Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 12:19 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
A ja mam pytanie. Przychodzi sobie awatar ZenekZGazowni Resident na stronę Jacka i może sobie ot tak zobaczyć co o mnie Nemesis Igaly sądzą inni? :>

I nie sprzeczajcie się o sukienki, puste lale itd, to poważna sprawa :mrgreen:
A Jacek musi wziąć pod uwagę, że niektóre awatary nie będą chciały aby ich dane się w jego bazie znalazły, niestety nie chroni ich ustawa o danych osobowych... chociaż, jeśli do konta przypisane jest imię i nazwisko z RL wtedy Jacek aby gromadzić takie dane będzie musiał mieć urzędowe pozwolenie i to w RL. Czy Jacek zrozumiał w co się pakuje? :mrgreen:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 12:23 
Dołączenie:
Październik 2010
Jest różnica. Ubrania, konkursy etc to wszystko pozostaje w konwencji zabawy. Sensowne osoby nie zrobią z tego problemu. Jak napiszesz o osobie jednej, dwóch przejdzie to niezauważenie. Ludzie nie będą odsyłać na Twoj blog z tekstem - ej Ty sprawdź tego kolesia w bazie, jak ma negatywny rating to nie gadaj z nim nawet.

Inna sprawa ma się z pieniędzmi i wystawianiem ratingu. Tu wchodzą w grę już poważne sprawy. Wiarygodność i opinia na masową skalę. Na niej oszustom nie zależy ale zależy zwykłym ludziom. Jacek chce wprowadzić bazę dla wszystkich. Co więcej głosi, że nie potrzebuje ich zgody.
Zobaczmy kto otrzymuje ratingi w RL.

Publikowane ratingi są dla państw oraz firm. Są one p-u-b-l-i-c-z-n-y-m-i podmiotami. Zarabiają krocie bądź obracają pieniędzmi podatników. Są więc wywiadownie, które takie dane gromadzą ponieważ te informacje są istotne dla inwestorów, lub wierzycieli.

W przypadku ratingu na www Jacka nie widzę uzasadnienia aby podawać dane awatara tylko dlatego, że istnieje i może zaciągnąć pożyczkę. Jacek przyznaje sobie atrybuty władzy posiadane włąściwie tylko przez państwo a w SL przez Linden Lab.

Edit

I argument, że banki zbierają dane o klientach też jest nie na miejscu. Trzeba się do takiego banku zgłosić aby coś zaczął szukać. Do tego wchodzi tu ochrona danych osobowych. Nie ma publikacji ratingów Kowalskich na stronie www, gdzie każdy może sobie wejść i sprawdzić czy pani Basia spod piątki jest tam rekomendowana czy nie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 12:28 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
W przypadku dostępu np do KRD trzeba być instytucją, firmą lub bankiem. Jacek musi sobie zdać sprawę z tego, że taka lista NIE może być dostępna dla wszystkich. To musiałby być zweryfikowany rezydent i to z pewnym doświadczeniem prowadzący jakąś działalność. A nie jednodniowy alt.

Jeżeli Jacek nie zapewni bezpieczeństwa moich danych za które ODPOWIADA, jestem zdecydowanie przeciw powstawaniu takiej bazy. Poza tym jak pisałam wcześniej tego typu działalność, nawet jeśli chodzi o grę dotyczy danych z RL. A więc bez pozwolenia Urzędu ds Ochrony Danych Osobowych Jacek S. może sobie co najwyżej napisać, że taką bazę założy, bez tego nie ma ona prawa działać i narusza interesy realnych osób w realnym świecie. To tak, gdyby ktoś o tym zapomniał 8-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 12:32 
Dołączenie:
Październik 2010
Nem, Jacek już stwierdził, że to będzie baza z jego ratingiem. Nadal nie wiadomo jednak na jakich zasadach sam będzie oceniał. I jak już powiedziano, nie może korzystać z Api LL.

Mad - przepraszam, że wybrałam sukienki. Jednak Jacek powołuje się na to co funkcjonuje do tej pory np: forum dla uzasadnienia nie chcąc wziąć następującego argumentu pod uwagę - na to ludzie się godzą, uczestnicząc w tym.
Sam uważa, że ludzie godząc się na uczestnictwo w SL zgadzają się na uczesniczenie na jego www. To moim zdaniem duże nadużycie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 12:33 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
To ja dopiszę jeszcze coś.

Jeśli chodzi o przepisy karne za naruszenie przepisów ustawy o ochronie danych osobowych to normuje je sama ustawa w rozdziale 8: przepisy karne.

* Art. 49 ustawy:
o §1 - przetwarzanie danych osobowych w zbiorze bez prawa przetwarzania tych danych:
+ odpowiedzialny: administrator danych;
+ kara: grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
o §2 - przetwarzanie danych wrażliwych, o którym mowa w art. 27 ust 1 ustawy bez prawa przetwarzania tych danych:
+ kara: grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.
* Art. 50 ustawy:
o przetwarzanie danych osobowych w zbiorze niezgodnie z celem utworzenia zbioru:
+ kara: grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
* Art. 51 ustawy:
o §1 udostępnianie danych osobowych lub umożliwianie dostępu do nich osobom nieupoważnionym:
+ odpowiedzialny: administrator danych, osoba zobowiązana do ochrony danych osobowych;
+ kara: grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
o §2 Jeżeli sprawca działa nieumyślnie:
* Art. 52 ustawy:
o naruszenie choćby nieumyślne obowiązku zabezpieczenia danych osobowych przed zabraniem przez osobę nieuprawnioną, uszkodzeniem lub zniszczeniem:
+ odpowiedzialny: administrator danych, osoba zobowiązana do ochrony danych osobowych;
* Art. 53 ustawy:
o nie zgłaszanie do rejestracji zbioru danych będąc do tego zobowiązanym:
* Art. 54 ustawy:
o nie dopełnienie obowiązku poinformowania osoby, której dane dotyczą, o jej prawach lub przekazania tej osobie informacji umożliwiających korzystanie z praw przyznanych jej w ustawie:

A tutaj o przypisaniu awatara do realnie żyjącego człowieka

Ostatnio edytowany przez Zuo, 27 Cze 2011, 12:36, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 12:36 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Hyde McAuley
Hmm, no w takim razie takie forum jak to też ma bazę danych która może wyciec. Ktoś tu może wejść i się dowiedzieć że Hyde McAuley ciągle przesiaduje na adultach, tak naprawdę jest murzynem i wyrywa wszystko co się rusza i na drzewo nie ucieka. To tak nie może być. Te informacje mogą mi zrujnować życie w rl.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 12:41 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Hyde, mówimy o realnych danych osobowych w posiadaniu których jest Jacek jako właściciel Podexu. A nie o twoich eskapadach. Dysponuje on naszymi danymi jak imię, nazwisko, adres, numer konta bankowego. To są dane z RL, które podlegają ochronie. A ponieważ są one przypisane do konkretnego awatara - wirtualnego ja danego człowieka podlega to takim samym ograniczeniom.
LL dysponuje również taką bazą i jeśli awatar dopuści się jakiegoś przestępstwa konsekwencje grozą także i kierującemu tym awatarem człowieka. Prawo obowiązuje w obie strony.

A więc Jacek bez pozwolenia nie ma prawa udostępnić nikomu danych o Nemesis Igaly (Anna Kowalska, zamieszkała Katowice, ul Pod Górkę 666, telefon 666 666 666).

Ostatnio edytowany przez Zuo, 27 Cze 2011, 12:43, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 12:43 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Vangelis Vought
Jacek napisał(a):
Piszemy o SL, mamy szanse zbudowac tutaj lepszy swiat i nie musimy bezmyslnie kopiowac calego RL. Jesli cos jest sluszne i dobre to trzeba to wprowadzic, a nie ogladac sie na RL.

Trochę ideologicznie to brzmi. Mamy szansę zbudować lepszy świat oraz słuszne i dobre. Pojawia się nam przywódca. Słyszymy od niego, jaki ten nasz świat jest zły. Jest też gotowa recepta na ten lepszy świat, jest ona słuszna i dobra. Ograniczmy prawa jednostki w imię jej dobra.
Dobrze jeszcze jak w tym przedstawieniu występuje jakiś wróg, któremu całkowicie można przypisać istniejące do tej pory zło. W historii była to albo jakaś klasa społeczna lub narodowość. W SL też już mamy określonego wroga – jest nim złodziej. Wróg jest bardzo niebezpieczny, dlatego potrzeba zaangażować wiele sił do jego zwalczania. Kto jest wrogiem, będzie nam wskazywał nieomylny przywódca, etc. Smutne.

P.S. W związku z pojawieniem się u mnie smutku i nie tylko z tego powodu, proszę moderatora o przeniesienie wątku z działu off topic/humor do poprzedniej lokalizacji :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 12:45 
Dołączenie:
Październik 2010
Dlatego właśnie widzę zapędy autorytarne. To już przerabialiśmy w historii a w niektóych państwach nadal to obowiązuje. Może od bazy danych przejdżmy dalej? Może jakieś publiczne sądy albo obozy pracy dla awatarów? A co tam - niech ci co skasują konta zanim się wylogują ostatni raz niech się godzą na publiczą egzekucję.

Obecny świat jest w porządku. Wystarczy używać rozumu. A ostatnie na co rozumny człowiek się godzi to to aby ktoś samozwańczo mówił kto jest a i kto jest be.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 12:49 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Czy jeżeli Jacek spotkał na swojej drodze w SL 10 awatarów, które oszukały go finansowo (nie płacąc za L$ lub pożyczając i nie oddając), ma prawo napisać na swojej stronie www, że te konkretne awatary są wg niego oszustami i lepiej unikać z nimi jakichkolwiek kontaktów, zwłaszcza finansowych?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 12:54 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Id,
moj alt Podex Shuftan nie ma strony na Facebook, pojawiaja sie tam jednak opinie na jego temat, ludzie komentuja jego wyglad i postepowanie. Dane to sa powszechnie dostepne mimo, ze nie wyrazalem na to zgody. Facebook jest mimo to legalny. To taki pierwszy z brzegu przyklad.
Pomysl z wyrazaniem zgody przez avatara podoba mi sie, ale problem polega na tym, ze ludzie uczciwi wyraza zgode, a zlodzieje nie. Tym Podex Risk api obejmie tylko uczciwych, a zlodzieje beda dalej bezkarni.
Jeszcze bardziej podoba mi sie nazwa - system rekomendacji Podex! To kupuje! Faktycznie lepiej jest dawac ( lub nie) rekomandacje niz ostrzgac przed zlodziejem, chociaz roznica jest bardziej jezykowa niz merytoryczna.
I masz racje, chce ludziom wystawiac cenzurki - niektorych chwalic, innych pietnowac, Ale to robimy przeciez wszyscy, prawda?
Darnok
(domniemywam, ze bedziemy pisali o Osobnym Dziale na FORUM do wyrazania opinii)
Cytuj:
są rzeczy, które lepiej żeby były w miarę możliwości spójne: -prawo, przyzwoitość

Oczywiscie, pelna zgoda. Musialbys mi jednak dowiesc, ze mohe pomysly sa nieprzyzwoite, albo maja "inna przyzwoitosc" niz ta z RL. Ja krytykowalem tylko czesto wyrazany przez Was poglad "gdyby to bylo legalne to juz dawno byloby w RL, a skoro w RL nie ma to na pewno jest nielegalne". Nie jest to zaden argument.
Na potrzeby dyskusji rozwine troche moja teorie specjalnego dzialu na forum.
1. Kazdy ma prawo do wyrazenia opini o innych avatarach. Moge wiec w jednej dyskusji napisac ze avatar A to zlodzej, w innym poscie ze avatar B to super facet. Jest to legalne.
2) Zalozmy teraz, ze pojawia sie na forum jakis spolecznik i zbiera wszystkie opinie o avatarze A i B z forum i umieszcza je w osobnym watku. Zamiast uzywac Search, mozna spojrzec na ten watek i zobaczyc co ludzie mysla o avatarch A i B. Tak naprawde nic sie nie zmienilo wiec jest to dalej legalne.
3) Zakladamy osobny dzial, ktory bedzie zawieral informacje o avatarach, nie tylko te zebrane przez spolecznika, ale takze przez innych chetnych. Teraz jest to nieladne, przeciez nis sie nie zmienilo?
4) Do dzialu tego dokladamy mozliwosc publikowania dowodow, w postacie zapisow rozmow. Umozliwiamy takze dodawanie postow. Jest to mozliwe i legalne po zmianie regulaminu forum.
I tak doszlismy do tego, co sugeruję od poczatku - drobnej, kosmetycznej w zasadzie zmiany na forum, ktora ulatwi zycie wszystkim avatarom. :)
EDIT
Neme,
alez oczywiscie, ze nie bede ani udostepnial ani uzywal danych z RL, nie jestem szalencem:) Piszemy tylko o danych avatarow, ktore nie sa chyba jeszcze danymi osobowymi. I po raz kolejny napisze - nie bede niczego ujawnial poza swoja subiektywna opinia na temat avatara, do czego mam prawo!
Sami to przeciez robicie codziennie plotkujac, a ja chce to zrobic oficjalnie i systemowo!
Pojawily sie tez zarzuty o jakies Orwellowskie zapedy, dyktatura itp. Zupelnie nieslusznie.
Systemy totalitarne opieraja sie na fakcie, ze wladza wie wszystko o obywatelach, a oni nie wiedza nic.
Wlasnie taka sytuacja jest teraz w SL. Wiem duzo o ludziach, wiem kto jest zlodziejem i moge to wykorzystac przeciwko konkurencji lub wrogom. Wy tych informacji nie macie, wiec czuje sie jak dyktator.
Chce sie nimi z Wami podzielic a wy krzyczycie, ze to bedzie zamach na wolnosc:)

Ostatnio edytowany przez Jacek, 27 Cze 2011, 13:05, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 12:58 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Jacku, ale bez stosownych pozwoleń NIE możesz tego robić :) Hallo, Ziemia do Jacka, jest tam kto?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 13:01 
Dołączenie:
Październik 2010
Mad sądzę, że tak - jest to wygłoszenie jego opinii. Ludzie powiedzą inaczej - ej poczytaj o tych co oszukali takiego jednego. Zupełnie inny przekaz - nie będzie "sprawdź tego typka bo w tej szerokiej bazie jest wszystko o wszystkich".

Co też to powoduje? Otóż wspomniane awatary mogą albo nie muszą złożyć pozew w RL. Jeśli uznają, że strona godzi w ich prawa to czemu nie? Ale nadal jest to sprawa między tą grupą a osobą która o nich pisze. Takie rzeczy się zdarzają. I wiele jest pozwów o zniesławienie. Jeden redaktor napisze to czy tamto o kimś i sprawa trafia do sądu.

To co robi Jacek to wciągnięcie w to całej społeczności. Baza ma obejmować polskie awatary. Nie jakąś wybraną grupę, która go oszukała. Wszystkich. Mówię to, ponieważ ja od Jacka nie pożyczałam pieniędzy i też tam mój awatar ma być uwzględniony jako niezidentyfikowany. Podaję ten przykład, ponieważ to wynika z dyskusji. Mam nadzieję, że widoczna jest różnica.

Jacek Jacek.... rany... wtedy ludzie piszą do admina, powołują się na regulamin i jeśli opór jest zbiorowy admin kasuje dział. Czy Ty możesz zostawić forum w spokoju? Tu jest regulamin. Nie zapominaj o tym. Mało tego - można w każdej chwili zmienić swoje posty. Na Twojej stronie ludzie, których będziesz poddawał ocenie nie mogą zrobić nic.

Jacku Twój pomysł więc go wdrożysz jak chcesz. Jak ci brak argumentów to chociaż nie ośmieszaj się.

Edit

Na Facebooku też można się odwołać. Ile to stron już pozamykano. A jeśli zrobi to LL to zamkną tym szybciej.

Jacek nie masz żadnych uprawnień - no możesz powołać się jeszcze na Matkę Teresę, że masz dobre checi. Ale dobrymi chęciami wiadomo co jest wybrukowane.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 13:08 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nem
Cytuj:
Jacku, ale bez stosownych pozwoleń NIE możesz tego robić :)

Zaraz ci udowodnie, ze moge. Uwaga!
Ja, Jacek Shuftan, uwazam ze Nemesis Igaly jest very sexy. Mozna jej tez zaufac w interesach.
Wyrazilem swoja opinie bez twoje zgody, sry. A jak dorwe informatyka to zaraz napisze mi skrypt, ktory po wstukaniu slow Nemesis Igaly bedzie wyswietlal taki komunikat.
Mozesz mnie teraz pozwac.
Przegrasz:-P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 13:19 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Darnok Quar
Jacku nie :D
ale nie mam teraz czasu
nie jest to drobna kosmetyczna zmiana
Jacek napisał(a):
"gdyby to bylo legalne to juz dawno byloby w RL, a skoro w RL nie ma to na pewno jest nielegalne

a jednak
nie wydaje mi sie zeby pomysl był na tyle przelomowy, zeby w rl nikt na niego niewpadl, mysle ze gdyby bylo legalne byloby robione
dlaczego nieprzyzwoite? - mozliwosc skrzywdzenia, ktora przyjmujesz jako dopuszczalna do zaplacenia cene osiagniecia dobra ogolu wielu uznaloby chyba za przynajmniej nie do konca przyzwoita, nawet jesli nie za otwarcie nieprzyzwoita :D
Cytuj:
Cytuj:
mozliwosc zmowy i oczernienia uczciwej osoby - nawet jesli bedzie to 1 przypadek na 100, dalej czyni taka baze szkodliwa

Nie zgodze sie, trzeba liczyc ogoł a nie poszczegolne przypadki.

Jacek napisał(a):
2) Zalozmy teraz, ze pojawia sie na forum jakis spolecznik i zbiera wszystkie opinie o avatarze A i B z forum i umieszcza je w osobnym watku. Zamiast uzywac Search, mozna spojrzec na ten watek i zobaczyc co ludzie mysla o avatarch A i B. Tak naprawde nic sie nie zmienilo wiec jest to dalej legalne.
3

naprawdę nic sie nie zmienia? tam gdzie występowały prywatne opinie prywatnych osob pojawia sie
kolekcjoner i publicysta opinii
pojawia sie nowa jakość
to chyba dość istotna zmiana?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 13:23 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Hyde McAuley
Ale czy avatar jest osoba prawną że może złożyć pozew w rl ?
Co to jest ochrona danych osobowych avatara ?

Załóżmy że w sl istnieje avatar o nazwie Lukrecja Dyrdymała. A ja na tym forum założę sobie konto o takim Imieniu i Nazwisku. Czy wtedy Administracja tego forum usunie mi konto z tego powodu ?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 13:26 
Dołączenie:
Październik 2010
Taaaa, a podaj teraz to co napisałbyś o osobie nierekomendowanej. (piszę do Jacka i jego wypowiedzi do Nem)

Mogłaby złożyć pozew i całkiem prawdopodobne, że wygrałaby. Na forum już istnieje kilka powodów do pozwów w rl. To, że nikt tego nie dochodzi wynika z tego, że ludzie sobie nic nie robią z pojedyńczych spraw, albo już dawno opuścili forum z tego powodu.

Ty Jacku mówisz o przekuciu pojedyńczych ocen w zbiór ocen nie o kilku a o wielu osobach a to co innego. Darnok zwracał już na to uwagę. Przestań kręcić się wokół stałych argumentów mając nadzieję, że wyjdzie na Twoje.

Podsumowując
Pomysł w jakiejkolwiek formie jest wadliwy moralnie oraz niejasny z punktu widzenia prawnego. Jeśli ktoś zna jakiegoś prawnika proszę zapytać jak to jest widziane w kategorii prawa. Dyskusja utknęła w martwym punkcie obracania się wokół stałych argumentów - ludzie plotkując więc ja to mogę dać na stronę. Rozumiem, że nadmierne czytanie lansika i temu podobnych może czynić niebywałe spustoszenia w umyśle ale o to Jacka nie podjerzewałam.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 13:31 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Skoro tak bardzo ciagnie was do RL to na poczatek ta strona:
http://www.ofachowcach.pl/
Informacje o fachowcach umieszczane sa lacznie z danymi RL bez ich zgody. Fachowcy moga byc oskarzeni nieslusznie, moga sami sobie wystawic pozytyw. Sa wprawdzie watpliwosci prawne, ktore podala Id, ale strony tego typu istnieja i maja sie dobrze. Ja proponuje strone tego samego typu, tzn dzial na forum, ale nie zwiazany z hydraulikami ale z wariatami, ktorzy graja sobie w Drugie Zycie. Sa rownie stuknieci jak hydraulicy, dlaczego nie maja miec dzialy z opiniami? Ale jak mowilem - RL nie jest zadnym argumentem.
Cytuj:
naprawdę nic sie nie zmienia? tam gdzie występowały prywatne opinie prywatnych osob pojawia sie
kolekcjoner i publicysta opinii
pojawia sie nowa jakość
to chyba dość istotna zmiana?

Nie, nic sie nie zmienia. Kolekcjoner zbiera i umieszcza w jednym dziale prywatne opinie innych ludzi. Jesli napisze, ze Avatar A jest zlodziejem w dziale Biznes to jest ok, a jesli to samo zrobie w dziale "Nieuczciwe avatary" to juz jest be?
Zadna roznica, a korzystac jest latwiej bo opinie sa zebrane w jednym miejscu a nie porozrzucane po dzialach.

Cytuj:
Taaaa, a podaj teraz to co napisałbyś o osobie nierekomendowanej.

Zawsze do uslug.
Uwazam, ze Michal Blogger nie jest osoba godna zaufania i doradzam ostroznosc w przedsiewzieciach biznesowych z nim zwiazanych.
Cytuj:
Rozumiem, że nadmierne czytanie lansika i temu podobnych

Co to jest lansik?

Profil E-mail Offline
PostPost został usunięty przez Madelaine 27 Cze 2011, 13:54.
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 13:36 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
wiem co robi kolekcjoner :D
dla mnie zmiana jest dosc istotna
moze jeszcze raz

z tego ze posiadanie opinii jest ok
nie wynika ze kolekcjonowanie opinii i ich publikowanie zbiorcze jest ok
jest to inny rodzaj czynnosci
dlatego uznajac pierwsza za ok
mozna uznawac druga za nie ok
:D
nie ma wynikania okejowatosci drugiego z pierwszego

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 13:41 
Dołączenie:
Październik 2010
Powiem w ten sposób. SL jest takie jakim go wszyscy wspólnie tworzymy. Ty Jacku usiłujesz wprowadzić coś dysfunkcjonalnego. Mało tego wiesz jakie jest z tym ryzyko, ponieważ powołujesz się na strony, które już budzą wątpliwości.
Nie wiem Jacku co ci dolega ale zaczynasz niszczyć polską społeczność.
W momencie zainstnienia tej strony ja się wycofam z działań w polskiej społeczności. I nie będzie potrzeby sprawdzania mojego awatara.

Ty możesz zakładać stronę. Ja mogę się wycofywać.

I już widzę, jak piszesz o szantażu. Nie to nie szantaż. Ja pokazuje to co inne osoby zrobią po cichu. A przecież lubisz ujawniać to co ludzie zachowują dla siebie.

Nie widzę sensu dalszej dyskusji.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 14:12 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Przemyslalem sprawe i pomysl z Podex Risk api (czy systemem rekomendacji Podex) na razie zawieszam. (Wiem, ze nikt mi w to nie uwierzy, ale podjalem te decyzje zanim przeczytaloem post ID, slowo daje:(
Podaje przyczyny i nie maja one nic wspolnego z Waszymi wywodami, bo wcale mnie nie przekonaliscie! Oto one:
1) Linden Lab staje sie coraz bardziej nieprzewidywalne. Wlasnie dowiedzialem sie, ze zabanowali zasluzonego avatara zupelnie bez podania przyczyn, a byl on tworca malej bazy danych laczacej avatara z jego kluczem. http://masa.w-hat.com/ Moja baza wydaje sie czyms bardziej powaznym niz jego.
2) Klienci Podexa. Po waszych reakcjach widze, ze nadal w internecie dominuje myslenie magiczne. Przecietny klient Podexa gdy usluszy o jakiejs bazie danych, sprawdzaniu, weryfikacji zacznie sie bac, tak jak wy sie boicie. Nie bedzie wnikal w szczegoly tylko pomysli - Podex ujawnia moje dane! - a to najgorszy pijar jaki moge miec.

A jesli Id wycofa sie z polskiej spolecznosci to ja wycofam sie z forum! Co najmniej na tydzien!
Oczywiscie o sprawie osobnego dzialu na forum mozemy dalej dyskutowac, bo to nie podpada pod zaden z powyzszych punktow.
Darnok, zdaje sie ze w jednej kwestii doszlismy do miejsca, w ktorym sie nie zgodzimy.
Twierdze, ze zebranie opinii o avatarach w jednym dziale nie bedzie niczym innym niz usprawnieniem forum, bo i tak mozna to wyszukac przez search. Ty z kolei, ze zestawienie takie wprowadzi jakas nowa wartosc i bedzie szkodliwe.
Ja tej szkodliwosci nie widze.
A co myslisz o zmianie regulaminu i umozliwieniu publikacji rozmow w celach dowodowych? I dlaczego nie? :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 16:12 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
Jacek napisał(a):
Podaje przyczyny i nie maja one nic wspolnego z Waszymi wywodami, bo wcale mnie nie przekonaliscie! Oto one:

rozumiem ze to Twoje motto :mrgreen:

Edit
My wiedzielismy ze mamy racje :-P a Ty sie upierasz tylko dla zachowania fasonu

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 20:27 
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Deso Ersetu
Ale fandzolicie trzy po trzy. Każdy jeden od drugiego wyśmienitszym prawnikiem, a gdy przyjdzie co do czego, to nawet na fizyce kwantowej zna się najlepiej :)

Od dzisiaj powinno się na forum zakazać wyrażania opinii o danej osobie, bez zgody tej osoby. Myślę, że tak byłoby najsprawiedliwiej dla dobra ludzkości, a nawet i kosmici pewnie lepiej się z tym poczują.

Rozumiem, że gdy w RL ktoś was pyta: "Hej, znasz pana XY, powiedz mi, spoko jest?" to wy odpowiadacie "Nie mogę, nie mogę, pozwie mnie, nie mogę".

Trochę wyluzujcie. No chyba, że obawiacie się, że to co staracie się ukryć za maską dobroczynności zostanie podane innym jak na tacy :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 21:14 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
Deso napisał(a):
Rozumiem, że gdy w RL ktoś was pyta: "Hej, znasz pana XY, powiedz mi, spoko jest?" to wy odpowiadacie "Nie mogę, nie mogę, pozwie mnie, nie mogę".

zle rozumiesz :-P

Deso napisał(a):
Trochę wyluzujcie. No chyba, że obawiacie się, że to co staracie się ukryć za maską dobroczynności zostanie podane innym jak na tacy :)

/me sie boi
jak tu wyluzowac kiedy
Jacek napisał(a):
1) Linden Lab staje sie coraz bardziej nieprzewidywalne. Wlasnie dowiedzialem sie, ze zabanowali zasluzonego avatara zupelnie bez podania przyczyn, a byl on tworca malej bazy danych laczacej avatara z jego kluczem. http://masa.w-hat.com/ Moja baza wydaje sie czyms bardziej powaznym niz jego.

boimy sie o naszego zasluzonego awatara...
:D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 21:16 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Innymi słowy reasumując Jacek po prostu wydygał :mrgreen: Tak Jacku, to też nie jest fair, ale sam zacząłeś ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Cze 2011, 14:15 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Alez nie ukrywam ze troche wydygalem, chociaz az tak strachliwy nie jestem. Bardziej wynikalo to z analizy zyskow i strat.
Z jednej strony sa moje koszty:
Musze zaplacic informatykowi, poswiecic pare dni na wpisy do bazy, przebudowac strone Podexa, ryzykuje, ze jakis nadgorliwy osobnik doniesie na mnie i bede mial kontrole z Linden Lab albo Giodo, pojawia sie problemy bo ludzie beda pisali do mnie, zebym podniosl im ranking itd. Same nieprzyjemnosci.
Z drugiej strony:
Uzytkownicy groża, ze przestana kupowac w Podexie albo odejda z SL gdy taka baza powstanie. Absolutnie nie chca, zebym sie podzielil swoja wiedza. Nie ma wiec sensu uszczesliwiac ich na sile.

Jako soba znana z tolerancji i empatii postanowilem wiec przychylic sie do woli ludu i bazy na razie nie robie. Jesli jednak znajde cos, dzieki czemu baza Weryfikacji Podex da mi korzysc albo zabawe to ja stworze:)

Profil E-mail Offline
PostPost został usunięty przez Madelaine 28 Cze 2011, 22:50.
Powód: post nie na temat

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso