Odpowiedz

Prace konkursowe
Ankieta zakończyła się 30 Kwi 2011, 23:48
Agresja w świecie internetowym - Izabellciaaa Karsin 3%  3%  [3]
Drugi Świat - Dex Euromat 3%  3%  [3]
Rodzinne wakacje - Marita Karu 30%  30%  [30]
Opowiadanie - Rusałka 3%  3%  [3]
Gdyby to był film... - Ewkaa 5%  5%  [5]
(zdyskwalifikowana) Pamiętnik znaleziony w butelce - Sagalia 28%  28%  [28]
Witraż - Ktoś 20%  20%  [20]
O medytacji i tai-chi w SL - inaczej. Ambrozja Aronowicz 7%  7%  [7]
Razem głosów : 99
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 28 Kwi 2011, 03:33 
Dołączenie:
Październik 2010
Dramatyczny apel Zuo sprawił, że zagłosowałam. Ponieważ wcześniej w tym wątku deklarowałam brak udziału w głosowaniu informuję, że plan uległ zmianie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Kwi 2011, 12:52 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Szkoda, że podobny apel w realnych głosowaniach nie przynosi takiego skutku, że ludzie do wyborów idą.

I ja również zagłosowałem.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Kwi 2011, 16:19 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: Kazik Ansar
Odnośnie liczby członków komisji naprawdę nie musi być ona nieparzysta, przykładowo w sejmie liczba wszystkich posłow jest parzysta (wiem, że to nie najlepszy przykład :mrgreen: ). W celu zapobieżenia braku rozstrzygnięcia w głosowaniu, wraz z wyborem komisji można wybrać jej przewodniczącego (przewodniczącą) i głos tej osoby będzie rozstzygający w wypadku remisowych głosowań ( w RL w ten sposób przewodniczący RPP rozstrzyga o zmianach stóp procentowych, gdy głosowanie jest remisowe).

Mam nadzieję, że komisja wybierze metodę głosowania, w której zwycięzcą zostanie pozycja, która otrzyma jakąś wiekszość głosów (np. zwykła, bezwględna, kwalifikowana), bo zwycięzca nie mający większości głosów jest bardziej przypadkowy.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Kwi 2011, 18:22 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2010
Jacek napisał(a):
Oto zasady Konkursu:
1) Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie utworu dotąd nie publikowanego

Nieśmiało przypominam Jacku, jedną z zasad konkursu. Jest to proceduralna sprawa i jako taka powinna zostać w proceduralny sposób załatwiona. Jeżeli to nie nastąpi to śmiem wątpić w uczciwość konkursu i organizatorów. Autorka Segalia, nie dopełniła warunków konkursu i jej praca powinna być zdjęta z tablicy do głosowania, ponieważ głosujący mogą się poczuć oszukani gdy przepadną im głosy z powodu pewności iż te które oddali są ważne. Poza tym nie spotkałam się jeszcze z tak jawnym "olewaniem" podstawowych zasad konkursu. Wszyscy biorący udział mogą zakwestionować legalność konkursu a w związku z tym mogą być zaunieważnieniem go i uznaniem umowy między stronami za niebyłą. Dziękuję za uwagę.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Kwi 2011, 18:29 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Uznalem, ze utwor Sagalii nie bedzie bral udziału w konkursie w tym sensie, ze glosy oddane na niego nie bede brane pod uwage.
Gdybym usunal go z ankiety to zostalaby ona wyzerowana i trzeba by wszystko zaczynac od nowa:(
EDIT:
Sagalie znam jako avatara i jestem pewien, ze nie miala zlych zamiarow wysylajac swoja prace. Po prostu nie doczytala regulaminu.

Ostatnio edytowany przez Jacek, 28 Kwi 2011, 18:34, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Kwi 2011, 18:31 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Efekt jest taki, że jacyś mistrzowie intelektu oddali na nieważną pracę cztery kolejne głosy.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Kwi 2011, 18:37 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2010
Jacek napisał(a):

Gdybym usunal go z ankiety to zostalaby ona wyzerowana i trzeba by wszystko zaczynac od nowa:

Wiem, ale takie jest życie ;( <ameba głaszcze Jacka po głowie >

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Kwi 2011, 18:42 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
Efekt jest taki, że jacyś mistrzowie intelektu oddali na nieważną pracę cztery kolejne głosy.

Co swoja droga jest nieco pocieszajace, gdyz obala teze ze utwory wyraznie prowadzace swoja przewage zyskaly wylacznie dzieki glosom sciagnietych przyjaciol.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Kwi 2011, 18:45 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Jacek napisał(a):
gdyz obala teze ze utwory wyraznie prowadzace swoja przewage zyskaly wylacznie dzieki glosom sciagnietych przyjaciol
Nic takiego nie obala, dowodzi tylko, że ludzie nie czytają postów poniżej, dlatego fajnie jakbyś przeedytował 2 post w tym wątku :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Kwi 2011, 19:07 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2010
Prace konkursowe
Agresja w świecie internetowym - Izabellciaaa Karsin
Drugi Świat - Dex Euromat
Rodzinne wakacje - Marita Karu
Opowiadanie - Rusałka
Gdyby to był film... - Ewkaa
Pamiętnik znaleziony w butelce - Sagalia
Witraż - Ktoś
O medytacji i tai-chi w SL - inaczej. Ambrozja Aronowicz
Możesz wybrać tylko 1 opcję

Ostatnie zdanie powiada , że tylko jedna opcję można wybrać. W jaki więc sposób ci, którzy oddali głos na Sagalię , mogą dokonać zmiany ? Bo jeśli istnieje taka możliwość to można by może i było to jakoś obejść jeśli obie strony konkursu mają traktować się poważnie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Kwi 2011, 19:25 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
Nic takiego nie obala, dowodzi tylko, że ludzie nie czytają postów poniżej, dlatego fajnie jakbyś przeedytował 2 post w tym wątku :)

A wlasnie, ze obala! :) Obserwacja wskazuje, ze na utwor Sagalii glosuja ludzie, ktorym on sie najwyrazniej podoba i nie sa oni 'nagonieni' na forum. W tym przypadku bowiem hipotetyczne naganianie nie ma sensu, gdyz autorka dobrze wie, ze nie bierze udzialu w konkursie.
Posty przeedytowalem i dodalem info.
Cytuj:
W jaki więc sposób ci, którzy oddali głos na Sagalię , mogą dokonać zmiany ?

Chyba sie nie da, bo nie wiemy kto oddal głos na Sagalie:( Po prostu trzeba sie pogodzic, z faktem ze ich glosy przepadly w wyniku dyskwalifikacji jednego z uczestnikow Konkursu.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Kwi 2011, 19:46 
Dołączenie:
Październik 2010
Niczego nie obala Jacku. Przeprowadź ankietę i przedstaw badania, że obala jeśli chcesz upierać się przy tej hipotezie. Na razie to zwykłe spekulacje.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Kwi 2011, 19:56 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Zalozmy na potrzeby dyskusji, ze praca Sagalii jest tak marna, ze nie zaglosowalby na nia zaden normalny awatar.
Wszystkie oddane wczesniej glosy pochodzily od awatarow znajomych, ktore zostaly przez nia namowione do zalozenia konta i oddania glosu.
Sagaila odpada z konkursu a glosy na jej prace sa nadal oddawane. Jak wytlumaczyc ten fakt?
Przyjmujemy zazwyczaj wytlumaczenie najprostsze - praca Sagalii nie jest taka zla, i wiele osob glosowalo na nia wlasnie z tego powodu.
Mozna oczywiscie stworzyc inne teorie (np. Sagaila nadal chodzi i namawia ludzi do glosowania na swoja prace, wiedzac ze nic jej to nie da) jednak wydaja mi sie one mniej prawdopodobne.
Jako racjonalista zakladam, ze nie ma teorii absolutnie prawdziwych, a jedynie bardziej prawdopodobne. Przyjmuje wiec, ze na Sagalie glosowali takze ludzie, ktorym jej praca sie spodobala.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Kwi 2011, 20:00 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Technicznie nie można usunąć ej opcji z ankiety (chyba, że manipulując bezpośrednio w bazie danych). Natomiast ci, co oddają na nią głos po prostu nie czytali wszystkiego. Frekwencja w konkursie rośnie, chociaż rozkład głosów już nie jest taki oczywisty.

Może Jacek głosy oddawane na nieważny utwór będą podzielone w jakiś skomplikowany matematycznie sposób?

Edit: Czy podczas normalnych wyborów (dokładnie mi chodzi o dzień, kiedy głosujemy), kiedy w trakcie ginie któryś z kandydatów, karty są nagle wycofywane i od nowa drukowane? Nie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Kwi 2011, 20:24 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2010
Jacek napisał(a):
Cytuj:
Można się zrzec praw majątkowych, ale prawa autorskie pozostają.

Prawa autorskie dziela sie na majatkowe i osobiste. Autorzy przesylajac swoje prace podpisali cyrograf prawny udzielajac mi licencji i teraz nie moga wycofac swoich prac, bo mam prawa do ich zwielokrotniania. Oczywiscie nie wolno mi zmieniac autora i dokonywac w nich zmiam - bo to byloby zlamaniem osobistych praw autorskich.
Cytuj:
3. Udzielenie licencji. Zgodnie z postanowieniami niniejszej Licencji, Licencjodawca udziela niniejszym Licencjobiorcy nieodpłatnej i niewyłącznej licencji na korzystanie z Utworu na terytorium całego świata, na czas nieoznaczony

http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/pl/legalcode

DO PROJEKTA

Nie mam zamiaru spierać się o to co Jacek ma zrobić. To jest jego cyrk i jego małpy ;) (DO ALL : Nie słać protestów w sprawie przytoczonego powiedzenia , i tak to "oleję". )
Chodzi mi jedynie o pewną dyskusję i o ochronę Jacka , żeby później nie było, że nie na taką umowę uczestnicy godzili się. Poza tym, gdyby "fani" Sagalii, mogli raz jeszcze zagłosować to teoretycznie każdy uczestnik , autor, mógłby wygrać ten konkurs z palcem w nosie ;P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Kwi 2011, 21:58 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Jacek napisał(a):
Cytuj:
W jaki więc sposób ci, którzy oddali głos na Sagalię , mogą dokonać zmiany ?

Chyba sie nie da, bo nie wiemy kto oddal głos na Sagalie:( Po prostu trzeba sie pogodzic, z faktem ze ich glosy przepadly w wyniku dyskwalifikacji jednego z uczestnikow Konkursu.

Zmieniłam opcję, od teraz można zmienić oddany głos, a więc każdy, kto głosował na Sagalię, może zagłosować inaczej.

Stan głosowania na chwilę obecną zapisałam sobie w notesiku, ciekawa jestem, czy cokolwiek się zmieni ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Kwi 2011, 22:09 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Llorando Runo
To teraz za którą pracę dają kiełbasę, bo nie wiem jak głosować? ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Kwi 2011, 22:14 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2010
Madelaine napisał(a):
Zmieniłam opcję, od teraz można zmienić oddany głos, a więc każdy, kto głosował na Sagalię, może zagłosować inaczej.

Stan głosowania na chwilę obecną zapisałam sobie w notesiku, ciekawa jestem, czy cokolwiek się zmieni ;)

Brawo Mad \o/ Zmieni-nie zmieni nieważne. Ważne, że formalnie nikt do Jacka nie może mieć o nic pretensji ;D A chyba o to chodziło m.in., zabawa zabawą ale strzeżonego Pan Bóg strzeże ;P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Kwi 2011, 22:20 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
ameba Ansar napisał(a):
Zmieni-nie zmieni nieważne

Taaaa, właśnie pojawił się nowy głos przy pracy Sagalii 8)
Dodałam na czerwono informację, bezpośrednio w ankiecie. Więcej zrobić nie mogę, na ludzką głupotę rady nie ma.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Kwi 2011, 22:22 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:

Mad! Dzieki wielkie, jestes wspaniala!
Zobaczmy co bedzie teraz!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Kwi 2011, 22:29 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2010
Jacek napisał(a):
Mad! Dzieki wielkie, jestes wspaniala!
Zobaczmy co bedzie teraz!

Teraz to ja zagłosuję jako fanka Dexa bez względu co i jak On napisze \o/

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Kwi 2011, 10:16 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Madelaine napisał(a):
Taaaa, właśnie pojawił się nowy głos przy pracy Sagalii 8-)
A dziś kolejne... Pół biedy tutaj. Jeśli takie same zdolne osobniki głosują na polityków...
Chyba, że... to akcja mająca na celu zmylenie nas. Że to niby tak ludzie głosują (i wcześniej głosowali). Obie wersje są równie przerażające...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Kwi 2011, 10:34 
Dołączenie:
Marzec 2011
nick w SL: Natan Strzelecki
Zuo napisał(a):
Madelaine napisał(a):
Taaaa, właśnie pojawił się nowy głos przy pracy Sagalii 8-)
A dziś kolejne... Pół biedy tutaj. Jeśli takie same zdolne osobniki głosują na polityków...
Chyba, że... to akcja mająca na celu zmylenie nas. Że to niby tak ludzie głosują (i wcześniej głosowali). Obie wersje są równie przerażające...

ależ się uparliście po niej jeździć, no ale po kimś trzeba...
może ktoś się pomylił? mylenie się jest wszak ludzką rzeczą

Madelaine napisał(a):

W jaki sposób można to zrobić? Bo u mnie wygląda to tak, że przy pracy Sagalii jest krzyżyk i nie mam możliwości zmiany głosu.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Kwi 2011, 10:38 
Dołączenie:
Październik 2010
Możliwe, że przyczyniła się do tego sama dyskusja. Może warto wypowiedzieć się na temat innych prac, o których z niewiadomych powodów dla mnie jest cicho.

Wybór dla mnie był trudny. Zdecydowałam się wybrać pozycję, którą byłam w stanie przeczytać do końca bez bólu głowy i kilku przerw. Dlatego wybrałam Witraż. Nie zauważyłam dyskwalfikujących błędów. Przebieg zdarzeń opisany jest w sposób zrozumiały. Pojawiły się pewne elementy dość charakterystyczne dla Second Life, zatem uznaję ten utwór za reprezentatywny dla SL.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Kwi 2011, 11:00 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
natan.strzelecki napisał(a):
ależ się uparliście po niej jeździć, no ale po kimś trzeba...może ktoś się pomylił? mylenie się jest wszak ludzką rzeczą
5 osób się pomyliło? Przy czym wyraźnie widać, na czerwono, że praca zdyskwalifikowana, więc możliwości są tylko 2, te które wymieniłam wyżej.

Ja jeszcze nie głosowałam, muszę przebrnąć przez wszystkie prace :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Kwi 2011, 12:58 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
ależ się uparliście po niej jeździć, no ale po kimś trzeba...

Jeździmy po niej? Po kim?
Nikt nie ma pretensji do autorki. Nie jej wina wszak, że mimo wykluczenia jej pracy z konkursu ciągle znajdują się kolejni, którzy albo się w ten sposób bawią, próbując coś (?) udowodnić, albo są na tyle mało rozgarnięci, że nie rozumieją kilku słów.
Ciekawe, swoją drogą, jakim cudem przebrnęli przez prace konkursowe 8)

W jaki sposób można to zrobić? Bo u mnie wygląda to tak, że przy pracy Sagalii jest krzyżyk i nie mam możliwości zmiany głosu.

Hmm, nie mam pojęcia dlaczego, ja poza krzyżykiem widzę też, z lewej strony, pole do zaznaczenia.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Kwi 2011, 13:24 
Dołączenie:
Październik 2010
Madelaine napisał(a):
nie rozumieją kilku słów.

Jednego słowa, do tego napisanego czerwoną czcionką. ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Kwi 2011, 13:47 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Nie zapominajmy, ze jest to ankieta demokratyczna, a demokracja ma swoje prawa.

Bodajze w ostatnich wyborach kandydowal niejaki Tusk, nie majacy nic wspolnego z 'tym' Tuskiem (oczywiscie poza nazwiskiem) Mimo, ze znajdowal sie na koncu listy to i tak zwyciezyl. A najlepsze w tym jest to, ze byla to lista PiS.
Ludzie widzac znane z telewizji nazwisko zakreslaja je bezmyslnie. Podejrzewam, ze gdyby Kaczynski znalazl sie na liscie PO, Jaruzeski na liscie LPR, a Miller u Korwina to tez by zwyciezyli,

Ten czerwony napis i nasza dyskusja moze dzialac przeciwnie do zamierzonego celu. Przecietny wyborca mysli sobie - ooo! cos o tym mowia, pewnie knuja jak zwykle. Trzeba zaglosowac!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Kwi 2011, 13:52 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2010
Identity Euler napisał(a):
Możliwe, że przyczyniła się do tego sama dyskusja. Może warto wypowiedzieć się na temat innych prac, o których z niewiadomych powodów dla mnie jest cicho.

Wybór dla mnie był trudny. Zdecydowałam się wybrać pozycję, którą byłam w stanie przeczytać do końca bez bólu głowy i kilku przerw. Dlatego wybrałam Witraż. Nie zauważyłam dyskwalfikujących błędów. Przebieg zdarzeń opisany jest w sposób zrozumiały. Pojawiły się pewne elementy dość charakterystyczne dla Second Life, zatem uznaję ten utwór za reprezentatywny dla SL.

Ok, mogę i na poważnie. Kilka kryteriów zastosowałam wobec propozycji konkursowych. Jako pierwszą odrzuciłam "Agresja w świecie internetowym" za zbyt zakamuflowaną tematykę czyli utopienie SL w worze innych elektronicznych światach. Jako druga poległa "Gdyby to był film" za zbytnie przedumanie i jak dla mnie mało czytelny przekaz. "Rodzinne wakacje", "Opowiadanie", "Witraż" i "O medytacji i tai-chi w SL - inaczej." są mniej więcej na tym samym, literackim poziomie ale tematycznie jak dla mnie zbyt jednostronne. Daje to zagrożenie , że czytelnik zostaje postawiony pod ścianą i musi zdecydować na podstawie jednego obrazu czy SL jest światem dla niego , czy też nie. Pozostała praca "Drugi świat". Biorąc pod uwagę ogólny poziom konkursu oraz najszerzej potraktowaną tematykę narzuconą przez organizatora, przyznałam punkt Dex'owi i ze swojej strony mu gratuluję ;)

Jacek napisał(a):
Nie zapominajmy, ze jest to ankieta demokratyczna, a demokracja ma swoje prawa.

Bodajze w ostatnich wyborach kandydowal niejaki Tusk, nie majacy nic wspolnego z 'tym' Tuskiem (oczywiscie poza nazwiskiem) Mimo, ze znajdowal sie na koncu listy to i tak zwyciezyl. A najlepsze w tym jest to, ze byla to lista PiS.
Ludzie widzac znane z telewizji nazwisko zakreslaja je bezmyslnie. Podejrzewam, ze gdyby Kaczynski znalazl sie na liscie PO, Jaruzeski na liscie LPR, a Miller u Korwina to tez by zwyciezyli,

Ten czerwony napis i nasza dyskusja moze dzialac przeciwnie do zamierzonego celu. Przecietny wyborca mysli sobie - ooo! cos o tym mowia, pewnie knuja jak zwykle. Trzeba zaglosowac!

A ja zupełnie nie rozumiem dalszej dyskusji w tym temacie. Formalnie wszystko jest ok : praca zdyskwalifikowana, zajawki na ten temat są, każdy może swój głos z tego utworu przenieść na inny więc o co jeszcze kaman to nie mam pojecia ;P

Ostatnio edytowany przez ameba Ansar, 29 Kwi 2011, 13:59, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
PostPost został usunięty przez Madelaine 29 Kwi 2011, 14:12.
Powód: zdublowany post
Nie podano
PostWysłany: 29 Kwi 2011, 14:08 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
A ja zupełnie nie rozumiem dalszej dyskusji w tym temacie. Formalnie wszystko jest ok : praca zdyskwalifikowana, zajawki na ten temat są, każdy może swój głos z tego utworu przenieść na inny więc o co jeszcze kaman to nie mam pojecia ;P

Analizujemy po prostu socjologiczny fenomen - ludzie oddaja glosy na utwor, ktory nie uczestniczy w konkursie. Nic to nie daje, marnuja glos, ale jednak glosuja. Dziwne to.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Kwi 2011, 14:15 
Dołączenie:
Marzec 2011
ameba Ansar napisał(a):
każdy może swój głos z tego utworu przenieść na inny więc o co jeszcze kaman to nie mam pojecia ;P

no właśnie nie każdy, chciałem przenieść swój głos, ale nie mogę:
zapisz.net/view.php?filename=414_glosowanie.png

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Kwi 2011, 14:34 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2010
Jacek napisał(a):
Cytuj:

Analizujemy po prostu socjologiczny fenomen - ludzie oddaja glosy na utwor, ktory nie uczestniczy w konkursie. Nic to nie daje, marnuja glos, ale jednak glosuja. Dziwne to.

A może po prostu bawią się przyciskami ?
Jak dla mnie utwór Sagali mieści się w ogólnym poziomie pozostałych prac. Oczywiście patrząc jakby z technicznej strony oceny. Tak więc szału nie ma. Ale biorąc pod uwagę kryteria którymi się sugerowałam to pewnie pokonałaby Dex'a. Ma ciekawe ujęcie tematu i jakby nieco szerszy wzgląd na niego, a że jest przy tym trochę przynudnawy to już inna historia ;) W każdym razie, jest na pewno niekwestionowanym pozakonkursowym zwycięzcą . Kontrowersyjny, znienawidzony, kochany... Czegóż chcieć więcej ;P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Kwi 2011, 15:13 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
chciałem przenieść swój głos, ale nie mogę

Nadal nie wiem dlaczego. Cofnęłam możliwość edycji i ustawiłam ponownie, może to cokolwiek dało?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Kwi 2011, 15:15 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Mad, może tylko TY możesz zmienić swój głos? :) Trochę boję się swojego głosu ryzykować, żeby to sprawdzić...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Kwi 2011, 15:25 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Jeżeli masz możliwość zmieniania, to ok, nic nie popsujesz. Testowałam na starej ankiecie ;)
Dziwne tylko, że natan nie może.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Kwi 2011, 15:50 
Dołączenie:
Październik 2010
Może trzeba zrobic clear cache? ;)

Edycja
Nie widzę opcji do zmiany. Mad możesz wstawić obrazek, jak u Ciebie wygląda ankieta?
Mam przeglądarkę Opera. Teoretycznie przeglądarka nie powinna mieć znaczenia ale nigdy nie wiadomo.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Kwi 2011, 17:53 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Może najnowsza IE wyświetla możliwość zmiany.

Przeglądarka czasem ma znaczenie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Kwi 2011, 19:13 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
(zdyskwalifikowana) Pamiętnik znaleziony w butelce - Sagalia 33% [28] Nie wiem, czy śmiać się czy płakać? :shock:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Kwi 2011, 19:50 
Dołączenie:
Październik 2010
Jeśli macie Państwo problem ze zmianą kandydata, na którego głosujecie proszę podjąć próbę na innej przeglądarce. Opera się nie sprawdza w tym przypadku.

Zuo nie ma co płakać. Przyczyny mogą być różne a przed nami emocjonujący finisz niedługo plus obrady komisji. Ciekawe czy werdykty będą różne. Cóż za emocje! :mrgreen:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Kwi 2011, 20:01 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Zuo nie ma co płakać. Przyczyny mogą być różne a przed nami emocjonujący finisz niedługo plus obrady komisji. Ciekawe czy werdykty będą różne. Cóż za emocje! :mrgreen:
Mało kto nazywa mnie Zuo :P W zasadzie przyzwyczaiłam się, że nazwa użytkownika - Nem została ;) Zuo było eksperymentem, i niech zostanie, ale wole Nem :P
Zobaczymy :) Oby lepiej było niż dotychczas ;)
Edit:
Totalna zmyła, pisze Zuo, odpowiadają Nem hehehe :P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Kwi 2011, 20:12 
Dołączenie:
Październik 2010
Nem chciałam się trzymać forumowej nazwy, żeby nie wprowadzać zamieszania, ale już się poprawiam. :->

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Kwi 2011, 20:15 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
No i przynajmniej wiadomo o kogo chodzi :P

Nie no sorry nie mogłam się powstrzymać :P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Kwi 2011, 22:18 
Dołączenie:
Marzec 2011
Jeśli macie Państwo problem ze zmianą kandydata, na którego głosujecie proszę podjąć próbę na innej przeglądarce. Opera się nie sprawdza w tym przypadku.

Nie sprawdza się też: Mozilla, IE, Google Chrome, Netscape, Flock, Enigma.
Sprawdzałem, w wymienionych przeglądarkach nie mam możliwości zmiany głosu, tak jak było na początku, głos oddany zaznaczony krzyżykiem. Cache tez czyściłem.
Mam pytanie, czy komuś udało się zmienić oddany głos? Bo może tylko u mnie jest coś nie tak.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Kwi 2011, 22:33 
Dołączenie:
Październik 2010
To więcej pomysłów co może być przyczyną nie mam. :-( Mam nadzieje, że się znajdzie rozwiązanie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Kwi 2011, 00:20 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Minela północ, wiec nie bede juz czekal i oglosze.
Do komisji zglosila sie tylko jedna osoba, wiec nie widze sensu powolywania jednoosobowego jury.
Pozostala nam tylko nagroda publicznosci z ankiety.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Kwi 2011, 08:28 
Dołączenie:
Lipiec 2009
Cytuj:
Mam pytanie, czy komuś udało się zmienić oddany głos? Bo może tylko u mnie jest coś nie tak.

Też nie widzę możliwości zmiany (Chrome). Ponieważ jednak i tak nie zamierzam zmieniać zdania, więc już nie sprawdzam, czy jakieś czary-mary (zmiana przeglądarki, cache etc), by tu pomogły.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Maj 2011, 09:58 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Darnok Quar
osobiste wrazenia:

ankieta jeszcze nie zamknieta wiec zaglosowalem :D na Ewkeeee
fabula zadna, ale chec zbudowania atmosfery, uaktywnienia zmyslow :D

nie jest az tak zle
zdyskwalifikowany pamietnik ma ciekawe elementy
witraz, moglby byc, troche za prosty, ale fajne wysluchanie czyjejs historii przy wykonywaniu swojej pracy, choc zlozonosc opisywanych emocji i odkryc - np - te same gadki, zbyt mala by nie zgrzyrac w zestawieniu z wielobarwnym witrazem na koncu :D
artykul o tai-costam tez ma silniejsze strony

wakacje, ktore zdaje sie wygraja, bardzo kiepskie i do tego ta fascynajcja bielizna i jej elementami :D fuj

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Maj 2011, 12:04 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
No to...
Z prawdziwa radoscia i zalem, ze juz koniec, oglaszam zakonczenie Konkursu Literackiego Fundacji.
Zwyciezca zostaje Marita Karu z opowiadaniem Rodzinne wakacje.
Nagrode wyplace zaraz po zalogowaniu sie do SL.
Mam nadzieje, ze autorzy, glosujacy i obserwatorzy bawili sie rownie dobrze jak ja:)
Czuwaj i do nastepnego razu!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Maj 2011, 12:28 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Oczywiście gratuluję zwyciężczyni, chociaż...
jeżeli jej praca wygrała, bo głosowali krewni i znajomi, to zrobili jej rzeczywiście niedźwiedzią przysługę.
A jeżeli wszyscy, oddający głos na jej pracę, zrobili to, bo naprawdę uznali opowiadanie za najlepsze, to jestem przerażona ich gustem literackim.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Maj 2011, 15:00 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2011
Po przeczytaniu wszystkich prac zagłosowałem na tą zdyskwalifikowaną. Mam takie wrażenie (możliwe że się mylę), że autorzy niezdyskwalifikowani pisali chyba tylko dla zdobycia kasy. Za to posty z bloga przedstawione w formie powieści są napisane od serca, czuć w nich autentyzm i są dla mnie ciekawsze od wszystkich prac napisanych pod konkurs. Dlatego autorce tej zdyskwalifikowanej powieści proponuję moją nagrodę. Autorkę proszę o kontakt w SL z DIGITALWORLD lub pisząc z tego forum na pw do AwataraX.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Maj 2011, 15:11 
Dołączenie:
Październik 2010
AwatarX napisał(a):
Mam takie wrażenie (możliwe że się mylę), że autorzy niezdyskwalifikowani pisali chyba tylko dla zdobycia kasy.

Dobrze, że założyłeś możliwość pomyłki, ponieważ pomyliłeś się. Przynajmiej jedna z prac powstała dużo wcześniej, ale nie była nigdzie publikowana. Dywagacje o motywacji autorów są zbędne. A jeśli proponujesz swoje nagrody to załóż osobny wątek.

Pozostaje pogratulować zwycieżcy. Każdy z uczestników jest w pewnym sensie zwyciężcą, ponieważ zebrał własne doswiadczenia wynikające z udziału w konkursie.
Mam nadzieję, że będą kolejne konkursy i na bazie zebranych doświadczeń będą przeprowadzane coraz sprawniej. :)
Dziękuję Jackowi za inicjatywę i konsekwencję w jej realizacji.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Maj 2011, 16:39 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Pomimo tego, że cały czas walczyłam ze zjawiskiem, z którym mieliśmy tu do czynienia nie pozostaje mi nic innego jak również pogratulować zwyciężczyni, mimo wszystko.

Każdy, kto brał udział w konkursie i w tej dyskusji wyniósł z tego pewne doświadczenia. Doświadczenie jest czymś co nie ma ceny. Każdy z uczestników dał nam coś od siebie. Cząstkę siebie samego. Nie ważne co piszą inni. Ważne są dwie rzeczy, to, że brali udział w konkursie i to, że niektórzy naprawdę zostali ocenieni przez innych. Bo nie jest nagrodą zwyciężać, liczy się sam udział. Jeśli jeszcze ktoś wspomni o waszej pracy, albo napisze, że mu się podobała, jest to podwójne zwycięstwo :)
Każdy się starał i niezależnie od tego kto zwyciężył, wszyscy uczestnicy są zwycięzcami, nawet jeśli 1/3 głosów była nieważna.
AwatarX napisał(a):
Po przeczytaniu wszystkich prac zagłosowałem na tą zdyskwalifikowaną.
Równie żałosny co bezsensowny gest.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Maj 2011, 17:29 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Jako organizatorowi nie wypada mi wyrazac swojego zdania na temat poszczegolnych prac, chociaz oczywiscie mialem swoje ulubione.
Moje obserwacje ogolne,
- cos tej literaturze jest, iz wzbudza emocje porownywalne z wyborami Miss Polonia w SL. Ciekawe czy przy konkursie na budowanie byloby podobnie?
- sprawa z jury padla ( fakt, ze konkurs dodatkowy ogloszony byl w niezbyt szczesliwym momencie i czasu bylo niewiele).
Czuje jednak, ze jury do kazdego konkursu byloby trudno zebrac. Ludziom chyba sie nie chce jurorowac? Moze by sie zgodzili, gdyby im za to placic - ale nie wiem, czy ma to sens.
- w pierwszej chwili nie mialem nic przeciwko temu, ze zwoluje sie znajomych do oddawania glosu. Potem jednak przemyslalem sprawe i dalem sie wam przekonac. Nie jest to dobre i trzeba sie jakos przeciwko temu zabezpieczac, zwlaszcza w konkursach artystycznych. Wiadomo, ze artysci to udzie wrazliwi i czesto samotni. Nie beda chcieli startowac w konkursach, gdzie przegraja z osoba bardziej zaradna zyciowo, a mniej artystycznie.
- ciagle otwarte pozostaje pytanie - jakie prace chcemy nagradzac? Najbardziej popularne? Najbardziej artystyczne (cokolwiek to znaczy)?
Wychodzilem z zalozenia, ze nagrodzimy prace, ktore najbardziej podobaja sie ogolowi - stad moja ankieta do glosowania.
Czy jednak to, co najbardziej popularne jest najbardziej wartosciowe i wymaga pochwaly? Czy Doda jest lepsza od M. Peszek itd?

Przyszla mi teraz taka mysl do glowy - moglbym zebrac przeslane prace, wyslac je bez podpisow kilku osobom, ktore wydaja mi sie sensowne w polskim SL (tzn przeczytaly w zyciu kilka papierowych ksiazek i potrafia pisac zdania z przecinkami i ogonkami). Mam nadzieje, ze zgodzilyby sie na wymuszony udzial w takim jury. Czy jednak ich gust moze byc wyrocznia? Czy moje znajomosci osobiste to kryterium oceny dziela?
Sam juz nie wiem:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Maj 2011, 17:31 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2009
nick w SL: Dex Euromat
Zgłosiłem swój udział w konkursie. I widzę, że dostałem jak na razie tylko 3 głosy. Nie spodziewałem się takich manipulacji dotyczących głosowania.
Oddałem jeden głos i to wszystko.

Dex Euromat

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Maj 2011, 17:59 
Dołączenie:
Październik 2010
Jacek napisał(a):
- sprawa z jury padla ( fakt, ze konkurs dodatkowy ogloszony byl w niezbyt szczesliwym momencie i czasu bylo niewiele).
Czuje jednak, ze jury do kazdego konkursu byloby trudno zebrac. Ludziom chyba sie nie chce jurorowac? Moze by sie zgodzili, gdyby im za to placic - ale nie wiem, czy ma to sens.

Oj Jacku Jacku. Bycie w jury to sprawa prestiżowa. Do jury się jest zapraszanym zazwyczaj, ze względu na swój dorobek. To, że z jury się teraz nie udało nie oznacza, że nie jest to dobry pomysł. Z całą sympatią dla Twojej inicjatywy muszę powiedzieć, że źle się do sprawy jury zwyczajnie podczas tego konkursu zabrano. Za mało czasu, z łapanki a w tle problem z wadliwością ustalonej ankiety. Konkurs podkresla prestiż jury, jury podkreśla prestiż konkursu. Zaraz dostanę odpowiedzi o kółku wzajemnej adoracji etc. Nie, nie chodzi o to w tym przypadku. Jury składające się z odpowiednich osób i odpowiednio wcześnie ustalone jest w pewnien sposób gwarantem, że wszyscy uczestnicy mają równy start, że problemem będą ewentualnie gusta uczestników jury a nie chęć pomocy koleżance/koledze uwidoczniona głosowaniem bliższych i dalszych jej znajomych. To naprawde mija się z celem.

Ja tam się cieszę, że zgłosiła się chociaż jedna osoba do jury. Nie jest źle.

Podczas innej dyskusji popronowałam, że jury wybiera kilka prac spełniających wymogi a nastepnie z tych prac wybierane są zwycięskie w ankiecie. Oczywiście wiąże się to z dużą ilością pracy bo dobre jury trudno znaleźć. Dlaczego nie sięgnąć po pomoc doświadczonych publicystów, pisarzy. Zbyt śmiałe? Może, ale nie takie rzeczy już się udawało innym zrobić i może uczestnikom konkursu będzie dużo trudniej wysłać niedopracowane opowiadania wiedząc kto będzie je czytał.

Edit
Jacku, mam nadzieję, że zrobiłeś screen ankiety w momencie ogłoszenia wyników. Było 98 osób. Po ogłoszeniu zagłosowała jeszcze jedna osoba. Jeśli mam coś dodać celem usprawnienia przebiegu konkursu w przyszłości to lepsza komunikacja z osobą, która moderuje. Ankieta powinna być zamknięta o określonej godzinie. Inaczej całość wygląda niepoważnie. ;)

Post poniżej do usunięcia. Napisałam post pod postem.

Ostatnio edytowany przez Identity Euler 01 Maj 2011, 18:55, edytowano w sumie 2 razy

Profil E-mail Offline
PostPost został usunięty przez Madelaine 01 Maj 2011, 20:21.
Powód: jako się rzekło
Nie podano
PostWysłany: 01 Maj 2011, 23:06 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
nick w SL: Konstancja Shoreland
No tak..Tylko kto ma decydowac kto jest odpowiedni?
Owszem, dostaniesz zarzuty o kólku adoracji bo...to bedzie kólko wzajemnej adoracji.Po prostu...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Maj 2011, 23:11 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
thekonstancja napisał(a):

To oczywiste - organizator konkursu. Tak dzieje się w rl, dlaczego w SL miałoby być inaczej?

dostaniesz zarzuty o kólku adoracji bo...to bedzie kólko wzajemnej adoracji

Bzdura.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Maj 2011, 23:15 
Dołączenie:
Październik 2010
Owszem, dostaniesz zarzuty o kólku adoracji bo...to bedzie kólko wzajemnej adoracji.Po prostu...

Rozumiem, że ankieta była według Ciebie uczciwa?
Masz małe zaufanie do ludzi. Trudno. Bez sensownego jury wyniki konkursu w takich warunkach to kpina. A szkoda, bo kilka osób włożyło jakiś wysiłek zgłaszając się.

Jeśli kiedykolwiek będę robiła konkurs wyniki będzie ogłaszało jury. Amen.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Maj 2011, 23:21 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Mysle, ze problem z komisja literacka wynika z faktu, ze jest to jednak dzialanie nieco pionierskie i trudno tu o w miare uznane autorytety.
W przypadku budowlancow, skrypterow czy nawet projektantow mody byloby latwiej. Od razu przychodzi mi do glowy pare osob, ktore w konkursie jako uczestnicy nie wystapia, (bo to nie ta klasa) a do jury by sie nadawaly i chyba nikt nie zarzucilby im stronniczosci.
Cytuj:
Jeśli mam coś dodać celem usprawnienia przebiegu konkursu w przyszłości to lepsza komunikacja z osobą, która moderuje

Na komunikacje z Mad nigdy nie narzekalem, nawet jesli czasami bywa ona... burzliwa (i Mad, i komunikacja:)
Staram sie jednak nie wciagac innych do swoich szalonych dzialalnosci jesli nie wyraza wyraznie swojej ochoty, stad tez nie mialbym odwagi powiedziec- wymyslilem Konkurs, a teraz Droga Administracjo wez go obsluguj.
Moze wiec to wytlumaczy fakt, ze zupelnie nie wiem jak zablokowac te ankiete :(
Jesli jednak nie bedziemy sie odzywac w tym watku to sam spadnie ze strony glownej i juz.
Wiem, ze ciezko wytrzymac, gdzies we mnie takze tkwi haslo:
Trolling is a art!
:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Maj 2011, 23:32 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011

Rozumiem, że ankieta była według Ciebie uczciwa?
Masz małe zaufanie do ludzi. Trudno. Bez sensownego jury wyniki konkursu w takich warunkach to kpina. A szkoda, bo kilka osób włożyło jakiś wysiłek zgłaszając się.

Jeśli kiedykolwiek będę robiła konkurs wyniki będzie ogłaszało jury. Amen.

Ankieta bylaby uczciwsza gdyby byl wymog posiadania konta przed konkursem.
Idealnej przejrzystosci i tak nie da sie osiagnac !
Czy w ogolnodostepnym glosowaniu,czy prestizowej komisji.
Dla mnie duzo wieksza zabawa jest mozliwosc wplywu na wynik, niz obejrzenie werdyktu jury.

Czy wysilek osob byl zmarnowany?-Nie sadze,w koncu nie chodzilo tylko i wylacznie o lindeny
(przynajmniej tak to rozumiem)
ale rowniez o mozliwosc zaprezentowania swoich mozliwosci-i to sie udalo .
Kilka prac bylo na calkiem dobrym poziomie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Maj 2011, 23:34 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Jacek napisał(a):
zupelnie nie wiem jak zablokowac te ankiete

Zablokowałam.
Możesz się już tym nie martwić 8)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Maj 2011, 14:10 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Ja nie wiem jak można mydlić oczy tym ,że konkurs zakończył się sukcesem bo pozwolił zaprezentować swoje prace kilku uczestnikom. Nie ma sensu naciągać faktów. Forma , przebieg i wynik przypomina slowe contesty w klubach ,gdzie jest konkurs na najlepszy żółty strój, a wygrywa ktoś w stroju czerwonym. No wtedy tez można twierdzić ,że przynajmniej niektórzy mieli szanse zaprezentować się w żółtych strojach, heh.

Zadajmy sobie dwa pytania:
1) jakie prace zostałyby napisane ,gdyby nagrodą było tylko uznanie na forum?
2) jak wyglądałaby ankieta ,gdyby konkurs polegał na napisaniu dwóch słów , z nagroda 10 tys L?

Co do 1 to śmiem twierdzić ,że wygrana praca w ogóle nie zostałaby napisana. I tu się chyba zgodzi każdy kto zna "pewne osoby"
Co do przypadku 2 ankieta pewnie wyglądałaby podobnie.

Wiec, jak można twierdzić ,że w konkursie chodziło w głównej mierze o cos więcej niż lindeny?. Formuła konkursu była wrażliwa na manipulacje, dodatkowo została ustalona nagroda przyciągająca pewne osoby gotowe zrobić "bardzo wiele" nawet dla 1000 L. Nie ma się co dziwić ,że stało jak się stało, choć wierzę ,że większość uczestników liczyła na grę fair. Od początku jednak chodziło o podniesienie temperatury , o emocje , stąd taka forma: ) Nic tak nie podnosi emocji jak walka gdzie można naciągać reguły i gdzie są osoby co grają nieczysto. Wiec dla Jacka konkurs zakończył się sukcesem bo wzbudził emocje.

O formule konkursu zostało napisane na forum znacznie więcej niż o jakości opowiadań – i to jest moim zdaniem porażka konkursu.
Myślę ,że głupawe contesty można jednak zostawić w klubach w sl , a nie przenosić na forum i dodatkowo otaczać je mgiełką jakiś wyższych celów.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Maj 2011, 16:36 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2010
C Nishi napisał(a):

O formule konkursu zostało napisane na forum znacznie więcej niż o jakości opowiadań – i to jest moim zdaniem porażka konkursu.

Zgadzam się z Tobą w stu procentach. Aczkolwiek mam wrażenie , że powód jest banalniejszy niż się nam wydaje. Po prostu konkurs potraktowano jak polityczne wybory, gdzie obowiązuje cisza wyborcza. Myślę , że chyba ludzie trochę stchórzyli i nie chcieli , swoimi opiniami na temat wybranego utworu, narażać się na "ataki" czytelników z odmiennym zdaniem. Ale wg mnie, strach ma wielkie oczy i tylko nieliczni zdają sobie z tego sprawę i stąd minimalizm wpisów o konkursowych pracach. I wcale nie trzeba być profesorem habilitowanym, żeby publicznie napisać dlaczego taki a taki utwór najbardziej nam się podobał bądź dlaczego na niego głosowaliśmy. Wystarczy mieć tylko i wyłącznie własne zdanie.

A swoją drogą, jestem ciekawa dlaczego, C Nishi, nie wyraziłeś swojej opinii, na temat prac, podczas trwania konkursu ? Mam więc nieodparte wrażenie , że przyczyniłeś się do porażki, którą wytykasz innym ;P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Maj 2011, 17:02 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
ameba Ansar napisał(a):
Po prostu konkurs potraktowano jak polityczne wybory, gdzie obowiązuje cisza wyborcza.
I prawidłowo. Po co sugerować komuś na kogo ma głosować? To stworzyło by jeszcze większe pole popisu do manipulacji, oczywiście gdyby ludzie czytali te posty. Każdy miał wybrać sam.

Konkurs jest sukcesem. Może nie organizacyjnym, ale z pewnością sukcesem literackim. Nagrodą jest pozytywna ocena innych, nie główna wygrana, ona tylko miała zachęcić do udziału. Przecież o to chodzi w konkursach, czyżbym przegapiła coś, co wydaje się podstawową zasadą WSZYSTKICH konkursów?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Maj 2011, 18:05 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2011
nick w SL: Leon1 Footman
Wszystko ma złe i dobre strony, widzę że większa część tutaj wskazuje te złe. A przecież taki konkurs pokazuje, że ludzie potrafią zrobić (napisać) coś ciekawego, nie koniecznie już chodzi o nagrodę chociaż wiadomo że to przyciąga.
Poza tym gdyby nie konkurs nie zalogował bym się na forum, co tym bardziej dla mnie jest plusem :).

Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru. :-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Maj 2011, 18:09 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Zuo napisał(a):
Nagrodą jest pozytywna ocena innych,
Konkurs (jesli dobrze rozumiem) wygrala Marita. No i nie wiem, fakt ,ze pobieznie przelecialem watek, widocznie pominalem liczne posty z pozytywna ocena tego dziela. A jesli chodzi o glosowanie w ankiecie, to kazdy chyba wie jak ono wygladalo , wiec nie ma powodu by go traktowac powaznie.

Zuo napisał(a):
... nie główna wygrana, ona tylko miała zachęcić do udziału. Przecież o to chodzi w konkursach, czyżbym przegapiła coś, co wydaje się podstawową zasadą WSZYSTKICH konkursów?

Trzeba patrzec troche szerzej , o co chodzi tak naprawde. Wysoka nagroda przyciaga tez osoby ,ktore chca poprostu zdobyc wysoka nagrode, tym bardziej ze jest pole do manipulacji. Tak sie stalo, wiec to byl bardziej jakis konkurs na zdobycie nagrody (hunt?) , niz konkurs w ktorym jakosc prac miala faktycznie jakies znaczenie.
Konkurs w ktorym chodzi o wybranie najlepszego opowiadania, (gdzie faktyczna jakosc opowiadania nie ma znaczenia przy wygraniu) nazywasz sukcesem?
No mozna i tak, ja zachowam jednak swoje spojrzenie. To typowy klubowy contest. Nie mam nic do nich , ale nazywajmy rzeczy po imieniu :)

Ten konkurs jako taki byl mi obojetny, ale jak widze ,ze jest nazywane konkursowym sukcesem literackim, cos co jest dla mnie klubowym contestem (z jego wiadomymi wszystkim ulomnosciami) to juz jakos nie moge :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Maj 2011, 18:54 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2010
C Nishi napisał(a):
Trzeba patrzec troche szerzej , o co chodzi tak naprawde. Wysoka nagroda przyciaga tez osoby ,ktore chca poprostu zdobyc wysoka nagrode, tym bardziej ze jest pole do manipulacji. Tak sie stalo, wiec to byl bardziej jakis konkurs na zdobycie nagrody (hunt?) , niz konkurs w ktorym jakosc prac miala faktycznie jakies znaczenie.
Konkurs w ktorym chodzi o wybranie najlepszego opowiadania, (gdzie faktyczna jakosc opowiadania nie ma znaczenia przy wygraniu) nazywasz sukcesem?
No mozna i tak, ja zachowam jednak swoje spojrzenie. To typowy klubowy contest. Nie mam nic do nich , ale nazywajmy rzeczy po imieniu :)

Ten konkurs jako taki byl mi obojetny, ale jak widze ,ze jest nazywane konkursowym sukcesem literackim, cos co jest dla mnie klubowym contestem (z jego wiadomymi wszystkim ulomnosciami) to juz jakos nie moge :)

No i znowu zgadzam się z Tobą, aczkolwiek...nie do końca. Ludzie , którzy mają jakby "większe" doświadczenie literackie i więcej krytycyzmu wobec swojej twórczości, po prostu nie wzięli w tym konkursie udziału. Dlaczego ? Myślę sobie, że właśnie już na samym starcie były okoliczności nie do przyjęcia co było pierwszym sygnałem , iż niewiele to z prawdziwą "literackością" będzie miało wspólnego . I nie można winić za to Jacka , który sam przyznał, iż jest to dla niego niejako pole doświadczalne przed kolejnymi tego typu przedsięwzięciami. Zatem chyba nie ma co oburzać się na efekty finalne, jedynie, poczekać na kolejne wydanie, które ma szansę powodzenia przy spełnieniu warunków ujętych w tym temacie. A sukces ? Sukces jest. Na pewno nie literacki. Jaki więc ? A taki, że przyszły, potencjalny organizator, wnikliwie analizujący ten temat, ma gotowy przepis na konkursową profeskę.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Maj 2011, 18:59 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Konkurs przyciągnął też osoby, które po prostu chciały spróbować swoich sił. I dla takich osób pozytywna wzmianka o ich dziele to z pewnością nagroda. Nie musi nią być 10k lindenów. Bo one mają tylko przyciągnąć chętnych. Wielokrotnie pisano, że prace są z bardzo szerokiego zakresu literackiego, że nie jest to konkurs dla zawodowców i ze wiele prac było naprawdę ciekawych. Od wierszy po prozę i różne eksperymenty.

To, że ktoś chciał koniecznie wygrać nie ma znaczenia, ta osoba tak naprawdę przegrała. Nie ma najmniejszej pewności czy jej twórczość ma jakąkolwiek wartość da innych. Może być wręcz pewna czegoś odwrotnego. To nie ma znaczenia. Parę prac zostało z pewnością ocenionych uczciwie. I właśnie dla autorów tych prac konkurs jest sukcesem, a wynik ankiety zwycięstwem.

Codiee, prawo do swojego zdania oczywiście masz, ale to ja mam rację i ty doskonale o tym wiesz 8-) Dlaczego?
ameba Ansar napisał(a):
Ludzie , którzy mają jakby "większe" doświadczenie literackie i więcej krytycyzmu wobec swojej twórczości, po prostu nie wzięli w tym konkursie udziału.
Ot choćby dlatego, że Ameba, co często jej się zdarza, jest w błędzie.
Jak do było? DUM, DUM zabrzmiały kotły 8-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Maj 2011, 21:28 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Sa dwa rodzaje wartych uwagi przedsiewziec:
1) Nastawione na zysk. Tutaj bardzo latwo powiedziec czy sie udalo czy nie. Jest zysk - wyszlo, nie ma zysku - nie wyszlo.
2) Nastawione na niewiadomo co, najbardzej na zabawe. Zysk finansowy jako wyznacznik sukcesu odpada bo dzialania takie z zalozenia przynosza straty.

Konkurs nalezal do drugiej grupy, i stad ten problem.
Kiedy moglibysmy napisac ze Konkurs odniosl pelny sukces?
Gdy wygra praca "wlasciwa", ta 'najbardziej literacka'? Dla kogo wlasciwa? Dla mnie, Codiego. Michala Blogera?
Konkurs bedzie sukcesem gdy beda glosowali tylko ci, ktorzy naprawde interesuja sie literatura, a nie zadymiarze. A moze zadyma tez jest dzialalnoscia artystyczna? A dadaisci? A surrealisci?
Nic nie wyszlo, bo autorzy startowali dla kasy, a nie dla sztuki. A co w tym zlego? Michal Aniol tez za free nie malowal.
Dyskusja o Konkursie zajmuje wiecej miejsca niz ocena prac. I dobrze! Dlaczego tylko piszacy maja sie bawic? A my, glosujacy, nie mamy prawa do tworczosci w postaci postow (niestety nienagradzanej)? Od tego w koncu jest forum zeby sie bawic pisaniem. A moze dyskusja jest wazniejsza niz sam konkurs? Czemu nie?
Kto odwazy sie podac definicje 'udanego konkursu literackiego"?

Pisze te przewrotne pytania, zeby pokazac iz ocenic tego w prosty sposob sie nie da. (Ten sam problem z ocena sukcesu przedsiewziecia mielismy w przypadku Polskiej Republiki, tez ciezko bylo powiedziec czy 'wyszla' czy nie). Mozemy pisac o swoich intuicjach.
Moja jest taka:
Konkurs nieudany to taki, gdzie przychodza 2 prace, zostaja oddane 3 glosy (czyli autorzy i ja), nie ma na ten temat zadnej dyskusji i zadnego oddzwieku.
Chociaz nawet wtedy jest w tym cos ciekawego, na co warto wydac 10k. Bo dlaczego nikt sie nie zainteresowal? :)
A cokolwiek innego sie zdarzy to swiadczy o sukcesie - a z pewnoscia 8 nadeslanych prac i 9 stron dyskusji.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Maj 2011, 21:41 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Hyde McAuley
Zuo, jest sposób aby udowodnić Twoją tezę. Wystarczy zorganizować taki konkurs bez nagrody, no może jakaś fajna nalepka. Na pewno ci prawdziwi literaci będą walić drzwiami i oknami.

Cytuj:
To, że ktoś chciał koniecznie wygrać nie ma znaczenia, ta osoba tak naprawdę przegrała. Nie ma najmniejszej pewności czy jej twórczość ma jakąkolwiek wartość da innych. Może być wręcz pewna czegoś odwrotnego.

Z pewnością tak gryzie ją teraz sumienie że dokona samounicestwienia.

W skrócie można opisać to tak, że Jacek postanowił kupić opowiadanie. A że nie zna się na literaturze to postanowił aby inni za niego zdecydowali co kupić. Tylko problem jest taki, że Ci co doradzają sami się na tym nie znają :) Dlatego do takiej akcji musi być jury choćby nawet jednoosobowe, ale takie które potrafi podeprzeć sensownie swój werdykt.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Maj 2011, 21:53 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Hyde napisał(a):
Zuo, jest sposób aby udowodnić Twoją tezę. Wystarczy zorganizować taki konkurs bez nagrody, no może jakaś fajna nalepka. Na pewno ci prawdziwi literaci będą walić drzwiami i oknami.
Hyde, czytasz uważnie? Dwa razy napisałam -
Zuo napisał(a):
Konkurs przyciągnął też osoby, które po prostu chciały spróbować swoich sił. I dla takich osób pozytywna wzmianka o ich dziele to z pewnością nagroda. Nie musi nią być 10k lindenów. Bo one mają tylko przyciągnąć chętnych.
Element rekompensaty, nagrody musi istnieć. Inaczej zgłoszą się dwie, trzy osoby. Teraz nagroda była dość wysoka i co? Tylko 8 osób. A do wygrania 120zł na pieniądze w RL. Dość dużo jak na jakiś niedługi tekst, prawda?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Maj 2011, 22:03 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Hyde McAuley
Ale czemu musi być ten element rekompensaty, skoro mówisz że im wystarczy pozytywna wzmianka o ich dziele ?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Maj 2011, 22:09 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Bo takie są zasady wszystkich konkursów, nawet jeśli nagroda jest symboliczna. Dochodzi do tego element marketingowy. Trzeba ładnie ten konkurs sprzedać innym. Jeśli zrozumieją, co jest prawdziwą nagrodą główna nagroda niezależnie jak byłaby symboliczna, jest tylko dodatkiem ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Maj 2011, 22:21 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Jacek napisał(a):
Sa dwa rodzaje wartych uwagi przedsiewziec:
1) Nastawione na zysk. Tutaj bardzo latwo powiedziec czy sie udalo czy nie. Jest zysk - wyszlo, nie ma zysku - nie wyszlo.
2) Nastawione na niewiadomo co, najbardzej na zabawe. Zysk finansowy jako wyznacznik sukcesu odpada bo dzialania takie z zalozenia przynosza straty.

Konkurs nalezal do drugiej grupy

Ciekawe, ile Podex zapłaciłby za 9 stron reklam 8)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Maj 2011, 00:19 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
Ciekawe, ile Podex zapłaciłby za 9 stron reklam 8)

Gora 500 LS. Niby jest 2000 odslon ale glownie przez te same osoby, nazwa firmy nie pojawia sie, zle skojarzenie produktu z reklama (jakies szwindle) itd.
W sumie - nie oplaci sie:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Maj 2011, 00:50 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
C Nishi napisał(a):
Ja nie wiem jak można mydlić oczy tym ,że konkurs zakończył się sukcesem bo pozwolił zaprezentować swoje prace kilku uczestnikom.

Zadajmy sobie dwa pytania:
1) jakie prace zostałyby napisane ,gdyby nagrodą było tylko uznanie na forum?
2) jak wyglądałaby ankieta ,gdyby konkurs polegał na napisaniu dwóch słów , z nagroda 10 tys L?

Co do 1 to śmiem twierdzić ,że wygrana praca w ogóle nie zostałaby napisana. I tu się chyba zgodzi każdy kto zna "pewne osoby"
Co do przypadku 2 ankieta pewnie wyglądałaby podobnie.
Cytuj:
Wiec, jak można twierdzić ,że w konkursie chodziło w głównej mierze o cos więcej niż lindeny?. .

Myślę ,że głupawe contesty można jednak zostawić w klubach w sl , a nie przenosić na forum i dodatkowo otaczać je mgiełką jakiś wyższych celów.

No wlasnie zadajmy sobie pytanie;
Dlaczego uwazasz ze zadna praca nie zostalaby napisana ? I jakie "pewne osoby"??
Mysle ze zglosiloby sie mnostwo osob,tyle ze z konkuresem literackim to ma niewiele wspolnego
Chociaz ,kto wie ,gdyby zadanie brzmialo;""Opisz SL w dwoch slowach ...?

Chodzilo o cos wiecej niz lindeny wedlug mnie ,mozna bylo napisac kilka zdan bez wiekszego zaangazowania,zmobilizowac znajomych i wygrac -jednakowoz kilka prac trzymalo jakis tam poziom,nie da sie wykrzesac choc odrobiny zainteresowania czytajacych, tylko dlatego ze pojawila sie mozliwosc zarobienia kilku lindenow...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Maj 2011, 14:45 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: Kazik Ansar
Szkoda, że pomysł z komisją nie wypalił :-(
Gdybym wiedział, że zabraknie chętnych to na pewno bym się zgłosił, być może więcej osób myśli podobnie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Maj 2011, 19:08 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2010
A tak sobie pomyślałam , że zagaję bo mi się nudzi a Forum wymarło jakby ;P
Naszła mnie bowiem refleksja dotycząca uczestników konkursu. Nie żebym specjalnie to jakoś przeżywała ale skoro jest do czego się przyczepić to trza skorzystać ;) Chyba, że przeoczyłam coś w tym temacie. Brakuje mi bowiem słów ze trzech, ze strony uczestników konkursu. W końcu ludzie przeznaczyli swój czas by zapoznać się z ich twórczością, wysiłkowali się w kliknięciu na klawiaturkę by zagłosować, a nawet dbali o prawne interesy w/w. A co na to W/W ? Nic. Zero. Nul. Zwycięzca ani drgnął by podziękować fanom za poparcie, Jackowi za kasę a wrogom za uwagę. Inni też jakby pisali dla nikogo... No dobra, mogłabym się rozwodzić nad tym zjawiskiem jeszcze z parę godzin ale mi się nie chce ;P Wiec jedynie chyba se powiem : JACY TWÓRCY TAKA KULTURA. Dziękuję za uwagę i pozdrawiam establiszment konkursowych literatów :>

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 14 Maj 2011, 09:23 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Aby raz masz rację. Może nie wszyscy chcieli się ujawnić? Po to przecież wymyślali pseudonimy.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso