Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 07 Lip 2011, 09:01 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
nick w SL: Konstancja Shoreland
Zdarza sie ze Area Search ( w Phoenixie czy Singularity ) nie wyswietla danego przedmiotu, -nie jest to na pewno kwestia lagow - sprawdzalam wielokrotnie
Chodzi mi o to,czy da sie zablokowac widocznosc obiektu dla Area Search ?
A jesli tak, to jak to zrobic ?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Lip 2011, 09:48 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Tu są wszystkie odpowiedzi - http://wiki.phoenixviewer.com/doku.php?id=area_search
Area Search nie wyszukuje np obiektów tymczasowych albo takich, które nie są przypisane do żadnej grupy.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Lip 2011, 20:49 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
nick w SL: Konstancja Shoreland
Byc moze powinnam to wiedziec ,ale nie wiem ;-)
Przypisane do grupy,czyli ?
Udostepnione grupie ?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Lip 2011, 20:58 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Jak masz aktywną grupę jakąś gdy budujesz, obiekty są przypisane do niej. Udostępnianie to jeszcze insza inszość. Jak nie aktywujesz żadnej grupy przy budowaniu prawdopodobnie AreaSearch tego obiektu nie znajdzie (chyba, że coś zmienili w nowszych wersjach).

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Lip 2011, 21:54 
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Pavlo Boucher
Zuo napisał(a):
Jak masz aktywną grupę jakąś gdy budujesz, obiekty są przypisane do niej.

Ja nie chcę się wymądrzać, bo może nie znam się, ale co ma wspólnego fakt, że jakiś obiekt jest przypisany do danej grupy, a to, że można na danym landzie budować z aktywną grupą? Czy to nie dwie różne sprawy?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Lip 2011, 22:17 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Jeśli na danym landzie trzeba mieć grupę aby budować, obiekt zostanie przypisany do tej właśnie grupy i tą wartość będzie miał we właściwościach. Mając większe prawa nie trzeba zakładać grupy by budować, więc obiekt może nie mieć grupy.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Lip 2011, 00:42 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Obiekt może mieć dowolną grupę, ustawioną po wyrezowaniu - oczywiście z listy grup, do których należy właściciel obiektu.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Lip 2011, 01:17 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Pav słusznie zauważył. Nie trzeba koniecznie przypisywać do grupy danego obiektu. Można po prostu ustawić mu grupę poprzez budowanie z aktywną grupą lub poprzez wybranie jej z listy grup właściciela obiektu.

Przypisanie, a ustawienie to troszkę różne czynności, lecz tej pierwszej bez tej drugiej nie wykonamy.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Lip 2011, 08:38 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
thekonstancja napisał(a):
Chodzi mi o to,czy da sie zablokowac widocznosc obiektu dla Area Search ?
Zuo napisał(a):
Area Search nie wyszukuje np obiektów tymczasowych albo takich, które nie są przypisane do żadnej grupy
Zuo napisał(a):
Mając większe prawa nie trzeba zakładać grupy by budować, więc obiekt może nie mieć grupy.
Czy nie o to aby chodziło?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Lip 2011, 12:53 
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Pavlo Boucher
Ja myślę, że nieporozumienie wzięło się z samego określenia "przypisane do grupy". Zależy czy mówiąc "przypisane" rozumiemy, że właściciel rezując dany obiekt miał założoną daną grupę, czy obiekt jako ownera (właściciela) ma wpisaną daną grupę, bo jak wiemy, tak też się da.

Dla mnie przypisany do grupy to właśnie ten drugi wariant o którym pisałem, a Nemesis i autorce tematu chodziło o założoną grupę przy budowaniu, bądź nie i możliwości budowania w tych momentach.

Faux pas.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso