Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 24 Maj 2012, 23:06 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: Druidamus Rau
Zapewne zdarzyło się Wam, że otrzymaliście pytanie (najczęściej od newbie lub nooba) dotyczącego SL. A odpowiedzi dla Was były oczywiste, lecz pytania nietypowe. Chciałbym w tym poście zebrać pytania jakie otrzymywaliście od innych dotyczące Second Life. Ażeby bardziej zobrazować o co mi chodzi podam kilka przykładów:

- Czy podczas kulkowania można zajść w ciąże?
- Czy moja postać będzie swobodnie przebywać w SL po tym jak się wyloguję?
- Czy pod ziemią jest piekło?

:mrgreen:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Maj 2012, 23:28 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Jak wysoko mozna sie wzniesc?

(kiedys Marolek Hamaski lecial chyba 12 godzin w gore i nie dolecial do konca)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Maj 2012, 23:40 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: wredna Jantarka Balczo
tak, zróbmy tabelce NOWYCH debili. znaczy tych którzy nie wiedza o co kaman [uwzgledniajac pernamentnych noobow] i zadają głupie pytania...bo preżcież KAŻDY rodzi się avatarem z pełna wiedza tego co daje SL.

A przeciez tylko debile zadaja dziwne pytania...nie ?

ps. poza tym, mnie tez sie zdarza zadac GLUPIE/BEZNADIENE pytanie [ bo nie znam skryptow itd...] :) ale "nie ma głupich pytań, są głupie odpowiedzi"
:P

[edit] są śmieszne pytania i pytania serio, te pierwsze wynikają z niewiedzy, nikogo za nie, nie można winić, a forum chyba powinno być jak kiełbasa dla psa od tego żeby wyjaśnić ;)...
fakt nie ma idalnego świata :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Maj 2012, 00:56 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Pytanie
Cytuj:

zadalem jak najbardziej serio, bo nie wiem, a jestem ciekawy.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Maj 2012, 01:49 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2012
nick w SL: PanteraPolnocy
Ależ proszę. ;)

http://wiki.secondlife.com/wiki/Limits
Cytuj:
Max. unassisted fly height - Stable hover at 4096m.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Maj 2012, 02:31 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Alez dziekuje.
Image
Wiadomo, ze chodzilo mi o lot z dopalaczem, a nie zwyczajny.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Maj 2012, 07:48 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
Jacek napisał(a):

Jak jeszcze byłem newbie i debilem (co wg niektórych jeszcze mi zostało) tez starałem się to sprawdzić. Pamiętam, że MIAZO był lepiej oskryptowany i poleciał 10x wyżej, mam chyba jeszcze LM. A co do pytania: Lecimy do jakiejś wysokości, potem kończy się symulacja świata i zmieniają się już cyferki - do nieskończoności.

Jantarka napisał(a):
zróbmy tabelce NOWYCH debili
Nikt nikogo nie chce zrobić debila i nie miałem zamiaru kogoś obrazić. Też zadawałem dziwne pytania typu:
- Czy jak spadnę z wysokości to będę musiał się na nowo rejestrować? Sprawdziłem i spadłem

Co prawda najczęściej zadawane pytania dotyczyły budowania, no ale do dziwnych już nie należały. Przypomniały mi się te czasy dlatego zrobiłem ten post.

ps. znalazłem ten LM jeszcze pamiętne czasy Centrum Polska
Cytuj:
######## CENTRUM - PIASKOWNICA #, Polska (239, 162, 335400)
LM z 29 sierpnia 2007
można samemu sprawdzić zmieniając w SLURL ostatnią wartość ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Maj 2012, 08:12 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2012
nick w SL: Wolfius Dagger aka Wolfi
Tak no pytania ktore ja otrzymuje bywaja dość nietypowe, ale zakładam że wynika to z mojego bycia futrzakiem :-P
Oto przykładowy zestaw wraz z odpowiedziami xD
1. Gdzie mozna kupić futrzanego szejpa?/ taki kostum?
-nie można kupić futrzanego szejpa/ to nie jest kostium to jest mój avatar tak jak twój jest człowiekiem (lub jak mam dziwny dzień: "gdzie można kupić kostium człowieka?")

2. Dlaczego chodzisz w kostiumie?
-w jakim kostiumie?? o.o
2a. Dlaczego jesteś futrzakiem?
-dlaczego jesteś człowiekiem?
->bo w rl jestem człowiekiem
-a ja w rl jestem futrzakiem
-> ....

3. Czy wam (futrzakom) tez wolno chodzić na kulki?
-gdyby nie futrzaki to pewnie nie byłoby kulek :-P

4. To wy (futrzaki) nie macie jakichś wyznaczonych simów?
-mamy swoje futrzane simy na których ludzie raczej się nie pojawiają, ale wolno przebywać nam wszędzie - czasy rasizmu i prześladowań minęły odkąd dają za to bany :-P
4a. Co to ban?
-ban jest wtedy jak ktoś na Ciebie doniesie i nie pozwalają Ci się więcej zalogować na SL

5. Jak zmodyfikować szejpa żeby mieć taką głowę (lub inna cześć ciała) jak Ty?
-tego nie wiedzą nawet najstarsi indianie :-P

6. Czy bycie futrzakiem daje jakieś specjalne możliwości?
-tak - jestem ładniejszy, milszy w dotyku, fajniej się mnie przytula i mogę chodzić w naprawdę dziwnych strojach a i tak nikt się nie czepia no i mam fajny ogon do merdania :-P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Maj 2012, 09:22 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Czerwiec 2011
nick w SL: Syntia Sahara
ja dodam jeszcze takie z czasów kiedy byłam vampem

- czy jak vamp ugryzie to avatar umiera lub staje sie nieśmiertelny
odp : nie po prostu spija wirtualna krew i tyle może przemienić dana osobe w vampa( to i tak ten sam avatar ale z danymi na temat tego ile ma krwi ile ofiar cos ala gra ) ale do tego potrzebne sa Lindeny

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Maj 2012, 10:11 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2009
nick w SL: Dex Euromat
Pytania od newbie, które otrzymywałem:

-Czym ty jesteś?
-Aha

Co to jest gesturka? (pytanie zadane zaraz po wyjaśnieniu łopatologicznie co to jest gesturka)
Człowiek był straszliwie niecierpliwy (kolejny myślący, że to czat na onecie)

Czy moźna umrzeć w SL?

Dlaczego nie mam penisa?
Avatary nie mają narządów płciowych, trzeba je dokupić.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Maj 2012, 10:41 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2012
I jeszcze kilka ciekawych pytanek wyszperanych w starych notkach.

1. Co to jest noob?
- ...

2. Czy mogę zarazić się czymś jak będę uprawiał sex bez gumki?
- jeśli masz huda i dziewczyna ma huda to możesz zarazić ją dzieckiem, ale Tobie nic nie grozi

3. Czy jak nie będę jadł to umrę?
- w rl zapewne tak....

4. Co to RL/ SL/ TP/ LM/ AV/ BRB.....?
- RL- Republika Ludowa/ SL - Stałe Łącze/ TP- Telekomunikacja Polska/ LM - marka fajek/ AV - Audio Video/ BRB - BaRBie... aaa czekaj... Ty miałeś na myśli w Second Life? :-P

5. Jak tu się zarabia
-virtualnie

6. Jak się mogę upić
- zapewne alkoholem

7. Jak się tańczy?
- ruszasz jedną nogą, potem drugą a potem dorzucasz ruchy tułowia i rąk

8. Jak tu się rozmawia z innymi?
-piszesz na czacie lokalnym
->a gdzie to jest?

9. Dlaczego nie mam ubrań?
- najprawdopodobniej sama zdjęłaś

10. Dlaczego nie nosisz butów?
- nie robią mojego rozmiaru

11. Czy jak futrzak wpadnie do wody to jego futro śmierdzi?
- tak ale trzeba mieć do kompa kupione urządzenie emitujące zapachy żeby to poczuć
-> gdzie to kupić?
-na Allegro za 30 lat

12. Dlaczego jak zakładam penisa ściąga mi pasek?
- a w rl jak wyciągasz penisa to przez zapięte spodnie?

13. Jak mogę sobie powiększyć piersi?
- sylikon pomaga

14. Co to AO i czy chce to mieć?
- AO to coś co sprawia, ze nie wyglądasz jak ostatni noob tylko połowiczny. Każdy chce to mieć.

15. Dlaczego nie mogę tego kupić?
- bo najprawdopodobniej pierwszego dnia w sl nie masz na koncie 5000 L$

I jeszcze małe wyjaśnienie - po tych złośliwych odpowiedziach oczywiście pojawiły się te które wyjaśniały co i jak, ale z wiadomych powodów ich nie umieszczałem :-P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Maj 2012, 11:12 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
W większości pytania, które cytowałeś, nie są ani zabawne, ani nietypowe.
Jeżeli w takim kierunku ma się rozwijać ten wątek, będę musiała z wielkim żalem przyznać rację Jantarce 8)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Maj 2012, 11:44 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2012
Tak przyznaje, że niektóre pytania są dość standardowe jak się na nie spojrzy jeszcze raz, co do innych pozwolę się nie zgodzić bo to co dla jednych jest typowe, dla innych nie musi, zwłaszcza jeśli myślimy niestereotypowo.
Tym niemniej myślę, że sprawę można uznać za zakończoną jako, że nie planuję umieszczać w tym temacie kolejnych postów ;-) Mimo to dziękuję za czas poświęcony na ich przeczytanie :-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Maj 2012, 21:03 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2012
Jacek napisał(a):
Wiadomo, ze chodzilo mi o lot z dopalaczem, a nie zwyczajny.

Stwierdzam brak limitu po doleceniu do 260 tysięcy metrów z rakietowymi attachmentami. :P
Tutaj screen ze 112. ;)

Image

Cytuj:
default {
touch_start(integer i) {
llSetStatus(STATUS_PHYSICS, TRUE);
llSetForce(<0,0,0x7FFFFFFF>, 0);
}
}

A tak w temacie pytań... mnie się ktoś zapytał czy da się dolecieć na Księżyc w SL... w sumie teraz mu mogę powiedzieć, że nie. :P

Ostatnio edytowany przez pantera_polnocy, 25 Maj 2012, 21:17, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Maj 2012, 21:14 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
A tak w temacie pytań... mnie się ktoś zapytał czy da się dolecieć na Księżyc w SL... w sumie teraz mu mogę powiedzieć, że nie. :P

Jeszcze nie wiadomo. Nie gadaj tylko lec wyzej.

EDIT:
21.22 Pantera wyslala mi SMSa, ze jest juz na 1 mln metrow, ale zablokowalo jej mozliwosc pisania IMow i postow na forum. Prosila, zeby pozdrowic wszystkich.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Maj 2012, 21:32 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2012
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99dz ... _Kosmiczna
Cytuj:
Perygeum 336 km
Apogeum 346 km

A zatem nadając stamtąd. ;) Stwierdzam brak limitu na 400 tysiącach:

Image

Niemniej jednak znalazłam takie coś: http://forcemesilverspar.blogspot.com/2 ... 484dc82bff - osoba doleciała do miliona i uległa całkowitej deformacji. :P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Maj 2012, 21:36 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
http://forcemesilverspar.blogspot.com/2 ... 484dc82bff - osoba doleciała do miliona i uległa całkowitej deformacji. :P

Komentarz ponizej wpisu wyjasnia przyczyne deformacji. Na tej wysokosci brakuje tlenu, avatar zaczyna sie dusic i stad dziwny wyglad oczu i skina.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Maj 2012, 12:15 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
nick w SL: Adamus Inglewood
Troszkę przypadkiem, dzięki Panterze ;) i przez nieuwagę doleciałem do 3 500 000 m. Na tej wysokości avatar uległ już całkowitej dezintegracji. Nie dało się go zobaczyć, ani w ogóle sterować kamerką (brak punktów odniesienia). Niestety nie widziałem stadiów pośrednich. Można powiedzieć że gdzieś poniżej zaliczyłem wirtualny zgon. Ale jeszcze zipię jakby coś ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Maj 2012, 22:14 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Hyde McAuley
A skoro jest księżyc, to czy patrząc z różnych simów wszyscy widzą ten sam księżyc ? I czy ziemia w sl jest jak planeta, czy można ja oblecieć dookoła ?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Maj 2012, 03:56 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Też robiłam kiedyś taki eksperyment. Avatar fajnie się deformuje, zaczyna się od oczu wyłażących z orbit.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Maj 2012, 08:01 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
Hyde napisał(a):
A skoro jest księżyc, to czy patrząc z różnych simów wszyscy widzą ten sam księżyc ? I czy ziemia w sl jest jak planeta, czy można ja oblecieć dookoła ?

Muszę Cię zmartwić. Ziemia w SL jest płaska (jak wiedza sprzed czasów Kopernika) a słońce, księżyc i gwiazdy to tylko halucynacja.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Maj 2012, 08:03 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2012
Nie no nazwijmy to po imieniu - słońce jest imitowane poprzez światło, natomiast księżyc jest tylko teksturą :P Chyba że polecimy na jakiś "kosmiczny" sim.

A co do wysokości lotu to mi przestała rosnąć przy 4.096.000 czyli jeszcze około pół miliona metrów da się przelecieć po dezintegracji ava. Niestety próba upamiętnienia tego lotu zakończyła się crashem przeglądarki.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Maj 2012, 11:06 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Hyde McAuley
Skoro ziemia sl jest plaska, to znaczy że gdzieś jest koniec tego świata ? Nie wiem, jakaś czarna dziura, ściana za którą jest nicość ?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Maj 2012, 13:40 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2012
Nie. Ty walisz po prostu nosem w niewidzialną ścianę, za którą woda jest rysowana aż po horyzont nawet, jeśli nie ma tam już parcel. :P

secondlife://Menag%20a%20trois/1/1 - to jest bodajże najbardziej wysunięty punkt w stronę północno-zachodnią.

I mały bonus ad latania. ;)

Dzisiaj mnie ktoś spytał czemu noszę okulary w SL i czy mam wadę wzroku widząc gorzej, niż inni.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Maj 2012, 16:46 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
Hyde napisał(a):
Skoro ziemia sl jest plaska, to znaczy że gdzieś jest koniec tego świata ? Nie wiem, jakaś czarna dziura, ściana za którą jest nicość ?

Tu znajdziesz odpowiedź, jeśli będziesz chciał zobaczyć co jest pod ziemią

secondlife.pl/viewtopic.php?f=1&t=7301&hilit=studnia

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Lip 2012, 17:49 
Dołączenie:
Marzec 2010
Mnie też się swego czasu zdarzyło dziwne pytanie od nowicjusza w SL...

Stoi sobie Mimi owego pięknego dnia w jednej z rozlicznych piaskownic i - jak zwykle - coś buduje. Podchodzi jednodniowy i zagaja dość standardowo - "O co chodzi w tej grze i co tu można robić?" (no wiem, z takim pytaniem to rewelacji nie ma, że dziwne. Ale słuchajcie dalej). No więc ja mu wykład, że co avatar to inna teoria, o co tu chodzi. I mu tłumaczę po kolei różne postawy (drugo)życiowe, że jedni to po dyskotekach, inni po sklepach, jeszcze inni na kulki a tamci jeszcze na koncerty live. Że niektórzy "szyją" ciuchy, inni programują skrypty, a są też tacy co budują różne różności - jak ja na przykład. I mu pokazuję kilka swoich "dzieł", a on (czy też ona, bo szczerze to już nie pamiętam) że jemu się budowanie podoba i też tak chce. Więc mu pokazuję, zaczynając od podstaw: że to wszystko jest z takich klocków-primów, jedno z moich "dzieł" przy nim rozwalam na kawałki żeby zobaczył, że tak się tworzy prim-kostkę, tak walec, tak kule, tak się potem rozciąga i przesuwa.... "OK, już rozumiem, będę teraz budować". Narezzował tych primów wokół siebie jak mrówków, ja z życzliwym zainteresowaniem śledzę jego poczynania, a ten stawia kloce ;P i stawia. I w końcu, jak już zlagował całą piaskownicę, to się pyta: "I po co właściwie się te primy stawia, czemu to służy? Jak ich ileś tam zrezzuję to mi skill budowania skoczy w górę, czy punkty exp za to są, czy po co tak?"

I teraz nie wiem. Czy moje początkowe wyjaśnienia, że buduje się z takich właśnie primów różne rzeczy, były zbyt powierzchowne i mętne, czy mi się trafił niekumaty :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Lip 2012, 20:15 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
Odpowiedź jest prosta. Ja zawsze tak robię, staram sie odwrócić jego uwagę i zamysł, że SL to gra. zęby nie myślał w tych kryteriach, że zdobywa sie tu lvl. I zaczynam mu opowiadać przyrównując do komunikatora GG, czy czatu w 3d. Potem wgłębiam osobę że to taki wirtualny świat kreowany przez użytkowników (i po to te budowanie) aby odwrócić jego zamysł, że to komunikator. Potem mówię o realizacjach ludzi, o ich twórczościach, koncertach, sztuce, porównując SL do dłuta rzeźbiarza, czy do pędzla malarza. Że to narzędzie do realizowania swoich różnych zamysłów. I znów wracam do stwierdzenia, że to wirtualny świat, że każdy awatar to tak naprawdę inna osoba siedząca przed komputerem nawet w Chinach. Opowiadam o SL jakbym opisywał obrazy, ciągle odraczając wstępny zamysł, że SL to gra. Czasem zasugeruje, że w SL gra się np w automaty, albo RP. Ale jeśli newbie (a częsciej noob) tak naprawdę jest dzieckiem zawsze będzie widzieć SL jako grę. Bo tak sobie wpoił siedząc przed komputerem i grając w gry.
Scenariuszy wytłumaczeń jest u mnie tyle, co osób pytających się o SL, ale przede wszystkim trzeba nakierować tok myślenia tak, żeby nie myślał, że to gra.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso