Odpowiedz

czy SL upadnie w zwiazku z pojawnieniem sie nowych Simsow?
Tak 15%  15%  [6]
Mozliwe 5%  5%  [2]
Nie 80%  80%  [32]
Razem głosów : 40
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 03 Cze 2009, 20:51 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Dzis doszly mnie plotki ze Second life ma niedlugo upasc w zwiazku z pojawieniem sie w sprzedazy Simsow 3 :)

Ciekawe jak bardzo sie to odbije na second life :]

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Cze 2009, 21:31 
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Deso Ersetu
Nie ma szans :) W sensie nie ma szans że upadnie :) Simsy może i są fajną gierką, ale jak się wydaje od paru prawie to samo, tylko w innej oprawie graficznej, to jednak wg mnie wielkiej rewolucji się nie zrobi.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Cze 2009, 21:39 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Simy seria trzecia już dawno się pojawiły. W Polsce bedą 5 czerwca, zatem jak polskiej społęczności nie bedzie, to Second Lfie nie ucierpi na ty mza mocno.

Ja miałem okazję widzieć Sims3 i wątpię, aby ludzie zrezygnowali z SL. Grafika troszkę kiepskawa, jakby coś pomiędzy Sims1 a Sims2.

Poza tym mało obiektów.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Cze 2009, 22:01 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
A jak Sekond Lajf upadnie, to stanie się coś? Jest tyle innych GIER...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 03 Cze 2009, 23:28 
Dołączenie:
Październik 2007
nie ma szans, w simsach nie da sie zarobic, ani nie ma sex roomow, to powinno byc SLowym pewniakiem...
moze bedzie pare osob, ktore sprobuja z ciekawosci, ale i tak nawet nowe simsy nie maja takich mozliwosci co SL.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Cze 2009, 00:27 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: Solve Arai
Nie wiem co jest takiego szczególnego w Sims 3 oprócz tego że można się dowolnie przechadzać po regionie. Ale to zaznaczam nie znam gry dogłębnie. SL obroni się tym że wszystko dzieje ONLINE oraz naturalnie KASA, SEX, HAZARD.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Cze 2009, 17:57 
Dołączenie:
Marzec 2009
A co ma ze soba wspolnego SL i simsy? To moze zrobmy ankiete z pytaniem: Premiera nowej Scani! Czy Toyota upadnie?... Kompletna zenada. Gratuluje autorowi, a jeszcze bardziej tym ktorzy udowadniaja, ze simsy z sl nie maja szans. Jak do cholery maja miec szanse jezeli to dwie zupelnie inne rzeczy?
(Dla tych co nie zrozumieli porownania-Scania to producent ciezarowek, toyota samochodow osobowych- laczy ich tyle co sl z simsami)

edit
Mialam resztke nadzieji ze to dzial humor. Jeszcze raz gratuluje inteligencji.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Cze 2009, 19:05 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Emih, odrobinę dystansu.
I na dział Humor przyjdzie pora.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Cze 2009, 19:34 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Pod względem wciągania to Second Life oraz The Sims (emih, jesteś inteligentna, to tłumaczenie na polski powinnaś również inteligentnie umieć zrobić) można na tym samym miejscu postawić. Jedno i drugie wciąga i człowiek traci czas.

Co powoduje, że raz ktoś gra w The sims całymi godzinami, a innym razem całymi godzinami siedzi w Second Life? Czemu raz wybiera jedno, a raz drugie?

Tak naprawde nie chodzi tutaj o upadek, czyli że Second Life zniknie całkiem, ale o sens, czy czas poświecany na Second Lfie nie skróci się do zera. Ja tak rozumiem pytanie w ankiecie.

Kiedyś nawet natknąłem się na jakiś artykuł w internecie, gdzie pośród wirtualnych światów postawiono na równi Second Life oraz The Sims 2 (tak, dokładnie tę serię Simów). Prawie każdy nowy wchodząc do Second Life reaguje ptyaniem Simsy?. Oznacza to, iż dla przeciętnego gracza w Sims, jak i dla przeciętnego użytkownika SL nie ma różnicy wielkiej.

Skoro jednak na forum jest więcej osób znających dokąłdniej Second Life niż przeciętny użytkownik, to można się spodziewać wyniku ankiety. Są tutaj też w mniejszościach osoby, które nie znają SL, by być nawet przeciętnym użytkownikiem. takie osoby mogą być zaawansowanymi graczami w Simy. Co zatem odpowiedzą?

Dochodzi jeszcze fakt, że przez pewne grono ludzi, Second Life nadal jest szufladkowane jako gra (stosowny temat na tymże forum istnieje).

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 05 Cze 2009, 01:46 
Dołączenie:
Marzec 2009
Drogi Projekcie, chyba jednak nie zrozumiales.
Cytuj:
Skoro jednak na forum jest więcej osób znających dokąłdniej Second Life niż przeciętny użytkownik, to można się spodziewać wyniku ankiety. Są tutaj też w mniejszościach osoby, które nie znają SL, by być nawet przeciętnym użytkownikiem. takie osoby mogą być zaawansowanymi graczami w Simy. Co zatem odpowiedzą?

Czyli przecietny kierowca jezdzacy Scania odpowie w analogicznej ankiecie ze Toyota padnie tak? Jezeli ktos nie zauwaza roznic miedzy SL a Simsami grajac w to i w to, biorac je za konkurencyjne produkty, to przepraszam ale dla mnie jest idiota i to skonczonym.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 05 Cze 2009, 01:53 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Dla typowego gracza nie ma wielkiej różnicy. Dla gracza zaawansowanego widać róznice.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 05 Cze 2009, 01:55 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Llorando Runo
Z tymi skończonymi idiotami to bym nie szarżował, bo ludzi do Simsów mogą ciągnąć nie różnice ale podobieństwa. Tak samo jak Porshe różni się od Ferrari, a ktoś jeżdżący jednym może zechcieć zamienić na drugie mimo różnic. Chyba że nie przyjmuje się do wiadomości podobieństw między SLem a Simsami, ale to już mówimy o zaburzeniach umysłowych. ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 05 Cze 2009, 10:56 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2007
nick w SL: Tahani Petrov
Ja gralam wieeeki temu w pierwsza czesc Simsow i to jeszcze bez jakis dodatkow...
Ale to byl szal - sciaganie mebelkow i ciuchow z neta ehh...

Gdyby w SL bylo jak w Simsach... za czytanie ksiazek i wyciskanie sztangi dostawaloby sie podwyzke w pracy....
/me sie rozmarzyla 8-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 05 Cze 2009, 11:54 
Dołączenie:
Październik 2007
Emih, dla mnie nie zrozumiale jest jak mozna NIE widziec podobienstw miedzy SL a Simsami...
Wiele osob ( w tym ja) najpierw gralo w simsy, potem odkrylo SL ( i nie dziwne ze pozostali przy tym drugim). Wiec zwiazek jest. Mam wymienic? Chyba nie musze skoro uwazasz sie za nie-idiotke.

Ankieta ankieta, wazne ze jakas dyskusja sie toczy, wpadasz na forum, wyzywasz od idiotow...nie kumam, skoro ty nie widzisz podobienstw, to nie znaczy ze ich nie ma.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 05 Cze 2009, 16:10 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Ja też nie widzę zbyt wielu podobieństw z wyjątkiem przebierania avatara i możliwości zbudowania sobie domku. Ale nawet to w Simsach działa nieco inaczej niż w SL.

/me grzecznie ustawia się w kolejce, na końcu której wrzucają do szufladek "IDIOCI" i "NIE-IDIOCI".

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 05 Cze 2009, 18:53 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: Margolcia Greenwood
Simsy są duuużo fajniejsze bo są kody "na kasę" :-P i inne też :-P
:lol: :mrgreen: :mrgreen: :lol:

ps.: ubawiłam się :mrgreen:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 05 Cze 2009, 19:56 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2007
nick w SL: Tahani Petrov
SiS napisał(a):
Wiele osob ( w tym ja) najpierw gralo w simsy, potem odkrylo SL

A ja gralam wczesniej w Age of Empires... :/

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 06 Cze 2009, 21:05 
Dołączenie:
Marzec 2009
Cytuj:
Wiele osob ( w tym ja) najpierw gralo w simsy, potem odkrylo SL ( i nie dziwne ze pozostali przy tym drugim). Wiec zwiazek jest. Mam wymienic?

Na poczatku jezdzilam rowerem, teraz samochodem. Rzeczywiscie podobienstwa sa powalajace. Na poczatku gralam w warcaby potem w szachy-bosze do teraz nie wiem po co to robilam przeciez szachy i warcaby to to samo. Na poczatku gralam w sapera, potem w simsy-bosze nie uwierzycie ile podobienstw-i tu i tu trzeba uzywac myszki! Niesamowite nie?

W second life staram sie byc soba, granie mnie nie kreci 8-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Cze 2009, 13:58 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2007
nick w SL: SpaceBurak Zenovka
A co mają Simsy do SLa? To jak porównywać krowę do rakiety kosmicznej.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Cze 2009, 17:08 
Dołączenie:
Październik 2007
Cytuj:
Na poczatku jezdzilam rowerem, teraz samochodem. Rzeczywiscie podobienstwa sa powalajace.

Ale na obu jezdzisz, czy tak? Gdybys najpierw zjadla snikersa, potem wsiadla do samochodu i pojechala po drugiego, to raczej podobienstwa nie ma.

W simsach, tak jak w SL, masz mozliwosc wybrania awatara, upiekszenia go, potem idziesz i budujesz, zarzadzasz pieniedzmi, co prawda jest tam jakis cel, bo simsy sa gra, w przeciwienstwie do SL, ale ja akurat widze jakas wspolna platforme (tym bardziej w simsach online).
Poza tym tak abstrahujac z lekka, to tworzenie ubran w simsach mniej wiecej polega na tym samym (wiem, bo sie tym troche zajmowalam).

Cytuj:
W second life staram sie byc soba, granie mnie nie kreci

I dlatego odmawiasz zobaczenia jakichkolwiek podobienstw? Nie do konca kumam, co chcesz tym zdaniem udowodnic.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 07 Cze 2009, 23:54 
Dołączenie:
Marzec 2009
Space bez przesadyzmu ;-)

Sis nie chce mi sie po raz n-ty tlumaczyc, ze simsy i sl to nie ta sama polka. Ubierac awatara mozesz w wielu grach, w wielu zarzadzasz pieniedzmi. SL i simsy to dwie rozne bajki, jezeli dla ciebie ludzie z sl i boty z simsow to jest w jakis sposob synonim. to nie moj problem. (Mowimy caly czas o simsach3 a nie sims online ktore okazaly sie kompletna klapa;)) Eot

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Cze 2009, 00:52 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
W gry komputerowe (zwane wcześniej grami video) gram około 30 lat, komputery na których grałem w te gry mam przez ponad 20 lat, a gry w jakie grałem można liczyć w setkach.
Wiec bazując na tym mogę powiedzieć iż pewne rozeznanie i doświadczenie w grach mam, i ja widzę SPORE podobieństwo między SLem a Simsami, a patrząc na większość użytkowników SLa to mogę stwierdzić iż dla nich te gry są niemal tożsame. Mimo iż są trochę inne rozwiązanie to te obie gry zapewniają ten sam typ rozrywki – kupowanie, strojenie się, budowanie domku, dekorowanie, itp., czyli najzwyklejsza „zabawa w dom” praktykowana od zarania dziejów przez małe dziewczynki, a teraz tu mamy cyberdziewczynki i najnowsze rozwiązanie w tym zakresie - SLa. ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Cze 2009, 13:40 
Dołączenie:
Marzec 2009
Nie no nie moge:) Llorando w 100% masz racje!! Patrząc na tetrisa, mario, czy contre to rzeczywiscie simsy sa podobne sl:) Rozbawiles mnie twoja wypowiedzia Llorando:))) Midzy tirem a samochodem osobowym tez widac spore podobienstwo, ale jednak nie jezdzisz do sklepu czy na wczasy tirem tylko osobowka;)

Ps. Wiem ze Eot w poprzedni poscie, ale 30-letnie doswiadczenie Pana L. mnie rozwalilo:D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Cze 2009, 13:54 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Szkoda że w szkołach nie uczą czytania ze zrozumieniem... Przecież nikt w tym temacie nie piszę że SL i Simsy są identyczne. Tylko że istnieją SPORE podobieństwa, tak jak właśnie między TIRem a samochodem osobowym.

p.s. a’ propos różnic to mi się przypomniał kawał:

Jaka jest różnica między mądrą blondynką a Yeti?
- Parę osób widziało Yeti...

;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Cze 2009, 13:58 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: WoodPaker Barbosa
Llorando. Nie przesadzaj. Az taki stary to Ty nie jestes :-). A co doswiadczenia Lloranda to rzeczywiscie ma doswiadczenie prawie 30letnie. Mowie prawie bo tak naparwde to nie wiem czy wlicza w swoje doswiadczenie zabawe kalkulatorem elwro czy nie :-D
Emih. Nie chce sie z Toba wdawc w dyskusje bo podejzewam, ze nawet jakby Cie przypalali bys nie zmienila zdania. Ale sprobuj kiedys takiej techniki. Zamknij oczy, zaloz specjalne okulary (oczyma wyobrazni) przez ktore bedziesz mogla popatrzec na swiat oczami innych. Moze wtedy zrozumiesz innych swiatopoglad i zobaczysz, ze racja nie zawsze jest w jednym miejscu. Moze byc wiele racji i kazda byc prawdziwa. To tak jak ze zwiazkami chemicznymi. Wystepuja w roznych konformacjach i mimo, ze sa tym samym zwiazkiem sa inne :-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Cze 2009, 14:31 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Wood, nie wliczam kalkulatorów. :-P Przed pojawieniem się u nas 8-bitowców królowały automaty do gier, i można było na nich pograć np. w taka grę: http://www.spaceinvaders.de
:-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Cze 2009, 14:53 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: WoodPaker Barbosa
Alez jawiem. Wiekowo jestesmy troszke zblzeni do siebie :-)
No dobrze...bede wredny. Ty jestesstarszy :-P
Emih. Skorzystaj rad :-) bedzie dobrze..Pamietaj tez o wdechu i wydecu. mozesz to nagrac na MP3 :-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Cze 2009, 15:02 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Nie wiem czemu wszyscy sie tak uczepili tego czy simsy sa podobne do sl czy nie, co to ma za znaczenie?

w ladne cieple dni latem lista online w sl sie bardzo kurczy, podobnie jak na gg. Mozna powiedziec , co ma pogoda do sl? a jednak ma :) wiadomo ze SL i kozystanie z ladnej pogody to zupelnie rozne rzeczy ,ale jednak jedno ma wplyw na drugie.

Jak kogos wciagna simsy a co by nie mowic, wielu sie wciaga , oczywiste jestz e grajac w simsy nie bedzie jednoczesnie na sl :]

Poza tym temat mial byc z zalozenia lekko humorystyczny :]

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Cze 2009, 15:07 
Dołączenie:
Październik 2007
Emih, nie mowimy tylko o simsach 3 ale ogolnie o simsach (takze online, nieistotne czy okazaly sie klapa czy nie). Nie przekonuje cie co do mojego punktu widzenia, bo jest to bez sensu, ale chyba moge polemizowac z twoim nie znoszacym sprzeciwu tonem?

Poza tym, Llorando dobrze ujal podobienstwa, wiec nie bede juz ich powtarzac.

Przyhamuj troche z wyzywaniem od idiotow, bo nie twoja opinia mi tu przeszkadza a ton w jakim ja wykrzykujesz.

Jeez.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Cze 2009, 15:13 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
C Nishi napisał(a):
Poza tym temat mial byc z zalozenia lekko humorystyczny :]

Dzięki Codeee, tak mi się właśnie wydawało. Ale chyba cała reszta podeszła do tematu ze śmiertelną powagą.

SL, bez względu na podobieństwa i różnice, ma jedną niezaprzeczalną przewagę nad Simsami - jest za darmo ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Cze 2009, 19:34 
Dołączenie:
Marzec 2009
Na poczatku chcialam przeprosic Wszystkich. Zagalopowalam sie. Wood masz racje. Wszyscy ja macie:) Nishi, Ciebie chcialabym najbardziej przeprosic, bo Tobie oberwalo sie w dwoch watkach. Przepraszam.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 08 Cze 2009, 20:03 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Dołożę swój kamyczek do Waszej niezrozumiałej sprzeczki:

Rekord sprzedaży Sims

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 09 Cze 2009, 15:56 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Każdego czasem ponosi, ale nie każdy ma odwagę to przyznać dzięki :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 10 Cze 2009, 10:17 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2008
nick w SL: Gosienka008 Georgia
http://www.media.wp.pl/kat,37976,wid,11200501,wiadomosc.html
Cytuj:
A skoro o Internecie mowa, to sieciowe gry w życie pokroju „Second Life” na razie nie zagrażają „The Sims”. To po prostu inna kategoria. „The Sims” jest bliższe prawdziwego życia z jego miłymi i przykrymi stronami, rozrywkami, ale też obowiązkami. Głodny Sim będzie zły i niezdolny do pracy, niewyspany będzie się słaniał. Jeśli chcesz, żeby żył na poziomie, musi zarabiać pieniądze i płacić rachunki (inaczej przyjdzie komornik); jeśli ma dzieci, powinien o nie dbać (bo zabierze je opieka społeczna). Chcesz, żeby mu się wiodło, musisz się przyłożyć. Wszystko w twoich rękach. I na tym właśnie polega urok tej gry.

To kto komu teraz zagraża?? :lol:
/me leci do SL przygotować dla męża pikselowego kurczaka :-D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 10 Cze 2009, 11:07 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2007
nick w SL: Bodeha Zapedzki
Pytanie było: czy SL upadnie w związku z pojawieniem sie nowych Simsow?
a nie czym rożni sie SL od simsów 3.

Wiec skąd ta dyskusja?

Nie upadnie bo..jestem optymista:) a simy nie maja tu nic do te tego.

Różnice? SL i zastosowanie w rożnych aspektach. sims 3 gra.

Idac dalej(podobieństwa) SL domki awatar ubrania.. ale jak ktoś wchodzi defaultowym awem od 2 lat tylko po to by dyskutować w tematach edukacyjnych biznesowych itp , uczestniczyc w wykładach itd i nie buduje nie ubiera i ma gdzieś pozostała cześć. To jak to sie ma do sims?.
Jak mowie mnogość zastosowań bo sl to nie gra.

....dobra idę wybudować domek...

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso