Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 11 Paź 2010, 09:02 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
nick w SL: Adamus Inglewood
Oświadczenie Rady Miasta Bigos:

Cytuj:
Z przykrością informujemy, ze 12.10 tj. we wtorek Bigos Polski zamyka swoje podwoje. Bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy u nas bywali, bawili się z nami, jak również i tym, którzy wspierali nasze działania w najrożniejszy sposób, pracując w klubach, wynajmując sklepy i mieszkania, ożywiając rynek.

Mamy nadzieje, że spędzone u nas chwile będziecie wspominać miło. Życzymy powodzenia i wszystkiego dobrego w obu rzeczywistościach!

Rada Miasta Bigos

Ze swojej strony dodam jeszcze ponieważ pojawiają się już plotki, domysły i spekulacje, że pogłoski o naszej śmierci są stanowczo przesadzone. Nikt nie umarł, nie odszedł nawet. Po prostu czas projektu o nazwie Bigos dobiegł końca i jego zamknięcie nie jest żadną tragedią. Fakt, że Bigos zamyka się oznacza również, że na tym simie nie będzie już klubów, które znaliście - Deus Ex Machina, Smelly Cat, Cytrynowa Kraina. SL nie lubi jednak próżni, więc zapewne niebawem nasze pikselowe drogi ponownie się skrzyżują. A tymczasem należy porobić sobie pamiątkowe fotki na rynku w Bigosie, zebrać swoje rzeczy jeśli takowe zostały i pomyśleć co dalej :)

Do zobaczenia wkrótce.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Paź 2010, 12:21 
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Pavlo Boucher
Cóż... Pozostaje zrozumieć i serdecznie podziękować! :)
Dzięki Bigosowi, Smelly i Waszej ekipie można było powiedzieć, że w polskim SL się "coś więcej" dzieje.

Mam tylko jeszcze pytanie: Czy Smelly Cat i Cytrynowa Kraina będą nadal na parcelach ?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Paź 2010, 12:26 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
To nie jest trudna zagadka 8)

Adamus Inglewood napisał(a):
Fakt, że Bigos zamyka się oznacza również, że na tym simie nie będzie już klubów, które znaliście - Deus Ex Machina, Smelly Cat, Cytrynowa Kraina.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Paź 2010, 12:46 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
Pav napisał(a):
Mam tylko jeszcze pytanie: Czy Smelly Cat i Cytrynowa Kraina będą nadal na parcelach ?

Oczywiście że będą na parcelach. :D Inaczej sobie ich nie wyobrażam :)

Co więcej Deus też będzie na parceli :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Paź 2010, 12:48 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Czerwiec 2010
nick w SL: Eliza Genna
I tak Giną polskie cywilizacje :D Kluby też wieczne nie będą

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Paź 2010, 14:50 
Dołączenie:
Marzec 2010
Smelly Cat, jest wieczny Eliza :P I chyba póki duch Blues'owy żyw, to i Wonny Kot żyw ;)

Madelaine napisał(a):
To nie jest trudna zagadka 8)

Stara dobra Mad, nigdy się nie powstrzyma od złośliwości :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Paź 2010, 21:41 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: Druidamus Rau
ja słyszałem, że sanepid maczał w tym palce...
mmmm Cytrynowa kraina na simie? to nie te czasy kiedy byli sponsorzy na SL teraz to sami konsumenci :]
ach fajnie by było znów pobawić się w boga i podtapiać sim ^^

wielka szkoda, że kolejny fajny projekt zniknie w bycie a stanie się tylko pamięcią ludzi,

znów fatum na polskim SL?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Paź 2010, 23:03 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Ankh Boa
W Bigosie byłem może ze 4 razy, ale żałuję, że znika kolejne ładne miejsce z mapy SL.

Bigosowym twórcom życzę powodzenia i pomysłów na kolejne fajne projekty.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Paź 2010, 00:51 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2010
nick w SL: Julia69 Wonder
:cry: i tylko tyle dodam..

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Paź 2010, 04:12 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Niestety. Tym razem Bigos odchodzi na dobre, a szkoda. No może nie wszystkim żal, co sugeruje nawet tytuł z uśmieszkiem na końcu. Co jest przyczyną odejścia Bigosu? A właściwie co są? Tym razem nie oczy :mrgreen: Lagi, zwykłe lagi w "Kotku śmierdzuszku". Tak, to właśnie Adamus jest tym tajemniczym sponsorem, który uratował Bigos jakiś czas temu, a ponieważ lagi nie dają mu spokoju zaprzestał sponsorowania sima.

W niedzielę spontanicznie powstał Ruch Przeciw Zamykaniu Bigosu w skrócie RPZB, z tablicami wykazującymi mniejsze lub większe poczucie humoru autora hasła - udaliśmy się do Cytrynowej krainy, gdzie Cytrynka prowadziła swoją audycję. W zasadzie to chyba tylko ja byłam świadoma, że wbrew temu co mówiła Cytrynka, osoby odpowiadające za obecny stan rzeczy siedziały w zasięgu napisów z tablic typu "Precz z imperialistycznym kapitalizmem", "Precz z grochówką", "Bez bigosu zginiemy z głodu" oraz odrobinę prowokacyjne "Gdzie jest Kszysz" czy też "Precz z preczem".
I chciałabym, żebyście sobie w pełni uzmysłowili, na jakie poświęcenie musiałam się zdobyć, żeby przez pół godziny stać tam z tablicą w ręce, bez paznokci i o zgrozo z wyłączonym AO (by tablica była nieruchomo) Rozumiecie, JA bez AO !!!

Jedną z ofiar walki z lagami był misiek w klubie obok. Ale to nie on był winny. Dlaczego są tam lagi? Wyjaśnienie jest banalne - zbyt dużo obiektów i tekstur z powodu sklepów blisko centrum rynku gdzie "Kotek śmierdziuszek" ma swoją siedzibę. O dziwo, nie ma takich lagów w Reggeneracji czy też Cytrynowej krainie, które są na uboczu.

Szkoda, że przez tak w sumie łatwą to rozwiązania sprawę ginie cały Bigos :/ Pokój jego garnkowi...

Zuo napisał(a):
Zatruje przecież ;)
Święte słowa ;)
Tak to jest jak się do literówek dopisuje dodatkowe znaczenie ;-)

Szkoda, że Bigos jako kolejny polski sim znika z map SL. Dzieło, dodajmy bardzo udane dzieło Roxany wybijało się z pośród innych tego typu simów nie tylko oryginalną architekturą, ale także niekonwencjonalnym podejściem do gości. Otóż po raz pierwszy nie można było uświadczyć choćby cienia Swatu czy innej ochrony a przepisy odnośnie korzystania z simu przez innych praktycznie nie istniały. Mimo to, współżycie awatarów na simie przebiegało w miarę poprawnie. Oczywiście od czasu do czasu zdarzały się jakieś problemy, ale zobaczcie sami - udało się!

Chciałam pogratulować Roxanie nie tylko pomysłu ale także wykonania i prowadzenia tego miejsca. Było wyjątkowe. Roxana tak do końca nie była przygotowana na prowadzenie go, nie wiem czy zdawała sobie sprawę z tego jak należy traktować osoby wynajmujące parcele czy sklepy. Ale myślę, że z czasem opanowała tą trudną sztukę. Niestety kapitalizm rządzący naszym światem zabija takie pomysły. Szkoda. I szkoda, że to nie ona ogłosiła koniec projektu. Bo Bigos to przecież jej dzieło.

Aha i ci... no... proletariusze łączcie się! Bój to jest nasz ostatni!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Paź 2010, 09:51 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Zuo napisał(a):
to właśnie Adamus jest tym tajemniczym sponsorem, który uratował Bigos jakiś czas temu, a ponieważ lagi nie dają mu spokoju zaprzestał sponsorowania sima.

No cóż, już w podstawówce uczyli mnie, że to, co zapisano w kronikach to tylko wariacje na temat, a nie rzetelne informacje.
Ale niechaj tak pozostanie 8)

Zuo napisał(a):
Chciałam pogratulować Roxanie nie tylko pomysłu ale także wykonania i prowadzenia tego miejsca.

Amen.

Simy znikają, ludzie zostają. Warto o tym pamiętać :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Paź 2010, 11:00 
Dołączenie:
Lipiec 2009
nick w SL: Roxana Paulino
No coz, w tym momencie wypada juz chyba zabrac glos.
Przyznaje uczciwie, ze ciezko mi bylo zabrac sie do sklecenia kilku slow.
I dziekuje Adamusowi, ze zrobil to za mnie - wyszlo na to, ze to on zamyka Bigos. Dzieki Adam , chyba przez przypadek wziales na siebie znaczna czesc odpowiedzialnosci.

Chcialabym rozwiac wszelkie podejrzenia i wyjasnic Wam dlaczego Bigos zostaje zamkniety.
To nie sprawa wujka, a wlasciwie cioci Carlos ( Carlos byl plci zenskiej ;) ) , ktory wycofal sie z pomocy nam juz kilka miesiecy temu. To nie kwestie finansowe, choc teraz pewnie bede mogla kupic sobie nowe majty i jakas odjechana kurtke na zime :P
To nie wina lagow - wtedy nie byloby nic prostszego jak przeniesienie Bigosu na lepszy serwer, a budowanie go od zera pozwoliloby wprowadzic udoskonalenia i byloby dla mnie nieziemska frajda. Jak moze niektorzy wiedza, mam bzika na punkcie budowania.
To nie wina Adamusa - paradoksalnie to on i jego ekipa ze Smelly byla powodem, dla ktorego zamkniecie Bigosu opoznilo sie o dobre dwa miesiace. Przyznacie, ze to troche glupio, zaprosic kogos do wspolpracy, a po miesiacu, powiedziec mu, ze ma spadac?

Jedynym i prawdziwym powodem tej decyzji jest nic wiecej jak wewnetrzne wypalenie sie, czego z kolei dowodzi czestotliwosc mojej bytnosci w Second Life. Stokrotka zreszta, jak sadze, moglaby sie podpisac pod tymi slowami.

Nie ma zadnego ukrytego kontekstu, ani drugiego dna.

Zawsze zalezalo mi na tym , aby SL bylo dla mnie zabawa. W momencie, kiedy tej zabawy jest coraz mniej, a robi sie coraz wiecej czystej pracy, projekt przestaje cieszyc. Musicie wybaczyc, jestem tylko czlowiekiem, a SL jest TYLKo wirtualnym swiatem.
Chcialabym miec wiecej czasu na moje poprzednie, wciaz duzo jednak blizsze projekty, ktore zostaly zepchniete na drugi plan, przez "ogarnianie" Bigosu wlasnie. Teraz na tych projektach mam zamiar poprzestac liczac na to, ze SL znow stanie sie przyjemne.

Dziekuje Wam wszystkim za mile slowa i dziekuje rowniez za zabawne spekulacje na miare dziennikarzy Faktu. Juz sam fakt, ze o tym piszecie i dyskutujecie dowodzi, ze bylo warto i ze lubiliscie to miejsce. Jest mi bardzo milo czytajac takie slowa, choc moze bardziej zaluje, ze nie mam juz sil. Dziekuje wszystkim bywalcom Bigosu bardzo serdecznie !

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Paź 2010, 11:06 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
Zuo napisał(a):
Tak, to właśnie Adamus jest tym tajemniczym sponsorem, który uratował Bigos jakiś czas temu, a ponieważ lagi nie dają mu spokoju zaprzestał sponsorowania sima.

Obśmiałem się jak norka :)
Dziękuję Nemesis. Tego mi było trzeba. :) Przeceniasz mnie nieco. Ale dzięki :)

A że nie płaczę po Bigosie... No cóż. Mam wrażenie, że nikt z osób naprawdę zaangażowanych w pracę w Bigosie ani nie płacze, ani nie marudzi, czy broń Boże nie wymyśla chorych teorii spiskowych. Nie mamy na to czasu :) Formuła Bigosu wyczerpała się i nas przy okazji, a jeśli coś nie daje już takiej satysfakcji jak na początku, to nie ma sensu się tego trzymać na siłę. Czas na nowe wyzwania, które spróbujemy podjąć razem, co bardzo nas już dziś cieszy :). Ludzie pozostają. Nikt nie umarł. Dlaczego mamy płakać nad pikselkowymi domkami, skoro można zbudować nowe? Bigos był pięknym i dobrym miejscem i kawałkiem historii polskiego SLa. I niech tak pozostanie. Bez chorych teorii malkontentów.

Roxana Paulino napisał(a):
Dzieki Adam , chyba przez przypadek wziales na siebie znaczna czesc odpowiedzialnosci.

Nie ma sprawy. Praca i zabawa z Tobą to bardzo miła odpowiedzialność :) Dalej będzie już tylko lepiej.

P.S.: Własnie zajrzalem do tego wątku raz jeszcze i parsknąłem śmiechem - Google jest genialne - reklamy Adsense u góry strony brzmiały następująco:

Cytuj:
Zamów nekrolog w Gazecie Wyborczej
Zapal znicz pamięci
Jakie IQ ma Doda?

:D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Paź 2010, 16:17 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
To właśnie na celu mają spekulacje publiczne, aby dotrzeć do wiadomości, których nie udzielają nam osoby zainteresowane :mrgreen:
Obśmiałem się jak norka
Norki się obśmiewają, kto by się spodziewał :mrgreen:
Nie ma zadnego ukrytego kontekstu, ani drugiego dna.
Kurde, wersja spekulacyjna brzmiała lepiej.
P.S.: Własnie zajrzalem do tego wątku raz jeszcze i parsknąłem śmiechem - Google jest genialne
W dzisiejszych czasach bez dodatków blokujących reklamy nie da się korzystać z internetu nie tracąc nerwów.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Paź 2010, 20:56 
Dołączenie:
Sierpień 2007
wpadlem dzis do bigosu i nakrecilem filmik dla potomnosci

LINK

mozna wlaczyć jakość HD

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Paź 2010, 23:22 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2010
nick w SL: Nikola Genira
Bardzo fajny filmik, nie wiem dlaczego kojarzy się z Titanic'em :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Paź 2010, 23:31 
Dołączenie:
Lipiec 2009
nick w SL: Roxana Paulino
Takich filmow sie nie robi :(

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Paź 2010, 08:50 
Dołączenie:
Marzec 2010
Szkoda, że ująłeś to tak smutno. Ja jednak weselej zapamiętałem Bigos ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Paź 2010, 09:39 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
Ja również zapamiętam Bigos jako bardzo szczęśliwe miejsce :) Wszak to na tym simie odbywały się cudne imprezy - Noc Kupały, Dożynki, finał akcji pomocy Powodzianom i masa innych rzeczy. Tu biegaliśmy do szaletu miejskiego po bigosie ;), a w ratuszu dla chętnych zawsze był dostępny węgiel leczniczy. Kluby, ludzie, muzyka... Dziesiątki godzin przegadanych przy fontannie i znajomości ważnych i mniej istotnych.

Ale naprawdę odejście Bigosu to tylko koniec pewnego etapu w życiu SLa. Życie nie znosi próżni i już za jakiś czas zgromadzi ludzi w nowych projektach. Szkoda, że nie pomyśleliśmy o radosnym filmiku z życia Bigosowa, ale zostały fotki, wspomnienia, plakaty. :) Nosy do góry, coś czuję, że przed nami fajna przyszłość jeszcze :)

P.S.: Dziś jeszcze sim będzie otwarty, ponieważ postanowiliśmy, że dzisiejszy koncert będzie imprezą pożegnalną Bigosu. Radosną imprezą pożegnalną :) Chwilę po nim Bigos zakończy działanie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Paź 2010, 13:16 
Dołączenie:
Marzec 2010
Adamus napisał bardzo istotną rzecz:
Ale naprawdę odejście Bigosu to tylko koniec pewnego etapu w życiu SLa. Życie nie znosi próżni i już za jakiś czas zgromadzi ludzi w nowych projektach.

...tyle, że ja bym dodał, że ten koniec pewnego etapu to początek kolejnego. Dopóki ostatni Polak pozostanie w sl, dopóty coś się dziać będzie ;)
Avatary "starej daty" wiedzą, że to nie pierwszy projekt który opłakujemy, ale nie ma sensu, najważniejsze, żeby wciąż byli Ci sami ludzie którzy bywają w tych pikselowych miejscach, a i atmosfera się utrzyma, nie w Bigosie, to gdzie indziej :) Po za tym chciałbym zauważyć, że Bigos utrzymał się prawie rok (Grudzień 2009), więc to już duży sukces (bynajmniej na miarę polskiego SLa ;)).

Amen.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Paź 2010, 16:48 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2008
nick w SL: Kerstin Ansar
Takich filmow sie nie robi :(

Ano właśnie, nie ma to jak rozkleić się przed monitorem.
Dzięki Codeee. :-)

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso