Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 31 Mar 2010, 21:12 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2008
nick w SL: Anka Sporg
Hej

Od dziś obowiązuje nas nowy TOS. Niestety tekst tylko w wersji angielskiej. Dostępny tu oraz tu .

pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Kwi 2010, 07:56 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: WoodPaker Barbosa
A moze to zart Prima Aprilisowy?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Kwi 2010, 08:15 
Dołączenie:
Maj 2009
W kwestii formalnej... Zmiany wchodzą w życie z dniem 30 kwietnia 2010 r.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Kwi 2010, 08:43 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2008
nick w SL: Anka Sporg
Hej

A dziś mamy przy uruchomieniu SL piękną informację z prośbą o potwierdzenie, że zapoznaliśmy się ze zmianami.

pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Kwi 2010, 09:03 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
I oczywiście 95% osób podczas logowania zaakceptowało, nawet nie rzucając okiem ;)

Tak jak ja.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Kwi 2010, 09:11 
Dołączenie:
Listopad 2009
Dziś Prima Aprilis, wiec....

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Kwi 2010, 09:28 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
A guzik. Ja akceptowałam wczoraj ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Kwi 2010, 09:46 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2009
nick w SL: Takeru M.
Taaaa jak fajnie xD 1 Kwietnia w SL :3,a Może i nie O.O...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Kwi 2010, 11:46 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Jeżeli TOS pojawił się wczoraj patrząc na czas w Polsce, to dla Linden Lab jeszcze wiele godzin ten wczorajszy dzień trwał, a więc wątpię, by był jakiś żart... Ja mam tylko e-mail z informacją i aktualizacji Viewera 2.0 i pewnie też tylko zaakceptuję TOS... Póki go ktoś nie przetłumaczy ładnie z angielskiego na polski.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Kwi 2010, 11:52 
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Z tego wynika, że wyparowały w końcu z TOS'a opłaty za dodatkowe alty. Nie widzę też ograniczeń w możliwości tworzenia nowych kont.

Cytuj:
You may establish one or more additional Accounts, provided that your existing Account is in good standing and you are otherwise in full compliance with this Agreement.

nie ma słowa o limitowaniu tworzenia kont jak było do tej pory.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Kwi 2010, 11:58 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
To by oznaczało, że wywalili martwy zapis. O tym, że alty nie są płatne rozmawialiśmy chyba jeszcze w 2007 roku - wynika z tego, że LL też nieczęsto czytają dokładnie ToS ;)

W sumie - dla zwykłych, szarych obywateli zmiany zapewne tylko kosmetyczne. Gdyby były jakieś gruntowne, krzyk by się podniósł od razu.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Kwi 2010, 12:24 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Czy to oznacza większy napływ altów? Czy teraz można mieć kilkanaście altów i nic człowiekowi za to grozić nie będzie?

Tak tylko pytam, bo Wy lepiej mi odpowiecie, niż ja bym to odnalazł.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Kwi 2010, 12:56 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2007
nick w SL: Ayumi Cassini
Madelaine napisał(a):
W sumie - dla zwykłych, szarych obywateli zmiany zapewne tylko kosmetyczne. Gdyby były jakieś gruntowne, krzyk by się podniósł od razu.

Och, jestem pewna, że lada chwila krzyk się podniesie :) Ja przeczytałam całość - może nie jakoś dokładnie, ale na tyle, żeby wiedzieć co się zmieniło. Moim zdaniem nie ma o co się oburzać, ale myślę, że najpóźniej do jutra zacznie się narzekanie w blogosferze :D Zresztą pierwsze wzmianki już widziałam. Rzecz w tym, że Lindeni zabezpieczają się w tym TOSie jak mogą i teraz wychodzi na to, że jako użytkownicy nie mamy prawa, żeby pociągać Linden Lab do odpowiedzialności za problemy pojawiające się w SL. Myślę, że te zapisy to efekt procesu ze Strokerem :)

Ten TOS jest też przełomowy w pewnym sensie, bo Lindeni (w końcu) określili kim są jako firma, czego zawsze unikali, żeby nie utracić kontroli nad zasobami tworzonymi przez użytkowników. Teraz podjęli to ryzyko i określili się jako service provider - co czyni ich firmą działającą podobnie jak hosting providerzy. Wynajmują użytkownikom miejsce na serwerach, ale nie są odpowiedzialni za dane. Jeśli dane naruszają czyjeś prawa intelektualne, to Lindeni usuną ten zasób po otrzymaniu stosownego powiadomienia - ale do odpowiedzialności będzie pociągany użytkownik - nie Linden Lab. Prawnik jest dobry, bo mimo tego podejścia Lindeni nadal pozostają we władaniu nad zasobami - w bardzo sprytny sposób. Zmienił się zapis o licencjach - teraz, uploadując cokolwiek do SL, dajemy Lindenom prawo do używania i modyfikowania naszego zasobu, tworzenia nowych zasobów przy wykorzystaniu naszego itp itd - całkiem szerokie te prawa :)

Ogólnie rzecz biorąc wydaje mi się, że ten nowy TOS to po prostu uporządkowanie starych zapisów, wprowadzenie pewnych standardów (typu Snapshot and Machinima policy - żeby bylo wiadomo co wolno) plus trochę nowych zabezpieczeń, które moim zdaniem nie wprowadzą większych zmian w SL. Ale zapewne kilka osób znowu zakrzyknie (głośno, żeby wszyscy słyszeli), że odchodzi z SLa :lol:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Kwi 2010, 13:18 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Prawdę mówiąc liczyłam, że się odezwiesz :)

Ayumi Cassini napisał(a):
Ogólnie rzecz biorąc wydaje mi się, że ten nowy TOS to po prostu uporządkowanie starych zapisów, wprowadzenie pewnych standardów (typu Snapshot and Machinima policy - żeby bylo wiadomo co wolno) plus trochę nowych zabezpieczeń, które moim zdaniem nie wprowadzą większych zmian w SL.

Czyli kosmetyka z punktu widzenia użytkownika-konsumenta? :)

zapewne kilka osób znowu zakrzyknie (głośno, żeby wszyscy słyszeli), że odchodzi z SLa :lol:

Wszyscy oprócz Jacka Shuftana, który czai się z bankomatem Podexu, żeby go postawić przy ostatnim Lindenie 8)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Kwi 2010, 14:13 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Spojrzalem szybko na nowy ToS i podsylam troche refleksji. Starej wersji nie mam pod reka, wiec opieram sie tylko na wlasnej pamieci.
Pierwsze wrazenie graficzne pozytywne - jest spis tresci i nie trzeba czytac calosci, zeby znalezc interesujacy nas rozdzial, na koncu ladnie podlinkowane przepisy dodatkowe.
1) Nastapila zmiana, ktora nas akurat nie dotyczy. Kiedys do SL mogli sie logowac obywatele powyzej 18 lat, teraz powyzej 18, chyba ze w kraju z jakiego sie rejestrujemy za doroslego uznaje sie osobe starsza.
2) Dopisano Regiony dla Doroslych, ktore wymagaja dodatkowej weryfikacji. co brzmi smiesznie i o czym pisalalismy ostatnio. SL jest dla doroslych, ale jesli chcesz miec dostep do calosci musisz byc 'bardziej' dorosly.
3) W przypadku bana lub w czasie zawieszenia nie mozna zakladac nowych kont - kwestia, ktora ostatnio nurtowala wiele osob.
4) Zniknal smieszny zwrot ze konto moze byc przypisane do jednej 'legal enity'.
5) Pojawil sie mrozacy krew w zylach paragraf - SL istnieje tak dlugo, jak Lindenom sie chce. Zwrory kasy w przypadku konca swiata nie bedzie. Jest to oczywiste, ale tak wprost w oczy...
6) Uwzgledniono osoby i banki handlujace LS poza LindeX i Xstreet. LL nie bierze zadnej odpowiedzialnosci za zakup LS od osob trzecich. Jesli zakupione LS sa nielegalne, LL moze je odebrac. Zakup od firm posiadajacych Risk Api i umieszczonych na stronie LL zmniejsza ryzyko wpadki.
7) Wstawili zapis o IP w odniesieniu do snapszotow i machinimy. Mozna je robic, o ile wlasciciel nie zastrzegl, ze nie pozwala.
8) Wydaje mi sie, ze nie bylo nic o age play w poprzedniej wersji. Teraz jest. Nie wolno uzywac dzieciopodobnych avatarow w kontekscie czynnosci seksualnych.
9) Pojawil sie wyrazny zakaz stosowania botow do podwyzszania trafiku.
10) W przypadku bana LL oczywiscie nie oddaje nic - ani za obiekty, ani za LS. Jesli jednak mielismy jakies US na koncie to mozna liczyc na zwrot.
11) Zniknal mrozacy krew w zylach paragraf mowiacy o tym, ze LL moze zamknac konto z lub bez powodu. Ma teraz inna forme - moga zamknac konto, jesli LL stwierdzi, ze stanowimy zagrozenie dla Linden Lab, spolecznosci lub osob trzecich. Wychodzi na to samo, ale brzmi lepiej.
12) Zapis o platnych altach zniknal, ale w zasadzie nigdy go nie bylo. Poprzednia wersja mowila, ze alty MOGA byc objete oplata.
13) Pozostaly oczywiscie zapisy, ze LL jest zwolnione z wszystkiego, z czego sie da i ze wchodzimy na wlasne ryzyko zrzekajac sie wszelkich praw. Ale czy mamy inne wyjscie?

PS:
Cytuj:
Wszyscy oprócz Jacka Shuftana, który czai się z bankomatem Podexu

Ech, co mnie podkusilo napisac o tym bankomacie?!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Kwi 2010, 14:49 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2007
nick w SL: Ayumi Cassini
Madelaine napisał(a):

No właśnie nie do końca. Chyba, że uznajesz zrzeczenie się wszelkich praw do dochodzenia swoich racji za kosmetykę ;) Myślę, że to właśnie będzie jednym z powodów do krzyku, hehe.

Madelaine napisał(a):
O tym, że alty nie są płatne rozmawialiśmy chyba jeszcze w 2007 roku - wynika z tego, że LL też nieczęsto czytają dokładnie ToS ;)

Ten zapis chyba nie znajdował się w TOS, tylko w cenniku na stronie i w Knowledge Base. Po przeróbkach na stronie cennik zniknął (chyba, bo nie mogę go znaleźć), a w Knowledge Base już od jakiegoś czasu figuruje poprawny zapis - ale i tak nie wiadomo czy w końcu alty są płatne czy nie, ze względu na zapisy w Billing Policies.

projekt napisał(a):
Czy to oznacza większy napływ altów? Czy teraz można mieć kilkanaście altów i nic człowiekowi za to grozić nie będzie?

Cytując za KB:
"Pierwsze konto jest darmowe i nie będziemy pobierać od Ciebie opłat za kilka alternatywnych kont. Jeśli zauważymy, że tworzysz armie altów ( :lol: ), możemy pobrać niewielką opłatę w wysokości 9.95 USD za utworzenie każdego dodatkowego konta, żeby pokryć koszty ich utrzymania. Jest to opisane dokładnie w punkcie 1 Second Life Billing Policies (...)"

Ale teraz zaczyna robić się wesoło. Bo punkt 1 Second Life Billing Policies mówi:
"Tylko jedno konto jest dozwolone dla unikalnego użytkownika; dodatkowe konta dla tego samego unikalnego użytkownika wymagają jednorazowej opłaty. Unikalność użytkownika jest określana wyłącznie według uznania Linden Lab".

Czyli wszystko po staremu - albo nie zdążyli jeszcze zmienić Billing Policies :D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Kwi 2010, 15:04 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
IMHO - maja bajzel w przepisach:
Nowy ToS mowi:
Cytuj:
You may establish one or more additional Accounts, provided that your existing Account is in good standing and you are otherwise in full compliance with this Agreement.

Ani slowa o oplatach!
Jak Ayu slusznie zauwazyla, Knowledge Base kaze placic jesli jest ich armia.
Billing Policies, bedacy integralna czescia nowego TOSu, alty zakladac pozwala, ale kaze placic za kazdego.
Uznajmy ToS za prawo nadrzedne wobec reszty i ALTY sa za FREE :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 01 Kwi 2010, 15:52 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Madelaine napisał(a):

No właśnie nie do końca. Chyba, że uznajesz zrzeczenie się wszelkich praw do dochodzenia swoich racji za kosmetykę ;)

Użytkownik-konsument, jakiego miałam na myśli, i tak nie dochodzi swoich praw, bo nie wie jak to zrobić, nie ma pojęcia o wysyłaniu ticketów, nie zna języka i żałuje pieniędzy na telefon do LL. A więc tak, to kosmetyka 8)

Czyli wszystko po staremu - albo nie zdążyli jeszcze zmienić Billing Policies :D

Zmienią za rok ;)

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso