Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 14 Cze 2011, 19:03 
Dołączenie:
Czerwiec 2011
Nię będe tu teraz spekulował że jestem wszech mądry czy że mam jakąś wiedze szerszą o LL ale , ci co ze mnie się smieją albo piszą teksty sugerując że nie doradzam a mieszam to tacy ludzie mają problemy ze sobą.

Temat odnośnie zakładania konta wyszedł śmiesznie tylko dlatego że doradziłem czekać albo zadzwonić do operatora LL
Wy macie mnie za bogacza a to nie o to chodzi bo ja nikogo nie mam za bogacza czy za biedaka bo wedłóg mnie każdy jest sobie równy .

Pisze ten temat tylko dlatego żeby wyjaśnić pewne za i przeciw. Moi drodzy kto z was kiedyś zrozumiał kogoś w SL?
Czy są tacy którzy komuś pomogli w SL?Czy ktoś zna wogóle zasady te najbardziej podstawowe kulturalnego zachowania na forum secondlife.pl i w świecie SL?Odpowiedzcie se na te pytania i zoabczycie że mam racje co do tych
którzy wyśmiewają kogoś tylko ze względu na charakter albo bezinteresowną pomoc.

Naprawde kiedyś jak zaczynałem przygode z SL było dużo fajnych i ambitnych ludzi a teraz porobiły sie same ludziska .
Bo są LUDZIE i LUDZISKA.

Ale znam powód tego błędu ludowego w SL od paru lat , poprostu więcej w tym SL niepełnoletnich osób niż tych co mają ukończone 18 lat.

Ja jestem w stanie zrozumieć zazdrość bo to ludzka rzecz . Ale zawiść? hamstwo?
Wstyd mi że byłem w SL bo nie ma już ludzi którzy byli ludzmi.

Tyle wam powiem i nawet nie wchodze już na secondlife.pl bo przynosicie nie tylko wstyd temu portalowi ale też całemu SL-owi.

Żegnam Pam Deriush poległy w hamstwie SL.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Cze 2011, 19:19 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Ojojoj. Będziemy żałować tak wyśmienitego komika, który jak mało kto potrafi rozśmieszyć swoją głęboką wiedzą o SL, o belkach, zasięgach, możliwościach streamingu video i przechowywania danych w chmurze oraz nagrywaniu materiałów video w SL. Niemniej chwalebne jest, że osoba tak wybitna, dowcipna, zabawna i przede wszystkim wiarygodna zechciała się z nami pożegnać. Będziemy żałować, że nie pojawi się tu już nikt tak uprzejmy aby w paru słowach dotrzeć do sedna sprawy i jak nikt inny doradzić właściwe rozwiązanie.
Azaliż żegnam cię w imieniu swoim i tych osób, które czytają ten wątek a nie chcą się wypowiedzieć mając jedynie nadzieję, że pożegnanie jest ostateczne a nie wchodzi w zakres standardowych działań typu:

- brak konsekwencji podczas prowadzenia dyskusji i zaprzeczanie własnym tezom i opiniom;

- nieumiejętność przyznania się do błędu – troll nie powie, że nie miał racji, a także wyjątkowo będzie milczał; najczęściej albo zacznie próbować udowadniać, że od początku uważał inaczej, niż pisał, a tylko nie został właściwie zrozumiany albo zacznie bagatelizować znaczenie swego błędu; w przypadku gdy te sposoby zawiodą troll może być agresywny w stosunku do osób, które wykazały jego błąd;

- chętne używanie argumentów ad personam – atakujących osoby lub ich cechy szczególne, jak wiek/zainteresowania/etc., bez związku z tematem dyskusji, a często przy użyciu słów wytrychów, w niektórych przypadkach troll posuwa się do wyzwisk i gróźb;

- skrajny stosunek do netykiety (wybrane zasady) lub ortografii – albo atakowanie wszystkich za najdrobniejsze „literówki” albo demonstracyjne łamanie zasad; vide chamstwo?

- wprowadzanie zamieszania w stosunku do własnej osoby, przedstawianie siebie jako ofiary (np. moderatorów, współdyskuntantów etc.) także w sytuacjach niezwiązanych z danym forum;

- regularne ogłaszanie swojego definitywnego odejścia z forum lub grupy dyskusyjnej i za każdym razem, po jakimś czasie, powracanie – troll tłumaczy się tutaj różnego rodzaju „obowiązkiem”, „otrzymaniem kilkuset maili zachęcających do powrotu” etc.; A więc ten właśnie przypadek przerabiamy.

- tworzenie „klonów” (np. „Troll” może także występować w tym samym okresie także jako „Uczestnik1” i „Uczestnik2”), których wypowiedzi składają się z wyrazów poparcia wypowiedzi trolla występującego pod własnymi danymi oraz ataków na oponentów tego trolla — troll w ten sposób próbuje wykazać, że nie jest izolowany i cieszy się poparciem na danym forum.
Ja obawiam się tego...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Cze 2011, 20:10 
Dołączenie:
Październik 2010
Pam Deriush napisał(a):

Naprawde kiedyś jak zaczynałem przygode z SL było dużo fajnych i ambitnych ludzi a teraz porobiły sie same ludziska .
Bo są LUDZIE i LUDZISKA.

Ale znam powód tego błędu ludowego w SL od paru lat , poprostu więcej w tym SL niepełnoletnich osób niż tych co mają ukończone 18 lat.

Ja jestem w stanie zrozumieć zazdrość bo to ludzka rzecz . Ale zawiść? hamstwo?
Wstyd mi że byłem w SL bo nie ma już ludzi którzy byli ludzmi.

Zabawne. Próbował Pan (zakładam, że po zarzutach do innych o niepełnoletność siebie określa Pan jako osobę dorosłą) wcisnąć za astronomiczną kwotę jakieś "badziewie" a teraz posuwa się Pan do osądzania ludzi, których Pan nie zna.
Pana problem to zasiedziali, dorośli Rezydenci, którzy nie dadzą sobie "wcisnąć kitu".

Wypowiada Pan nieuzasadnione uwagi, do tego wypowiedzi nie są na temat. To nie "błąd ludowy" a brak logiki i jakiś poważny problem w postrzeganiu otoczenia.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Cze 2011, 20:27 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Poczekam na dwa-trzy powroty i wszystkie wątki połączę w całość, w dziale Humor.

Proszę tylko o zachowanie umiaru w dyskusji 8)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Cze 2011, 01:20 
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Jacek Short
Ale o co chodzi?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Cze 2011, 09:20 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Nie wiadomo.
A może wiadomo, ale nie wiadomo, komu wiadomo.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Cze 2011, 10:07 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Blanca Carter
skecz bez puenty...szkoda!;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Cze 2011, 16:33 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2011
Przerzuć się kolego na oficjalne anglojęzyczne forum SL i problem z głowy.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Cze 2011, 03:22 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
nick w SL: Konstancja Shoreland
Dlaczego anglojezyczne -tego nie zrozumialam ?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Cze 2011, 10:53 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
thekonstancja napisał(a):

Pewnie dlatego. :)
Pam Deriush napisał(a):
Tyle wam powiem i nawet nie wchodze już na secondlife.pl bo przynosicie nie tylko wstyd temu portalowi ale też całemu SL-owi.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Cze 2011, 11:59 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
thekonstancja napisał(a):
To była odpowiedź typu: jeden troll wykopał post drugiego, bo nie miał co robić... Obaj osobnicy mieli szczęście (pecha?) trafić na mnie, w związku z tym nie bawili się na forum tak długo jak by chcieli ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 09:57 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Czerwiec 2011
Obserwuję forum oraz społeczeństwo nasze w SL, jest coraz gorzej...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 10:10 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Prawda? Próbują wcisnąć ludziom bezwartościowe, bezużyteczne, niedziałające belki z zasięgami wydobyte ze skasowanych kont przy pomocy czystej magii, albo chwalą się przejęciami kont, parokrotnie piszą o odchodzeniu i jacy to fe jesteśmy a potem wracają...
Chociaż czy ja wiem czy gorzej? Różne rzeczy już widziałam ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 10:57 
Dołączenie:
Październik 2010
F.Reyes napisał(a):
Obserwuję forum oraz społeczeństwo nasze w SL, jest coraz gorzej...

A co Ty robisz aby było lepiej?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 18:39 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Czerwiec 2011
Nie chcę tutaj nikogo bronić tym bardziej że nie znam człowieka który założył ten wątek. Boli mnie natomiast to że niektórzy tutaj wyśmiewają każdego kto jest z poza otoczenia lub nie przyznaje im racji!

Identity Euler, nic nie zrobiłem i robić nie zamierzam. Od dłuższego czasu odciąłem się od polskiego społeczeństwa bo można w nim spotkać aroganckich pilnujących własnego nosa/interesu ludzi. W porównaniu do ciebie nie szydzę z tych ludzi.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 18:47 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
nick w SL: Konstancja Shoreland
Nie uwierze ze w innych spoleczenstwach spotkales ludzi bez wad !
Wiadomo ze typowa polska cecha to narzekactwo na siebie samych...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 18:50 
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Pavlo Boucher
F.Reyes napisał(a):
Boli mnie natomiast to że niektórzy tutaj wyśmiewają każdego kto jest z poza otoczenia lub nie przyznaje im racji!

Nie warto, naprawdę. To nic nie da ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 18:51 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Wypunktowanie ewidentnych głupot pisanych tonem szalenie mądrym to nie jest szydzenie. Są w SL osoby bardziej naiwne lub mniej doświadczone, które takie "mądrości" przyjąć mogą jako prawdy objawione.

Wypisywanie głupstw nie jest oczywiście nigdzie zabronione, walkę z głupotą uważam za działanie jak najbardziej pożądane.

Arogancja to pojęcie względne. Ludzie różnią się między sobą poziomem inteligencji, wrażliwości i poczucia humoru.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 19:21 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Czerwiec 2011
Madelaine nie musiałaś tego wyjaśniać, myślę że każdy z nas o tym wie.

thekonstancja jasne że spotkałem! Jednak nie jest to aż takim wielkim zjawiskiem jak w naszym społeczeństwie. Narzekanie na siebie samych jest jak najbardziej normalne, natomiast narzekania na innych już nie rozumiem.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 19:26 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Darnok Quar
to dlatego, ze zapewne jestes bardzo wrazliwa jednostka
oh zaplaczmy razem nad polska spolecznoscia sl
raz
dwa
trzy
masz moze pozyczyc husteczke?

cieszymy sie ze przyszedles do nas na forum porozmawiac o tym, co Cie gnebi
od tego tutaj jestesmy

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 20:47 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Drogi Franco. Znalazłeś się na dość specyficznym forum. Panują tu takie a nie inne zasady, nawet jeśli są nie pisane.
Na każdym innym forum jakie znam post Pam Deriush'a traktujący o belce byłby skasowany zaraz po zgłoszeniu a sam delikwent nagrodzony warnem za pisanie ewidentnych głupot i bzdur. Post na samej górze zasługuje na kolejny warn i skasowanie tematu, a biorąc pod uwagę zasługi Pam Deriush'a osobnik byłby zabanowany.

Ponieważ Mad jest wyjątkowo wyrozumiała, wiele rzeczy uchodzi płazem, ja nie narzekam ;) W sumie nie znam bardziej wyluzowanego moderatora :mrgreen:

Jeżeli więc nie podoba Ci się moja reakcja napisz do Kasi (jakiejkolwiek to nie ma znaczenia do której bo rezultat będzie ten sam) do Administratora forum albo zmień samo forum. Nigdy głupoty nie tolerowałam i tolerować nie będę. A Pam Deriush'a potraktowałam i tak łagodnie jak na swoje możliwości (co każdy potwierdzi).

Twoja postawa stawia Cię w jednym szeregu z tymi dwoma trollami, którzy nie mieli by szans na innym forum. Ale ja się do spraw Mad nie mieszam, ona robi jak uważa, ale za to uważa jak robi.

W związku z tym, jeśli przyszedłeś się wypłakać, to napisz łzawego posta na Samosi z prośbą o poradę, albo na Brokaciku... Albo faktycznie poszukaj wsparcia w ramionach Darnoka, jestem pewna, że Cię przytuli.

Mad, prosiłabym o przeniesienie tego wątku do działu humor, bo zasługuje na to już od pierwszego zdania pierwszego postu.
Muszę pogadać z Administratorem, żeby przy rejestracji dodać opcję
[ ] Zdaję sobie sprawę z obecność Zua na tym forum i z wszystkich możliwych konsekwencji.

Albo coś w tym stylu :mrgreen:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 21:53 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Czerwiec 2011
Droga "Zuo". Ty chyba nie zrozumiałaś mnie do końca. :mrgreen:
Wszystko mi się tutaj podoba, żyję w SL już bardzo długo.. tyle samo obserwuję bacznie wydarzenia na tej/tym forum/stronce. Nie wydaje mi się żeby pisał głupoty, forum jak dobrze rozumiem służy do wyrażania swoich opinii na dany temat czy sytuację tak? ;-)

Postawa jak Ty to określiłaś "trollowa" obraża moją osobę. Nie stawiaj mnie proszę wśród tych osób z łaski swojej.
Samosia?Brokacik? A cóż to za szatańskie strony? :evil:

Moje wpisy miały na celu tylko zwrócenie uwagi niektórym ludziom na problemy społeczeństwa polskiego w SL.

PS. Nie jestem adwokatem założyciela tego wątku :mrgreen:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 22:00 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
[
F.Reyes napisał(a):
Moje wpisy miały na celu tylko zwrócenie uwagi niektórym ludziom na problemy społeczeństwa polskiego w SL.

oczywiscie zwrocenie uwagi byloby o wiele skuteczniejsze, gdybys jasno wskazał co Ci sie nie podoba w tym spoleczenstwie, konkretny przypadek, zwlaszcza ze zaznaczasz, ze nie chodzi Ci o ten watek,
uwaga w rodzaju - jest coraz gorzej kaze nam sie domyslac o co wlasciwie Tobie chodzi

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 22:15 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Czerwiec 2011
Konkretne przypadki? Hmm.. powiedzmy że nie lubię publicznie obrzucać kogoś błotem. Jeżeli tylko spotkasz mnie in-world to chętnie wskaże Ci kilka poważnych problemów, zachowań czy wypowiedzi odnośnie tego co tak naprawdę mnie boli :-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Cze 2011, 22:37 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
Zwrocenie uwagi, ze twoim zdaniem jego zachowanie jestniewlasciwe jest dalekie od obrzucania blotem, przynajmniej nie musi nim byc :-) ale jesli mialoby miec postan jednak tego obrzucania, to moze lepiej rzeczywiscie nie

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso