Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 07 Gru 2010, 23:22 
Dołączenie:
Listopad 2010
Witam,

Piszę do Was w sprawie filmu dokumentalnego, gdyż poszukuje bohaterki. Ale najpierw się przedstawie:

Nazywam się Marcin Filipowicz. Jestem młodym reżyserem filmowym (25lat). Obecnie kończę szkołę filmową i równolegle studiuje na kursie dokumentalnym w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy.

Film dokumentalny to moje największe zamiłowanie. Jak dotąd zrobiłem dwa dokumenty, obydwa z młodymi bohaterami. "7109km" to opowieść o 22-letnim chłopaku (którym jestem ja sam) jadącym do Irkucka na Syberii by spotkać się ze swoją ukochaną Rosjanką i zapytać, czy ich miłość ma sens na taką odległość. A drugi film pt.:" Mój tata Lazaro" to historia 23-letniej Polki, która jedzie na Kubę odnaleźć swojego ojca mieszkającego w jakieś maleńkiej mieścinie pod Guantanamo. Jedzie tam kompletnie go nie znając.

Piszę do Was ponieważ obecnie przygotowuje się do kolejnego filmu dokumentalnego. Tym razem chciałbym przyjrzeć się i sportretować młode dziewczyny na progu dorosłości. Interesuje mnie, jaka jest współczesna dziewczyna wchodząca w dorosłość? Szukam charakterystycznych, ciekawych tegorocznych maturzystek. Planuje sportretować cztery bohaterki. Każda z nich jest kompletnie inna, ale łączy je jedna rzecz – właśnie kończą szkołę średnią i muszą podjąć decyzję, co dalej z ich życiem.

Szukam maturzystki, której pasją jest Second Life. Chciałbym, by jedna z moich czterech głównych bohaterek korzystała właśnie z SL. I to nie dlatego - jak się ogólnie myśli - że SL jest wybawieniem od reala, ale właśnie dlatego, że to znak współczesności.

Sam zapisałem się do SL niedawno i nie mam dużego doświadczenia. Ale z pomocą osób w SL odkrywam nowe możliwości i cały czas mnie pozytywnie zaskakują. Dlatego też pomyślałem, jakim totalem dla filmu byłaby bohaterka powiązana z SL. Widziałem kiedyś film zrobiony tylko w SL na festiwalu filmów dokumentalnych w Rumunii i był on kosmosem. I dlatego też powtórzę, nie interesuje mnie żadna polska zaściankowość i pokazywanie, że SL to ucieczka od reala. Chodzi o to, jak SL wzbogaca i uatrakcyjnia życie młodej dziewczynie.

Precyzując: szukam tegorocznej maturzystki posiadającą swojego avatarka w SL, która zgodziłaby się wziąć udział w moim filmie dokumentalnym o młodych kobietach na progu dorosłości.

Jeżeli jest na SL tegoroczna maturzystka, bardzo prosiłbym ją o kontakt ze mną. Wtedy dokładnie wszystko wytłumaczę.
kontakt mailowy do mnie: filipowiczmarcin@gmail.com
możemy rozmawiać drogą mailową, jak również spotkać się na SL.

ciepło pozdrawiam,
filip

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Gru 2010, 23:59 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Ech, zdarzaja sie chwile gdy zaluje ze nie jestem mlodszy i nie jestem kobieta...
PS
Poogladaj sobie fotki Gottfrieda Helnweina, jesli ich jeszcze nie widziales. Mial kiedys muzeum w SL, niestety juz zamkniete. Powinny ci sie spodobac.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Gru 2010, 05:42 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Blanca Carter
I ja bym sie zglosila..ech a tu blizej do "trumny" (bez mrugania do Adamusa) nizli do wesela! a jeszcze pobrzmiewa.."juz za rok maturaaaa...za rok caaaaaaaaaaaaalyy:::":)
Napewno jakas przemila dziewucha sie znajdzie- bo pomysl bardzo zachecajacy
Moze jeszcze dookresl ile czasu ta osoba musialaby poswiecic na realizacje- bo skoro przed matura..to moze wazne?:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Gru 2010, 22:51 
Dołączenie:
Listopad 2010
na to pytanie trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć.
chcę ten film robić pół roku, może trochę dłużej i oczywiście wszystko jest sprawą umowną i do ustalenia - kiedy, gdzie, jak i po co? to już konkretne rozmowy z konkretnymi osobami nad konkretnymi pomysłami ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Gru 2010, 10:31 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2008
nick w SL: Anka Sporg
Hej

Nasuwa mi się pytanie: dlaczego akurat młoda dziewczyna wkraczająca w dorosłość musi być maturzystka?
Istnieje przecież coś takiego jak ZSZ (Zasadnicza Szkoła Zawodowa). Moim zdaniem dziewczyny otrzymujące papierek o wykształceniu zawodowym mają dużo większe dylematy niż maturzystki. Otrzymują zawód. Próbują znaleźć prace. Jak znajdą pracę, przeważnie za psie pieniądze (bo powszechnie wiadomo ze osoby po szkole zawodowej w małych miasteczkach to dostają raczej jałmużnę, bo pensją te marne grosze trudno nazwać) to zastanawiają się czy będzie je stać na rozpoczęcie uzupełniającego liceum ogólnokształcącego. Często decydują się na szkołę zawodową ze względów finansowych. Przecież studia dzienne są darmowe tylko w teorii. Szkoła zawodowa jest w każdym mieście. Zaś szkoły wyższe już nie. Dochodzą opłaty za stancję dla zamiejscowych itp. Ubogie rodziny raczej nie stać na wykształcenie swoich dzieci.

pozdrawiam

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso