Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 25 Maj 2010, 23:45 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Nero Deir
Zapraszam serdecznie na mój świeżo złożony blog na temat odkrywania świata SL.
sl-po-mojemu.blogspot.com
Jeśli macie jakieś uwagi na temat bloga napiszcie tu lub na nim. Jeśli wam się spodoba również możecie tu napisać i oczywiście pokazać go znajomym. :arrow:

Pozdrawiam. Nero.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Maj 2010, 00:28 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Również witam i cieszę się, że na blogerze prowadzisz swój blog. Będzie nam (SLowiczom) łatwiej go komentować.

Na wstępie dam pewną radę: przecinki. Dodawaj przecinki, bo trudno się czyta.

A poza tym nie mam na razie uwag. Poprzeglądaj też nasze blogi, bo też możesz się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy o samym SL, a nawet o samych jego użytkownikach.

Zatem życzę miłego pisania, zwiedzania, podróżowania itp.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Maj 2010, 08:06 
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Pavlo Boucher
No i super. Tylko prowadź go systematycznie ;) co dzień, co dwa, co tydzień, ale systematycznie :P Taka luźna uwaga.
A po za tym to Powodzenia! A i uważaj co o kim piszesz, to dość istotne :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Maj 2010, 10:53 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Zanim opublikujesz tekst na blogu radze wsadzic go w Worda lub inny soft, ktory sprawdza pisownie (swierzy, z tam tond itp). Bedzie wygladal bardziej profesjonalnie.
LL zabrania tez uzywania swojego loga (zielona lapa), chociaz nie podejrzewam zeby sie czepili bloga. Gdy jednak poczytnosc dojdzie do paruset tysiecy wejsc dziennie z pewnoscia sie odezwa:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Maj 2010, 11:06 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Pav napisał(a):
uważaj co o kim piszesz, to dość istotne :)

Tym akurat przejmowałabym się najmniej - oczywiście w granicach zwykłej przyzwoitości, obrażanie kogoś tylko po to, żeby udowodnić jakim się jest wyluzowanym i traktującym resztę świata z góry blogerem jest dość... małe.

O literówkach i błędach napisał Jacek.
O systematyczności Pavlo.

Pogadamy za dwa miesiące 8)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Maj 2010, 11:51 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Madelaine napisał(a):
Pav napisał(a):
O literówkach i błędach napisał Jacek.
O systematyczności Pavlo.

A o przecinkach ja napisałem, ale tego nikt nie zauważył.

Za to ja będę wpadał od czasu do czasu, jak skleroza zezwoli.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Maj 2010, 12:18 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Nero Deir
projekt napisał(a):
(...)
Na wstępie dam pewną radę: przecinki. Dodawaj przecinki, bo trudno się czyta.
(...)

Będę walczył ze stylistyką.

Pav napisał(a):
No i super. Tylko prowadź go systematycznie ;) co dzień, co dwa, co tydzień, ale systematycznie :P Taka luźna uwaga.
(...)

Oczywiście że będę go prowadzić w miarę systematycznie... jednak nie ma też sensu pisać bzdur by tylko dodać nowy post.

Jacek napisał(a):
Zanim opublikujesz tekst na blogu radze wsadzic go w Worda lub inny soft, ktory sprawdza pisownie (swierzy, z tam tond itp). (...)

To już jest po Wordzie, sprawdzeniu w FF i ręcznym przejrzeniu błędów. Jakieś błędy zawsze będą się pojawiać bo przy moich zdolnościach komputer głupieje. Próbuje to jakoś ogarnąć ale nie zawsze się udaje.

Jacek napisał(a):
(...)
LL zabrania tez uzywania swojego loga (zielona lapa), chociaz nie podejrzewam zeby sie czepili bloga. Gdy jednak poczytnosc dojdzie do paruset tysiecy wejsc dziennie z pewnoscia sie odezwa:)

Wątpię by osiągną taką popularność... bardziej bym się martwił tym by w ogóle utrzymał się w sieci. Ale zajmę się tym logiem.

Madelaine napisał(a):
(...)
Tym akurat przejmowałabym się najmniej - oczywiście w granicach zwykłej przyzwoitości, obrażanie kogoś tylko po to, żeby udowodnić jakim się jest wyluzowanym i traktującym resztę świata z góry blogerem jest dość... małe.
(...)

Specjalnie nie używałem dyplomatycznego języka bo to można przeczytać w każdej recenzji. Oczywiście nie zamierzam też bez powodu rzucać kur... czy obrażać kogoś od tak. Jednak chciałem oddać moją pierwszą reakcję w miarę prawdziwie o ile niedosłownie. Zamierzam subiektywnie opisywać ten świat... a takie podejście ma to do siebie, że jest dość stronnicze, często może nawet niesprawiedliwe.

Nie będzie on też całkowicie poważny... więc traktujcie go z przymrużeniem oka. Myślę, że bloga będzie można porównać z programem Wojewódzkiego czy Top Gire'm

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Maj 2010, 12:36 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Z MAd sie nie zgadzam - zawsze zatakowanie i nawalanka osobista podnosi klikalnosc:)
Ale jest jeszcze inne dziwo:
Wsadzilem A z tam tond" w Worda i Firefoxa i... faktycznie nie pokazuja bledu!
Czy ktos wie co to jest 'tond'? Word chyba wie, ale nie chce powiedziec:(

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Maj 2010, 12:40 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Jacuś. A może włączyć polski słownik powinieneś?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Maj 2010, 12:41 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Chyba esperanto. http://pl.wiktionary.org/wiki/tond

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Maj 2010, 12:44 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
nick w SL: Adamus Inglewood
Jacek napisał(a):
Czy ktos wie co to jest 'tond'? Word chyba wie, ale nie chce powiedziec:(

Służę pomocą zapewne chodzi o dopełniacz liczby mnogiej rzeczownika tondo - (kogo? czego?) - tond :

Wikipedia napisał(a):
Tondo (z wł. talerz, krąg) to w sztuce obraz bądź płaskorzeźba w kształcie koła. Tondo było charakterystyczne dla sztuki włoskiego renesansu. Najczęstszym motywem tond były sceny religijne, często przedstawienia Matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezus.

:D

Okazuje się że nawet zwrot z tond nie jest niepoprawny do końca bo można było na przykład jeść z tond - choć to świętokradztwo chyba? :D

A autorowi bloga życzę jednego - cierpliwości i trzymam kciuki :)

Ostatnio edytowany przez Adamus Inglewood, 26 Maj 2010, 13:04, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Maj 2010, 12:52 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: WoodPaker Barbosa
czyli Tondo to taka patera? Dobrze zrozumialem wikipedie?
Czepiacie sie czlowieka, a on chce sie rozreklamowac jako pismak. Przestancie. NO!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Maj 2010, 13:14 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Ha! No to juz wszystko wiem! Dzieki Adamus.
A autora sie nie czepiamy tylko podijamy mu licznik komentow, zeby jego post byl zawsze na szczycie!
I lece powkladac tonda do zmywarki, bo juz sie ich nazbieralo:(

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Maj 2010, 13:29 
Dołączenie:
Sierpień 2007
a więc jak ktos polozy tonda na podlodze w pokoju, wejdzie na tonda i postanowi pojsc do kuchni, to mozna chyba powiedziec ze "postanowił iść z tond do kuchni" , a wiec on moglby powiedziec "idę z tond do kuchni" i byloby to chyba poprawne :]

Jacek jednak powinien przeprosic firefoxa i worda, hehe

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Maj 2010, 13:49 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Nie mam kogo przepraszac, bo przeciez pytalem tylko. Dowiedzialem sie, i teraz beda juz mogl uzywac na codzien.
Pozwole sobie wydac np maly utworek poetycki na czasie:

Powódź

Powódź, powódź...
Nic nie zostalo prawie
Z wałów tylko bobry
A z tam tond...

Szczecin 2010

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso