Odpowiedz
Autor Wiadomość
PostWysłany: 02 Lip 2010, 23:29 
Otóż, ostatnio z braku zajęcia i nudy zaczęłam inspektorować rzeczy awatarkom, jak i awatarom. Pochodziłam po dobrze prosperujących polskich miejscach, i ku mojemu zdziwieniu, naliczyłam 14 osób , gdzie najczęściej kradzionymi przedmiotami są włosy i buty.

Czy oni posiadają te przedmioty, z braku wiedzy, czy po prostu żyją w świadomości że mogą łatwo i darmowo zdobyć coś, za co inni muszą zapłacić?

Chciałabym zapytać się, jak reagować na takie osoby, czy informować je, iż jest to niezgodne z prawem tutaj obowiązującym, bądź nie "cackać" się z takim człowiekiem i od razu wysyłać raport do LL Support?

Nie podano
PostWysłany: 03 Lip 2010, 00:15 
Dołączenie:
Luty 2009
Copyboty, temat rzeka… to że ktoś posiada kradzione rzeczy nie znaczy że je ukradł, zostało ich już nakradzione tyle że ciężko się połapać które to freebiesy a które nie. Dużo osób nie jest świadomych tego że posiada coś kradzionego. Jeśli masz cierpliwość tłumaczyć ludziom że to co mają jest kradzione i tłumaczyć im dlaczego powinni to wykasować to być może jeśli trafisz na kogoś z kręgosłupem moralnym osiągniesz pozytywny wynik… ale dużo osób rzuci Ci się do gardła i (zależnie od dystansu do SL) może popsuć humor… albo go poprawić :). W każdym bądź razie moim zdaniem wypadałoby dać znać komuś jak się sprawa ma zanim się go uzna za złodzieja.

Co do reakcji LL wszyscy wiemy jak jest, delikatnie pisząc mają to gdzieś i musiałabyś zebrać solidną grupe ludzi która by powysyłała AR, wtedy może ktoś z LL zwróciłby uwagę na takiego rezydenta (chociaż ostatnio jakoś lubią banować ludzi… może coś się zmienia). Czasem sobie czytam oficjalne forum SL i widziałem już masę wątków na temat kradzionych przedmiotów i copybotów, kończą się najczęściej podobnie, że złe olewające LL nic z tym nie robi (no może poza regulowaniem regulaminu i odcinaniem się od odpowiedzialności za tego typu kradzieże). Więcej dałoby napisanie do kreatora kradzionego przedmiotu, ludzie Ci czasem należą do jakichś organizacji (poza SLowych) które pomagają w ochronie ich praw, ale nawet to na niewiele się zda w dochodzeniu praw w RL, jednak mają one większe szanse wywrzeć jakiś nacisk na LL.

Jeszcze może dodam do wszystkich tych którzy przeczytają moje powyższe wypociny i pomyślą że mogą sobie hasać prawie bezkarnie z copybotami po SL, otóż nie, istnieją w SL systemy antycopybotowe stworzone przez rezydentów które automatycznie wrzucają takiego złodzieja do bazy danych i banują na wszystkie landy używające tych systemów, a jest ich co raz więcej więc możecie się zdziwić że nie będziecie mogli wejść na simy z najpopularniejszymi sklepami w SL, i wtedy nawet skrucha nic nie da... a jak ktoś chce być sprytny i używać altów to też się może zdziwić.

Ostatnio edytowany przez Serbitar, 03 Lip 2010, 00:35, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Lip 2010, 00:20 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: Druidamus Rau
boty nie zawsze sa copubotami czasem stoja by nabic trafik i udaja ze tlumy sa, no chyba ze sytuacja jest jednoznaczna... w takim przypadku napisac IMa do avatara a jak cos to do LL raport kto co gdzie i kiedy w sumie sam nie wiem, najlepsze rozwiazanie na copyboty to tarcze ochronne, el byl taki klient z wbudowanym copybotem wiec w tym przypadku to by nic nie dalo. Jeju ile ja sie opowiesci nasluchalem o copybotach o.o az bac sie wystawic klocka na ziemie ;)

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 03 Lip 2010, 03:31 
Cytuj:
Jeszcze może dodam do wszystkich tych którzy przeczytają moje powyższe wypociny i pomyślą że mogą sobie hasać prawie bezkarnie z copybotami po SL, otóż nie, istnieją w SL systemy antycopybotowe stworzone przez rezydentów które automatycznie wrzucają takiego złodzieja do bazy danych i banują na wszystkie landy używające tych systemów, a jest ich co raz więcej więc możecie się zdziwić że nie będziecie mogli wejść na simy z najpopularniejszymi sklepami w SL, i wtedy nawet skrucha nic nie da... a jak ktoś chce być sprytny i używać altów to też się może zdziwić.

Nie trzeba chodzić po sklepach aby kraść. System ochrony stworzony przez rezydentów jak i lindenów jest dziurawy jak ser szwajcarski. Na specjalnych stronach są umieszczane stale aktualizowane wersje copybotów lub alternatywnych przeglądarek z opcją kopiowania omijających te zabezpieczenia.

Złodzieje są coraz cwańsi i tak kradną aby być właściciel obiektu. Czyli kradną np. animację. Animacja ta umieszczana jest na komputerze złodzieja jako plik .bvh. Plik jest wrzucany z powrotem do sl jako nowa animacja która ma swój unikalny idefikator. W podobny sposób kradnie się tekstury, dźwięki itd.

Nie podano
PostWysłany: 03 Lip 2010, 09:26 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Już kiedyś pisaliśmy tu trochę na ten temat. TUTAJ i jeszcze TAM. Zerknij, może Ci pomoże.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Lip 2010, 10:23 
Dołączenie:
Luty 2009
Cytuj:
Na specjalnych stronach są umieszczane stale aktualizowane wersje copybotów lub alternatywnych przeglądarek z opcją kopiowania omijających te zabezpieczenia.

Systemy antyzlodziejowe tez są stale aktualizowane. I nie trzeba iść do sklepu żeby na taki się wpakować. A dziurawe to są osoby które takich rzeczy używają i prędzej czy później każdy się gdzieś w coś wpakuje.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Lip 2010, 11:23 
Dołączenie:
Czerwiec 2010
nick w SL: Mati Verne
Złodzieje i tyle... To już na szeroką skale! Włosy i buty kradną najczęściej ponieważ za to łatwo "chwycić"
A z ubraniami trzeba kombinować!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Lip 2010, 11:26 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Czerwiec 2010
nick w SL: Eliza Genna
Dostałam raz od koleżanki <imienia nie podam> skopiowane włosy... Nawet o tym nie wiedziałam... Jeden w takim klubie to obczaił i zaczął do mnie się pluć że złodziejka! Że Nie stać mnie :/ A ja poprostu dostałam je od koleżanki!
Szczerze to ja sie na tym czy przedmiot kradziony czy nie :/..

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Lip 2010, 12:12 
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Deso Ersetu
Z tego co ja wiem, to te całe system 'antypirackie' to zwykłe naciąganie kasy, bo chronią jedynie przed jakimiś prostackimi metodami. Chyba, że coś się pozmieniało, w co jednak wątpię...

Jeśli LL nie zacznie na poważnie zajmować się sprawą kopiowanych rzeczy, to niestety niewiele się zmieni, bo większość ludzi nie stać/są zbyt leniwi/nie zna się na... na wytaczanie jakiegokolwiek procesu osobie, która kopiowała dany produkt.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Lip 2010, 12:23 
Dołączenie:
Czerwiec 2010
nick w SL: Mati Verne
Multum kont już zbanowali za to! Ale co z tego ludzie dalej to robią! Nic dla nich nie jest przestrogą póki sami nie zostaną zbanowani! A wszystkich nie da się wyłapać bo coraz więcej ludzi kopiuje :/

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Lip 2010, 12:43 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Ankh Boa
Pineska. napisał(a):
Czy oni posiadają te przedmioty, z braku wiedzy, czy po prostu żyją w świadomości że mogą łatwo i darmowo zdobyć coś, za co inni muszą zapłacić?

Proponuję zapytać takiego awatara i sprawa załatwiona.

Pineska. napisał(a):
jak reagować na takie osoby, czy informować je, iż jest to niezgodne z prawem tutaj obowiązującym, bądź nie "cackać" się z takim człowiekiem i od razu wysyłać raport do LL Support?

A w realu jak widzisz faceta prowadzącego za rękę dziecko, to od razu krzyczysz, że to pedofil?

I żeby nie było, w SL jestem kreatorem i w moim interesie jest, żeby copyboty poszły się trzepać, ale nie dajmy się zwariować i nie donośmy w ciemno. Zwłaszcza jeśli nie jesteśmy twórcami danego przedmiotu i tylko nam się coś wydaje.

Do złodziei, a także "życzliwych": zamiast bezmyślnie komuś szkodzić, to może by tak zająć się czymś pożytecznym, choćby budowaniem sześcianów?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Lip 2010, 13:46 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Jak tak czytam ten wątek, to dochodzę do wniosku, że lepiej nosić własną, lecz niedorobioną kurtkę w SL, niż nosić kupioną, ale kradzioną. Słabych tekstur ludzie raczej nie kopiują, bo kto im to kupi potem.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Lip 2010, 14:12 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Ankh Boa
Lepiej nosić własną lub z bardzo znanego sklepu, takiego co to na 100% wiesz, że nie kradziona :) , bo nigdy nie wiadomo kiedy spotkasz kogoś "życzliwego", komu nie spodoba się to, co masz na awatarowym grzbiecie :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Lip 2010, 14:17 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Pineska. napisał(a):
jak reagować na takie osoby, czy informować je, iż jest to niezgodne z prawem tutaj obowiązującym, bądź nie "cackać" się z takim człowiekiem i od razu wysyłać raport do LL Support?

Zabrzmię zapewne staroświecko i niepopularnie.
Uświadamiać.
Większość z osób, mających na sobie kradzione skiny, włosy, animacje czy ubrania nie ma o tym pojęcia. I większość z tych, którzy robią to świadomie nie zdaje sobie sprawy/nie rozumie, dlaczego to złe.
Większość z nas wchodziła do SL niewinna i nieświadoma wielu spraw, trzeba miesięcy, żeby to objąć rozumem ;)

Uświadamiać. Tłumaczyć łagodnie i delikatnie, żeby się - nie daj boże lindenie - taki delikwent nie poczuł obrażony i nazwany wprost złodziejem.

I mówcie sobie co chcecie, sporo złego robi uparte nazywanie SL grą.
Bo to przecież TYLKO GRA. Pikselowe ludki w pikselowych ciuszkach kicające po animacjach albo oglądające pikselowe obrazki. Kilka razy, kiedy tłumaczyłam nowemu awatarowi, że noszenie kradzionych rzeczy jest złe słyszałam - jak można coś ukraść w grze? No jak to, serio?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 05 Lip 2010, 10:13 
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Mgielka Moorsider
Madelaine napisał(a):
I mówcie sobie co chcecie, sporo złego robi uparte nazywanie SL grą.
Bo to przecież TYLKO GRA. Pikselowe ludki w pikselowych ciuszkach kicające po animacjach albo oglądające pikselowe obrazki. Kilka razy, kiedy tłumaczyłam nowemu awatarowi, że noszenie kradzionych rzeczy jest złe słyszałam - jak można coś ukraść w grze? No jak to, serio?

Nie wiem czy to rzeczywiście to, Mad... SL jest bardziej/mniej (zależy jak spojrzeć) rozbudowane i działa na innych zasadach niż tradycyjne gry ze stworzonym odgórnie światem, NPCami, fabułą itd., więc się co do nazwy gra nie upieram, ale dla mnie to nie nazywanie SL grą powoduje trudności ze zrozumieniem instytucji kradzieży i oszustwa on-line, a jedynie mała wrażliwość moralna.

W internetowej grze, w której np. chodzi o zabijanie potworków, kupno lepszej zbroi, robienie questów itp. wszelkiej maści oszuści także wpływają niekorzystnie na morale uczciwych graczy, zaniżają ceny rzadkich okazów (bo dla nich "wydropienie" ich to kilka klików w celu zapuszczenia programu hackującego, a nie godziny spędzone na zabijaniu ciągle tego samego, bo może w końcu jakiś tam rzadki topór wypadnie ze ścierwa, na które już człowiek/krasnolud patrzeć nie może), zbyt szybko nabijają sobie lvl i kasę (którą potem sprzedają na allegro), zabierają najlepsze miejsca treningowe (na jednej grze, w którą grałam za samo przebywanie w okolicy hackera groził ban bez dania racji, a oni siedzieli oczywiście w najlepszych spotach)...
Jak można coś ukraść w grze? Można. Jak sobie np. stoję pół godziny i rąbię super-potwora po głowie i przyleci taki idiota, walnie go raz, potwór zginie, i że miał wyższy lvl i zadał więcej obrażeń, to nie dość że dostanie mój exp, to jeszcze super-itemy, które wyleciały z bossa :evil: W co bardziej głaskających gracza po głowie grach takie praktyki są zabronione regulaminem.
Nie mogę nic ukraść i nikomu (poza sobą) nie robię krzywdy, jeśli oszukuję w grze offline, tylko i wyłącznie wtedy.

Co do reszty, że delikatnie uświadamiać i wyjaśniać to się zgadzam, podpisuję obiema rękami i co tam jeszcze trzeba. Sama na dzień dobry zostałam nie mam pojęcia przez kogo poczęstowana tabunem różnorodnych włosów, m.in. były tam te, które teraz są freebiesami w Magika. Noobek się ucieszył i przymierzał, i przebierał. Dopiero potem okazało się, że to wszystko z copybota i najlepiej byłoby wywalić i zakopać...
Moja wrodzona naiwność każe mi wierzyć, że przynajmniej jakieś 90% (no dobra 70%) osób wywali/przestanie używać trefnych rzeczy po uzyskaniu informacji, że noszony przez nich obiekt pochodzi z kradzieży i w związku z tym ... :->

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 05 Lip 2010, 12:06 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Nie dalej jak wczoraj zobaczyłam dziewczynę w butach od Stiletto w jednym rozpoznawalnym na pierwszy rzut oka darmowym skinie, freebsach i włosach z tego samego źródła. Sprawdziłam kreatora i oczywiście okazało się, że jest to kopia.
Napisałam więc, że posiada kopiowane buty, była zdziwiona bo dostała je od koleżanki. Schowała je i podejrzewam że skasowała co jej radziłam, ona po prostu nie wiedziała, że są takie hmm kopie. A grała od 3 miesięcy.
Czasami sprawdzam pewne rzeczy na awatarach jeśli wydaje mi się, że coś tu nie pasuje.
Żeby rozpoznać pewne produkty trzeba mieć sporą wiedzę o dostępnych rzeczach. Trudno przecież, żeby nowa osoba je wszystkie znała. Nie oszukujmy się, dobrych sklepów w SL jest mało. W większości sklepów asortyment niewiele odbiega jakością od dostępnych ogólnie freebsów, a często jest od nich gorsze. Jak więc nowa osoba ma je rozpoznać?

Najczęściej są kopiowane najdroższe rzeczy, pantofelki od Stilletto, kozaczki od Bax czy włosy z Detour, podejrzewam, że 1/3 to kopie, ja już spotkałam z 10 osób, które miały kopie, a przecież nie sprawdzam każdego...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 05 Lip 2010, 12:11 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Mgielka napisał(a):
dla mnie to nie nazywanie SL grą powoduje trudności ze zrozumieniem instytucji kradzieży i oszustwa on-line, a jedynie mała wrażliwość moralna.

To oczywiste :)
Ale - pomijając mojego prywatnego hopla na punkcie gry-nie gry - powtórzyłam tylko to, co kilkakrotnie usłyszałam od osób, którym próbowałam tłumaczyć. To przecież gra, co ja gadam, chyba nie jestem do końca normalna.
Osoby, które wchodzą do SL z nastawieniem "to tylko gra" mogą mieć problem ze zrozumieniem, że dla wielu osób SL jest też miejscem zarabiania pieniędzy. Znacznie większych niż wycampowane 10 L$.

Mgielka napisał(a):
Moja wrodzona naiwność każe mi wierzyć, że przynajmniej jakieś 90% (no dobra 70%) osób wywali/przestanie używać trefnych rzeczy po uzyskaniu informacji, że noszony przez nich obiekt pochodzi z kradzieży i w związku z tym ... :->

30% też będzie dobre ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 05 Lip 2010, 22:01 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Na moje oko problem z copybotami jest dlatego ,ze nie ma w tej sprawie oparcia u Lindenow. Nic nie robią, aby jakoś minimalizować skutki kradzieży. Kreatorzy którym skradziono rzeczy muszą kombinować później ,aby zostały skasowane skradzione przedmioty jak z audiencja u papieża.
Ale to się zemści na Lindenach i tak. Nie wiem dlaczego maja wrażenie ze dolary za ziemie to dla nich ,a problemy z copybotami to problem kreatorów.

Ja kiedyś podawałem sposób ,który by mi odpowiadał. Aby przedmioty nie mogły wędrować miedzy simami jeśli by nie były jakoś "podpisane" przez awatara z podpiętą kartą. To tak ogólnie. Sposobów można wiele wymyślić , ale po Lindenach tego ich "imagination" spodziewać się nie można :].

Ostatnio edytowany przez C Nishi, 06 Lip 2010, 11:41, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 05 Lip 2010, 22:52 
Dołączenie:
Czerwiec 2010
Your world, your imagination
Your copybot, your problem
LL problem, your problem
Your problem, your problem

tok myslenia LL.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso