Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 21 Mar 2012, 21:59 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Bartek Bressig
Dla niektórych to nowość, dla innych nie. LL postanowiło pozbyć się MagicBoxów i ułatwić sprzedaż!
Dobra informacja dla osób zaczynających zabawę ze sprzedawaniem, bo nie trzeba szukać osoby, która udostępni 1 prim :)
Co sądzicie o nowej metodzie?

Mym skromnym zdaniem to strzał w dziesiątkę! Może teraz nie będzie trzeba czekać kilku godzin aż przedmiot do nas "dojdzie"...

Ostatnio edytowany przez Bartek Bressig, 21 Mar 2012, 22:02, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Mar 2012, 22:02 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Już działa? Bo do tej pory słyszałam tylko - wielokrotnie i od dawna - że są takie plany.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Mar 2012, 22:05 
Dołączenie:
Lipiec 2010
Tak Mad, działa. Właśnie usunąłem swój magic box i "wczytałem" produkty na MP.

Poradnik jak zrobić to szybko:
1) Całą zawartość magic box'a kopiujemy do inventory.
2)Z menu wybieramy "Skrzynka nadawcza kupca" (czy jakoś tak)
3)Przeciągamy obiekty ze skopiowanego wcześniej magic box'a
4)Klikamy aby wysłał
5)Czekamy, czekamy
6)Jeżeli wysyłanie zakończy się sukcesem, skrypt automatycznie podmieni nasze obiekty na MP, więc nie trzeba na nowo wypełniać formularzy dodania nowego przedmiotu.

Na marketplace w "Manage listings" po wciśnięciu ACTION pojawią się nowe funkcje np. "Test delivery"

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Mar 2012, 22:15 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Bartek Bressig napisał(a):
2)Z menu wybieramy "Skrzynka nadawcza kupca" (czy jakoś tak)
3)Przeciągamy obiekty ze skopiowanego wcześniej magic box'a

Pytam teoretycznie, logować będę się później - to działa w oficjalnym kliencie czy w innych też? Wymaga updatowania klienta?

Lindeni zrobili coś, co może nam ułatwić życie? Tak po prostu powiedzieli i zrobili? W głowie się nie mieści... 8)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Mar 2012, 22:18 
Dołączenie:
Lipiec 2010
Aktualnie mam Firestorm'a i działa. (najnowszą wersję).

Dodatkowo pojawi się coś w opisie przedmiotu!

Produkt znajduje się w Magic Box:
Image

Produkt nie znajduję się w Magic Box:

Image

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Mar 2012, 00:10 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: Druidamus Rau
Tu jakiś opisik.. jeszcze nie przerzucałem obiektów. Może jutro to zobaczę: :) na testowym viewerze inaczej to wyglądało.

community.secondlife.com/t5/English-Knowledge-Base/Marketplace-Direct-Delivery-migration-guide/ta-p/1293139

edit
No zrobiłem od razu...
od razu wytłumaczę po polsku

Jak przenieść obiekty z MagicBoxa do Merchant Outbox...? Czyli sprzedaż produktów bez udziału pudełka.

1. Otwieramy naszego magicboksa
2. Kopiujemy zawartość do inventory (naszą szafę)
3. wywalamy z folderu z naszymi produktami skrypty jakie były w pudełku
Image
4. w górnym lewym rogu menu wybieramy "Awatar" ("Me")
5. potem "skrzynka nadawcza kupca" ("Merchant Outbox...")
6. przerzucamy nasze skopiowane produkty z inv do okienka jakie nam się pojawiło
7. następnie klikamy "wyślij na MarketPlace" ("Send to Marketplace")
8. Logujemy sie na MarketPlace
9. wybieramy "My Marketplace > Merchant Home"
10. z lewej strony klikamy w "Import failure log"
11. Wchodzimy w "Manage listings" i robimy to co zawsze.

więcej informacji i wideło tutoriali w linku powyżej

edit2
ps. można nie pakować obiektów w paczki. Wystarczy przenieść folder z zawartością. ten folder będzie sprzedawany jako "paczka".

Ostatnio edytowany przez Druidamus 27 Kwi 2012, 12:35, edytowano w sumie 2 razy

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Mar 2012, 08:47 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2012
nick w SL: PanteraPolnocy
Działa od 21 marca na Agni.

Madelaine napisał(a):
Pytam teoretycznie, logować będę się później - to działa w oficjalnym kliencie czy w innych też? Wymaga updatowania klienta?

Bez update klienta będzie można otrzymywać przedmioty do Received Items, ale nie umieszczać na Marketplace. Więc update jest niezbędny - tak oficjalnego Viewera, jak i innych third-party.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Mar 2012, 23:06 
Dołączenie:
Lipiec 2009
A mi coś nie chce wysyłać na mp. Error log podaje błąd "Unsellable item in folder, likely a permission problem", a obiekty są no copy, no mod, transfer - i przeniesione z magic boxa, gdzie nie było z nimi żadnych problemów.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Mar 2012, 10:09 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2012
Jeśli nie masz pierwotnych praw do kopiowania obiektu - nie wrzucisz tego na razie na Marketplace.

Note that the following two features are not activated--we expect to turn them on in the next couple of weeks:
- ANS
- Direct Delivery support for no copy (Merchant does not have copy rights) items

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Mar 2012, 11:17 
Dołączenie:
Lipiec 2009
Dzięki pantera. Nie doczytałem wszystkiego. Poczekam next couple of weeks :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Kwi 2012, 07:51 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
Uwagi i sugestie!

- Przerzucajcie max po ok 20-30 przedmiotów jednocześnie.

- Jeśli przerzuciliście swoje przedmioty do "Merchant Outbox" i na MP kliknęliście "Import failure log" upewnijcie się, że wasze przedmioty są aktywne na MP. Czasem zdarza się, że są dezaktywowane.

- ostatnio sprawdzałem, że jeśli stosujecie tą metodę dla nowo wystawionych obiektów nie trzeba klikać w "Import failure log" automatycznie pojawia się w "Manage listings"

- Możecie pominąć opcje paczkowania przedmiotów. Po przerzuceniu przedmiotu do "Merchant Outbox" tworzy się tam folder, do którego można przerzucić pozostałe elementy potencjalnej paczki. Np. notki, LM i inne. Klient otrzyma towar jako folder z zawartością.

- No i ostatnie :) Dla tych kreatorów co nie maja gdzie postawić swojego magicznego kloca - to jest rozwiązanie dla WAS

Dla tych, co nie wiedzą jeszcze dokąd trafiają przedmioty od kreatorów (korzystających z nowego sposobu przesyłania) informuję, że w inventory pojawia się nowa zakładka "Received items" w której otrzymujecie foldery z produktami.

http://community.secondlife.com/t5/image/serverpage/image-id/67683i8F72C39BF0269BEB/image-size/original?v=mpbl-1&px=-1

Ps. Zauważyliście jaka cisza jest na czacie jak nie dostajecie informacji o zakupie :P. A ja zawsze się cieszyłem, że dostałem info , że ktoś coś w końcu kupił :P

Edit. Pss sprawdzajcie, czy wasze wystawione przedmioty mają DLA WAS opcje transferu
Edit2. Jak już przerzuciliście przedmioty do specjalnego folderu to na MP w "Manage listings" w pierwszej liście "Unassociated inventory items" pojawią się przedmioty jakie były w waszych MagicBoksa oraz te nieaktywne z "". W kolumnie "Delivery" pojawia się wam informacja czy obiekt jest z MB czy z folderu (Direct). Jak już przerzucicie przedmioty i usuniecie MB dobrze by było tą listę przeczyścić i usunąć z listy to co było z MB. Usuwajcie po 10 sztuk, bo może wam się strona zawiesić.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Kwi 2012, 21:03 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2012
Cytuj:
April 18, 2012
ANS has been activated for Direct Delivery. For more information, see the Merchants forum post.
http://community.secondlife.com/t5/Merc ... -p/1492527

In order to support ANS with Direct Delivery purchases, we have made ANS available in Merchant Admin under Store setup on the Marketplace web site. Note that the Marketplace version will only support sending data URLs; it will NOT support sending data to inworld objects. For more details on how this system will work, please see this user created content on the wiki.
http://wiki.secondlife.com/wiki/Direct_ ... ion_System

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Kwi 2012, 22:16 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Droga Pantero, proszę o kilka słów w nieco bardziej polskim narzeczu 8)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Kwi 2012, 03:23 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2012
Ależ proszę Cię bardzo. :3

Włączono w końcu w Direct Delivery system ANS obecny w Magic Boxach (Automatic Notification System, czyli automatyczny system powiadomień), co pozwoli po ultrakrótkiej konfiguracji w menu na Matketplace przekazywać powiadomienia dalej, np. do robotów lub własnych baz danych.

W zasadzie niezbyt przydatne w codziennym użytku. :P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Kwi 2012, 09:49 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
Ciekawe czemu dopiero teraz to włączyli skoro już większość producentów pozbywa się MB? Może system pomijający MB ma jakąś ukrytą wadę? A co do powiadomień... mogliby zrobić powiadomienia także w systemie pomijającym MB.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Kwi 2012, 10:53 
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Deso Ersetu
@Druidamus:
Z tekstu wstawionego przez Panterę
Cytuj:
ANS has been activated for Direct Delivery

Cytuj:
Włączono w końcu w Direct Delivery system ANS obecny w Magic Boxach

Czyli włączyli ANS dla 'Direct Delivery' (system bez Magic Box), który był/jest obecny w Magic Box.

Tzn, tak ja rozumiem to, co napisała Pantera.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Kwi 2012, 11:11 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2009
nick w SL: Dex Euromat
Ja czekam aż rzeczywiście będzie konieczność przejścia na "nowy system". Na razie zostaję przy moim pudełku, za którego hosting płace 10L$ / tydzień :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Kwi 2012, 11:53 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
Dzięki Deso, źle przeczytałem ^^

Jeszcze mała instrukcja po polsku: jak to włączyć? :P

Bo w "Merchant home" a dokładniej w "Store setup" pojawiło się "Automatic Notifications (ANS)", ale o co chodzi z tym:

Cytuj:
Automatic Notifications (ANS)
For more information on ANS, please see the Knowledge Base.

a potem jest "Notification URL"

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Kwi 2012, 12:30 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2012
Deso napisał(a):
@Druidamus:
Z tekstu wstawionego przez Panterę
Cytuj:
ANS has been activated for Direct Delivery

Cytuj:
Włączono w końcu w Direct Delivery system ANS obecny w Magic Boxach

Czyli włączyli ANS dla 'Direct Delivery' (system bez Magic Box), który był/jest obecny w Magic Box.

Tzn, tak ja rozumiem to, co napisała Pantera.

Okej, 3:30 w nocy źle na mnie działa. Włączono go w Direct Delivery naturalnie.

W ANS chodzi generalnie o to, że podaje się link do "normalnej" strony swojego sklepu/bazy danych (napisanej przez siebie w PHP, ASP, whatever), a Market, gdy ktoś coś kupi, wysyła o tym informację pod podany adres w specjalnym formacie i określonych polach, które można przejrzeć właśnie w Knowledge Base / Wiki.

Jakieś proste zastosowanie? Formalna, dwukierunkowa komunikacja ze światem zewnętrznym. Jest sobie jakaś osoba, która ma 100 transakcji dziennie poprzez obiekt sprzedający wewnątrz świata SL (zwykły vendor) i wpada na pomysł, żeby osobom często kupującym dawać z automatu zniżki. Podłącza to więc pod bazę danych MySQL ustawioną na jakimś zewnętrznym serwerze. Są do tego wręcz niezbędne polecenia llHttpRequest/http_response, a więc ta osoba albo pisze skrypt od nowa, albo kopiuje fragmenty z innych projektów (bazy danych były do niedawna wykorzystywane w Open Collar), albo używa gotowych szkieletów, np. SL >> DB. Wszystko gra - przy kupnie skrypt odpytuje MySQL i jeśli klient kupił xxx razy, to pomniejsza kwotę Lindenów. Osoba ta wpada teraz na pomysł, aby zliczało też produkty kupione poprzez Marketplace w taki sposób. Bez ANS pojawia się istotny problem - jedynym sposobem jest albo ręczne przestukiwanie transakcji, albo używanie biblioteki cURL i PHP do pobierania zdalnego stron Marketu. Dlatego powstał ANS - wysyła takie żądania automatycznie, specjalnie sformatowane, łatwe do odczytania przez serwer odbierający. Kiedyś robiły to Magic Boxy z ANS, teraz Marketplace od Linden Lab.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Kwi 2012, 14:08 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
O masakra... dobra, to nie dla mnie ^^ radzę sobie jeszcze z 1-2 transakcjami na 1-3 dni :mrgreen:

Pomyliłem się co do tych powiadomień :-P , myślałem o innym rodzaju. Znów moja "niedopaczność". :roll:

No, ale nadaremno nie pisałaś... może komuś się przydadzą te informacje 8-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Cze 2012, 16:33 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2012
WEB-4600 (Merchant Outbox failures): We have been working on this issue and will not shut down Magic Boxes until this is addressed. In some cases, logging out and in from the Marketplace and then the viewer may resolve this problem.

Limited Quantity Support (Merchant does not have rights to copy the items for sale): This is currently being worked on. Magic Box migration will not be required until this is supported. (Note that Merchants can sell items that have next owner rights set to “No Copy”. Please see the Knowledge Base article on Object permissions for more details on how permissions work.)

Czytając pomiędzy wierszami: Lindeni mają teraz jeszcze parę problemów z Direct Delivery, ale gdy się z nimi uporają to najzwyczajniej w świecie wyłączą support dla Magic Boxów, a nie będą przeprowadzać powolnej operacji "phasing out" - a więc ten, kto uważa, że pudełka są cool i przy nich na zawsze pozostanie powinien się zacząć raczej oswajać z DD, bo może obudzić się któregoś dnia z ręką w nocniku. ;)

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso