Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 10 Cze 2011, 13:17 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2010
"Ponad 490 lat od wydania "Utopii" humanisty Tomasa Morusa realizatorzy powracają do pytania o wizję idealnego świata. Okazuje się, że współcześni, mimo że życie stało się łatwiejsze i wygodniejsze, nie porzucili wcale myśli o powrocie do raju. Rozwój cywilizacja daje nam zupełnie nowe możliwości w kreowaniu nowych, idealnych światów, w których możemy realizować nasze najskrytsze marzenia. Przy wykorzystaniu zaawansowanych technologii wirtualny raj jest na wyciągnięcie ręki. Film holenderskich realizatorów jest próbą odpowiedzi na pytanie, jakimi metodami można dziś zbudować na Ziemi wirtualny świat i czy wpłynie on na rozwój polityczno-ekonomicznego porządku w świecie rzeczywistym."

Film stawiający szereg pytań związanych z wirtualną rzeczywistością. M.in. jest watek SL. uderzył mnie fakt , iż nie analizuje się tego świata, wirtualnego, jako osobnej tkanki rzeczywistości. Analizie podlega bowiem symbioza tych 2 światów. Korzyści płynące z zazębiania się "iluzji" i "realności". Jeśli o mnie chodzi, to już początek filmu sprawił, że moja konfrontacja poglądów na temat wirtualności życia, stała się potwierdzeniem podskórnych przekonań o " magii" sił wzajemnie stymulujących np SL i tzw. real. Powiedziano bowiem, że jeśli możesz zrobić coś w ,np, SL, to całkiem możliwe, że to samo możesz zrobić w świecie realnym. Że power wirtualnych dokonań, moze stać się gigantyczną siłą napędzającą nowatorskie, zaskakujące nas smych działania w RL.

Może ten flilm zmieni w końcu wszelkich ankieterów do zmiany postrzegania "mieszkańców" SL. Że prawdopodobnie, to właśnie do nas będzie należała przyszłość w kształtowaniu "realu". Że to właśnie MY, wyśmiewani, analizowani, psychiatrycznie podejrzani, jesteśmy solą przyszłości. Ekstra, nie ? :-P

Możemy poznać, dzięki temu filmowi, faceta , który zarabia krocie na animacjach w SL. Faceta, , który jako kobiecy awatar, zarabia sprzedając instrumenty muzyczne w SL. Są też wypowiedzi Filipa i podana suma , 70 milionów jako zysk SL. Jest też rozdział o kolesiu, który kradł animacje Stroukera (nie wiem jak to się pisze, podałam nick tak jak słyszę na filmie) i normalnie został przyłapany przez prywatnego detektywa i sprawa zakończyła się w sądzie REALNYM. Polecam, obejrzyjcie ten film. Wiele można się z niego nauczyć w temacie funkcjonowania w SL.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 10 Cze 2011, 14:54 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
nick w SL: Konstancja Shoreland
Czemu brak linka?
To ja podam :mrgreen:
www.youtube.com/watch?v=NxZP_ur_Tvo
(Mam nadzieje ze to ten film ,jesli nie to poprosze namiar ;-)

Nie obejrzalam jeszcze calosci ,nie mialam czasu ,ale rzeczywiscie zapowiada sie ciekawie,polecam

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso