Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 21 Paź 2009, 22:04 
Dołączenie:
Październik 2009
Jesli ocenzurujecie ten post to widocznie jestescie podobni do nich...

Polish Community przypomina mi TVN, z daleka mozna wyczuc wszechobecna komercje i wyidealizowany swiat ktory jest idealny - do czasu. Panuje tu cenzura - ograniczona jest wolnosc slowa, wystarczy ze skrytykujesz kogos z ekipy PC, albo powiesz cos co jest im nie na reke - zostaniesz ocenzurowany. Albo musisz sie podporzadkowac albo ze tak powiem wypi***alac. Co pare krokow wysylaja ci regulamin i musisz bezwzglednie go przestrzegac - Malwina juz sie czai zeby cie ocenzurowac albo zbanowac. Np. kupujesz stroj wampira - jest w nim wbudowana katana przy pasie, ktora nie ma skryptu do atakowania - albo ja zdejmiesz albo wy******. Wszystko jest przyjazne Newbie, no bo w koncu to ich glowny target ktory daje im traffic. Zaden pozadny stary gracz ktory nie zostal pochloniety przez komercje nie pozostanie tam dlugo.

Brak mi czasow Centrum Polska, w ktorych nie bylo szpiegujacej twoje rozmowy Malwiny i Identity. Kiedy wolnosc slowa istniala naprawde, mozna bylo skrytykowac(no ale z kultura) nawet Blanke, a ona to akceptowala. Gdzie bylo czuc ze to jest wspolny projekt calej spolecznosci(no moze nie calej), a nie grupy CEO ktora czuwa nad calym projektem :-/

Ostatnio edytowany przez stopkomercjiwsl, 21 Paź 2009, 22:11, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
PostPost został usunięty przez Madelaine 21 Paź 2009, 22:16.
Nie podano
PostWysłany: 21 Paź 2009, 22:16 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Ciekawe podejście - stop komercji w SL. Proponuję wysłać taki manifest do Linden Labs, na pewno chętnie zrezygnują z pobieranych opłat i pozwolą wszystkim korzystać z ich serwerów za darmo. Ot tak, charytatywnie.
Nie chce mi się zaczynać dyskusji o regulaminach - kolejnej dyskusji. Już dziesiątki razy mówiono tutaj, że właściciel wyspy ma prawo ustanawiać własne - zgodne z ToS - zasady. Nikt nikomu nie nakazuje bywania gdziekolwiek, nie ma przymusu zaglądania do PC, nie było przymusu odwiedzania Second Poland, nikt nie sprawdzał listy obecności w CP.

Centrum Polska było rzeczywiście miejscem wyjątkowym - kiedyś. Tak, wszyscy pracowali wspólnie, dla wspólnego dobra.
Ciekawe tylko, dlaczego jakoś nikt się nie rzucił, żeby wyspę bronić przed zamknięciem. Jakaś zrzutka finansowa, wspólny pomysł na działalność? Coś dla wspólnego dobra?
To wspaniałe podejście: niech "oni" dają kasę i udostępniają nam wyspy, ale wara im, podłym gnębicielom, od tego jak się bawimy. Nie płacimy, ale wymagamy.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Paź 2009, 22:23 
Dołączenie:
Październik 2009
Jeden z powodow dlaczego tak sie dzieje, kasa - to wladza, a wladza z czasem przeradza sie w egocentryzm.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Paź 2009, 22:25 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Llorando Runo
Ja chciałem tylko zapytać o co chodzi z tym TVN? Nie oglądam TV więc się nie orientuję, ale czy to nie jest przypadkiem prywatna stacja telewizyjna, czyli nastawiona na zysk, a zatem komercję? Chyba że ma być nastawiona na straty, to ja ciekaw jestem akurat czemu tak.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Paź 2009, 22:32 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
stopkomercjiwsl napisał(a):
Jeden z powodow dlaczego tak sie dzieje, kasa

Nie rozumiem, przeciwko czemu się buntujesz. Malwina i Magnus płacą za wyspy, prawda? Tak jak płaciła Blanca i Supremum. To aż tak wstrząsające, że chcą płacić jak najmniej, a może - niee, to zbyt straszne - zarobić?
Sądząc po dzikich tłumach, jakie przewijają się w tej chwili przez Polish Community, po zniknięciu kilku polskich wysp powstała spora luka. Idealne miejsce na nowy projekt.
Dlaczego nie zrobić czegoś takiego? Wyłożyć własne pieniądze i oddać ludziom sim do zabawy? Przecież awatarom należy się trochę rozrywki, najlepiej za darmo.
Zrób to. Wystąp o dotację, kto wie, może ministerstwo... nie wiem jakie, kultury i dziedzictwa narodowego? rzuci trochę grosza. I będziesz mógł się szczycić 100% niekomercyjnym miejscem w SL, na dodatek z bardzo liberalnym regulaminem.
Przecież każdy może to zrobić, prawda?

Mógł, a może mogła? Jaka szkoda, że takie dyskusje na ogół toczy się z anonimami.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Paź 2009, 22:43 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Swego czasu ktoś poprosił o dobrowolne datki na PC, a dokładniej na Money Tree, które jest na wyspie startowej, by nowi mogli sobie pozarabiać (pierwszy zarobiony L$ to dla nowego coś fajnego).

Każdy projekt w SL musi mieć fundusz, z którego będzie opłacany. Większość projektów do prywatne inwestycje, niewiele jest inwestycji prowadzonych publicznie. PC należy to tej grupy prywatnych. Dlatego wymaga, bo jest prywatny. Część regulaminu jest ułożona przez właścicieli regionów. Część przez Linden Lab (i tych drugich trzeba się zawsze trzymać).

Zatem mamy prywatny projekt na prywatnym serwerze. Serwer należy do Linden Lab, więc dolną granicę cenową oni tutaj ustalają. Zarządzanie regionem i regulaminy pisane zgodnie z ToS i Big6 są ustalane przez właściciela regionu, który wykupił miejsce na serwerze. Ustalana przez niego cena jest uzależniona od ceny, jaką Linden Lab ustalił. Właściciel, by móc kontynuować projekt, musi pobierać opłaty nieco wyższe, by nie wyjść na minusie, jeżeli się przydarzy taka sytuacja (a takich i w SL i w RL nie jest mało).

Nikt nic za darmo nie da ludziom. Zawsze w jakiś sposób zażąda zapłaty - przestrzeganiem regulaminu bądź/i jakimiś opłatami/dotacjami. Można się bawić za darmo, a jeżeli dane miejsce się podoba, to czemu skąpić na nie?

Ja osobiście na PC dałem parę groszy - niewiele, ale dałem.

Zatem, drogi anonimowy nicku - kup region od LL i zobacz, jak fajnie jest, kiedy nikt nie wspomaga Ciebie finansowo, by region istniał. Spróbuj przez rok, a potem kolejny rok - potem krytykuj.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Paź 2009, 23:10 
Dołączenie:
Grudzień 2007
nick w SL: Pietia Szondi
Czy to co tu czytam ma oznaczać że nie ma już CP i SP? Nie ma już PR....niestety PC nie przyciągnęło mnie do siebie.... nie ma już nic co by mogło mnie w SL przyciągać? Jak dobrze że nie muszę dowiadywać się o tym serią nieudanych teleportów ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 21 Paź 2009, 23:57 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Coś mi tu nie gra. Autor(ka?) tematu chyba nie rozumie słowa komercja, bo używa go co chwilę, a narzeka "tylko" na regulamin, a nie na faktyczne działania marketingowe.
Jakoś nie przemawiają do mnie takie ataki, w których rzuca się tylko słowami "komercja", "cenzura" i takimi tam. Po czym poznać porządnego starego gracza? I gracza w co? Chyba starych wyjadaczy SL pochłonęła komercja, bo jakby nie patrzeć, SL handlem i reklamą stoi.

Jeśli Ci się nie podoba, to nie spędzaj tam czasu. Znajdź coś, co Ci odpowiada. Albo kup ziemię i zrób swoje.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Paź 2009, 02:28 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Wydaje mi się Mad, ze w twoim rozumowaniu jest pewna sprzeczność. Autor pierwszego postu wysunal zastrzeżenia, które my wspólnie wysuwalismy kiedys wobec Second Poland:) prawie te same słowa, tylko adresat inny. (poza niefortunnym zwrotem o komercji, bo faktycznie jest on nieco bez sensu:(

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Paź 2009, 03:00 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Jacek napisał(a):
Autor pierwszego postu wysunal zastrzeżenia, które my wspólnie wysuwalismy kiedys wobec Second Poland:)

Jaaceek.
To, że uważam, że WŁAŚCICIEL ziemi ma prawo ustanawiać własne zasady nie oznacza, że się z tymi zasadami zgadzam.
Nie mówię o tym, co myślę o regulaminie SK, PC, CP, Play, Sex Land, BDSM Dungeon i Barbie Land. Mówię tylko, że rację ma ten, kto płaci tier. Koniec. Kropka. Pl.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Paź 2009, 12:06 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Shilla Hax
Właściciel simu ma prawo do swobodnego decydowania o jego losach. Może ustalać regulaminy, które nam wydają się absurdalne, jednak nie zgadzanie się z nimi nie zwalnia nas od ich przestrzegania. To są fakty, którym nie da się zaprzeczyć.
Dziwne jednak jest podejście "wolnoć Tomku w swoim domku". Nawet właściciele simów powinni wykazywać się pewną elastycznością. Nie mówię o tym, że mają pozwalać wchodzić sobie na głowę. Chodzi tu tylko o to, że skoro sim udostępniony jest publicznie, dla ludzi, właściciele powinni też niekiedy brać pod uwagę głosy ludu. Unika się wtedy dziwnych zarzutów i każdy jest na swój sposób szczęśliwy.
Najbardziej jednak dziwią mnie sytuacje, kiedy to właściciel simu (zwykle jeden z kilku właścicieli) próbuje powiedzieć, że nie ma wpływu na to, kto ma dostęp do jego posiadłości, czyli kolokwialnie mówiąc, nie ma wpływu na bany.
Nie potrafię tego zrozumieć bo z jednej strony "mogę ustanawiać własne prawa na swojej ziemi", a z drugiej "bany dane przez innych mnie nie obchodzą". Nasuwa mi się więc pytanie - mogę czy nie mogę decydować i czy reguły są takie same dla wszystkich?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Paź 2009, 13:21 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2009
nick w SL: Takeru M.
SP,PC,CP jeden kocioł wszystko wymieszane i sprowadzone do tego"Podoba ci sie znami zostan nie pasuje to wypad".A co do tego co napisał autor(ka) to sam nie wiem.Po co sie czepiac tego jak kto rzadzi na swoim simie? PC jest prywatny ale dostepny dla ludzi dlatego są zasady.A jak ci nie pasuja to po co tam siedzisz?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Paź 2009, 14:03 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
nick w SL: Adamus Inglewood
Może ja jeszcze wrzucę kamyczek do tego ogródka jako, że losy moje tak się potoczyły, że jestem z tej drugiej strony barykady i obrzydliwym obszarnikiem ziemskim zostałem :)

Owszem właściciel sima ma prawo do ustalenia regulaminu i decydowania o jego przestrzeganiu a nawet dio wymierzania sprawiedliwości na simie jak sąd najwyższy i jego decyzje są nieodwołalne. I tak naprawdę wcale nie musi się tłumaczyć z nich o ile oczywiście nie łamie ToS. To nie podlega dyskusji.

Problem jest inny - czasem regulaminy i zasady na simach stanowią przerost formy nad treścią. Nie zapomnę na przykład jak do początkującego avatara zachwyconego ówcześnie istniejącym Poznaniem, siedzącego samotnie na fontannie podjechał radiowóz policyjny z którego wysiadło dwóch panów, zabrało go ze sobą i próbowało urządzić przesłuchanie z powodu... nieoskryptowanego noża i zakrwawionych gałek ocznych, które wisiały sobie przy pasku, z którego ów avatar był dumny. Skończyło się ostrzeżeniem, groźbą bana i nakazem opuszczenia miasta pierwszym autobusem. Przykre że czasem zdarza się, że regulaminy są ponad ludźmi i główną instytucją na simie staje się ochrona i policja. Podobnie było przecież ze SWAT w SP - gdzie była to jedyna działająca prężnie i nieprzerwanie instytucja w całym "państwie". Rozumiem potrzebę istnienia ochrony w takim projekcie, ale myślę, że nie może być to najważniejsze i proporcje gdzieś zostały zachwiane co powodowało nieustające dyskusje i poczucie społecznej wrogości wobec potrzebnego przecież SWATU... Gdyby dać avatarom inny temat do działań, inny content i temat rozmów prawdopodobnie raporty o incydentach nie byłyby najważniejszym działem rozważań o Second Poland, choć sam wiem ile wymaga to pracy wysiłku i nakładów... Inny przykład - nigdzie w SL nie spotkałem się z takimi sytuacjami jak na przykład kurioza w stylu: aby wynająć butik za 250 lindenów tygodniowo w PC otrzymujemy dokument o wdzięcznej nazwie POLITYKA NIERUCHOMOŚCI DLA MAJĄTKU POLISH COMMUNITY liczący sobie lekko 14 stron tekstu A4 :) Lubimy chyba biurokrację i papierki, co? Mam kilka butików (w PC nie mam) i nigdzie nie spotkałem się z takim stopniem komplikacji sprawy wynajmu, co nie zmienia oczywiście nadal faktu, że "wolnoć Tomku w swoim domku"... Tylko po co? :).

Przepisy są potrzebne czasem - tyle, że, kiedy już powstaną znajdą się ludzie którzy z żądzy władzy postawią je wyżej niż niż innych ludzi lub stworzą jakieś biurokratyczne, niepotrzebne monstra...

I jeszcze z autopsji... Morfina ma dość swoisty stosunek do regulaminów i regułek. Nigdy nie istniał u nas "regulamin" landu. Zasady są proste jasne i oczywiste dla nas. Z otwartymi rękoma witamy tych, którzy dobrze się u nas czują i z którymi my się dobrze czujemy. Jeśli ktoś zachowuje się naturalnie, nie obraża nikogo, i daje żyć i zachowywać się swobodnie innym, nic mu nie grozi. Jeśli wchodzi jednak na koncert i obraża naszych gości czy wykonawców dostaje kopa z miejsca bez żadnego komentarza. I wszystko :) Zasady są podobne jak w moim domu w RL. Ba, nawet są osoby, które nigdy w Morfinie nie były a bana mają, bo na przykład chorobliwie nie lubię faszystów i nie wpuszczam ich do swojego świata, lub wyjątkowo nie cierpię kogoś innego :) i wiem, ze w jego towarzystwie nie czułbym się w moim świecie komfortowo. Tak jak w moim domku nie chcę gościć wszystkich, a tylko tych, którzy tego chcą i których ja chcę...

Oczywiście moglibyśmy stworzyć regulamin zachowania się w teatrze i tłumaczyć ludziom dlaczego nie używać gesturek na spektaklach, koncertach itp... Ale wtedy stalibyśmy się z jednej strony niewolnikami tegoż regulaminu, z drugiej strony stworzylibyśmy pole do dyskusji, sądów i rozważań o słuszności tego czy innego zapisu czy decyzji. Po co? SL ma być miejsce odpoczynku, kreatywności i zabawy. Morfina ma być miejscem naturalnie przyjaznym ludziom, jak czyjś dom, jak nasz dom, do którego zapraszamy innych i w którym mogą z nami pomieszkać. Nie chcemy jej upodabniać do poważnych RLowych instytucji...

Ale to tylko nasza bynajmniej nieanarchistyczna wizja świata przepisów Second Life :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Paź 2009, 14:28 
Dołączenie:
Październik 2008
nick w SL: Sql Miles
To że właściciele ziemscy mają sporą przewagę decyzyjną nad rezydentem-turystą jest wiadome od dawna, od tego samego dawna wiadomo o (nad?) używaniu tej przewagi. Przyznam szczerze, zgadzam się w 100% z nimi - maja do tego pełne prawo aby nikt nie pluł im w twarz na ich własnym terenie, i aby im nie przeszkadzał jeśli tak to odbierają.

Mimo to zgadzam się w 100% z oburzeniem takim jak to, które przyczyniło się do powstania tego wątku. Być może meritum nie zostało odpowiednio wyartykułowane lub ja je tak postrzegam.

Współgardzę działaniami prowadzonymi w nieodpowiedni sposób pod szyldem tego, czego kupić się nie da za żadne lindeny, bo zwyczajnie nie jest to na sprzedaż. Mam na myśli naszą wspólną zjednoczoną polskość, jak widać używaną niekiedy w sposób rozłamowy. Czy też w sposób przynoszący wstyd, a ja nie chce by mój naród i kraj był reprezentowany w kiepskim wydaniu. Na tym polu wszyscy mamy pełne prawo do narzekań, jeśli ktoś wciska innym Polskę taka jaką ona nie jest.

Tak jak wstyd mi było kiedy przyglądałem się realizacji polskich miast, tak wstyd mi jest za społeczność niejako polską ale nie dla wszystkich polaków.

Sam w jakimś stopniu brałem udział podobnych przedsięwzięciach i wiem że nie sposób dogodzić wszystkim. Dlatego wszystkim malkontentom jak i sobie radzę zakup własnych simów i realizację czego tylko zapragną, byle to nie był kolejny Polskish projekt!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Paź 2009, 17:32 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
sql napisał(a):
Mam na myśli naszą wspólną zjednoczoną polskość, jak widać używaną niekiedy w sposób rozłamowy.

Jak historia pokazała już niejednokrotnie, Polacy potrafią się cudownie jednoczyć li i jedynie w obliczu zagrożenia i kataklizmu. A tak, to Polak Polakowi wilkiem, a czasem nawet i zającem. Nie lubię generalizować, ale taką generalną tendencję widzę, bo rzuca mi się do oczu i próbuje je wydrapać. A może po prostu jestem zgorzkniała...

@Adamus:

Serio aż 14 stron? Regulamin przy wynajmie to normalna sprawa, ale zwykle ma fromę notki, w której mieści się maksymalnie kilkanaście punktów. W przypadku takiego długiego regulaminu istnieje niebezpieczeństwo, że potencjalny najemca po prostu nie będzie w stanie go przełknąć. No chyba, że to taka próba wyselekcjonowania tych odpowiedzialnych, którzy podchodzą do sprawy z powagą i czytają wszystko. Ta objętość wynika z rozszerzonej informacji, czy aż takiej ilości obostrzeń? Nigdy nie rozważałam najmu w PC, więc nie mam wglądu.

Offtop:

Klawy avatarek, nabrałam się i chciałam go strzepnąć z monitora.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Paź 2009, 22:47 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2007
nick w SL: SpaceBurak Zenovka
Jedno trzeba autorowi tematu przyznać - nie ma takich miejsc jak kiedyś. Wprawdzie wszyscy chcieliby coś nowego i fajnego, ale jakoś nikt sam nie chce się za to zabrać.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Paź 2009, 23:10 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Zgodzimy sie wiec, ze wolnosc Tomku w swoim domku i jesli ktos placi za SIM to ma prawo zarzadzac nim jak chce.
Podobnie, prawo do krytyki maja takze awatary, ktore z SIMem nic wspolnego nie maja, ale cos im sie nie podoba i to pisza ( co czasami jest cenna wskazowka dla ownera).
Swoja droga, zawsze mi sie wydawalo jakos optymistyczne, gdy zwykli uzytkownicy krytykuja jakas inicjatywe twierdzac, ze 'tak nie moze byc!!!" Znaczy to, ze poczuli, ze jest to ich ziemia, ich miejsce ( wbrew ekonomi i logice oczywiscie:) co jest pieknym objawem. Zauwazylem to przy CP, PR, teraz PC.
Prosze wiec nie wieszac psow na naszej nacji - skoro krytykuja, tzn ze im zalezy!:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 22 Paź 2009, 23:40 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Owszem Jacku, ale niech to będzie konstruktywna krytyka, a nie święte oburzenie bez rzeczowych argumentów.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso