Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 08 Sie 2012, 13:05 
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Obecnie w SL-u pojawiam się bardzo rzadko ale od czasu do czasu lubię sobie obejrzeć jakiś koncert z artystą na żywo. Kilka dni temu spotkała mnie dość przykra nietypowa niespodzianka bo ochrona miejsca poprosiła mnie o usunięcie skryptów co do tej pory nie zdarzało mi się nigdy. Okazało się potem, że większość tych skryptów to po prostu resize script umieszczone w częściach ubrań i włosów pozwalające na dopasowanie do rozmiaru avatara. Czy też wam zdarzało się być wyproszonym z tak błachego powodu ?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Sie 2012, 15:08 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2009
nick w SL: Dex Euromat
Owszem. Ale nie traktowałbym tego jako czepialstwo. Przy koncertach na żywo, ilość skryptów na avatara szybko zostaje zapełniona co właśnie skutkuje takimi posunięciami ochrony.
To i tak dobrze, że poprosili o usunięcie skryptów (czytaj zdjęcie tych rzeczy ze skryptami z siebie), a nie od razu wyrzucili lub zbanowali.

EDIT
Zgodnie z tym co pokazałeś na snapshocie: 414 skryptów to bardzo dużo.
Największy limit z jakim się spotkałem do tej pory to 325 skryptów.
Zwykle jest to ok. 100
Także nie ma co się denerwować i kłócić z ochroną.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Sie 2012, 05:21 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2010
nick w SL: Natascha Iwish
Może to tej pory nie trafił Ci się żaden koncert który ściągną tak wiele osób,,,

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Sie 2012, 09:18 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
nick w SL: Adamus Inglewood
Patrząc ze strony organizatora. Wiele razy podczas koncertu w Smelly zdarzało się, ze sim zawieszał się już przy 30 osobach, ponieważ wpadła jedna osoba z nadmierną ilością skryptów, często też prosiliśmy ludzi wręcz o to aby rozbierali się z najmocniej oskryptowanych i lagujących obiektów, a do archiwum SLowych anegdot chyba przeszedł jeden spektakl w Morfinie w Centrum Polska, gdzie cała sala solidarnie zdjęła włosy i kiedy stanąłem na scenie zobaczyłem na widowni 40 łysych avatarów :D

Robi się to nie po to aby komuś dokuczyć, ale po to aby móc obejrzeć i posłuchać czegoś co gromadzi sporo avatarów. Nie jest to przesada, ani czepialstwo, tylko konieczność. Przy 3-4 avatarach z takimi skryptami jak Twoje można spokojnie odwołać kazdy koncert :) To ograniczenia techniczne Second Life narzucają takie rozwiązania. Dobrym zwyczajem powinno być raczej sprawdzenie samodzielne, czy avatar którym się poruszamy nie stanowi zbędnego obciążenia dla sima na którym się znajdujemy.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Sie 2012, 15:37 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2008
nick w SL: Anka Sporg
Hej

Ze swojej strony dodam, że po dopasowaniu ubrań do shape, resizer można usunąć. Opcja delete z menu. Obecne resizery są sprytniejsze niż kilka lat temu. Wtedy w każdym primie musiał być skrypt. Dajmy na to pasek, składający się z 100 primów, miał w sobie 100 skryptów. Obecnie obiekt, bez względu na liczbę primów, będzie mieć tylko jeden skrypt.

pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Sie 2012, 15:45 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Krewetka napisał(a):
Ze swojej strony dodam, że po dopasowaniu ubrań do shape, resizer można usunąć. Opcja delete z menu.
A spróbuj potem zmienić shape ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Sie 2012, 16:13 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2008
nick w SL: Anka Sporg
Hej

To wtedy bierzesz kopie z resizerem tamtych , robioną na takie wypadki i ustawiasz ponownie :) . Nie napisałam, że należy zrobić wcześniej kopie zapasowe ? Ups. Mój błąd.
Jedynie może być problem, kiedy dany element jest no copy i no mod. Ale to raczej odosobnione przypadki, bo mało kto robi rzeczy no copy. Oczywiście, jeżeli chodzi o ubrania.

pozdrawiam

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso