Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 02 Lis 2009, 23:12 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Ech, smiejcie sie jak chcecie, ale jednej rzeczy nigdy nie umialem, a dzisiaj juz jestem tak padniety, ze nie dam rady sie nauczyc:( Jest to przeliczanie z czasu SLT na nasz polski czas.
Poprosze wiec jak kompletny noob:
Czy moglby ktos to zrobic za mnie, i powiedziec mi, kiedy to sie wydarzy w przeliczeniu na zegar na mojej, polskiej scianie? Obiecuje wdziecznosci i POMOGL.
November 3rd at 8am SLT
Chodzi mi tylko o czas, zadnych kalkulatorow, wzorow i przelicznikow ( chyba, ze jako dodatek:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Lis 2009, 23:15 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
nick w SL: Anulka Zimminy
SLT jest plus 9 godzin czyli 8 + 9 = 17:00 czasu polskiego.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 02 Lis 2009, 23:20 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Wielkie dzieki! Uratowalas mnie od osiwienia!
POMOGL nie maw nowej wersji forum:( Podeslalbym kwiaty inworld ale mam mute wiec i tak nie dojda. Oto forumowy kwiatek:
@=>>==

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Lis 2009, 18:20 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: WoodPaker Barbosa
Aaaa, to po to mnie na GyGy wczoraj szukales :-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Lis 2009, 19:17 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
nick w SL: Adamus Inglewood
AnulkaZ napisał(a):
SLT jest plus 9 godzin czyli 8 + 9 = 17:00 czasu polskiego.

A wiecie, że to nie jest wcale takie proste? :) Przekonaliśmy sie o tym boleśnie jako organizatorzy imprez kiedy umawialiśmy się z artystami według czasu SLT i próbowaliśmy to przeliczać na czas polski. Nie chciało nam się wierzyć, że mylimy godziny imprez a ciągle sie coś nie zgadzało. W końcu znalazłem przyczynę :) Zmiana czasu!

Podczas gdy w całej Unii Europejskiej w tym i w Polsce od 2000 roku czas letni zaczyna się w ostatnią niedzielę marca, a kończy w ostatnią niedzielę października, w USA od 2007 roku wskazówki zegarów przestawia się, nie tak jak w UE, lecz w drugą niedziele marca i pierwszą niedziele listopada. :) W związku z tym mamy dwa tygodnie w roku kiedy SLT nie różni się w stosunku wobec naszego czasu +9 ale +10 (wiosną) lub +8 (jesienią):)

Na przykład dzisiejszy koncert Wintersa ustaliliśmy przed zmianą czasu na 1 PM SLT, kiedy po naszej zmianie czasu przeliczyliśmy to na "nasze" ustaliliśmy, ze koncert odbędzie sie o 21.00 :) Dopiero wczoraj nasza Aelle wpadła na to, że coś tu nie gra i koncert będzie o 22.00 - właśnie z powodu niejednomiernej zmiany czasu :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Lis 2009, 19:30 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Dajcie jakiś poradnik z tym związany. Będzie wszystkim wygodnie... Możnaby nawet do PC zapodać odpowiednio opracowany poradnik dla nowych.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Lis 2009, 19:38 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
Google ma taki gadżet, na pulpicie tez moźe każdy sobie freewarowy zegarek położyć (czy to Widnows czy Linux) i to taki wskazujący czas jednocześnie w różnych częściach globu. Dla SL wystarczy ustawić jeden z takich zegarków na czas San Francisco i po kłopocie. To, że mają one wbudowane odpowiednie przeskoki "Daylight Savings" jest oczywiste.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Lis 2009, 22:07 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Nie wiedziałem, że Google ma takie bajery i to w formie darmowych programów.

Ech, gdyby nie Jacek, to ja też bym nie był świadomy pewnych ułatwień.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Lis 2009, 22:13 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
Adamus Inglewood napisał(a):
...W związku z tym mamy dwa tygodnie w roku kiedy SLT nie różni się w stosunku wobec naszego czasu +9 ale +10 (wiosną) lub +8 (jesienią):)

Adamus. Nie moge sie z Toba zgodzic. Zeszlorczna zmiane czasu spedzilem po tamtej stronie oceanu i roznica taka byla tylko przez 3 dni, a potem wszystko wrocilo do normy:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Lis 2009, 22:23 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
nick w SL: Adamus Inglewood
WoodPaker napisał(a):
Adamus. Nie moge sie z Toba zgodzic. Zeszlorczna zmiane czasu spedzilem po tamtej stronie oceanu i roznica taka byla tylko przez 3 dni, a potem wszystko wrocilo do normy:)

Hmmm ja humanista jestem i kosmiczna matematyczna noga i mogę się mylić, ale jeśli zawsze i u nas i za oceanem czas zmieniamy w nocy z soboty na niedzielę, z przesunięciem tygodniowym, to nie ma możliwości, żeby były to trzy dni :) jakbym nie liczył wychodziło mi tydzień wiosną i tydzień jesienią :) Chyba :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Lis 2009, 22:29 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
100
Na swojej stronie iGoogle kliknac - dodaj elementy( po prawej na dole banera) i wyszukac, ustawić parametry i cieszyć się. Masę takich i innych gadżetów z zasięgu kliknięcia.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 05 Lis 2009, 05:48 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2008
nick w SL: Maciek Marksman
Apple dashboard - od dłuższego czasu:

101

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 05 Lis 2009, 06:20 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
nick w SL: Krzysztof Aeon
Nie mówiąc o gadżecie dla szczęśliwych posiadaczy Windows 7 lub nieszczęśliwych Visty.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 05 Lis 2009, 13:52 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
Adamus Inglewood napisał(a):

Hmmm ja humanista jestem i kosmiczna matematyczna noga i mogę się mylić, ale jeśli zawsze i u nas i za oceanem czas zmieniamy w nocy z soboty na niedzielę, z przesunięciem tygodniowym, to nie ma możliwości, żeby były to trzy dni :) jakbym nie liczył wychodziło mi tydzień wiosną i tydzień jesienią :) Chyba :)

Jest mozliwosc. W zeszlym roku czas zostal przesuniety inaczej ze wzgledow "politycznych". Otoz "Haloween" wypadal w sobote dlatego przesunieto czas inaczej zeby nie bylo z tym problemow :)
Wiem bo tam bylem :-). Dodatkowo byly jeszcze jakies inne powody, ktore malo mnie interesowaly.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 05 Lis 2009, 14:40 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Oby ten google'owy zegar takie rzeczy uwzględniał... I jakoś San Francisco nie znalazłem tam, ale wybrałem odpowiedni stan, gdzie ów miasto się znajduje.

Hm... Naszła mnie pewna myśl. Serwery LL są pilnie strzeżone, a w podanym mieście jest pewna budowla, która kiedyś się do tego nadawała (tak, chodzi o pewną sławną wyspę).

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 05 Lis 2009, 14:49 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
Te dwa dziadki pilnujace bramy Lindenowej serwerowni to się nazywa "pilnie strzeżone" ??? ;-) No, może, w końcu to pewnie zasłużeni weterani wojny koreanskiej.

Googlowy zegarek pięknie sam się przestawia i to niezależnie od zawichrowań politycznych. Po prostu sunchronizuje się przez kamerę i analize obrazu z naręczną cebulą samego Brina a ten jak wiadomo tylko szwajcarskiej firmie Patex ufa.

Profil E-mail Offline
PostPost został usunięty przez AnulkaZ 19 Lis 2009, 18:31.
Nie podano
PostWysłany: 06 Sty 2010, 21:30 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2009
nick w SL: Dex Euromat
Żeby było mniej problemów z przeliczaniem LL (po wielu naciskach ze strony użytkowników wszelkich narodowości) zmieniło standardowy czas SLT (Second Life Time) na PST / PDT (Pacific Standard / Daylight Time).

Obecnie nawet po zmianie czasu mamy pokazany czas Pacyficzny (obowiązujący w stanach Waszyngton i Floryda - także teraz w Second Life).

A to oznacza:
Że kiedy u nas będziemy mieć
8:00 rano (czas standardowy - zimowy) To jest to 00:00 PST - Północ w Second Life. (różnica dla PST: 8 godzin)

8:00 rano (czas dzienny - letni) To jest to 23:00 PDT - 23 w Second Life. (różnica dla PDT: 9 godzin)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 06 Sty 2010, 22:54 
Dołączenie:
Lipiec 2008
hm... to ja mam chyba tabelkę dla czasu zimowego w Polsce, jeżeli się nie mylę (tabelka w galerii forumowej jest)

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso