Odpowiedz

Czy lista banów polskiego SL jest potrzebna?
Ankieta zakończyła się 06 Sty 2013, 14:49
Tak 53%  53%  [10]
Nie 32%  32%  [6]
Nie wiem 0%  0%  [0]
Nie obchodzi mnie to 16%  16%  [3]
Razem głosów : 19
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 25 Lis 2012, 22:17 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Stan obecny:
Obecnie sytuacja wyglada tak, ze kazdy z wlascicieli parceli ma swoja liste awatarow zabanowanych, czyli tych ktore mu podpadly. Ma to wiele wad.
Po pierwsze, awatar szkodliwy rozrabia w jednym miejscu, dostaje bana i leci w inne aby robic to samo.
Po drugie, jesli ktos chce sie dowiedziec, czegos o avatarze X musi obleciec wszystkie parcele, aby sprawdzic czy nie X nie ma tam bana. Co gorsza, nawet jest znajdzie informacje o awatarze X to nadal nei wie jaka byla przyczyna.
Wspolna lista banow.
Pomysl ten krazy po polskim SL od dawna. Nigdy nie zostal zrealizowany i dobrze, bo jest glupi. Opieral sie on na zalozeniu, ze wlasciciele ziemscy tworza liste i wszyscy banuja podane tam awatary. Nie ma to sensu - nie bede banowal awatar Y tylko dlatego, ze podrywal on dziewczyne wlaciciela parceli ABC i podobnie mysla inni ownerzy dzialek.
Moj pomysl.
Moj pomysl jest nastepujacy.
Stworzyc strone internetowa oparta o baze danych, w ktorej beda sie znajdowaly awatary zabanowane na kazdej parceli.
Strone bedzie mogl ogladac kazdy, co bedzie straszakiem dla przestepcow. (Podpadles lobuzie na jednej parceli? Dowiedza sie o tym wszyscy).
Dopisywac awatary do listy beda mogly tylko osoby upowaznione przez admina (moge byc nim ja, moze byc ktokolwiek inny). Pierwszym z warunkow jest to, aby osoba dopisujaca do bazy osiadala wlasna dzialke lub biznes przez ponad XXX czasu.
Dodajacy awatary bedzie mogl edytowac i usuwac tylko wpisy dodane przez samego siebie.
Dzieki temu kazdy bedzie mogl zawsze sprawdzic kto nie jest mile widziany w SL, przez kogo i dlaczego tak jest. Dodanie przestepcy do listy banow bedziew dobrowolne, bez przymusu.

Baze widze tak:
--------------------------------
1) OSOBA DOPISUJACA ( PARCELA) PODEX - Jacek Shuftan
DATA DODANIA: 1.1.2012
SLURL:
POWOD ( nieobowiazkowe): Plul na podloge w Podexie
Zalacznik ( nieobowiazkowe); screen w momencie plucia, pozniejsza rozmowa.
--------------------------------
2) OSOBA DOPISUJACA(PARCELA) FREEBISOWO - Madelaine
Data dodania: 12.2.2012
.....
itd.

Oczywiscie dane bedzie mozna przeszukiwac, szeregowac pod wzgledem daty, miesca zabanowania. powodu itd.
Napisanie takiej bazy nie wydaje mi sie szczegolnie trudne, jednak ja tego nie zrobie - nie umiem. Moge zaoferowac swoj serwer, baze sql, akceptowac podania wlascicieli ziemskich, podlinkowac to pod strone Podexa ( moze i pod forum administracja by podlaczyla, aby wejscie bylo ze strony glownej?)

Co o tym myslicie? Jest jakis programista chetny do wspolpracy?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Lis 2012, 22:34 
Dołączenie:
Październik 2010
Wiedziałam, że ten temat powróci jak bumerang w sprzyjających okolicznościach.

Konsekwentnie mówie NIE. Więcej szkody niż pożytku.

Straszak dla przestępców. Jacku :D Hahahahahaha ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Lis 2012, 22:35 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Pomysł sensowny w rl, w SL byłby tylko karmieniem trolli, niestety.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Lis 2012, 22:41 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: wredna Jantarka Balczo
Jacek napisał(a):
Stan obecny: Co o tym myslicie? Jest jakis programista chetny do wspolpracy?

sorry, ale dla mnie głupie.

moim zdaniem od czegoś w końcu jest LL - i wcale się nie dziwię że zbanowanie na IP to nie takie sobie "siup". do którego w wątpliwych sytuacjach LL podchodzi z dużą ostrożnością.

no ale działaj, działaj - może w akcji pomoże niejaki "fast", bo On taki empatyczny i lubi pomagać ;D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Lis 2012, 00:23 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Id - temat wrocil ale w nowej formie. Kiedys mialem pomysl na stworzenie Podexowego RISK API - czyli tworu o nazwie "Co Shuftan mysli o niektorych awatarach" Nie chcieliscie to nie, nie dowiecie sie komu ufam na 100 procent, a komu nie.
Pomysl ten zreszta w jakims sensie funkcjonuje na mojej parceli - lista zabanowanych tam awatarow to lista osob, ktore uwazam za uczciwe inaczej. Nie banuje nikogo za tylko za to, ze go nie lubie.

Mad - nie bedzie tu miejsca na trollowanie, bo planowalem tylko dodawanie krotkich opisow powody zabanowania. Ale Twoj post nasunal mi jeszcze jeden pomysl - moze dodac pole "Dyskusja", gdzie moznaby dyskutowac na temat bana ( lacznie z zabanowanym awatarem). A moze zrobic to w postaci WIKI, gdzie tylko niektorzy mieliby prawo do edycji?
Innym rozwiazaniem jest zrobienie osobnego dzialu na forum pod roboczym tytulem BANY W SL i poddzialami, ktorymi zawiadywali by wlasciciele parceli? Wada to brak mozliwosc przeszukiwania wpisow, zaleta - prostota. No i google ladnie indexuje forum

Jan, zgadzam sie z Toba co do tego jak powinno byc, ale tak nie jest. LL nie za bardzo przejmuje sie raportami od zwyklych szarych awatarow, wiec powinnismy sami wziac sie za obrone porzadku. Nie mamy mozliwosci banowana IP, ale mamy mozliwosc laczenia naszych sil w walce ze szkodnikami.

Moj pomysl to nic innego niz przeniesienie listy banow z SL na strone www i dodanie dodatowych pol.
Ulatwioloby to zycie wielu uczciwym ludziom.
Spojrze na liste, widze,ze awatar X ma bana u Id bo brzydko sie odzywal. U Madelaine podobnie, a na dodatek dolaczyla do tego screen rozmowy, Jantarka zabanowala go za pokazywanie siusiaka w klubie, bez screena niestety.
Sprawa jest jasna - 3 niezalezne osoby maja podobna opinie, mam 99 procent pewnosci ze awatar X to dran, wiec dolaczam go do swojej listy banow.
Proste i piekne.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Lis 2012, 00:37 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Jacek napisał(a):
Mad - nie bedzie tu miejsca na trollowanie, bo planowalem tylko dodawanie krotkich opisow powody zabanowania.

A to chyba się nie zrozumieliśmy :)
Nie chodzi mi o trollowanie na stronie, ale o karmienie trolli w SL. Nic przecież nie stoi na przeszkodzie, żeby jakiś zbanowany na polskich landach delikwent tworzył nowe konta, utwierdzając się w przekonaniu jaki jest świetny. Przecież i bez strony to robią 8), strona byłaby więc tylko dodatkową pożywką dla nich.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Lis 2012, 00:47 
Dołączenie:
Październik 2010
Jacek napisał(a):

Spojrze na liste, widze,ze awatar X ma bana u Id bo brzydko sie odzywal.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Lis 2012, 16:35 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2008
nick w SL: Anka Sporg
Hej

Moim zdaniem ten projekt to piękne pole do nadużyć :).

pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Lis 2012, 17:38 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Krewetka napisał(a):
Hej

Moim zdaniem ten projekt to piękne pole do nadużyć :).

Dlaczego? Nie widze zadnego pola, a nawet jesli jakies jest to nie rozni sie niczym od tego, ktore teraz mamy w SL - czyli lista banow na parceli. Co za roznica czy lista zabanowanych jest w SL, na stronie www, czy i tu i tam?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Lis 2012, 18:07 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2008
Hej

Taka różnica, że na www w jednej chwili zobaczysz, kto ma bana na jakiej parceli. Zaś w Sl trzeba polatać po simach i posprawdzać.

A ja widzę pole do nadużyć. Podam na swoim przykładzie. Mam bana w jednym miejscu bo... mnie właściciel nie lubi. Dostałam bana nawet nie zaglądając tam. Podobnie jak duet M&M co niby banował ludzi bez powodu na swoim simie.
Teraz zaczyna być tworzona taka strona. Trafia moje nazwisko. Ludzie nie będą czytać kto i za co. Przelecą po nazwiskach. I voala.

Poza tym nie wiem, czy do tego nie będzie wymagana zgoda osoby umieszczanej.
Moge się mylić ale wpisanie nazwiska bez zgody podbiega pod jakiś paragraf. Jak ktoś się zaweźmie, to może mieć nawet finał w sądzie.

pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Lis 2012, 18:18 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Dokladnie tak samo jest teraz, tylko ze taka lista jest w SL przy kazdej parceli. Wchodze sobie, patrze na liste banow i widze, ze Krewetka ma ban - nie wiem kto go tam umiescil, kiedy i za co. Czy nie lepiej byloby miec to na stronie w wersji poszerzonej o dodatkowe informacje?
Oczywiscie nie umieszczalibysmy tam nazwisk z RL, a jedynie dane awatarow. Informacja o nich nie musialaby bcy wcale obrazliwa - w wersji minium bylby to tylko zbior przeniesiony zywcem z SL. Skoro lista banow w SL jest legalna, tak samo legalna bylaby ta na stronie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Lis 2012, 18:22 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
A ja od siebie dodam, że banowanie po adresach IP może być trudne... Niektórzy mają dynamiczne adresy. Może lepiej po dostawcach banować jak już. Wtedy zmienne IP nie pomoże.

Jeszcze coś mi się nasunęło w tym temacie: rodzaje banów. bo może być ban ogólny, że każdy taką osobę banuje, a może być ban tylko w jednym, konkretnym miejscu lub u jednej, konkretnej osoby (ale nie za jakieś bzdury, tylko za poważniejsze rzeczy)

W sumie to ten temat jest dla mnie neutralny.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Lis 2012, 18:39 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2008
Hej

Jacek napisał(a):
Skoro lista banow w SL jest legalna, tak samo legalna bylaby ta na stronie.

Nie. To co mamy w SL jest zawarte w ToS i Big6. To samo na WWW będzie podlegać innym przepisom.

pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Lis 2012, 18:46 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Hyde McAuley
Ban ogólny ? Masz na myśli że ta strona to będzie jakieś stowarzyszenie właścicieli parceli, i oni solidarnie będą lecieć z banami jak któremuś ktoś podpadnie ? Pewno tak bo właściciele klubów w sl darzą się wzajemnie wielką sympatią i pomagają jeden drugiemu.
Moim zdaniem to nie ma większego sensu, bo ludzie w sl sa na tyle "dziwni" że dzisiaj się nienawidzą a jutro mają się w profilu. Dzisiaj na parceli jest ban, jutro już go nie ma. Nie wiem kto by to na tej stronie nadążył to uzupełniać na bieżąco.

Tak, juz widze tę rozprawę w sądzie.
-Panie sędzio na stronie sa nielegalnie umieszczone moje dane osobowe.
-Nazwisko Pani ?
-Anka Sporg
-Dowód poproszę

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Lis 2012, 19:41 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Krewetka napisał(a):
To co mamy w SL jest zawarte w ToS i Big6. To samo na WWW będzie podlegać innym przepisom.

Niestety nie. SL nie jest osobnym swiatem z osobnymi prawami, ale podlega pod zwykle prawo. Jesli ktos cie obrazi albo oszuka w SL - mozesz go podac do normalnego sadu. Lista banow jest legalna w SL, a przynajmiej nie slyszalem o procesach z tym zwiazanych, wiec legalna bedzie takze na stronie www i na dworcu kolejowym Poznan Glowny.

Mam dziwne wrazenie, ze rozmowcy nie rozumieja mojego pomyslu. Jego idea to przeniesie tego co juz jest w SL (lista banow na parceli) na strone www i dodanie dodatkowych nieobowiazkowych opcji.
Nie bedzie zadnego przymusu banowania, odbanowywania, pisania zazalen, powiadomien itd. Bedzie dokladnie to samo co w SL : mam dzialke, ktos mi podpadl -banuje. Mam dostep do bazy, ktos mi podpadl - dopisuje.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Lis 2012, 19:47 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: wredna Jantarka Balczo
Jacek napisał(a):
Dokladnie tak samo jest teraz, tylko ze taka lista jest w SL przy kazdej parceli. Wchodze sobie, patrze na liste banow i widze, ze Krewetka ma ban - nie wiem kto go tam umiescil, kiedy i za co. Czy nie lepiej byloby miec to na stronie w wersji poszerzonej o dodatkowe informacje?
Oczywiscie nie umieszczalibysmy tam nazwisk z RL, a jedynie dane awatarow. Informacja o nich nie musialaby bcy wcale obrazliwa - w wersji minium bylby to tylko zbior przeniesiony zywcem z SL. Skoro lista banow w SL est legalna, tak samo legalna bylaby ta na stronie.

Nie zgodze sie z toba Jacku. ban lista to indywidualne prferencje wlasciciela danego miejsca, albo umieszcza na stale, albo czasowo, bez komunikowania w swiat ze np. fast to dzeciak ktory mnie smieszy. nie zapraszam go do siebie, nie wpuszczam do siebie
bo mam takie prawo i takie widzimi-sie. calkiem jak w rl, jesli kogos nie lubisz, nie zapraszasz do.domu, a jak sie nieoczekiwanie pojawi pod drzwiami nie wpuszczasz i tyle.
Po cholere kombinowac.nudzi ci sie Jacku ? :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Lis 2012, 19:49 
Dołączenie:
Październik 2010
Tam gdzie społeczność tam niech zapanuje ład i porządek. ;)

Może mianujmy szeryfa. ^^

Lindeni sami sobie nie radzą z banami. Teoretycznie powinni być neutralni ale dostając listy z rzewnymi tłumaczeniami i przysięgami, że "never again" miękną i gagatki wracją do SL robiąc dokładnie to samo co wcześniej tylko ostrożniej. Ludzie się nie zmieniają (owszem czasami się zmieniają ale odsetek jest tak niski, że błąd statystyczny go tłumaczy ;) )

Tym bardziej zachowań ludzi nie zmieni jakaś tam ban lista kilkuprocentowej społeczności w SL. Czy większe społeczności - Amerykanie, Niemcy i Hiszpanie mają takie strony www? Nie zaobserwowałam - oni łatwo radzą sobie z takimi ludźmi indywidualnie. Jedyny skuteczny sposób to ignorowanie. Owszem przetacza się czasami jakaś dramatyczna akcja i nawoływanie właścicieli do banowania ale grupy, która do tego służą nie cieszą się szczególną popularnością.

Slobal Ban List - 4 osoby
Global Ban List - 4 osoby

Są jeszcze grupy zamknięte i one może liczą więcej osób.

Jestem jedynie za ostrą polityką wobec kradnących prace kreatorów - ale tutaj może pomóc jedynie technologia.

A róbcie stronę ... tylko jeśli chodzi o mnie nie będę tam nikogo zgłaszała. Po 5 latach w SL umiem sobie doskonale poradzić z każdym bez banów, list, stron www i akcji banowania. :mrgreen:

Zanim Jacku wciągniesz informatyka w ten projekt może zrób badanie rynku. Dawno nie było żadnej ankiety. ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Lis 2012, 20:30 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
fast to dzeciak ktory mnie smieszy. nie zapraszam go do siebie, nie wpuszczam do siebie
bo mam takie prawo i takie widzimi-sie. calkiem jak w rl, jesli kogos nie lubisz, nie zapraszasz do.domu, a jak sie nieoczekiwanie pojawi pod drzwiami nie wpuszczasz i tyle.

Sama zobacz na przykladzie fasta. Znam juz twoja opinie o nim. Aby sie w niej utwierdzic musze przeleciec wszystkie parcele, popatrzyc na listy banow, napisac do osob wiarygodnych i zapytac co sadza o fascie, poprosic ich o screeny rozmow... zejdzie na to ladnych pare godzin. Mozliwe, ze masz jeszcze kilku takich 'fastow' w glowie, a ja o nich nie wiem i moge sie naciac. Sama widzisz jakie to jest skomplikowane.
W gdyby byla strona... wchodze, patrze, wiem wszystko o polskim SL. Zajmie to minute i bedzie o wiele bardziej skuteczne.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Lis 2012, 20:56 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2008
Hej

A jeżeli wywołanego tutaj Fasta, ktoś, kto go nie lubi, u siebie zbanuje i w komentarzach na www napisze wyssane z palca brednie ?
Wszyscy wiemy jak to Polak pod Polakiem dołki kopać lubi. Jedni na drugich będą pisać byleby tylko oczernić. I co otrzymamy ? wykop.sl :D .

pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Lis 2012, 04:23 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
nick w SL: Neonline Avril
im legend.. Im przykład.
Samo w sobie jest jak najbardziej dobre, to co napisał Jacek. Popierom to i jeżeli wejdzie u siebie a również i wiec jakoby gdyż będę dokładał ciegiełki do listy. no i dodatkowe miejsce na kryptoreklame.. ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Lis 2012, 08:42 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Bartek Bressig
Krewetka napisał(a):
Hej

[...] u siebie zbanuje i w komentarzach na www napisze wyssane z palca brednie ?
Wszyscy wiemy jak to Polak pod Polakiem dołki kopać lubi...

Krewetka, święte słowa. Sam znam ludzi, którzy na 101% by tak robili. Wybrali by sobie kozła ofiarnego i ciach, do banów dodany, napisany przez tę osobę bardzo piękny (nieprawdziwy) czat lokalny i proszę bardzo, nazwisko jest w bazie. Będą to robić tylko dla frajdy.
Przeszła mnie przez myśl sprawa konkurencji w sklepach (bo ona też sprzedaje ubrania, i ma ładniejsze od moich, to dodam ją, niech ludzie uważają na tę prostaczkę!) czy pomiędzy właścicielami klubów, bo jeden z nich ma większy traffic albo więcej osób w grupie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Lis 2012, 13:13 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
nick w SL: Konstancja Shoreland
Jacek napisał(a):
Mam dziwne wrazenie, ze rozmowcy nie rozumieja mojego pomyslu. Jego idea to przeniesie tego co juz jest w SL (lista banow na parceli) na strone www i dodanie dodatkowych nieobowiazkowych opcji.
Nie bedzie zadnego przymusu banowania, odbanowywania, pisania zazalen, powiadomien itd. Bedzie dokladnie to samo co w SL : mam dzialke, ktos mi podpadl -banuje. Mam dostep do bazy, ktos mi podpadl - dopisuje.

Pomysl jest kiepski

Ze trzeba sie nalatac i popytac ?
Trudno, to jednak sprzyja pewnej wiarygodnosci , bo wytlumaczyc kto , za co i dlaczego dostal bana jest trudniej , niz wpisac nazwisko na liste i otrzepac rece.

Szlachetne zalozenie Jacka ze kazdy bedzie banowal z powaznych przewinien, a w dodatku zalczy dowody (a dlaczego "nieobowiazkowo"?-winnemu trzeba udowodnic wine !) , jest niepraktyczne, bo zwyczajnie nie kazdy tak zrobi

Screeny bardzo latwo zmanipulowac, IM-y tak samo
Mnostwo razy bylam swiadkiem banowania bez slowa wyjasnienia, ani widocznego powodu
Po prostu wlasciciel ma prawo (moralne moze i nie ale praktyczne tak) dac bana komu mu sie tylko podoba
(I mowie to zupelnie bezinteresownie , bo nie mam nigdzie bana.W kazdym razie o zadnym nie wiem :mrgreen: )

I jaki sens takiej listy ?
Jesli ktos zaklada konto w celu griefowania , to zalozy kolejne i tyle

Kazdy kto prowadzi otwarty sim musi sie z tym liczyc

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Lis 2012, 13:28 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Dokladnie tak samo jest teraz. Sami to zreszta piszecie.
Wlasciciel parceli daje bana komu chce, czasami nieslusznie, w profilu wpisze oszczerstwa na temat nielubianego awatara, obgada wsrod znajomych lub na grupie.
Moja pomysl ma tylko uproscic cala procedure bana - zarowno dla banujacych, banowanych i zwyklych userow.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Lis 2012, 14:01 
Dołączenie:
Październik 2010
Jacek napisał(a):
Dokladnie tak samo jest teraz. Sami to zreszta piszecie.
Wlasciciel parceli daje bana komu chce, czasami nieslusznie, w profilu wpisze oszczerstwa na temat nielubianego awatara, obgada wsrod znajomych lub na grupie.
Moja pomysl ma tylko uproscic cala procedure bana - zarowno dla banujacych, banowanych i zwyklych userow.

Nie ma czegoś takiego jak procedura bana inna niż lindenowska. Więc nie ma czego upraszczać, bo siłą rzeczy będzie to dotyczyło banów zanim rozważą je Lindeni i zanim być może wejdzie to w ich procedury.
Opis powyższy dotyczy przeniesienia spraw między właścicielem miejsca a osobą zbanowaną na forum społeczności. Nie jest to zatem uproszczenie a udostępnienie szerszemu odbiorcy informacji. To tak dla uściślenia.

A co ludzie zrobią z informacją? To co chcą. Ma się to nijak do procedur.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Lis 2012, 14:13 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
A ja się zastanawiam dlaczego nasz etatowy adwokat diabła nie zrobi takiej strony zamiast teoretyzować 8)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Lis 2012, 14:25 
Dołączenie:
Październik 2010
Oj Mad... przeskoczyłaś kolejne 5 stron teoretyzowania. Ty zaraz tak konkretnie ehh ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Lis 2012, 14:30 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
A ja się zastanawiam dlaczego nasz etatowy adwokat diabła nie zrobi takiej strony zamiast teoretyzować

1) Najpierw chce poznac opinie ludzkosci na ten temat, bo kazda wypowiedz podsuwa mi nowe pomysly.
2) Nie mam na razie zadnego programisty, a sam tego nie zrobie:(

Profil E-mail Offline
PostPost został usunięty przez Madelaine 27 Lis 2012, 14:44.
Nie podano
PostWysłany: 27 Lis 2012, 14:41 
Dołączenie:
Październik 2010
Jacek napisał(a):
1) Najpierw chce poznac opinie ludzkosci na ten temat, bo kazda wypowiedz podsuwa mi nowe pomysly.

Pisałam o ankiecie. To najbardziej efektywny sposób na poznanie opinii innych (bo ludzkości to niekoniecznie).

Jacek napisał(a):
2) Nie mam na razie zadnego programisty, a sam tego nie zrobie:(

Ankietę może pomóc przygotować Mad. :mrgreen:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Lis 2012, 14:43 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Llorando Runo
Teorreyzować to sobie można, a rzeczywistość i tak potrafi zaskoczyć. Dlatego najlepszym sposobem zweryfikowania jest po porstu coś zrobić, a się okaże jest jest. :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Lis 2012, 14:49 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Brosz. Ankieta już jest.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Lis 2012, 14:50 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Ankieta jako sposob badania rynku - dlaczego nie?
Nigdy jednak nie zgodze sie, zeby wynik ankiety decydowal o czymkolwiek. Jestem przeciwnikiem demokracji i nie wierze, ze wiekszosc ma racje. Gdyby tak bylo to do dzisiaj siedzielibysmy na drzewach. Historie tworza dyktatorzy i szalency!
(Obawiam sie, ze zrobienie ankiety na forum tez mnie przerasta:(

EDIT:
Cytuj:
Brosz. Ankieta już jest

Dziekuje i klaniam sie w pas.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Lis 2012, 15:13 
Dołączenie:
Październik 2010
Jacek napisał(a):
Historie tworza dyktatorzy i szalency!

Jasne. Dobrze, że nasi przodkowie jakoś przeżyli ich pomysły. ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Lis 2012, 17:51 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Zagłosowałam za, przypomnę, że poprzednia taka akcja była moim pomysłem, niestety rozbiła się o problemy techniczne, moją przeprowadzkę itd ;)
Pozdrawiam z drzewa Jacku :>

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Lis 2012, 18:25 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Ech, ja aktualnie jestem w trakcie kombinowania, jak zrobić system ankietowy na stronie www, aby ludzie nadmiernie nie spamowali.

Jak Jacek dobrze pogada, to może bym od samej strony technicznej zaryzykował, ale pod względem treści to już Jacek będzie odpowiadał, bo to jego pomysł.

I tak czytając pewna sugestia mi wykiełkowała. Na swojej stronie www umieszczę listę awatarów, do których (teoretycznie) mam prawa. Ułatwi to weryfikację, czy dany awatar/alt jest mój, czy nie. I ułatwi sprawę tym, co mnie zapewne gdzieś na świecie banują (bo coś mi się zdaje, że takie osoby istnieją od lat).

Uff... Się rozpisałem :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Lis 2012, 18:31 
Dołączenie:
Październik 2010
projekt napisał(a):
pod względem treści to już Jacek będzie odpowiadał, bo to jego pomysł.

Zuo napisał(a):
przypomnę, że poprzednia taka akcja była moim pomysłem

Autorstwo pomysłu nie jest jednak takie jednoznaczne. :mrgreen:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Lis 2012, 18:38 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Heh, za szybko pisałem. :D

No to Zuo i Jacek będą odpowiadali.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Lis 2012, 19:03 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Hyde McAuley
Nie wiem po co do tego jakaś strona. Zwykły blog by wystarczył :) http://ban.blog.pl ahahaha

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Lis 2012, 19:40 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Identity Euler napisał(a):
Autorstwo pomysłu nie jest jednak takie jednoznaczne.
Ja tam o autorstwo się nie mam zamiaru dochodzić, po prostu uzasadniłam dlaczego oddałam głos za ;)
projekt napisał(a):
No to Zuo i Jacek będą odpowiadali.
ej, ej... proszę mnie w nic nie mieszać :P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Lis 2012, 22:14 
Dołączenie:
Październik 2010
Sama się wmieszałaś. :D Moderator będzie potrzebny. ^^

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso