Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 17 Wrz 2011, 14:38 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: Druidamus Rau
Jesteście ciekawi wyglądu SL sprzed wieeeelu lat?
Oto jeden z linków pokazujących SL
blip.tv/virtual-history-second-life-in-film/linden-world-august-2001-1804759

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 17 Wrz 2011, 21:47 
Dołączenie:
Lipiec 2009
Mam takiego primitara jak w tym filmie!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Wrz 2011, 13:10 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
Jak to z 2001? Przecież SL został udostępniony w 2003 roku.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Wrz 2011, 13:15 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Llorando Runo
Pewnie długo trwała beta, i jak widać na filmie w początkowej fazie inaczej SL wyglądało. A granaty są fajne. :D Idealne narzędzie dla terrorystów SLowych. ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Wrz 2011, 13:40 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
To z 2001 roku to chyba Linden world, czyli pierwotne Second Life.

Czyli coś na kształt bety i właściwie fajniej wyglądało niż obecne SL (ten zniszczony teren po wybuchu, czy chociażby rozpadające się obiekty)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Wrz 2011, 14:25 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
nick w SL: Konstancja Shoreland
To niech ktos (jesli ma taki staz )opowie jak to bylo w zamierzchlym 2003r... ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Wrz 2011, 14:49 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
nick w SL: Adamus Inglewood
Pamięci takiej nie mam bo urodziłem się w SL troszkę później, ale znalazłem coś takiego:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Wrz 2011, 18:48 
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Pavlo Boucher
Jeżeli SL w 2003 roku wyglądało tak jak na tym filmiku, który dodał Adamus, to wychodzi na to, że LL nic nie zrobili do 2007 roku, bo kiedy ja się urodziłem SL wyglądało identycznie :roll:
Najważniejsze, że teraz się zmienia...

Swoją drogą, ciekaw jestem czy jest jakiś Polak, który "żył" w sl podczas jego początków :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 18 Wrz 2011, 21:07 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Jest. Tylko jakoś ostatnio nie "żyje".

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Wrz 2011, 09:29 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2011
LindenWorld, stworzony początkowo jako platforma do testowania rzeczywistości wirtualnej i technologii interfejsu dotykowego, pojawił się w roku 2001. Na samym początku awatary były znane jako primitary, dziwaczne roboty zbudowane z primów, przemierzające ziemię na koślawych nogach i czasami terraformujące ją za pomocą granatów. Dzieliły świat z wężopodobnymi stworzeniami nazywanymi Atorami i ptakami żywiącymi się kamieniami.

W muzeum historii Second Life można za darmo pobrać postać primitara wraz z HUD-em. Aby dostać się do muzeum w SL kliknij na ten link: http://maps.secondlife.com/secondlife/Phobos/228/151/33

30 października 2002 roku wirualny świat Wirtual World został przemianowany na Second Life. Oprócz zmiany nazwy udostępniono możliwość testowania zamkniętej wersji beta. Każda osoba przystępująca do beta testów otrzymywała konto, awatara z możliwością modyfikowania oraz inwentarz z plikami dźwięków, tekstór i obiektów. W wersji beta obowiązywały opłaty za teleportację, za obiekty stworzone przez mieszkańca.

28 kwietnia 2003 roku zamknięta testowa wersja beta Second Life została otwarta dla szerszej publiczności. Osoby chcące wziąść udział w testowaniu oraz zostać oficjalnym mieszkańcem Second Life musiały zarejestrować konto na stronie http://www.secondlife.com . Po zarejestrowaniu wystarczyło pobrać plik o wielkości 10MB zawierający prostą przeglądarkę i zainstalować na swoim komputerze.

23 czerwca 2003 roku Second Life zostało oficjalnie udostostępnione publicznie. W tym dniu oprócz udostępnienia wirtualnego świata Linden Lab wprowadziło również opłaty członkowskie obowiązujące zarówno nowych jak i dotychczasowych miedszkańców Second Life. Każda nowo zarejestrowana osoba otrzymywała 5-dniowe bezpłatne członkostwo aby mieć szansę zapoznać się z wirtualnym światem Second Life przed wykupieniem płatnego członkostwa. Ceny wyglądały następująco:

Miesięczne Członkostwo: 14,95 dolarów miesięcznie
Kwartalne Członkostwo: 39,95 dolarów za 3 miesiące (Można było zaoszczędzić 10%)
Roczne Członkostwo: 134,95 dolarów za 12 miesięcy (Można było zaoszczędzić 25%)
Dożywotnie Członkostwo: $ 225 dożywotnio (Istniała bardzo ograniczona ilość)

Aby stać się mieszkańcem Second Life wystarczyło zarejestrować konto na internetowej stronie Second Life. Następnie po zarejestrowaniu pobrać 10MB plik z przeglądarką do Second Life i zainstalować na komputerze. Początkowo przeglądarka była dostępna tylko dla komputerów z systemem Windows. Wersje dla Mac i Linux miały być udostępnione przez Linden Lab do końca 2003 roku. Minimalne wymagania dla Second Life wyglądały w tych czasach następująco:

Komputer: 800 MHz lub szybszy, 256 MB pamięci RAM lub więcej
System operacyjny: Windows 2000, NT lub XP
Karta graficzna: Nvidia GeForce 2 (32MB RAM) lub wyższej, lub ATI Radeon 8500 (32MB RAM) lub wyższej
Internet: DSL, modem kablowy lub sieć LAN ()

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Paź 2011, 12:29 
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Publiczne otwarcie dla kont darmowych to chyba początek 2006 roku. Wcześniej należało zarejestrować się z kartą kredytową.
Największy napływ to chyba nastąpił w grudniu 2006 roku m.in. po artykule w Gazecie Wyborczej. Faktem jest, że przez 5 lat zmian rewolucyjnych nie było poza zepsuciem interfejsu od wersji 2.0. Dlatego nadal używam Phoenix Viewer bo ma wygląd najbardziej zbliżony do klasycznego. Podobno w kolejnych wesjach planują opcję advanced z możliwością powrotu do bardziej klasycznych ustawień.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Paź 2011, 12:36 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
doxent napisał(a):
Największy napływ to chyba nastąpił w grudniu 2006 roku m.in. po artykule w Gazecie Wyborczej.

Największy napływ Polaków. Nie jestem pewna, czy artykuł w GW wpłynął na napływ z innych krajów ;)

Ja teoretycznie też jestem z tej grudniowej fali, ale nie jestem pewna, czy kolejne - czerwcowa, wygenerowana przez pojawienie się Second Krakow i lipcowa, po programie w TVN, nie były większe.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Paź 2011, 13:01 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Tylko Linden Lordowie mogą to sprawdzić.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Paź 2011, 13:18 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Stawiam na TVN. Wtedy wlasnie zawiesily sie serwery Linden Lab i wszystko wskazuej na to, ze wlasnie przez Polakow. Potwierdza to tez fakt, ze nasze forum zawislo wtedy na pare dni z powodu ilosci userow.
Najwięcej użytkowników (2146) było obecnych 6 Lip 2008, 20:03
Serwer tego nie udzwignal;:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Paź 2011, 19:47 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2009
nick w SL: Dex Euromat
Dużo ostatnio też wchodzi ludzi z Hiszpanii, Portugalii i Brazylii.
Prawdopodobnie jest to związane z "Levelami i questami w SL" które mają być wprowadzone :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Paź 2011, 12:40 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Maciek6 Szczepanski
Aż łza w oku kręci jak to wszystko do przodu leci... Albo za szybko albo to ja nie mogę nadążyć... Czy ja już jestem za stary? :-D

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso