Odpowiedz
Autor Wiadomość
PostWysłany: 19 Lis 2010, 17:31 
Nie wiem czy talko ja to zauważam, ale świat second life zaczyna się kurczyć..
Coraz mniej ludzi jest online, a i tak wynik online jaki jest wg mojego kolegi powinniśmy podzelic przez 10 z uwagi na wszech obecne boty..
UziBoa swego czasu przedstawiała na swoim blogu finansowa (czyt. zainteresowanie rynkiem) koniugacje.. ale i to jakiś rok temu się skończyło..
Napływ nowych awatarów do ich odchodzenia jest ujemny..

Co sądzicie o tym?

Nie podano
PostWysłany: 19 Lis 2010, 18:35 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Ja uważam, że dzięki temu będzie więcej miejsca dla nas. Ale zapewne na cenę ziemi to nie wpłynie, bądź też wpłynie dla nas niekorzystnie. Ewentualnie Microsoft coś zmieni, jak wykupią Linden Lab, o czym gdzieś była mowa, ale nie pamiętam źródła.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lis 2010, 00:46 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Ankh Boa
Lag lagiem pogania, więc jak tu się bawić? Znikają ludzie z SL i miejsca, przemijają mody, tylko jakoś tego lagu wciąż więcej i więcej.
Na początku mojej przygody z SL miałem taki sobie komputer i wszystko śmigało jak trzeba, potem się popsuło i nawet dość znaczne uzdatnienia na niewiele się zdały, bo znów się ciężko ruszyć. A do tego SL traci, czy nawet już straciło, swoją niezwykłość, swój klimat, swój lekki mroczek... Pewnie już się opatrzyło :(

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lis 2010, 11:06 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: Druidamus Rau
Juz w nie jednym temacie pisałem wynikiem czego jest spustoszenie SL-a i jego pod-umieranie. A zaczęło się to w momencie, kiedy nie znający sprawy zaczęli opisywać SL jako grę dla dzieci, w której można zarabiać kasę. Starzy wyjadacze pewnie pamiętają jak kiedyś na rynku SL było wielu inwestorów i zewnętrznych firm, a programy, reportaże w TV i gazetach były opisywane przez osoby, które nie miały zielonego i nie maja do tej pory zielonego pojęcia, czym tak naprawdę jest Second Life. "Gra dla dzieci z możliwością zarobienia kasy" - tylko tak potrafili to opisać, co zamiast przyciągnąć więcej inwestorów, przyciągnęło więcej dzieci, neo-dzieci, dziec-uwagi. Środowisko podupadło, zaczęły powstawiać w większości tylko kluby. Istniejące już miejsca zaczęły przymierać. Coraz więcej nowych miejsc, skłoniło rozdzielanie tych, którzy ze sobą przebywali. Przestały powstawać interesujące miejsca, które by przyciągały, nie klubowa muzyką, a czarem, magią, potrzebą przeżywania czegoś więcej niż frajdy tańczenia na kulkach. Na szczęście są jeszcze ludzie, którzy starają się odbiec od małoletniej rozrywki, a pokazać kulturę, sztukę i nie tylko. Zna ktoś mlodoletniego, który by coś więcej zrobił niżeli marzył o własnej ziemi, a na nim własnym klubie? Zbliża się WOSP zobaczymy, ile klubów przyłączy się do organizacji ciekawych imprez na ten cel. Imprez nie związanych z klubem i sama imprezą. Nie mam nic do młodych, mam tylko do tego, że w SL brakuje mi tej "magii" i rozwoju. Jestem przygodożercą i uwielbiam wędrować po ciekawych miejscach Sl, nie klubach, ale magicznych parkach, ziemiach gdzie rozgrywane są RP (bo najczęściej one są magicznie wykreowane). Niesamowite labirynty z przygodą (Quest), ogólnie Questy (szkoda, że nie ma polskich questów, a sam nie potrafię w pełni takiego stworzyć). Wg mnie to magia i to, że coś ciekawego się dzieje przyciąga ludzi i ich zatrzymuje. A to, że ktoś powie, że to gra to przyciągnie tych, którzy chcą grać.

Ps. mimo tego, co wyżej napisałem spotkałem kilku młodych, dzieci-uwagi, którzy mogliby czegoś więcej dokonać i juz dawno dokonują. Coś robią nie tylko dla siebie ale i dla innych, a nie tylko czekają aż ktoś coś zrobi. Oby tylko im zapału nie zabrakło i ta energia, która ich napędza, napędzała do końca. I może wtedy i mi się to udzieli :). bo powoli i ja się rozładowuje :(

Niech magia będzie z Wami !

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lis 2010, 16:23 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Blanca Carter
Cos w tym jest.Ja tez mam wrazenie,ze SL sie wyludnia.
Mozliwe ,ze "SL na przegladarke" zmieni nieco ta tendencje spadkowa.Mysle,ze im nas wiecej-tym lepiej.Wiecej pomyslow,motywacji,checi i srodkow do dzialania,wieksza roznorodnosc.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lis 2010, 17:45 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Ciezko to okreslic, bo opieramy sie na osobistych doswiadczeniach. Zniknie pare bliskich nam osob i wydaje sie, ze SL jest puste.
Statystyki wygladaja nastepujaco:
W porownianiu z zeszlym kwartalem jest spadek ilosci logowan, ale niezbyt znaczacy - 2.1 % ( chociaz i tak przyrost w odniesieniu do nalogicznego kwartalu roku ubieglego)
http://blogs.secondlife.com/community/f ... L+POSTS%29
Statystyki Podexa pokrywaja sie z grubsza z Lindenowskimi. Jedno co interesujace to staly spadek ilosci wysylanych SMSow. Stawiam wiec na odchodzaca z SL mlodziez.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lis 2010, 18:05 
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Pavlo Boucher
Dru, masz rację, stare czasy odeszły ale nie byłoby źle gdyby znów się coś działo.
Ludzi kreatywnych nie jest mniej, tyle, że brakuje im miejsc do działania. Kiedyś było Centrum Polska, miasta Second Poland, Polska Republika, miejsca w których można było działać, nie pamiętam, żeby nieistniejące już CP stało w miejscu i miało stały wygląd. Zmieniało się jak w kalejdoskopie i to było wspaniałe. Tego brakuje nie tylko mi, ale także moim przyjaciołom i na pewno wielu innym "starym wyjadaczom".
Teraz nie ma tych miejsc, działają ci kreatywni którzy są już długo i prowadzą to bo mają z tego frajdę i chwała im za to bo inaczej byłaby pustynia.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso