Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 23 Cze 2011, 16:17 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Vangelis Vought
Kilka dni temu na kilku polskich landach zauważyłem pewne szczególne banery o treści, cytuję: „VERON VERRAZZANO pożyczył od Kari Ocelot 4000 L$, których nie oddał. ZŁODZIEJ!” – koniec cytatu. Zastanawiam się czy coś przeoczyłem i w SL powstała jakaś nowa instytucja, która zajmuje się rozstrzyganiem spraw długów pomiędzy rezydentami oraz nazywaniem, co niektórych osób złodziejami. Zapytałem o to twórcę banera Talibka Toxxa. W odpowiedzi usłyszałem, że będzie się pojawiało więcej takich banerów, bo jest to bardzo skuteczna metoda odzyskiwania długów. Nie uzyskałem jasnej odpowiedzi na kolejne pytania, kto miałby rozstrzygać o istnieniu ewentualnych długów? Czy to jest jakiś rodzaj prywatnej policji (chociaż może raczej milicji)? Kolejnych pytań nie zdążyłem już zadać, ponieważ Talibek nie miał już dla mnie więcej czasu. Ręce opadają od takich inicjatyw.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Cze 2011, 16:21 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Nie skomentuję tego, ale mam w związku z tym pytanie do Talibka, skoro metoda jest tak bardzo skuteczna czemu ów prim stoi sobie tam już od dwóch miesięcy z hakiem :?:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Cze 2011, 16:43 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Hyde McAuley
No bo złodziei należy piętnować w każdy możliwy sposób. Więc w czym problem.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Cze 2011, 17:06 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2010
Hyde napisał(a):
No bo złodziei należy piętnować w każdy możliwy sposób. Więc w czym problem.

Naprawdę nie dostrzegasz problemu?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Cze 2011, 17:21 
Dołączenie:
Lipiec 2010
No jakoś nie. Może go nakreślisz ?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Cze 2011, 18:30 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2010
Hyde napisał(a):
No jakoś nie. Może go nakreślisz ?

Jest tego sporo, ale w skrócie. Po pierwsze należy rozróżnić kogoś, kto nie spłacił pożyczki od złodzieja, bo istnieć mogą różne powody tego, że ktoś na czas nie spłaca. Oczywiście może też być tak, że dany delikwent nie ma ochoty na spłacanie długu, ale kto dał, w tym konkretnym przypadku, Talibkowi jakiekolwiek prawo nazywania kogoś złodziejem? Kto dał mu prawo rozstrzygania sporów pomiędzy poszczególnymi rezydentami? Dzisiaj widnieje tam nazwisko VERON VERRAZZANO, a jakie mam gwarancje, że jutro nie będzie tam mojego nazwiska? I co wtedy, mam składać podanie na landzie złamanych serc i czekać ustawowe dwa tygodnie na rozpatrzenie mojego zażalenia? Dzisiaj takie banery rozwiesza Talibek Toxx, jutro do rozwieszaczy banerów mogą dołączyć kolejni ochotnicy. Były i pewnie są próby piętnowania nieuczciwych osób w RL, strony z dłużnikami itp. Niestety takie samosądy prowadzą do nadużyć, łatwo kogoś pomówić. Z prawem też to pewnie jest niezgodne, zarówno z polskim jak i tym w SL. Dla mnie to po prostu mało eleganckie. Jeśli ktoś mi nie odda moja strata, na pewno nie będę biegał z tym do Talibka, ani wywieszał banerów jaki to jestem pokrzywdzony.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Cze 2011, 19:15 
Dołączenie:
Czerwiec 2011
Bo talibek pewnie liczyl na prowizje od Kari ^^ no i faktycznie skuteczna metoda xd jak w/w rezydent zaowazyl, od dwuch miesiecy :) Temat "Hyde" Nie dostrzegasz problemu.. wiec poelcam poznac definicje "zlodziej" A tworca tego i owego baneru xd co tu dodac :) Niech sobie nawet na czolo naklejaja banery xd bynajmniej jest wesolo i mozemy poznac mentalnosc ów osob :) Ps. Nie zdziwil bym sie jak by talibek mial otrzymac prowizje od dlugu ktorego na dobra sprawe nigdy nie bylo ... biedna pani Kari nie mogla zniesc odzucenia i o to prosze "Veron Zlodziej ^^" jest smiesznie i zabawnie xd Oby wiecej takich ludzi jak wy chodz co fakt to fakt idiotow nie brakuje w PL SL niestety:( PS. Talibek chandlujesz jeszcze tytoniniem ? ^^ bo widzisz jak brakuje pieniazkow w realku to trzeba wziasc sie za normalna prace a nie zyrowac na ludziach ktorych nazywasz przyjaciolmi :P etc :) Kiedys w PL SL bylo fajniej, inni ludzie, ludzie przyciagali ludzi, czasy Select, Krakowa itp, Teraz nowa osoba wchodzi do PL SL trafia na taka osobe jak talibek czy kilerek i zmyka bo srodowisko patologi kazdego potrafi przerazic niestety. A miedzy nami :) Powiem szczerze ze nawet tu konta nie mialem xd ale donosy mnie doszly wiec stwierdzilem iz posmieje sie z wami :) Pozdrowionka dla wszystkich ogarnietych i tych mniej tez a co mi tam xd VERON:*

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Cze 2011, 20:11 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
The Fifth Element napisał(a):
Dzisiaj takie banery rozwiesza Talibek Toxx

Dla mnie to po prostu mało eleganckie.

Jedno zdanie wynika z drugiego, nie rozumiem oburzenia 8)

Veron Verrazzano napisał(a):
bynajmniej jest wesolo i mozemy poznac mentalnosc ów osob

chandlujesz jeszcze tytoniniem ?

Litości. Polecam słownik ortograficzny, albo może lepiej jakiś podręcznik do języka polskiego?...
Aha, proszę się nie zasłaniać dysleksją i innymi schorzeniami, szacunek do czytelnika obowiązuje zawsze.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Cze 2011, 22:01 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Ja bym prosił chociaż na poszczególne akapity to podzielić i numerować Post Scriptum, jeżeli jest ich kilka.

Chyba sobie jeszcze z 5 razy przeczytam to, aby mieć pewność, czy dobrze zrozumiałem ten wywód.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Cze 2011, 22:07 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2010
Madelaine napisał(a):
Dzisiaj takie banery rozwiesza Talibek Toxx

Dla mnie to po prostu mało eleganckie.

Jedno zdanie wynika z drugiego, nie rozumiem oburzenia 8)

Nie wiem czy oburzenie to dobre określenie. Nigdy jednak nie podobało mi się publiczne piętnowanie kogokolwiek. Wyraziłem jedynie swoje zdanie. Oczywiście każdy ma prawo do swojej opinii na ten temat.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Cze 2011, 22:24 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Twoja ocena zjawiska jest słuszna.
Zażartowałam sobie (nie słodko), bo nie zdziwiło mnie nazwisko twórcy banera. Po prostu.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Cze 2011, 22:59 
Dołączenie:
Czerwiec 2011
Pani moderator, jak się pani nie ma czego czepić, sugeruję by się pani "konia" czepiła ;) Może być u wozu. Nie to bym wnikał w szanownego moderatora kompetencje LOL. <też sugestia> taka złota myśl skierowana do pani osoby ;) Powiem w skrócie. W polsce bywam mało kiedy, nie interesuje mnie ortografia jezyka polskiego. Dziekuje i pozdrawiam. Veron ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Cze 2011, 23:07 
Dołączenie:
Październik 2010
dwuch, ów osob, chandlujesz jeszcze tytoniniem, wziasc sie, patologi

No tak można zapomnieć ojczystą mowę. Piszemy dwóch, nie piszemy ów bez powodu, piszemy handlować i tytoń oraz wziąć, patologii. Można sobie zanotować na przyszłość. Można się też pośmiać, jednak nie wiem, czy powód jest taki jak zamierzałeś. Do tego żaden szanujący się mężczyzna nie wyśmiewa kobiet. Dopóki się nie odezwałeś, nie rozwiałeś złudzeń, że nie warto stawać w Twojej obronie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Cze 2011, 00:54 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
W polsce bywam mało kiedy

Hmm, ja nie bywam wcale. Gdzie to? W Nibylandii?
Nadal polecam podręcznik języka polskiego, myślę, że gimnazjalny wystarczy. Szacunek do czytelnika obowiązuje wszystkich, więc na tym zakończę naszą przemiłą wymianę zdań.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Cze 2011, 01:30 
Dołączenie:
Czerwiec 2011
Madelaine napisał(a):
W polsce bywam mało kiedy

Hmm, ja nie bywam wcale. Gdzie to? W Nibylandii?
Nadal polecam podręcznik języka polskiego, myślę, że gimnazjalny wystarczy. Szacunek do czytelnika obowiązuje wszystkich, więc na tym zakończę naszą przemiłą wymianę zdań.

Nie wymagam od nikogo by stawal ktos w mojej obronie. Mowie szczeze i uczciwie. Mam ***** na polski ***** i to co wy ludzie myslicie o innych nie znajac danych osob na dobra sprawe... Powiem jeszcze raz bys zrozumiala.. MAM ***** w to czy ty mnie lubisz czy nie, co o mnie myslisz co nie ... w dupie mam sl tak na dobra sprawe lol. SL czyli MMORPG gra jak kazda inna. I czy pisze tak czy owak, czy jestem z US czy UK gowno tak naprawde powinno obchodzic tych ktorych interesuje moj avatar LOL. A ja ci polecam moja droga rozwinac bardziej swoja strone obiektywna jesli juz ingerujesz w sprawy publiczne. A nawiasem mowiac tak w nibylandi, 1 Strefa w londynie zapraszam na kawe ;) Dokształcisz mnie w jezyku ktory nigdy nie byl mi potrzebny i na pewno nie bedzie ;) Apropos: Rejestrujac tutaj konto, mowie do kolezanki, to pomyslka ale bedzie ubaw i hmm jest ubaw ;) Bo polaczki slyna z degeneracji intelektualnej... stad jestescie w tyle i jeszcze pare wiekow bedziecie. To na tyle moich wypocin lol. W dupie mam co myslisz jedna z druga. Nie znam was i nie mam zamiarow poznać i sadzicie ze interesuja mnie wasze wywody ? Siedzicie z tlustymi kuperkami w domach i blyszczycie w sieci bo w realu samotnosc doskwiera ? Oj no to mi przykro ... polecam popracowac nad charakterem, i podejsciem do zycia. Moze w tedy samotne nie bedziecie... A czy szanuje kobiety ? Mam 3 kobiety w moim zyciu;) Moja corke, kobiete i matke i ... Reszta mnie nie interesuje kompletnie... To by bylo na tyle. Zycze spokojnej nocy. Pozdrawiam i Dobranoc ;)

UP: Tam gdzie sa gwiazdi mial byc wyraz W.Y. J.E. B.A. N..E !! ;)

UP: Jeszcze slowko do pani moderator... na poczatku tego postu, stwierdzilas iz cie nie dziwi ze talibek takie akcje robi, wiec podkreslajac jego osobe " imbecylizmus do potengus 18stus" zamkniety w brodziku intelektualnym ktory koliduje napewno z moimi imperatywami nie wiem jak z twoimi ;) A teraz pomysl dla czego ?? I zadaj sobie pytanie, czy temat byl zalozony pod katem ortografii czy slynnego talibijskiego bobka ?? Pisze jak pisze, mowie jak mowie, ty piszesz jak piszesz mowisz jak mowisz Bozia ci zaplac.. Ja z mila checia popisze z toba w j Angielskim. I jesli szanujesz swojego czytelnika to zwin tego posta w uj :P albo trzymaj sie tematu... eh co kraj to obyczaj ;p naszczescie w uk zyje sie inaczej ;p Zawijam z tego ku r wi dolka :P Bywajcie ;)

Ostatnio edytowany przez Veron Verrazzano, 24 Cze 2011, 01:43, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Cze 2011, 01:39 
Dołączenie:
Lipiec 2008
I właśnie Szanowny Pan pokazuje degenerację polskiej społeczności. Zero szacunku dla rozmówcy, a właściwie wszystkich rozmówców, którzy niestety muszą czytać to, co Pa napisał. Tak, Polaków w tym momencie Pan rani swoimi słowami. Zatem Polacy (niektórzy) też mają na Szanownego Pana wygwiazdkowane.

EOT

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Cze 2011, 01:40 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Niektóre wypowiedzi są same dla siebie najlepszym komentarzem. Prawda?

Wątek zostaje przeniesiony, przepraszam autora, jak sądzę nie spodziewał się takiego rozwoju wypadków. Podmiotowi (oj, nie lirycznemu) życzę uregulowania spraw w SL, to w jaki sposób tu żyjemy czasem mówi więcej o nas niż chcielibyśmy powiedzieć.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Cze 2011, 09:37 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Darnok Quar
:D :D :D
w sumie takim obiektom jak Veron powinno sie wspolczuc
moze to nie jego wina, moze nawalilo cos innego...
ale jakos nie potrafie

i to co wy ludzie myslicie o innych nie znajac danych osob na dobra sprawe...

oj mylisz sie
to co napisales mowi o Tobie bardzo wiele

Bo polaczki slyna z degeneracji intelektualnej.

także i to, że kiedy powołujesz sie na intelekt, rozum etc
to nie wiesz o czym mówisz, bo nigdy tego nie doswiadczyles
bywaj

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Cze 2011, 10:15 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Blanca Carter
ale mnie rozbawil z rana-napisal o nizinach intelektualnych i przedstawil wyrazisty przyklad!to swiadczy o poczuciu humoru:)

To moze ja tez na swoim przykladzie-wystarczylo uprzedzic ,ze z jezykiem ojczystym masz drobny problem,wiadomo,ze wstyd bo intelektualnie rozwiniety czlek (ten na wyzynach;) )potrafi wladac dwoma ,trzema bez problemu (a napewno ojczystym),ale zapewniam,ze przyjeto by to ze zrozumieniem:)

Swoja droga zastanawiam sie jak ludzie mieszkajacy po 25 lat za granica potrafia zachowac piekna,czysta polszczyzne.To dla mnie zagadka.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Cze 2011, 10:50 
Dołączenie:
Październik 2010
Szacunku sie nie dzieli na swoich i obcych. Albo sie szanuje ludzi albo nie. Nie szanujesz innych a co za tym idzie nie masz szacunku do siebie. Jakoś tak dziwnie to wszystko powiązane bywa.

Swoją drogą Polacy za granicą mają kiepską opinię. Obawiam się, że wypracowują ją osoby pokroju Verona. Po Pana wypowiedziach Panie Veron nie wyrażam zdziwienia, że ma Pan prawdopodobnie nieuregulowane płatności w SL.

Talibek to Talibek. Działa jak umie. Nigdy jednak na forum nie obrażał publicznie Polski i Polaków.
Panie Veron proszę o jedno. Niech Pan za granicą nie przyznaje się, że jest Polakiem, ponieważ wstyd nam Pan tylko przynosi.

EOT

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Cze 2011, 10:57 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Myślałam, że wszystkich dziś zaskoczę kolejnym genialnym wynalazkiem amerykanów - chcą zdelegalizować śpiewanie sobie pod nosem, lub razem z wykonawcą... Ale ten podmiot nieliryczny przebił mojego newsa.
czy jestem z US czy UK gowno tak naprawde powinno obchodzic tych ktorych interesuje moj avatar LOL
Pamiętam z lekcji historii, że sporo takich było z UB, oni mieli podobny stosunek do swoich rodaków... Ale humor mi się poprawił ;)

Przypomniała mi się przy okazji sprawa z logiem, niby robionego przez jego brata, wykorzystane w SL jako logo klubu a należące do sieci restauracji w RL...

Wracając do offtopu - np dziecko nucące sobie Biebera (sic!) to bardzo groźny przestępca, którego można zamknąć na 5 lat! Dotyczy to filmów na YT, żeby nie było ;) Podejrzewam, że niektórych ludzi i tak powinno się przebadać i zatrudnić do zapylania roślinek w szklarniach...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Cze 2011, 12:15 
Dołączenie:
Październik 2010
Z przymrużeniem oka. ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Cze 2011, 12:23 
Dołączenie:
Czerwiec 2011
projekt napisał(a):
I właśnie Szanowny Pan pokazuje degenerację polskiej społeczności. Zero szacunku dla rozmówcy, a właściwie wszystkich rozmówców, którzy niestety muszą czytać to, co Pa napisał. Tak, Polaków w tym momencie Pan rani swoimi słowami. Zatem Polacy (niektórzy) też mają na Szanownego Pana wygwiazdkowane.

EOT

Tak zgadzam się z pańską opinią jak najbardziej, proszę tylko wziąć pod uwagę iż w/w moje wypowiedzi byly skierowane do konkretnych jednostek które już nie jednokrotnie pokazali swoja postawa swoje prawdziwe oblicze. I do tych tez osob byly skierowane w/w slowa. Jeśli kogoś uraziłem to przepraszam, nie mialem takiego zamiaru. Zmykam z tego forum. A wy sie bawcie. Pozdrawiam.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Cze 2011, 13:46 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2010
nick w SL: Nikola Genira
Ostatnio uśmiałam się z przesłanego wywiadu na temat ownera klubu Prestige. Zacytuję najlepsze wypowiedzi.
Na temat klubu : ,,istnieje 3 miesiące sporo upadków jak to w sl, ale wzlotów tez mamy sporo:) jak sama nazwa mówi stawiam na kulturę osobistą" , ,,Kultura osobista względem drugiego człowieka to miałem na myśli mówiąc "stawiam na kulturę" "
Na temat tzw. łaciny : ,,łacina u ludzi jest na porządku dziennym sam jestem człowiekiem i czasami używam łaciny... Byle z umiarem... jak to się mówi wszystko z głową?"
O i jeszcze coś ciekawego: ,,Polacy nie maja z byt wiele ciekawych miejsc. Wiec zaoferowałem cos, co się spodobało większej rzeszy:)"

Jak to jest Veron, masz **** na Polaków ale klub dla nich robisz. To jakaś akcja Caritas czy coś innego? A może lubisz przebywać w towarzystwie osób, których nie lubisz i nie szanujesz?

Ps. tylko nie pisz że mam problemy ze sobą albo że się nie szanuję ... Słyszałam to setki razy :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Cze 2011, 14:39 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2010
Madelaine napisał(a):
Niektóre wypowiedzi są same dla siebie najlepszym komentarzem. Prawda?

Wątek zostaje przeniesiony, przepraszam autora, jak sądzę nie spodziewał się takiego rozwoju wypadków.

Cóż :) C'est la vie :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Cze 2011, 01:19 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Ale z drugiej strony.... (i nie chodzi mi tutaj o Verona).
Jakis czas temu mialem takie zdarzenie:
Zglosil sie do mnie avatar, na kolanach prawie blagal o drobna pozyczke. Mowil, ze ma dzisiaj slub, przelew nie doszedl i nie ma na garnitur, panna mloda czeka itd. Dawal slowo honoru, ze odda za dwa dni. Pozyczylem.
Minely dwa dni, zglosil sie do mnie ale niestety bez pieniedzy ale z prosba o kolejna pozyczke. Odmowilem, a wtedy on napisal cos w rodzaju:
- Ale przynajmniej raz zroblem cie w ch..a!
Poweszylem i okazalo sie, ze naciagnal kilka innych osob, niektore bardzo dotkliwie.
Zaciekawilo mnie to, pogadalem z nim troche.
Jego poglady wygladaly tak: idiotow trzeba naciagac, a kazdy kto pozycza LS w glupiej gierce to idiota; LS to nie sa pieniadze, wiec ich nieoddawanie nie jest kradzieza; slowo dane w SL nie jest wazne itd.
Mimo, ze wydawal sie dumny ze swojego swiatopogladu nie zgodzil sie na przeniesienie dyskusji na forum i ujawnienie nickow, bo chcialem go wam pokazac.
Calkiem mozliwe, ze nadal jest w SL i dalej naciaga ludzi.
Co mam zrobic w takiej sytuacji? Raport do LL slac to bezsens, bo zlamania ToSu tu nie ma. Na policje sprawy nie zglosze, bo nie mam danych RL kolesia.
Wyglada na to, ze jest bezkarny i nadal - jak to okreslil - "ma beke z nolifow".
I nie jest on jeden. Spotkalem pare podobnych avatarow. I nie chodzi mi o osoby ktore spoznia sie z oplata za Tier o 2 dni, ale swiadomie i z rozmyslem oszukuja innych.
Mysle, ze przydaloby sie znalezc jakies metody obrony.
Poddalem kiedys pomysl na stworzenie osobnego dzialu na forum, gdzie mozna by umieszczac informacje o oszustwach i publikowac screeny z rozmow (mam pare naprawde dobrych! :)
Innym wyjsciem jest to, co stara sie robic Talibek, czyli publiczne pietnowanie.
Ja ze swej strony postaram sie zrobic cos w rodzaju Podexowego Risk Api, gdzie bedzie mozna sprawdzic co Podex mysli o kazdym z avatarow.
Cos z tym zrobic trzeba.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Cze 2011, 01:35 
Dołączenie:
Październik 2010
Jacku rozwiązanie już jest. Ukształtowało się w sposób naturalny w Second Life. Ludzie współpracują z tymi, których znają długo. Zanim zaczną z kimś robić jakiś projekt albo pożyczą pieniądze pytają się kilku osób, które szanują o opinię. Jeśli jest ona negatywna taka osoba może zapomnieć, że coś się jej uda osiągnąć. A do osob nowych poza podstawową pomocą podchodzą z dużym dystansem.
W ten sposób tworzą się "kółka wzajemnej adoracji", ale przynajmiej unika się tego typu sytuacji.
Oczywiście najgłośniej narzekającymi na tego typu grupy są właśnie ci, którym nie udaje się przebić i praktykować swojego naciągania "nolifów".
Społeczność polską uważam za dość otwartą. I niestety to powoduje, że takie przypadki są częste. Doradzam poprostu ostrożność i poczytanie o podstawowych sposobach manipulacji, które takie osobniki stosują.
Odradzam jakieś działy o oszustwach etc. Niech każdy kieruje się zdrowym rozsądkiem. Niektorzy muszą czasami czegoś doświadczyć, aby pojąć pewne życiowe mądrości. I może być to też przydatne w pierwszym życiu.

Edit
Polecam już klasykę w tym temacie: Robert Cialdini, "Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka". W SL nikt nie jest w stanie osiągnąć więcej niż się mu pozwoli. Moim zdaniem nie należy myśleć jak nagłaśniać tego typu zjawiska tylko jak im zapobiegać.

Edit 2

Jacek napisał(a):
Ja ze swej strony postaram sie zrobic cos w rodzaju Podexowego Risk Api, gdzie bedzie mozna sprawdzic co Podex mysli o kazdym z avatarow. Cos z tym zrobic trzeba.

Z całym szacunkiem Jacku ale nie masz prawa tworzyć list i opinii o innych. I nie nie trzeba nic robić. Takie stawianie siebie w roli policji czy podmiotu opiniotwórczego to niebezpieczna zabawa. Ludzie mają rozum i niech go używają.

Ostatnio edytowany przez Identity Euler, 25 Cze 2011, 02:20, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Cze 2011, 02:00 
Dołączenie:
Lipiec 2008
A mnie zastanawia, ko to jest. Oczywiście Jacek może mi na PW wysłać dane tego awatara, bo po co ma publicznie je wypisywać.

A tak w temacie, to na samym początku mojej egzystencji w SL też paru osobom pożyczyłem nieco L$. Owszem, nie były to duże sumki, ale JEDNA osoba jakoś unikała oddania tych paru groszy. I nie chodzi tutaj o L$1 dla nowego.

Fakt, zaczyna się od małych sumek, a może skończyć na większych... albo i nie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Cze 2011, 09:24 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2010
nick w SL: Nikola Genira
Pomysł Jacka jest dobry, mnie też kilka osób nie oddało lindenów. To były osoby, które znam. Niestety nie tylko mnie naciągły :) Powinno się ścigać oszustów, nawet jeśli pożyczone sumy nie są liczone w tysiącach.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Cze 2011, 09:36 
Dołączenie:
Październik 2010
Pomysł nie jest dobry. Stanowi podstawę do nadużyć i nie zabezpiecza przed nowymi naciągaczami. Wystarczy, że ktoś założy nowego awatara. To niebezpieczny kierunek. Jak pokazuje przykład działań Talibka nie ma też żadnej funkcji wychowawczej. Osoba piętnowana jest na tyle zdegenerowana, że nic jej to nie obchodzi. Jeśli trafi na nową osobę schemat powtórzy się. Według mnie ta propozycja w kategoriach społecznych jest złym pomysłem. Będzie prowadziła do kolejnych napięć i dram a nie spełniała funkcję ochronną.
Oczywiście są kategorie biznesowe i zasada w myśl której "coś się będzie działo".

Czy tak trudno zapoznać się z zasadami manipulacji i nie dać się naciągnąć? Potrzebujecie kogoś kto będzie Wam mówił kto jest "be"? Macie rozum używajcie go. To wystarczy.

NikolaG napisał(a):
Pomysł Jacka jest dobry, mnie też kilka osób nie oddało lindenów. To były osoby, które znam. Niestety nie tylko mnie naciągły :) Powinno się ścigać oszustów, nawet jeśli pożyczone sumy nie są liczone w tysiącach.

Widocznie nie znałaś dobrze. I co takiemu osobnikowi się zrobi? Co oznacza ścigać? I co będzie jak się go złapie? Kamieniowanie primami? Zabawne... Nic takim osobom w SL nie można zrobić a sumy są zbyt małe aby sięgać po pomoc prawników. Jedyny dobry sposób to uniknięcie tego typu sytuacji. Wtedy nikogo ścigać nie będzie trzeba. Spowoduje to również, że tego typu osoby odejdą bo nie będzie już okazji do naciągania.
Uważam, że po publikowaniu tego typu list zainteresowanie naciągaczy wzrośnie jeszcze badziej. Nawet będzie między nimi rywalizacja komu się uda znależć na liście i komu się uda naciąnąć bardziej. To niepotrzebna reklama pewnych postaw. A wynik będzie taki, że liczba takich osob nie zmaleje a wzrośnie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Cze 2011, 10:05 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Bartek Bressig
Tak sobie czytam i czytam, i muszę coś napisać. Mnie się wydaje, że słowa avatarta X:
Cytuj:
LS to nie sa pieniadze, wiec ich nieoddawanie nie jest kradzieza

Ale czyta się, że kogoś okradli w "Metinie" itd. Czy jeżeli się nie zainwestowało prawdziwych pieniędzy np. PLN, USD, EUR i zostało się okradzionym np. w Second Life, to czy nie można zgłosić? Może nie jest to dziecko "neo", tylko ma zwykłe niezmienne IP i sprawdzenie tego byłoby proste, a postraszyć zawsze można :)
Co do Podexowego Risk Api to jestem za! Czasem jak ktoś wpłaca do puszki L$y to boję się o kolejnego bana. Bo już raz po pewnej sumie L$, które ktoś mi wpłacił dostałem bana i musiałem się telefonicznie i faxowo tłumaczyć LLowi, a to niepotrzebne nerwy. Ale na szczęście odblokowali mi konto.

Wracając do Podexowego Risk Api. Jacku jak będziesz o tym myśleć, to może powinno to wyglądać tak:
Wchodzę na stronę (np. api.podex.com.pl) Są dwie tabelki:
1) Możliwość sprawdzenia awatara
2)Dodanie nowego, dane avatara oraz jakiś screen, który byłby dowodem

A co wy o tym myślicie?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Cze 2011, 10:20 
Dołączenie:
Październik 2010
To ja proponuje aby Podex sobie założył fundusz na pozwy o zniesławienie. ;)

Co jeśli dowody będą sfabrykowane? Zrobi się drugą listę osób zniesławiających? Nie proszę Państwa to jest baaaaardzo kiepski pomysł. Czasy średniowiecza i palenie na stosie już przerabialiśmy. Dzisiaj każdy potrafi pisać i czytać. Jednak jak widać ciągle chętniej zamiast używać swojego rozumu szukamy kogoś kto nam powie jak jest. No i oczywiście "coś się będzie działo". Tylko proszę do tego nie dorabiać ideologii, że jest to działanie dla dobra społeczności.

Bartek Bressig napisał(a):
Czasem jak ktoś wpłaca do puszki L$y to boję się o kolejnego bana. Bo już raz po pewnej sumie L$, które ktoś mi wpłacił dostałem bana i musiałem się telefonicznie i faxowo tłumaczyć LLowi, a to niepotrzebne nerwy. Ale na szczęście odblokowali mi konto.

Nie rozumiem w jaki sposób takie działanie miałoby uchronić przed podobna sytuacją w przyszłości. Zrobisz listę awatarów, które wpłacać nie będą mogły? A jeśli pojawi się nowy i wpłaci "lewe" L$? Takie działanie nic nie daje poza jednym. Osoby zawiadamiające częściowo niwelować będą poczucie doznanej krzywdy. Poza tą korzyścią psychologiczną, która jest indywidualna nic to dla społeczności nie wnosi. Tyle samo da wypełnienie raportu o nadużyciu w kategorii "fraud". No może poza jednym - nie będzie szerokiej widowni.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Cze 2011, 10:41 
Dołączenie:
Lipiec 2010
Identity Euler napisał(a):
Z całym szacunkiem Jacku ale nie masz prawa tworzyć list i opinii o innych. I nie nie trzeba nic robić. Takie stawianie siebie w roli policji czy podmiotu opiniotwórczego to niebezpieczna zabawa. Ludzie mają rozum i niech go używają.

No ale wcześniej piszesz że taka grupa wzajemnej adoracji już może wydawać takie opinie. Nie rozumiem jaka jest różnica. Jedynie taka że robi się to po cichu za plecami.
A czy ktoś z zewnątrz będzie mógł wystąpić z prośbą do grupy wzajemnej adoracji, o wydanie opinii na temat avatara X?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Cze 2011, 10:42 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Id, przyznam, ze niezbyt rozumiem o co Ci chodzi a podejrzewam nawet, ze wpadasz w sprzecznosc.
Napierw piszesz:
Cytuj:
Zanim zaczną z kimś robić jakiś projekt albo pożyczą pieniądze pytają się kilku osób, które szanują o opinię.
.
Czyli zakladasz, ze mozna wyrazac opinie i innych avatarach. Gdy jednak sugeruje zalozenie dzialu na forum lub Podex Risk Api, gdzie opinia bedzie wyrazana to piszesz, ze to zly pomysl.
Nie rozumiem czym rozni sie wyrazenie opinii na forum od wyrazenia opini na IMie, przeciez to to samo.
A moze chodzi Ci o to, ze mozna ostrzegac tylko znajomych, a obcych juz nie? Tylko, ze to troche egoistyczne. Albo pomaga sie wszystkim, albo nikomu.
Cytuj:
Z całym szacunkiem Jacku ale nie masz prawa tworzyć list i opinii o innych

Mam. Kazdy awatar ma taka liste w glowie, a ja chce swoja zautomatyzowac. Co za roznica, czy ludzie beda pytali o opinie o avatarze mnie osobiscie, czy baze danych?
Zreszta czym innym sa listy banow na parcelach, jak nie listami avatarow ktorych owner nie lubi.

Wbrew temu co piszesz, pomysl upubliczniania danych oszustow bedzie przydatny.
Po pierwsze, czesc ze zlodziei pomysli nieco dluzej nim cos przeskrobie. Wbrew pozorom o opinie dbaja prawie wszyscy. Nawet opisywany przeze mnie osobnik nie zgodzil sie na opublicznienie danych swojego avatara, najwyrazniej bylo mu wstyd.
Po drugie, znacznie wazniejsze, znacznie utrudni to oszustwa. Zwykly uczciwy awatar bedzie mogl sobie sprawdzic innnego zanim pozyczy mu pare LS, wejdzie w spolke, zleci projekt itd. Po co ma pisac IMy do wszystkich - co sugerujesz - jesli moze sprawdzic wszystko w odpowiednim dziale forum lub w jakims systemie.

Moje obecne wizje:
1) Osobny dzial na forum, cos w rodzaju Hyde Parku Zlodziei. Kazdy moze tu opublikowac historie w jaki sposob zostal oszukany, podajac dowody. Widze to tak:
Avatar A, ktory ma 1000 postow na forum, wiele dni w SL, udzial w wielu akcjach spolecznych itd pisze: "Radze uwazac na avatara X, pozyczyl ode mnie 10 LS i nie oddal mimo ponaglen. Oto screeny rozmow, i mojego konta. Swiadkiem pozyczki byl avatar C"
Jesli avatar X nie odezwie sie wcale to sprawa jest jasna, i wiadomo co o nim myslec. Moze jednak przedstawic swoja wersje zdarzen a czytelnicy sami wyrobia sobie opinie o obu stronach.
2) Podex Risk Api - bedzie to osobny system, odrebny od forum. Kazdy bedzie mogl sobie wpisac imie i nazwisko avatara a system wyswietli, co Jacek Shuftan mysli na jego temat. Nie bedzie sie to roznilo niczym od zapytania na IMie co mysle o awatarze X. W tym wypadku opinie innych nie beda uwzgledniane a opre sie jedynie na swoich doswiadczeniach i jakims algorytmie.

Masz nieco racji, ze SL przypominalo Dziki Zachod i prawo opieralo sie na opinni, ale wkraczamy w nowe czasy i pora budowac zreby panstwowosci i instytucji :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Cze 2011, 10:49 
Dołączenie:
Październik 2010
Nie ma żadnej sprzeczności. Co innego jest zapytanie kogoś na IM co innego publikowanie danych, których podstaw do publikacji w 100% nigdy nie ma. Tu nie ma realnych danych ani odpowiedzialności za swoje czyny.

Nie Jacku nie masz uprawnień aby takie coś robić. Oczywiście możesz twierdzić inaczej. Moim zdaniem jest to duże nadużycie i promowanie bardzo złych postaw. Zamiast uczyć ludzi jak sobie radzić w takich sytuacjach robi się z tego zabawę na donoszenie. Moim zdaniem wykorzystujesz sytuację do reklamy banku. Nie po raz pierwszy. I nie za bardzo obchodzi Ciebie jakie naprawde skutki społeczne takie działanie będzie miało.

Co do wprowadzania zasad praworządności. Jedynym podmiotem, który w SL ma do tego prawo jest póki co Linden Lab. Wszystko inne to samosądy i skończy się raportami o nadużyciu.

Proponuję inny dział: "Jak nie dać się wykorzystać" - przedstawienie technik, które są stosowane. Bez podawania nazwisk i dużo skuteczniejsze.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Cze 2011, 10:57 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Z całym szacunkiem Jacku ale nie masz prawa tworzyć list i opinii o innych. I nie nie trzeba nic robić. Takie stawianie siebie w roli policji czy podmiotu opiniotwórczego to niebezpieczna zabawa.

Nie bardzo rozumiem, dlaczego nie ma prawa? Jego biznes, jego strona www, jego opinie - o ile wiem Jacek jest pełnoletni i świadomy tego, że ponosi odpowiedzialność za to co pisze i robi. Pisanie autorytatywnie "nie masz prawa tego robić" to nic innego jak stawianie siebie w roli policji.

Jacek napisał(a):
Osobny dzial na forum, cos w rodzaju Hyde Parku Zlodziei. Kazdy moze tu opublikowac historie w jaki sposob zostal oszukany, podajac dowody.

Zdecydowanie protestuję przeciwko tworzeniu takiego działu na forum. Chyba, że pomysłodawca zorganizuje wszystko, z nowym, specjalnie dla tego działu, moderatorem.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Cze 2011, 11:00 
Dołączenie:
Lipiec 2010
Identity ale przecież forum jest właśnie miejscem do wydawania opini o innych avatarach. Sama zresztą z przyjemnością to robisz, choćby przykładowo tu.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Cze 2011, 11:01 
Dołączenie:
Październik 2010
Właśnie sprawdzałam regulamin forum i moim zdaniem coś takiego byłoby sprzeczne z nim. Jeśli Jacek chce niech robi to na swojej stronie. Poza forum i poza Second Life.

Hyde nie po raz pierwszy nie widzisz różnicy. Przywołuj argumenty na temat jeśli je masz oczywiście.

Edit
I nie Mad po raz kolejny stwierdzam, że Jacek nie ma prawa. Chyba, że będzie odpowiadał swoimi realnymi danymi i jest gotowy na pozwy o zniesławienie. Nie stawiam się w roli policji tylko adwokata diabła. Lepiej, żeby skrytykować to wcześniej niż potem konsekwencje dotkną ludzi. To nie kolejny konkurs czy plebiscyt na popularność. Te działania będą miały poważne konsekwencje, w tym społeczne. Ważne aby to dostrzec.

Ostatnio edytowany przez Identity Euler, 25 Cze 2011, 11:14, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Cze 2011, 11:12 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2010
Intencje są dobre, ale dobrymi intencjami piekło wybrukowano. Jak słyszę takie pomysły od razu przypomina mi się „Folwark Zwierzęcy”. Dajmy komuś władzę i przywileje, niech nam organizuje życie. Co z takich pomysłów wychodzi to uczy nas historia.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Cze 2011, 11:17 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
mysle, ze zapominacie, ze to nie jest wasz swiat tylko lindenow :D wiec nie ma po co organizowac sie w sady i milicje :D
nie sadze by spogladali na to zyczliwym okiem
w rl kiedy ktoś wam nie zwraca pieniędzy to macie możliwość umieszczenia ogłoszenia w gazecie lub na bilbordach?
raczej nie
jeśli pożyczyliście pieniądze a nie macie na to dowodu to i w rl nikt wam nie pomoże
nieznajomym się nie pożycza, nieznajomym można tylko dać
zachodzi tutaj smieszna i przewrotna sytuacja
jeden pożycza i mysli ze przy okazji pokazuje jaki jest fajny
drugi bierze i myśli ze ten pierwszy to zwykły frajer, gdzie tam frajer - krówka do wydojenia przez zwierze bardziej drapieżne :D
pierwszy jest bardziej zmartwiony tym, ze został potraktowany jak inwentarz niż straconymi pieniędzmi :D i chce na sile udowodnić ze ten drugi na tym straci - poniesie karę, bo wowczas już nie bedzie sie czul jak krowa (krową byc nie wygodnie, cos tam majta i k ziemi ciązy) tylko jak tygrys :D

jakiekolwiek formy sadow czy policji wypelniac moga tylko lindeni
i jak widać po przykładzie Bartka - jego historia o skrzynce, najlepiej tego nie robią,

nie chce mi się czytać TOS i tych innych cennych 'regulaminow' ale sądzę, ze podejmowanie takich 'antyoszustowych' działań będzie z nimi sprzeczne,

troche obok tematu: -
myślę że sl często promuje złudzenie, że jesteśmy w jakiejś obiektywnie istniejącej krainie gdzie się organizujemy jak chcemy, tworzymy społeczność miejscowych gospodarzy ;), nie jesteśmy - to jest kraina lindenow i co najwyżej do nich możemy apelować o wprowadzenie mechanizmow zabezpieczających uczciwe awatary :D
możemy organizować sobie sady ale jako RPG, kiedy wszyscy się zgodzimy, że tych samych zasad przestrzegamy
i tak jak raczej wierzę w rozwój wirtualnych swiatów
tak nie wierzę, że tym co zostanie na placu boju będzie sl
właśnie dlatego, że sl jest czyjeś
jesteśmy gośćmi, goście na cudzej łące raczej nie organizują się w sądy i państwa :D
bo przyjdzie gospodarz i burkiem poszczuje :D
w sumie, jeśli znajdujemy się w świecie który do kogoś należy naturalną reakcją jest bunt i hakerstwo

Ostatnio edytowany przez Darnok, 25 Cze 2011, 11:24, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Cze 2011, 11:19 
Dołączenie:
Lipiec 2010
Przecie LL też ma swoją bazę danych z opiniami na temat avatarów. Czy ich też będziecie bojkotować?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Cze 2011, 11:20 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
iD ma rację. To nic nie da. Hyde będziesz królikiem doświadczalnym.

Załóżmy, że napiszę ja Zuo na forum, bo pokłóciłam się z Hydem o kolor pantofli piszę:
"Hyde pożyczył ode mnie 10 lindenów dnia tego i tego i do dziś nie oddał" Uwierzycie mi. Nawet jeśli Hyde napisze coś innego niewiele to zmieni, dlaczego? Nawet jeśli ja napiszę, że napisałam tak dla żartów.

Dzwoni facet do kolegi
- Cześć stary, co tam u Ciebie dawno się nie widzieliśmy, nie dzwoniłeś
- A bo widzisz stary, ostatnio jak robiliśmy imprezę a ty wyszedłeś, zginął mi portfel.
- Jezu, ale co, znalazł się?
- Znalazł się, spadł na szafkę, ale myśleliśmy, że to Ty.
- Kurde! Ale sprawa się wyjaśniła, portfel się znalazł.
- Znalazł się, ale wiesz, niesmak pozostał...

Tak więc nawet jeśli Jacek zdobyłby osobny dział i osobnego moderatora, mogłoby dochodzić do nadużyć na zasadzie rewanżu za zawód miłosny, czy coś w tym stylu. Po to właśnie mamy sądy Jacku i sądy w takich przypadkach orzekają na zasadzie kto ich bardziej oszukuje ten jest winny.

Chyba, żeby utworzyć centrum pożyczkowe. I pożyczki udzielać publicznie. Ale to też nie jest najlepszy pomysł.
Ogólnie mnie kilka osób też trochę lindenów wisi, ale problemu z tego nie robię, co nie znaczy, że popieram wyłudzanie w ten sposób kasy. Trzeba znaleźć inne rozwiązanie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Cze 2011, 11:22 
Dołączenie:
Lipiec 2010
Chyba najlepszym sposobem na pożyczki (dużych kwot) byłaby umowa podpisana w RL...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Cze 2011, 11:24 
Dołączenie:
Październik 2010
Przecie LL też ma swoją bazę danych z opiniami na temat avatarów. Czy ich też będziecie bojkotować?

Nie, ponieważ oni mają prawo. Zgodziłam się z tym podpisując TOS. A podpisałam go wchodząc do SL pierwszy raz i przy każdym kolejnym updacie. Każdy Rezydent im to uprawnienie przyznał. Na samosądy Jacka się ludzie nie zgodzili, stąd on uprawnień nie ma. Ot taka niewielka różnica, jednak znacząca.

Edit

Chyba najlepszym sposobem na pożyczki (dużych kwot) byłaby umowa podpisana w RL...

Bartku zaczynasz dostrzegać sedno sprawy. :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Cze 2011, 11:39 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Zastanowił się ktoś, jakie macie prawo zabraniać Jackowi pisania na swojej stronie www czegokolwiek?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Cze 2011, 11:41 
Dołączenie:
Lipiec 2010
Zuo napisał(a):
iD ma rację. To nic nie da. Hyde będziesz królikiem doświadczalnym.

Załóżmy, że napiszę ja Zuo na forum, bo pokłóciłam się z Hydem o kolor pantofli piszę:
"Hyde pożyczył ode mnie 10 lindenów dnia tego i tego i do dziś nie oddał" Uwierzycie mi. Nawet jeśli Hyde napisze coś innego niewiele to zmieni, dlaczego? Nawet jeśli ja napiszę, że napisałam tak dla żartów.

Oczywiście że to nic nie da, jeśli chodzi o odzyskanie długu bo nikt nie ma takiej możliwości. Ale też nikt Ci nie zabroni czegoś takiego napisać o mnie, tu na forum czy w ulubionych w profilu jak to się robi. Ale jak ID napisała, każdy powinien sam to zweryfikować używając własnego doświadczenia. Dlatego nikt by Ci nie uwierzył, bo wszyscy co mnie znają wiedzą że nalezę do 100 najbogatszych ludzi w Polsce, i ja po prostu nigdy od nikogo nie pożyczam :-P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Cze 2011, 11:50 
Dołączenie:
Październik 2010
Mad, niech Jacek robi co chce na swojej stronie www. Tylko niech się zastanowi kilka razy, ponieważ to on będzie ponosił odpowiedzialność za działania innych. Moim zdaniem dojrzali ludzie tam nie pójdą, ponieważ sami doskonale umieją zabezpieczać się przed tego typu działaniami i jest im to zbędne. Pojawią się za to osoby sfrustrowane tym, że dały się naciągnąć oraz inne, które będą chciały wykorzystać sytuację dla odegrania się na kimś. I podstawowe pytanie -"Czemu ma to służyć?", ponieważ na pewno nie jest to w interesie społeczności na dłuższą metę a być może będzie odpowiadało poziomowi niektórych blogów plotkarskich, które kiedyś istniały.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Cze 2011, 12:00 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Uwaga, żart on
Hyde napisał(a):
bo wszyscy co mnie znają wiedzą że nalezę do 100 najbogatszych ludzi w Polsce, i ja po prostu nigdy od nikogo nie pożyczam
No jak pożyczyłam ci te 10k (brakło literki w poprzednim poście) to już należysz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Mogłabym napisać że ja należę do 10 najbogaszych ludzi w Polsce, to też wszyscy wiedzą ale co tam 8-)
żart off

I tak to właśnie mogło by wyglądać. Takie chcecie zrobić wątki? Poza tym, każdy pokrzywdzony zawsze na forum napisać może, by ostrzec innych. A zresztą, co to da. Istnieje w RL strona dłużników, działająca na tej samej zasadzie, a nawet KRD. Trafiają tam osoby, które trochę spóźniły się z opłatą, 200zł to naprawdę niedużo. Czasami jest informacja o mniejszych kwotach, koleżanka prawie nie dostała kredytu, bo gdzieś tam wisiała jej informacja o niezapłaconych 35zł w miesiąc po terminie (okazało się, że bank omyłkowo naliczył odsetki od konta)... Tak więc kij ZAWSZE ma dwa końce.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Cze 2011, 12:09 
Dołączenie:
Październik 2010

W Second Life wystarczy zwyczajnie nie pożyczać od kogoś ani komuś. Tu nie trzeba mieć na czynsz, jedzenie etc ani nie potrzeba żadnych list dłużników.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Cze 2011, 15:55 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Pozwole sobie powrocic do podstaw etycznych calego przedsiewziecia.
1) Osobny dzial na forum.
W chwili obecnej sytuacja wyglada tak:
Przychodzi do mnie avatar X i proponuje wspolny biznes, chce pozyczyc LS itp. Nie znam kolesia, wiec pytam ID.
- Hej ID, co myslisz o awatarze X?
Id jest kobieta uczynna, nie podejrzewam zeby mi zle zyczyla wiec napisze:
- Uwazaj na niego! Pozyczyl ode mnie 10k i nie oddal.
Id znam i jej ufam wiec splawiam avatara X.

Moja nowa wizja jest taka:

Id pisze na forum w osobnym dziale:
- Avatar X pozyczyl ode mnie 10 k i nie oddal. Moim zdaniem jest niewarty zaufania. Oto screen.
Porownajmy teraz obie wersje.
W obydwu istnieje takie samo pole do naduzyc - calkiem mozliwe, ze avatar X jest zawiedziona miloscia Id.
W wersji w ktorej informacja pojawi sie na forum avatar X ma szanse odniesc sie do zarzutow. W wersji gdy ID bedzie mi szeptala swoja opinie na ucho nie ma takiej mozliwosci. Skarga na forum jest wiec lepsza.
Druga sprawa - zakladajac, ze Id sie nie myli i avatar X faktycznie jest zlodziejem to dowiem sie o tym tylko ja. Jesli opublikuje to na forum dowiedza sie wszyscy. To chyba dobrze? Skarg ana forum wygrywa po raz drugi.
Zupelnie nie rozumiem dlaczego pochwalacie wystawianie opini na IMach, (co kojarzy mi sie z obmawianiem za plecami) a nie chcecie zrobic tego publicznie. Jakies to dwulicowe.

W chwili obecnej stworzenie takiego dzialu na forum jest niemozliwe, gdyz cytowanie rozmmow prywatnych jest zabronione. Trzeba by zmienic regulamin. Modrator takiego dzialu nie mialby oczywiscie zadnej wladzy rozsądzania sporow, moglby jedynie karac za wulgaryzmy itp.
Linden Lab nie mialoby nic przeciwko temu. Gdyby bylo inaczej musieliby zamknac prawie wszystkie blogi, wiekszosc blogerow pisze bowiem kto im sie podoba, a kto nie.

2) System weryfikacji Shuftana

Jak zwykle zaczniemy od obecnej sytuacji:
Pisze do mnie Id:
- Jacus, zlotko. Co myslisz o avatarze X?
Znam Id i chce ja ustrzec przed wpadka, wiec powiem:
- Strzez sie! Chcial mnie oszukac, a slyszalem ze oszukal tez innych ludzi!
Ona moze z ta informacja zrobic co chce.

Rzecz w tym, ze nie zawsze jestem w SL, wiec zalóżmy ze tworze notke, w ktorej umieszczam swoje informacje o avatarach, tak zeby Id mogla sprawdzic co o nich mysle. Co za roznica, czy napisze to przed pytaniem ID czy po, prawda?
Jest to w porzadku? Jest.
Ale dlaczego mialbym pomagac tylko Id? To czysty egoizm! Udostepniam wiec swoje informacje wszystkim chetnym - kto chce niech korzysta, kto nie chce - nie.
Sytuacja jest czysta i klarowna - kazdy moze sie dowiedziec jakie jest moje zdanie na jego temat i sprawdzic co mysle o innych. Jedyna roznica polega na tym, ze nie robie tego osobiscie, a poprzez baze danych. Az tak sie boicie tej automatyzacji?
Jak widac nie proponuje niczego nowego - chce tylko usprawnic i uszlachetnic to, co robimy na codzien w SL.

Odpowiedzialnosc karna za to nie grozi. Gdyby za wyrazenie opinii typu "Nie ufam tej osobie" szlo sie do wiezienia juz dawno zabrakloby cel.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Cze 2011, 16:13 
Dołączenie:
Październik 2010
Przejrzalam porządnie regulamin forum i ze zdziwieniem odkrylam, że ma zapisane TOS i Big Six jako prawa stosujące się tutaj. Więc o screenach IMów oraz czatu lokalnego można zapomnieć. Udało mi się obejść to tylko raz ale sytuacja dotyczyła języka i była szansa na to. W sytuacji, kiedy informacje w rozmowie mają być argumentami nie da się.

Wiele osób nie widzi czym różni się zapytanie na IM od pytania na forum. Różnica jest poważna. Publikacja na forum wiąże się z krzywdą. (Forum oznacza publicznie) Łatwo można w te sposób skrzywidzić. I nie, nie jest to odwracalne. Po informacji na IM ktoś się wycofa i na tym się skończy. Po publikacji na forum ktoś może być niesprawiedliwie napiętnowany. I jeszcze raz podkreślę. Nikt nie ma uprawnień do czegoś takiego. Tego typu zapędy są niebezpieczne.

Ja nie będę z tego korzystała z prostego powodu. Jeśli decyduję się powierzyć komuś środki to nie liczę na zwrot i robię to baaaaardzo rzadko, tylko jak widzę, że ktoś się ładnie rozwija. Sama nie pożyczam od nikogo.

Czy nie lepiej poczytać książkę i nie dać się manipulować? Nie potrzeba z tego robić igrzyska. A pomyślał ktoś, że starsi rezydenci mogą szantażować nowych, że ich dane umieszczą w takim dziale? Albo produkować wyimaginowane długi. Np awatar A przeleje awatarowi B 100 L$. Będzie miał dowód z transakcji i opublikuje screen. Potem napisze, że nie dostał zwrotu a awatara B miesiąc nie było i nie ma dowodu z transakcji albo nie zauważył, że miał taka płatność. Zamiast to wyjaśnić na IM będzie informacja na forum. Tego typu działania to psucie relacji międzyludzkich i dawanie nowego pola do nadużyć.

Prosiłabym również Jacku abyś nie mieszał mnie do swoich przykładów. Można prosto napisać awatar A, B, C, Z.

Jestem zdecydowanie przeciwna takim działaniom. Oczywiście na swojej stronie www każdy może robić co mu się podoba o ile jest to zgodne z prawem.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Cze 2011, 16:20 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2011
Byłem zarówno pożyczkodawcą jak i pożyczkobiorcą w SL i jakimś cudem nie poniosłem żadnej straty ani osoby pożyczające mi kasę. Nawet pomawianego o nieuczciwość Talibka poprosiłem o kasę i ją dostałem na starym koncie Sylwestra Polandia. Suma 40 lub 100 zł nawet przy dochodzeniu swoich praw w RL i udowodnienia winy nic nie zaszkodzi złodziejowi w związku z małą szkodliwością czynu. Akcja Talibka wzorowana na realu w SL nie ma takiej siły oddziaływania, ponieważ możemy działać z różnych komputerach i na różnych kontach.

Osobniki podobne do tego napiętnowanego przez Talibka i np. klub Orion można spotkać w każdym zakamarku SL. Są osoby specjalizujące się w łudzaniu lindenów na wielką skalę i dobrze z tego procederu żyjące w RL i o dziwo nie są to osoby z polski, przynajmniej ja takiego polaka nie znam. Przy pożyczaniu większych sum warto zastanowić się nad narmalną umową w RL lub polegać na zaufaniu do konktretnej osoby. Dla jednego starata 50 zł w SL będzię wielką tragedią wartą nagłośnienia dla innego dopiero pożyczka 10 000 000 lindenów będzie powodem do zmartwienia.

Do póki złodziejowi nie udowodni się winy jest on w majestacie prawa niewinny i takie akcje jak przeprowadza Talibek lub ogłaszanie kogoś złodziejem na forach i stronach www może spotkać się z konsekwencjami prawnymi w RL ze strony osób pomawianych.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Cze 2011, 16:37 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Przepraszam, ze odpowiem bardzo krotko ale musze odkleic sie od komputera.
Cytuj:
Przejrzalam porządnie regulamin forum i ze zdziwieniem odkrylam, że ma zapisane TOS i Big Six jako prawa stosujące się tutaj. Więc o screenach IMów oraz czatu lokalnego można zapomnieć

Nie musimy zapominac.
Big Six dotyczy tylko wlosci Linden Lab, mowi o tym preambula:
Cytuj:
All Second Life Community Standards apply to all areas of Second Life, the Second Life Forums, and the Second Life Website

Na naszym forum mozemy piusac co chcemy, podobnie jak na blogach, gazetkach szkolnych. klatkach schodowych itd. Mozemy tam tez publikowac screeny itd. Wladza Linden Lab nie siega poza SL.
Cytuj:
Wiele osób nie widzi czym różni się zapytanie na IM od pytania na forum. Różnica jest poważna. Publikacja na forum wiąże się z krzywdą. (Forum oznacza publicznie) Łatwo można w te sposób skrzywidzić. I nie, nie jest to odwracalne.

Nie rozumiem i nie widze:( Powiedzenie 100 osobom na IMie (za jego plecami), ze avatar X to zlodziej jest ok ale publiczne napisanie na forum, co da mu szanse na obrone, juz jest zle? To jakos bez sensu.

Oczywiscie, ze mozna nie pozyczac, nie wchodzic w spolki itd. Czasem jednak sie nie da - ludzie chca robic cos razem, a to wymaga zaufania.
Pytacie jeszcze - po co takie dzialanie?
Alez to bardzo proste, pisalem juz o tym.
Powstrzyma to nieco zlodziei, a napewno ograniczy ich dzialanie. Pamietacie akcje z nielegalonymi LS, za ktore wiele polskich avatarow dostalo bana? Byloby ich o wiele mniej, gdyby na forum pojawil sie post: Kupilem LS od avatara X, wytlumacz sie draniu.
Zupelnie nie rozumiem zarzutow o psuciu nastroju i polskiej spolecznosci:( Pietnowanie zlodziei psuje nastroj?

Cytuj:
ogłaszanie kogoś złodziejem na forach i stronach www może spotkać się z konsekwencjami prawnymi w RL ze strony osób pomawianych.

W zasadzie to dobra wiadomosc - powstrzyma falszywe oskarzenia! Nie ma jednak nic karalnego w napisaniu:
"Osobiscie nie ufam avatarowi X, pozyczyl 10 ls i nie oddal'

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Cze 2011, 16:50 
Dołączenie:
Październik 2010
Zdziwiło mnie to, ale zapis jest:

Cytuj:
8. Naruszanie Community Standards bądź ToS Second Life, w szczególności ujawnianie jakichkolwiek danych dotyczących RL innych użytkowników oraz cytowanie rozmów z SL bez ukrycia tożsamości rozmówców. (Zasada ta dotyczy także innych prywatnych rozmów typu gg bądź maili).

I tu można bawić się w interpretację czy można czy nie, jak dalece można etc. Nie jestem moderatorem, więc przepraszam, że o tym wspominam ale jest to argument na temat poruszany w dyskusji.

Podziwiam Twoją erudycję Jacku. Nie tylko wciągasz osoby w dość nieczyste zagranie ale jeszcze argumentujesz, że to dla dobra pomawianych, ponieważ mogą się bronić czyli wziąć udział w dyskusji przedstawiając swoje argumenty. Brawo!

Nie wspominasz tylko, że nie istnieją absolutnie żadne możliwości aby udowodnić prawdziwość dowodów przedstawianych przez strony. To sprawia, że nie jest możliwe rozstrzygnięcie sprawy. Przypomina mi się Ferdydurke Gombrowicza, tudzież Kawka....

I jeszcze jedno. Taka strona nie daje żadnej gwarancji na wyeliminowanie procederu. Jedynie każdy z nas będąc uważniejszym może przyczynić się do zmniejszenia zysków osób, które oszukują. Zadne fora, TOSy i strony www nie pomogą w tym jeśli sami nie będziemy umieli się o siebie sami zatroszczyć i w SL i w RL.

Przytoczyłam już wystarczająca listę argumentów. Nie zamierzam przekonywać Jacka, ponieważ nie mam uprawnień do zakazów ani nie chcę ich mieć. Wykazałam liczne mankamenty tego typu działania, które należy wziąć pod uwagę. Mam nadzieję, że nikt nie ucierpi niewinnie w wyniku tego typu działań.

Ostatnio edytowany przez Identity Euler, 25 Cze 2011, 17:00, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Cze 2011, 16:56 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Alez zgadzamy sie! Nasze forum zabrania cytowania rozmow prywatnych ( nad czym ubolewam) ale nie wynika to wcale z Big Six. Lindeni pozwalaja to robic - mozna logi z rozmow rozpowszechniac (byle nie w SL, na forach SL itd).

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Cze 2011, 17:03 
Dołączenie:
Październik 2010
Nie przypominam sobie zapisu, że pozwalają. Nie zakazują. Precyzują gdzie zakazują. A forum ma zakaz w swoim regulaminie i powołuje się na wspomniane zasady. Oczywiście nie obowiązuje to już strony www.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Cze 2011, 17:17 
Dołączenie:
Lipiec 2010
Jacek napisał(a):
Nie ma jednak nic karalnego w napisaniu:
"Osobiscie nie ufam avatarowi X, pozyczyl 10 ls i nie oddal'

A odpowiedź może być następująca:

Cytuj:
Przepraszam, zupełnie zapomniałem. Już poszły L$ z nadwyżką! Pozdrawiam, i jeszcze raz przepraszam.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Cze 2011, 17:30 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
Jacku
twoją stronę odwiedza sporo osób, więc trudno ją traktować jak jakiś tam blog
publikowanie takich list - gdyby osoby były podane z rl imienia i nazwiska jest jak sądzę zakazane, tutaj może być inaczej bo dane osobowe awatara zbytnio chroniona nie są :D
ale nie wykluczam, ze lindeni po skargach mogliby się wkurzyć mimo, że akcja rozgrywałaby się poza sl
bo Podex ma podwójny byt rl/sl
skarżący mógłby pisać 'pozwalacie mu handlować walutą a on swoje wpływy wykorzystuje do szkalowania nielubianych awatarów'
więc działań takich bym nie polecał
gdyby lindeni chcieli to wprowadzili by coś w rodzaju wiążących umów w sl, które można by wypełniać a oni stali by na straży, najwyraźniej jednak prawnicy im to odradzili jako niebezpieczne :D
stworzyli tylko partnerstwa i rozwody jako metodę zarabiania kasy :D za wpis w małym specjalnym okienku

pożyczając awatarowi pożyczasz całkowicie anonimowej osobie
jak już nieraz rozmawiano - może to być dziecko, staruszek, gwałciciel :D
owszem ludzie inwestują w swoje awatary i części z nich będzie na dobrym imieniu awatara zależało
ale nie tym, którzy chcą z oszustwa się wyżywić
w nich zbyt mocno nie uderzysz

nie przypadkowo takie działania w rl są nielegalne
albo objęte specjalną opieką jak rejestr dłużników
obserwujesz od dluższego czasu awatary, czy naprawdę uważasz za niemożliwy scenariusz, w którym nawet spora grupa aby komuś zaszkodzić zmawia się, by dawać fałszywe świadectwo?
(he he ale bibilijnie zabrzmiało)

jeżeli nigdy się z czymś takim nie zetknąłeś ani w rl ani w sl to tylko Ci zazdrościć :D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Cze 2011, 17:42 
Dołączenie:
Październik 2010
Nie bez przyczyny LL zostawiło cała sferę relacji międzyludzkich w SL samoregulacji. Kiedyś publikowali listę zbanowanych osób. Obecnie już jej nie ma. Ludzie są pozostawieni sami sobie i tak jest "dziki Zachód" o czym sama się niejednokrotnie przekonałam. Na porządku dziennym są właściciele landów, którzy biorą pieniądze a potem wyrzucają najemców. Nic im zrobić nie można. I tam są naprawdę duże kwoty stracone. Tym osobom nic nie grozi. Dlatego ludzie zanim u kogoś wynajmą ziemię pytają się komu można zaufać. Jednak nie ma żadnego rankingu a tego typu działania na oficjalnym forum są wbrew regulaminowi. Skala oszustw głównie dotyczy nowych osób w SL. Doświadczeni rezydenci nie dają się już naciągać i nie korzystają z super okazji, które okazują się oszustwem.

Jeszcze raz powtarzam. Nic nas nie ochroni przed oszustami poza zdrowym rozsądkiem oraz rozwagą.
Zgadzam się z uwagami Darnoka.

Edit

Przy okazji zobaczylam paradoks tej sytuacji. Dlaczego tylko lista polskich dłużników. Dlaczego nie zagranicznych? Czy to tylko Polacy oszukują? Co to daje? Przecież SL jest międzynarodowe. (to były pytania retoryczne w tonacji żartobliwej aczkolwiek z pogranicza czarnego humoru)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Cze 2011, 04:10 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
nick w SL: Konstancja Shoreland
Madelaine napisał(a):
Zastanowił się ktoś, jakie macie prawo zabraniać Jackowi pisania na swojej stronie www czegokolwiek?

Przeciez nikt Jackowi nie zabrania-ludzie pisza raczej o swoich dylematach moralnych-nie technicznych.
A nawet gdyby-i tak nie ma to mocy sprawczej

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Cze 2011, 11:40 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Jeżeli na swojej stronie www napisze, że miałby okazję zatruć prezydenta RP, to go wsadzą na ileś tam godzin w najlepszym wypadku.

Zatem nie wszystko można pisać na swoich stronach www.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Cze 2011, 14:23 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2010
W RL działalność banków regulowana jest prawem bankowym, które między innymi zawiera taki termin jak tajemnica bankowa. To nie tylko normy prawne, ale również pewne zasady etyczne. Nie chciałbym zakładać konta firmowego w banku, który ujawniałby historię moich transakcji oraz stan moich finansów konkurencji lub potencjalnym klientom. Oficjalnie zabrania im tego prawo. Nie założyłbym też konta w banku, o którym wiedziałbym, że jego pracownicy są nadmiernie gadatliwy, a wręcz obnoszą się z tym, że bardzo chętnie udzielają informacji o swoich klientach. Na szczęście w RL istnieje nadzór bankowy. Banki zajmują się tym, czym powinny, czyli usługami finansowymi. Wywiadownią gospodarczą zajmują się wyspecjalizowane firmy, nie słyszałem, aby zajmowały się tym banki. Ale tak jest w realnym świecie. Second Life to jednak inny świat, dla niektórych gra, dla innych może coś więcej. Każdy ma prawo odbierać to po swojemu. Ktoś działa w tym świecie na podobnych zasadach jak w RL, ktoś inny niekoniecznie. Możemy jedynie wybierać, z kim i na jakich zasadach funkcjonujemy w SL.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Cze 2011, 14:42 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Postaram sie jak najzwiezlej.
1) Na forum wielokrotnie wyraza sie opinie o innych uzytkownikach, czasami falszywie. Uznajecie jednak, ze jest to OK, bo po to stworzono forum. Gdy sugeruje robienie tego w osobnym dziale oskarzacie mnie o wszystko co najgorsze. A jaka jest roznica?
2) Zgadzamy sie, ze oskarzenia czesto sa niesluszne. Gdy proponuje zmiane regulaminu i umozliwienie publikacji zapisow z czata, co utrudni oszustwo, jestem dyktatorem i czyham na wolnosci obywatelskie.
3) Zachecacie do wymiany informacji na temat innych avatarow, radzicie by przed wynajeciem ziemi popytac znajoych o ownera itd. Jesli jednak chce zrobic system, w ktorym umieszcze cala moja wiedze, i ktory niczym nie bedzie sie roznil od mojej osobistej odpowiedzi to straszycie mnie sadem.
Gdy ktos zapyta mnie o avatara X to mam moralny obowiazek wyrazic swoja opinie o nim. Jesli jednak moja opinie wyrazi baza danych to jest to przestepstwo.
4) Piszecie, ze bedzie istniala mozliwosc oszykania systemu, zmowy avatarow itp. Oczywiscie, ze tak ale mozliwosc ta bedzie mniejsza niz obecnie. Teraz tez avatary sa szkalowane, obmawiane, oszukiwane tylko ze dzieje sie to po cichu i za ich plecami.
Zreszta co o za argument 'poniewaz system bedzie niedoskonaly to lepiej go nie wprowadzac"? Zlikwidujmy przepisy drogowe bo niektorzy kierowcy ich nie przestrzegaja i nie ponosza za to kary?
5) Darnok, mozliwe ze Lindeni zabronia Podex Risk Api, mimo ze nie wynika to z ich regulaminu. Nie takie rzeczy juz robili. Osobnego dzialu na forum o nazwie np "Co myslimy o innych avatarach" z pewnoscia by nie zabronili.
Na razie jednak piszemy tutaj o ideach, na praktyke czas przyjdzie potem:)
I nie chodzi mi tylko o pozyczki LS, ale ogolnie o oszustow - np nieuczciwych ownerow ziemi, o ktorych pisala Id itd.
6) Id, wielokrotnie pisalas, ze Lindeni pozostawili cala kwestie stosumkow miedzyludzkich samoregulacji. Zgadzam sie, samoregulacja nie polega jednak na tym, ze kazdy robi co chce. Polega na tym, ze ludzie samodzielnie kreuja metody walki ze zlem, bez pomocy z gory.. Tak bylo na Dzikim Zachodzie, tak samo dzieje sie w SL - przykladem moga byc wspolne listy banow, projekty stworzenia niezaleznego od LL systemu prawnego, wykrywacze altow itd.
Budujac niezalezna od LL instytucje walki ze zlem postepujemy jak najbardziej zgodnie z ich wola.
6) The Fifth - system ktory mi sie marzy nie bedzie mial nic wspolnego z bankiem Podex, rzecza wspolna bede ja i moze strona internetowa. I jest oczywiste, ze nie bede ujawnial ani wykorzystywal zadnych danych moich klientow. To dwie odrebne instytucje.
(Nawiasem mowiac kazdy bank ma swoja 'wywiadownie gospodarcza' - inaczej nie moglby oszacowac ryzyka kredytowego)

EDIT:
Prosze bardzo, cieply jeszcze przyklad z mojego zycia. Pare dni temu do mojej grupy zawital avatar, ktory krytykowal Podex i chwalil konkurencje. Uzywal do tego wulgaryzmow. Napisalem do niego IM, ze nie zycze sobie takiej dzialalnosci i jesli sie powtorzy to wysle raport i bedzie mu grozil ban. Zapytal - czy to jest grozba? Odpowiedzialem cos w rodzaju: "Tak, to jest grozba. Jesli ktos lamie prawo w SL to jest zagrozony banem" :)
Ten szaleniec bozy wycial pierwsza czesc zdania "Tak, to jest grozba" i spamuje ludzi twierdzac, ze Shuftan mu grozi:)
Sytuacja dosyc zabawna i nie ma sensu nic z ty robic, ale przypuscmy, ze byloby to cos powazniejszego.
Mialbym chodzic po calym SL, pytac ludzi czy nie dostali czasem notki od pana K i prostowac? Niewykonalne i nierealne. W zasadzie jestem bezbronny! Jaka jest wasza rada? Jak wykorzystac te samoregulacje SL? (Oczywiscie poza wyslaniem raportu, bo to kazdy wie:)
Gdyby moja wizja forum sie spelnila to wkleilbym po prostu zapis z rozmowy, opisal sytacje i byloby po sprawie.

Ostatnio edytowany przez Jacek, 26 Cze 2011, 15:05, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Cze 2011, 15:01 
Dołączenie:
Październik 2010
A ja Jacku zastanawiam się dlaczego uważasz ludzi za głupców i nie zrobisz strony, gdzie mogliby zapoznać się z technikami jakie są powszechnie stosowane i mogliby uniwersalnie wyciągnąć wnioski. Publikowanie jakichkolwiek danych nie ma sensu. Co z tego, że poznamy nazwisko jednego awatara jeśli założy alta, albo za granicą inny awatar którego nie będzie na tej polskiej liście a będzie stosował taką samą metode. Skąd u Ciebie Jacku upór na tworzenie strony, gdzie będą prane brudy - ponieważ z pomocą nie ma to nic wspólnego i tego ludziom nie wmawiaj.

Sama chętnie poczytałabym stronę ze stosowanymi technikami. W RL nawet jest reklama ostrzegająca przed metodą "na wnuczka". Jakoś nie widzę strony z nazwiskami osób, które tą metodę stosowały ani jakoś nie piszą o nich w gazetach z nazwiska i imienia.

Jako bankowiec powinieneś świecić przykładem dyskrecji i umiejętności radzenia sobie z problemami bez ujawniania danych. I nie mówie o danych z banku, ponieważ dla mnie czytelne jest od początku, że to osobna sprawa. Jednak będzie je łączyła jedna osoba - Twoja Jacku.

Argument, że i tak już takie rzeczy mają miejsce, ponieważ ktoś na forum coś napisze czasem uważam za nadużycie. Zupełnie co innego przypadkowa wymiana zdań zupełnie co innego budowanie dogodnego miejsca i atmosfery do donoszenia. Miałam kilka nieprzyjemnych sytuacji na forum. Mogłam zareagować, mogłam nie zareagować. Miałam wybór. Gdyby ktoś spróbował zrobić coś takiego na oficjalnym forum SL, w czasie 24 godzin jego post byłby usunięty, ponieważ tam regulamin jest restrykcyjnie przestrzegany. Ty Jacku chcesz to wprowadzić do życia społeczności jako normę. To zasadnicza różnica.

I powtórze jeszcze raz. NIE MA MOŻLIWOŚCI DOWIEDZENIA PRAWDZIWOŚCI ARGUMENTÓW. Zatem strona i dane na niej z założenia będą niczym innym niż tylko pomówieniami.

Za duże litery przepraszam, ale może w końcu będzie czytelne to co jest najważniejsze.

Nie jestem fanką "Rozmów w toku", więc do mnie to kompletnie nie przemawia.

Ostatnio edytowany przez Identity Euler, 26 Cze 2011, 15:05, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Cze 2011, 15:05 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2007
nick w SL: Hacintho Huet
Jacek napisał(a):
Jesli jednak chce zrobic system, w ktorym umieszcze cala moja wiedze, i ktory niczym nie bedzie sie roznil od mojej osobistej odpowiedzi to straszycie mnie sadem.

Naprawdę straszą? A z jakiego paragrafu, tak z niedzielnej ciekawości zapytam? Ochrona danych osobowych odpada, chyba, że podasz kto kryje sie pod konkretnym nickiem. Wiekszych objawów kretynizmu u ciebie nie zaobserwowałem, wiec to chyba nie wchodzi w rachubę. Zdrada tajemnicy bankowej tez odpada, z punktu widzenia prawa PODEX jest jeszcze mniej bankiem niż był przez lata Lucas, to raczej klub towarzyski, z datkami dla prowadzacego klub :P To może z paragrafu o nieobyczajności? Obnażałbyś dłuzników, to zboczone! :D

Nie bardzo rozumiem z czego wynika ten szum, jestem staruszkiem w SL, a staż dłuznika mam równie długi. Tylko że ja długi oddaje, terminowo i bez wstydu. Ok, jestem frajerem. Ale dzieki swemu frajerstwu bez problemu mogę od czterech lat pożyczac dowolną kwotę. Jeśli kiedyś nie oddam, i zacznę unikać wierzyciela, to sam chyba stworze listę nierzetelnych, ze swym honorowym numerem JEDEN...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Cze 2011, 15:29 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Id, zapobieganie i uswiadamianie takze jest bardzo potrzebne, ale to zupelnie inna sprawa. To troche tak, jakbys mowila, ze trzeba zlikwidowac policje i sady a zajac sie tlumaczeniem ludziom jak nie da sie okrasc.
Nie znam sie na technikach psychologicznych, kiedys napisalem poradnik jak nie naciac sie na falszywe LS i jest gdzies na forum. Zadna edukacja nie rozwiaze jednak w pelni problemu - chyba, ze nie bedziemy z nikim wchodzili w spolki, nie bedziemy niczego pozyczali, dawali i bedziemy siedziec samotnie na srodku pustego SIMa. Ale chyba nie o to chodzi w SL.
Cytuj:
. Co z tego, że poznamy nazwisko jednego awatara jeśli założy alta, albo za granicą inny awatar którego nie będzie na tej polskiej liście a będzie stosował taką samą metode. Skąd u Ciebie Jacku upór na tworzenie strony, gdzie będą prane brudy

To z tego, ze nieznanemu, jednodniowemu avatarowi nikt nie zaufa. Oszusci wykorzystuja wlasnie to, ze dosyc dlugo zyja w SL, maja ziemie, znajomych i niczego sie nie boja. Sa zupelnie bezkarni, bo oszukana osoba moze sie podzielic swoja wiedza z garstka znajomych, wiec oszust dalej ma dobra opinie i naciaga innych.
W moim poprzednim poscie masz realna sytuacje z dzisiaj, w ktorej moj system moglby pomoc, moge poszukac takich sytuacji wiecej.
Zadedykuje Ci specjalny dialog sokratejski:

- Czy wiedza o oszustach nalezy sie dzielic?
- Tak, dzieki temu zapobiegniemy zlu.
- Czy lepiej podzielic sie ta wiedza z mala czy z duza iloscia osob?
- Oczywiscie, ze z duza! Wtedy oszustowi bedzie trudniej dzialac.
- Czy szlachetniej jest oskarzac kogos publicznie, czy za jego plecami?
- Publicznie. Jesli jest sie pewnym swych oskarzen mozna je publicznie podnosic.
- Zgadzasz sie wiec, ze lepiej jest ostrzezenia swe kierowac do ogólu obywateli niz tylko do przyjaciol?
- Zgadzam, nie jestem egoista.
- A czy znasz jakies miejsce publiczne, gdzie mozna by oskarzenia swe umiescic i ostrzec duza ilosc osob?
- No.... forum secondlife.pl

I zgadzam sie tez z tym, ze nie ma mozliwosci dowiedzenia prawdy. Jest jednak mozliwosc przedstawienia argumentow a ludzie sami wyrobia sobie opinie. Sedziami beda obywatele.
Cytuj:
Jako bankowiec powinieneś świecić przykładem dyskrecji i umiejętności radzenia sobie z problemami bez ujawniania danych. I nie mówie o danych z banku, ponieważ dla mnie czytelne jest od początku, że to osobna sprawa.

Tak jest wlasnie teraz. Wiem o paru oszustach i dzieki temu, ze jestem dyskretny ulatwiam im prace. Moja nowa wizja to bycie dyskretnym wobec uczciwych ludzi i niedyskretnym wobec zlodziei.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Cze 2011, 15:45 
Dołączenie:
Październik 2010
Nie lubię filozofii. Ale jeśli już wkraczamy na ten grunt to zadedykować można rozważania nad "mniejszym złem". Czy uważasz, że jeśli zajdzie sytuacja, że osoba niesłusznie pomówiona zamknie konto w SL i powie w RL i na blogach innym osobom, że w SL są sami frustraci, którzy wyżywają sie na innych na jakiejś dziwnej stronie sygnowanej przez głównego polskiego bankowca SL to ta cena jest warta kilku teoretycznie ostrzeżonych?

Jak Darnok już napisał, strona nie uderzy w głównych oszustów, ponieważ oni mało się nią będą przejmowali. Według mnie filozoficznie strona jest większym złem niż funkcjonujący do tej pory naturalny system. Na siłę próbujesz poprawiać coś czego poprawić nie możesz, ponieważ nie jest to w Twojej mocy. Jak dowiedziesz prawdziwości argumentów? Jak naprawisz krzywdę pomówionych, którzy będą bez winy? Nie masz do tego ani środków technicznych ani prawnych, ponieważ nie masz wglądu w bazę rozmów ani w bazę transakcji. To tylko może Linden Lab oraz realni prawnicy.

Jacek napisał(a):
Id, zapobieganie i uswiadamianie takze jest bardzo potrzebne, ale to zupelnie inna sprawa. To troche tak, jakbys mowila, ze trzeba zlikwidowac policje i sady a zajac sie tlumaczeniem ludziom jak nie da sie okrasc.

Twoja nadinterpretacja moich słów Jacku zaczyna być nieznośna. Prosiłabym abyś tego nie robił. Jesteś osobą, która chce przejąć rolę realnych powołanych do tego organów, które są jedynymi właściwymi do rozstrzygnięcia tego typu problemów. Jedyne co możemy ja i Ty Jacku to edukować. Nie mamy uprawnień do zastępowania sądów. A w Twoim przypadku są do tego widoczne tu na forum zapędy.

Zrobisz jak uważasz. Ja na tą stronę zaglądać zamiaru nie mam. Każdy kto się trzyma z daleka od dram zrobi podobnie. Można to tylko traktować w ramach eksperymentu społecznego. I to jasno uczestnikom trzeba powiedzieć, że nie będzie to niczym więcej jak eksperymentem, za który nikt odpowiedzialności nie będzie ponosił.
Niemniej życzę powodzenia.
EOT

Ostatnio edytowany przez Identity Euler 26 Cze 2011, 16:40, edytowano w sumie 2 razy

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Cze 2011, 16:20 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2010
Jacek napisał(a):
system ktory mi sie marzy nie bedzie mial nic wspolnego z bankiem Podex, rzecza wspolna bede ja i moze strona internetowa. I jest oczywiste, ze nie bede ujawnial ani wykorzystywal zadnych danych moich klientow. To dwie odrebne instytucje.

Ciekawa koncepcja – Prezes banku mający dostęp do wielu poufnych danych zakłada wywiadonię gospodarczą i oczywistym ma być, że nie będzie wykorzystywał żadnych danych swoich klientów. To raczej klasyczny przykład konfliktu interesów.

Jacek napisał(a):
(Nawiasem mowiac kazdy bank ma swoja 'wywiadownie gospodarcza' - inaczej nie moglby oszacowac ryzyka kredytowego)

Ma, ale tylko i wyłącznie dla swojej wiedzy. Bankowi powierzamy nie tylko finanse, ale również tajemnice gospodarcze.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Cze 2011, 17:34 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Pozwole sobie uszczegolowic, bo nie jestem pewien czy dobrze sie rozumiemy. Proponuje rozwazenie dwu idei.
1) Osobny dzial na forum pod roboczym tytulem "Co mysle o". Dzial, w ktorym mozna publikowac logi z rozmow i prawie wylaczony z moderacji. Zasada jego dzialania polegalaby na tym, ze osoba oszukana pisze post podajac mozliwie duzo dowodow przestepstwa.
Sprawca moze sie do tego odniesc, lub nie ale wtedy sam sobie wystawi swiadectwo. Do dyskusji moga sie wlaczyc takze inne avatary, podajac dowody lub kontr-dowody. Nie ma tu mowy o żadnym sadzie, ferowaniu wyrokow a zwlaszcza o mnie w roli sedziego. Czytelnicy sami na podstawie lektury wyrabiaja sobie opinie o sprawie.
Powtorze po raz kolejny - nie jest to nic innego, od tego co na codzien robimy w SL. Dzielimy sie informacjami o innych, ale ja proponuje by robic to publicznie, a nie za plecami.
2) Podex Risk APi Rzecz zupelnie oddzielona od forum, system ktory moglby sie nazywac "Co Shuftan mysli o tobie".
W tym wypadku nei bedzie miejsca na dyskusje, pisanie skarg, usprawiedliwien itd. Uzytkownik wstukuje imie i nazwisko avatara i otrzymuje komunikat - pozytywny, negatywny, nijaki itp. Zadnego pisania postow, dyskusji, dram itd.
System moglby byc podobny do Lindenowskiego Risk Api, czyli 'im wiecej wiemy o tobie, tym bardziej ci ufamy"
Jesli ktos jest moim klientem od paru lat, pilismy razem w RL, robilismy jakis projekt w SL, jest moja dziewczyna lub zona w SL itd to dostaje pelny pozytyw bo mu ufam.
Jesli kojarze avatara raczej pozytywnie ale pewny go na 100 procent nie jestem to dostaje gorsza note.
Nie znam osoby wcale - jeszcze gorsza notka, bo nie moge go rekomendowac.
Wiem, ze ktos jest oszustem - dostaje zero punktow i system wyswietla ostrzezenie przed tym osobnikiem.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Cze 2011, 17:55 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
Jacek napisał(a):
Gdy sugeruje robienie tego w osobnym dziale oskarzacie mnie o wszystko co najgorsze.
Jacek napisał(a):
jestem dyktatorem i czyham na wolnosci obywatelskie
Jacek napisał(a):
od mojej osobistej odpowiedzi to straszycie mnie sadem

:shock:
eh co tak osobiście do tego podchodzisz?
zacznę podejrzewać ze risk api zapewnione przez lindenow juz nie wystarcza by bezpiecznie robić interesy w sl
i potrzebujesz platformy zapewniajacej glebszy wywiad
jesli tak to nic strasznego ale moim zdaniem nie tedy droga
;-)

myslę, ze wszystkie argumenty ktore przytoczyles za taka strona/forum
odnosilby sie rownie dobrze do rl
wiec ciekawe dlaczego w rl takie rozwiazania są srednio mile widziane
co wyroznia sl w tym wzgledzie, ze tu mialoby dobrze dzialac?

jakis taki system opinnii o uczciwosci uczestnika tranzakcji jak na zakupach internetowych
ale to moga wprowadzac tylko lindeni jesli bedzie taka wola
i to na nich moga naciskac biznesowi gracze
edit
w sumie tym pewnie jest risk api
a wiec wprowadzili

dla zwyklego uzytkownika mozliwosc stracenia kilu lindenow zbyt przerazajaca nie jest
i moim zdaniem moze wiecej stracic nic zyskac

jesli juz to bezpieczniejsza jest wlasnie droga wskazywania na partnerow z ktorymi wszystko ok
niz na tych ktorzy sa nieuczciwi
zawsze mozna prosic o referencje :D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Cze 2011, 18:02 
Dołączenie:
Październik 2010
Wolnego... w RL trzeba mieć zgodę aby ktoś w danej bazie się znajdował. I na przetwarzanie danych też. Zazwyczaj zgoda zawiera się w podpisanej umowie. No tak ale mamy "dziki Zachód". Jeśli ten system wejdzie w życie będzie tego najlepszym dowodem. :)

Edit

Darnok wskazał dobry kierunek. Można zrobić stronę osób polecanych do współpracy i zastrzec, że oczywiście nie ponosi się odpowiedzialności za to co ludzie piszą. Ludziom dużo łatwiej jest zaakceptować bazę informacji, która koncentruje się na pozytywach niż negatywną.

Zauważam Jacku powtarzanie zwrotu "za plecami". Rozumiem, że stawiasz siebie w roli magika, który sprawi iż dotychczas szeptane cichutko sądy i osądy będą publiczne. Nic bardziej mylnego! :) Nikt, kto się cieszy szacunkiem i bywa pytany o opinię nie wypowiada się publicznie i nie będzie wypowiadał się również na tej stronie.
Do tego jest tu błąd logiczny, który forsujesz usilnie chcąc przekonać do swojego wadliwego pomysłu. Jeśli się kogoś pytasz
- słuchaj nie znam tej osoby dobrze, czy znasz go/ją?
- tak, znam
- możesz polecić?
- niestety nie wywiązał/wywiązała się z projektu, w wyniku braku budowy na czas musiałem świecić oczami przed klientem -lub- pożyczyłem ale mi nie oddał, więc jest niesłowny zatem nie ręczę za niego.
to pytasz właśnie o rekomendacje i ona jest lub jej nie ma.

I na tym cała się sprawa kończy. Zobaczmy jak to zmieni forum.

- aaaaaaaa XX pożyczył ale mi nie oddał, nie ufam mu!!!!
- ty patałachu czemu tak o mnie mówisz, jak możesz zwróciłem ci tu masz dowód proszę screen z transakcji pożyczyłeś mi 100 L$ zwróciłem z nawiązką 150 L$.
- to nieprawda! jesteś dobry z Photoshopa
- załóż okulary widać wyraźnie, że zwróciłem, kłamiesz ponieważ odbiłem ci partnerkę
- ty złodzieju, oddawaj co moje!

I pytanie, co się tym osiągnie?

Co do Risk Api...

Awatar idzie i sprawdza - ma negatywne. Nad czołem wielki znak zapytania? Dlaczego? Komu podpadłem? Kto wydaje opinię? Idzie na forum i płacze....
... tam kłamią jak oni mogą ja nic nie zrobiłem.....

jeszcze lepiej ... otwiera ticket i pisze

Szanowne LL

Jest strona http://kkkkkk.pl Na niej figurują dane o awatarach. Czy ktoś poza Wami ma uprawnienie do wydawania Api?

Po 50 takich ticketach LL reaguje.

I mówienie, że LL nie działa poza stronami, forami i SL to bajka. Przypomnę chociażby co zrobili z Xstreet.

Czego pragnę dowieść? Jeśli pyta się dojrzałej osoby, która mówi z rzeczywistego doświadczenia i jest w branży na tym cała sytuacja się kończy. Nie ma dramy, krzywd ani problemów natury prawnej. To sprawa awatar kontra awatar. Ty Jacku chcesz w to zaangażować widzów, wciągać ludzi w spirale dramy.
Nie widziałam w ciągu 3 lat w SL bardziej szkodliwego pomysłu!

Zastrzegam również, że nie wyrażam zgody na umieszczanie danych o moim awatarze w bazie Podex Risk Api.
Nie jest mi potrzebna rekomendacja Podex Risk Api do niczego. :)

Tym radosnym akcentem kończe swoje wywody w tym wątku.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Cze 2011, 19:16 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
- aaaaaaaa XX pożyczył ale mi nie oddał, nie ufam mu!!!!
- ty patałachu czemu tak o mnie mówisz, jak możesz zwróciłem ci tu masz dowód proszę screen z transakcji pożyczyłeś mi 100 L$ zwróciłem z nawiązką 150 L$.
- to nieprawda! jesteś dobry z Photoshopa
- załóż okulary widać wyraźnie, że zwróciłem, kłamiesz ponieważ odbiłem ci partnerkę
- ty złodzieju, oddawaj co moje!
I pytanie, co się tym osiągnie?

Osiagnie sie to, ze czytelnicy beda sobie mogli wyrobic opinie o kazdym z awatarow, a takze o calej sprawie. Tylko o to mi chodzi - o wyrabianie sobie opini na podstawie dowodow przedstawianych przez obydwie strony, a nie na podstawie poglosek i plotek.
Cytuj:
Jeśli pyta się dojrzałej osoby, która mówi z rzeczywistego doświadczenia i jest w branży na tym cała sytuacja się kończy. Nie ma dramy, krzywd ani problemów natury prawnej. To sprawa awatar kontra awatar.

A jesli sie pyta mnie o opinie w SL to jest ok? A jesli ktos mnie pyta na gg tez jest ok, prawda? Wiec dlaczego nie jest ok, jesli ktos sie mnie zapyta przez moja strone?
Cytuj:
Zastrzegam również, że nie wyrażam zgody na umieszczanie danych o moim awatarze w bazie Podex Risk Api.

Szkoda, bo chcialem Ci dac najwyzszy poziom zaufania. Jesli ktos wstuka dane twojego avatara w system pojawi sie cos w rodzaju 'brak danych. brak rekomendacji', podobnie jak innych avatarow, ktorych nie znam wiec nie bedzie ich w bazie.. A zabronic wpisywanie twojego avatara nie moge, bo niby jak?
Nawiasem mowiac, zgoda nie jest potrzebna - czy myslicie, ze wszyscy lekarze udzielaja zgody na umiejszczanie ich danych na stronach typu http://www.znanylekarz.pl/ ? Czy ktos pyta wychowawcow klas czy zgadzaja sie na umieszczenie ich nazwiska na Naszej Klasie i wyrazanie opinii o nich? :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Cze 2011, 19:27 
Dołączenie:
Październik 2010
Jacek napisał(a):
Osiagnie sie to, ze czytelnicy beda sobie mogli wyrobic opinie o kazdym z awatarow, a takze o calej sprawie. Tylko o to mi chodzi - o wyrabianie sobie opini na podstawie dowodow przedstawianych przez obydwie strony, a nie na podstawie poglosek i plotek.

Czyli eskalacja pogłosek i plotek tyle, że na forum. :) No ale w myśl zasady, że "coś się dzieje" to jest ok.

Jacek napisał(a):
Cytuj:

Szkoda, bo chcialem Ci dac najwyzszy poziom zaufania. Jesli ktos wstuka dane twojego avatara w system pojawi sie cos w rodzaju 'brak danych. brak rekomendacji', podobnie jak innych avatarow, ktorych nie znam wiec nie bedzie ich w bazie.. A zabronic wpisywanie twojego avatara nie moge, bo niby jak?
Nawiasem mowiac, zgoda nie jest potrzebna - czy myslicie, ze wszyscy lekarze udzielaja zgody na umiejszczanie ich danych na stronach typu http://www.znanylekarz.pl/ ? Czy ktos pyta wychowawcow klas czy zgadzaja sie na umieszczenie ich nazwiska na Naszej Klasie i wyrazanie opinii o nich? :)

Jacku właśnie - nakręcisz coś a potem umyjesz od tego ręce. Jesteś właścicielem strony i mogę domagać się aby nazwisko mojego awatara tam się nie pojawiało od Ciebie właśnie. Tak samo jak mogę napisać do Naszej Klasy, lub portalu z opiniami. Nie mogę teraz odszukać ale może ktoś widział-lekarz w sądzie wywalczył usunięcie opinii o nim.

Nie jest mi potrzebna Twoja rekomendacja ani rekomendacja z Twojej strony. Na Zachodzie nikt nie bawi się w sprawdzanie takich pierdół o wątpliwej prawdziwości. Tam chcą portfolio, bądź wykonuje się pracę z rekomendacji właśnie. Wydaje mi się, że Polsce bliżej jest ciągle do Zachodu niż do komunistycznej tradycji donoszenia i niemożności apelacji od ferowanych publicznie wyroków.

Edit

Rozumiem jeszcze strona branżowa - powiedzmy o budowniczych ale Ty Jacku chcesz tym objąć wszystkie awatary. Niezła zagrywka na zbieranie informacji o wszystkich. Żenujące to jest. Sądziłam, że w tym roku żadne info nie przebije bazy danych wrażliwych o uczniach w RL. Jak widać Orwellowski świat niektórzy chcą zrobić z SL także na swój prywatny użytek.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Cze 2011, 19:53 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
Jacku właśnie - nakręcisz coś a potem umyjesz od tego ręce. Jesteś właścicielem strony i mogę domagać się aby nazwisko mojego awatara tam się nie pojawiało od Ciebie właśnie.

Chyba sie nie rozumiemy:( Nie mozesz sie domagac by Twoje nazwisko nie pojawialo sie gdziekolwiek, takze u mnie na stronie. To troche tak, jakbys napisala, ze nie chcesz aby zwrot "Identity Euler" pojawial sie na tym forum.
Co mam bowiem zrobic? Napisac na swojej stronie wielkimi literami "Prosze nie wpisywc w formularz slow Identity Euler" ?
Jest oczywiste, ze ktos predzej czy pozniej wpisze twoje nazwisko w Podex Risk Api, a wtedy dostanie komunikat niezbyt ci przychylny w rodzaju "Brak informacji. Shuftan zaleca ostroznosc".
Cytuj:
Niezła zagrywka na zbieranie informacji o wszystkich. Żenujące to jest. Sądziłam, że w tym roku żadne info nie przebije bazy danych wrażliwych o uczniach w RL. Jak widać Orwellowski świat niektórzy chcą zrobić z SL także na swój prywatny użytek.

Tutaj chyba poniosl Cie talent polemiczny:) Jakie zbieranie informacji? Jaki Orwell? Przeciez wyraznie napisalem, ze bede udostepnial informacje, a nie zbieral. Bede pisal, co mysle o innych awatarach i tyle.
Bede robil takie rzeczy jak ta:
Bardzo cenie Identity Euler i mysle, ze mozna jej ufac w interesach chociaz czasami nie ma racji w dyskusji.
Mozesz mi zabronic wyrazac taka opinie? Nie mozesz, zwlaszcza napisalem to calkiem szczerze. Mozesz żądac wycofania tej informacji z mojej glowy albo z forum? Tez nie mozesz;)
Dokladnie to samo bedzie robil moj system! Nie ma w tym zbierania informacji, dramy, ochrony danych osobowych itd . Jest za to wyrazanie mojej opini o awatarach.
Juz szybciej zwolennikami totalitaryzmu nazwac mozna osoby, ktore chca mnie od tego odwieźć:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Cze 2011, 20:00 
Dołączenie:
Październik 2010
Nadal sie nie rozumiemy. Nie chce ani przychylnych ani nieprzychylnych opinii o mnie. Może pojawiać się informacja - niezydentyfikowany awatar.

Co zrobisz jak nie będę jedyna i takich osób będzie 100?

Mnie nie martwi co będzie na tej stronie. Podałam swój przykład ponieważ on najbardziej przemawia.

Uważam Jacku, że czujesz się bezkarny, ponieważ prawo na razie nie ma regulacji w zakresie bytów światów wirtualnych. Samo dochodzenie swoich praw autorskich w SL to trudna sprawa, co dopiero walka ze zniesławieniem.

Jak na razie Jacku straciłeś jedno. Moje zaufanie. :) Nie ufam ludziom o autorytarnych zapędach.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Cze 2011, 20:11 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
Nadal sie nie rozumiemy. Nie chce ani przychylnych ani nieprzychylnych opinii o mnie. Może pojawiać się informacja - niezydentyfikowany awatar.

Ech, i to pisze osoba ktora zarzuca mi autorytaryzm. Dyktuje mi, co ma sie pojawic w moim systmie, ktory jeszcze nie powstal! :)
Cytuj:
Co zrobisz jak nie będę jedyna i takich osób będzie 100?

Takich osob bedzie znacznie wiecej niz 100, ich bedzie wiekszosc. Komunikat "Brak informacji. Nie polecam" bedzie pojawial sie przy wiekszosci avatarow, bo wyskoczy jesli ktos sprawdza avatara, ktorego nie ma w bazie.
W swojej glowie mam informacje o paruset osobach i te wpisze do bazy, a o setkach tysiecy nie wiem nic.
Wysluchalem Twojej prosby, nie umieszcze Cie w systemie i tym samym trafisz do bezimiennej, nieznanej mi wiekszosci.
Cytuj:
Jak na razie Jacku straciłeś jedno. Moje zaufanie. :) Nie ufam ludziom o autorytarnych zapędach.

Tego wlasnie nie rozumiem:( Jestem niegodny zaufania, bo chce robic to, co zalecasz - czyli dzielic sie z innymi swoja wiedza? Czy widzialas kiedys autokrate, ktory tak czyni? Jak mowiem - wiecej dyktatorskich zapedow macie wy, ktorzy chcecie by tajna wiedza o przestepcach w SL pozostala zamknieta dla ogolu:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Cze 2011, 20:15 
Dołączenie:
Lipiec 2010
Cytuj:
Jesteś właścicielem strony i mogę domagać się aby nazwisko mojego awatara tam się nie pojawiało od Ciebie właśnie.

To jest Dobre. A jak ja sobie założę stronę i powiem że nazywam się Identity Euler i jestem z SL, to mnie podasz do sądu ?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Cze 2011, 20:16 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
totalitaryzm zaklada kontrole
wszysko co sluzy gromadzeniu danych moze stanowic narzedzie totalitaryzmu
mowienie, ze bycie przeciwko gromadzeniu danych jest zapedem totalitarnym
to tak jak mowienie ze bycie przeciwko produkcji uzbrojenia jest militaryzmem

:D

Jacku zapewnie dla niektorych osob znasz wynik risk api
nie kazdy ma do niego dostep
czy znajomosc wyniku nie wplynie na twoj ranking
a jesli wplynie czy nie bedzie to przejawem dzielenia sie z ogolem czyms co chyba nie jest do konca jawne?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Cze 2011, 20:18 
Dołączenie:
Październik 2010
Czego nie rozumiesz?
Zostały przedstawione liczne mankamenty Twojego pomysłu. Nie zmieniasz w nim nic. Forsujesz to co być może od dawna masz już zaplanowane. I usiłujesz wmówić, że to dla dobra ogółu.

Już nieraz napisano, że możemy sobie tu dyskutować a zrobisz co zechcesz. Dziwne, że mi zarzucasz totalitaryzm, ponieważ wielokrotnie napisałam, że zrobisz co uważasz. I doskonale o tym wiesz! :)
To co teraz robisz to przerzucenie negatywnych skojarzeń na mnie. To Id jest ta zła co mi broni. Nie słuchajcie tej dziwnej kobiety o zapędach totalitarnych! Mniejsza o to, że mam rację. ;) I dobrze wiesz jakie są mankamenty Twojego systemu. Poprostu nie liczysz się z ludzmi i tyle.

Dziękuję, że będę niezidentyfikowanaw Twoim systemie. Wypracowuję sobie opinię u innych sama i w tym świecie zakazów i nakazów pierwszym i drugim chciałabym zachować wolność chociaż w tym zakresie. :)

Hyde napisał(a):
Cytuj:
Jesteś właścicielem strony i mogę domagać się aby nazwisko mojego awatara tam się nie pojawiało od Ciebie właśnie.

To jest Dobre. A jak ja sobie założę stronę i powiem że nazywam się Identity Euler i jestem z SL, to mnie podasz do sądu ?

Tak Hyde. Jeśli podszyjesz się i narazisz mnie na straty kilku tysięcy złotych masz to jak w banku.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Cze 2011, 20:27 
Dołączenie:
Lipiec 2010
Aha, znaczy się masz te nazwę zastrzeżoną. Możesz mi powiedzieć w jaki sposób ją sobie zastrzegłaś ? Dlaczego niby na własnej stronie nie mogę się tak nazwać, i pisać o sobie jakieś głupoty ?

nawet teraz mogę sobie zmienić nazwę w sl na taka jak Ty masz, przebrać się za kobietę i mówić że jestem Identity Euler :) I lindeni nawet nie kiwną palcem.

Ostatnio edytowany przez Hyde, 26 Cze 2011, 20:29, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Cze 2011, 20:29 
Dołączenie:
Październik 2010
Hyde nie po raz pierwszy masz trudność z czytaniem ze zrozumieniem. Przeczytaj jeszcze raz. A potem jeszcze raz... aż dotrze do Ciebie sens napisanych powyżej dwóch zdań.

Hyde napisał(a):
nawet teraz mogę sobie zmienić nazwę w sl na taka jak Ty masz, przebrać się za kobietę i mówić że jestem Identity Euler :) I lindeni nawet nie kiwną palcem.

Hahahahaha i takie zdegenerowane osobniki miałyby mnie oceniać w Podex Risk Api. Litości. :)))))))))))))))))))
Dawno się tak nie uśmiałam.

Hyde wyłożę prosto. Sprawę w RL rozstrzyga sąd. Kiedyś na zajęciach z prawa dość ostry prowadzący zapytał. Co zrobicie w sytuacji gdy kupiliście wino na spółkę? Wypiliście, została butelka i korek. Jedna osoba chce wziąć je inne też.
W sali milczenie...

Oczywiście odpowiedzią było - iść do sądu. Powód banalny ale gdy jest problem i nie można go rozstrzygnąć to jest do tego sąd. Oczywiście trzeba za całą imprezę zapłacić. Pytanie czy warto się wykosztować. Z tego co wiem były już procesy o wirtualne dobra. Także powoli robią się precedensy. I to sąd w nich orzeka. A co sobie sąd orzeknie to już poza kontrolą pozywającego i pozwanego zazwyczaj. :mrgreen:

Ostatnio edytowany przez Identity Euler, 26 Cze 2011, 20:36, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Cze 2011, 20:34 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Hyde, tutaj trzeba przyznac racje Id, nawet nick na forum moze byc chroniony prawnie i za napis "Shuftan jest gupi' mozna kogos pozwac, zwlaszcza jesli udowodnie, ze wiazalo sie to z jakas strata np utrata zaufania publicznego itd.
Cytuj:

Moze ale nie musi. Moze tez prowadzic do wolnosci. Nie widze jednak sensu, w tweordzeniu ze jesli Shuftan wyrazi swoja opinie o znanych mu awatarach to bedzie totalitaryzm.
Cytuj:
Jacku zapewnie dla niektorych osob znasz wynik risk api
nie kazdy ma do niego dostep
czy znajomosc wyniku nie wplynie na twoj ranking

Jest to jakis argument przeciwko, LL nie pozwala udostepniac wynikow Risk Api ogolowi, Mysle jednak, ze tak dlugo jak nie bedzie bezposredniego powiazania, a bedzie sie to odbywalo gdzies w mojej podswiadomosci to wszystko bedzie zgodne z prawem. Nie mam szansy na miejscowa i czasowa amnezje zwiazana z Risk Api:(
Cytuj:
I dobrze wiesz jakie są mankamenty Twojego systemu.

Nie wiem:( Prosilbym o mozliwie zwiezla odpowiedz na ponizsze pytanie. (Ale bez odniesien osobistych, pisania co kim kieruje, kto co na kogo przerzuca i ogolnikow w stylu totalitaryzm, zamach na wolnosc itd:).
Oto pytanie konkursowe:
- Prosze wymienic wymierne szkody dla uzytkownikow Second Life, jakie przyniesie system, ktory bedzie informmowal co Shuftan mysli o niektorych avatarach.
Czas start,

EDIT:
Chcialbym zwrocic uwage Czytelnikow tego watku, ze Id w slowach "Hahahahaha i takie zdegenerowane osobniki" wyrazila opinie o avatarze Hyde uzywajac do tego systemu informatycznego w postaci forum. Informacja na temat jej opini o avatarze Hyde zapisana zostala w bazie sql, o jaka oparte jest to forum, a dostep do info o degenenracji Hyda maja teraz wszyscy.
Zrobila wiec to, co pietnuje w moim systemie Podex Risk Api.:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Cze 2011, 20:48 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
Jacek napisał(a):
- Prosze wymienic wymierne szkody dla uzytkownikow Second Life, jakie przyniesie system, ktory bedzie informmowal co Shuftan mysli o niektorych avatarach.

wiesz, powstalo tutaj juz kilka koncepcji jak to api ma wygladac
pierwsza koncepcja o ktorej toczyla sie dyskusja - zbieranie zgloszen o nieuczciwosci i publiczna dyskusja nad tematem, rozumiem juz upadla
albo przynajmniej nie chcesz jej obecnie dyskutowac

pozostala tylko koncepcja utworzenia bazy z wlasnymi opiniami
ta koncepcja budzi zdecydowanie mniej watpliwosci

Jacek napisał(a):
Moze ale nie musi.

naladowany pistolet musi wystrzellic w ktorejs scenie :D

Jacek napisał(a):
Moze tez prowadzic do wolnosci.

zbieranie danych? to ciekawa opinia, moglbys rozwinac temat?

odpowiadając na pytanie
zbior opinni J Shuftana strasznie szkodliwe nie bedzie,
chyba ze bedzie wytrychem do lindenowskiego risk api
bedzie twoja prywatna sprawa i tych, ktorym twoje opinie się nie podobaja
zglaszanie kto Ciebie oszukał jest lepsze niż zbieranie zgloszeń o oszustwach osob trzecich

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Cze 2011, 20:51 
Dołączenie:
Październik 2010
Nie Jacku - Twoj system ma być normą i ma stanowić punkt odniesienia. Ja jestem osobą prywatą w rozmowie. Robisz po raz kolejny nadużycie. :) Naprawdę brakuje ci argumentów do obrony swojego wadliwego pomysłu?

Chcę zwrócić uwagę, że jako właściciel bazy będziesz czerpał z tego pewne korzyści mając informacje o wielu rezydentach w SL. Co się stanie z tą bazą? Jaką będzie miała ochronę? Co będzie jak ktoś przejmie dane?

Już kiedyś ktoś kombinował z danymi o awatarach. Robili to Twórcy znanego alternatywnego klienta. Jak się to skończyło to wiadomo.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Cze 2011, 20:57 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
Cytuj:
Cytuj:

Moze ale nie musi. Moze tez prowadzic do wolnosci. Nie widze jednak sensu, w tweordzeniu ze jesli Shuftan wyrazi swoja opinie o znanych mu awatarach to bedzie totalitaryzm.

to troche tak jak

wyglada jak totalitaryzm, pachnie jak totalitaryzm, pod nacikiem palca ugina sie jak totalitaryzm, ale nie dajcie sie oszukac: - to wolnosc

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Cze 2011, 21:14 
Dołączenie:
Październik 2010
Jeszcze mnie naszła reflekcja, że Jacek wykorzystuje swoją pozycję jako bankowiec. Mało tego nazywa swój system Api. Niby z jakiej racji? Ale proszę Państwa nie tylko on może zrobić taką bazę! Inaczej ... jeśli on może to może każdy!!!!

Od dzisiaj stawiajmy każdy swoją stronę gdzie dowolnie będzie można wypisywać bzdety na innych. Nie lekarzy, nie nauczycieli. Jest wolność! Na każego!!!!!!

Ale to już było... kundelki... pudelki. Tu zatrważa mnie jedno, że taki pomysł ma osoba szanowana w SL, mająca dostęp do Api od LL. A kto zabroni mu to potem odsprzedać? Rozłoży ręce i powie, że to nie jego sprawa? Że ludzie sami wpisywali? I co złego to nie on?

Jacek nie ma żadnych uprawnień aby to robić. Mało tego nie daje żadnej ochrony ani nie bierze odpowiedzialności. "Dziki Zachód" zwyczajnie. A niby ma być lepiej. :mrgreen:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Cze 2011, 22:24 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Darnok,
Cytuj:
pierwsza koncepcja o ktorej toczyla sie dyskusja - zbieranie zgloszen o nieuczciwosci i publiczna dyskusja nad tematem, rozumiem juz upadla

Nie upadla tylko dyskusja przeniosla sie na moje Risk Api.
Cytuj:
Moze tez prowadzic do wolnosci.
zbieranie danych? to ciekawa opinia, moglbys rozwinac temat?

Nie chce zbaczac z tematu, wiec podam tylko jeden przyklad - Amnesty International gromadzi dane o wiezniach politycznych i naglasnia sprawy. Im wieksza baze danych maja, tym lepiej moga walczyc z dyktatorami o wolnosc. Informacja to jedynie narzedzie - sama w sobie nie jest ani dobra, ani zla.
Id:
Cytuj:
Nie Jacku - Twoj system ma być normą i ma stanowić punkt odniesienia. Ja jestem osobą prywatą w rozmowie.

Dziekuje za docenienie moich staran, ale zeby moja opinia byla normą i punktem odniesienia? Moja opinia znaczy cos tylko dla ludzi, ktorzy mnie cenia. Podobnie jest z Toba. Niczym sie nie roznimy. Ty wyrazasz swoje opinie o innych na forum, ja chce wyrazic na swojej stronie. Zadna roznica.
Cytuj:
Chcę zwrócić uwagę, że jako właściciel bazy będziesz czerpał z tego pewne korzyści mając informacje o wielu rezydentach w SL.

Czy mozesz mi napisac jakie korzysci bede czerpal z tego, ze uzycze swej wiedzy innym? Nie planuje oplat za korzystanie z systemu.
Cytuj:
Jeszcze mnie naszła reflekcja, że Jacek wykorzystuje swoją pozycję jako bankowiec. Mało tego nazywa swój system Api. Niby z jakiej racji? Ale proszę Państwa nie tylko on może zrobić taką bazę! Inaczej ... jeśli on może to może każdy!!!!

Wykorzystuje swoja pozycje, poniewaz chce pomoc innym? Nic nie rozumiem:( Nazwa Podex Risk Api to oczywiscie tylko przyklad, zapewne bedzie sie to nazywalo zupelnie inaczej.
Ale pomysl z robieniem takich baz jest super! Chetnie pomoge w ich zakladaniu, niech bedzie ich wiecej. Chetnie dowiedzialbym sie co Mad, Darnok czy Deso (Id nie moge juz uzywac w przykladach:( mysli o jakims avatarze zanim pozycze mu 10 ls. Mozna by to nawet jakos zgrac w jeden duzy system!
Od dzisiaj stawiajmy każdy swoją stronę gdzie dowolnie będzie można wypisywać bzdety na innych. Nie lekarzy, nie nauczycieli. Jest wolność! Na każego!!!!!!
Rozumiem, ze to zdanie jest ironiczne? A prawdziwy sens jest taki:
- Nie moze byc tak, zeby kazdy mogl sobie postawic strone, na ktorej bedzie mogl wypisywac bzdety na innych!
Oj, zauwazam dyktatorskie zapedy, zauwazam. Najpierw twiedzisz, ze jesli ja zaloze strone gdzie podziele sie swoimi opiniami z ludem, to bedzie to bardzo zle. A teraz dokladasz jeszcze do cala reszte avatarow.
Wiec jak to w koncu jest - wolno zakladac te strony do dzielenia sie informacjami, czy nie? Jest to dobre czy zle?

Na koniec powroce do mojego odwiecznego pytania:
- Jakie szkody wyrzadzi moj system?
I sam sobie troche odpowiem.
Ucziwym avatarom nie wyrzadzi zadnej, Zaszkodzi za to przestepcom, ale o to wlasnie nam chyba chodzi.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Cze 2011, 22:35 
Dołączenie:
Październik 2010
Coraz bardziej wypaczasz to co piszę Jacku. Jeśli nie widzisz ironii to naprawdę nie mój problem.

Szkoda będzie wielka. Uczciwym nie zaszkodzi. To żart prawda? Szczegolnie w kategoriach SL.

Parafrazując nie ma ludzi zdrowych, są tylko jeszcze nieprzebadani można powiedzieć nie ma uczciwych awatarów, są jeszcze te nie obsmarowane w bazie Jacka S..

Jacku jakie masz prawo do zakładania takiej bazy? Czy z każdym podpiszesz umowe? Jak będziesz chronił dane?

Zadałam wiele pytań i na żadne nie odpowiedziałeś. Szok.

Dla bankowca taka baza jest przydatna i to bardzo. Będzie między innymi wiedział ile jest środków poza obiegiem, który kontroluje. Do tego Jacku działasz jako monopolista na rynku polskim. Konkurencja ma przechlapane jeśli będzie chciała wejść i Ty będziesz miał bazę. Będziesz wiedział też wszystko o jej klientach. Pomyślał ktoś o tym?
Ewidentnie jest tu konflikt interesów.

Edit

Rany, nawet AI w to wciągasz. ONZ może jeszcze i Czerwony Krzyż co?

AI to kiepski przykład - założyciele ją opiuścili i od lat wiadomo, że pełni już całkiem inne zadanie. Jest właśnie antyprzykładem. Wystarczy poczytać. Pokazuje właśnie co kryje się czasem pod szczytnymi ideami.

Skoro już powołałęś się na AI - jest jedna podstawowa różnica. Oni są zarejestrowani w RL. Wiadomo kto stoi na czele z imienia i nazwiska. Jest wybierany. Ty Jacku nie zarejestrowałeś stowarzyszenia ani nie zmierzasz ponosić odpowiedzialności za to co na Twojej stronie będzie się działo. Wmawiasz ludziom bzdury i jeśli mają swój rozum nie dadzą się nabrać.

Ostatnio edytowany przez Identity Euler, 26 Cze 2011, 22:57, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Cze 2011, 22:54 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Juz odpowiadam:
Cytuj:
Jacku jakie masz prawo do zakładania takiej bazy?

Takie samo jak kazdy. Nie potrzeba zadnego szczegolnego prawa do wyrazania swojej opinii o innych ludziach - w SL, na forum, na swojej stronie internetowej itd.
Cytuj:
Czy z każdym podpiszesz umowe?

Nie, nie podpisze jej z nikim. Nie musze miec niczyjej zgody na to, zeby powiedziec czy mu ufam, czy nie.
Cytuj:
Jak będziesz chronił dane?

Nie musze ich w zasadzie chronic wcale, bo co to jest do chronienia? Imie i nazwisko avatara i moja opinia o nim? Przeciez to wlasnie bedzie jawne i dostepne dla uzytkownikow. Oczywiscie caly system bedzie zabezpieczony na moim serwerze, tak jak wszystko co sie na nim znajduje.
Chetnie odpowiem na kolejne pytania:)
Cytuj:
Dla bankowca taka baza jest przydatna i to bardzo. Będzie między innymi wiedział ile jest środków poza obiegiem, który kontroluje.

Ciagle mi sie wydaje, ze nie rozumiesz mojej idei. W bazie beda tylko informacje umieszczone przeze mnie, nie przez innych uzytkownikow. Co maja do tego srodki poza obiegiem?!
Cytuj:
Konkurencja ma przechlapane jeśli będzie chciała wejść i Ty będziesz miał bazę.

?! System ulatwi raczej prace potencjalnej konkurencji bo bedzie sobie mogla sprawdzic, czy avatar X jest godny zaufania czy nie. Ten system dziala na moja niekorzysc, przeciez to jasne. W tej chwili informacje o zlodziejach mam tylko ja, a chce zeby mili wszyscy , takze konkurencja
Cytuj:
Będziesz wiedział też wszystko o jej klientach.

?!!! Naprawde nie rozumiem tego:( Jak doszlas do tego wniosku? Zakladam sobie baze danych, wpisuje do niej troche informacji i dzieki temu wiem wszystko o klientach konkurencji? Strasznie to zawiklane:(
EDIT:
EDIT
Cytuj:
AI to kiepski przykład - założyciele ją opiuścili i od lat wiadomo, że pełni już całkiem inne zadanie. Jest właśnie antyprzykładem. Wystarczy poczytać. Pokazuje właśnie co kryje się czasem pod szczytnymi ideami.

Przyklad pierwszy z brzegu, chodzilo mi o to, ze informacja sama w sobie jest moralnie obojetna, tak samo jak jej gromadzenie. Gdyby Churchil otrzymal dane o wiezniach obozow koncentracyjnycj losy wojny potoczylyby sie moze inaczej itd. Informacje gromadzone przez KGB sluzyly z kolei zlu itd. Mlotkiem mozna zabic albo zbudowac z jego pomoca dom, jednak nie jest on ani dobry ani zly. Ale to temat na osobny watek.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Cze 2011, 23:06 
Dołączenie:
Październik 2010
Jacek napisał(a):
W bazie beda tylko informacje umieszczone przeze mnie, nie przez innych uzytkownikow.

Czyli rozumiem, że będziesz publikował informacje o osobach, które znasz? Każdy będzie sobie mógł zobaczyć i nie będzie nic mógł dopisywać.

Było tyle wersji, że dobrze jest to doprecyzować.

Nadal nie rozumiem, dlaczego nie zrobić w takim razie systemu rekomendacji. Albo jest się rekomendowanym albo niezidentyfikowanym. Wtedy problem niezadowolonych z głowy.

I nie, nadal nie chcę być w tej bazie ani żadnej innej. I nadal uważam, że to nie wpłynie w żadnym stopniu na ochronę przed oszustami. Bo niby jak? W RL są różnego rodzaju wywiadownie/rejestry i oszustwa są nadal. Darnok już zapytał raz - ja powtórze - dlaczego w SL miałoby być inaczej?

To wszystko to balansowanie na dość cieńkiej granicy ale na szczęście to nie mój problem.

Edit
Churchill prawdopodobnie wiedział. Jacku przestań tak gdybać i sięgać po sprawy tak cięzkiego kalibru do spraw tak miałkich. :-|

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Cze 2011, 23:25 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
Czyli rozumiem, że będziesz publikował informacje o osobach, które znasz? Każdy będzie sobie mógł zobaczyć i nie będzie nic mógł dopisywać.

Dokladnie tak bedzie, przynajmniej taki mam plan. Mysle nad jakims algorytmem, ktory nieco to zautomatyzuje - np jesli mam pelne dane jakiegos avatara, lacznie z jego adresem to jest on nieco bardziej godny zaufania, nawet jesli nie znam go osobiscie. (przestepcy zazwyczaj tego nie ujawniaja) Jesli ktos bedzie chcial i przesle mi skan dowodu i rachunku za gaz to moje zaufanie bedzie wieksze ( to zgapilem z paypala:). Oczywiscie doloze do tego szeroka grupe moich znajomych z SL, ktorym ufam na podstawie znajomosci inworld. Negatywne oceny beda nadawal osobiscie, bo az tak duzo ich nie ma:)
Sprawdzac beda mogli wszyscy, edytowac tylko ja - bo to w koncu moje zdanie bedzie wyrazane.
Cytuj:
Nadal nie rozumiem, dlaczego nie zrobić w takim razie systemu rekomendacji. Albo jest się rekomendowanym albo niezidentyfikowanym. Wtedy problem niezadowolonych z głowy.

Moze to byc system rekomendacji, to kwesta slownictwa. Bedzie pelna rekomendacja, brak danych i brak rekomendacji, rekomendacja negatywna. Faktycznie nawet lepiej to brzmi.
Cytuj:
I nadal uważam, że to nie wpłynie w żadnym stopniu na ochronę przed oszustami. Bo niby jak? W RL są różnego rodzaju wywiadownie/rejestry i oszustwa są nadal. Darnok już zapytał raz - ja powtórze - dlaczego w SL miałoby być inaczej?

Sofistyka. W RL jest policja a oszustwa sa nadal, wiec zlikwidujmy policje bo jest niepotrzebna. W SL jest tak samo jak w RL. Moj system nie zlikwiduje przestepstw, ale moze je zmniejszyc chociaz troche.
Jesli w SL jest oszust i bede o nim wiedzial to umieszcze go w swojej bazie, ludzie sobie go sprawdza zanim wejda z nim w spolke. Bedzie musial zalozyc nowe konto i odczekac pare tygodni, nawiazac nowe znajomosci itd. Utrudni mu to dzialalnosc? Utrudni. I o to chodzi.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 00:02 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
Jacek napisał(a):
Nie upadla tylko dyskusja przeniosla sie na moje Risk Api.

urosly jej nogi? :)

Jacku, mi się zdawało że gro dyskusji było o gromadzeniu bazy zglaszanych oskarżeń wraz z ewentualnymi odpowiedziami na nie
ba, wydaje mi się ze wiele z twoich argumentow
(moje napewno) tego wlasnie dotyczyly

i dlatego nie dotyczyly - dzielenie się opinią o awatarach przez JS
bo do tego prawa Ci nikt nie zabierze
dziel sie do woli
nie wiem po co w tym celu tworzyc program i baze danych - wystarczy lista, sam pisales, ze nie az tak obszerna
nie rozumiem wogole w takim razie przelomu jaki probujesz osiagnac
jak juz zauwazyles, co pewien czas wyskakuje jakis awatar na forum by wszystkich uswiadomic ze ktos jest be

czym innym jest wyrazanie swojej opinii
czym innym gromadzenie opinii
czym innym jeszcze organizowanie platformy do zbierania i porzadkowania tychze z założeniem, że bedzie służyła wyjawianiu lub stygmatyzacji nieuczciwych awatarow

wbrew przykladom, ktore podales, jest to praktyka nie stosowana w rl, gdzie nie przedstawia sie, że tak brzydko powiem - tłuszczy wyników dochodzenia z prawem decydowania o winie, sadownictwo nie jest demokratyczne i jako osoba powątpiewająca w demokrację powinienes byc z tego zadowolony

argumenty przeciwko?
mozliwosc zmowy i oczernienia uczciwej osoby - nawet jesli bedzie to 1 przypadek na 100, dalej czyni taka baze szkodliwa
mozliwa niewspolmiernosc konsekwencji stygmatyzacji do winy
potencjal mnipulacji 'publiczna baza' przez jej niepubliczna kuratele

pewnie jeszcze bym cos sobie uswiadomil gdybym dluzej pomyslal, ale juz samo to starcza

Cytuj:
Im wieksza baze danych maja, tym lepiej moga walczyc z dyktatorami o wolnosc. Informacja to jedynie narzedzie - sama w sobie nie jest ani dobra, ani zla.

informacja nie jest dobra ani zla
ale ujawniajac pewne informacje jestesmy odpowiedzialni za tak zle jak i dobre wykorzystanie jej przez odbiorcow
dlatego nie wszystkie informacje sa dostepneza
za szczegolnie drazliwy temat, nie bez powodow uznano informacje mogace byc wykorzystane przeciwko konkretnym osobom
dlatego uznano, ze w wiekszosci przypadkow publiczne podawanie informacji o konkretnych osobach bez ich zgody jest bee
wedle mojego wyczucia, rzadko zbieranie informacji o ludziach, awatarach, miejscach ich pobytu etc sluzy/sluzylo poszerzaniu obszaru wolności, zwlaszcza ze prawo do ujawniania siebie/ nie ujawniania jest pewnym waznym elementem tej wolnosci
czesto w magicznych opowiaskach wystepuje figura z podaniem swojego prawdziwego imienia jako droga do oddania sie w czyjes rece - najczesciej zle :D
ciekawi mnie jedno
wiele osob ceni sobie w sl anonimowosc, tymczasem twoja incjatywa zdaje sie isc w przeciwna strone
tzn w kierunku drugiej tozsamosci, nie anonimowej, tylko drugiej
ale to byla dygresja

na koniec
nie mieszajmy dyskusji nad skomplikowanym systemem informujacym nas co JS mysli o 100 awatarach
z dyskusją o celowosci zbiorowego polowania na oszustow, tworzenia o nich baz danych i ich upubliczniania
to dwie rozne sprawy

tak jak nie jest dokonca tym samym
przekazanie swojej opinii w rozmowie a publikowanie jej w mediach elektronicznych (ROFL) tak by dla wszystkich byla dostepna
i roznica tutaj moim zdaniem nie polega na obludzie i nie daniu szansy obrony jak sugerujesz
ale nie chce mi sie teraz tego analizowac :D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 00:13 
Dołączenie:
Październik 2010
Dzięki Darnok. Ja już zwyczajnie nie mam siły tego porządkować.

Ja tylko poproszę Jacka aby wskazał w RL konkretną stronę, która mniej więcej odpowiada temu co chce zrobić.

Aha i wojsko, policja, sądy etc jest za przyzwoleniem nas wszystkich. Jako, że zgadzamy się z tym świadomie czy nie, żyjąc w takim a nie innym systemie i dokonując takich a nie innych wyborów. Ich odpowiednikiem w SL jest Linden Lab oraz nadal są te same realne instytucje czyli sądy oraz prawnicy. SL nie jest jakimś oderwanym światem, w którym Jacek S. będzie pierwszym sprawiedliwym. Tu obowiązują prawa z RL i naprawdę nie trzeba nic dodawać.

Edit

A to skutki folgowania opiniom na portalu wskazanym przez Jacka:
http://www.goldenline.pl/forum/2381556/ ... ylekarz-pl
http://forum.znanylekarz.pl/viewtopic.php?f=12&t=77

Jakoś już nie jest tak oczywiste, że każdemu można wystawić laurkę na portalu z opiniami. :)
Dodajcie sobie do tego jeszcze pozwy różnych gwiazd za zniesławienie i duże rekompensaty jakie uzyskują, chociaż właśnie z zainteresowania mediów żyją.
Nie nie można pisać o każdym co się żywnie podoba. Od tego są sądy. Masz problem, idziesz do sądu. Cieszę się, że Jacek odstąpił od swojego pierwotnego pomysłu i mam nadzieję, że już na dobre. :mrgreen:

Co śmieszniejsze takie bazy mają jeszcze jakieś uzasadnienie dla firm lub osób publicznych ale tu chodzi o zwykłego przeciętnego Awatarskiego. To jest to co mnie najbardziej irytuje w tym pomyśle. Inwigilacja na maksa. Ludzie mają prawo do anonimowości, awatary też. Możliwe, że w kraju gdzie jest najwięcej podsłuchów założonych w UE się o tym łatwo zapomina.

Edit 2

Zabawne jest też to, że wielokrotnie tu na forum mówiono, że Polaków w SL jest niewielu i że odchodzą. Wprowadzajcie takie "innowacje" a będzie ich jeszcze mniej albo będą się jeszcze bardziej dystansowali i nie przyznawali, że są z Polski. A oszusci będą się mieli nadal bardzo dobrze, ponieważ żerują na ludzkiej naiwności a tego żadna baza nie zniweluje.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 11:19 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Ja ciagle trzymam sie tego, co napisalem na poczatku. Zacytuje sam siebie:
Cytuj:
1) Osobny dzial na forum pod roboczym tytulem "Co mysle o". Dzial, w ktorym mozna publikowac logi z rozmow i prawie wylaczony z moderacji. Zasada jego dzialania polegalaby na tym, ze osoba oszukana pisze post podajac mozliwie duzo dowodow przestepstwa.
2) Podex Risk APi Rzecz zupelnie oddzielona od forum, system ktory moglby sie nazywac "Co Shuftan mysli o tobie".
W tym wypadku nei bedzie miejsca na dyskusje, pisanie skarg, usprawiedliwien itd. Uzytkownik wstukuje imie i nazwisko avatara i otrzymuje komunikat - pozytywny, negatywny, nijaki itp. Zadnego pisania postow, dyskusji, dram itd.

Rozmowa zeszla nam na pkt 2 i o nim teraz rozmawialismy. Zawsze jednak mozemy wrocic do pkt 1, z ktorego sie nie wycofuje. Dalej bowiem uwazam, ze zamiast pisac gdziekolwiek na forum 'shuftan jest gupi' lepiej zrobic to w odpowiednim dziale i podac screeny, ktore to udokumentuja.
A teraz odpowiedzi na pytania czytelnikow:
Cytuj:
nie wiem po co w tym celu tworzyc program i baze danych - wystarczy lista, sam pisales, ze nie az tak obszerna

Obszerna nie jest lista avatarow, ktore uwazam za 100 procentowych oszustow, jest jednak wiele takich ktorym ufam tylko troche, jest tez duzo takich ktorym ufam bardziej niz sobie. Przegladanie listy z kilkuset pozycjami byloby uciazliwe, a jej aktualizacja trudna. Baza danych jest wygodniejsza.
Cytuj:
czym innym jest wyrazanie swojej opinii
czym innym gromadzenie opinii
czym innym jeszcze organizowanie platformy do zbierania i porzadkowania tychze z założeniem, że bedzie służyła wyjawianiu lub stygmatyzacji nieuczciwych awatarow

Zgoda. Platforma jest o wiele bardziej skuteczna i wygodna w uzyciu. Zamiast googlowa w poszukiwaniu opinii o avatarze X moge je znalezc w jednym miejscu.
Cytuj:
wbrew przykladom, ktore podales, jest to praktyka nie stosowana w rl, gdzie nie przedstawia sie, że tak brzydko powiem

Cytuj:
Ja tylko poproszę Jacka aby wskazał w RL konkretną stronę, która mniej więcej odpowiada temu co chce zrobić.

Ten argument pojawia sie czesto. "W RL tego nie ma, wiec nie moze byc takze w SL". W RL nie mozemy tez latac, budowac domow bez cementu, udzielac pozyczek z oprocentowaniem 100 procent miesiecznie, rozwodzic sie w ciagu pol minuty itd. I co z tego?
Piszemy o SL, mamy szanse zbudowac tutaj lepszy swiat i nie musimy bezmyslnie kopiowac calego RL. Jesli cos jest sluszne i dobre to trzeba to wprowadzic, a nie ogladac sie na RL.
Cytuj:
mozliwosc zmowy i oczernienia uczciwej osoby - nawet jesli bedzie to 1 przypadek na 100, dalej czyni taka baze szkodliwa

Nie zgodze sie, trzeba liczyc ogoł a nie poszczegolne przypadki. To, ze czasem Linden Lab zabanuje nieslusznie jakiegos avatara nie oznacza, ze nalezy calkowicie zniesc bany. To, ze czasem sad skarze nieslusznie nie oznacza ze trzeba zamknac sady itd.
Obecnie avatary zmawiaja sie i obmawiaja inne avatary w SL, jest to codziennosc. Wiele osob zostalo w ten sposob skrzywdzone. W sformalizowanym systemie bedzie to o wiele trudniejsze.
Cytuj:
mozliwa niewspolmiernosc konsekwencji stygmatyzacji do winy
potencjal mnipulacji 'publiczna baza' przez jej niepubliczna kuratele

Nie wiem, czy piszesz o 1) czy 2) wiec trudno mi sie odniesc do tego.
Cytuj:

Jak juz mowilem - po co nam odniesienia do rzeczywistosci poza SLOwej? Wystarczy poleciec na ziemie bedaca w Twoim posiadaniu, spojrzec na liste banow. Mamy piekna, powszechnie dostepna liste avatarow, ktore Twoim zdaniem nie sa godne zaufania. Sama ja stworzylas, sama ja upubliczniasz. Ty mozesz to robic w SL, a ja nie moge na stronie Podexa?
Cytuj:
To jest to co mnie najbardziej irytuje w tym pomyśle. Inwigilacja na maksa. Ludzie mają prawo do anonimowości, awatary też.

W jaki sposob bedzie zlamane prawo do anonimowosci? Jesli Shuftan napisze w swojej bazie albo na forum ze Darnok jest godny zaufania, to lamie jego prawo do anonimowosci? Inwigiluje go wyrazajac swoja opinie?
Chociaz troche racji musze Ci przyznac, moga byc osoby, ktorych prawo do anonimowosci bedzie troche naruszone. Zlodzieje. Po publikacji ich nazwisk nie beda mogli dalej anonimowo oszukiwac innych. Ale o to wlasnie chodzi!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 11:45 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
Jacek napisał(a):
Ten argument pojawia sie czesto. "W RL tego nie ma, wiec nie moze byc takze w SL".

etc
są rzeczy ktore różnią sl od rl
latanie, budowanie
są rzeczy, które lepiej żeby były w miarę możliwości spójne: -prawo, przyzwoitość

Jacek:
Cytuj:
Nie wiem, czy piszesz o 1) czy 2) wiec trudno mi sie odniesc do tego.

Darnok:
Cytuj:
Jacku, mi się zdawało że gro dyskusji było o gromadzeniu bazy zglaszanych oskarżeń wraz z ewentualnymi odpowiedziami na nie
ba, wydaje mi się ze wiele z twoich argumentow
(moje napewno) tego wlasnie dotyczyly

i dlatego nie dotyczyly - dzielenie się opinią o awatarach przez JS
bo do tego prawa Ci nikt nie zabierze
dziel sie do woli

mam nadzieje ze już wiesz

Cytuj:
Nie zgodze sie, trzeba liczyc ogoł a nie poszczegolne przypadki.

hmmm, Marks, Lenin czy Majakowski?
Cytuj:
Jednostka! Co komu po niej?! Jednostki głosik cieńszy od pisku.

Cytuj:
To, ze czasem sad skarze nieslusznie nie oznacza ze trzeba zamknac sady itd.

w sądach podejmuje się wszellkie starania by to się nie zdarzało, zakłada się niewinność w przypadku braku dowodów
tu postulujesz, ze wszyscy sobie beda wyrabiac zdanie sami, jak ktos bedzie w humorze to bedzie domniemywał niewinność jeśli wstanie lewą nogą to winę

Cytuj:
Twoim zdaniem nie sa godne zaufania. Sama ja stworzylas, sama ja upubliczniasz. Ty mozesz to robic w SL, a ja nie moge na stronie Podexa?

ależ pisalismy, że możesz - punkt 1, jestesmy przeciwko punkt 2

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 11:46 
Dołączenie:
Październik 2010
Jacku nie odwołuj się do tego co Linden Lab może albo nie. ZGODZILIŚMY SIĘ NA TO. I ja i Ty i przeciętny Awatarski podpisując TOS zgodziliśmy się, że techniczne rozwiązania LL przyjmujemy. Zatem zgadzam się, że jeśli ktoś mnie zbanuje, będę widoczna na liście. Mało tego - jak mi się to nie podoba mogę apelować na jira o zmiany techniczne! Mam możliwość oddziaływania albo przynajmniej prób oddziaływania. Zawsze mówię, że Second Life to eksperyment, na który się wszyscy godzimy. Na Twoją bazę logując się do SL nie zgodziłam się i na Twoje eksperymenty też nie.

Populizm w Twoim wydaniu jest już męczący.

Pytając o stronę chciałam poznać konkrety. Póki co sprawa jest bardzo niejasna. Z Twojej odpowiedzi wnioskuję, że takiej strony nie ma. Nic dziwnego. Ktoś musiałby się ostro tłumaczyć z inwigilacji przeciętnego Kowalskiego oraz środków pozyskania danych.

I tak łamiesz prawo do anonimowości publikacją jakichkolwiek danych, szczególnie w powiązaniu z oceną. Jest rozwiązanie. Podobnie jak na forum ludzie mogliby zapisywać się na Twoją stronę wyrażając tym samym zgodę na publikację ratingu o sobie.

Awatar A zapisuje się na stronę podpisując tym samym zgodę na ujawnienie jego ratingu.
J.S. wystawia rating - rekomendowany, brak rekomendacji
J.S. publikuje na stronie
Awatar B wpisuje dane Awatara C - pojawia się info - brak danych w bazie.

Oczywiście prosiłyby te osoby, którym zależy na dobrej opinii i mogą być rekomendowane. Podpisując umowę godzą się również na to że jak coś przeskrobią pozostanie informacja o braku rekomendacji. Powtarzam, dużo mniej wadliwe z każdego również moralnego punktu widzenia jest rekomendowanie niż piętnowanie.

Coś takiego jeszcze jest do obronienia. Wszystko ponad to jest stąpaniem po grząskim gruncie.

Edit

Smieszne i żenujące jest powoływanie się, że osoba indywidualna może pisać opinie na forum i w związku z tym możesz sobie robić strony. Większej bzdury dawno nie czytalam. Wchodząc na forum ujawniliśmy się - dyskutuję tu z tymi co się zgodzili tu być. Mało tego jest tu regulamin i admin. W razie nadużycia moje posty będą usunięte. Kto usunie Twoje oceny Jacku? Kreujesz się na pana i władcę opinii o ludziach i jeszcze usiłujesz sprzedać ten wadliwy pomysł w ładnym opakowaniu. Każdy ma swój rozum i jakoś przez lata sobie ludzie świetnie radzili bez Twojej strony. Nie widzę żadnego argumenty, który przemawia za tym aby ta strona miała zmniejszyć skalę oszustw.

Ostatnio edytowany przez Identity Euler, 27 Cze 2011, 11:56, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 11:51 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
łamiesz prawo do anonimowości publikacją jakichkolwiek danych, szczególnie w powiązaniu z oceną. Jest rozwiązanie. Podobnie jak na forum ludzie mogliby zapisywać się na Twoją stronę wyrażając tym samym zgodę na publikację ratingu o sobie.

No chwila, nie mogę na swoim blogu pisać kogo lubię, a kogo nie, bo to będzie łamanie prawa do anonimowości?
Nie mam prawa w Internecie wyrażać własnych opinii?

Nie, nie uważam pomysłu Jacka za genialny, ale nie podoba mi się również linia obrony niektórych.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 12:02 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Mad, jeżeli na swoim blogu będziesz negatywnie pisać o prezydencie RP i to w sposób żartobliwy, to wtedy bloga i Ciebie mogą zamknąć, zatem nie zawsze możesz pisać, co chcesz na swoim blogu.

Wolność słowa, czyli nie o wszystkim można pisać. Chyba, że jest się polskim duchownym wysokim rangą, wtedy można prawie wszystko.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 12:03 
Dołączenie:
Październik 2010
Mad jak sobie napiszesz - nie lubię awatara D, ponieważ założyła tą samą sukienkę na przyjęcie jest to Twoja opinia. Twoja własna. Jak zrobisz ranking najlepiej ubranych awatarów w SL będzie to Twój ranking. Już wtedy się podniosą głosy, że dlaczego taka a nie inna osoba etc - i już na tym etapie będą dramy. Ale nadal uważam, że jest to dozwolone. Po pierwsze promujesz Twoim zdaniem najlepszych, po drugie są to sprawy nie ważące na życiu nikogo

Jacek chce ludziom wystawiać cenzurki. Niektórych publicznie piętnować. Nie jest ani organizacją zarejestrowaną ani nie robi tego jako osoba realna ani nie jest przedstawicielem LL. Czy ta różnica jest widoczna?

W przypadku Twoich ocen, ktoś przyjdzie i nawtyka co najwyżej na IM albo będzie płakał na forum. Za rok nie będzie nikt o tym pamiętał. Moda się zmieni, ktoś wygra w innym konkursie i sam zapomni o problemie.

Baza Jacka będzie bazą, która ma być odnośnikiem dla wszystkich i jak rozumiem na lata. Po napiętnowaniu w niej ktoś może zamknąć konto w SL. A oszuści jak dobrze się bawili tak bawić się będą. Baza uderzy w przeciętnego polskiego Awatarskiego. Nie słyszałam, żeby jakakolwiek nacja wpadła na równie szkodliwy pomysł.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 12:15 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Dlaczego z góry założyłaś, że będę oceniać sukienki?
A może chcę stworzyć podstronę, na której będę podawać imię i nazwisko awatara i kilka zdań o nim. Że wielokrotnie widziałam, jak uwodzi co atrakcyjniejsze awatarki, proponując im mniej lub bardziej romantyczne spotkania, mimo że ma wpisaną w profilu panią Ę Resident i obnosi się z wielkim do niej uczuciem. Że pożyczył ode mnie 200 L$ i nigdy nie oddał. Że skin, który nosi jest kradziony, sądząc po jakości. Że zachowuje się jak idiota. Że jest idiotą.
Ba, może nawet zrobię kolorową tabelkę i prywatny ranking.
Czym to się różni od pomysłu Jacka? Tym, że on chce pisać tylko o pieniądzach? Czy tym, że na stronę Podexu (o ile strona z listą oszustów będzie w jakiś sposób połączona z Podexem) wchodzą poważne awatary kupujące poważne L$, a na mój blog tylko puste lalunie pragnące się ubrać za darmochę?

Nie rozumiem.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso