Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 08 Lut 2012, 22:32 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Jako ,ze zostalem wyrolowany, chcialbym przestrzec innych przed interesami w przyszlosci z ta osoba. Nie chce sie rozpisywac co sie dokladnie stalo ,ani nie chce nic udowadniac, bo to nie ma sensu. Sprawy wyrolowan w interesach zawsze sa podobne, jeden wychodzi na glupka ,ze komus zaufal :] Tak wiec mam nadzieje ,ze ta notka kiedys w przyszlosci sie komus przyda i chwile sie zastanowi.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Lut 2012, 01:40 
Dołączenie:
Październik 2010
Dziwię się, że będąc tak długo w SL nie zabezpieczyłeś się wystarczająco przeprowadzając jakiekolwiek interesy z tą osobą. No ale przynajmiej można sobie poprawić nastrój ostrzegając na forum. ;)

Przy okazji złote rady dla nowych osób (jak widać dla dłuższych użytkowników też przydatne) unikania w interesach i nie tylko osób:
- mających kiedykolwiek bana w SL,
- nigdy nie wypowiadających się bezpośrednio, tylko manipulujących swoimi współpracownikami aby nękali potencjalną konkurencję,
- dla których etyka to słowo obce,
- które myślą, że wszyscy są przeciwko nim z zasady a nie dlatego, że oszukują i nie szanują ludzi.

Wtedy prosi się o płatność z góry lub przynajmiej zaliczkę. Jeśli się jej nie dostanie najlepiej wycofać się z transakcji, ponieważ można tylko stracić. W działania społeczne najlepiej z taką osobą się w ogóle nie angażować.

Edit:
Nie widzę sensu ostrzegania przed konkretnym awatarem jak bez problemu każdy może działać na kilku. Do tego postów, które były ostrzegawcze było już na forum kilka (tu i tu) i wystarczyło się zastanowić.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Lut 2012, 13:01 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: Druidamus Rau
Od pewnej rozmowy z Mactelo w Second Kraków (jakies3-4lata temu) mam awersję do tej osoby i od tamtej pory przestałem ufać jemu. Zacząłem unikać zarówno jego, jego miejsca i wszelkich powiązanych z nim sprawami. A co do manipulacji, to była jedna z przyczyn mojego zniechęcenia do tej osoby, gdyż już po tamtej rozmowie wyczułem jego taktykę i osobowość. Kiedyś pisałem na forum o tej osobie i przestrzegałem przed nią. Po umieszczeniu na forum mojej opinii, jakiś kobiecy avek napisał do mnie na IM. Ale domyśliłem się, że to sam delikwent na którymś ze swoich altów. Ostrzegał, że napisze na mnie raport i że zostanę usunięty z listy osób, które przyczyniły się do rozwoju polskiego SL (a jest taka lista?ktoś coś takiego widział?). Miał jeszcze jedna taktykę: umieszczanie botów na parcelach, czasem logował się jako bot i używał ich do podsłuchu. Skąd to wiem? Miał kiedyś bota na Wyspie Play. Może i chce dobrze, może jego sposób jest dla dobra polskiego SLa (jak to niektórzy twierdzą), ale czy słuszny, czy uczciwy lub honorowy wobec innych?

Nie zdziwię się, że za kilka dni znów ktoś do mnie napisze na IM (po tym komentarzu), jaki to on wspaniały i takie tam i że nie powinienem pisać złych słów na temat tej osoby i będzie znów próbować mną "zakręcić" czy "zastraszyć".

Ale tak naprawdę wybór i opinia na temat kogoś, czy to na mój temat, czy na inna osobę zostawiam Wam. Bo myślę, że większość z Was jest rozsądna i wie lepiej, nie z tego kto co mówi (np z tego co ja napisałem) ale z tego co zauważa i obserwuje. Ale jeśli kogoś uraziłem swoim komentarzem, to przepraszam. To są moje odczucia i obserwacje.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Lut 2012, 13:23 
Dołączenie:
Październik 2010
Druidamus napisał(a):
Ostrzegał, że napisze na mnie raport i że zostanę usunięty z listy osób, które przyczyniły się do rozwoju polskiego SL (a jest taka lista?ktoś coś takiego widział?).

Kiedyś robili listę i chyba wywiady z osobami, które coś robiły w SL. Nawet mi proponowali wywiad ale odmówiłam. Możliwe, że o usunięcie z tej listy chodziło. Zainteresowałam się projektem ale nauczona doświadczeniem najpierw wolałam zebrać opinie o nim i poczekać zanim się zaangażuje w jakikolwiek sposób.

Mnie śmieszyło najbardziej monitorowanie przez to środowisko moich działań w pewnym okresie na mojej parceli i w mojej grupie. Przy okazji wyrażę smutną refleksję - szkoda, że ta energia nie mogła iść w stronę fajnej współpracy a skupiła się na próbach podporządkowania. I nadal sądzę, że wykorzystywanie na małej działce 512 m2 - która dla konta premium jest darmowa, bardzo słabo wykonanego pomnika dla ofiar jednej z najwięszych tragedii w historii Polski dla kreacji trafficu (żeby iść dalej trzeba było należeć do grupy, miejsce jest umieszczone w Destination Guide) jest oburzające. Przestanę narzekać jak działka będzie miała minimum 2048 m2, pomnik i miejsce będzie wykonany porządnie na zlecenie u bardzo dobrego polskiego kreatora a teren graniczący z działką nie będzie miał ograniczenia wstępu na grupę (nie wiem jak jest teraz z dostępem bo dawno nie byłam). Wtedy można mówić o upamiętnieniu a nie tanim sposobie zyskania zwiedzających. W tym przypadku lepiej nie robic nic niż tak źle.

Edit
Co do gróźb to chyba normalny styl rozmowy w tym kręgu. Po napisaniu co myślę na forum dostałam IM z kategorycznym nakazem przeprosin oraz wycofania tego co napisałam. Kierunek rozmowy zmierzał ewidentnie w kierunku gróźb oraz urojeń, więc rozmówca został zablokowany. Urojenia polegały na tym, że zostałam obwiniona o bana. :) Skoro rozmowa zmierzała w kierunku tłumaczenia, że nie jestem wielbłądem to nie ma sensu rozmawiać dalej. Jak decyduję się coś napisać to nie zamierzam się z tego wycofywać, chyba że popełnię pomyłkę. Niestety tu nie ma mowy o pomyłce a zachowanie rozmówcy wręcz utwierdziło mnie w przekonaniu, że nie chcę mieć z tym człowiekiem nic do czynienia.

Edit 2

Cytuj:
może jego sposób jest dla dobra polskiego SLa

Nie dajmy sobie wciskać tych bajek. Projekt jest komercyjny i nastawiony na zarabianie. To jest jego celem a nie rozwój polskiej społeczności. Poprostu bez określonej grupy docelowej i możliwości ogłaszania w niej nie przyciągnie się potencjalnych zleceniodawców. Do tego trzeba się również wykazać pewnym portfolio. Na dokładkę koloryzacja jest ewidentna.

Cytuj:
Grupa PoziCiti została założona przez Mactelo Oppewall w 2008r. jej celem jest promocja wszystkiego co Polskie w Second Life w szczególności Poznania i Wielkopolski, oraz samego Second Life w Polsce oraz Europie, w tym celu współpracujemy bezpośrednio z LL oraz innymi firmami z realnego świata.

Oferujemy wsparcie dla nowych użytkowników SL, osób które chcą się w SL rozwijać oraz tych którzy w SL już dużo potrafią i chcą swoja działalność pokazać szerszej publice …

Jesteśmy także po to by wprowadzać do SL nowe firmy i ich produkty, tworzyć prezentacje obiektów już istniejących bądź planowanych w realnym świecie.

Współpraca z LL polega na wypraszaniu u nich zdjęcia bana. O żadnej innej nie słyszałam. Chyba, że chodzi o masowe wypełnienie Destination Guide swoimi miejscami. Nie słyszałam także o żadnych kursach budowania ani żadnych innych organizowanych przez nich aby nowi użytkownicy rozwijali umiejętności. Ok jest galeria ale to kolejne miejsce w Destination Guide bardziej niż realna pomoc. A efekt promocji polskości jest chyba przeciwny do zamierzonego skoro każdy ma się zastanawiać kilka razy zanim rozpocznie współpracę.
O jakości tworzonych produktów świadczy ten projekt:
viewtopic.php?f=1&t=7259&hilit=sojusz+lewicy&start=60
Zero zaangażowania społeczności, zero koncepcji. Przykład jak nie należy działać.

Działać w SL nie jest łatwo - trzeba dużo umieć albo współpracować z ludzmi, którzy dużo umieją. Jednak tutaj problemem jest głównie postawa wobec innych ludzi, która nie pozwala na współpracę i brak samokrytycyzmu.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Lut 2012, 07:16 
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Pavlo Boucher
Pomijając to jaki jest Pan Oppewall, stworzył świetne, historyczne miejsce ku pamięci Katastrofy Smoleńskiej, ku potomności. Więc tego mu odmówić nie można.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Lut 2012, 08:47 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Pav napisał(a):
stworzył świetne, historyczne miejsce ku pamięci Katastrofy Smoleńskiej, ku potomności

Identity Euler napisał(a):
wykorzystywanie na małej działce 512 m2 - która dla konta premium jest darmowa, bardzo słabo wykonanego pomnika dla ofiar jednej z najwięszych tragedii w historii Polski dla kreacji trafficu (żeby iść dalej trzeba było należeć do grupy, miejsce jest umieszczone w Destination Guide) jest oburzające

Jak widać zdania są podzielone 8)

Ku potomności? Świetne? Pav, nie daj się ponieść emocjom na poziomie czytelników tabloidów.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Lut 2012, 09:27 
Dołączenie:
Październik 2010
W Destination Guide jest 19 miejsc w kategorii Memorials. Można je pozwiedzać i samemu sobie wyrobić zdanie: http://secondlife.com/destinations/memorial

Lista wybranych miejsc poświęconych ofiarom wojen/katastrof:
1. WW2 Pacific - interfejs pokazywał mi błędnie wielkość landu i primów - wygląda na to, że to większość wyspy (być może Openspace).
2. World Trade Center Memorial - 21760 m2
3. 911 Memorial - 10 240 m2
4. Operation Enduring Freedom Memorial - 1024 m2
5. The Path To Freedom - 65 488 m2

Miejsce o którym mówisz zostało przeniesione z działu Memorials do International ---> Polish.
Nikt nie wymaga aby ktoś za własne środki utrzymywał cały sim. Jednak jest to najmiejsza działka wśród wszystkich Memorials. Mniejszej się nie dało zgłosić, ponieważ procedura przyjęcia do Destination Guide wymaga minimum 512 m2. Do tego nie można było (nie wiem jak jest obecnie) z niej przejść dalej bez wejścia do grupy. Na coś takiego nie wpadł żaden inny waściciel miejsca pamięci.
Nie jest to jedyne miejsce posiadane przez daną grupę, więc nie jest to jedna osoba, która wydaje oszczędności wyłącznie na tą okazję - wtedy nie czepiałabym się ani trochę. Czym innym jest wydanie swoich pieniędzy wyłącznie na miejsce pamięci lub w znacznej części, czym innym zrobienie miejsca pamięci jednym z wielu miejsc, które się ma po najniższych kosztach. Tu jest różnica.
To, że ktoś ma trudny charakter jestem w stanie zrozumieć a nawet współpracować, jednak tutaj problemem nie jest trudny charakter. Ja tego co robi Pan Oppewall zwyczajnie nie kupuję, ponieważ nie jest według mojej oceny prawdziwe. Sądzę, że wyjaśniłam to już wystarczająco.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Lut 2012, 10:09 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2008
nick w SL: Anka Sporg
Hej

A mnie zastanawia ikonka serduszka na pasku obok nazwy parceli. Jak się na nie kliknie mamy piękny opis: "Ta posiadłość pozwala na uszkodzenia. Możesz doznać tutaj urazu. Jeżeli zginiesz nastąpi teleportacja do Twojego miejsca startu." Czyli co, można sobie skakać do gardeł na terenie pomnika ? Po jaką cholerę ktoś (wszyscy zapewne domyślają się kto) zainstalował tam combat system ?

pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Mar 2012, 17:59 
Dołączenie:
Marzec 2011
nick w SL: Issabe Pixelmaid
Dlaczego na tym forum wypowiadają się wyłącznie osoby o zerowym dorobku w Second Life ?
Już SL-Express był bardziej rzetelny w swoich artykułach – tutaj mam wrażenie wypowiadają się jedynie ludzie którym w SL nie wyszło i swoje frustracje wylewają na innych.

Czy coś się zmieniło i opis tej strony: „Portal i forum o Second Life skupiający polską społeczność wirtualnego świata.” jest nieaktualny ?
Bo jak tłumaczyć to że główno pisząca tu panna Identity Euler, w dodatku jak widzę wspierana przez moderatora, pisze prawie wyłącznie o końcu Second Life, polecając „konkurencyjne” kitely ? – oczywiście konkurencyjne wyłącznie w jej mniemaniu :-)

By skorygować te parę bzdur które ów Pani napisała a o zgrozo moderator zamiast sprostować zestawia je z głosem pozytywnym od Pav, informuję że Miejsce Pamięci secondlife.com/destination/polish-memorial---smolensk-2010?lang=en-US
Zajmuje powierzchnię 672 m2 lecz co ważniejsze używa 490 prim – spytajcie ów „ekspertki” ile należy mieć ziemi by móc ów 490 prim postawić …
Na działce o powierzchni 512 m2 nie dało by się postawić nawet wieńca który stoi pod pomnikiem – składa się on z 96 kwiatów po jednym dla każdej ofiary – a zbudowany jest z 256 prim.

Ciekawe jest także to iż nieudolność Mactelo panna Identity przedstawia na przykładnie realizowanym nie przez niego a przez SLD, dokładniej przez jej kierownika Biura Medialnego i redaktora naczelnego sld.org.pl

No cóż, oczywiste jest to iż jak pisze panna Identity „Działać w SL nie jest łatwo - trzeba dużo umieć albo współpracować z ludzmi, którzy dużo umieją.” Tylko że ta pani się do ludzi z wiedzą nie zalicza – niech poda choć jeden projekt który jej wyszedł i nie mam na myśli wyjścia z SL :-P bo to jedynie potrafi i niech się nie dziwi że nikt jej w PoziCiti nie chce ani nie próbuje z nią rozmawiać – bo nie ma o czym.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Mar 2012, 19:05 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Creativity - jeżeli to nie jest udany projekt, to nie stanę w obronie Identity.

A co do Kitely to też jestem zdania, że to jest jedna z alternatyw dla SL.

I co ma ten wieniec, że aż 256 primów posiada? Same róże by się na 512 metrach zmieściły. I nawet byłoby kilkanaście primów wolnych.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Mar 2012, 19:09 
Dołączenie:
Październik 2010
Dziękuję Issbe za doprecyzowanie wielkości działki. Przepraszam za pomyłkę wynoszącą 160m2. Doprawdy zmienia to diametralnie wielkość działki. Z szacunku do tego tematu na tym zakończę.

Issbe odnieś się może do wypowiedzi założyciela tematu. Pewnie miał jakieś zwidy jak to pisał prawda? No bo przecież niemożliwe, żeby to nie była insynuacja - osoba prowadząca interesy z wychwalanym przez Ciebie właścicielem została oszukana. Śledząc Twój kierunek myślenia zaraz napiszesz, że to moja manipulacja. Ale to normalne - w Poziciti mania prześladowcza jest na porządku dziennym.

Wspieram kreatywność i różnorodność. Będę polecała co mi się podoba. Niestety nie będzie to Poziciti. Zapracowało sobie na dokładnie taką negatywną opinię jaką ma u wielu osób.

Na temat projektu o którym wspominasz nie wypowiadałam się ja. Był link do wypowiedzi i jeśli poczytasz dobrze było tam wiele uwag. Czasami warto zastanowić się nad krytyką i wprowadzić zmiany. Brak wprowadzania zmian na każdą krytykę to też strategia ale śmieszne jest wówczas wypowiadanie się na forum w obronie czegoś czego wybronić się nie da.

SL się zmienia - nie bez przyczyny LL przestało podawać dane. W sytuacji obecnej najlepiej traktować je jako platformę do poznania fajnych ludzi, z którymi projekty można robić również poza SL. Świat wirtualny cały czas ewoluuje i przekrzykiwanie się w udanych projektach pozbawione jest sensu.

A Ty Issbe broń tego Poziciti na tonącym statku własną piersią do upadłego. Właściciel będzie ci wdzięczny. Zwłaszcza, że zakazuje swoim pracownikom wypowiadania się na forum. Zrobiłeś mu niedźwiedzią przysługę odświeżając ten wątek chociaż można sądzić, że zgodnie z zasadą "nieważne co mówią ważne aby mówili" jest to Twoim celem. Może kilka osób dzięki temu odwiedzi Poziciti. ;)

Edit

projekt napisał(a):
Creativity - jeżeli to nie jest udany projekt, to nie stanę w obronie Identity.

Projekt dajesz się Issbe wmanewrować w odwracanie uwagi. ;) Nie jest problemem to czy miałam udany projekt czy nie. Nie trzeba być krawcem, żeby powiedzieć że ubranie jest źle uszyte albo kolory źle dobrane.
Nie przypominam sobie sytuacji aby ktoś zarzucił mi, ze go w projekcie oszukałam, nie zapłaciłam za jego prace czy coś podobnego, a to jest głównym tematem tutaj. Chodzi o wiarygodność. Wielu długoletnich Rezydentów SL odradza współpracę z daną osobą i żaden adwokat tu nic nie pomoże. Stąd próby odwracania uwagi od tematu i skupiania się na mało istotnych szczegółach.

Ostatnio edytowany przez Identity Euler, 03 Mar 2012, 19:52, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Mar 2012, 19:39 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Issbe napisał(a):
Dlaczego na tym forum wypowiadają się wyłącznie osoby o zerowym dorobku w Second Life ?

Na tym forum, jak i na każdym innym, wypowiadają się przeróżne osoby. Stąd między innymi nazwa tego rodzaju platformy komunikacji - miejsce tu mogą znaleźć i wybitni organizatorzy, i świetni twórcy, i zwykli użytkownicy, i kompletne miernoty. Każdy ma prawo się wypowiedzieć, czego dowodem są chociażby twoje posty.

Issbe napisał(a):
tutaj mam wrażenie wypowiadają się jedynie ludzie którym w SL nie wyszło i swoje frustracje wylewają na innych.

Nazwiska proszę. Uwagi ogólne nadają się do podcierania tej części ciała, która nie jest już plecami. Podaj nicki tych frustratów, daj im szansę wykazania się dorobkiem albo wykończ ich. Trochę krwi ubarwi każde forum.

Issbe napisał(a):
główno pisząca tu panna Identity Euler, w dodatku jak widzę wspierana przez moderatora

Nie znam słówka "główno", to pewnie jakiś regionalizm?
No i nie wspieram Identity. Tak, zgadzam się z częścią jej wypowiedzi, ale mam do tego prawo. Bycie moderatorem to jedynie funkcja, przede wszystkim jestem użytkownikiem forum i mogę głosić tu własne zdanie. Zwykle się powściągam, bo mnie dość dobrze wychowali.

Issbe napisał(a):
Zajmuje powierzchnię 672 m2 lecz co ważniejsze używa 490 prim

Chyba nie do końca liczba primów i metrów kwadratowych była w tym wątku najważniejsza.

Issbe napisał(a):
ów Pani

Issbe napisał(a):
ów „ekspertki”

Issbe napisał(a):
ów 490 prim

Co to jest ÓW? Jakieś zwierzę, figura geometryczna, symbol?
Jeżeli chodzi o "ów" w znaczeniu "ten", powinno się to słowo odmieniać jak każde inne. Tak więc OWA pani, OWEJ ekspertki, OWE 490 prim(ów), primy też powinno się odmieniać.
Ja rozumiem, że wrzucanie w wypowiedź "ów" ma dodać owej wypowiedzi mądrości i zapewne elegancji, ale warto przy okazji znać zasady języka i nie robić z siebie prostaczka.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Mar 2012, 20:11 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Issbe napisał(a):
A ty przepraszam skąd się urwałeś? Jestem w SL prawie pięć lat i jakoś Cię kurcze nie kojarzę, nic a nic? To co najmniej dziwne, by nie rzec podejrzane. Jeszcze bardziej podejrzane jest, że nie atakujesz założyciela wątku tylko Id. Co ty jesteś? A wiem... żywa reklama Poziciti :D
Nagle ni stąd ni zowąd pojawia się ktoś, kto napisał 10 postów na forum i śmie zadawać takie pytania. Weź zrób coś dobrego dla innych, zapomnij hasła logowania na to forum, czy coś? :D

Madelaine napisał(a):
miejsce tu mogą znaleźć i wybitni organizatorzy, i świetni twórcy, i zwykli użytkownicy, i kompletne miernoty. Każdy ma prawo się wypowiedzieć, czego dowodem są chociażby twoje posty
Święte słowa :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Mar 2012, 20:22 
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Deso Ersetu
Zuo napisał(a):
Issbe napisał(a):
Weź zrób coś dobrego dla innych, zapomnij hasła logowania na to forum, czy coś? :D

Eeee... ja ostatnio zapomniałem. I co? I nic, bo jest jeszcze możliwość przypominania haseł :) A co, skoro i tak już się offtop zrobił, to sobie coś napisałem. Bo jeszcze przypadkiem pomyślelibyście sobie, że zniknąłem. Wiecie jak to jest. Niektórzy znikają bez słowa. Inni się żegnają, a mimo to nie znikają. Jeszcze innych porywają kosmici. Niektórzy z kolei chcieliby zniknąć, a nie wiedzą jak. Takie to wszystko zagmatwane.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Mar 2012, 20:25 
Dołączenie:
Marzec 2011
No i o tym mówiłem, niedouczeni ala eksperci :
projekt – skoro uważasz ze creativity to cos udanego to bądź łaskaw podać mi link do tego miejsca bo ja chyba jestem ślepy
jeśli kitley jest alternatywa to się tam przenieś i pisz na forach dotyczących kitley – szerokiej drogi
Dlaczego ten wieniec ma aż tyle prim ? pewnie dlatego że jest zrobiony z dbałością o detale, a nie z myślą o oszczędzaniu, no i możesz go zobaczyć odwiedzając to miejsce – od tego powinieneś zacząć przed napisaniem czegokolwiek – a gdy już tam będziesz poklikaj sobie na tych kwiatach może się zdziwisz …

Identity & projekt – sam wieniec 256prim wiec by go postawić w SL poza płatnym kontem musieli byście rozszerzyć je o 2.048 m2 (+15 USD/miesiąc) a jeśli chcieli byście ustawić wszystko tak jak jest teraz to potrzebne było by 490 prim a więc swoje konto musielibyście rozszerzyć o 4.096 m2 (+25 USD/miesiąc)

Dlaczego tak ? wyjaśniam bo wiem że powyższe nie jest dla was łatwo przyswajalne, owszem 490 prim można postawić już na działce 2.560m2 jednak plan płatności Tieru jest jaki jest i by mieć działkę tej wielkości płacić trzeba za 4.096m2

Co do założyciela tematu nie mogę się wypowiadać bo nie wiem o co chodzi a nie jestem tobą.
Moim zdaniem sprawy ludzie powinni załatwiać między sobą a nie na forach tym bardziej na forum którego druga strona nie używa ani nie czyta . Jeśli przeszukasz forum znajdziesz pare pochwał C Niski dotyczących PoziCiti – wówczas go nie wspierałaś.

Madeleine – zatem powinna obsługiwać forum języka polskiego

Zuo – nie ważna jest ilość postów, na tym forum nie warto pisać – może podasz mi jakiś adres twojego osiągnięcia w Second Life ?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Mar 2012, 20:33 
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Deso Ersetu
Bu bu bu. Jeśli już się chcesz licytować z Identity lub Zuo na 'osiągnięcia', to może warto byłoby coś ze swojego dorobku przedstawić.
Tak sobie tylko głośno myślę.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Mar 2012, 20:34 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Issbe napisał(a):
Madeleine – zatem powinna obsługiwać forum języka polskiego

Jestem moderatorem polskiego forum, wystarczy, żeby doceniać dbanie o język polski i tępić nieudolne posługiwanie się nim.

Ponieważ użytkownik Issbe uporczywie drąży off top - tak, kwestia metrów kwadratowych i primów w wieńcu jest tematem pobocznym - wątek lada chwila zostanie podzielony.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Mar 2012, 20:36 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Issbe napisał(a):
No i o tym mówiłem, niedouczeni ala eksperci :
Uuuuu... Będzie ciekawie :D
Issbe napisał(a):
bądź łaskaw podać mi link do tego miejsca bo ja chyba jestem ślepy
Jesteś. Wisi informacja o zawieszeniu działalności.
Issbe napisał(a):
Zuo – nie ważna jest ilość postów, na tym forum nie warto pisać – może podasz mi jakiś adres twojego osiągnięcia w Second Life ?
Jesteś za krótko w SL aby to pamiętać. Ważne, że pamiętają to inni ;)

A ty możesz mi podać przykład jakiegoś osiągnięcia? Coś trochę bardziej spektakularnego od znalezienia 3l$ w Poziciti? Czym tak bardzo chwalisz się w profilu? :mrgreen: No tak, jesteś jeszcze jego żywą reklamą. Nosisz tablice? Przebierasz się za zajączki, misie, klauny, tego typu sprawy? Nie? A może powinieneś?
Deso napisał(a):
bo jest jeszcze możliwość przypominania haseł
Załóżmy, że taka opcja nie istnieje :P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Mar 2012, 20:46 
Dołączenie:
Październik 2010
Poproszę o jakiś link do dobrego wydarzenia organizowanego przez Poziciti. Coś na miarę tego albo więcej:

Miło było Issbe ale znudziłam się już.

Niestety ani z SL ani z tego forum nie znikne także polecam Tobie melise albo spacery. Może podczas tego drugiego jakimś cudem zaczniesz myśleć.

Edit

Skoro się Issbe produkujesz tak na forum może zwróć uwagę Mactelo żeby w końcu zmienił ustawienia w swojej grupie, ponieważ ludziom zabiera pieniądze (grupa zabiera, środki być może trafiają do LL stąd właściciel może nie być świadom). Należy zmienić ustawienia w płatności za ziemie od osób należących do grupy - tak zakładam, ponieważ nie mam ochoty sprawdzać. Chociaż tyle dobrego z tego będzie, że nowi w SL przestaną mieć minusowe konta przez grupę Poziciti. Zdecydowanie działa to negatywnie na "new user experience" a na nowych użytkownikach, niczego nieświadomych grupa ta buduje głównie swoją liczebność. Zdarza się, że przez to zakładają nowe konta. Znowu dołączają do grupy i tak w kółko.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Mar 2012, 21:14 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Niestety ani z SL ani z tego forum nie znikne

I ja się podłączę pod to forum. Nie będzie nas eSeLowy roczniak edukował.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Mar 2012, 21:26 
Dołączenie:
Marzec 2011
Nie zamierzam - was się nie da edukować :idea:
Nie jestem także rzecznikiem PoziCiti jak ktoś ma do nich pytanie to niech do nich pisze ...

Panno myśląca inaczej nie denerwuje się - nie wiem w jakim miejscu dostrzegłaś moje zdenerwowanie - śmieszna jesteś i śmieszną zostaniesz - a w prezentowanym pokazie mody byłaś jedynie tłem :-) .

Tak więc piszcie sobie bzdury dalej i budujcie zamiast rzetelnego protalu - kółko wzajemnej adoracji tym co w SL wyszło jedynie wyjście :-D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Mar 2012, 21:30 
Dołączenie:
Październik 2010
Nie rozumiesz - ludzie piszą do Mactelo a on ich ignoruje. Mało mnie interesuje co o mnie sądzisz ale mimo wszystko wierze w ludzi i sądzę, że nawet Ty mógłbyś się w końcu okazać społeczności przydatny. :)

Potrząśnij w końcu Mactelo aby przestał szkodzić nowym użytkownikom SL. Ja do niego nie będę pisać. Mam uczulenie na narcyzów.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Mar 2012, 21:31 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Nas się da edukować. Robią to użytkownicy, którzy mają większy staż od nas. A Ty go nie posiadasz, co wyraźnie widać w Twoim profilu.

Tak samo nie wiesz, co się w Second Life dzieje.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Mar 2012, 21:32 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Spadaj, Issbe. Nie stać cię na merytoryczną dyskusję, więc pozostajesz ledwie trollem. Mało zdolnym, nikomu nie podniosłeś ciśnienia.

Jęki o kółku wzajemnej adoracji wydają z siebie tutaj nieliczni, którzy dziwnym zbiegiem okoliczności nie mają nic do powiedzenia, poza nazwaniem nas bandą nieudaczników. Nie jesteś oryginalny, co mnie specjalnie nie dziwi.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Mar 2012, 21:32 
Dołączenie:
Marzec 2011
załóż klub ignorowanych - dołączy parę osób z tego forum i tyle :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Mar 2012, 21:34 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Issbe doąłczył do mojej listy ignorowanych, ponieważ odpowiadam mu: EOT :D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Mar 2012, 21:37 
Dołączenie:
Październik 2010
A ja ciągle czekam na konstruktywną propozycję dotyczącą rozwiązania problemu, z którym borykają się nowi użytkownicy po dołączeniu do grupy Poziciti.

Tu opis problemu: viewtopic.php?f=5&t=8041&p=73956&hilit=poziciti#p73956

Edit

Tak na marginesie to sądzę, że rozmawiamy z alter ego Mactelo. Co kogoś obchodzi nie jego projekt, zwłaszcza że się od niego teraz dystansuje. Nikt tak zaciekle nikogo nie broni bez poczucia doświadczenia osobistej urazy. Chociaz zdarzają się przypadki kliniczne.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Mar 2012, 21:54 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
A jednak z tym klaunem trafiłam ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Mar 2012, 21:59 
Dołączenie:
Marzec 2011
Identity jak poczytasz ze zrozumieniem jeszcze raz wszystkie powyższe moje posty to może w końcu zrozumiesz że nikogo nie bronie a jedynie koryguje bzdury które wypisujesz ...

ale już tych z marginesu nie skomentuje - głupsza jesteś niż można by było sądzić :shock:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Mar 2012, 22:07 
Dołączenie:
Październik 2010
Proszę Państwa, ponieważ Poziciti ignoruje prośby o zaprzestanie pobierania L$ z grupy a osoba związana z grupą i świetnie zorientowana oraz mająca kontakt z właścicielem odżegnuje się od rozwiązania sprawy informuję, że jeśli czujecie się oszukani możecie zaraportować osoby, które Was oszukują. W menu przeglądaki SL -Pomoc - Złóż raport o nadużyciu. Może to zobliguje odpowiedzialnych za taką sytuację do działania.

Ponieważ Issbe jest niczym więcej jak trollem ignoruję jego dalsze wypowiedzi.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Mar 2012, 22:53 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
Rozwiązałem zagadkę :)
Pan Iss to kolejny alt pana Mactelo :) - Narcyza z Pozicity

Jak w większości przypadków nie słyszałem o nim, może dlatego, że jest tylko altem i niczego jako alt nie dokonał ;)> Albo jeśli dokonał to tylko w świecie PoziCity.

Większość uczestników tej dyskusji zrobiło więcej dla polskiego SL w ciągu jednego miesiąca, niżeli pan Iss czy pan Mactelo w ciągu całej swojej działalności SL. Czemu tak myślę? Ponieważ ta większość robiła dla innych, bez próby wykorzystywania innych.

Nie przypominam sobie aby oba panowie uczestniczyli w czymś wielkim dla polskiego SL. W sumie ja tez nic nadzwyczajnego nie dokonałem, ale nie szczycę się tym, że ktoś mniej zarobił. A jak mniej zarobił, więc nic nie zrobił dla polskiego SL. Ciekawą miarą mierzysz Iss. Kto więcej zarobił tym więcej zrobił dla polskiego SL. Kurde skąd ja to znam? AAAch już wiem... polityka tak działa.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Mar 2012, 23:43 
Dołączenie:
Marzec 2011
Słabą masz pamięć :-P
Mactelo jak również i ty i moderatorka uczestniczyliście wspólnie w naprawdę fajnym projekcie jakim był kalendarz na akcję WOŚP - dla przypomnienia: http://www.druidamus.nago.pl/

Słowem nie wypomniałem o zarobkach, które ciebie jak widać bolą strasznie - ale trudno zrobić na podróbkach więc radzę zmienić profil działalności lub myśleć coś własnego - może i ty wówczas zaczniesz zarabiać :idea:

Co ja zrobiłem ? Myślę że wiesz ale wolisz na tym forum jak reszta "myśleć inaczej"

W woli przedstawienia to nie kryję się ze swoimi realnymi danymi : Nazywam się Piotr Polanka - zresztą moje konto na my.secondlife jest powiązane z kontem na Facebooku , więc kto chciał się dowiedzieć ten wie .

Ktoś tu z was przyzna się do swoich prawdziwych imion i nazwisk ? Nie sądzę 8-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Mar 2012, 00:05 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Issbe napisał(a):
Ktoś tu z was przyzna się do swoich prawdziwych imion i nazwisk ?

Czuję się zażenowana. Chyba nie o to osiągnięcie - podanie swoich realnych danych - komukolwiek w tym wątku chodziło.

Rozmydlaj, rozmydlaj dalej 8)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Mar 2012, 00:07 
Dołączenie:
Październik 2010
No sądziłam, że już bardziej żadna wypowiedź mnie na forum dzisiaj nie rozbawi. Takie dane nie są w żaden sposób weryfikowalne. Tanie zagranie na wyłudzenie danych.

No to już wiem co jest wyznacznikiem osiągnieć dla polskiej społeczności w SL - naga fotka w kalendarzu. Dziękuję za informację o którą prosiłam. :)

A nowym w grupie Poziciti tymczasem nadal się konta minusują. Idealny przykład prospołecznej postawy i dbałości o rodaków w SL.

Omijam wszystko co się wiąże z Poziciti więc nie jestem na czasie. Nadal sprzedajesz te gotowe okropne włosy Issbe? Nie wiem może od tego czasu nauczyłeś się czegoś? Jeśli ci na to czas pomiędzy obszczekiwaniem innych ludzi na forum i śledzeniu ich na ich własnych posiadłościach pozwolił. Nie widzę Twojego sklepu na Marketplace. Za to wyroby Druidamusa znalazłam tam bez problemu i nie widziałam nigdzie takich, których mogłby być podróbkami. Może zamiast rzucać pomówienia czas przedstawiać fakty albo zamilknąć aby nie robić z siebie idioty Panie "Piotrze".

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Mar 2012, 08:24 
Dołączenie:
Marzec 2009
nick w SL: Pandemonium Alex
Miałam się nie wypowiadać, ale że temat znowu wrócił…
Issabe na 512 sqm można wsadzić 15.000 primów. Żadna rewelacja musza być tylko spełnione pewne warunki.
A pan z Pozi to na pewno doskonale potrafi operować donate i tym, co daje mainland.
Cóż w końcu to on jak zaczynałam na SL bez ostrzeżenia wycofał mi donate i mało, co wszystkiego nie straciłam.
A pomnik to chwyt marketingowy nic dodać nic ująć.

Issabe jak dla mnie to jesteś wcieleniem Moctelo. Wszyscy wiedza ze nikt tak jak on nie tworzy altów na pęczki.
Osobiście radze wszystkim nowym omijać grupę Pozicity.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Mar 2012, 11:14 
Dołączenie:
Listopad 2010
nick w SL: Kazuhiro Swords
Issbe napisał(a):
Słowem nie wypomniałem o zarobkach, które ciebie jak widać bolą strasznie - ale trudno zrobić na podróbkach więc radzę zmienić profil działalności lub myśleć coś własnego - może i ty wówczas zaczniesz zarabiać :idea:

Dru i podróbki? Smieszne. Jego produkty sa bardzo oryginalne i dobrej jakosci.

Issbe napisał(a):
Co ja zrobiłem ? Myślę że wiesz ale wolisz na tym forum jak reszta "myśleć inaczej"

Ty zaś wlasnie nie wymysliles NICZEGO własnego, posiadasz tylko jakiś żałosny sklepik opanowany przez Mactelo (o ile sam nim nie jestes) w ktorym wszystko co jest, to Affiliate vendory... Z reszta, wszystko co sprzedaje Mactelo, to tez Affiliate vendory.

A. Zapomnialem, ze masz przecież wielkie osiągniecia: "nie stac mnie jeszce na zdjecie w profilu (10L$) ale mam juz 3L$ z money tree PoziCiti".

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Mar 2012, 11:39 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
poczekaj napisał(a):
masz przecież wielkie osiągniecia: "nie stac mnie jeszce na zdjecie w profilu (10L$) ale mam juz 3L$ z money tree PoziCiti".

Też mi osiągnięcie. Jako młody awatar zdobyłam na money tree (nie w Poziciti 8) ) znacznie więcej i jakoś nie miałam potrzeby ogłaszania tego całemu światu.

A swoją drogą we Freebiesowie też można zdobyć kilka L$. Chyba sobie założę alta z panegirykiem na moją cześć w profilu :mrgreen:

Zmartwiliście mnie trochę tym stwierdzeniem, że Issbe to sam Mactelo. Spodziewałam się po twórcy Poziciti chyba czegoś więcej.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Mar 2012, 17:42 
Dołączenie:
Październik 2010
Mnie się przypomniała anegdota z slowego życia wzięta. Osoba będąca w grupie Creativity chciała pomóc znajomemu w rozreklamowaniu imprezy (znajomy nie był związany nic a nic z projektem) no i wkleiła nieszczęsnego slurl w grupie Poziciti. Slurl był w kompletnie inne miejsce niż Creativity i nic o tym nie wiedziałam bo w żaden sposób mnie ani projektu to nie dotyczyło. Do akcji przystąpił sam Mactelo - posypały się gromy na niczego nieświadomą osobę, ponieważ w jej profilu znalazł grupę Creativity. Spytał czy to ja uczę spamować - założył prawdopodobnie, że slurl był do Creativity. Osoba opuściła grupę i z tego co pamiętam dostała bana na Poziciti. Ponieważ w rozmowie pojawił się mój temat i Creativity dostałam informację o tym incydencie. Gdyby to była inna osoba prawdopodobnie napisałabym na IM, że zaszła pomyłka i niepotrzebnie jest taka afera. W tym przypadku byłoby to stratą czasu.

Jakie stąd wnioski? Ktokolwiek związany z projektem Creativity jest narażony na zły humor pana Mactelo. Ktokolwiek będzie bronił mnie albo projektu narazi się na niszczącą propagandę czy to na forum czy na IM. Ktokolwiek będzie krytykował co robi Mactelo będzie niszczony. Nieważna jest argumentacja. Z założenia wszystko co jest poza Poziciti nie ma prawa głosu.

Omijajcie Poziciti szerokim łukiem. Szkoda czasu na awatary puste duchowo, emocjonalnie i moralnie. To moja ostatnia wypowiedź w tym temacie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Mar 2012, 23:42 
Dołączenie:
Marzec 2010
Jeżeli Issbe to faktycznie Mactelo, to gratuluję. Niektórzy na prawdę muszą nie mieć swojego życia, aby wymyślać takie intrygi i stosować takie chwyty. Porażające. :roll:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 06 Mar 2012, 21:00 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
Issbe napisał(a):

To, że część moich produktów jest utrzymane w stylu niektórych producentów, to nie znaczy że są podróbkami. Zaznaczam w stylu, czyli w kolorach srebra, czerni i materiałach srebro i skóra czy kryształ. Lubie ten styl i jestem zafascynowany produktami wielu twórców. Chciałbym osiągnąć ich poziom, ale daleko mi do nich. Ale ani nie sculptuje, a tylko czasem tworze tekstury. Ale jeśli już tak bardzo wdrożyłeś się w porównanie moich produktów do innych to wiedz, że niektórzy z nich też kupują w sklepach ze sculptami i teksturami gdzie ja. Może dlatego twierdzisz, że są podróbkami. Może dlatego, że w sklepie mam wystawione produkty, które bardzo dawno temu robiłem, jak wchodziła dopiero era sculptów. Poza tym, nie mam zamiaru konkurować z lepszymi twórcami ode mnie. Bo wole współpracować i pomagać, a nie nimi manipulować.

A jeśli chodzi o kalendarz, to że w nim byłem to nie jest wielkie osiągnięcie. Osiągnięciem było to, że ktoś to zrobił i ktoś to kupił. Osiągnięciem było zorganizowanie i prowadzenie wszystkich WOSP-ów oraz innych wielkich charytatywnych czynów dla dobra innych, a nie siebie samego. Bo ludzie poświęcali czas dla innych. Zresztą... nie jestem tu jedyna osobą, która ma takie, a nie inne zdanie o panu M.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Mar 2012, 20:14 
Dołączenie:
Styczeń 2012
Forum, to forum jest jak każde medium w Polsce i zapewne na świecie.. reprezentuje pewien sposób myślenia i postrzegania świata specyficznego dla danej grupy.. Zatem Mad Zuo Id projekt i wielu innych (niech się na mnie nie obrażą, że nie wymienieni są z nicku) reprezentują pewną socjologiczną postawe wobec reszty, mają swoje wzorce i kryteria.
Wpada nagle taki/a Issabe i próbuje ład zmieść z powierzchni ziemi i niestety się nie udaje. Argumenty mniej lub bardziej trafne ale nie o to chodzi. SL.pl jest społecznością o zwartych czytelnych zasadach. Większość poddaje się nim świadomie. Zatem ataki tollowania są mniej lub bardziej mniej udane, ale za to są przyczynkiem do samoistnych aktywacji na forum. Jak zwykle nie wiem po co to jest napisane prze mła ale cytując klasyka: "Czasem człowiek musi, bo inaczej się udusi"

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Mar 2012, 20:43 
Dołączenie:
Październik 2010
Chciałabym aby to było takie proste.

Issabe/Issbe jest dość specyficznym przypadkiem, ponieważ jest gadatliwy na forum. Podobnych jemu osób w SL jest bardzo dużo tylko one milczą. Być może doświadczenie nauczyło je, że publicznie szybko różne sztuczki wychodzą na jaw a być może są zbyt zajęte swoimi sprawami i umieją odpuścić aby zająć się tymi, których łatwiej zmanipulować.

SL* nie jest społecznością o jasnych i czytelnych zasadach. Pierwsze życie nie jest pod tym względem idealne a SL to czasami gorsza jego wersja. Przykro mi, że niektórzy czasem dość boleśnie dostają nauczkę a mają dobre intencje. Dotyczy to w szczególności projektów społecznych. Dlatego wolę czasami napisać na forum oczywiście moje subiektywne zdanie. Jeśli ktoś to przeczyta ale jednak się zdecyduje na coś to może mieć pretensje tylko do siebie jeśli się rozczaruje, ponieważ był ostrzeżony.

*SL.pl to zawężona grupa użytkowników SL, którzy piszą, ale czytających jest dużo więcej - nie oznacza to, że dla nich zasady są czytelne i jasne.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2012, 17:31 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Postanowilem sie podzielic tym jak sie dalej ta sprawa rozwinela. Otoz mialem rozmowe z Mactelo, w ktorej stwierdzil ,ze juz nie jest mi winien pieniedzy, poniewaz zalozylem ten temat. Dodatkowo teraz to ja mu jestem winny pieniadze, no chyba ze skasuje ten temat. Plus jakies inne grozby... co za dziecinada, a myslalem ,ze jest tylko oszustem.
Image

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2012, 18:54 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
O lol. Trzeba pogadać z Adminem, co by zrobić reklamę na głównej stronie.
Cytuj:
Jeśli Mactelo Oppewall jest ci winny pieniądze - napisz na forum, sytuacja się odwróci.

Pisz do LL, ze swojej strony proponuję akcję dodania sobie w podpisie takiego tekstu.
Cytuj:
Jeśli Mactelo Oppewall jest ci winny pieniądze, to znaczy, że TY mu je jesteś winny.

Więcej tutaj viewtopic.php?f=12&t=8181

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2012, 21:46 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
Takie działania pana M. to już są karalne. A może on chce zostać politykiem?

Dokładnie... zrób zrzuty ekranu IMów, dodatkowo kopie w notce, dodatkowo link do tego postu i wyślij wszystko do LL. Czas najwyższy zakończyć pewien etap polskiego SL związany z bezczelnością. To, że ktoś "ma pieniądze" nie znaczy, że może wszystko. To nie świat polityki RL, to SL i ono ma własne prawa. Ja też byłem w pewnym sensie zastraszony przez osobę wysłaną przez pana M. Ale od razu domyśliłem się, że to był jeden z altów.

POZDRAWIAM

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2012, 22:16 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Druidamus napisał(a):
To, że ktoś "ma pieniądze"

Z tego co pisaliście, grupa Mactelo pobiera opłaty od swoich członków. Ilu tych członków ma? Kilka tysięcy? Pewnie tak, nawet odliczając jego alty ;)
To całkiem ładny zarobek za nic.
Wie ktoś, czy przynależność do grupy daje jakieś wymierne korzyści? Poza świadomością, że się należy do sekty 8)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 31 Mar 2012, 19:05 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2012
nick w SL: PanteraPolnocy
Z tego co ja wiem, to nie. Chyba nawet żadnego notice nie było nigdy. I gdy mnie ktoś nowy pyta czy wiem, skąd on/ona ma ujemny bilans L$ sprawdzam najpierw, czy jest w grupie. Potem radzę wyjść i daję od siebie kilka L$, żeby mu/jej wyzerować licznik.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 31 Mar 2012, 19:57 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
pantera_polnocy napisał(a):
Z tego co ja wiem, to nie. Chyba nawet żadnego notice nie było nigdy

Pytam, bo moją znajomą spotkała taka mactelowa niespodzianka. Nie wiem po jaką cholerę się zapisywała do Poziciti, babska ciekawość ;), a ponieważ w SL bywa raz na kwartał, bardzo się zdziwiła, kiedy po zalogowaniu okazało się, że zamiast 10 L$ ma na koncie -7.

gdy mnie ktoś nowy pyta czy wiem, skąd on/ona ma ujemny bilans L$ sprawdzam najpierw, czy jest w grupie

Też tak zrobiłam :) Chociaż ona nie nowa ;)

Z tego co mówiła, na gorąco napisała do niego notecard, pisząc coś o złodziejskiej grupie... ale grzecznie na pewno, bo to dobrze wychowana awatarka 8)
Reakcja Mactelo przeszła jej najśmielsze oczekiwania, została na IM nazwana oszustką, oskarżona o to, że kręci i że napisała tylko po to, żeby robić zamieszanie. Ale przy okazji dowiedziała się, że członkowie grupy są często nagradzani.

No i zastanawiam się teraz, jakież to nagrody. Uśmiech prezesa? :mrgreen:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 31 Mar 2012, 20:04 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2012
Strzelam, że to te koniczynki. ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 31 Mar 2012, 21:35 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
Madelaine napisał(a):
Ale przy okazji dowiedziała się, że członkowie grupy są często nagradzani.
Pewnie dowiedziała się tego od alta pana M.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 31 Mar 2012, 21:46 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Nie. Dowiedziała się od Mactelo. Tak pisałam, dość wyraźnie 8)
Madelaine napisał(a):
Reakcja Mactelo przeszła jej najśmielsze oczekiwania, została na IM nazwana oszustką

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 31 Mar 2012, 21:56 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
aaa, że niby taka nagroda :P???

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Kwi 2012, 00:53 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Czy w opisie grupy powinna być informacja, na co są pobierane pieniądze i że są one pobierane? (prócz tego, że pewnie z automatu można to wyczytać - tak wnioskuję czytając wątek)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Kwi 2012, 02:03 
Dołączenie:
Marzec 2010
Madelaine napisał(a):
Pytam, bo moją znajomą spotkała taka mactelowa niespodzianka. Nie wiem po jaką cholerę się zapisywała do Poziciti, babska ciekawość ;), a ponieważ w SL bywa raz na kwartał, bardzo się zdziwiła, kiedy po zalogowaniu okazało się, że zamiast 10 L$ ma na koncie -7.

Powiedzcie mi, a od strony prawnej. Czy ktoś się orientuje, czy grupa powinna informować, że pobiera opłaty, czy moim (za przeproszeniem) psim obowiązkiem jest upewnić się czy będę oszukiwany?
Hmm... bo jeżeli jest to karalne i sytuacja znajomej Mad nadaje się pod paragraf Lindenowski przeciwko Panu Mactelo to może warto spróbować szerszym gronem? Tak tylko głośno myślę.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Kwi 2012, 07:40 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2012
No cóż, moje zdanie o tym forum jest powszechnie znane i wielce niepochlebne  Więc to będzie pierwszy i zarazem ostatni mój wpis tutaj. Zmusza mnie do tego fakt że pan Codeee Nishi posunął się o krok za daleko (zapewne sądząc że zwyczajowo nic tu nie napiszę), dalej kłamie i co (nie dziwne) daje pożywkę najgłupszej części Second Life.

Zacznijmy od Codeee Nishi
Twórca X-Lang – poniekąd fajnego translatora za który tysiące osób w Second Life zapłaciło małą fortunę. X-Lang sprzedawany był po 500 L$ - twórca zapewniał o jego skuteczności i bezawaryjności, zapewniając darmowe upgrade itp. – Sam wspierałem ten translator także, poprzez udostępnienie go posiadaczom grupy POZICITI za jedyne 20L$ (480L$ taniej)

Dziś – a raczej od jakiś 2 miesięcy osoby które przypomnę wydała na ten produkt naprawdę spore pieniądze (łącznie ponad 12.000.000 L$) zostali z niczym – translator przestał działać a twórca zwinął się z Second Life.
Stąd zerwanie wszelkich z tym panem interesów z mojej strony – i o ile osoby które kupiły ten translator w POZICITI mogą liczyć na 100% zwrot pieniędzy ode mnie , osoby które kupiły translator za pełną kwotę bezpośrednio od Codeee Nishi i chcą odzyskać stracone pieniądze otrzymały już instrukcje „X-LANG - Recover Money” i będą musiały troszkę na nie poczekać, chyba ze Codeee Nishi zniknie także z adresu realnego – ale tak czy siak sądzę że za ten przekręt spotka go kara.

Co do innych, piszących brednie o naszych miejscach i mojej osobie – mam pytania: Skoro jesteście tak wytrawnymi znawcami Second Life, umkła wam przewałka Codeee Nishi? Dla was jest on osobą której wpisy należy szanować ? Nikt z was nie używał X-LANGa ? I nie był zmartwiony stratą 500L$ ? Czy może psiocząc na POZICITI sami kupiliście za naszym pośrednictwem translator i dostaliście ode mnie zwrot wydanych na niego pieniędzy …
I wreszcie snując domysły o mnie i moich działaniach – może rzetelniej i prościej było by po prostu odwiedzić mnie czy miejsca które tworze ? Może czasem wystarczy przeczytać opis grupy, miejsca itp. ?

Rozumiem że wychodzicie z założenia – nie czyta tego forum to mogę pisać brednie – i tak nie sprostuje – a jak coś napisze to nam wzrośnie oglądalność – no to macie – pewnie mój wpis pobije wszystkie wasze statystyki – o ile zostanie umieszczony w całości 

Zaskakujące dla mnie są jeszcze wpisy trzech osób :
Pandemonium Alex – że zabrałem jej donate bez ostrzeżenia – nigdy jej nie dałem żadnego donate, i nie łączyły mnie z nią żadne interesy - jedyny kontakt z tą osobą miałem przy okazji przebijania się w reklamie na wyszukiwarce Second Life gdzie złamała dane mi słowo i nasze wcześniejsze ustalenia.

Identity Euler – że bombarduje destination guide swoimi miejscami – czy ona naprawdę myśli ze ludzie zapomnieli jak to była w 7 niebie gdy jej miejsce znalazło się na tej bardzo elitarnej liście ? W dodatku starała się przy tej okazji wprowadzać użytkowników Second Life w błąd informując że jako pierwsza na tej liście się znalazła – choć moich miejsc było już tam kilka 

Tejże Identity Euler o miejscu pamięci – że na małej działce – co mam walnąć pomnik na 2 simy ? uwagi że taką działeczkę ma się za FREE przy koncie Premium już wyjaśnił Issabe - dla przypomnienia – co najmniej 2 takie działeczki potrzeba by wstawić sam wieniec - a dlaczego ma tyle prim niech sobie ludzie sami sprawdzą klikając na poszczególnych kwiatach …
Ta sama Identity Euler latała koło mnie podczas budowy tego miejsca – miała zorganizować zdjęcia z tamtych dni z całej polski które wstawił bym w album jaki miał się w tym miejscu znaleźć – oczywiście na gadaniu się skończyło, bo spostrzegła okazję do promocji swojego miejsca tworząc tablicę u siebie o której już dawno ślad wszelki zaginął – a mnie teraz absurdalnie oskarżając. Tylko o co ? Że miejsce cięgle jest choć minęły 2 lata?

Panna moderator także błyska tu wyjątkowym intelektem, no ale ma freebiesowo – oczywiście darmowe tylko z nazwy – bo chyba jest różnica między 0L$ a 1L$ - i to 100% ;)
I nawet mogę zrozumieć jej egocentryczne spojrzenie na forum – ale tolerowanie absurdalnych wypowiedzi Identity Euler o jej postulatach do władz POZICITI które, jak sama wspomina nie czytają tego forum – ta pani nigdy nie była członkinią tej grupy a jedyny jej cel to jej oczernianie - co z kolei nie przeszkadzało jej kopiować nieudolnie nasze działania. A już jej wpisy o zamykaniu dostępu do mojej ziemi wyłącznie dla członków mojej grupy są zabawne, może pamiętacie jak ta imitacja postawiła na swojej ziemi MONEY TREE ? wydzieliła wówczas kwadrat do którego mogli wejść wyłącznie członkowie jej grupy - by nie swoi nowi nie mogli zabrać ani 1L$…
W POZICITI faktycznie pobierane są opłaty – ich cel to właśnie odstraszenie nieuczciwych użytkowników botów/altów – Wysokość opłat to 1L$ na tydzień co jest małą cząsteczką kieszonkowego jakie otrzymują posiadacze naszej grupy, a to tylko jedna z kilkunastu okazji do zbierania lindenków dzięki tej najlepszej grupie w Polskim SL.
Skargi? Były aż dwie – jedna wysłana z maila stworzonego na ta okazję i wysłana z kawiarenki internetowej oraz przez Alta pani moderator – przedstawianego tu jako koleżanka - na obie odpowiedziałem w trybie błyskawicznym …

Komentarzy Druidamus Rau nie skomentuje bo przerasta on głupotą wszystkich pozostałych.

Zarzucono mi także że nie sposób się ze mną skontaktować – co jest naprawdę ciekawe, bo w Polskiej społeczności nie ma drugiego człowieka, który byłby tak szeroko dostępny dla tej społeczności – począwszy od profilu gdzie udostępniam wszelkie namiary poprzez strony internetowe POZICITI.com i MACTELO.com, na codziennych dyżurach w SL kończąc.

Ze swojej strony – zabłąkanych Internautów pragnę zaprosić na nasze strony: http://www.poziciti.com i do udziału w naszym Pozytywnym Konkursie Fotograficznym w którym, każdy uczestnik otrzymuje 30 L$, następnie za najlepsze zdjęcie tygodnia 100L$ a za naj naj fajniejsze 2.500L$.

A z okazji zbliżających się świąt życzę Wesołego Jajka! i zapraszam do 4 już dorocznego JAJ Malowania – w tym roku za najładniejszą pisankę płacimy 5.000 L$ a każdy uczestnik otrzymuje 100L$.

Zapewne mój post zaraz skomentuje (zaznaczone nic nie znaczące wycinki z pełnego tekstu) parę osobników „ceniących swoją prywatność” a tak naprawdę ukrywających swoje kiepskie realne życie frustratów, którym nawet w Second Life – cytując klasyka: „wyszło dobrze tylko wyjście z Second Life” – ale może choć paru z nich przemyśli swoje działania – i przestaną myśleć kategoriami: „jestem w SL 3 lata – jestem mądrzejszy od tego co jest w nim miesiąc” – bo to tylko ich urojone marzenie – Przeglądarka SL to łatwe w obsłudze narzędzie pozwalające budować i miejsca i miłe relacje z innymi ludźmi – Więc zamiast ściemniać i się wywyższać zacznijcie z niej korzystać a na pewno Polska część Second Life będzie piękniejsza.

Miłego SLowania

mactelo

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Kwi 2012, 10:16 
Dołączenie:
Listopad 2010
Pav napisał(a):
Madelaine napisał(a):

Powiedzcie mi, a od strony prawnej. Czy ktoś się orientuje, czy grupa powinna informować, że pobiera opłaty, czy moim (za przeproszeniem) psim obowiązkiem jest upewnić się czy będę oszukiwany?
Hmm... bo jeżeli jest to karalne i sytuacja znajomej Mad nadaje się pod paragraf Lindenowski przeciwko Panu Mactelo to może warto spróbować szerszym gronem? Tak tylko głośno myślę.

O tak, brutalna grabież 17 L$ co przelicza się na ~20gr. I to w przestrzeni paru miesięcy. Czytając ten watek straciłeś więcej pieniędzy na prąd, który pobiera Twój komputer...

projekt napisał(a):
Czy w opisie grupy powinna być informacja, na co są pobierane pieniądze i że są one pobierane? (prócz tego, że pewnie z automatu można to wyczytać - tak wnioskuję czytając wątek)

To, że są pobierane każdy może sam sobie sprawdzić w profilu grupy. Na forum już było parę razy to poruszane.

mactelo napisał(a):
Zacznijmy od Codeee Nishi
Twórca X-Lang – poniekąd fajnego translatora za który tysiące osób w Second Life zapłaciło małą fortunę. X-Lang sprzedawany był po 500 L$ - twórca zapewniał o jego skuteczności i bezawaryjności, zapewniając darmowe upgrade itp. – Sam wspierałem ten translator także, poprzez udostępnienie go posiadaczom grupy POZICITI za jedyne 20L$ (480L$ taniej)

Translator przestał działać nie z winy Codeee'go, tylko dlatego ze zmienił się translator google na którym ten skrypt się opiera. Poza tym, na prawdę nie wiem po co komu w SL translator, skoro od jakichś 2 lat jest wbudowany w przeglądarkę.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Kwi 2012, 11:04 
Dołączenie:
Marzec 2010
poczekaj napisał(a):
O tak, brutalna grabież 17 L$ co przelicza się na ~20gr. I to w przestrzeni paru miesięcy. Czytając ten watek straciłeś więcej pieniędzy na prąd, który pobiera Twój komputer...

Ok, ale te L$ (nie ważne jak duże) zabiera nam się bez zgody, wydając je na opłatę grupy w search bądź inne cele, a pieniądze na prąd, który pobiera mój komputer wydaję dobrowolnie, moją nieprzymuszoną wolą, więc albo nie widzisz różnicy, albo nie chcesz jej widzieć. ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Kwi 2012, 11:15 
Dołączenie:
Lipiec 2008
poczekaj, przeczytaj jeszcze raz moje pytanie, ale dokładnie. W sumie to nawet Pav o to samo spytał.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Kwi 2012, 11:19 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
mactelo napisał(a):
Tejże Identity Euler o miejscu pamięci – że na małej działce – co mam walnąć pomnik na 2 simy ? uwagi że taką działeczkę ma się za FREE przy koncie Premium już wyjaśnił Issabe - dla przypomnienia – co najmniej 2 takie działeczki potrzeba by wstawić sam wieniec - a dlaczego ma tyle prim niech sobie ludzie sami sprawdzą klikając na poszczególnych kwiatach …
To ja tylko przypomnę, że jeśli ma się kilka landów, kilka prim w tą czy w tamtą nie robi różnicy.

W kwestii merytorycznej, wiadomość jest dostępna dla każdego.
mactelo napisał(a):
No cóż, moje zdanie o tym forum jest powszechnie znane i wielce niepochlebne  Więc to będzie pierwszy i zarazem ostatni mój wpis tutaj. Zmusza mnie do tego fakt że pan Codeee Nishi posunął się o krok za daleko (zapewne sądząc że zwyczajowo nic tu nie napiszę), dalej kłamie i co (nie dziwne) daje pożywkę najgłupszej części Second Life.
Wiesz, takie przemówienia może i robią wrażenia na audiofilach, łowcach duchów tudzież ufo, homeopatach i fanatykach Apple. Mam uwierzyć, że nikt, z tej ogromnej grupy nie bywa na tym forum przynajmniej od miesiąca i słowa nikt nie pisnął na czele z Issabe? No proszę cie... :mrgreen: Są miejsca gdzie można wstawiać kit i takie gdzie lepiej go nie wstawiać. To należy do tych drugich. Pomyliłeś to miejsce tym - bo tam można wcisnąć wiele bzdur tak głupich, że głowa boli np, że kable USB też grają, a marka dysku ma odniesienie w brzeniu i Seagatey grają lepiej... Forum dla audiofilów 8-)

Chwila, przecież dziś Prima Aprilis :D

Ostatnio edytowany przez Zuo, 01 Kwi 2012, 11:33, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
PostPost został usunięty przez Madelaine 01 Kwi 2012, 14:00.
Nie podano
PostWysłany: 01 Kwi 2012, 13:57 
Dołączenie:
Listopad 2010
Pav napisał(a):
Ok, ale te L$ (nie ważne jak duże) zabiera nam się bez zgody, wydając je na opłatę grupy w search bądź inne cele, a pieniądze na prąd, który pobiera mój komputer wydaję dobrowolnie, moją nieprzymuszoną wolą, więc albo nie widzisz różnicy, albo nie chcesz jej widzieć. ;)

Moim zdaniem to jest tak, ze ta grupa należy do Mactelo i to on w niej ustala prawa i on w niej rządzi. TY, dołączając do takiej grupy godzisz się na to i akceptujesz ją taka jaka jest albo odchodzisz i tyle. Każdy może sobie taka grupe zalożyć i zabierać czy dawać ludziom pieniadze. Informacja o tym, czy są pobierane opłaty czy nie, nie jest tajna.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Kwi 2012, 14:59 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
mactelo napisał(a):
No cóż, moje zdanie o tym forum jest powszechnie znane i wielce niepochlebne

mactelo napisał(a):
daje pożywkę najgłupszej części Second Life

mactelo napisał(a):
przerasta on głupotą wszystkich pozostałych

mactelo napisał(a):
parę osobników „ceniących swoją prywatność” a tak naprawdę ukrywających swoje kiepskie realne życie frustratów

To dobry początek, popieram. Należy rozmówcę natychmiast ustawić na odpowiedniej pozycji. Z jednej strony nieco się dziwię, że zechciałeś napisać kilka słów tej bandzie przygłupich frustratów, z drugiej pełna jestem podziwu i wdzięczności za chęć niesienia kaganka oświaty. Aczkolwiek sądzę, że ciemnota tego nie doceni.

mactelo napisał(a):
pewnie mój wpis pobije wszystkie wasze statystyki – o ile zostanie umieszczony w całości

To doskonały tekst. Jak powszechnie wiadomo, wypowiedzi na tym forum podlegają ścisłej cenzurze, wszystko, co zostaje napisane nie po myśli admina, a zwłaszcza moderatora, znika w czeluściach sieci,a autorzy są surowo karani. Zaraz, nie wiedzieliśmy o tym? No to teraz już wiemy.

Acha, przy okazji - nie pobił.

mactelo napisał(a):
Panna moderator także błyska tu wyjątkowym intelektem

No cóż, taka już moja uroda, że błyskam. Biżuterii nie posiadam zbyt wiele, to chociaż sobie intelektem błysnę tu i owdzie...
Tyle, że ja nie panna. Od dawna nie. Ale doceniam próbę dostrzeżenia mego dziewczęcego wdzięku.

Błysnę jeszcze, żeby uspokoić rzesze zaniepokojonych awatarów - we Freebiesowie są rzeczy darmowe i takie, które kosztują 5 L$ (to 500% różnicy?). Nie jest to żaden sekret, cena pojawia się podczas zakupu. Większość przedmiotów wystawionych to rzeczy polskich twórców, to oni decydują, co ile będzie kosztować. Rzeczy przez nich wystawiane są pełnowartościowe, czasem stworzone tylko dla Freebiesowa, daleko im do ordynarnych freebiesów, których pełno jest wszędzie od co najmniej pięciu lat.
Na działce stało money tree, ścięte kilka miesięcy temu, ponieważ korzystali z niego nie ci, którzy w założeniu korzystać mieli. Nie miałam ochoty fundować kieszonkowego brazylijskim botom. Teraz można korzystać z campingu, płacącego niewiele, bo na tyle tylko mnie stać. Camping jest dla grupy Freebiesowo, która nie pobiera żadnych opłat, może to mnie trochę usprawiedliwia? 8)
Sama płacę za działkę, prowadzenie bloga i sklepu Freebiesowa nie przynosi mi żadnych dochodów, ma być po prostu przyjemnością. Więc niechże się pan zamknie w tym temacie, panie Mactelo, dopóki żaden awatar nie wychodzi z Freebiesowa z ujemnym stanem konta.

mactelo napisał(a):
Skoro jesteście tak wytrawnymi znawcami Second Life, umkła wam przewałka Codeee Nishi?

Ano umkła. Nie używam translatora, a Codeee nie jest moim przyjacielem, wzięła więc i umkła.

Z resztą primaaprilisowego wpisu dyskutować nie będę. Wolę gotować rosół.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Kwi 2012, 15:37 
Dołączenie:
Maj 2011
Witajcie.
Gwoli przypomnienia. Na secondlife.pl zarejestrowałam się w zeszłym roku. Od czasu do czasu, kiedy mam możliwość odsapnięcia od zabieganej rzeczywistości, przeglądam to forum ale nie zawsze mam ochotę komentować to co tu widzę. Tuż po pierwszej rejestracji zostałam niezbyt miło przyjęta na forum secondlife.pl, ponieważ ośmieliłam się wspomnieć o tym jak zostałam potraktowana w miejscu o nazwie Creativity, założonym przez jakąś panią która rzekomo miała być tam mentorem. Creativity już nie istnieje, ale wiem że nie cieszyło się zbyt dużą popularnością wśród Polskiem społeczności, ze względu na zachowanie niektórych osób pracujących tam.

W Poziciti jeszcze nie byłam ale mam koleżankę, która również miała jakiś problem z grupą Poziciti. Nie wiem jaki był to problem ale z tego co pamiętam to chyba właściciel tej grupy pomógł jej rozwiązać ten problem. Chyba, bo nie jestem pewna czy to był właściciel czy ktoś kto dla niego pracuje.

Proszę abyście mnie od razu nie atakowali za to, że tu dziś napisałam. Nie bronię pana Mactelo, bo nigdy nie miałam przyjemności spotkać go w Second Life czy też na żywo. W zupełności nie chcę wyrabiać sobie opinii, bez możliwości rozmowy z tym panem. Napisałam tylko o tym, że koleżanka miała podobny problem co inne osoby zapisane do jego grupy i jednak dało się rozwiązać ten problem.

Często zdarzają się różne problemy i to od nas zależy czy chcemy je pomóc rozwiązać czy też zostawimy to jak jest.

Dobrze, że piszemy o tym na forum secondlife.pl ale źle, że czasami naginamy fakty. Jeżeli chcemy podzielić się swoim doświadczeniem, problemy to wprost, najpierw w rozmowie z osobą z którą mamy problem a następnie publicznie, jeśli taka osoba nie chce pomóc nam go rozwiązać. Osobiście bardzo ważne dla mnie jest aby działania dwóch stron przynosiły pozytywne skutki. Wiem, że nie zawsze można rozwiązać problem, ponieważ druga osoba albo nas ignoruje i podaje nieprawdziwe informacje albo wręcz przeciwnie, jest agresywna. Uważam, że w takiej sytuacji należy poradzić się ogółu, np. forum. Ale to właśnie ten ogół musi zachować zimną krew, nie dać ponieść się emocjom. I być może właśnie dzięki poważnej dyskusji na forum, taki problem zostanie rozstrzygnięty.

Wiem, że nie jestem stałą bywalczynią forum secondlife.pl ale to naprawde nie oznacza to, że nie chciałabym od czasu do czasu podzielić się z wami swoją wiedzą czy doświadczenie, które mam dzięki Second Life.

Często widząc kłótnie stałych bywalców tego forum, którzy najwidoczniej mają czas aby poświęcać się bezgranicznie dyskusjom o 2 w nocy, nie mam ochoty na pisanie bo wiem, że rano muszę wstać do pracy. Być może jest więcej osób takich jak ja które nie zawsze mają odwagę.

Dziś się przełamałam ale muszę zaznaczyć, że nie mam tak wiele czasu na pisanie co niektórzy z was. Wybaczcie mi jeśli nie będę mogła od razu odpisać.

Nie wiedziałam gdzie umieścić ten post, także przepraszam jeśli umieściłam go w złym miejscu.

Anastazja Masłowska

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Kwi 2012, 15:45 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2011
:lol: ordynarnych freebiesów? Może za kilka lat, te dzisiejsze wyjątkowe płatne freebiesy w freebiesowie też będą tylko ordynarnymi freebiesami? Trochę wyrozumiałości dla kogoś kto poświęcił swój czas aby coś dać komuś za darmo a nie za parę lindenów nazywając to freebiesem.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Kwi 2012, 16:08 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Cóż, czasami trzeba napisać, co autor miał na myśli.
Słowa "ordynarnych" użyłam, żeby podkreślić pospolitość, zgodnie z jednym ze znaczeń.
Nie napisałam nigdzie, że rzeczy, które można znaleźć we Freebiesowie będą wieczne oraz najpiękniejsze na świecie. Różnią się za to znacznie od tych freebiesów, które zbierałam jako nieopierzona awatarka w kwietniu 2007 roku, a które do dzisiaj krążą po SL i stają się zbyt często wyposażeniem nowych użytkowników.
Takich darmówek we Freebiesowie nie ma i nie będzie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Kwi 2012, 17:17 
Dołączenie:
Październik 2010
Z postrzeganiem świata jest tak, że każdy widzi pewne rzeczy inaczej. Nie wiem co sie dzieje w Poziciti. Kto jest altem kogo i nie chce wiedzieć. Nie warto poświęcać temu czasu ani nie warto się nad tym zastanawiać.
Natomiast po przeczytaniu wypowiedzi Mactelo zamierzam przedstawić fakty. Nie będzie mojego słowa przeciwko jego słowu. Będą jego słowa przeciwko jego słowom. Nie daje pełnych wypowiedzi tylko kluczowe części jednak nie są one wyrwane z kontekstu, który zmieniałby ich znaczenie. Rozmów było tylko kilka w czasie 2 lat.

FAZA NEUTRALNA
..................................
Awatar JM, 17/03/10, rozpoczynający rozmowę JM

Porada dotycząca kontaktu z LL...
....
JM: Ty z wlasnej kasy fundujesz ziemie dla creativ ?
I: hmm
I: dobranoc :)
JM: heh
JM: chcialem zaoferowac jak mnie wreszcie wypusza bys miala to na ziemi pozi
JM: tylko
JM: nie wnikam w uklady
JM :)
I: SL nauczylo mnie jednego
I: radzenia sobie samej :)
I: i ngdy juz z tego nie zrezygnuje
I::)
JM: no to jest nas 2
JM: hehe
I: powodzenia
JM: ale czasem mozna komus zaufac - Tobie wiem ze moge
I: ukladow nie ma
I: mam alergie na uklady

….

Awatar MO, 21/03/10, rozpoczynający rozmowe: I

Nawiązanie do rozmowy z 17.03.2010

…....
oferta przyjaźni...
I: hmm nadal sie nie przyjaznie ^^
MO: dlaczego ?
I: u mnie ok dziekuje
I: przyjaznie sie po 2 latach znajomosci ^^
MO: haha
I: skuteczne
I: :)
MO: ale to tu to bardziej praktyczne jak sie wie ze ktos jest on-line
…....
I: wole trzymac sie swoich zasad ^^
…..

Awatar MO, 12.04.2010, rozpoczynający rozmowę MO
MO: odwiedz :
http://slurl.com/secondlife/Bulyea/144/148/63
MO: pozdrawiam
I: dziekuje
MO: sZkoda ze nie mam Cie w znajomych ... tak zawsze zapominam o Tobie
I: Nie zapominasz jak widac ^^
...
I: W Cre zbieramy zdjecia z miast. Zoabczymy moze ludzie dodadza jeszcze.
...
MO: jak chcesz to te zdjecia mozna wsadzic ladnie w slideshow i pokazac w tym pamiatkowym miejscu
MO: ono bedzie zawsze
I: przekaze osobie robaicej zdjecia
MO: mozna oglosic to na grupach
MO: i miec foty z calego swiata
MO: ale jak mozesz napisac teksty po polsku i angielsku a nawet rosyjsku to bede wdzieczny
MO: mozesz na maila na IM poprzez notki ... jak wolisz
MO: :)
I: Daj mi prosze tekst po polsku to przetlumacze ci na angielski.
MO: ech sam nie wiem - jak masz pomysl jak opisac to miejsce ktore zrobilem to chetnie zamienie opisy
MO: lub po prostu dodam nowe
I: Wole otrzymac tekst do przetlumaczenia
I: Jesli wyslesz mi w notce
I: to przetlumacze
MO: a moge maila ?
I: …. (e-mail)
MO: bo od kompa bym zmykal a moze cos bym skleil z tekefonu
MO: ok dziekuje
MO: wysle z adresu …. (e-mail)

…...

Temat tłumaczenia nie był później kontynuowany... ani notki ani maila nie dostałam.

FAZA MONITOROWANIA
------------------------------------

Awatar IP, 08.04.11, Rozpoczynający rozmowe: IP
IP: czesc, grtuluje obecnosci w desti... lecz rozczaruje cie pewnie wiadomosc ze nie jestes jedyna - jest takze i to od pol roku o czym powinnas wiedziec jedno wyjatkowe miejsce wiec troszke nie ladnie jest wprowadzac ludzi w blad po pierwsze po drugie nie promowanie ow miejsca - zobacz dzial "memorials"
I: witaj, nie nie rozczaruje :)
I: mam nadzieje, ze zamiesciliscie informacje po polsku co umozliwi Polakom latwiejsze odczytanie informacji :)
I: pozdrawiam
IP: mysle ze polacy smi znajduja to miejsce
IP: dzieki wielu osoba ktore wystawily na swoich landach stand
IP: ja to zrobilem
IP: nwet ...
I: tym akurat bym sie nie chwalila :)
IP: i wielu zachodnich projektantow
I: przepraszam jestem zajeta
I: zycze milego dnia
IP: dlaczego?
IP: :) milego

FAZA WROGA (po napisaniu na forum co myślę na temat projektu Poziciti - po fazie monitorowania miałam zwyczajnie dość czepialstwa)
--------------------
Awatar: MO, 15.05.2011, rozpoczynający rozmowę: MO
M: Witaj, nie mam za wiele czasu a zawalaja mnie jakimis immi i w koncu notka co niby wypisujesz o mnie na secondlife.pl , prosze zobacz to i powiedz mi czy to faktycznie prawda i jeszce jedno o zgrozo ze to Ty pisalas skargi na mnie do LL
Second Life: … dał Ci notatki:

Kontynuacja rozmowy 16.05.2011
MO: Alez to wlasnie ty szkalujesz mnie a Pan Issabe nie cytowal mnie ani razu - i prosze skoncz to pomawianie - zdeklaruj sie czy dostosujesz sie do mojego apelu czy nie - nie oczekuje i nie zamierzam dalej o tym dyskutowac
I: Witaj. Jest jakis problem?
MO: jesli to prawda i owszem ale juz nie mam zamiaru o tym rozmawiac
I: Chetnie porozmawiam. Zwlaszcze o Twoim pzredstawicielu.
MO: chcialbym tylko potwierdzenia ze w tej notce sa Twoje slowa
MO: czy mam issabe wywalic z landu
I: Wejdz na forum
I: zobaczysz sam to raz
I: nie musisz sie logowac aby pzreczytac to dwa
I: Trzy naleza sie mi pzreprosiny za oszczerstwa Twojego podopiecznegoo
....
MO: nie wchodze i nigdy nie wchodzilem to forum nie jest dla mnie
MO: ja pytam o tresc tej notki
...
I: czy Takie podajesz informacje o mnie?
I: czy mnie oczerniasz?
I: nie moj drogi Panie tak rozmawiac nie bedziemuy
I: bedziemy*
I: Zachowanie Essbe z forum jest skandaliczne
MO: sluchj nie chce dyskutowac - chce tylko wiedziec czy to co w notce to Twoje slowa nic wiecej
I: reprezentuje on pewnien projekt
I: Prosze wejsc na forum to insormacja ogolnie dostepna.
I: Odpytywanie jak ucznia w klasie prosze sobie oszczedzic
I: zwlaszcza po tym ja czlowiek od Ciebie mnie oczernia
I: tu moga byc tylko przeprosiny z Waszej strony
I: Nie zycze sobie takich historii.
I: Na kolejne bede reagowala raportami
MO: odemnie ? oczernia ? czy ja mam odpowiadac za wszystkich ktorym pomagam ?
I: Tak
I: bo cytowal Ciebie
I: wyjasnij ta sprawe
I: od drugiej strony
I: czemu nie pytasz drugiej osoby
I: Wyjasnij a potem stawiaj pytania.
I: Nie podoba mi sie to co jest robione i nie bede bierna.
I: Wyjasnij sprawe z obu stron.
MO: czytac nie nadazam mam naprawde duzo zajec
I: Ja rowniez. Jestem zajeta.
MO: olewalem jego imy do notki jaka mi podeslal
I: Jak bedziesz mial czas i ja bede miala to mozna rozmawiac.
MO: mnie secondlife,pl nie interesuje
I: Poki co jest bigos i tzreba znalezc czas aby o tym porozmawiac.
I: A ja mowie o dzalaniach w SL.
I: Osoba od Ciebie oczernia mnie w SL.
I: I powoluje sie na CIebie.
MO: le nie mogl mnie cytowac bo za to bywam bezwzgledny a on to wie
I: i Twoj projekt.
MO: ale ok
I: Wyjasnij to mozemy umowic sie na rozmowe.
MO: przeczytam to co tam napisali
I: Kiedy oboje mamy czas.
MO: i co tu piszesz bo teraz nie nadazam
I: Powtorze - umowmy sie na rozmowe kiedy oboje mamy czas.
MO: ja zawsze cos buduje moze dzis pozniej ale najpier musze wiedziec o czym mowisz
MO: wiec po 1 musze to przeczytac
I: Nie ja tak niestety nie rozmawiam.
I: Nie mam czasu.
I: Milego wieczoru.
MO: i n wzajem
I: Doskonale wiem co mowi inworld
...
I: Mactelo krotka pilka
I: Pan Issbe mnie przeprasza
I: amen
I: Ty konczysz pomowienia
I: pomowienia*
I: milego dnia
MO: jak wolisz :)
I: a boty przypominam, ze sa nielegalne i na milosc boska niech ten Smolensk bedzie zrobiony jak trzeba a nie po to zeby miec atrakcje turystyczna - ale to Twoj projekt rob po swojemu. Dziekuje za rozmowy nie sadze, ze mozemy sie porozumiec.
MO: tk juz widzialem twoje napisy mysle ze odpowiedz na tym forum issabe jest wystarczajaca - pragne takze przypomniec ze gdy ow miejsce powstalo sama zaoferowalas pomoc i pomysl na albumy ze zdjeciami z calej polski , sprawy z issabe zalatwiaj z nim choc jedynie sprostowal twoje naginanie prawdy - a pomawianie mojej osoby na forum ktorego nie uzywam jest karalne , nie obchodza mnie plotki gadanie itp obchodzi mnie jedynie publiczne forum na ktorym dopuscilas sie przekroczenia wszelkich granic , co mnie cieszy to fakt ze poznalem osobe ktora slala donosy do LL na PoziCiti
I: NIe nie poznales
I Nadal nie wiesz kto
I: niezbyt zbawna sytuacja
I: i ja tez nie wiem
I: Nie wciagaj mnie w swoje bloto
I: bo to widze
I: Zegnam
MO: prosze juz nie pisz - jedynie sprostowanie i przeprosiny za swoje pomowienia - ale to juz na portalu secondlife.pl
I: Zarty :) doprawdy masz poczucie humoru
I: Powodzenia bo bedzie potzrebne z takim podejsciem do ludzi
MO: hym, calkiem podobne ma ostatnio ...

MO został zablokowany

FAZA PSYCHOZY
---------------------------
Awatar IP, 21.03.2012, rozpoczynający rozmowę IP
IP: zmienilas podejscie jako nowa avatarka ?

I teraz perełka:
FAZA AGRESJI
--------------------------------------------
mactelo napisał(a):

Identity Euler – że bombarduje destination guide swoimi miejscami – czy ona naprawdę myśli ze ludzie zapomnieli jak to była w 7 niebie gdy jej miejsce znalazło się na tej bardzo elitarnej liście ? W dodatku starała się przy tej okazji wprowadzać użytkowników Second Life w błąd informując że jako pierwsza na tej liście się znalazła – choć moich miejsc było już tam kilka 

Ta sama Identity Euler latała koło mnie podczas budowy tego miejscamiała zorganizować zdjęcia z tamtych dni z całej polski które wstawił bym w album jaki miał się w tym miejscu znaleźć – oczywiście na gadaniu się skończyło, bo spostrzegła okazję do promocji swojego miejsca tworząc tablicę u siebie o której już dawno ślad wszelki zaginął – a mnie teraz absurdalnie oskarżając. Tylko o co ? Że miejsce cięgle jest choć minęły 2 lata?

Zatem rozpracujmy wypowiedź na podstawie powyższych rozmów:
1. "czy ona naprawdę myśli ze ludzie zapomnieli jak to była w 7 niebie gdy jej miejsce znalazło się na tej bardzo elitarnej liście" - nie rozumiem tej złości bo coś komuś innemu się udało, zwłaszcza, że miejsc na tej liście było dużo i nie było wówczas kategorii polskiej, pomyłki się zdarzają - może raczej chodziło o wykorzystanie pomyłki aby udowodnić swoją przewagę i kogoś pognębić? To dość mało miłe i toksyczne działanie. Edit: z tego co pamiętam nie było napisane "pierwszym" a "jedynym". Było w tym czasie jedynym z polskim opisem i angielskim, skierowanym również do nowych użytkowników. Notka była wysłana w mojej grupie a rozmowę uznałam za próbę skłonienia mnie do promocji Poziciti na mojej ziemi i w mojej grupie. Przyjęłam informację do wiadomości a ponieważ nie sprecyzowano jasno czego się oczekuje sprawę uznałam za zakończoną. Z tym prestiżem nie przesadzałabym. Wielokrotnie pisałam, że każdy może zgłosić takie miejsce i zachęcałam do tej formy promocji.
2. Wielkość działki/primów nie ma głównego znaczenia - pojawił się szereg innych problemów ale lepiej się skupić na tym jednym i z uporem maniaka powtarzać argumentację.
3. "latała koło mnie podczas budowy tego miejsca" - byłam tam chyba tylko raz na krótko kiedy nikogo nie było. Poziciti odwiedziłam jedynie kilka razy i nigdy nie spotkałam tam właściciela. Rozmowy na IM prowadziłam będąc w Creativity. Bardzo nie podoba mi się ta wypowiedź, ponieważ świadczy o tym jak bardzo piszący jest oderwany od rzeczywistości i jakim jest megalomanem. Odrzucałam kilkukrotnie ofertę znajomości, odrzuciłam ofertę działki w Poziciti. Zawsze byłam grzeczna do momentu aż dano się mi we znaki na mojej własnej działce, praktycznie bez powodu. Jak widać większość rozmów rozpoczynała druga strona co wyklucza, że w jakiś sposób starałam się nawiązać/utrzymać kontakt.
4. "miała zorganizować zdjęcia z tamtych dni z całej polski które wstawił bym w album jaki miał się w tym miejscu znaleźć" - nie było nigdy żadnej rozmowy na temat tego, że miałam to zrobić, pomysł nie był mój, rozmowa nie była kontynuowana, nie zobowiązałam się do niczego. Wynika to jasno z rozmowy z 12.04.2010.
5. nie rozumiem zamieszania z tablicą. Na zachodnich landach to norma, że ludzie polecają inne miejsca. Równie dobrze można mieć pretensje do innych miejsc. Ahh zapomniałm - odważyłam się to robić dla Polaków a licencje na to ma tylko jedno miejsce...

Jeśli przejrzycie nieprzychylne posty na temat Creativity na forum jakoś zbieżnie pojawiają się one w fazie, którą określiłam jako "monitorowanie".

Jak się to skończy? Projekt Creativity irytował pewną "grupę ludzi". Nie miałam ochoty na dalsze monitorowanie tego co robię więc projekt został zamknięty. Aby się porozumieć trzeba dobrej woli obu stron. U mnie ta dobra wola skończyła się po przeczytaniu dzisiejszej kłamliwej wypowiedzi Mactelo. Sytuacja jest patowa i na happy end raczej się nie zapowiada.

Jednocześnie informuję, że Poziciti nie odwiedzam w jakiejkolwiek formie i odwiedzać nie zamierzam ani kontaktować się z nikim z grupy. Ostatnią instancją było forum. Nie życzę sobie zatem żadnych IMów, insynuacji i podejrzeń. Stalking i mobbing są karalne a wszystko wskazuje, że mój awatar stał się obiektem takich działań w SL. Osiągnałeś co chciałeś Mactelo - projekt Creativity został zamknięty. Czasami lepiej odpuścić i jako mądrzejsza się wycofałam. Na każde słowo, które napisałam na forum sobie zasłużyłeś a dzisiejsza wypowiedź w zestawieniu z tym co pisałeś wcześniej pokazuje jak bardzo naginasz fakty.

Sama sobie się dziwie, że tak długo wytrzymałam w SL pomagając. Może nie zawsze robiłam to umiejętnie ale starałam się. I to, że się starałam powinno wystarczyć za przepraszam wszystkim co mieli kiedykolwiek jakieś ale.

Edit 2
Mactelo, JaceK i Issabe często odwiedzali Creativity -
JaceK kwiecień 2010, styczeń 2011, marzec 2011
Issabe maj, czerwiec, wrzesień, 2010, styczeń, marzec, kwiecień, maj 2011
Mactelo maj/czerwiec 2011
Nie wiem ile było po drodze altów ale od marca 2011 roku zaczełam zdawać sobie sprawę, że w takich warunkach lepiej dać sobie spokój z pomaganiem. Jest takie powiedzenie, że złodziej krzyczy: łapać złodzieja! Tak podsumuje insynuacje jeśli chodzi o bezsensowne zarzuty. Pan/owie mieli dość czasu, żeby dokładnie przyjrzeć się co jest tworzone w Creativity ... powstaje pytanie po co tak licznie osoby z Poziciti odwiedzały Creativity? Kontrola? Nadzór? A może uważna analiza aby odgapić pomysły. Rozśmieszyło mnie jak wyrażenie "pozytywne wibracje" pojawiło się w słowach kluczowych nowego klubu w Poziciti. Uznałam, że widocznie imprezy w Creativity były na tyle pomysłowe, że ktoś widział sens powoływaniu się na to samo wyrażenie. Wzruszyłam ramionami i przeszłam nad tym do porządku dziennego. Było jeszcze wiele innych rzeczy...
Ja do Poziciti nie chodziłam oficjalnie poza dwiema okazjami - na wyraźne zaproszenie z 12.04.2010 oraz pod koniec 2010 aby zobaczyć czy są kreatorzy, których twórczość można zaprezentować na pokazie. Później chyba 2 razy okazjonalnie podczas zwykłych podróży. Jeśli szukałam inspiracji to na landach zachodnich, których właściciele odnieśli sukces. O tym grupa Poziciti może sobie tylko pomarzyć, więc zajmuje się wycinką konkurencji. Na pustym tle lepiej się można zaprezentować. :)

Na tym zakończę swoje wypowiedzi. Za dobrze wiem co będzie dalej. Kiedyś gdy zaczynałam pracę w dużym polskim projekcie na tym forum toczyła się wojna. Oczywiście jako riposta pojawiło się zapewnienie, że na forum nie warto się wypowiadać, że to forum frustratów etc... Po pewnym czasie byłam wdzięczna wszystkim co odważyli się mówić - w szczególności Anulce Z., ponieważ wszystko co było powiedziane być może nie zawsze trafiało celnie w problem ale ujawniało niebezpieczeństwa. Dzisiaj ostrzegam innych. Jeśli lubicie działać zakładajcie swoje małe projekty - w gronie najbliższych znajomych. Na budowanie zaufania z osobami w SL dajcie sobie czas. Nie polegajcie w 100% na informacjach na forum ale bądzcie ostrożni.

Można robić fajne projekty w SL. Polska społeczność ma niestety wyjątkowego pecha do kierowników projektów. Wybierają oni drogę zwalczania innych i podporządkowywania ich a nie współpracy. Osoby zaangażowane w projekt naśladują czasami ślepo tok myślenia swojego guru. Na refleksje i własne myślenie nie ma czasu bo tak jest prościej. W związku z Poziciti rozczarowałam się tylko raz - gdy otrzymałam informację co Mactelo opowiada o mnie. Pomagałam mu gdy próbował się skontaktować z LL w sprawach technicznych a on za moimi plecami bezwzględnie robił mi czarny PR. Wtedy zaczełam jednoznacznie wypowiadać się na forum. Parafrazując uwagę Mactelo, że nie jest uczestnikiem forum - nie zgłosił nigdy sam zastrzeżeń do mojego działania na IM - wolał nastawiać ludzi przeciwko mnie i jakoś wtedy do głowy mu nie przyszło aby mnie o tym poinformować. Liczył, że się nie dowiem albo będę siedziała cicho.

Cokolwiek zrobi lub nie zrobi Mactelo i Spółka nie obchodzi mnie to. Rozmowa z nim to strata czasu. A groźby nie robią na mnie wrażenia. Odpisywać na dalsze pomówienia mi się nie chce. To tylko kwestia czasu jak znowu pojawią się kolejne problemy - to jedyne osiągnięcie jakim Pozciti może się pochwalić.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Kwi 2012, 13:28 
Dołączenie:
Czerwiec 2010
To moze i ja sie wypowiem ;)
Dawno dawno temu (kilka lat) wyslalem jakiegos linka na czacie grupy poziciti, chyba do forum :)
Rekacje mozna przewidziec. Zastraszanie IMami, ze mam placic za spamowanie (czy tez reklame). Nie pamietam dokladnie ile to bylo... W kazdym badz razie - cos z liczba 100...
Wcale sie nie dziwie ze tak duzo osob jest negatywnie nastawione do poziciti i jego wlasciciela. Chyba nawet nowi rezydenci nie pojawialiby sie tam, gdyby poznali "prawdziwe ja" pana Mactelo.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 06 Kwi 2012, 20:09 
Dołączenie:
Sierpień 2007
...ale sie mactello rozpisal, pewnie po to aby troche zamotac, wiec za bardzo sie nie odniosl do sedna sprawy. W sumie nie mam tez za bardzo co prostowac, bo mactello nie zaprzeczyl temu ,ze wzial pieniądze i ze ich nie oddal.

Ja tam bede konkretny i wkleje jedna niedawna rozmowe

Cytuj:
Ja
mow konkretnie teraz
Ja
jak oddasz co masz to mozemy dalej gadac
*wiadomo kto*
teraz to konkretnie jestes pod kreska
Ja
ja pod kreska?
*wiadomo kto*
za to co zrobiles na ow forum
Ja
heh nie rozsmieszaj mnie

Oczywiscie jeszcze moge przytoczyc dziesiatki zapenien ,ze ta kase dostane ,ale to nie ma sensu. Tak to wyglada , a wszystko co prowadzi dalej mactello to proba mszczenia sie za ten temat, taki juz ma charakter ,co wyszlo w postach wyzej.
Wciaz mam nadzieje ,ze temat bedzie przestroga dla przyszlych ludzi, bo juz nie chodzi o mnie ,tylko o tych "nastepnych".

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 06 Kwi 2012, 21:07 
Dołączenie:
Październik 2010
Miałam się już nie wypowiadać ale ...

http://pl.wiktionary.org/wiki/ów#pl ----> trzeba przekleić adres ręcznie

Nie zauważyłam aby mieszkańcy Poznania jakoś szczególnie często używali zaimka "ów". Może ktoś orientuje się lepiej czy jest to częste.
Zarówno Mactelo jak i Issabe go używają - powtarzają też swoje argumenty z dużą dokładnością. Trudno oprzeć się wrażeniu, że to alty.

Moja rada - jeśli Mactelo albo któryś z jego altów się do Was odezwie - zablokujcie i uciekajcie gdzie pieprz rośnie. Oczywiście to nie gwarantuje, że ten osobnik się od Was odczepi jak sobie ubzdura, że jesteście jego konkurencją albo coś innego. Ani uprzejmość ani nieuprzejmość nie zmuszą go do myślenia. Jak Codeee napisał - taki charakter i już. Uprze się i koniec.
A Poziciti będzie tak długo jak SL a nawet dłużej. Inna sprawa, że nie działa dla dobra polskiej społeczności na którą się powołuje. Działa na jej niekorzyść. Lepiej nie sprawdzać tego na własnej skórze i omijać miejsce oraz jego właściciela szerokim łukiem.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Kwi 2012, 10:06 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
Kiedyś ktoś mi powiedział: Polacy nie wiedzą czego chcą, dlatego trzeba trochę nimi po manipulować. Od tamtej pory tej osoby nie uznaje za uczciwą wobec innych. Nawet jeśli twierdzi, że to dla dobra społeczeństwa.

mactelo napisał(a):
Komentarzy Druidamus Rau nie skomentuje bo przerasta on głupotą wszystkich pozostałych.

Ja też tego nie skomentuje...

Zarówno Mactelo jak i Issabe go używają - powtarzają też swoje argumenty z dużą dokładnością. Trudno oprzeć się wrażeniu, że to alty.

Dobra dedukcja

Jaka jest moja rada? Iść za rozsądkiem nie omijając "serca" i "rozumu". Każdą wypowiedzią, cytatem, wklejeniem fragmentu rozmowy można manipulować.
Kierować się doświadczeniem i empatią, być dyplomatą i psychologiem, działać dla honoru i sprawiedliwości. A EGO zostawić tym, którzy nie mają powyższych cech.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Kwi 2012, 11:00 
Dołączenie:
Październik 2010
Druidamus napisał(a):
Kiedyś ktoś mi powiedział: Polacy nie wiedzą czego chcą, dlatego trzeba trochę nimi po manipulować.

Coś podobnego powiedziano mi przy okazji innego projektu. Dobrze, że ten temat pojawił się w społecznej dyskusji ponieważ zawiera problemy z którymi od dawna zmaga się polskie SL.
Kończę ze społeczną działnością w polskim SL chociaż wiem, że są osoby dla których warto coś robić ale mam nadzieję, że zrozumieją decyzję - zwłaszcza po lekturze tego tematu.
Oznacza to, że również oficjalny klient SL nie będzie już aktualizowany w języku polskim. Jego tłumaczenie nie jest moją zasługą-rozpoczęły je trzy inne osoby. Obecnie w języku polskim jest aktualny Firestorm dzięki Panterze.

To co udało się mi wskazać jako potrzebne i zostało wprowadzone przy dużej pomocy innych osób to:
- język polski na liście wyboru przy instalacji przeglądarki,
- polskie oficjalne forum.

Jeśli się chce to można ale wiąże się z tym cierpliwość i dyplomacja. Praca w warunkach ciągłej krytyki zniechęca.
Moja aktywność na forum wiązała się z próbą zrozumienia co się dzieje w polskiej społeczności i wokół projektu Creativity. Teraz sprawa jest dla mnie jasna. Nie mam więcej pytań i uwag.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Kwi 2012, 11:32 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Identity, napiszę tylko jedno. Jestem zawiedziony. Zawiedziony, że komuś udało się Ciebie zniechęcić. A to oznacza szkodzenie polskiej społeczności w Second Life.

A teraz odniosę się do cytowanych słów o manipulowaniu - przypomina to nieco pewien ustrój polityczny stosowany do dzisiaj w niektórych komunistycznych krajach. Problem w tym, że nie powinno się ludźmi na siłę manipulować. Powinno się nimi pokierować, jeżeli tego wymagają. Ale cóż - dyktatorzy tego nie potrafią.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Kwi 2012, 12:15 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: wredna Jantarka Balczo
czytam Was wszystkich i jestem przerażona.
po prostu po ludzku przerażona.
ktoś nawalił, zachował się wobec Was nie fair - to urządzacie publiczną jatkę. po co ?
najzabawniejsze jest to, ze najwięcej Ci "święci" i "prawi".

a jesli taka stratą dla Was jest 100LL = cirka ebałt 1 zl - to nie rozsądniej podać człowieka do sądu ? przecież chyba o to chodzi, odzyskać pieniądze, no ale... skoro nie da się cichym słowem to może skompromitowanie człowieka, to dobry sposób ?!

podkreślę CZŁOWIEKA.

zresztą... jesteście przecież LEPSI.

:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Kwi 2012, 12:39 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
projekt napisał(a):
przypomina to nieco pewien ustrój polityczny stosowany do dzisiaj w niektórych komunistycznych krajach.

To czy te zjawisko występuje nie tylko w komunistycznych krajach. W polskim także, a wmawia nam się, że to wolny kraj.

Co do manipulacji, nie będę wymieniał z imienia i nazwiska osoby, która to powiedziała (w tamtych czasach napisała), ale ta osoba już się wypowiedziała w tym poście.

Kończę ze społeczną działalnością w polskim SL

Ach od ilu osób to słyszałem. Szkoda, że kolejny projekt upada. Szkoda, że kolejna osoba, która coś wniosła rezygnuje. Szkoda, że to wynik innych osób.

Ale to jest odpowiedź czemu w polskim SL nic się nie dzieje. Nie ma większych polskich projektów.
Otóż winne są inne osoby lub my sami, czy to z zazdrości innych, czy to w wyniku zniszczenia przez konkurencję, czy to w wyniku posiadania własnego interesu, czy to w wyniku nieporozumień między wspólnikami. Większość dąży do monopolu. Ale własnego monopolu, a nie wspólnego monopolu.

Dlatego też nigdy nie chciałem mieć własnego klubu, własnego projektu. Zawsze wolałem współpracować z odpowiednimi ludźmi.

Jantarka napisał(a):
najzabawniejsze jest to, ze najwięcej Ci "święci" i "prawi".

Jantarka napisał(a):
zresztą... jesteście przecież LEPSI.

Nigdy za takiego się nie uważałem

Obecnie jestem "odizolowany", a kiedy trzeba to pomogę w ważniejszej organizacji. Może dla niektórych nie przyczyniłem się w rozwoju polskiego SL, bo nie miałem jakiegoś większego projektu. Może i racja. Ktoś już tu napisał, że nic nie osiągnąłem. Może i racja. Może dlatego, że nie manipulowałem innymi? Ale jestem w SL z innych powodów. Ale gardzę egoizmem, dwulicowością, brakiem empatii, manipulacją, wyzyskiem, szpiegowaniem dla własnych celów.

PS. Może nie tak bardzo odizolowany :P bo odwiedzają mnie czasem tłumy ^^ i mam w głowie jeden wielki projekt.
PSS. I jeszcze jedno zdanie skierowane do osób którymi gardzę. Patrzcie na własne g...o a nie zaglądacie, kto co je.

Ostatnio edytowany przez Druidamus 07 Kwi 2012, 13:57, edytowano w sumie 2 razy

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Kwi 2012, 13:28 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Druidamus napisał(a):
Ale to jest odpowiedź czemu w polskim SL nic się nie dzieje. Nie ma większych polskich projektów.
Otóż winne są inne osoby lub my sami, czy to z zazdrości innych, czy to w wyniku zniszczenia przez konkurencję, czy to w wyniku posiadania własnego interesu, czy to w wyniku nieporozumień między wspólnikami. Większość dąży do monopolu. Ale własnego monopolu, a nie wspólnego monopolu.

Nie, odpowiedzią na to dlaczego NIC się nie dzieje w SL jest m.in TEN wątek. czytając - odechciewa się wszystkiego.

Druidamus napisał(a):
PS. Może nie tak bardzo odizolowany :P bo odwiedzają mnie czasem tłumy ^^ i mam w głowie jeden wielki projekt. PSS. I jeszcze jedno zdanie skierowane do osób którymi gardzę. Patrzcie na własne g...o a nie zaglądacie, kto co je.

tak...i jak zawsze pełen empatii, zrozumienia , a przy tym wzorzec skromności. bs.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Kwi 2012, 13:56 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
Jantarka napisał(a):
tak...i jak zawsze pełen empatii, zrozumienia , a przy tym wzorzec skromności. bs.

przepraszam

Ostatnio edytowany przez Druidamus, 07 Kwi 2012, 14:45, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Kwi 2012, 14:28 
Dołączenie:
Marzec 2010
Druidamus napisał(a):
mactelo napisał(a):

Ja też tego nie skomentuje...

A wiesz Dru co jest w tym najlepsze? Fakt, że mówiąc, że nie skomentuje - skomentował. :roll: I kto tu kogo przerasta głupotą.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Kwi 2012, 15:42 
Dołączenie:
Październik 2010
Jantarka nie masz pojęcia na jaki temat się wypowiadasz. Obrona człowieka jest chwalebna oczywiście.
Teraz jest jasne, że Poziciti plagiatuje projekt Creativity.

W reality poszłabym do sądu i zażądała odszkodowania za mobbing oraz plagiat. W SL pozostaje jedynie forum i przez rok korzystałam z niego aby się dowiedzieć o co w tym wszystkim chodzi i komu zależy na tym aby zrobić projektowi zły PR.
Jeśli Mactelo sprawia to radość to może sobie robić wszystko. W SL jest bezkarny. Bardzo dobrze, że cały temat powstał, ponieważ nowe osoby w SL są tego nieświadome.

A teraz wszystko jasne:
Image

Kolejny alt (?) ahh przepraszam Natalia lat 22 z 17 marca 2012 r. - kolejny splagiatowany pomysł.
http://www.facebook.com/CreativityPolska

Image

Za pół roku okaże się, że ja nawet splagiatowałam nazwę. Mam prośbę do Mactelo - usuń z grupy Creativity swoje alty. Jeszcze troche ich tam siedzi aby monitorować notki. ;) Teraz wszystkie Twoje alty mogą sobie siedzieć w grupie, która ukradła nazwę. ;)

Śmieszne to wszystko i troszkę nienormalne. Na szczęście jestem już poza zasięgiem pana Mactelo czego i innym przy okazji Świąt życzę.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Kwi 2012, 17:02 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Id, takie formalne pytanie - czy to ja Tobie wysłałem jakiś czas temu na FB zaproszenie do znajomych? bo jeżeli tak, to od razu tę nową grupę zgłaszam do supportu FB.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Kwi 2012, 17:21 
Dołączenie:
Październik 2010
Jak uroczo plagiatowania ciąg dalszy: http://www.facebook.com/vwcreativity

No cóż jakoś mi tak do głowy nie przyszło, żeby się na wszystkich frontach zabezpieczać. ^^

Przejęcie projektu Creativity jest ewidentne. Ku potomności dla ostrzeżenia.
Żal mi tych osób co się zaangażowały. Albo w sumie - nie żal... wiedzą co robią. A jak się to skończy to wiadomo. :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Kwi 2012, 17:59 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Poszło zgłoszenie. Wiecie, wiele widziałam. Choćby w piątek i sądziłam, że ludzka głupota i podłość są do ogarnięcia. Myliłam się :(

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Kwi 2012, 18:22 
Dołączenie:
Październik 2010
Wszystkim, którzy czują się poruszeni zainstniałą sytuacją napiszę, że szkoda czasu na martwienie się tym.

Jest to doskonała ilustracja przyczyny rozpadu polskiej społeczności. Należy z tego wyciągnąć wnioski i tyle.

Projekt Creativity był oparty na dobrym pomyśle. Na szczęście nie wprowadziłam wszystkiego w życie i mam wiele w zapasie. Na szczęście ... bo byłam uważnie obserwowana i wszystko jest odgapiane ale kluczowe pomysły są tylko w mojej głowie. :)

Jeśli SL będzie istniało za jakiś czas a ja będę miała czas i chęci te pomysły wejdą w życie. Oczywiście zadbam o ochronę prawną etc.

Odgapienie nazwy i kilku podstawowych działań nie wystarczy... nie mają człowieka, który za tym stał. :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Kwi 2012, 18:24 
Dołączenie:
Czerwiec 2010
http://oi42.tinypic.com/2uep752.jpg
Bylem w pozi poogladac pisanki, zobaczylem poradnik jakis, z ciekawosci sprawdzilem kreatora. Niespodzianka!
Taki tam zbieg okolicznosci...
Poradnik pewnie sam z siebie ktos zrobil, sam z siebie zaproponowal zeby go tam postawic... Jeszcze dziwnym trafem napisal to samo co "Natalia Niewiadomska" (zalozycielka podrobki Creativity na fejsie).
Zbiegiem okolicznosci pewnie tez sa komentarze Issabe, powiazanie z mactelo...
Co do projektu Creativity, to chetnie jakos bym pomogl jak mialby powstac, moze sie do czegos pozytecznego przydam :)

Ostatnio edytowany przez MxX, 08 Kwi 2012, 18:30, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Kwi 2012, 18:26 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Bartek Bressig
Identity Euler, co do polskiej społeczności, to się w pełni zgadzam. Robisz coś, a jeszcze marudzą i zgapiają ... Czasem myślę czy robienie coś dla polskiej społeczności to nie strata pieniędzy oraz czasu, oczywiście są wyjątki...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Kwi 2012, 18:43 
Dołączenie:
Październik 2010
Tu nie chodzi wyłącznie o zgapianie. Każdy się uczy, zresztą rzadko kiedy są przełomowe pomysły - pomagając używa się tego samego - onlinery, samouczki etc. Żadna filozofia.

Problem, który widzę to dążenie niektórych ludzi do manipulacji i ogromna wrogość gdy się to nie udaje. Nie jest to pierwszy przypadek.

Marudzenie nie jest problemem - problemem jest mobbing. Jaka jest różnica? Znacząca. Jeśli ktoś marudzi zwraca też uwagę na coś co może nie działa jak trzeba. Należy to wziąć pod uwagę.

Inna sprawa, jeśli ktoś w sposób celowy dąży do zepsucia reputacji, pognębienia i ostatecznie wypalenia drugiego człowieka w celu odniesienia własnych korzyści. Nie ma to nic wspólnego z konstruktywną krytyką.
Mądrość życiowa pozwala na odróżnienie jednego od drugiego. Młodzi ludzie, do tego rozpoczynający i nie znający SL są łatwym celem dla takich osób. Dlatego ważne jest aby miejsca dla nowych osób były im przyjazne a nie byly pułapką.
Poziciti ubiera coraz ładniejsze opakowania. Lepiej nie zaglądać co jest pod nimi.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Kwi 2012, 21:21 
Dołączenie:
Czerwiec 2011
Czy zianie jadem w Święta to u Was to jakaś nowa tradycja?

Ostatnio edytowany przez Franz Strzelecki, 08 Kwi 2012, 21:42, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
PostPost został usunięty przez Madelaine 08 Kwi 2012, 21:27.
Powód: post nie wnoszący niczego do tematu
Nie podano
PostWysłany: 08 Kwi 2012, 23:19 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Jantarka nie masz pojęcia na jaki temat się wypowiadasz. Obrona człowieka jest chwalebna oczywiście.

Nie wypowiadam się, jedyne co, to czytam co piszecie, jak piszecie...i zastanawiam/zwracam uwagę na to KOMU to bardziej szkodzi.
w każdym razie..."ręki opadajom"...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Kwi 2012, 23:49 
Dołączenie:
Październik 2010
Jaaasne. Powinniśmy być cicho a Mactelo powinien móc dalej gnębić ludzi, przejmować projekty, oszukiwać.

Nie, nie można nic mówić bo to szkodzi, są święta, imieniny cioci ... wszystko jest super.

Można być naiwnie politycznie poprawnym ale ręce mi opadają jak ludzie to naiwnie promują, zwłaszcza, że mocno ta promocja zgrzyta jeśli sami swoich zaleceń się w przeszłości się nie trzymali.

--------------------

Niezależnie od wszystkiego - dla mnie sprawa się wyjaśniła, głównie dzięki forum. Myślę, że Mactelo już co mógł skopiować skopiował i niczym nowym nie zaskoczy więc kończę swój udział w tym temacie, który zapewne niedługo rozmyje się w dyskusji co można a czego nie - byle dalej od meritum sprawy.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Kwi 2012, 09:03 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Janka, a gdyby ktoś Tobie w czasie gdy zawiesiłaś działalność Morfiny otworzył swoją wersję i jechał na popularności tej nazwy? Nie miało by znaczenia, że Ty nie wyrażasz na to zgody, czy też wręcz zabraniasz z niej korzystać. Nazwałabyś go "człowiekiem"? Zobacz co on do tej pory sobą zaprezentował.
Masz rację, częściowo. Oto ssak naczelny, przez biologów sklasyfikowany jako Homo sapiens sapiens, posiadający wszystkie cechy zewnętrzne tego gatunku. Gorzej z wzorcem zachowań. Te już dawno przekreśliły możliwość akceptacji go przez inne jednostki w swoim gronie. Przejawia zachowania mające niewiele wspólnego z wzorcem zachowań Homo sapiens sapiens, co najwyżej Homo sapiens fossilis... wczesny. Jest to odłam który albo za wcześnie zszedł z drzewa, albo i to jest dużo bardziej prawdopodobne został z niego zrzucony 8-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Kwi 2012, 13:53 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Hyde McAuley
E tam, niepotrzebnie się czepiacie człowieka. Przecież robi to wszystko dla scementowania polskiej społeczności. Jeśli dzięki tak popularnej nazwie ludzie staną w kręgu trzymając się za ręce i śpiewając "Hej sokoły..." to chyba wszystko ok ?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Kwi 2012, 15:03 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2012
Można w ten sam sposób porwać Owsiaka wraz z jego zarządem i przez 10 lat trzymać ich w piwnicy prowadząc dobrotliwie Wielką Orkiestrę, Woodstock i całą resztę. Że się ma z tego profity, podziękowania, gra się nieczysto? Przecież wszystko dla dobra ludzi!

Toleruję osoby, które przeklinają, nałogowo czegoś zapominają, dłubią w nosie, są noobami (nie mylić z newbie) czy trollami. Jestem w stanie zrozumieć mordercę działającego w emocjonalnym afekcie, porozmawiam z nałogowym alkoholikiem bez uprzedzeń, jak z człowiekiem. Ale plagiatorów i osób używających umyślnie miliona tożsamości do celów różnych nie jestem w stanie zdzierżyć, nigdy i nigdzie. Moja noga więcej na ziemi Poziciti nie postanie i pozostanę freelancerką tłumaczącą Firestorma / skrypterką, chociaż chciałam się włączyć aktywnie w jakiś projekt społeczny polskiego SL bądź założyć własny (nie, nie kolejny klub nocny). Może gdy Id wróci po tym dłuższym okresie, to coś się zmieni (ludzie?) i będzie można normalnie działać.

Ostatnio edytowany przez pantera_polnocy, 09 Kwi 2012, 15:21, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Kwi 2012, 15:12 
Dołączenie:
Czerwiec 2010
Ludzi nie zmienisz, jedyne co może się w ich przypadku stać to odejście z sl. Chociaż tyle dla polskiej społeczności (a może i nie tylko) mogliby zrobić.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Kwi 2012, 16:42 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2012
Na pewno przydaliby się tacy, którzy potrafią przyjmować krytykę i się do niej stosować. Tak jak podejrzewałam mam bana w Poziciti od dzisiaj/teraz - co mnie osobiście bawi na tą chwilę, a nie martwi, bo ktoś nie potrafi stosować siły argumentów, tylko argument siły - na całe szczęście Second Life to nie moja jedyna strefa zainteresowań, a więc nie będę płakać z tego powodu. ;) Zgłoszenie ad Creativity naturalnie poszło wcześniej.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Kwi 2012, 18:04 
Dołączenie:
Lipiec 2010
Cytuj:
Można w ten sam sposób porwać Owsiaka wraz z jego zarządem i przez 10 lat trzymać ich w piwnicy prowadząc dobrotliwie Wielką Orkiestrę, Woodstock i całą resztę. Że się ma z tego profity, podziękowania, gra się nieczysto? Przecież wszystko dla dobra ludzi!

Masz racje. nawet gdyby udało im się coś uzbierać i ratować ludzi, to powinno się wszystkie maszyny podtrzymujące życie zabrać i zniszczyć, bo ważniejsze są podziękowania i pomniki a nie zwykli ludzie. Ci niech się walą.

Powiem Ci w tajemnicy że ci rezydenci dla których to wszystko, tak naprawdę mają w d co to jest creavity, po co to jest i kto to wymyślił.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Kwi 2012, 18:23 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2012
Nie uważam, że powinno się je zniszczyć. Ale nawet byle licencja Creative Commons udostępniająca kod / przedmioty / usługi cokolwiek za darmo i do dalszej edycji ma klauzulę uznania autorstwa. Ja tam wyżej niczego takiego nie widzę.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Kwi 2012, 19:31 
Dołączenie:
Czerwiec 2010
Nie ma to jak reklamowac sie haslem "dobry start w Second Life" i odwalac takie rzeczy.
Zenady ciag dalszy, chcac wziac udzial w konkursie zrobilem swoja pisanke. Wczesniej zostala usunieta przez Jacka McMasters, czy jakos tak. Chcac wyjasnic sprawe wybralem sie do Pozi, zrobilem nowa. Troche pogadalem z Robotkiem i z jakas pania siedzaca na laweczce. "And suddenly, WILD MACTELO APPEARS!"

Tym razem troche logow ode mnie:

(Wczesniej jasnie pana mactelo w Pozi nie bylo, byl tylko jakis damski awatar, Robotek i jakas druga pani.. "Jakims cudem" po jego przybyciu jasnie pan wiedzial o czym wczesniej mowilem. Skrypty podsluchujace czy kolejny alt?)

M: krecik jak troche krytykujesz dzialania poziciti to idz tam gdzie ci dobrze a tu glowy nie zawracaj
Krecik (ja): wyrazam swoje zdanie na ten temat
Krecik: polska wolny kraj
Krecik: widze ze podsluchy tez tutaj masz
Krecik: w internecie takze panuje wolnosc slowa
M: :)
Krecik: nie bylo cie a wszystko wiesz :)
M: wlasnie siec spadaj
Krecik: Mactlo drogi
Krecik: kochany moj
Krecik: wytlumacz mi
Krecik: jaki byl powod usuniecia mojej pisanki
Krecik: chyba ze "bo tak"
M: wiec jak nie pasi do widzenia
M: z jednej strony reklamujesz poziciti w swoim profilu a z 2 cos ci nie pasi
Krecik: spelniam wymogi konkursu
Krecik: chcialem w nim wziac udzial
Krecik: wiec dodalem picksa
Krecik: zadalem pytanie
Krecik: oczekuje odpowiedzi
M: jak cie usune z grupy to nie spelnisz wymagan
M: a jakie bylo pytanie ?
Krecik: ojj nieczysto grasz
M: ja bardzo czysto
Krecik: :)
Krecik: [10:15] Krecik: Mactlo drogi
[10:15] Krecik: kochany moj
[10:15] Krecik: wytlumacz mi
[10:15] Krecik: jaki byl powod usuniecia mojej pisanki
[10:15] Krecik: chyba ze "bo tak"
Krecik: Mactelo*
M: mowie ludzia prosto w twarz a nie za plecami
Krecik: przepraszam bardzo za blad
Krecik: wybacz mi moj panie
M: nie poplacz mi eis tu
M: :)
Krecik: w takim razie prosto w twarz powiedz im ze ich w uja robisz
Krecik: reklamujac sie jako dobry start w SL
Krecik: niszczysz polska spolecznosc i dobrze o tym wiesz
M: a cos nie tak ? sam jestes w grupie wiec chyba krzywdy tu nie masz
Krecik: Natalia Niewiadomska, twoje konto na fejsie?
M: hehehe
Krecik: no na razie nie
Krecik: ale twoje dzialania
Krecik: np z podpierdzieleniem pomyslu Creativity
M: oczywiscie i jeszce 40 milionow innych kont
Krecik: ze to niby czysta gra jest?
M: jak i 9000 kont w sl
M: :))
Krecik: kazdy wie ze masz w cholere altow
Krecik: i szpiegujesz na innych landach
M: haha
M: bo tyle jest w poziciti ludzi
M: spadaj
--M gada na voice--
Krecik: ehh Mactelo Mactelo
Krecik: ty rowniez
--M ponownie gada na voice, cos w stylu "Jestes na moim landzie"--
Krecik: no i?
Krecik: otwarty land
Krecik: wiec jestem
--M znow gada na voice, wywyzszajac sie tym, ze ma swoj land; wyrzuca i banuje mnie z parceli Pozi--

Ostatnio edytowany przez MxX, 10 Kwi 2012, 00:16, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Kwi 2012, 19:41 
Dołączenie:
Marzec 2010
<wzdycha>
Kiedyś mój stary dobry znajomy avatar powiedział mi mądrą rzecz, aby wszystkie nowe konta przechodziły testy psychologiczne, czy przypadkiem nie mają jakichkolwiek przeciwwskazań do wspólnej egzystencji w społeczności.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Kwi 2012, 19:54 
Dołączenie:
Lipiec 2010
Nie uważam, że powinno się je zniszczyć. Ale nawet byle licencja Creative Commons udostępniająca kod / przedmioty / usługi cokolwiek za darmo i do dalszej edycji ma klauzulę uznania autorstwa. Ja tam wyżej niczego takiego nie widzę.

No to niech ten człowiek co ma do tego prawa idzie do sądu, czy nie wiem gdzie. Ale po co pisać na publicznym forum, do ludzi żeby omijali jakieś miejsce bo nie lubię właściciela. To naprawdę nic nie daje, bo przeciętnego rezydenta sl nie obchodzi czy właściciel miejsca na którym przebywa, coś splagiatował czy nie. Tak samo jak przeciętnego człowieka nie obchodzi czy pierwsze była coca cola czy pepsi.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Kwi 2012, 22:56 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Hyde napisał(a):
po co pisać na publicznym forum, do ludzi żeby omijali jakieś miejsce bo nie lubię właściciela

Chyba niewyraźnie pisaliście, skoro Hyde tyle zrozumiał z tego wątku. Starajcie się bardziej 8)

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso