Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 23 Mar 2011, 22:17 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
nick w SL: Artemida Charisma
Dyskusja rozwinęła się pod TYM wątkiem. Madelaine
---------------------------------------

ZWM Mariusz napisał(a):
Witam
Zapraszam do nas na miłe spędzenie czasu w SL wszystko za 0 L$

- organizujemy imprezy okolicznościowe ( imieniny, chrzciny komunie rocznice :-P )"usługa płatna ze względu na zamknięcie lokalu dla innych cena do uzgodnienia "

Zapraszam Imprezy Siłownia Basen wstęp wolny 1 piętro

Może jestem staroświecka, ale urządzanie komunii czy chrzcin w internecie (w SL) to już chyba gruba przesada....

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Mar 2011, 22:20 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2010
nick w SL: Julia69 Wonder
wiele takich imprez poza polskim sl ma miejsce. Od wielu lat.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Mar 2011, 22:23 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Ankh Boa
A niby czemu przesada? Skoro są śluby zawierane w pikselowych kościołach, wirtualne ciąże i oskryptowane dzieci, to i chrzciny nie powinny dziwić.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Mar 2011, 22:46 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Artemida.Charisma napisał(a):
urządzanie komunii czy chrzcin w internecie (w SL) to już chyba gruba przesada....

Rozmach, z jakim są obydwie te imprezy urządzane w rl - to dopiero przesada 8)

Pomysł absurdalny, ale ładny.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Mar 2011, 23:09 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
Akurat śluby w SL z wirtualnym księdzem też mi się nie podobają.
Religia i wiara nie powinna być sprowadzana do zabawy w wirtualnym życiu.
Gwoli wyjaśnienia (bo sie pewnie zaraz krzyk podniesie) - nie jestem dewotką, moherowym beretem, nie słucham radia Maryja i nie oglądam TV Trwam.
Nie latam nawet co niedziela (ani co dwie) do kościoła, ale uważam że sakramenty święte (jak sama nazwa wskazuje sa "święte") jakimi są chrzest czy komunia a nawet ślub ("kościelny" z wirtualnym "księdzem") nie powinny mieć miejsca w Second Life - taka jest moja opinia.
Nie musicie się z nią zgadzać...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Mar 2011, 00:52 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Podobno ostatnia wola osoby zmarłej też jest święta... kościół jednak woli po swojemu ją wypełnić (nie spalono notatek Jana Pawła II, ksiądz Twardowski nie leży na Powązkach). Zatem o jakiej świętości tutaj mowa?

A co szkodzi wirtualna wersja tego typu uroczystości, jeżeli w realu też się ona odbywa (np. ślub, bo to łatwiej wytłumaczyć).

W ogle jestem zaskoczony nowym użytkownikiem i czekam z niecierpliwością na jakieś sprawozdanie, czy jego ambitny plan działa, bo mnie się on podoba.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Mar 2011, 01:47 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Nie przesadzajmy. Ceremonie w SL przypominają bardziej śluby cywilne. Nie ma religijnych emblematów ani standardowych kościelnych formułek sakramentu.

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 24 Mar 2011, 11:19 
...

Ostatnio edytowany przez Sue Ireto, 29 Mar 2012, 13:45, edytowano w sumie 1 raz

Nie podano
PostWysłany: 24 Mar 2011, 11:47 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
Morrigan napisał(a):
Nie przesadzajmy. Ceremonie w SL przypominają bardziej śluby cywilne. Nie ma religijnych emblematów ani standardowych kościelnych formułek sakramentu.

Zgoda, ale chrzest i komunia to zdecydowanie coś innego.
Chrzest polega na polaniu dziecka wodą święconą przez co zmywa się (podobno) grzech pierworodny, a komunia polega na przyjęciu ciała Jezusa pod postacią hostii - więc jakoś nie widzę sensu urządzania tego typu uroczystości w SL, gdzie nie ma mowy o tego typu obrządkach.
Sue Ireto napisał(a):
natomiast widzialam wirtualne koscioly i raz rozmawialam z ksiedzem(w RL), ktory w SL prowadzil wirtualna katedre i rozmawial z ludzmi(nawracal ich? doradzal?- nie wiem)... dziwne to bylo jak dla mnie, ale skoro ich to kreci i widza w tym jakis cel to czemu nie...

Tak, tylko skąd pewność że osoba która podaje się za księdza rzeczywiście księdzem jest... Widzę tutaj spore pole do nadużyć. Rozmowa z Bogiem (czy jego przedstawicielem) przez internet??? Czy ktoś z was wyspowiadałby się przez internet???

Owszem, mój świat i moja wyobraźnia. Tyle tylko że niektórym wyobraźnia zawęża się do powielania realnego świata - dom, rodzina, ślub (i rozwód), dzieci, sakramenty religijne. Może jeszcze pogrzeb i stypa?
Nie, nie marudzę, poprostu jestem lekko zniesmaczona.
Widać jestem inna....

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Mar 2011, 12:41 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Jeżeli w RL ktoś jest księdzem, to w SL może nim nie być?

Ale nie o tym. Chciałem się do chrzcin doczepić, a dokładnie tych w polskich realiach, kiedy to poprzez chrzest młoda, nieświadoma istota zaczyna należeć do Kościoła, co jest jawnym łamaniem Polskiej Konstytucji, więc o czym tutaj rozmowa.

Czy do zaślubin dwójki awatarów różnych wyznań potrzeba realnych kapłanów? Od kiedy cyfrowa postać ma realnego Boga/Bogów?

A co do spowiedzi przez internet, czy SMSa, to w wielu krajach już to od paru lat funkcjonuje.

Kto oglądał U Pana Boga za piecem?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Mar 2011, 12:45 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
Artemida.Charisma napisał(a):
Zgoda, ale chrzest i komunia to zdecydowanie coś innego.
Chrzest polega na polaniu dziecka wodą święconą przez co zmywa się (podobno) grzech pierworodny, a komunia polega na przyjęciu ciała Jezusa pod postacią hostii - więc jakoś nie widzę sensu urządzania tego typu uroczystości w SL, gdzie nie ma mowy o tego typu obrządkach.

Przecież nikt nie powiedział, że o takie uroczystości chodzi. Chodzi z pewnością bardziej o tzw bibkę po. (A nawet jeśli nie, to co z tego?)
Poza tym, przypomnij sobie, Artemido, na czym polega taniec w dyskotece, seks z drugim człowiekiem, zakupy w sklepie, czy wydawanie gazety. Czy jest zatem sens robienia tego wszystkiego w SL?
Twoje argumenty to jak gonitwa za własnym ogonem, lub zwyczajne "nie, bo nie". Upierasz się przy czymś, co nie zostało dokładnie sprecyzowane.

Jeśli chodzi o spowiedź przez internet, to http://www.ojciec-dyrektor.de/grzechy0.htm :D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Mar 2011, 14:54 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
Ankh napisał(a):
Poza tym, przypomnij sobie, Artemido, na czym polega taniec w dyskotece, seks z drugim człowiekiem, zakupy w sklepie, czy wydawanie gazety. Czy jest zatem sens robienia tego wszystkiego w SL?
Twoje argumenty to jak gonitwa za własnym ogonem, lub zwyczajne "nie, bo nie". Upierasz się przy czymś, co nie zostało dokładnie sprecyzowane.
Jeśli chodzi o spowiedź przez internet, to http://www.ojciec-dyrektor.de/grzechy0.htm :D

Taniec w dyskotece to zabawa, seks na kulkach z drugim awatarem (AWATAREM - nie z człowiekiem) to zabawa, zakupy i w ogóle całe Second Life to ZABAWA (nawet jeśli ktoś poprzez tę zabawę zarabia całkiem realne pieniądze).
Dlaczego elementy wiary zostają sprowadzone do poziomu zabawy, taniej rozrywki (Mad, tobie tez przyznaję rację że chrzty i komunie w RL są zbytnio wystawne i robi się z tego jak najbardziej cyrk, ale mimo wszystko jest spotkanie z Bogiem obecnym w eucharystii).
Co do spowiedzi przez internet wymyślonej przez Rydzyka to pozostawię to bez komentarza. Albo nie, skomentuję to - Rydzyk zrobił z wiary (w ogóle, nie tylko katolickiej) jedną wielką farsę.
Oczywiście pomijam tu cały kler itp, bo są sprawy kościelne z którymi też mogłabym polemizować (np oplata za ślub czy dawanie księdzu pieniędzy "po kolędzie" albo ciągłe dyspensy od postów dawane kiedy klerowi jest wygodnie), ale nie o tym tu mowa.
projekt napisał(a):
Jeżeli w RL ktoś jest księdzem, to w SL może nim nie być?

Oczywiście że może, ale jaka ty masz gwarancję że za awatarem "siedzi" realny ksiądz?
projekt napisał(a):
Chciałem się do chrzcin doczepić, a dokładnie tych w polskich realiach, kiedy to poprzez chrzest młoda, nieświadoma istota zaczyna należeć do Kościoła, co jest jawnym łamaniem Polskiej Konstytucji, więc o czym tutaj rozmowa.

Akurat wiara ma tyle wspólnego z Konstytucją że to Konstytucja danego państwa musi zagwarantować swoim obywatelom wolność wyznania a nie wiara ma gwarantować przyjęcie konstytucji. Skoro ci nie pasuje że rodzice cie ochrzcili zawsze możesz dokonać aktu apostazji.
projekt napisał(a):
Czy do zaślubin dwójki awatarów różnych wyznań potrzeba realnych kapłanów? Od kiedy cyfrowa postać ma realnego Boga/Bogów?

O ile ślub dwójki awatarów jest dla mnie do przyjęcia pod pewnymi warunkami o tyle chrzciny wirtualnych dzieci i ich komunia już nie - wybacz.
Co do wspomnianych warunków ślubu dwójki awatarów - już kiedyś pisałam że dla mnie osobiście to taka wirtualna bigamia. Szczególnie gdy awatary te mają swoje realne związki zawarte czy w kościele czy w urzędzie (bez znaczenia).
Chodzi mi o to że zatracamy się w wirtualnej zabawie sprowadzając nawet wiarę (mszę, spowiedź, sakramenty) do internetu. Wiara staje się instrumentalna.
Nie jestem przesadnie religijna, ale jest to dla mnie nie do przyjęcia. Tak zostałam wychowana i żaden Rydzyk ze swoja internetową spowiedzią nie jest dla mnie autorytetem.
projekt napisał(a):
A co do spowiedzi przez internet, czy SMSa, to w wielu krajach już to od paru lat funkcjonuje.

Kto oglądał U Pana Boga za piecem?

O tym pisałam powyżej. Film oglądałam i owszem podobało mi się spojrzenie na aspekty wiary z przymrożeniem oka. Jednak metody księdza tylko śmieszą, a ludzie i tak pokazują dwa oblicza - jedno przed Bogiem a drugie przed ludźmi.

Wybaczcie ten wykład. Po prostu pewne rzeczy inaczej odbieram niż większość, stąd polemika

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Mar 2011, 15:08 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
Każdy "pewne" rzeczy odbiera inaczej, a jakoś nie wszyscy odczuwają potrzebę "świętego" oburzania się na te "pewne" rzeczy. Sama się nakręciłaś (jak w większości przypadków na tym forum), sama się sprowokowałaś. Pozdrawiam.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Mar 2011, 15:45 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Antek Rizooto
Ja dyskusję bym zaczął od kwestii, kogo mają być te chrzty/komunie, bo jak wiadomo, śluby w SL zawierają osoby dorosłe(jak i w RL), a chrzest lub komunia miałaby być dla oskryptowanego niemowlaczka, bądź 9-latka? :roll:

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 24 Mar 2011, 15:51 
...

Ostatnio edytowany przez Sue Ireto, 29 Mar 2012, 13:45, edytowano w sumie 1 raz

Nie podano
PostWysłany: 24 Mar 2011, 16:11 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
A sex z avatarami dzieciecymi akceptujecie?
Bo dlaczego w zasadzie nie? Wasze argumenty mozna rowniez zastosowac do malej pedo orgii/ Your world, your imagination, kazdy moze robic co chce jesli nie krzywidzi innych, co dla jednych chore dla innych dopuszczalne, nie odbierajmy innym prawa do zabawy itd.
Cytuj:
Co do spowiedzi przez internet wymyślonej przez Rydzyka to pozostawię to bez komentarza. Albo nie, skomentuję to - Rydzyk zrobił z wiary (w ogóle, nie tylko katolickiej) jedną wielką farsę.

Nie ma spowiedzi przez internet ani przez telefon, stanowisko KK w tej sprawie jest na razie dosyc jasne. Rydzyk takze tego nie robi - to plotki i fake:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Mar 2011, 16:22 
Dołączenie:
Marzec 2010
Nie widze nic zlego w SLowych chrztach, slubach etc. Przeciez to SL. Drugie zycie. Czy jest to niesmaczne? Widzialem bardziej niesmaczne i perwersyjne cuda w SL :-D .

Jak mam swoj land to moja sprawa co tam bede robil, udzielal slubow w imie rozowego jednorozca, chrzty i inne cudawianki. Ja place za land, moj cyrk mole malpy. Pozatym czy sa w SL jakies swietosci poza wlasnoscia prywatna. /me mysli

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 24 Mar 2011, 17:17 
No tak tyko chrzty komunie i śluby..
Jako prawdziwy polak i katolik pytam się dlaczego nikt nie wymienił tej pogańskiej nazwy Bar micwa..
Wszak LL w stanach rezyduje a resztę już sami wiecie... wszechpotężny związek międzynarodowy... etc. etc..

A tak poważnie to widać, że polski sl jak ta cała Polska, niby tak przemycane w wypowiedziach, mimochodem.. agnostycy i wolnomyśliciele ale tak naprawdę to 99% HARD KATOLO :mrgreen:

PostWysłany: 24 Mar 2011, 17:37 
...

Ostatnio edytowany przez Sue Ireto, 29 Mar 2012, 13:46, edytowano w sumie 1 raz

PostPost został usunięty przez Madelaine 25 Mar 2011, 11:21.
Nie podano
PostWysłany: 24 Mar 2011, 17:57 
Dołączenie:
Marzec 2010
Raczej ta mentalnosc teraz wynika z wyprania mozgu przez media na temat epickosci JP2 :roll: tylko gdy pytam sie co zrobil takiego cacy to jakos katolicy maja problem z wymienieniem mi jego zaslug dla swiata i ogolnej swietosci. To takie poprostu brzemie, pietno wyryte w glowach narodu. Bo papierz jest z PL... szkoda tylko ze niewiedza czemu jego wybrano ale to juz innnaaaaa bajka.

A wracajac do tematu. Co jest swiete w SL? Dla mnie tylko wlasnosc prywatna i prawa autorskie. A reszta to twoj cyrk, twoje malpy, twoje SL. Jakos nawet mnei nie raza cudawianki w profilach ludzi typu cytaty anty religijne etc. Tak dlugo jak nikt nie staje na mnie i moje SLowe zycie tak dlugo nic nie mam aby ktos sobie kupil sim, postawil tam WTC i codziennie robil zamach na dwie wierze. Jego cyrk

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Mar 2011, 18:00 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Sue - twoje myslenie jest spojne, wiec nie moge sie do niczego przyczepic.
Nie wiem jednak czy inni podzielaja twoje zdanie - tzn "jesli nikomu bezposrednio nie szkodzimy to mozna wszystko".
Czy mozna np zrobic w SL oboz koncentracyjny, gdzie bedziemy sie bawic w palenie Zydow? A BDSM i gwalty na dzieciecych avatarach, (za ktorymi stoja dorosli)?
Linden Lab ma inne zdanie od Ciebie i tego zabrania, co oczywiscie nie znaczy ze Lindeni maja racje.
Temat jest w istocie ciekawy.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Mar 2011, 18:03 
Dołączenie:
Marzec 2010
No jasne ze powinna dac sie zbudowac oboz zaglady, RP sim i tyle. Jak sa RP simy gdzie bazuje sie na rasizmie przeciwko bialym, tak tak jest taki RP sim to czemu nie zrobic Missisipie lata 50? Jak sie bawic to sie bawic na ostro :lol: :mrgreen:

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 24 Mar 2011, 18:34 
Czyli Jacku..
zgodnie z hasłem reklamowym LL "W SL możesz robić co chcesz, Twój umysł, Twoja fantazja"
i tu następuje zwyczajowa gwiazdka w umowie *

*) poza tymi projektami które się LL nie spodobają

Nie podano
PostWysłany: 24 Mar 2011, 19:58 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Darnok Quar
Sue Ireto napisał(a):
mi wiele razy znajomi wypominali ze mam taki "olaczkowy, katolicki umysl", choc nie wierze w boga i wydaje mi sie ze jestem dosc otwarta osoba... to siedzi w naszej podswiadomosci, ciezko sie z tego wyzwolic mieszkajac, badz wychowujac sie w takim srodowisku...

ojej
/me jest przerażony naszymi niezawinionymi (uwarunkowanymi przez miejsce urodzenia i wychowanie) niedoskonałościami

można się jakoś z tego wyzwolić?
kota jakiegoś do krzyża przybić czy coś?
pod stół schować?
fioletowy beret założyć?

warto próbować, w końcu z umysłem nie przelewki i warto jakoś go rozwijać
:mrgreen:

nie pozwólcie się ograniczać!
pokażcie swoją fantazję!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 24 Mar 2011, 23:50 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
No i rozpętałam polowanie na czarownice.
Nie, nie nakręcam się - wyrażam SWOJE ZDANIE. Potrafię głośno i otwarcie powiedzieć co mi się nie podoba. I tyle.
To wy się nakręcacie moimi wypowiedziami i próbujecie mi udowodnić że nie mam racji. Może i nie mam, ale zdania nie zmienię. Nie jestem chorągiewka na wietrze.
Nie podoba mi się fakt zawierania wirtualnych małżeństw przez osoby mające swoich poślubionych partnerów w realnym życiu (zaznaczam - przez osoby mające realnego partnera a biorące wirtualny ślub z innym), nie podoba mi się pomysł urządzania chrzcin i komunii w wirtualnym świecie. Nie podoba mi się "działalność" internetowa księży (lub pseudo księży). Miejsce Boga jest w sercu a księdza w kościele (tym realnym).
To tyle na temat.
A teraz możecie mnie spalić na wirtualnym stosie 8-)

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 25 Mar 2011, 00:15 
/me podpala pierwsza :D ;)

PostWysłany: 25 Mar 2011, 09:56 
...

Ostatnio edytowany przez Sue Ireto, 29 Mar 2012, 13:44, edytowano w sumie 1 raz

Nie podano
PostWysłany: 25 Mar 2011, 10:19 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Sue Ireto napisał(a):
jaka ma byc ta moralnosc/prawo w SL? ja neguje nazizm, rasizm, antysemityzm, ale SL to nie RL... tutaj ludzie robia wiele rzeczy ktorych nie zrobiliby w RL

Człowiek jako drapieżnik stwierdzenie "w SL mogę więcej niż w rl" najczęściej przetłumaczy właśnie tak - tu mogę mordować, znęcać się, eksperymentować z seksem.
Ciekawe, jak niewielu z nas to "więcej" tłumaczy sobie jako niemal nieograniczoną możliwość tworzenia, zdobywanie wiedzy czy po prostu możliwość latania, prawda?

Większość z nas ma jakieś tabu. Dla Artemidy to będą obrządki związane z religią, dla innych coś innego. Wasze pomysły zawarte w tym wątku - usprawiedliwianie seksu z dziecięcym awatarem czy budowanie obozu koncentracyjnego jako placu zabaw RP nieco mną wstrząsnęło. Podniecania się seksem z dzieckiem, nawet pikselowym, zrozumieć nie mam zamiaru. Obóz zagłady jako RP - też nie dla mnie, może dlatego, że poznałam w swoim życiu, realnym, dwie osoby z wytatuowanym na przedramieniu numerem.

Sue Ireto napisał(a):
"blyskotliwej" wypowiedzi Darnoka nawet nie skomentuje...

Cóż, ta wypowiedź była komentarzem, jej komentowanie nie jest potrzebne.
Mnie rozbawiła...

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 25 Mar 2011, 10:44 
...

Ostatnio edytowany przez Sue Ireto, 29 Mar 2012, 13:43, edytowano w sumie 1 raz

Nie podano
PostWysłany: 25 Mar 2011, 11:03 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Chodzilo mi tylko o pokazanie, ze wszyscy mamy jakies tabu, ktorego bronic bedziemy - mimo, ze racjonalnie trudno to uzasadnic.
Logicznie rzecz biorac RP "Oswiecim" nie jest niczym zlym, podobnie jak np zrobienie animacji sikania na czerwono-bialy prim w ksztalcie flagi. Mimo wszystko chyba bym protestowal przeciwko takim dzialaniom, jako naruszajacym moje nieracjonalne tabu.
Dla Artemidy tabu to obrzadki katolickie w SL i ma swiete prawo sprzeciwiac sie temu, bojkotowac, robic demonstracje i lagowac teren, gdzie take czynnosci beda sie odbywaly. (Pytaniem otwartym pozostaje, czy mozna zabraniac takich rzeczy prawnie?)
Nikt, kto ma jakiekolwiek tabu, nie moze wiec Artemidy krytykowac, bo jest taki jak ona.
Prawo do sprzeciwu ma jednak renesaga, ktory mowi uczciwie, ze w SL wolno wszystko.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Mar 2011, 11:25 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Sue Ireto napisał(a):
jak sama napisalas kazdy ma inne tabu i ma do niego prawo- prawda? reszta nie musi sie dostosowywac do naszych zasad

Tak, dokładnie to napisałam.
Nie wiem, po co powtórzyłaś?

Jacek napisał(a):
Nikt, kto ma jakiekolwiek tabu, nie moze wiec Artemidy krytykowac, bo jest taki jak ona.
Prawo do sprzeciwu ma jednak renesaga, ktory mowi uczciwie, ze w SL wolno wszystko.

Prawo do sprzeciwu ma każdy. Pozostaje kwestia, w jaki sposób będzie protestować, ale to już kwestia osobnicza.

Nasza wolność nie jest nieograniczona, warto o tym pamiętać.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Mar 2011, 15:05 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
Madelaine napisał(a):
Wasze pomysły zawarte w tym wątku - usprawiedliwianie seksu z dziecięcym awatarem czy budowanie obozu koncentracyjnego jako placu zabaw RP nieco mną wstrząsnęło. Podniecania się seksem z dzieckiem, nawet pikselowym, zrozumieć nie mam zamiaru. Obóz zagłady jako RP - też nie dla mnie, może dlatego, że poznałam w swoim życiu, realnym, dwie osoby z wytatuowanym na przedramieniu numerem.

Powiem szczerze ten obóz zagłady wstrząsnął i mną.
To nie jest do końca tak że w wirtualnym świecie możesz robić wszystko, co ci się żywnie podoba. Owszem - Twój świat, Twoja wyobraźnia. Wszystko to zabawa. Ale każda zabawa ma swoje granice - dobrego smaku czy obrazy czyichś uczuć moralnych, patriotycznych czy religijnych.
O ile dla kogoś zbudowanie obozu koncentracyjnego i zabawa w palenie Żydów jest zabawne o tyle dla drugiego będzie to nie do przyjęcia z powodu własnie obrazy uczuć moralnych. Wątpię czy ktoś pokusiłby się o postawienie swastyki na swoim landzie. Przypuszczam że natychmiast poleciało by AR do LL a moze nawet zgloszenie tego faktu na policję (tak samo jak kradzieży wirtualnych itemów). Dlaczego? Przecież to tylko zabawa, wirtualna w dodatku. Ano dlatego że dla ogromnej większości swastyka jest symbolem reżimu hitlerowskiego i ludobójstwa.
Sex z dziecięcym awatarem? Powiecie - to przecież tylko zabawa. Jasne, ale czasem "niewinna" zabawa może przerodzić się w coś więcej. Poza tym dla mnie osobiście nawet wirtualny sex z dziecięcym awatarem jest zboczeniem. Podobnie jak sex ze zwierzętami (ktoś tu wspomniał o bestiach)

Dlaczego w takim razie odgrywanie scenek z chrztem pikselowych dzieci lub udzielaniem im komunii jest wg większości z was zabawą? Dla kogoś bardziej religijnego niż ja może to być obrazą uczuć religijnych.
I głównie o to mi chodzi - WSZYSTKO ma swoje granice. Nawet zabawa w wirtualnym świecie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Mar 2011, 17:13 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
Jacek napisał(a):
Logicznie rzecz biorac RP "Oswiecim" nie jest niczym zlym, podobnie jak np zrobienie animacji sikania na czerwono-bialy prim w ksztalcie flagi.

logicznie biorąc to nic nie jest zle a zlo to tylko pojecie operacyjne :D
określające czy coś czemuś służy czy przeszkadza

ale niektóre zabawy wskazują na upośledzenie emocjonalne
albo po prostu niezrozumienie czym rzecz, taka jak obóz koncentracyjny, jest
czy powinno być zakazane, jeśli nikomu nie szkodzi? - niekoniecznie

ale zakaz w tym miejscu raczej służy, moim zdaniem, pokazaniu jakiegoś konsensusu ogółu
ma pewne znaczenie wychowawcze, dla jednostek które z jakiegoś powodu same czegoś 'nie czuja'
może ochroną innych, by się takim czuciem inaczej nie zaraziły
(jednak w pewnym wieku zabawy wpływają na kształtowanie się jednostki)
ale bym nie demonizował, tylko traktował jako objaw, że coś jest nie halo z osobą tak się bawiącą
cała nadzieja właśnie w tym, że jeszcze nie jest za stara i sztywna w nawykach

twierdzenie 'twój umysł, twoja fantazja'
działa w dwie strony, twoja fantazja wskazuje na twój umysł

z zakazami nie trzeba się śpieszyć
często powodują więcej zła niż sam problem który próbują rozwiązać
zwłaszcza jeśli próbuje je się egzekwować
ale potępienie jakiegoś zachowania, to nie jest jego zakazywanie
np nie zakazywał bym pogardliwego wypowiadania się o jakiejś religii czy jej wyznawcach
(ale jestem łaskawy ;-) )
ale uważałbym takie zachowanie za świadectwo bardzo złego wychowania
zwłaszcza jeśli by było w obecności wyznawców

Az wreszcie, ten wątek był kiedyś, o zupełnie czymś innym
założyciel nie sugerował, że marzą mu się chrzty czy komunie w sl
po prostu oferował miejsce do urządzenia zabawy po
więc wykwit dyskusji mógł być dla niego dosyć przykry

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Mar 2011, 17:17 
Dołączenie:
Marzec 2010
Cytuj:
="Jacek"
Dla Artemidy tabu to obrzadki katolickie w SL i ma swiete prawo sprzeciwiac sie temu, bojkotowac, robic demonstracje i lagowac teren, gdzie take czynnosci beda sie odbywaly. (Pytaniem otwartym pozostaje, czy mozna zabraniac takich rzeczy prawnie?)

Moze max byc zniesmaczona. A demonstracje? Gdzie? Na prywatnej ziemi :shock: :shock: :shock:

No passaran!!! Moj land moj cyrk moje malpy. Tak dlugo gdy..... nie okresle mojego landu jako public space. Na moim landzie jest moj dom, jest to miejsce zamkniete dla ludzi, tylko zaproszenie wiec to nei jest przestrzen publiczna. Wiec moge tam czcic szatana, jesc koty, modlic sie do rozowego jednorozca etc. I to wszystko tak dlugo do puki do puty nie wjade z tymi cudami w przestrzen publiczna.

Moja moralnosc jest moja sprawa prywatna, i nie wtykam ludziom moich zasad w usta na sile.

Oboz zaglady nie jest cacy ok. To czemu nikogo nie bulwersuje jawny rasistowski sim Black Panther Nation :roll: czarni w SL maja przyzwolenie na rasizm tak samo jak w RL czy jak :roll: ?

A wracajac do pedofilii,, obozow etc. Mnie tez to nie kreci ani cieszy. Tez niesmaczne ale nie moge nikomu zabronic robic tego na wlasnosci prywatnej i gdy obie strony (straznicy i 'obozowicze') zgadzaja sie na taka zabawe.

Cytuj:
Dlaczego w takim razie odgrywanie scenek z chrztem pikselowych dzieci lub udzielaniem im komunii jest wg większości z was zabawą? Dla kogoś bardziej religijnego niż ja może to być obrazą uczuć religijnych.
I głównie o to mi chodzi - WSZYSTKO ma swoje granice. Nawet zabawa w wirtualnym świecie

A czy bedzie to obraza uczuc religijnych gdy taki obrzadek bedzie dokonany na prywatnej ziemi, za zgoda obu stron? Czy obrazi to kogos gdy zamknie mu sie drzwi do danego landu gdzie to sie odbywa? Jak ja czegos nie lubie nie toleruje to nie ide do landu gdzie to sie dzieje. Nie gadam z ludzmi ktorzy maja poglady ktore mi nie pasuja. Jednym slowem nie pcham rak w ognisko idealow lub czynow ktore moga mnie denerwowac, bolec etc

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Mar 2011, 19:35 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2010
nick w SL: Violina Niki
Uważam że w sl tak jak w życiu , trzeba się kierować umiarem i zdrową wyobraźnią , oczywiście jak wszyscy mam obiekcje , ale nie będę osądzać nie mając czarno na białym , że pomysł jest zły , albo dobry

a może pomysłodawca zapełni lukę ( ) i większość będzie chciała zostać "komunistą"? ;-)
a może nie? tego nie wiem , ale z chęcią poczekam żeby sie dowiedzieć

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Mar 2011, 20:43 
Dołączenie:
Marzec 2010
Violina napisał(a):
a może pomysłodawca zapełni lukę ( ) i większość będzie chciała zostać "komunistą"? ;-)
a może nie? tego nie wiem , ale z chęcią poczekam żeby sie dowiedzieć

Eeee troche nie rozumiem koncowki :-/ . Mozna jakos troche jasniej prosze :-> ?

Profil E-mail Offline
PostPost został usunięty przez Madelaine 25 Mar 2011, 23:48.
Powód: post nie wnoszący niczego do tematu
Nie podano
PostWysłany: 25 Mar 2011, 23:52 
Dołączenie:
Luty 2011
Droga Artemido.

Czytałem twój post który napisałaś jakieś siedem miesięcy temu. I nie zabierałem głosu na ten temat bo stwierdziłem że nie ma sensu, ale widzę że ty nadal to wałkujesz. Napisałaś wtedy że Ślub w SL to zdrada i że ty z mężem realnym jak macie dość i chcecie się odprężyć to idziecie razem na plażę w SL. Wybacz ale to jest chore jak ja mam ochotę się odprężyć i spędzić czas z dziewczyną w RL to nie ciągnę jej na Sl tylko idziemy do kina, na spacer czy na jakieś dobre lody. Więc jak słyszę takie teksty to mi nasuwa się jedno albo jesteś tak brzydka ze mąż nie chce z tobą wychodzić na miasto i spędzacie czas w SL albo masz mega kompleksy na swój temat.
Pozdrawiam :)

Profil E-mail Offline
PostPost został usunięty przez Madelaine 26 Mar 2011, 00:58.
Powód: nabijanie postów
PostPost został usunięty przez Madelaine 26 Mar 2011, 00:59.
Powód: nabijanie postów
Nie podano
PostWysłany: 26 Mar 2011, 00:11 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
Szpieg napisał(a):
Droga Artemido.

Czytałem twój post który napisałaś jakieś siedem miesięcy temu. I nie zabierałem głosu na ten temat bo stwierdziłem że nie ma sensu, ale widzę że ty nadal to wałkujesz. Napisałaś wtedy że Ślub w SL to zdrada i że ty z mężem realnym jak macie dość i chcecie się odprężyć to idziecie razem na plażę w SL. Wybacz ale to jest chore jak ja mam ochotę się odprężyć i spędzić czas z dziewczyną w RL to nie ciągnę jej na Sl tylko idziemy do kina, na spacer czy na jakieś dobre lody. Więc jak słyszę takie teksty to mi nasuwa się jedno albo jesteś tak brzydka ze mąż nie chce z tobą wychodzić na miasto i spędzacie czas w SL albo masz mega kompleksy na swój temat.

Każdy sądzi według siebie. Nie będę się tłumaczyć bo nie muszę. Moja sprawa czy jestem cud pięknością czy szkaradą i tobie nic do tego.
Po drugie - NIE MUSZĘ tłumaczyć się komuś kto na forum ukrywa się pod jakimś pseudonimem. Wstydzisz się podać swój nick w SL? Masz coś do ukrycia? Widocznie tak, bo jak widać nie masz odwagi cywilnej podpisać się.
I to własnie jest dla mnie chore.
Pozdrawiam szpiegu, szpieguj dalej

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Mar 2011, 00:20 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
Wybacz ale to jest chore jak ja mam ochotę się odprężyć i spędzić czas z dziewczyną w RL to nie ciągnę jej na Sl tylko idziemy do kina, na spacer czy na jakieś dobre lody.

Zmuszanie dziewczyny, zeby wpatrywala sie w mrugajace obrazki na ekranie w Twojej obecnosci, wsadzala sobie w usta zamarznieta wode, gdy jestes obok jest ... chore. Fuj!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Mar 2011, 00:29 
Dołączenie:
Luty 2011
Szpiegować będę bo mam taką ochotę. A i tak jesteś starą zakompleksioną osobą która myli SL z RL.
Nawet szkoda mi takich ludzi jak ty nie mają nic do roboty tylko siedzą na dupie i piszą głupoty.
A chore to jest twoje zachowanie inaczej tego nazwać nie mogę. Zachowujesz się jak stara dewotka która siedzi w oknie i o wszystkim i o wszystkich plotkuje. Ale to chyba kwestia kompleksów które masz na swój temat. Jesteś największą plotkarą na Polskim Sl jak nie na całym. Wszystkiego się czepiasz i wszystkich obgadujesz. A jeśli chodzi o moje imię Sl, to jest moja tajemnica poliszynela. :):)

Pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Mar 2011, 00:37 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
Szpieg napisał(a):
Szpiegować będę bo mam taką ochotę. A i tak jesteś starą zakompleksioną osobą która myli SL z RL.
Nawet szkoda mi takich ludzi jak ty nie mają nic do roboty tylko siedzą na dupie i piszą głupoty.
A chore to jest twoje zachowanie inaczej tego nazwać nie mogę. Zachowujesz się jak stara dewotka która siedzi w oknie i o wszystkim i o wszystkich plotkuje. Ale to chyba kwestia kompleksów które masz na swój temat. Jesteś największą plotkarą na Polskim Sl jak nie na całym. Wszystkiego się czepiasz i wszystkich obgadujesz. A jeśli chodzi o moje imię Sl, to jest moja tajemnica poliszynela. :):)

Pozdrawiam

Hahahaha uśmiałam się. Najbardziej z tej plotkary :-D
zakompleksiona plotkara obgadujaca wszystkich. No popatrz czego to można sie dowiedzieć na swoj temat 8-)

Poza tym ty chyba nie do końca wiesz co piszesz.
Wiesz co to jest tajemnica poliszynela? Pewnie nie. To ci wyjaśnię. Tajemnica poliszynela to taka tajemnica, o której wszyscy wiedzą, lecz nikt o niej głośno nie mówi. Ja nie wiem kim jesteś i w zasadzie to mam to wiesz gdzie :roll:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Mar 2011, 00:46 
Dołączenie:
Luty 2011
Też się cieszę że mnie nie znasz, bo od takich ludzi jak ty trzymam się z daleka w Sl jak i w RL.
Dobra może i się pomyliłem co do tajemnicy poliszynela zdarza się:):):):) ale ja się tym nie przejmuję.
A co do plotkary to taka prawda. Jesteś najgorszą osobą która przebywa w SL oceniasz ludzi nie znając ich.
Ja też się za każdym razem śmieje jak czytam woje chore wypociny które nie mają nic wspólnego z prawdą.

ps. Nie będę zniżał się więcej do twojego poziomu rozumowania Świata nic więcej w tym temacie nie napiszę bo szkoda mi klawiatury

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Mar 2011, 00:54 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
Ooooo, to może mnie oświecisz w takim razie kogo tak źle oceniłam????

a co do moich "wypocin" jak je nazywasz.... No coż, nie każdy ma taki dar elokwencji jak ty i nie każdy grzeszy taką lub podobna mądrością.
Co do najgorszej osoby to uwierz - znam gorsze ale ich nicki zostawię do swojej wiadomości 8-)

Napisz cos jeszcze to sie posmiejemy wszyscy :-D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Mar 2011, 01:03 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Szpieg napisał(a):
szkoda mi takich ludzi jak ty nie mają nic do roboty tylko siedzą na dupie i piszą głupoty

Święte słowa. Radzę wydrukować je sobie i zawiesić przed oczami. I często na nie spoglądać.
Bardzo często.

To nieładne, tak nie słuchać moderatora. Wpadasz na forum nie wycierając butów - a ja nie lubię błota. Wykasowałam twoje pierwsze wynurzenia nie bez powodu, a ty zamiast przemyśleć sprawę, postanowiłeś/łaś wysłać ten sam post seryjnie.
Pozamiatane.
Potraktuj pierwsze ostrzeżenie jak order za aktywność. Pod pewnym względem wybitną, chociaż nie wiem, czy o to ci chodziło.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Mar 2011, 01:22 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
Szpiegu
ponieważ po wypowiedzi kogoś potrafisz lekko kogoś określić
to sobie pozwolę

rozumiem, ze jesteś osobą zdradzającą swoją żonę/ męża i dlatego pałasz nienawiścią do każdego kto takie zachowanie uważa za niewłaściwe?
inaczej zrozumieć rozmiaru niechęci nie potrafię
zresztą jesteś pewnie strasznie brzydki i głupi skoro robisz to w sl - twoje własne argumenty
cóż, radzę pogodzić się z samym sobą a nie gryźć innych bez potrzeby

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Mar 2011, 20:23 
Dołączenie:
Marzec 2011
nick w SL: ZWM
Witam
Słuchajcie, przecież ten tekst z tymi komuniami to był taki żart.
Eh

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Mar 2011, 22:03 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Hyde McAuley
Przyznam że czegoś tu nie rozumiem. Skoro mówicie że w sl nie ma prawdziwego księdza, to przecież taki ślub jest nieprawdziwy. Gdzie tu zdrada ?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Mar 2011, 22:58 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
ZWM Mariusz napisał(a):
przecież ten tekst z tymi komuniami to był taki żart

No, ja tak to odczytałam od razu. Ale dyskusja zeszła w nieoczekiwane rejony ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Mar 2011, 23:07 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
Słuchajcie, przecież ten tekst z tymi komuniami to był taki żart.

Wiec teraz nie masz juz wyjscia i musisz te komunie wprowadzic, zeby nasza dyskusja nie poszla na marne:)

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso