - a jest - powinni to robić. Dlaczego nie robią - bo tego nikt od nich nie wymaga. Mainland jest puste. Dlaczego jest puste? Bo nie spełnia oczekiwań użytkowników. Dlaczego nie spełnia oczekiwań? Bo nikt nie dba o jakość. Kółko się zamyka. Gdyby właściciel kablówki tak działał już dawno zmieniłbyś usługodawcę a on zbankrutował.

A sprzeczać się z Tobą Deso nie mam zamiaru. I tak wiesz swoje i ja wiem swoje. Jak zawsze. :mrgreen:

Podsumowując:
- mam prawo jako klient wymagać
- mam prawo rzucać gromy kiedy impreza dotyczy dziesiątek osób - co z tego, że nie są to laureaci pokojowej nagrody Nobla czy Oskara? Są w czymś gorsi? Ich czas nie jest cenny? Czas organizatorów nie jest cenny? Złe wrażenie na instytucjach nie jest problemem? Chyba ktoś kto mówi takie rzeczy nigdy niczego w SL nie robił.
- LL nie ma działu jakości, którego działania są widoczne - nie zabezpiecza poprawnego funckjonowania usług
- nie wiadomo co właściwie LL zobowiązuje się dostarczać - co więcej przez lata wychowało sobie użytkowników, którzy sądzą, że nie mają prawa nic wymagać albo nie płacą i zakrzykują tych co płacą i mają jakiekolwiek wymagania. ;)
- ochrona własności w SL to fikcja - trafiłam tu na ciekawy opis, gdzie Linden nie reaguje na łamanie TOS, również w zakresie ochrony praw autorskich: http://bloggingsl.net/tag/whitney-linden/ Złam zasady w SL dadzą jeszcze za to misia. ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sty 2013, 18:06 
Dołączenie:
Maj 2007
Nigdzie nie pisałem, że jestem przyzwyczajony do kiepskiego poziomu usług, więc wypraszam sobie :)
No widzisz, dla Ciebie w SL ważne są konferencje, bo na dobrą sprawę w większości przypadków na tym koncentrujesz się w wypowiedziach (np., że SL nie pozwala na zrobienie konferencji dla około 200 osób). Dla kogoś ważne jest Mesh, a jeszcze dla kogoś ważne jest, żeby SL oferowała bardzo dobrej jakości fizykę dla obiektów - dla Ciebie ważne są różnego rodzaju konferencje. Co jest ważniejsze? Nie wiem. Śmiem zakładać, że dla LL najważniejsze jest zaspokoić potrzeby 'zwykłych' użytkowników, którzy zapewniają im największą kasę.

CP po moich krótkich obserwacjach nie jest wcale takie idealne technologicznie. Ale potrzeba więcej czasu, więcej ludzi, aby te braki zaczęły wychodzić. Inaczej jest, gdy wprowadza się coś całkiem nowego, mając już mniej lub bardziej zbadany rynek (widząc jak wygląda SL), a co innego wprowadzić coś w sumie zupełnie nowego, tak jak to było z SL i później to udoskonalać. Więc o ile pewne braki w SL są bardzo widoczne, tak nie można zwyczajnie powiedzieć" a bo SL to miało 9 lat i g*** zrobiło", bo większości przypadków ciężej jest dostosowywać produkt do obecnych wymogów, niż zrobić coś całkiem od nowa (dodatkowo wiedząc jakich błędów nie popełniać bazując na informacji o konkurencji).

W kablówce wiem, za co płacę. Opłacając premium tez masz zapewne wymienione rzeczy, które to premium Ci gwarantuje. Oczywiście, można się upominać również o inne rzeczy, jeśli nie działają - ale czy oburzanie się, że przecież za nie płacisz jest zasadne?
Mainland jest pusty, ale nie wszędzie. Niektóre 'dzielnice' jakoś zdołały zyskać sobie renomę i wykupienie działki na nich jest stosunkowo kosztowne. Więc jak widać, da się nawet na Mainlandzie.

To prawda, że ochrona praw własności intelektualnej w SL kuleje. Mogę mieć jedynie nadzieje, że w CP będzie lepiej (choć w SL kiedyś też było całkiem miło).

Nie twierdzę, że są gorsi. Raczej mniej znani. A czy to Ci się podoba, czy nie, za tym przeważnie idą 'wymagania'.

Cytuj:
Gdyby właściciel kablówki tak działał już dawno zmieniłbyś usługodawcę a on zbankrutował.

Odnoszę ostatnio (chyba od 2 lat) wrażenie, że LL jakoś okrutnie Cię skrzywdziło i każdy najmniejszy powód jest dobry, żeby napisać coś złego na ich temat. I tutaj mnie dziwi, że pomimo tego wszystkiego, nadal bywasz w SL i masz jakiś kontakt z tym światem. Pamiętam, jak zachwalałaś np. Kitely - i gdzie jest teraz Kitely? Dlaczego tam się nie przeniosłaś, 'nie zmieniłaś usługodawcy'? Najwidoczniej, SL w swojej karłowatej, wybrakowanej i upośledzonej formie na chwilę obecną jest jednak najlepsze (może nie do wszystkiego, ale jednak).

Wymagania wymaganiami, ale jeśli czegoś wymagasz, warto dostrzegać także pozytywne działania i wprowadzane zmiany. Bo jeśli tylko się wymaga i wymaga, a gdy w końcu ktoś coś robi, to... dalej się wymaga, to po pewnym czasie taki ktoś ma kogoś gdzieś.

Na chwilę obecną, CP jeszcze nie jest w stanie zagrozić SL. Taka jest moja opinia wyciągnięta na podstawie w zasadzie małej ilości informacji. Myślę, że jeszcze z rok czasu potrzeba, aby plusy CP zaczęły jakoś wyraźniej wpływać na ewentualny odpływ ludzi z SL - zakładając, że w międzyczasie LL nie zrobi jakichś dobrych posunięć, a CP poprawi niektóre rzeczy i niczego nie zepsuje :) Myślę, że wtedy będą lepsze podstawy do dyskusji o tym, czy CP jest świetne, a SL tragiczne (najlepsze porównanie byłoby, gdyby w CP i SL było tak samo dużo aktywnych użytkowników, tyle samo osób wyszukujących błędy itp itd).

ps. jeśli informacja o "niepłaceniu" i zakrzykiwaniu tych co płacą było skierowane w moją stronę (bo nie wykupuję premium - bo i po co?) - przykro mi, ale nie wiesz ile LL na mnie zarobiło, tak samo jak ja nie wiem ile zarobiło dzięki Tobie.

pps. akurat pokojowe nagrody Nobla są rozdawane moim zdaniem na zasadzie rzutu kostką - co wypadnie, temu dajemy nagrodę ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sty 2013, 19:56 
Dołączenie:
Październik 2010
Deso pisanie o renomowanym mainlandzie to przesada. To, że kilka osób jest gotowe zapłacić nieuzasadnione kwoty by poczuć się bardziej "posh" w wiadomej części mainland, która powstała za czasu świetności SL około 2008 roku to nic tylko strzał w dziesiątkę przy planowaniu marketingowym akurat przy tym jednym projekcie. Ile jest takich osób? Osławione 2% bogatych w SL? Nie od dzisiaj wiadomo, że ludzie zapłacą wiele za pokazanie się i trzymanie nosa wyżej od innych.

Ja się zawsze trzymałam szarej masy więc doskonale wiem co się dzieje. No ale zawsze tłumowi można powiedzieć, że jak nie ma chleba niech je ciastka. ;) I to w jaki sposób wypowiadasz się w tej kwestii Deso przypomina mi trochę właśnie takie gadanie.

Nie, nie są ważne tylko konferencje. Mesh jest delikatnie mówiąc do kitu - wiem to bo tworzę już całkiem nieźle i wiem co można a czego nie można zrobić. Właśnie przed chwilą próbowałam coś zrobic w SL i nie da się. Podobne sygnały otrzymuje od innych osób. Problemy z teksturami, ładowaniem tekstur. W CP tworzy się mi dużo łatwiej. Łatwiej wszystko umieścić na zintegrowanym Marketplace. Można? Można.

Mnie nie interesuje czy CP może zagrozić SL tylko czy ma realne szanse na przyciągnięcie użytkowników zainteresowanych tego typu światami wirtualnymi. Rozmawiałam z osobą, która na początku roku wydała w SL 3000 funtów opłat za simy. Jest już jedną nogą w CP i rozważa wycofanie się z SL. Podobnie jest z właścicielem niemieckich simów w SL. To konkretne przykłady a nie ogólnikowe mówienie. W CP błędy są zgłaszane na bieżąco i cały czas widać efekty prac. Jest łatwiej bo mniej ludzi czyli mniej problemów wynikających z codziennego użytkowania ale działają też krócej. LL wolało utajnić jira więc o jakich możliwościach zgłaszania błędów mówimy skoro wolą je tuszować niż realnie stawić im czoło. (Tak wiem, że potrzebowali to zrobić aby dołączyć do Steam ale nadal nie widzę sensu w dołączeniu do Steam skoro graczom nie zapewniają wystarczających warunków)

Kitely jest dobrym projektem ale mam ograniczone zaufanie do twórców, którzy mają pretensję do innych, że nie udostępniaja otwartego kodu. Tak było w przypadku pretensji własciciela Kitely do SpotOn3D. Dla mnie oznaczło to jedno - nie ma pomysłu na dalsze innowacje. Wszystkie rozwiązania oparte na Open Simach napotykają niestety bariery. Trochę zabrało mi czasu i czytania aby to zrozumieć.

Deso nie wiedziałam, że jesteś psychologiem. Widzisz ja mam wrażenie, że zawsze się trzymasz wyższych sfer i poprostu nie rozumiesz problemów przeciętnych użytkowników i na dokładkę wmawiasz im jakieś poczucie krzywdy. Pozdrów moją byłą znajomą Elizę, która wyrzuciła mnie z kontaktów z adnotacją, że nasza znajomość nie miała miejsca po tym jak pobiegłeś do niej z płaczem, że atakuję Ciebie na forum. ;) Nie rozumiem takich zachowań ale zawsze uważałam, że znajomość z Lindenami robi ludziom wodę z mózgu. :) Zabawne jest to, że proponowała mi kiedyś poprowadzenie Odium. Odmówiłam. To tyle jeśli chodzi o psychologiczne motywacje w Twoim przypadku Deso.

SL nie stwarza wystarczająco dobrych warunków ani dla konferencji ani dla tworzenia mesh ani fizyki czy skryptowania. Wystarczająco dobrych - to oznacza - fajne było SL w tej formie w 2008 roku. Obecnie to za mało. Jeśli nie lubisz kiepskiego poziomu usług Deso na pewno to widzisz tylko z zasady się ze mną w czymś musisz nie zgodzić. ;)

Miło się dyskutuje ale idę tworzyć mesh. :mrgreen:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sty 2013, 20:42 
Dołączenie:
Maj 2007
Pierwsze primo - nie rozumiem mieszania innych osób do tej dyskusji. Jakieś bieganie z płaczem? Identity, bądźmy dorośli (a chyba jesteśmy?). Nie uważasz, że jest to co najmniej nie stosowne i nie powinno mieć miejsca, szczególnie na publicznym forum? Nie wiem co tam między Wami było, nie interesuje mnie to, ale nie próbuj za moim pośrednictwem załatwiać jakichś Twoich dawnych spraw. Nawet jeśli dotyczą osób, z którymi mam jakiś kontakt.

Drugie primo - nie wiem o jakich wyższych sferach mówisz, o jakiej znajomości z Lindenami? Jedyna moja 'znajomość' z Lindenami mogła mieć miejsce parę lat temu, gdy wysłali do mnie zaproszenia do zamkniętych testów Mesha, czym mnie trochę zaskoczyli w sumie. Ogólnie w SL jestem raczej odludkiem, więc nie trafiłaś nic a nic z tym sferami.

Trzecie primo - być może wykorzystujesz Meshe do innych rzeczy niż ja, i tam akurat są jakieś problemy. W zastosowaniach w których musiałem do tej pory wykorzystać Mesh, to powiem, że spisało się bardzo dobrze.

Czwarte primo - zgadzam się, że konferencje zapewne leżą i kwiczą w SL. Zgadzam się, że brakuje np. map normalnych jeśli chodzi o mesh. Nie zgadzam się, że wszystko w SL jest na niskim poziomie - a takie coś wynika z tego co piszesz.

Piąte primo - nie zgadzam się nie 'dla zasady' tylko dlatego, że mam inne zdanie. Jeśli mam takie samo zdanie, to przyznaję Ci rację, co miało miejsce już parę razy. Szkoda, że tego nie dostrzegasz. Tak samo jak nie dostrzegasz pozytywnych stron SL.

Szóste primo - nie jestem psychologiem. Ale każdy z nas posiada w jakimś podstawowym zakresie umiejętności.

Siódme primo - nie wiem o jakie poprowadzenie mojego małego muzeum może chodzić, bo nikomu nie oddałbym 'prowadzenia' mojego muzem :) Może o jakąś pomoc w czymś? Nie wiem. Faktem jest, że znowu tutaj wyciągnęłaś jakiś temat z kapelusza, ni z gruchy ni z pietruchy.

Nie wiem w jaki sposób w CP tworzy Ci się wygodniej, skoro na dobrą sprawę, "mesh" to "mesh" (chyba, że chodzi o te 'wbudowane' klocki).
Umieszczanie na Marketplace w SL nie jest specjalnie skomplikowane. Hmm.

Czy za każdym razem, gdy mam odmienne zdanie od Ciebie muszę stać się 'wrogiem numer jeden'? Tak to odbieram, po tym jak wyciągasz jakieś dawne osobiste sprawy, ba, sprawy dotyczące nawet innych osób (?). Wiesz, myślałem, że doszliśmy kiedyś do jakiegoś 'porozumienia' i 'pokoju'. A tu znowu jakieś dziwactwa. Myślałem, że jesteś osobą na 'jakimś' poziomie, a przynajmniej rożnymi wypowiedziami na forum starałaś się wywierać takie wrażenie. Ale teraz, wyciągając tego typu sprawy w rozmowie na kompletnie inny temat, pokazałaś, że najwidoczniej jesteś osobą która jest gotowa zrobić wszystko, by w jakiś sposób 'dźgnąć' rozmówcę.

Dziękuję za taką dyskusją i przepraszam, że mam inne zdanie na niektóre tematy i ośmielam się o tym pisać.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sty 2013, 21:00 
Dołączenie:
Październik 2010
Deso pisz byle z sensem. I jak najbardziej miej inne zdanie.
Ja miło wyglądam i jestem uczynna ale jak ktoś mi próbuje wleźć na głowę dostaje stosowną odpowiedź. Twoje niektóre wypowiedzi są takie, że zastanawiam się co Tobą kieruje. Zamiast pisać na temat robisz jakieś dziwne przytyki. Teraz wiesz jak to wygląda z drugiej strony. Po co były te prywatne uwagi w moim kierunku? Co to miało wspólnego z technicznymi aspektami SL?

Dochodzę do wniosku, że taki Twój urok. Ale ciężko się to znosi, oj cięzko. :mrgreen:

Nie, nie dojdziemy do porozumienia. Po Twojej poprzedniej wypowiedzi jest to dla mnie jasne. Szkoda ale myślę, że każde z nas zniesie to dzielnie. ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sty 2013, 21:07 
Dołączenie:
Maj 2007
Nie wiem, ale nigdzie prywatnych czy osobistych spraw z przeszłości nie wywlekałem. Cóż, ja nie mam zamiaru dalej prowadzić dyskusji na takim poziomie.
Pisałem w zasadzie o rzeczach, o których sama kiedyś na forum wspominałaś. Jeśli dla Ciebie jest to samo, co mieszanie w dyskusję osób trzecich. 'Najgorsze' co chyba w tym co napisałem, jest o skrzywdzeniu Cię przez LL. Ale nie wnioskowałem tego ani na podstawie jakichś tajnych spraw, ani plotek, ani innych osobistych spraw. Od dawna krytykujesz LL tutaj na forum. Jeśli to jet Twoje prywatne forum, a rzeczy napisane tutaj są 'osobiste' to przepraszam, nie wiedziałem.
Wybacz, ale jeśli szukasz marionetki czy osoby do zabawy na forum, to we mnie Jej nie znajdziesz.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sty 2013, 21:17 
Dołączenie:
Październik 2010
Deso poczytaj co piszesz a potem się zastanów czy to ma sens.

Ja z Tobą nie umiem się porozumieć. Niestety ale się poddaję. Nie mam pojęcia o co Tobie chodzi i czemu od dawna na mnie najeżdżasz. Do tego realnie to co się dzieje na forum wprowadziłeś do SL już dawno temu (chyba 2 lata). I masz jeszcze śmiałość mnie krytykować? Przyjrzyj się sobie drogi Panie. I tak wykazałam się anielską cierpliwością.

Przyjrzyjmy się nadużyciom w Twojej wypowiedzi

- mówisz, że jeśli zwracam uwagę i się nie zgadzam oraz piszę co myślę to forum uważam jako prywatne - fajne nadużycie - w ten sposób wogóle nie należy się z nikim spierać albo mieć innego zdania bo zawsze można być posądzonym o rządzenie się.
- kiedy robisz osobistą wycieczkę pomniejszasz ją i robisz z siebie ofiarę jak dostajesz podobną odpowiedź
- przyznajesz sobie prawo do psychologowania bo każdy taką wiedzę podstawową ma LOL - ale jak ja piszę o faktach i tym co się działo wokół Twojej osoby w SL to już jest to naganne.

Przepraszam jeśli Ciebie uraziłam ale dostosowuję się do gierki jaką prowadzisz. I kto tu innych traktuje jak marionetki. :shock:

Zgody między nami Waćpanie nie będzie. Czasy pojedynków minęły więc pozostaje ignorowanie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 15 Sty 2013, 23:38 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Żałuję, że dopiero teraz usiadłam do komputera, przerwałabym tę pyskówkę wcześniej.

Deso napisał(a):
jeśli szukasz marionetki czy osoby do zabawy na forum, to we mnie Jej nie znajdziesz

pozostaje ignorowanie.

Mam nadzieję, że napisaliście to poważnie i że wprowadzicie deklaracje w czyn w trybie natychmiastowym. Nie wiem jak inni, ale ja mam szczerze dosyć czytania waszych wzajemnych złośliwości i przytyków, przeplatanych oburzeniem i twierdzeniem, że wy absolutnie nic, bo to to drugie zaczęło.
Mówiąc krótko - nie wiem o co wam chodzi i wiedzieć nie chcę. Dyskutujcie na forum do woli - byle nie ze sobą; a jeśli jednak okaże się, że musicie, darujcie sobie diagnozy psychologiczne czy uwagi o jakichś bliżej nam nieznanych Elizach. Do prywatnych rozmów służą na forum prywatne wiadomości.

Amen.
Dobranoc.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Sty 2013, 03:39 
Dołączenie:
Październik 2010
Mad, mam nadzieję, że to postanowienie noworoczne i będziesz tak konsekwentna w odsyłaniu na prywatne wiadomości zawsze. ;)

Po dyskusji czas na podsumowanie.
Zwiedziłam do tej pory:
- OSGrid - widząc jak wiele jest kradzionych rzeczy z SL zrezygnowałam 4 lata temu
- InWorldz - wersja SL z 2007 roku - mnie nie zainteresowało 3 lata temu
- Blue Mars - bardzo ciekawe - ale rozwiązania, które tam zastosowano nie zostały zaakceptowane przez użytkowników. Kiedy odwiedzałam to miejsce miało przemiłych greeterów i na pewno duży potencjał ale brakowało takiej swobody jak była w SL.
- W międzyczasie był JokaydiaGrid i Avination - nic ciekawego
- Kitely - elastycznymi cenami stanowił tańszą wersję od SL umożliwiając posiadanie sima bez opłaty za jego postawienie oraz możliwość wgrania pliku OAR. Obecnie z tego co się orientuję Kitely odeszło od naliczania od każdego uczestnika na rzecz stałych opłat (nadal niższych niż w SL) i nadal jest dobrą alternatywą.
- SpotOn3D - ostatecznie podjęłam decyzję o przeniesieniu się tam i oczekiwałam na rozwiązanie przez twórców SpotOn3D problemu z mesh. Nie polecałam z jednego powodu - SpotOn3D, chociaż działał pod przeglądarką i ma konkurencyjne do SL ceny, miał tak rygorystyczne zasady, że odstraszyłoby to większość osób. Problem z mesh do dzisiaj nie został rozwiązany.
I tu pojawiło się Cloud Party, które zrezygnowało z logowania się przez FB. Ma wszystko czego poszukiwałam czyli działa pod przeglądarką oraz ma mesh a nawet więcej - ma normalnie działający mesh. Jeśli takich osób jak ja jest więcej odpowiedź na pytanie zawarte w temacie jest jak najbardziej twierdząca.

Oczywiście mogłam sobie sama postawić OpenSim, dowolnie modyfikować albo stworzyć wszystko od podstaw chociażby na silniku Unity. Nie byłam jednak zainteresowana prowadzeniem aż tak zaawansowanych działań chociaż przyznam, że w akcie desperacji już zaczęłam tworzyć OpenSima w chmurze.

Mam nadzieję, że pogłoski o zakupie Cloud Party przez LL to tylko plotki bo nie mam ochoty więcej z tą firmą mieć do czynienia (podobnie jak wiele osób, firm i instytucji). Jeśli się tak stanie to pozostanie pójść drogą Rezzable, którzy doskonale sobie radzą samodzielnie.

Pozostaje się zatem pożegnać (uprzedzę uwagi - tak, po raz ostatni).

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Sty 2013, 10:28 
Dołączenie:
Listopad 2010
Cloud Party... Bardzo sceptycznie podchodziłem do tego tematu dopóki się bardziej nie zagłębiłem. Wygląda na prawde dobrze i działa też w miarę dobrze. Jednak póki co nie znaczy nic i przez długi czas jeszcze tak zostanie. Dlaczego? Content. To jest zasadnicza kwestia. Silnik może być wspaniały ale w tym świecie ktoś i coś musi być aby był sens tam przebywać.
Cytuj:
normalnie działający mesh
- a co w naszym, SL'owym nie działa? Problemem jest mentalne średniowiecze użytkowników SL którzy twierdzą, że ów jest główna przyczyną lagów.
Cytuj:
stworzyć wszystko od podstaw chociażby na silniku Unity
- :lol:
Cytuj:
Pozostaje się zatem pożegnać (uprzedzę uwagi - tak, po raz ostatni).
- trochę już było tych ostatnich pożegnań

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Sty 2014, 16:20 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2012
http://modemworld.wordpress.com/2014/01 ... -february/
"Cloud Party team joins Yahoo! Platform to close in February"

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Sty 2014, 21:27 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Szkoda, ciekawie się zapowiadało. Mieli chyba nawet viewera przez przeglądarkę o ile pamiętam?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Sty 2014, 02:26 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Zapowiadało się ciekawie, ale część osób się zniechęciła tym, że musi zainstalować Google Chrome.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Mar 2014, 02:57 
Dołączenie:
Październik 2010
Wcześniej czy później powstanie coś podobnego - już są próby nie wiadomo czy będą udane.

Yahoo nie ma zamiaru korzystać z tego rozwiązania bezpośrednio natomiast rozwija własne gry i potrzebuje specjalistów stąd nabycie całego zespołu w pakiecie.

Oceniam doświadczenia z CP bardzo pozytywnie - bardziej zaawansowana technologia od SL pozwalała się więcej nauczyć. Wydaje się mi również, że niegroźna ale jednak konkurencja miała wpływ na wprowadzenie kilku rzeczy przez LL.

Przy okazji nowy CEO LL pracował dla Yahoo. Zapowiada również wiele zmian a właściwie powrót do tego co było. Czas pokaże na ile to prawda a na ile pudrowanie nadszarpniętego wizerunku LL.

Edit

Jira wróciła: https://jira.secondlife.com/secure/Dashboard.jspa jak obiecywał CEO. Pozwala to mieć nadzieję, że inne obietnice też zostaną spełnione.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Mar 2014, 19:13 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2011
Nie ma co porównywać CP do SL to zupełnie inne zastosowane technologie. W CP było więcej bajerów 3D za to mniej wirtualnej ziemi do wykorzystania. Wirtualnych światów jest od groma. Dla mnie na ta chwilę największe możliwości oferuje SL i Entropia Universe.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso