Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 23 Lis 2011, 00:39 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
LIndeni odgrazali sie, odgrazali az w koncu zrobili! Mamy w SL gry.
Pokazala mi je dzisiaj Morrigan (dzieki wielkie!) i przyznam, ze nieco mi nogi zadrzaly, bo moze to byc przelom w SL. Stworznie w czesci ( a moze w calosci?) SL terenow do gry moze sciagnac tutaj cale rzesze nowych użytkownikow. Szykuje sie rewolucja wieksza od polaczenia Teen z nami.
Bylem tylko chwile i widzialem takei rzeczy:
Po wejsciu na testowy grid uruchamia nam sie osobny hud na gorze ekranu, z kolorowymi krysztalkami, ktore trzeba zbierac. Sa poza tym jakies questy, byl chyba tez jakis NP? Laża krowiaste kamienie i zabijaja, jest tez trujaca woda, kuznia z zakleciami - czyli zwykly MMORPG. Grafika nie powala, grywalnosc tez ale to przeciez poczatki.
Sila SL nigdy nie lezala w tworczosci Linden Lab, ale w tym, co tworza zwykli userzy.
Wyobrazcie sobie teraz wizje, w ktorej kazdy bedzie mogl stowrzyc wlasna gre MMORPG! Swiat zaludniony setkami SIMow, a na kazdym inna gra!
Jesli to sie uda, to naprawde bedzie rewolucja.
Poniewaz SIM dostepny jest tylko dla Premiumowcow to zrobilem pare fotek:
Image

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Lis 2011, 21:23 
Dołączenie:
Listopad 2010
nick w SL: Kazuhiro Swords
Takie srednie bardzo. Nie rozumiem za bardzo czemu robia to Lindeni skoro kazdy z nas ma takie same prawa to skryptowania i budowania,a to w zupelnosci wystarcza to stworzenia MMORPG'a.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Lis 2011, 21:50 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Za pomoca skryptow nie wsadzisz obowiazkowo HUDa kazdemu przybyszowi i podejrzewam, ze nie zrobisz wielu innych rzeczy dostepnych z poziomu administratora serwera, na ktorym stoi SIM.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Lis 2011, 23:41 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Za pomocą skryptów nie można np. teleportować usera bez jego zgody, ani odgrywać na nim animacji po kolizji z obiektem bez kliknięcia zgody na animację. Docelowo różne narzędzia do tworzenia gier będą dostępne dla nas.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Lis 2011, 16:21 
Dołączenie:
Listopad 2010
nick w SL: Kazuhiro Swords
Jacek napisał(a):
Za pomocą skryptów nie wsadzisz obowiązkowo HUDa każdemu przybyszowi.

I bardzo dobrze. Domniemywam ze większość nie będzie to interesowało (na dłuższą mete).

Morrigan napisał(a):
Za pomocą skryptów nie można np. odgrywać na nim animacji po kolizji z obiektem bez kliknięcia zgody na animację.

Tu się nie zgodzę. Wystarczy, ze to Hud będzie odtwarzał animacje po trafieniu, a nie pocisk wymuszał animacje avatara. Zgodę na animacje trzeba w takim wypadku potwierdzić raz, za pierwszym założeniem huda. To samo tyczy się teleportacji wewnątrz jednego sima.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Lis 2011, 17:41 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
Domniemywam ze większość nie będzie to interesowało (na dłuższą mete)

Wiekszosci obecnych bywalcow SL zapewne nie, ale mysle ze LL chodzi nie o nas, ale o nowych uzytkownikow. Takich, ktorzy po zalogowaniu sie zadaja sobie pytanie - co ja tutaj mam robic? - oczekujac kolejnej gry online.
Nie znajdujac celu- odchodza. Dobrze wiemy, ze jest ich wielu, o ile nie wiekszosc z zakladanych kont.
Jezeli dostana misje zebrania 10 krysztalow i zabicia 20 smokow a do tego mozliwosc zagrania w setki innych gier, zrobionych na specjalnych SIMach przez zdolnych userow to zostana w SL.
I chyba o to chodzi Linden Lab, o sciagniecie 'graczy', ktorzy nie maja szczytnych idealow SLowych, ale maja za to kase na zaplacenie za konto Premium.
Dyskusje o tym, co mozna a czego nie mozna zrobic skryptem nie maja sensu, bo nie o to chodzi. SL nie jest w chwili obecnej platforma do grania i pytanei brzmi, czy warto dokonac takiej zmiany i czy jest ona mozliwa.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Lis 2011, 17:55 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
poczekaj napisał(a):
To samo tyczy się teleportacji wewnątrz jednego sima.

Tutaj gra obejmuje kilka simów. Wiem o teleportacji "on touch", ale nie jestem pewna, czy jest możliwe wywołanie za pomocą skryptu teleportacji "on collision".

Wspominałam już, że za questy otrzymujemy drobną nagrodę pieniężną? :) Myślę, że akurat to zainteresuje również część obecnych użytkowników. Fajny sposób na zastąpienie campingu czy drzewek dla tych, którzy nie mają większych wymagań finansowych.

Podoba mi się gra. W jakiś sposób przypomina mi dawne rozrywki typu Mario. Nie uważam jednak, że mogłaby stać się "treścią" mojego SL. Ot, rozrywka. Pykamy w snajpera czy inne wynalazki dla relaksu i odmóżdżenia po pracy, równie dobrze możemy zintegrować tego typu rozrywkę z SL.

A pomyślcie, jak fajnie mogłyby wyglądać hunty.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Lis 2011, 18:56 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2007
nick w SL: Hacintho Huet
Ja mam szczytny ideał SLowy, tylko lindenów mi na niego stale brakuje... A tak w ogóle to smoki są pod ochroną, niedługo Federalna Straż Leśna zacznie aresztować tych, którzy je zabijają!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Lis 2011, 19:13 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Ale tam nie ma smoków! Są kamienie!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Lis 2011, 19:20 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2007
nick w SL: Hacintho Huet
Czyli to dla nieuków! Babcia mi mówiła, że jak się nie bede uczyć, to będę kamienie tłukł... I wykrakała... :(

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Lis 2011, 21:07 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Te kamienie wygladaja jak smoki, i do tego krowiaste.
Przeszedl juz ktos przez te jaskinie? Bo ja nie daje rady:(
Dacie jakies hinty? Nie mam szansy na nastepny lewel jesli ich nie przejde:(

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Lis 2011, 22:37 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Przeszłam. Musisz przeczekać aż spadnie fala kamieni, podbiec kawałek dalej i znów przeczekać aż spadną ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Lis 2011, 22:59 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Tyle to ja wiem, tych kamieni jest do diabla! I ciagle nie moge zdobyc niebieskiego krysztalu.
Odkrylem jednak z jednym Amerykancem piekna sprawe. Trzeba chodzic we dwoch! Jeden idzie do przodu, drugi go ubezpiecza. Pierwszy ginie, wiec ten drugi sciaga go z miesca startowego teleportem i ida dalej.
Ktos chetny na wspolny rajd?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Lis 2011, 09:32 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Czerwiec 2011
nick w SL: Syntia Sahara
Szkoda ze to tylko na kontach premium jest bo bym ci pomogła ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Lis 2011, 14:17 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Blanca Carter
Czytam z niedowierzaniem.Ten temat powinien sie chyba znalezc w dziale ''miala byc druga Japonia a sa Chiny'';)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Lis 2011, 18:02 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: Druidamus Rau
od dawna na Sl są Questy, dobre posiadaja juz włąsne HUDy, miejsce przygody czasem obejmuje nawet 4-6 simów. Poszukiwanie zaginienych przedmiotów, test sprawności poruszani avatarem, czy myszka, punkty za zdobyte przedmioty, zagatki, magiczne receptury. Lindeni nic nowego nie wymyślili :). MMORPG w Second Life jest od dawna :). Zapytajcie się BeA Beorn ona pełno Questów zwiedziła :) ja też kilka mam na koncie :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Gru 2011, 12:57 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Tak, jest. Tylko nie chodzi tu o MMORPG, a raczej o zręcznościówkę. A poza tym, teraz za pomocą nowych narzędzi będzie to można zrobić łatwiej i z nowymi możliwościami.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Gru 2011, 09:09 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Od wczoraj podobno zabawa w Linden Realms jest dostępna dla wszystkich.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Gru 2011, 10:19 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: Druidamus Rau
Zgadza si, jest już dostępna.

tutaj SLURL maps.secondlife.com/secondlife/Degrand/89/190/25 trzeba przejść przez niebieskie wrota.

Tylko gdzie ten HUD? ani na v2 ani na Phoenixie ani na Firestormie a nawet na v3 mi się automatycznie nie pokazał.

(edit)Ps. Cala zabawa polega na tym zeby zbierać kryształy, iść do specjalnych pkt (warsztaty) i zamienic kryształy na L$. Za 50 kryształów żółtych, pomarańczowych i różowych jest 2L$, za 1 kryształ zielony i chyba fioletowy 2L$.

SLURL do wczesniejszej zabawy lindenow slurl.com/secondlife/Pyri%20Peaks/126/106/115 labirynt na dole

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Gru 2011, 03:30 
Dołączenie:
Wrzesień 2009
Hud nie zawsze laduje sie za pierwszym razem, czasami trzeba kilka razy probowac ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Gru 2011, 11:51 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2011
Trochę informacji o Linden Realms i mapa :lol:
http://cyfrowyswiat.blogspot.com/2011/12/linden-realms-wprowadzenie_26.html
http://cyfrowyswiat.blogspot.com/2011/12/linden-realm-mapa.html

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso