Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 19 Lis 2010, 15:04 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
LInden Lab testuje juz wersje SL w przegladarce, bez koniecznosci sciagania klienta, co moim zdaniem bedzie dosyc duzym przelomem.
Wyglada to ciekawie:
Image

Wpuszaja juz pierwszych beta testerow. Czy komus z forum udalo sie zakwalifikwac i moglby opowiedziec jak to wyglada?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Lis 2010, 15:11 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Llorando Runo
Myślę że to może podwoić lub potroić liczbę rezydentów w SL. Dla większości instalowanie czegokolwiek to albo problem techniczny albo niechciejstwo, więc to jest spory krok do przodu. Nie rozumiem tylko dlaczego tak późno zostaje wprowadzony.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Lis 2010, 15:16 
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Pavlo Boucher
@Llorando Runo
Norma, nie przyzwyczaiłeś się jeszcze ? :P

PS. Ten screen wygląda lepiej niż moje ustawienia w SL :P Więc przeglądarkowa wersja będzie lepsza niż moja instalowana :D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Lis 2010, 15:26 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Llorando Runo
Tylko że oni na stronę www klienta mieli zrobić ponad 3 lata temu. :lol: I nawet się nie dziwię że nie zrobili czegoś dla nas, ale się dziwię że nie zrobili tego dla siebie, bo im więcej rezydentów to większy zysk dla LL... :roll:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Lis 2010, 15:38 
Dołączenie:
Lipiec 2009
Wczoraj, jak tylko dali info o Web Viewer Beta to udało mi się wejść, ale tylko na chwile, bo nie mialem czasu. Pierwsze wrażenie - znakomite. Ale potem już mi się nie udało trafić.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Lis 2010, 16:33 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
No proszę. Mnie się też jakoś nie udało. Ponoć wybierają tych z najlepszym łączem. 10MBit to widać za mało hmmm. Z drugiej strony beta ma też pewnie ograniczoną liczbę serwerów które zajmują się generowaniem grafiki.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Lis 2010, 18:37 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
To teraz rozumiem, czemu parę dni temu nie było możliwości zalogowania się, tylko była możliwość TYLKO rejestracji. dlatego nie wszedłem na to, chociaż od paru dni o tej możliwość wiem, jak zapewne wielu z Was.

I w tym momencie muszę nieco zweryfikować informacje na swoim blogu.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lis 2010, 22:04 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Swoją drogą jak się spojrzy na źródło strony http://interest.secondlife.com/beta można zobaczyć że coś sobie sprawdza. Pytanie czy da się to jakoś obejść i dorwać się do testowania? xD :mrgreen:
Bo po odpaleniu w firefoxsie mieli coś javą przez chwilę i tylko w nim. Zna się ktoś na tyle na tych skryptach?

Edit dorwałam się tylko do tej stronki http://www.beta.gaikai.com/beta-terms dalej nie umiem xD

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lis 2010, 22:53 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2010
nick w SL: Natascha Iwish
Llorando Runo napisał(a):
Nie rozumiem tylko dlaczego tak późno zostaje wprowadzony.
To że obiecywali od 3 lat to nic nie znaczy, dopiero niedawno wprowadzony HTML5 i otoczka daje jakieś wsparcie dla grafiki 3D w oknie przeglądarki,,, dlatego to teraz dopiero powoli wypływa,,, co do jakości to klient w przeglądarce raczej nie przeskoczy tego normalnego ze tak powiem, jeśli ktoś w przeglądarce ma ładniej to znaczy ze źle ustawił parametry programu,,,

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lis 2010, 23:06 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2010
nick w SL: Violina Niki
Zuo napisał(a):
Pytanie czy da się to jakoś obejść i dorwać się do testowania?

dorwalam sie i przetestowalam (:
poczekalam chwile az skonczy sie trailer , w moim przypadku dluzsza chwile (mniej wiecej tyle, ile parzy sie kawe) po powrocie na dole strony pojawil sie napis JOIN NOW >> strona rejestracji wyglada identycznie , klient -Second Life Wiever2- aplikacja wielkosci 4,00KB ,
i w tym moiejscu popelnilam alta :)

mam IE , GW 8Mb , zbyt wolny jak na moj gust

pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lis 2010, 23:23 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: WoodPaker Barbosa
Jacku :)
betatesterzy dostali informacje zeby sie nie dzielicnarazie informacjami :-)
W kazdym razie ja dostalem :P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lis 2010, 23:25 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Wood! Zyjesz!
No to krec szybko jakis filmik i dawaj linka na PW:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lis 2010, 23:28 
Dołączenie:
Czerwiec 2010
A. You represent and warrant, as a pre-condition to participating in Gaikai's Beta Testing Program, that:
(1) You are 18 years of age (or older);
(2) You are a lawful resident of the United States (excluding its territories or possessions); and
(3) You are voluntarily entering into this Agreement of your own volition and without any promise or expectation of receiving any compensation of any kind or nature.
:-x

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lis 2010, 23:59 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Niech mi ktoś wyjaśni, jak tego używać?

Obejrzałem dwukrotnie filmik, zrobiłem alta, ściągnęło mi się coś i to zainstalowałem i odpala mi się normalny klient do SL. O co tutaj chodzi?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Lis 2010, 00:06 
Dołączenie:
Lipiec 2009
Cytuj:
Just follow these simple steps:
1. Visit the SL Web Viewer Beta >>

2. There is a 45-second video that will run while the system loads and then you’ll either be offered an "Explore Now" button -- which means that you have successfully qualified -- or a "Join Now" button -- which means that you do not qualify for the test at this time*.

3. If you qualify, you’ll be asked to share your email address to create a temporary guest account to use the SL Web Viewer.

Jeżeli wyświetla ci się "Join Now". to przerzuca cię po prostu na normalna stronę do zakładania konta. Tylko jeżeli miałbyś przycisk "Explore Now" mógłbyś utworzyć tymczasowe nowe konto służące tylko do testowania w przeglądarce.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Lis 2010, 00:14 
Dołączenie:
Lipiec 2008
No to czegoś nie kumam. Czyli założyłem konto, bo mi się nie pojawił ten drugi przycisk?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Lis 2010, 00:25 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
Założyłeś sobie alta.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Lis 2010, 00:43 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Dobra. chyba się lekko nie dogadujemy. Kiedy przycisk Explore Now się powinien pojawić?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Lis 2010, 01:04 
Dołączenie:
Lipiec 2009
Explore Now powinien Ci sie pojawić po zakończeniu filmiku (albo jeszcze w jego trakcie) zamiast przycisku Join Now. I wtedy przerzuciłoby cię na stronę zakładania konta tymczasowego do Web Viewer.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Lis 2010, 03:33 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Jest juz filmik z beta:

Jak dla mnie - bomba!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Lis 2010, 07:51 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Natascha Iwish napisał(a):
To że obiecywali od 3 lat to nic nie znaczy, dopiero niedawno wprowadzony HTML5 i otoczka daje jakieś wsparcie dla grafiki 3D w oknie przeglądarki
To działa na zasadzie streamingu. Grafika jest przetwarzana na serwerach SL czy firmy którą wynajmują, a ty dostajesz tylko obraz jak w Youtube z tym, że możesz go modyfikować sterując awatarem.

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 23 Lis 2010, 03:05 

Nie podano
PostWysłany: 23 Lis 2010, 11:51 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
No świetny Will Smith ;) Pomysł z grami w chmurze nie jest nowy, ale dopiero teraz zaczyna się coś dziać - http://gry.interia.pl/news/onlive-rewol ... ch,1561361

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Gru 2010, 14:24 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2007
nick w SL: Ayumi Cassini
Jacek napisał(a):
Czy komus z forum udalo sie zakwalifikwac i moglby opowiedziec jak to wyglada?

Ja się dostałam, ale bardziej sprytem, bo też nie zakwalifikowałam się do testów ;) Krótka relacja z mojej wizyty i metoda dostania się do browserowej wersji (dla ciekawskich) tutaj: http://ayumicassini.blogspot.com/2010/11/avatars-in-browsers.html.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Gru 2010, 15:27 
Dołączenie:
Czerwiec 2010
a daloby sie opisac metode dostania sie tam mimo nie zaliczonego testu? (po polsku)
Prosimyy ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Gru 2010, 17:21 
Dołączenie:
Lipiec 2009
Ayumi, fajne oszustwo :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Gru 2010, 23:19 
Dołączenie:
Luty 2009
Po polskiemu:

Wchodzimy na strone: interest.secondlife.com/beta

Kiedy stona sie załaduje w miejscu adresu strony wlepiamy:

Cytuj:
javascript:window.popup_shown=false;$('#guide .failure').hide();showSuccessPopup();

i enter

Na dole pojawi sie miejsce na e-mail, wpisujemy i wybieramy explore now

Mam łacze 2Mb i jest za male, rowniez pzreglądarka opera sobie nie radzi z wczytaniem apletu, na chrome i IE poszlo bez problemu, ale sobie nie pozwiedzalem bo za wolne lacze :(, ciekawe jaki jest limit.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Gru 2010, 23:21 
Dołączenie:
Lipiec 2009
Ja tez w domu na 2 Mb nie mogłem się dostać. Ale u znajomych z lepszym łączem działało.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Gru 2010, 00:11 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2007
nick w SL: Ayumi Cassini
Z tym łączem to jest dziwna sprawa. Ja mam Neo 6Mb - jak testowałam na moim komputerze, pojawił mi się komunikat, że jest problem z łączem, a na innym, dużo lepszym komputerze poszło bez problemu - na tym samym łączu :lol: Z kolei dzisiaj udało mi się zalogować z mojego komputera - nie wiem tak naprawdę od czego to zależy. Dużo ludzi mówiło, że nie może wejść z innej przeglądarki niż Chrome. Warto też powyłączać inne zakładki i programy korzystające z Internetu w jakikolwiek sposób. Jeśli to nie pomoże, to chyba faktycznie trzeba próbować u znajomych ;)

Lev napisał(a):
Ayumi, fajne oszustwo :)

To nie oszustwo tylko umiejętne pokonywanie przeciwności ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Gru 2010, 02:06 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Spróbowałam tym razem z Irona i o ironio (haha) udało się bez sztuczek. Moje obserwacje są następujące. Jak na streaming to działa niesamowicie szybko i bez lagów. Czasami się przytnie ale to wina SL nie metody wyświetlania grafiki. A co do grafiki, to jest świetna. Po prostu SL na full ustawieniach i działa płynniutko :) Fajna sprawa ogólnie. Można odwiedzać miejsca już istniejące, w pierwszej chwili myślałam, że to jakieś test gridy, ale nie. Oczywiście namierzyłam swojego przeglądarkowego awatara w SL i okazało sie, że używa SL v2 haha. Miał 1 dzien i jego nazwisko to numerek i Guest, jednodniowy awatar.
Zabawa fajna ale trwa tylko godzinę. Szkoda. Jeśli sposób się przyjmie i będzie można tak grać w inne gry to kto wie :) Chociaż pewnie lagi w strzelankach mogły by być zbyt duże. Jak na standardy SL jest więcej niż dobrze.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Gru 2010, 11:05 
Dołączenie:
Luty 2009
Zuo napisał(a):
Jeśli sposób się przyjmie i będzie można tak grać w inne gry to kto wie :)

Juz mozna tak grac w inne gry: www.onlive.com oczywiscie nie za darmo.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Gru 2010, 11:33 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Tak wiem, pisałam o tym wcześniej. Miałam na myśli bardziej gry online z dużymi wymaganiami, ale wydaje mi się, że ze wszystkich gier tego typu SL jest najbardziej wymagające. Choć sam pomysł OnLive jest bardzo ciekawy. W obecnych czasach netbooków, na których pójdą co najwyżej produkcje z przed kilku-klilkunastu lat wydaje się to być całkiem dobrym rozwiązaniem. Oczywiście opłata jest uzasadniona, w końcu płacimy za moc serwerów, które przetwarzają grafikę. Płynnie działające SL na jakimś Padzie czy nawet smartfonie nie jest już niemożliwe ;) Oczywiście nie dotyczy to produktów Apple, oni od flasha się odcięli.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Mar 2012, 22:12 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Bartek Bressig
Na razie w wersji BETA, ale już coś jest. Jak myślicie, przyjmie się?
Ciekawe kiedy będzie oddany do normalnego użytku...
http://interest.secondlife.com/beta
Zdjęcia i artykuł (po ang): http://aliciachenaux.blogspot.com/2010/11/in-your-browser.html

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Mar 2012, 22:22 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Jak widać temat jest lekko nieświeży, link pojawił się na forum półtora roku temu. Nieco zakurzona ta wersja beta 8)

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso