Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 07 Cze 2011, 13:52 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
nick w SL: Adamus Inglewood
Ciekawostka z Newsweeka ;)

Oryginał TUTAJ

Cytuj:
Popularny parę lat temu wirtualny świat Second Life może całkiem pozytywnie zmieniać rzeczywistość. Według amerykańskich naukowców regularne odwiedzanie wirtualnej siłowni pozwala naprawdę schudnąć - zdobyta motywacja i pewność siebie przenoszą się na normalne życie.

Jak ogłosili na konferencji American College of Sports Medicine naukowcy z Indiana University, uczestników trwających 12 tygodni programów odchudzających podzielono na dwie grupy - ćwiczących w prawdziwej siłowni i w jej wirtualnych odpowiedniku prowadzonym przez zrzeszającą pragnące schudnąć osoby Wspólnotę Club One Island.

W obu przypadkach zajęcia były prowadzone przez cztery godziny tygodniowo i odnotowano podobny spadek masy ciała - przeciętnie 5 kilogramów. Większą część badanych stanowiły kobiety - średnia wieku dla Second Life wynosiła 46 lat, zaś wśród ćwiczących realnie - 37 lat.

Co ciekawe, grupa z Second Life bardziej zmieniła swój sposób odżywiania i aktywność fizyczną. Wielu osobom łatwiej było odchudzać się w środowisku wirtualnym, bez ograniczeń związanych z czasem czy dyskomfortu związanego z widokiem ćwiczących obok osób naprawdę szczupłych.

Second Life to wirtualny świat udostępniony publicznie w 2003 roku przez firmę Linden Lab, mieszczącą się w San Francisco. Można w nim prowadzić "drugie życie" dzięki stworzonej przez siebie postaci (awatarowi), tworzyć przedmioty, wchodzić w interakcje z innymi awatarami w wirtualnych miastach, a nawet zamieniać wirtualną walutę na prawdziwe pieniądze.

To co otwieramy polska wirtualną siłownię? Traffic gwarantowany ;)

BTW podoba mi się początek artykułu: "Popularny parę lat temu wirtualny świat Second Life" :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Cze 2011, 13:56 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Popieram pomysł. Przyda się. W końcu lada moment zaczną się pojawiać "Dorośli Newsweeka".

http://facet.interia.pl/aktywnosc/sport ... 49926,3227

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Cze 2011, 18:12 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Heh, pisałam o tym już jakiś czas temu, przy okazji Wielkiego Postu na forum :P
Zuo napisał(a):
Inny ciekawy eksperyment przeprowadzono na kolejnych studentach. Zabrano ich na siłownię i kazano ćwiczyć na różnych maszynach. Osiągnięcia zapisano a następnie podzielono ich na dwie grupy. Jedna miała dalej ćwiczyć druga miała sobie tylko te ćwiczenia wyobrażać siedząc na maszynach do tych ćwiczeń i obserwując ćwiczenia na monitorze. Po dwóch miesiącach znów poproszono ich o pokazanie co potrafią i jakież było zdziwienie, gdy okazało się, że grupa tych studentów, którzy sobie jedynie wyobrażali ćwiczenia, osiągnęła lepsze rezultaty Mózg nakazał mięśniom wzrost mimo braku ćwiczeń fizycznych! Odpowiednie sygnały napływały gdzie trzeba choć brakło stymulacji fizycznej...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Cze 2011, 18:34 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Zauważcie, jak zaczyna się artykuł w NewsWeek, a jak w linku przeze mnie podanym. Pierwsze źródło mówi o wirtualnym świecie, a drugie o grze.

I nie wiem czemu, ale mi się oba identyczne teksty wydają, jakby ktoś od kogoś ściągał podczas pisania.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Cze 2011, 19:49 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Newsy zazwyczaj są po prostu przeredagowanym materiałem udostępnionym przez agencje prasowe. Albo wygrzebanym z innego źródła. Nie ma się co dziwić. Dziennikarstwo to niestety rzadko kreatywne pisanie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Cze 2011, 10:14 
Dołączenie:
Lipiec 2009
Trudno mówić o ściąganiu. Depeszę nadała Polska Agencja Prasowa 6 czerwca. Niektóre redakcje- jak "Newsweek" zaznaczyły w sygnaturze źródło informacji, inne nie.
Zresztą dwa dni wcześniej informacja pokazała się m. in w BBC i obiegła inne, bardzie niszowe, portale. W Polsce przebiła się, gdy Newsweek podlinkował ją na swoim profilu na FB.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Cze 2011, 11:25 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Shilla Hax
Był taki okres, że przez SL schudłam ok. 6-7kg.
Lepsze od wirtualnej siłowni jest zbyt długie przesiadywanie w SL + lenistwo, które powoduje, że nie chce się ugotować sobie czegoś do jedzenia, w zamian zapycha się kawą i ciasteczkami (w moim przypadku taka dieta, o dziwo, powoduje spadek wagi) + nadmiar stresu.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso