Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 12 Paź 2010, 23:58 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Zaczela sie znowu zabawa z lewymi lindenami w polskim SL, i zaczely sie juz pojawiac pierwsze bany.
Aby jakos ograniczyc skale podaje pare rad:
1) Nigdy nie zgadzajcie sie na posrednictwo w zamianie LS na gotowke dla avatara, ktorego nie znacie. (zwlaszcza jesli ma pare dni w SL). Zarobek z tego nie przyda sie na nic - po paru dniach wasze konto zostanie zbanowane, razem z dzialka za posrednictwo.
2) Jezeli ktos was bez powodu obdaruje jakas suma LS, nie jest waszym cichym wielbicielem - zapytajcie o co chodzi. Jesli nie bedzie wyjasnienia to sa dwa wyjscia:
- oddac. Serce boli (ja bym nie oddal) - ale to jest najbezpieczniejsze.
- nie oddac - zwlaszcza, ze czesto avatar, ktory wam przelal LS ma juz bana i nie ma go w SL. Nie ma wiec komu oddac.
Najlepiej wtedy napisac Raport Abuse (fraud LS) i do tego Ticket z wyjasnieniem, ze podejrzewacie fraud. W razie problemow bedziecie kryci, bo sami zglosiliscie sprawe.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Paź 2010, 06:51 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Bartek Bressig
Jacku, a może napiszesz tutaj piękny ticket? W tych "nerwach" to czasem trudno coś wymyśleć, a tutaj każdy by miał gotowy formularz :)

EDIT:

Zapomniałem dodać, a co jeżeli ta osoba, kupi coś na marketplace (buy albo jako gift), albo wpłaci do tipka albo rentboxa?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Paź 2010, 12:50 
Dołączenie:
Luty 2010
nick w SL: Darius Polandia
Bartek Bressig napisał(a):
EDIT:

Zapomniałem dodać, a co jeżeli ta osoba, kupi coś na marketplace (buy albo jako gift), albo wpłaci do tipka albo rentboxa?

Też sie do Edita Bartka Przyłącze, bo gram w klubach w SL i jak dostane Tip`ka to jak mam wiedzieć czy to lewe czy nie? :-P :-/

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Paź 2010, 15:43 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Nie przesadzajmy z ta ostroznoscia. Jesli ktos da wam TIPa albo kupi produkt to jeszcze nic zlego. Chodzi o sytuacje, gdy stoicie sobie w klubie a nagle nieznany wam avatar wplaca 500 ls ( a takze pozostalym uczestnikom zabawy). Pytacie o co chodzi, a on nie odpowiada.
Takie z gruntu podejrzane sytuacje.
W takim przypadku klikamy na gorze w HELP/ABUSE RAPORT i potem LS FRAUD ( pisze z pamieci). Poprawiamy Ticketem.

Mozna wpisac cos w tym stylu:

Hello Lindens,
On (data) I was donated (suma ls) by avatar ( dane ava, ktory wam wplacil) who refused to explain the reason of donation. A I am afraid that LS were the result of fraud I would like to inform you about that fact so that it will not cause any problem in my future virtual life.
Regards

(Zawsze mnie ciekawilo - napisalibyscie 'avatar who kissed me' czy 'avatar which kised me'?
Chyba who, co potwierdza moja teze, ze SL to nie gra, bo sa tam zywi ludzie a nie jakies obiekty cyfrowe:)

Nie liczcie jednak na szybko akcje Lindenow, W ostatnich dniach jakos obslugi jest gorsza niz niz paypal przemnozony przez blekitna linie TPSA.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Paź 2010, 16:39 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2008
nick w SL: Kerstin Ansar
Jacku - who, who się pisze ;) Fakt z tym nie ma żartów a lindeni są w kwestii takich osób bardzo pamiętliwi.
Można zapomnieć o SLu na dłuższy czas.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Paź 2010, 17:25 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
W zyciu przez palce nie przesloby mi "avatar, which" ale watpliwosci mam i tak
wg Webstera:
Cytuj:
: an electronic image that represents and is manipulated by a computer user (as in a computer game)

Czyli taka jakby komputerowa fotka, a przeciez nie powiemy " this is a photo, who...".

A przechodzac lagodnie od ekonomii do semantyki.
Skoro avatar to osoba ( bo opisujemy go przez who) - to kim on jest? Jesli slowo avatar odnosi sie do osoby siedzacej przed kompem to moj avatar jest mna, czyli ja i Jacek Shuftan to ta sama osoba, czyli calkowita immersja.
Jesli nie, tzn avatar nie jest mna to znaczy, ze jest kims innym, osobna osoba, ze swoim zyciem.
Obydwa przypadki sa rownie przerazajace:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Paź 2010, 17:42 
Dołączenie:
Sierpień 2007
wg mnie avatar to postac w ktora sie wcielasz na potrzeby bycia inworld :)
tak samo jak aktor wciela sie w postac zalozmy wampira na scenie teatru.
uzywamy co do niego who, mimo ze wampir nie jest z aktorem scisle powiazany, ani tez wampir sceniczny nie zyje wlasnym zyciem kiedy aktor konczy prace

tylko w teatrze dziala sie wg scenariusza a w sl sami piszemy sobie scenariusz

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso