Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 26 Wrz 2009, 00:30 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Cytuj:
Składanie przez Internet propozycji seksualnych nieletnim będzie karane karą dwóch lat więzienia, podobnie jak promowanie poglądu, iż kontakty seksualne z nieletnimi nie musza być dla nich krzywdzące.

http://niezalezna.pl/article/show/id/25579

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Wrz 2009, 01:18 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Siejesz panike jak zwykle.
Po pierwsze, nie chodzi o nieletnich tylko o małoletnich, a to troche zaweza grupe osob.

Po drugie maloletniego czyli kogos ponizej 15 roku zycia raczej ciezko spotkac w sl. SL jak wiemy jest dla osob pelnoletnich, wiec jak maloletni sciemni ze ma wiecej lat , a ktos mu zlozy sexualna propozycje to i tak zachodzi nie ma przestepstwa
Cytuj:
Nie popełnia przestępstwa, kto dopuszcza się czynu zabronionego w usprawiedliwionym błędnym przekonaniu, że zachodzi okoliczność wyłączająca bezprawność albo winę

a jesli maloletni powie prawde co do wieku i ktos mu zlozy propozycje , to coz.... osoba proponujaca raczej wie ze musi uwazac.

Wiec temat to nic innego jak sianie niepotrzebnej paniki.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Wrz 2009, 10:42 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Llorando Runo
To pięknie i świetnie iż dzieci będą mieć większą ochronę przed pedofilami (włącznie z kastracją), ale... Czy dzieci w Polsce zaczynają dojrzewać fizycznie w wieku 15-stu lat? (od tego wieku mogą uprawiać legalnie seks). Ja rozumiem iż posłowie mogą odnieść takie wrażenie bo zamiast edukacji seksualnej w szkołach mamy lekcje religii ( kastrujące intelektualnie te dzieci) uczące jak praktykować rytuały Voo Doo, tyle że z tego co ja się orientuję to młodzi ludzie zaczynają dojrzewać już dużo wcześniej, a co za tym idzie eksperymentować seksualnie. I teraz co? Większość nastolatków wedle nowego prawa będzie przestępcami lub namawiać do przestępstwa? Ktoś (politycy) tu miał według mnie za dużo kastrowania intelektualnego, i tak wyszło...

Aż strach teraz będzie iść do galerii handlowej bo tam czają się małoletnie „galerianki”, i a nuż przejdziemy koło takiej i rzucimy jej spojrzenie które zostanie uznane za propozycję seksualną (nagrają to jeszcze kamery), i kastracja gotowa! ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Wrz 2009, 11:33 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Darnok Quar
:)Llorando,
a jednak chyba w Twoim przypadku mamy do czynienia z pewną antyreligijną obsesją :D
nie martw się, religia umiera
wystarczy obserwować statystyki
i już niedługo wszyscy będą mądrzy i szczęśliwi i intelektualnie niekastrowani
a dzieci w szkołąch w końcu się dowiedzą, że stosunek może skończyć się ciążą i, że można temu zapobiegać
najlepiejj na 60 godzinach lekcyjnych- bo strasznie skompllikowana to nauka
z nową religią - oficjalnymi rozsądnymi poglądami, zatwierdzonymi przez komisję - to będzie raj dla rozsądnych, rozumnych, racjonalistów o naukowym światopoglądzie (czy aby o czymś nie zapomniałem?)
czasami się cieszę, że dzieci nie mam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Wrz 2009, 12:30 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
IMHO - walka z pedofilia to typowy temat zastepczy. Gospodarka leci na pysk, niedlugo nie bedzie pieniedzy dla emerytow wiec rzuca sie kastracje na tapete i ludzie sa szczesliwi, ze idzie ku lepszemu. Do tego dochodzi fakt, ze temat pedofilli przydaje sie do roznych totalitarnych pomyslow w rodzaju cenzurowania internetu i wykanczania ludzi niewygodnych. Pamietacie sprawe ksiedza Jankowskiego, ktoremu za poglaskanie jakiegos dzieciaka Wyborcza wmawiala pedofilie i byl ciagany po sadach przez rok? Oczywiscie nic nie udowodniono ale podejrzewam, ze gdyby dotyczylo to mniej waznej osoby to by ten rok przesiedzial w areszcie.
Szum wokol pedofill przynosci wiecej szkody niz pozytku - strach teraz dziecko obce poglaskac po glowie.
Codiee - masz racje, ale jak udowodnic, ze sie nie wiedzialo? Ciagle mam przed oczyma wizje ojca, ktory widzi logi z rozmow w SL 14letniej corki (nie mow, ze takich nie ma w SL) zglasza cala sprawe na policje i biedny dorosly awatar, ktory propozycje skladal, laduje w wiezieniu zanim sprawa sie wyjasni. Polanski tez pewnie nie wiedzial, ze panna z ktora spedzil noc ma 14 lat, a do dzisiaj nie ma wstepu do USA bo go za pedofilie przymkna od razu.
Kolejne slow klucz to edukacja seksualna, ktora ma byc rozwiazaniem wszystkich problemow.
Wystarczy rzucic okiem na statystyki, zeby stwierdzic, ze w krajach gdzie jest ona najbardziej zaawansowana ( Szwecja, UK) ilosc niechcianych ciaz rosnie w tempie zastraszajacym. (W Szwecji juz chyba 5 latki sa edukowane?). To po prostu nie dziala:)
Cytuj:
Kosztowna inicjatywa edukowania brytyjskiej młodzieży, która pochłonęła blisko 6 milionów funtów, a miała na celu zredukowanie liczby ciąż nastolatek podwoiła liczbę poczęć w tej grupie - podaje "Daily Mail".

http://www.dziennik.pl/kobieta/article4 ... _ciaz.html
Moja teoria mowi, ze dzieci sa glupie i jesli im sie o czyms mowi, to musza tego sprobowac wbrew wszystkiemu. Wprowadzmy do szkol zajecia z edukacji terrorystycznej, pokazmy jak sie robi bombe, maly zamach i dodajmy do tego ostrzezenie, ze to jest niedobre i nie powinno sie tego robic. Zaloze sie, ze po roku bedziemy mieli zburzone wszystkie domy:)
Druga sprawa to wiek w jakim sie wprowadza uswiadomienie seksualne. Wystarczy sie przejsc obok gimnazjum, zeby zauwazyc, ze niektore z 13 letnich dziewczat sa juz kobietami i o seksie wiedziec powinny wszystko ( i pewnie wiedza:) a inne sa jeszcze dziecmi, ktore bawia sie lalkami w dom. Wszystkie one sa tak samo uswiadamiane!
Tylko rodzice wiedza, kiedy przychodzi odpowiedni czas na rozwianie zludzen o bocianie ale niestety sa zmuszani przez totalitarne panstwo do wysylania dzieci na szkolenia seksualne. Jesli tego nie zrobia panstwo odbierze im dzieci albo zamknie do wiezienie. ( Zdaje sie ze dzieciom gwarantuje to Karta Praw dziecka, czy jakos tak)
Zastanawiaja mnie jeszcze jedno. Jak sobie ludzkosc dawala rade przez pare tysiecy lat, gdy nie bylo edukacji seksualnej? Kazda 13 latka miala dziecko, czy co? :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Wrz 2009, 12:39 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Cytuj:
Składanie przez Internet propozycji seksualnych nieletnim będzie karane karą dwóch lat więzienia, podobnie jak promowanie poglądu, iż kontakty seksualne z nieletnimi nie musza być dla nich krzywdzące.

Ten pogrubiony fragment mnie zastanawia. Czyli jeżeli nieletni by mi złożył propozycję, wyglądał by na dorosłego i by do czegoś doszło i nie byłoby pokrzywdzonych stron ,to ja idę siedzieć na 2 lata. I znowu prawo na korzyść wrednych bachorów.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Wrz 2009, 11:42 
Dołączenie:
Wrzesień 2009
Llorando Runo napisał(a):
mamy lekcje religii ( kastrujące intelektualnie te dzieci) uczące jak praktykować rytuały Voo Doo

Pieeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrd.

Takie argumenty jak cytowany wyżej mają już brodę sięgającą czasów Cesarstwa Rzymskiego. Aż dziwne, że jeszcze w XXI wieku ludzie do tego wracają. Gdyby nie chrześcijaństwo i jego wpływ na kulturę, naukę, to jeszcze dzisiaj biegalibyśmy półnadzy po lasach.
Na syndrom "życia w oblężonej twierdzy" nie pomoże siedzenie w SL, naprawdę.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Wrz 2009, 12:16 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2007
Kostro napisał(a):
Takie argumenty jak cytowany wyżej mają już brodę sięgającą czasów Cesarstwa Rzymskiego. Aż dziwne, że jeszcze w XXI wieku ludzie do tego wracają. Gdyby nie chrześcijaństwo i jego wpływ na kulturę, naukę, to jeszcze dzisiaj biegalibyśmy półnadzy po lasach.
Na syndrom "życia w oblężonej twierdzy" nie pomoże siedzenie w SL, naprawdę.

Gdybając dalej - gdyby nie średniowiecze to pewnie dziś latalibyśmy do gwiazd ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Wrz 2009, 19:16 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Dokładnie, religie tylko hamowały postęp cywilizacyjny, albo wręcz dosłownie niszczyły całe cywilizacje. Całe szczęście obecnie ateizm nie jest już zbrodnią karaną śmiercią (od 200 lat z hakiem) co się przełożyło na ogromy skok technologiczny przez ten czas. A ateistów i racjonalistów jest przecież niewielki procent z całej ludzkości. Może w przyszłości gdy w szkołach zaczną też uczyć myślenia racjonalnego i samodzielnego, a małym procentem będą ludzie religijni (oraz wierzący w różne bzdury), to wtedy doczeka się ludzkość więcej szczęścia na naszym padole...

Póki co Polański czeka (zatrzymany) na proces o ekstradycję do USA za chwilę szczęścia z amerykańska nastolatką, z przed lat niemal tak dalekich jak Imperium Rzymskie ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Wrz 2009, 19:24 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Ta nieletnia, która dzisiaj ma 44 lata i która wybaczyła reżyserowi, bo to z winy matki była zmuszona to spędzenia tychże krótkich chwil z Polańskim.

A co do religii... W szkołach lekcja religii powinna być o wszystkich religiach, a nie tylko o tej, która w danym kraju ma większość wyznawców.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Wrz 2009, 20:35 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Cytuj:
Dokładnie, religie tylko hamowały postęp cywilizacyjny

Kopernik byl ksiedzem:) A rozwoj cywilizacji najbardzej hamowala fizyka i matematyka! Przeciez one opieraja sie na bajkach dla dzieci! Pokazcie mi siłe, moc, liczbe '2' albo pierwiastek! To jakies religijne mrzonki:)
A tak bardziej serio polecam wywiad z prof. Hellerem - calkiem sensowny ksiadz naukowiec, chociaz niezbyt lubiany w naszym polskim kosciele.
Cytuj:
Kiedyś miałem na ten temat dyskusję ze znanym biologiem Richardem Dawkinsem, który jest autorem bardzo głośnej książki „Bóg urojony”. Książki moim zdaniem bardzo prymitywnej. Kiedy po raz pierwszy ją przeczytałem, to powiedziałem sobie, że ja z tymi problemami, które on tak ostro stawia, uporałem się, gdy miałem 17 lat.

Nasza rozmowa miała miejsce kilkanaście lat temu. Jak twierdził Dawkins, Pan Bóg nie jest nam potrzebny, bo wszystkie zjawiska biologiczne możemy wytłumaczyć za pomocą praw fizyki. A ja na to: OK, bardzo dobrze. W jaki sposób w takim razie wytłumaczysz, skąd wzięły się prawa fizyki. No i dyskusja się skończyła.

http://www.rp.pl/artykul/128669.html

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Wrz 2009, 20:36 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
oj ciężko z wami
z tego co mi wiadomo lekcje religii obowiązkowe nie są
więc nie wiem w czym problem
jestem głęboko przekonany, że większość ludzi w coś wierzy
jeżeli jesteś przekonany, że nie należy zabijać i kraść to już jesteś wierzący
bo przekonanie to z racjonalizmem,
tak rozumianym jak niektórzy chcą niewiele ma wspólnego
(aczkolwiek jest to zawlaszczenie pojęcia niezgodne ze slownikiem
podkreslenie wlasnego intelektu - samozwancze)
bądźmy może trochę bardziej cywilizowani i nie nazywajmy tego co dla innych jest ważne -bzdurami
to tak naprawde kwestia kultury a nie sily intelektu

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Wrz 2009, 21:54 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Pamiętam, jak chodziłem do podstawówki i liceum - religia nieobowiązkowa, zatem, jeżeli rodzic nie widzi, by dziecko przymuszać do uczestniczenia w nich ,to... Trzeba było stosowny dokumencik zapodać. Jeżeli ma uczestniczyć... dokumencik zbędny. Czyli jednak religia była obowiązkowa, skoro bez stosownych dokumentów nie można jej opuścić.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Wrz 2009, 22:01 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Jacku, jaki on tam sensowy. Pytanie skąd się wzięły prawa fizyki nie jest głupie samo w sobie, za to odpowiedź iż stworzył je jakiś bóg już tak. Bo jeśli niewiedza skądś się coś wzięło jest dowodem na istnienie bogów - to ja się pytam - skąd się wzięło 10 zł więcej w moim portfelu? Wie ktoś? Nie? No to pewnie bóg obfitości mnie nawiedził... Następna sprawa - to jeśli prawa fizyki stworzyć ktoś musiał - bo przecież same z siebie się nie wzięły ;-) - to pójdźmy za ciosem, czyli tą logiką i zadajmy pytanie: „skąd się wziął dany bóg tworzący te prawa?”. Odpowiadając jak M. Heller mógłbym powiedzieć - że bogów tworzy zielona niewidzialna 3-dzwiowa szafa.... No tak, zwariowałem - szafa! Bogów nie musi nic ani nikt tworzyć bo są wieczni i istnieli od zawsze, ble ble ble – zaraz powie M. Heller. To czemu – znów ja zapytam – prawa fizyki nie mogą przełamać monopol bogów i istnieć od „zawsze”?

Daronk, jak nie są obowiązkowe jak dziecko musi odprawiać rytuały Voo Doo co niedzielę i rodzice je zmuszają do dodatkowych opowieści o szamaniźmie stosowanym także w szkole? Z tego co się orientuję tylko za zgodą rodziców można sobie odpuścić te rzeczy w szkole.
Darnok napisał(a):

Osoby niewierzące kradną i zabijają bez zahamowań moralnych? Tak wynika z twojej pisaniny. Głupszej tezy dawno nie czytałem. Do tego tzw. moralność wynika właśnie z racjonalizmu bo pomaga budować społeczność żyjącą w pokoju i dobrobycie, i nie jest to wymysł religi a jedynie zapożyczany przez nią (na zasadzie - „nie należy pluć pod wiatr. Po wyjściu z toalety należy wymyć ręce, itd...”) ;-)

„Bzdurami” – naprawdę jest łagodnym określeniem, bo moje zdanie na ten temat jest bardziej wyraziste i mniej pochlebne, tak że ten epitet przy nim jest niemal jak pieszczota. ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Wrz 2009, 22:24 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Alez ja zakwestionowalem tylko poglad, ze nauka wszystko moze wyjasnic za ktorym sie opowiadasz twierdzac, ze religia powstrzymuje rozwoj swiata. Ksieza mowili rozne bzdury, ale rownie wiele glupot opowiadali naukowcy.
Pokazalem tylko pomagajac sobie Hellerem, ze sa rzeczy ktorych wyjasnic sie nie da - np skad wziely sie prawa fizyki. Mozna powiedziec, ze jest to Tajemnica Swiata, Przeznaczenie.... albo Bog. To sa tylko nazwy, a skoro nie da sie tego wytlumaczyc logicznie to dlaczego nie Bog?
(BTW - pytanie ciekawe, czy Bog moglby stworzyc inne prawa fizyki niz istniejace?)
Kolejna sprawa nie wyjasnialna przez nauke to wlasnie moralnosc. Nie dalej jak pare godzin temu przechodzila kolo mojego mieszkania staruszka, a mieszkam w ciemnej uliczce. Podaj mi chociaz jeden powod dlaczego nie powinnienem jej stuknac cegla i ukrasc torebki. Szanse odnalezienia mnie przez policje praktycznie zadne, a pare zlotych zawsze sie przyda. (szczerze mowiac - chcac byc spojnym logicznie powinnienem to zrobic, bo jestem ateista, ale jakos nie robie - dziwne:()
Tylko nie pisz, ze to niemoralne - bo co to jest moralnosc jesli Boga nie ma:) Co hamuje osobe niewierzaca? To, ze jej zrobia to samo? Smiechu warte - babcia z pewnoscia mnie nie napadnie, a to, czy ja ją obrabuje czy nie w zaden sposob nie zwieksza ani nie zmniejsza szansy na to ze mnie napadna inni:) Wniosek - niewierzacy napadaja na babcie, a jesli tego nie robia to maja pomieszane w glowach:)
Cytuj:
Daronk, jak nie są obowiązkowe jak dziecko musi odprawiać rytuały Voo Doo co niedzielę i rodzice je zmuszają do dodatkowych opowieści o szamaniźmie stosowanym także w szkole?

Wylazi lewak z Ciebie:) Chcialbys odebrac rodzicom prawo do decydowania o tym, co robia ich dzieci? Komitety blokowe maja zabraniac chodzenia do kosciola? :) ROdzice chca, to wysylaja - nie chca, to nie. Podobnie jak na lekcje religii w szkole. (Swoja droga to skandal z religia - obiecywano, ze bedzie to pierwsza albo ostatnia lekcja, a zawsze jest w srodku! Moja latorosl siedzi i żre czipsy na dworze sluchajac muzyki, a reszta klasy przez okno patrzy na niego z zazdroscia zamiast sluchac ksiedza!)
PS
W zwiazku z Polanskim - polecam protokol z przesluchania tej nastolatki. Opis jest naprawde brutalny wiec raczej dla ludzi o silnych nerwach: http://andromeda.salon24.pl/127443,co-z ... ane-gailey
Swoja droga to jakas paranoja - wlasnie polski rzad wprowadza zaostrzenie prawa wobec pedofilow i fora sa pelne wpisow, ze nalezy zboczencow mordowac i kastrowac, a jesli chodzi o Polanskiego to w sondzie na onecie prowadzi opcja, ze powinno sie to przedawnic a polskie MSZ mowi, co nastepuje:
Cytuj:
Ze względu na olbrzymie zasługi Romana Polańskiego dla światowej kultury, a także dla promocji Polski na świecie i także ze względu na mój osobisty stosunek do wielkiego artysty, po konsultacjach z ministerstwem kultury i po ustaleniu podstawowych informacji, rozważam w tej chwili wystąpienie do władz amerykańskich o zbadanie możliwości skorzystania przez prezydenta USA z prawa łaski, co zamknęłoby tę sprawę raz na zawsze - powiedział Sikorski.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... Prawo.html
Jakas schizofrenia narodowa,. czy co? :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Wrz 2009, 23:04 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Nic dziś mądrego nie napiszę, a głupich rzeczy dziś już napisałem dość sporo wiec nie wypada więcej, bo za 2 min i 35s idę spać. ;)

Więc tylko tyle - że Polańskiego który tak lubi małolaty (co tu nie lubić ;)) może uratować Terminator! :D http://wiadomosci.onet.pl/2050549,12,ar ... ,item.html

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Wrz 2009, 07:16 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
nick w SL: Krzysztof Aeon
Zapominacie, że:
a) Żeby mógł zostać ułaskawiony, musi być skazany
b) Próba ułaskawienia za wszelką cenę to omijanie prawa

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Wrz 2009, 10:46 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
Darnok napisał(a):

Osoby niewierzące kradną i zabijają bez zahamowań moralnych? Tak wynika z twojej pisaniny. Głupszej tezy dawno nie czytałem. Do tego tzw. moralność wynika właśnie z racjonalizmu bo pomaga budować społeczność żyjącą w pokoju i dobrobycie, i nie jest to wymysł religi a jedynie zapożyczany przez nią (na zasadzie - „nie należy pluć pod wiatr. Po wyjściu z toalety należy wymyć ręce, itd...”) ;-)

„Bzdurami” – naprawdę jest łagodnym określeniem, bo moje zdanie na ten temat jest bardziej wyraziste i mniej pochlebne, tak że ten epitet przy nim jest niemal jak pieszczota. ;)

llorando, proszę, nie wkładaj mi w usta tez, których nie wygłaszam, a pisanie, że to wynika z mojej pisaniny
przepraszam - bede teraz zlosliwy, jeżeli twierdzisz ze cos takiego wynika z mojej pisaniny to pokazujesz jak operujesz aparatem logiki - nie najlepiej, a strasznie sie na nia powolujesz
zbyt wielki zapal slużenia wielkiej sprawie - zwalczania tego co hamuje rozwoj :D :D potrafi przycmic najlepsze umysly...
o tuż - nie wynika i nawet nie bede przeprowadzal wywodu dlaczego, jest zbyt oczywisty

pisalem tez o naduzywaniu pojecia racjonalizmu, który nie równa się ateizmowi i korzystanie z niego w tym kontekście to pretensjonalny sposob mowienia - moje poglady sa rozumne, masz prawo tak uwazac ale wciskanie tego przekonania innym jest nie estetyczne

to co napisałem, jest podobne do tego co napisał Jacek
jeżeli piszesz:" bo pomaga budować społeczeństwo" to ja odpowiadam
a co w tym takiego fajnego? skoro nie odnosisz tego do jakiejś "wartości" w którą wierzysz - właśnie wierzlysz
bo to, ze fajne jest takie 'pokojowe społeczenstwo" to już kwestia wiary a nie wywodu logicznego
co ma byc lepszego w takim spoleczenstwie, ze lepiej sie rozwija? i co z tego? kto napisal, ze dobrze ze sie rozwija?
toz twierdzenie czegos takiego to zabobon!!! :D
wiara, ze spoleczenstwo to Bog...

sam nie jestem racze wierzacy,
ale wole by ludzie wierzyli w kochajacego Boga
niz w psia skorke
czy, bron Boze, w komisje europejska czy inne bzdety

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Wrz 2009, 11:43 
Dołączenie:
Lipiec 2008
A może by tak zamienić słowo "Bóg" na słowo "Siła Wyższa". Lepiej się odnosi i nie wiąże się z religią aż tak mocno. Aczkolwiek ma podobne znaczenie, a nawet takie samo w niektórych kwestiach.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Wrz 2009, 11:58 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
:D
nie szukaj ugody bo oberwiesz z obu stron
a jeszcze i trzecia i czwarta się znjdą
:D :D :D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Wrz 2009, 13:56 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Okropne te zeznania, włos się jeży na łbie. Taka biedna niewinna dziewczynka bez doświadczeń seksualnych, która używek nie tyka. Straszność.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Wrz 2009, 19:47 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Nie będę nikogo usprawiedliwiać ani nikogo oskarżać, "Free Polański"? Nie wiem, skoro była zbrodnia to musi być i kara. Może ważne jest też to, że dziewczyna, obecnie dorosła kobieta ma już dość tego wszystkiego i wcale się nie dziwię.

Morrigan napisał(a):
Okropne te zeznania, włos się jeży na łbie. Taka biedna niewinna dziewczynka bez doświadczeń seksualnych, która używek nie tyka. Straszność.

Morri, też nie chciałam tego czytać, ale w końcu się przemogłam i co przeczytałam?
Cytuj:
Czy miałaś z kimkolwiek stosunek seksualny przed 10 marca?
- Tak, dwa razy.

Źródło od razu na właściwej stronie i wersja Polańskiego
Poza tym wydaje mi się, że prawo powinno być jedno dla wszystkich - czy to pan reżyser Polański, czy "Zenek z Gazowni".

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Wrz 2009, 20:24 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Zgwałcona 13-latka, dziś dorosła kobieta, podobno już w wieku 8 lat uprawiała seks. Jeżeli prawo ma być dla wszystkich równe, to matka dziewczynki (dziś dorosłej kobiety) powinna również ponieść surową karę, ponieważ to ona podsuwała mała reżyserowi. Jak sprawiedliwość, to sprawiedliwość.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Wrz 2009, 20:32 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Wyciagajac przyklad z Polanskim chodzilo mi tylko o pokazanie dziwnego zjawiska. Ci sami ludzie rano mowia, ze pedofilow trzeba ostro karac, a wieczorem, ze nalezy pedofila uwolnic. Dla mnie to bylo zaskakujace:)
Przy okazji - pedofilia nie jest karalna, karalne sa czyny pedofilne. Mozna byc 'pedofilem niepraktykujacym' i zadna kara sie za to nie nalezy. Pedofile powinni wiec jakas manife zrobic bo bez watpienia sa przesladowani w polskim spoleczenstwie, nie chce sie ich przyjmowac do pracy i w ogole sa obrazani na kazdym kroku:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Wrz 2009, 21:40 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Ankh Boa
Dorosły facet, który nie może się powstrzymać od seksu z małą dziewczynką, jest zwyczajnym zerem moralnym.
Zwłaszcza, że "całokształt" jego życia nie wskazuje na to, że jest pedofilem (a więc nie miał imperatywu).
Taki ktoś, powinien ponieść konsekwencje swojego czymu, bo bez wątpienia popełnił przestępstwo.
Koniec.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Wrz 2009, 22:19 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Racjonalizm = ateizm, a przekonanie iż jednak nie - jest z gruntu błędne. Równie dobrze może ktoś napisać iż wierzy w świętego Mikołaja i jest zarazem racjonalistą (i ma więcej do tego niż 8 lat). Owszem, napisać tak może, ale będzie to założenie błędne iż jest racjonalistą.

Następna kwestia to kwestia wiary ogólnej (nie mylić z religią). KAŻDY przyjmuje na wiarę wszystko co jest dookoła, bo inaczej się nie da. Wynika to z tego iż jedyne co możemy przyjąć za pewnik to to iż sami istniejemy. Koniec kropka pewników, reszta to czysta wiara. Zresztą już dawno temu Kartezujsz do tego doszedł... Tyle że człowiek racjonalny wierzy w rzeczy które rozumie, a religijny z braku zrozumienia w to co mu powie byle kto...

Moralność a społeczeństwo. Na pierwszy rzut oka wydaje się to faktycznie dość mało powiązane. Bo niby czemu mamy mieć moralność gdy jest ona nieopłacalna z pozoru? Czyżby nieopłacalna? Kształtując naszą osobowość w dzieciństwie mamy rożne drogi do wyboru, ale dla uproszczenia przyjmę przykładowe dwie. Jedna to praworządność (poparta moralnością) a drugą to „urodzeni mordercy” popartą wielkimi spluwami. ;) W zależności od tego gdzie się wychowujemy to widzimy skutki tych dróg. Jak się wychowujemy w spokojnym otoczeniu to „widzimy” że ci źli idą do więzienia a ci dobrzy żyją sobie dostatnio. Jak znów wychowujemy się w dzielnicy np. gangów to widzimy że ci źli worzą się stunigowanymi furami, obwieszeni złotem, z półnagimi laskami wiszącymi im u szyi, a praworządni frajerzy tyrają całe dnie by większość swojej wypłaty oddać państwu. ;)
Ale po co analizować zachowania ludzkie, fizyki, świata w ogóle i wysilać mózgownicę, jak lepiej zdać się na innych którzy podadzą nam na tacy proste i niewymagające myślenia rozwiązania typu – "moralność jest odgórnie wymyślona przez bogów, jak i cała reszta, ble, ble, ble"...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Wrz 2009, 02:27 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
Racjonalizm = ateizm, a przekonanie iż jednak nie - jest z gruntu błędne. Równie dobrze może ktoś napisać iż wierzy w świętego Mikołaja i jest zarazem racjonalistą (i ma więcej do tego niż 8 lat). Owszem, napisać tak może, ale będzie to założenie błędne iż jest racjonalistą.

? - własny język tworzysz? ale to chyba też tylko na własny użytek? ja używam pojęcia racjonalizm w sensie zdefiniowanym w słownikach, czyli takim, który nadaje się do komunikacji. w nich występuje i owszem (poszedlem na latwizne i wikipedie) - racjonalizm swiatopogladowy, ale to cos innego niż sam racjonalizm - to rodzaj ideologii
nie mylmy również ocen

Zresztą już dawno temu Kartezujsz do tego doszedł...

bo to łebski facet był...

Tyle że człowiek racjonalny wierzy w rzeczy które rozumie, a religijny z braku zrozumienia w to co mu powie byle kto

nie sądze, by kryterium ktore podajesz było jesne, rozumiem, że chodzi o kryterium odroznienia 'wiary' - ktora zlem nie jest i od wiary, która takowym jest, wymaga zdefinikowania kto jest byle kim a kto nie i dowiedzenia, ze rozumiesz to w co wierzysz
zapewne dalsza czesc dowodzi rozumienie wartosci 'praworządności' :D?
mi się jednak widzi, że jestes skłonny wierzyć np. w to, że źle jest zabijac
ale już nie w to, że jest Bóg albo Mikołaj
czyżby chodziło o brodę i nagganość wiary w osoby brodate?

i wreszcie na rozluznienie miesni twarzy

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Wrz 2009, 06:58 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
nick w SL: Krzysztof Aeon
Dlaczego neguje się istnienie Boga? Przez jego bierność (jak ci strasznie zależy, to domniemaną), nierzadki brak logiki w Biblii a także absurdalność idei, iż jesteśmy jacyśtam "doskonali" i najświetniejsi i najlepiej, żeby cały Wszechświat od razu się poddał. A co do rozwoju technicznego - Kościół ma ogromne problemy z zaakceptowaniem rozwoju techniki, która raz za razem wchodzi na kolejne płaszczyzny, jak dotąd jedynie opisywalne przez wiarę.

PS. Może mi ktoś powiedzieć, jak wyłączyć te @#$ tyldy przed niektórymi znakami diakrytycznymi?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Wrz 2009, 08:06 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Dla tych, którzy nie zauważyli... Moja poprzednia wypowiedź była DRWINĄ.
Ze swoim chłopcem ładnie, z Polańskim już mniej. O tempora, o mores!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Wrz 2009, 12:55 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Po co dowód na istnienie boga? A może lepiej podać dowody na jego nieistnienie?

God is in us.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Wrz 2009, 13:52 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Z tego co wiem początek tej rozmowy był o czymś zupełnie innym.
Proszę więc szanownych państwa o przeniesienie dyskusji o istnieniu lub nieistnieniu czajniczków do innego wątku - był gdzieś kiedyś taki.

Dalszy off top będzie kasowany jak najbardziej istniejącą miotłą.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Wrz 2009, 17:37 
Dołączenie:
Październik 2008
nick w SL: Sql Miles
"Lepiej wazac" - kogo dotyczy ten tytuł? Myślę, że chodzi o promil ludzkości, pozbawiony zdrowego rozsądku i/lub kontroli nad własnymi rządzami. Fakt zasłyszany w mediach traktujący o tym jak to jakiś pan lub pani karmi swoje zboczenia kosztem innych ludzi lub co gorsza dzieci nie oznacza, że połowa ludzkości tak robi i nie wszyscy muszą żyć w strachu, zamartwiając się o swoje pociechy i najbliższych. Tym bardziej nie należy obawiać sie tego, że nagle sami stajemy się zboczeńcami tylko dlatego, że w prawie polskim lub jakiegokolwiek innego panstwa czy regionu powstała regulacja prawna dotycząca karania zboczeńców.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Wrz 2009, 18:15 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
nick w SL: Anulka Zimminy
Mysl,e ze "Lepiej uwzac" dotyczy tego, ze juz obecnie ponad 90& wiadomosci to jak nie pedofile to kazirodtwo czy inne zoofile. Nalezy wiec uwazac, na to, co sie widzi i czyta w wiadomosciach, aby wylowic te nieliczne, a niedlugo rarytasy, w postacji normalnych informacji o normalnych sprawach.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Wrz 2009, 21:33 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Ech te dzisiejsze czasy, o pedofilach i innych zboczencach mozna spokojnie rozmawiac a zacznie sie rozmowa o moralnosci i Bogu to strasza wywaleniem na offtopic:)
Mori - aluzje paniał, ale i tak sie nie zgadzam:) To czy 13 latka chce i czy robila to wczesniej nie ma wiele do rzeczy. Idac dalej doszlibysmy do tego, 'galerianki' to szanowany zawod - tez chca i tez robily to wczesniej. ( Jesli matka dziewczyne podsuwala Polanskiemu takze powinna odpowiadac).
W zwiazku z chlopakiem ofiary Polanskiego: Prawo inaczej traktuje dzieci i doroslych pod wzgledem seksualnosci, dzieci prowadzi sie do psychologa nie do wiezienia. Gdyby bylo inaczej to cele zapelnilyby sie przedszkolakami w zwiazku z zabawa w lekarza ( ech, to byly czasy!)
sql i Anulka - zostalem wywolany wiec musze sie wytlumaczyc z intencji tytulu. Chodzilo mi o to, ze dotyczy do wszystkich i pedofilem moze zostac kazdy po napisaniu paru slow na czacie do niepelnoletniej. IMHO prawo idzie w zupelnie bezsensownym kierunku tylko po to, zeby sie przypodobac wyborcom, i daje to wiecej szkody niz pozytku.
Czytalem gdzies, ze z wiezienia ma wyjsc niejaki Lyzwinski, jesli pamietacie sprawe Anety K. Pan podobno molestowal swoja pracownice przez wiele lat, ktora sama do niego przyjezdzala i dopiero jak przestala pracowac przypomniala sobie o gwaltach. Dziecko okazalo sie nie jego, nie bylo to tez dziecko Leppera :) Ciekawi mnie czy ci wszyscy obroncy kobiet, ktorzy wtedy krzyczeli o gwalcie teraz przeprosza za zmarnowanie facetowi zycia?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Wrz 2009, 22:06 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Obserwuję sprawę, czytam komentarze pod artykułami, wysłuchuję niewybrednych żartów z powodu mojego SL-owego nazwiska. Ok, rozumiem. Nie mówię, że galerianka to szanowany zawód, nie mówię, że Polański nie ma nic na sumieniu i myślał głową. Mówię tylko, żeby nie wznosić oczu do nieba i nie załamywać rąk nad skrzywdzoną niewinnością tam, gdzie niewinności już dawno nie ma. Gryziesz to prawnie, Jacusiu, a ja raczej kulturowo i psychologicznie. Ot, pięknie się różnimy.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Wrz 2009, 22:25 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
Składanie przez Internet propozycji seksualnych nieletnim będzie karane karą dwóch lat więzienia, podobnie jak promowanie poglądu, iż kontakty seksualne z nieletnimi nie musza być dla nich krzywdzące."

trzeba uważać
bo a nóż ktoś tak zinterpretuje...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Wrz 2009, 23:11 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Ech strach teraz cokolwiek napisac, ale ustawa jeszcze chyba nie weszla w zycie wiec mozna pare slow powiedziec.
Wychodzi wiec na to, ze Nabokow i Caroll beda usunieci z bibliotek? Przeczytajcie Lolite i zyciorys Caroll'a to sami zobaczycie:)
Z drugiej strony patrzac - panstwo przymyka oczy na malzenstwo z kilkunastoletnia dziewczyna u Cyganow, obywateli Polski. Oczywiscie za zgoda zainteresowanej i jej rodzicow. Wiec jak to jest, Cyganom wolno a Polanskiemu - nie?
Jest jeszcze jedna sprawa, w ktorej panuje zamieszanie. Wg seksuologow pedofilem nie jest ktos, komu sie podoba dojrzala 15 latka, bo w istocie rzeczy trudno ja odroznic od dwudziestoletniej pannicy. Pedofila to pociag wylacznie do dzieci, u ktorych nie wyksztalcily sie jeszcze cechy plciowe. W tym sensie Polanski pedofilem nie jest, chociaz to co zrobil jest karalne bo prawo jest tutaj bezwzgledne.
PS
Czy ktos moze wie, dlaczego zoofilia jest karalna? Ze wzgledy na dobro zwierzat? Nigdzie nie ma nic na ten temat, jest tylko suchy zapis w KK:(

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Wrz 2009, 00:40 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
Oczywiście, że Polański nie jest pedofilem, a przynajmniej nic na ten temat nie wiadomo, jest oblechem, któremu zachciało się seksu z dzieckiem. To jeszcze gorsze niż pedofilia.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Wrz 2009, 10:14 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Shilla Hax
Jacek napisał(a):
Wg seksuologow pedofilem nie jest ktos, komu sie podoba dojrzala 15 latka, bo w istocie rzeczy trudno ja odroznic od dwudziestoletniej pannicy. Pedofila to pociag wylacznie do dzieci, u ktorych nie wyksztalcily sie jeszcze cechy plciowe.

Dokładnie Jacku. Dodam jeszcze, że pedofilia to nie zjawisko a choroba, tak samo jak jak wiele innych schorzeń na podłożu psychicznym. Pedofil czuje niepohamowany pociąg seksualny do DZIECI. Większość pedofili zdaje sobie sprawę ze swojego zboczenia, choroby jednak nie są w stanie nad tym zapanować. Z tego wynika, że pedofilem nie jest ten, który odbywa stosunek płciowy z kimś, kto wygląda dorośle. Dziewczynka wyglądająca jak kobieta pedofila nie pociąga.

Co do sprawy Polańskiego. Nie wiemy co tak naprawdę zaszło 30 lat temu. Wiemy tylko to, co przedstawiają media.
Jeśli wiedział, że dziewczynka, z którą współżył miała 13 lat - no cóż sam prosił się o kłopoty i był ich świadom.
Jeśli dziewczynka okłamała Polańskiego co do swojego wieku - sami doskonale wiemy, że często naprawdę ciężko wizualnie stwierdzić ile dziewczyna ma lat, a chyba nikt przed stosunkiem nie prosi o wylegitymowanie się.
Jeśli wszystko odbywało się za zgodą matki dziewczynki - winny nie jest, za to matkę należałoby pozbawić praw rodzicielskich, bo jak wiadomo za nieletnich odpowiadają rodzice. Chyba, że mimo przyzwolenia matki, był świadom faktycznego wieku dziewczynki - wówczas sam założył sobie pętlę na szyję.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Wrz 2009, 10:24 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
Zdjęcia dziewczynki z tamtego okresu jednoznacznie wskazują na to, że każdy na pierwszy rzut oka powinien się zorientować, że to dziecko, a nie 30-letnia kobieta. Sądząc po rysach twarzy, to nawet mocny makijaż nie powinien nikogo zmylić.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Wrz 2009, 10:36 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Ankh, nie zdajesz sobie sprawy z ogromnej mocy makijażu :D Oczywiście, że odpowiednio umalowana 13-sto latka nie będzie wyglądała na 30-sto latkę, ale złudzenie pełnoletności jest możliwe do osiągnięcia. To samo tyczy się zdjęć. Nie jedna dziewczyna/kobieta posiada zdjęcia, na których wygląda na grzeczną, niewinną dziewczynkę, jak i takie, na których wygląda na dorosłą imprezowiczkę. Odpowiednim ubiorem, fryzurą i makijażem naprawdę można zdziałać cuda i przeistaczać się jak kameleon.
Na poparcie tego podam prosty przykład z własnego doświadczenia. Rok temu poszłam nieumalowana i zaspana po papierosy, miałam wówczas 22 lata. Sprzedawca poprosił mnie o dokument, którego jak na złość nie wzięłam. Wróciłam do domu, wzięłam dowód i poszłam ponownie. Pan był zaskoczony bo był przekonany, że nie mam nawet 17 lat! Kilka dni później, w tym samym sklepie znowu kupowałam papierosy, tym razem byłam wypoczęta i miałam makijaż. I co? Nikt nawet nie pomyślał o tym, żeby sprawdzić mój wiek. Tak oto za sprawą makijażu z niepewnej 17-sto latki stałam się minimum pełnoletnia :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Wrz 2009, 11:24 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
Nie wierzę w taką "moc makijażu" w przypadku dziecka.

A w ogóle, to naprawdę śmieszne są te na siłę produkowane okoliczności łagodzące. I nie mam tu na myśli tylko naszego forum, ale również nasze "elyty" kulturalne. Nie rozumiem po co bronić kogoś, kto popełnił obrzydliwe przestępstwo. To trochę tak, jakby doszukiwać się winy i prowokacji ze strony zmaltretowanej przez męża żony z powodu przesolonej zupy.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Wrz 2009, 11:31 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Są przypadki 13-letnich dziewcząt które uprawiają już świadomie prostytucję, nie mówiąc o przygodnym seksie dla kariery. Do tego nawet bez makijażu potrafią wyglądać niektóre na 20 lat, a sprawić by wyglądały na kilka więcej to doprawdy pryszcz, tak samo sprawić by na fotografii wyglądać grzecznie i o kilka lat mniej.
W świetle tego twierdzenie iż Polański popełnił „obrzydliwe przestępstwo” uważam za naprawdę śmieszne...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Wrz 2009, 11:34 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Ankh napisał(a):
Nie rozumiem po co bronić kogoś, kto popełnił obrzydliwe przestępstwo.

Ano dlatego, że każdy ma prawo do swojego zdania.
A jak było naprawdę wiedzą tylko zainteresowani - o ile oczywiście byli na tyle trzeźwi, żeby cokolwiek zapamiętać.

Co do wieku i wyglądu - Ankh, po raz pierwszy zwrócono się do mnie w sklepie "proszę pani" kiedy miałam 12 lat. I tak już zostało. Psychicznie też nie czułam się dzieckiem. Dla odmiany moją przyjaciółkę obcy ludzie przestali 'tykać' dopiero w okolicy 35 urodzin.
Różni jesteśmy.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Wrz 2009, 11:50 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
To jest zoofilia czy pedofilia? :mrgreen:
Image

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Wrz 2009, 12:16 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
Są przypadki 13-letnich dziewcząt które uprawiają już świadomie prostytucję, nie mówiąc o przygodnym seksie dla kariery. Do tego nawet bez makijażu potrafią wyglądać niektóre na 20 lat, a sprawić by wyglądały na kilka więcej to doprawdy pryszcz, tak samo sprawić by na fotografii wyglądać grzecznie i o kilka lat mniej.
W świetle tego twierdzenie iż Polański popełnił „obrzydliwe przestępstwo” uważam za naprawdę śmieszne...

I tu się mylisz. 13 latka może nawet sama wleźć mężczyźnie do łóżka, ale w świetle prawa i opinii publicznej będzie to jego wina, a nie jej. Ona jest dzieckiem, on dorosły i to on ma tu myśleć. Kropka. Śmieszne? Chyba nie do końca i nie dla każdego.

Powtarzam jeszcze raz, zdjęcia tego dziecka jednoznacznie wskazują na małoletność. Argumenty z innego podwórka to już inna sprawa.
Taki pan P. musiałby mieć zasłonięte oczy, rękawice na dłoniach i być naćpanym do granic, żeby się pomylić.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Wrz 2009, 12:43 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Hm, czy jakieś 31 lat temu nie kończyła się era dzieci-kwiatów, kiedy takie praktyki seksualne były na porządku dziennym w pewnych sferach towarzyskich? Czy matka dorosłej już dzisiaj kobiety nie jest współwinna, bo sama chciała coś osiągnąć w karierze filmowej? Czy pierwszy sędzia, który prowadził sprawę, nie był zwykłym karierowiczem?

Może te 31 lat temu wiele osób specjalnie zaszkodziło Polańskiemu, bo te osoby chciały odnieść sukces zawodowy? Może dlatego Polański wystraszył się uciekł ze Stanów?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Wrz 2009, 13:15 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
Na porządku dziennym może i była pewna swoboda seksualna, ale w odniesieniu do dorosłych. Zaniżenie norm wiekowych, nawet w czasach rewolucji seksualnej, było patologią.

Jak dla mnie, w omawianym przypadku może być nawet i 50 osób współwinnych, jednak to wcale nie czyni P. mniej winnym.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Wrz 2009, 13:21 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Pedofilia, obcowanie płciowe z nieletnim i gwałt to 3 różne rzeczy, nie mające ze sobą NIC wspólnego.
Jak już wspomniałam, pedofilia to choroba psychiczna (jak schizofrenia i inne).
Gwałt, a o to między innymi oskarżany jest Polański, to akt seksualny bez przyzwolenia jednej ze stron. Oczywiście trzeba brać też pod uwagę wszelkie okoliczności towarzyszące gwałtowi, bo w przeciwnym wypadku gwałtu dopuszczałby się nawet mąż gdy żona powiedziałaby "nie chce", a on by nalegał.
Ankh napisał(a):
13 latka może nawet sama wleźć mężczyźnie do łóżka, ale w świetle prawa i opinii publicznej będzie to jego wina, a nie jej. Ona jest dzieckiem, on dorosły i to on ma tu myśleć. Kropka. Śmieszne? Chyba nie do końca i nie dla każdego.

A co jeśli 13-sto letnia dziewczynka ma pełnoletniego chłopaka i uprawia z nim sex? Co jeśli ten chłopak ma 20 parę lat lub więcej? Jest on pedofilem?

Nie możemy popadać w skrajności i każdego przypadku traktować tak samo. Nawet sąd wysłuchuje zawsze wszelkich zeznań, bierze pod uwagę dowody, OKOLICZNOŚCI i wyrok zawsze jest dostosowany do konkretnego przypadku.
Ankh napisał(a):
Powtarzam jeszcze raz, zdjęcia tego dziecka jednoznacznie wskazują na małoletność.

Możemy zobaczyć tylko WYBRANE zdjęcia, wybrane i udostępnione zapewne przez matkę dziewczynki.
Ja również mogę pogrzebać w swoich zdjęciach sprzed paru lat. Na pewno znalazłabym wśród nich kilka robionych przez mamę w domu albo podczas jakiejś rodzinnej uroczystości i gwarantuję, że będę wyglądała na nich na grzeczniutką, niewinniutką, młodziutką dziewczynkę. Sęk tkwi w tym, że z tego samego okresu mogłabym również wygrzebać kilka zdjęć np. z imprez ze znajomymi. Nie wyglądałabym już na nich tak grzeczniutko i niewinnie. Ba! wyglądałabym na kilka lat więcej niż faktycznie miałam.

Nie chcę w żaden sposób bronić Polańskiego. Prawdę o tym, co zaszło 30 lat temu zna tak naprawdę tylko on, dziewczynka z którą współżył i być może jej matka. Cała reszta świata wie tylko to, co im powiedzą media, a te jak wiadomo nie zawsze obchodzą się prawdą.
Chciałabym tu zauważyć tylko jeden, dość istotny, szczegół. Od ZAWSZE było tak, że obcokrajowców traktuje się inaczej. Stany Zjednoczone w tym przodują. Mało było przypadków, że obcokrajowcy w stanach byli niesprawiedliwie sadzeni, tylko dlatego, że oskarżali ich Amerykanie? Chociażby ostatnia afera Polaka rażonego paralizatorem na lotnisku w Kanadzie. Wszyscy starali się ukryć prawdę tylko po to, żeby udowodnić, że winny był obcokrajowiec i dostał to, na co zasłużył.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Wrz 2009, 13:29 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Nie musimy gdybac - Polanski wiedzial, ze Samanta ma 13 lat, bo przyznal sie do tego w sadzie, i powtorzyl to w swojej ksiazce ( chociaz tego na 100 procent pewien nie jestem, ale moge poszukac). Swiadomie popelnil przestepstwo i juz. Wplacil kaucje i zwial z USA.
Odnalazlem jej zdjecie w necie i ninijeszym wklejam - faktycznie makijaz chyba my niczego nie zmienil.
Image
Tym smieszniej brzmia usprawiedliwienia polskich elyt. Slyszalem w radio jak minister kultury mowil, ze walczy o Polanskiego bo jest czescia kultury, gdyby to byl sportowiec to walczylby minister sportu. Dziennikarz przytomnie zapytal - A kto walczylby o pedofila, alkoholika Ziutka z Siemianowc?. Na to pan minister odpowiedzial - Eeeee. to bylaby zupelnie inna sprawa. Do tego doszly jeszcze wypowiedzi wladz miasta Lodzi. Wladze powiedzialy, ze Polanski nadal bedzie obywatelem honorowym Lodzi, bo 'honory dostal za swoja tworczoosc a nie zyciorys". Czekam wiec kiedy obywatelem honorowym bedzie Hitler, bo podobno niezle malowal.
Cytuj:
A co jeśli 13-sto letnia dziewczynka ma pełnoletniego chłopaka i uprawia z nim sex? Co jeśli ten chłopak ma 20 parę lat lub więcej? Jest on pedofilem?

Wg prawa - jest.
Cytuj:
Nie możemy popadać w skrajności i każdego przypadku traktować tak samo. Nawet sąd wysłuchuje zawsze wszelkich zeznań, bierze pod uwagę dowody, OKOLICZNOŚCI i wyrok zawsze jest dostosowany do konkretnego przypadku.

I wlasnie Polanski sadowi tego prawa nie dal, bo zwial z USA:)
A na koniec moj pomysl, tylko mnie nie zabijcie. Wydaje mi sie, ze o tym kiedy dziecko ma rozpoczynac wspolzycie powinni decydowac wylacznie rodzice. Oni wiedza najlepiej bo przeciez widza je codziennie i zazwyczaj zycza mu wszytskiego najlepszego. W tej chwili decyduje panstwo, ktore nic o dziecku nie wie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Wrz 2009, 13:39 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Polański uciekł, bo sędzia dla kariery chciał mu dać minimum 50 lat. Polański się przyznał, sędzia działał pod publiczkę i był stronniczy. Zatem jeżeli już mowa o jakichś patologiach, to ten sędzia też się przyczynił do tego zamieszania. A organ sądowniczy powinien być bezstronny.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Wrz 2009, 13:47 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Uciekając poniekąd przyznał się do winy. Jednak nie dziwie się biorąc pod uwagę to, co pisałam, jak działa sądownictwo w Stanach.
Jacek napisał(a):
A na koniec moj pomysl, tylko mnie nie zabijcie. Wydaje mi sie, ze o tym kiedy dziecko ma rozpoczynac wspolzycie powinni decydowac wylacznie rodzice. Oni wiedza najlepiej bo przeciez widza je codziennie i zazwyczaj zycza mu wszytskiego najlepszego. W tej chwili decyduje panstwo, ktore nic o dziecku nie wie.

Nie zabiję a pochwalę za pomysł. Do 16 roku życia o tym, czy dziecko może współżyć, czy nie, powinni decydować rodzice. W końcu to oni wychowują swoje pociechy, nie państwo, to oni codziennie z nimi rozmawiają, znają ich psychikę, smutki i radości, a nie państwo.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Wrz 2009, 13:51 
Dołączenie:
Lipiec 2009
Shilla napisał(a):
Do 16 roku życia o tym, czy dziecko może współżyć, czy nie, powinni decydować rodzice.

Moim zdaniem powinni decydować dziadkowie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Wrz 2009, 13:56 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Shilla, przepraszam, jakoś czytając ominąłem ten akapit. Masz rację - obcokrajowcy są źle traktowani. To ostatnimi czasy udowodniono.

Jacek, twój pomysł jest słuszny. Tylko rodzice/opiekunowie wiedza o dziecko to, czego obcy ludzie nie wiedzą. Chociaż do końca dziecka nie znają, ale wiedzą o nim najwięcej.

Właściwie jest tutaj wiele różnych rzeczy: Polański się przyznał, ale uciekł przed niesprawiedliwym wyrokiem; 13-latka, która dzisiaj jest dorosła, wybaczyła mu; czasy przez te 31 lat się nieco zmieniły i przepisy prawne zapewne również; wiadomo, że nie wszystkie osoby przez te lata były brane pod uwagę jako współdziałające przeciwko reżyserowi (matka), a zwłaszcza ich działania. Oczywiście można wymieniać wiele szczególików, ale... Stało się i teraz konsekwencje Polański zapewne ponosi tego. Ale tylko on, bo jak wspomniano, jest przede wszystkim obcokrajowcem. Swój swojego broni.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Wrz 2009, 14:03 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
Polanski popelnil przestepstwo i co do tego nie ma watpliwosci
13 latka nie moze byc prostytutka nawet jesli oferuje uslugi za pieniadze to jest ofiara
jest skrzywdzona a Polanski z pelna swiadomoscia w krzywdzie tej uczestniczyl nawet jesli matka byla promotorem
ludzie jesli maja fantazje byc duzego formatu nie uciekaja przed odpowiedzialnoscia za swoje czyny
to nie przynosi im chwały
zaluje Polanskiego i bylbym zaklamany, gdybym twierdzil ze czytajac opis sytuacji nic a nic go nie rozumiem
postawa czesci elit jest obrzydliwa, bo obrzydliwe jest nazywanie dziecka prostytutka czy sugerowanie tego
w wydarzeniu miedzy doroslym a dzieckiem smieszne jest twierdzenie ze dziecko moze byc winne
zwlaszcza ze nie ono posiadalo instrument
znacznie bardziej podobalby mi sie Polanski gdyby sie stawil po kare
co nie zmienia faktu, ze mam nadzieje, ze wina jego jest jak najmniejsza

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Wrz 2009, 14:14 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Darnok napisał(a):
13 latka nie moze byc prostytutka nawet jesli oferuje uslugi za pieniadze to jest ofiara
jest skrzywdzona

Mam wrażenie, że tworzymy tu nowe znaczenia dla pewnych określeń.
Prostytutka to dziewczyna/kobieta świadcząca usługi sexualne za pieniądze. Wiek nie ma tu absolutnie żadnego znaczenia. Może to być 13-sto latka, 20-sto latka jak i dojrzała 40-sto latka. Dopuszcza się prostytucji jeśli proponuje komuś sex za pieniądze. Koniec, kropka.
To, czy mężczyzna korzystający z usług zdaje sobie sprawę, że dziewczyna która przed nim stoi ma 13 lat to już inna bajka. Dziewczyna mówi, że jest pełnoletnia i mężczyźnie to wystarcza. Pewnie, że to głupota ale tak dzieje się wówczas, kiedy zapomina się o tym, że myśli się Głową a nie czym innym ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Wrz 2009, 14:23 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
Shilla,
nie tworzymy nowych znaczen
po prostu dziecko nie ma jak byc w pelni swiadome następstw swoich czynów
dlatego nie odpowiada przed sadem
dziecko popychane przez matke do nierzadu czy wychowane (moze w ramach szkolnego programu) do nierzadu jest ofiara
podobnie jak dziecko wychowywane do kradniecia pieniedzy dla rodzicow na ulicy
Polanski raczej swiadomy byl wieku ofiary a jednak nie zapanowal nad podnieta
wiec swiadomie uczestniczyl w krzywdzie
tyle

cos zmienilem :D

Ostatnio edytowany przez Darnok, 30 Wrz 2009, 17:44, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Wrz 2009, 14:31 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Shilla napisał(a):
trzeba brać też pod uwagę wszelkie okoliczności towarzyszące gwałtowi, bo w przeciwnym wypadku gwałtu dopuszczałby się nawet mąż gdy żona powiedziałaby "nie chce", a on by nalegał.

A nie byłby? No fakt, zależy jak bardzo by nalegał.
To, że gwałci mąż to jest jakieś usprawiedliwienie?

Dobra, kończę off top, zejdźcie z Polańskiego bo to też nie do końca temat wątku.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Wrz 2009, 16:30 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Jacek napisał(a):

Ja tam zdecydowałam sama, świadoma swoich czynów i implikacji. Rodzic rodzicowi nierówny, ale śmiem twierdzić, że większość rodziców bardzo kiepsko zna swoje dzieci. A temat seksu w większości rodzin dalej jest tabu.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso