Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 29 Maj 2009, 14:38 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Ferrari Verrazzano
Witam
chcialam ostatnio wynajac lokal w Second Poznan
dostalam regulamin wynajmu a tam czytam to

3. Jesli chcesz tu otwierac bank lub dzialalnosc podobna do Podex Bank - nie bedziesz mogl wynajmowac kamienicy.

pytanie moje jest nastepujace

1- czy ktos wie dlaczego???

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Maj 2009, 14:47 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Ja wiem:) Jest to ustalenie miedzy Podexem a Wladzami SP zwiazane z wynajmem lokali na tych terenach.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Maj 2009, 14:49 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
czyli w second poland zadne inne banki oprocz podexa nie moga miec prawa istnienia ???

Ostatnio edytowany przez Ferrari, 29 Maj 2009, 14:52, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Maj 2009, 14:52 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Możesz poza SP, jest kilka innych polskich simów.
Poza tym nie wiem, jaka umowa obowiązuje, ale to wolny rynek, możliwe, że gdybyś zaproponowała atrakcyjniejszą cenę, SP mogłoby się zastanowić... ale tak tylko gdybam.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Maj 2009, 14:54 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Zapytalbym po prostu wladze Second Poland, jesli beda wolaly zrezygnowac ze wspolpracy z Podexem, a zamiast tego zaczac wspolpracowac z Toba - moze sie udac. Biznes jest biznes.
Zakladanie banku radzilbym jednak zaczac od uzyskania Risk Api od Linden Lab. Mozna dzialac i bez niego, bo sam tak zaczynalem, ale naprawde duzo pomaga.

Ostatnio edytowany przez Jacek, 29 Maj 2009, 14:55, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Maj 2009, 14:54 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
sorki Mad zmienilam sesn pytania zanim zobaczylam twoj wpis

no tak
tylko troszke mi tu smierdzi :-)
wiem ze w sl biznes i lamd jest na inneych zasadach ale czy to jest fair ???
przeciez przez to podex pozbawia innych prowadzenia biznesu kłóci sie to z zapisem podexu o jego zmartwieniu sie z powodu braku konkurencji .

[ Dodano: 2009-05-29, 14:56 ]
Jacek napisał(a):
Zapytalbym po prostu wladze Second Poland, jesli beda wolaly zrezygnowac ze wspolpracy z Podexem, a zamiast tego zaczac wspolpracowac z Toba - moze sie udac. Biznes jest biznes.
Zakaldanie banku radzilbymjdnak zaczac od uzyskania Risk Api od Linden Lab. Mozna dzialac i bez niego, bo sam tak zaczynalem, ale naprawde duzo pomaga.

wiem Jacku ze risk api jest potrzebne, nie twierdze tez ze od razu bede zakaldala bank
ale...
to co napisales trąca mi pewnym posunieciem biznesowym , które w realu chyba jakos sie nazywa :-) co nie ???
czy to nie jest jakas z odmian korupcji ???

Ostatnio edytowany przez Ferrari, 29 Maj 2009, 14:57, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Maj 2009, 14:56 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Powtórzę - wolny rynek. Skoro obie strony przystały na taką umowę, to znaczy, że jest dla nich korzystna.

Dawno, dawno temu, kiedy Second Krakow był bardzo młody, a my mniej piękni niż dzisiaj, na terenie SK miał powstać inny bank. Także z zastrzeżeniem, że żaden inny na tym samym terenie działać nie może. Jacek tylko wziął przykład z nienarodzonej nigdy konkurencji ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Maj 2009, 14:59 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
dogadujesz sie z wlascicielem landu ze oprocz ciebie zaden inny bank nie bedzie dzialal - czyli dajesz w łapę bo nie wierze ze zgodziliby sie ot tak za darmo
hahahah będzie afera Podex Gate :mrgreen: :mrgreen:
oczywiscie żartuję

podex to jednak spryciulek ;-) ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Maj 2009, 15:01 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Biznes w SL i RL jest na takich samych zasadach - a mowia one, ze aby zabawa w konkurencje miala sens, to nie mozna sobie gry ulatwiac :)
To tak jakbys gral w szachy - jest konkurencja i dzieki temu jest zabawa. Jesli bedziesz pomagal przeciwnikowi i podstawial swe figury to bedzie bez sensu i wcale nie zabawnie.
Jezeli chcesz zalozyc konkurencyjny bank to bedzie fajnie, ale nie mozesz oczekiwac, ze pozostali sprzedawcy beda ci pomagali w rozowuju biznesu, az ich w koncu pokonasz. Bedzie wrecz przeciwnie - beda walczyc - cenowo, lokalowo, reklamowo itd. I wlasnie to jest fajne:)
Jak MAd napisala - jest wiele innych miejsc od ktorych mozesz zaczac, a mozesz tez napisac do SP proponujac lepsze warunki. I bedzie milo:)
Zadnej afery i tajenicy tam nie ma. Oczywiscie 'daje w lape' - i to co miesiac, placac czynsz.
Nie jest to zadne lapowkarstwo, bo nie mozna dac lapowki wlascicielowi firmy:) Wyobraz sobie, ze idziesz na bazar i chcesz 'przekupic' pania ktora handluje pietruszka, aby sprzedala Ci ja taniej. Nie da sie:)

Ostatnio edytowany przez Jacek, 29 Maj 2009, 15:07, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Maj 2009, 15:02 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
[ Dodano: 2009-05-29, 15:04 ]
Jacku - oczywiście, że są inne miejsca :-D
tylko wiesz czym innym jest
ułatwianie konkurencji a czym innym jest wykaszanie konkurencji a właściwie totalne odcięcie możliwośc pojawienia sie takowej i zapewnianie sobie 100 % monopolu w terenie :lol:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Maj 2009, 15:09 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Ja to widzę nieco w wyraźniejszym i prostszym świetle:

[usunięte poprzez dezaktualizację]

2. Second Poland nalezy do firmy działającej w RL, a takim firmom zalezy na piąnidzach, bo zysk jest najwazniejszy. Podex zapłacić i póki ktoś nie zapłaci więcej, to Podex w SP będzie miał wyłączność. Tutaj się liczy zysk dla Supremum i nic więcej. Zaproponuj więcej kasy, lepsze warunki, a Podex z SP zniknie - proste wedle moich szybkich kalkulacji.

Ostatnio edytowany przez projekt, 29 Maj 2009, 15:24, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Maj 2009, 15:11 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
projekt napisał(a):
Ja to widzę nieco w wyraźniejszym i prostszym świetle:

1. Mad porkeślała ogólnie awatary, iż kiedyś były mniej piekne, ale z czasem ich właściciele nauczyli sie je upiekszać (czyli nie chodziło głównie o kobiece awatarki - ewentualnie Mad mnie poprawi)

2. Second Poland nalezy do firmy działającej w RL, a takim firmom zalezy na piąnidzach, bo zysk jest najwazniejszy. Podex zapłacić i póki ktoś nie zapłaci więcej, to Podex w SP będzie miał wyłączność. Tutaj się liczy zysk dla Supremum i nic więcej. Zaproponuj więcej kasy, lepsze warunki, a Podex z SP zniknie - proste wedle moich szybkich kalkulacji.

no tak
kalkulacje jasno i nieublaganie nie hca pokazac nic innego

Cytuj:
. Mad porkeślała ogólnie awatary, iż kiedyś były mniej piekne, ale z czasem ich właściciele nauczyli sie je upiekszać (czyli nie chodziło głównie o kobiece awatarki - ewentualnie Mad mnie poprawi)

Mad zawarła inteligentnie przesłanie
avatary- owszem z czasem staja sie tylko piękniejsze - zupełnie jak kobiety
tak wiec konkluzja
avatar i kobieta w realu maja wspólne to, ze czas działa im na rękę

to tak apropopos - jak mówi siostra Basen

Ostatnio edytowany przez Ferrari 29 Maj 2009, 15:16, edytowano w sumie 2 razy

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Maj 2009, 15:11 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
W większości lokali, które mają coca-colę, nie ma pepsi. I odwrotnie. Nihil novi.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Maj 2009, 15:15 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
Morrigan napisał(a):
W większości lokali, które mają coca-colę, nie ma pepsi. I odwrotnie. Nihil novi.

nie do konca
w prawie wszystkich sklepach z coca jest pepsi, sherry, hoop i inne to sie nazywa zasada wolnej konkurencji

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Maj 2009, 15:18 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
"wykaszaniem" konkurencji nazwalbym dzialalania nielegalne i nieuczciwie - podkladanie bomb, pisanie donosow cos w tym stylu. Ale masz racje firmy nawzajem zawsze chca sie wykaszac, ale w inny sposob - uzywajac reklamy, obnizajac cene, dajac promocje a takze podpisujac korzystne dla nich umowy gwarantujace wylacznosc.
Coca Cola nie stoi nigdy w firmowej lodowce Pepsi, Podex nie moze sie zareklamowac na XStreet ( wiem, bo pisalem do nich:), w sklepie Ery nie powiesza reklam Playa itd. To normalne, to wlasnie jest wolny rynek i kapitalizm:)
Fajne jest to , ze wszytsko ciagle sie zmienia i wlasciciel sklepu moze zrezygowac z Coca- Coli jesli Pepsi da mu lepsze warunki itd. Nie trzymam przeciez wladz SP pod muszka pistoletu. W kazdej chwili moga wziac inny bank, ktory zaplaci im wiecej i da porownywalna pewnosc, ze bedzie placil czynsz:)
Jeszcze raz napisze o moim punkcie widzenia, bo w miedzyczasie posty nowe doszly, a niektore zostaly edytowane.
Bardzo sie ciesze na konkurencje czysta bo.... bede mial komu przeszkadzac, a konkurencja bedzie mogla przeszkadzac mi :) Zacznie sie walka cenowa, walka reklamowa itd - czyli fajna zabawa. Bez sensu byloby pomaganie konkurencji,bo doszlibysmy do tego, ze Podex powinien jej wynajac kamienice w SP i oplacic czynsz.
Jesli korupcja nazwiemy umowe SP z Podex, to mam inna oferte korupcyjna. Sam dam sie skorumpowac!
OGLOSZENIE:
Jesli jest ktos chetny i da mi co miesiac wielka lapowke to:
- bedzie mial monopol na zakup LS w Podex i zademu innemu avatarowi nie sprzedam zlamanego lindena. slowo daje!
(oczywiscie 'lapowka' musi byc odpowiednio wysoka:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Maj 2009, 15:50 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2008
nick w SL: Ando Karu
Z CocaColą i Pepsi jest tak jak mówi Jacek (wiem, bo knajpę prowadziłem).
Było tak. Chcesz mieć jedno i drugie, możesz mieć. W ramach własnej sprzedaży, ale reklamy, lodówki, plakatu, promocji, nie dostaniesz. Zdecydujesz się na tzw. umowę lojalnościową z np. Pepsi, wtedy ona zapewnia ci dostawy, sprzęt, reklamę i inne artykuły firmowe. Zawsze można sprzedawać CocaColę spod lady. Ale nic nie stoi na przeszkodzie sprzedawać i Cappy i Tymbark.
Inaczej było z browarami. Podpisując umowę lojalnościową w jednym lokalu można sprzedawać piwo tylko jednej firmy (Kompanii, Grupy Piwowarskiej etc.) Wtedy też firma zapewnia wszelkie zaopatrzenie reklamowe, sprzętowe, promocyjne... (Każdy w knajpie widział parasole, podkładki, stoły, kasetony firmowe...) Jeśli sprzedaje się różne marki to im większa przewaga produktów jednej firmy w lokalu tym większa hojność przedstawicieli handlowych w obdarowywaniu lokalu firmowym sprzętem. Taki np. Żywiec skąpy jest strasznie, ale prowadząc lokal z produktami Żywca wyłącznie, firma wystraja lokal i sprzęt daje bardzo chętnie. Przedstawiciele handlowi (w momencie kiedy miejsce jest atrakcyjne) na głowie staja aby przekonać właściciela do właśnie ich firmy. To jakiej firmy artykuły się sprzedają w danym miejscu zależy tylko i wyłącznie od właściciela. I warunków umów. Jest tak, że długość 'romansu' z daną firmą procentuje. Dobry przykład to operatorzy komórkowi.

Nie wiem jaka jest umowa pomiędzy Jackiem a SP, ale każdy w ramach interesu, umowy może sobie zastrzec, że nie chce mieć inych podobnych obok siebie, SP sie zgodziło i tak będzie. A powiedzmy, że ktoś następny wynajmie reklamę w SP i pozwoli na inne banki, a nie pozwoli na Podex przez kolejnych 5 lat. To co wisi i reklamuje się w SP i na jakich warunkach, zależy od SP. Zawsze mogę przyjść ja i zapłacic SP 1,000,000 za to, żeby reklam nie było wcale.

(nazwy firm niezamierzone :mrgreen: )

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Maj 2009, 16:09 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Afery żadnej tu nie ma oczywiście - ot umowa pomiędzy biznesmenami, stawia jednak Jacka Shuftana w roli naczelnego hipokryty polskiego SL. Od dłuższego czasu martwi się on bowiem tu tym, ze nie ma konkurencji. A tymczasem fakty są takie, że
- blokuje dostęp do rynku konkurencyjnym firmom poprzez takie układy,
- winduje ceny tak, że nie mają one żadnego uzasadnienia ekonomicznego,
- i co chyba najfajniejsze nadal uważany jest przez wielu za altruistę, podczas gdy tak naprawdę korzystając z pozycji monopolisty działa na szkodę polskiego SLa - przez wzrost realnych cen.

I żeby było jasne - Jacku to nic osobistego. Po prostu kilka faktów, które na nieszczęście Podexu zebrano razem :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Maj 2009, 16:12 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Czy Jacek blokuje powstawanie banków we wszystkich polskich simach?
Jeżeli nie - czy Second Poland jest jakimś centrum świata? Jedynym polskim miejscem wartym uwagi? W czym jest lepsze od innych, w ilości lagów, liczbie dzieci przypadających na 10 dorosłych?
Poza tym nie blokuje, dopóki można podbić cenę i wyrzucić Podex z SP 8-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Maj 2009, 16:37 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Llorando Runo
- kiedyś Jacek miał bana w SP i jakoś sobie świetnie radził ze swoim bankiem bez SP, wiec czemu reszta nie mogłaby?
- Wywindowane ceny przez Jacka nie są kłodą dla konkurencji a wręcz przeciwnie! Niższa cena nowego konkurenta tylko może zachęcić klientów. Zatem twierdzenia PostMortema są mocno nieprzemyślane (staram się być dyplomatyczny i nie napisać dosadnie ;-) ).

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Maj 2009, 17:05 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
ja tylko dodam w związku z windowaniem cen: słowo daje ze chciałbym je windowac:( mój ideał to 1000 zł za 1000 ls, ale nie da się :( nikt nie kupi za te cenę:(
Jedno co mnie pociesza, to ze nie jestem sam - rozmawiałem dzisiaj z jednym producentem koszulek i on też chciałby windowac. I też mu się nie udaje:)
Umowę o wyłączność mam też w kilku innych miejscach, zaden z tego sekret. Chciałbym mieć wszędzie ale to się nie uda:) I dobrze!

(Osobiste wycieczki proszę przenieść na PW. Madelaine)

Ostatnio edytowany przez Jacek, 29 Maj 2009, 19:29, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Maj 2009, 19:03 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Madelaine napisał(a):
Czy Jacek blokuje powstawanie banków we wszystkich polskich simach?
Jeżeli nie - czy Second Poland jest jakimś centrum świata? Jedynym polskim miejscem wartym uwagi? W czym jest lepsze od innych, w ilości lagów, liczbie dzieci przypadających na 10 dorosłych?

Przyznaję, że nie rozumiem argumentu. SP jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc. Jeśli Jacek tak martwi sie o to, że nie ma konkurencji, a robił to przecież nie raz i nie dwa na tym forum to jaki jest sens zawierania podobnych umów? To naprawdę nie jest sprzeczne?
Po drugie jeśli SP jest tak mało wartościowym miejscem jak piszesz pełnym lagów i dzieci - to dlaczego Podexowi tak zależało na wyłączności w nim? Kolejny przykład altruizmu pana Jacka? Chyba ktoś próbuje wmówić innym, że Podex robi głupie interesy i traci na tak dziwnych umowach? :) Nadal brak tu pewnej hipokryzji?

Jacek napisał(a):
Umowę o wyłączność mam też w kilku innych miejscach, zaden z tego sekret. Chciałbym mieć wszędzie ale to się nie uda:)

To nadal nie jest wykaszanie konkurencji w zarodku? :) ale jak mowi jedna z moderatorek forum ja to truskawki cukrem...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Maj 2009, 19:23 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
PostMortem napisał(a):
Przyznaję, że nie rozumiem argumentu.

To nie był argument, tylko pytanie. Naprawdę nie wiem, w czym SP miałoby być lepsze od inych polskich simów.

PostMortem napisał(a):
jeśli SP jest tak mało wartościowym miejscem

No kurcze, tego też nie napisałam! Nie uważam, że SP jest miejscem mało wartościowym, gdybym tak uważała, już dawno przestałabym tam zaglądać.

PostMortem napisał(a):
ale jak mowi jedna z moderatorek forum ja to truskawki cukrem...

Po pierwsze - nie wspominałam nic o truskawkach.
Po drugie - owszem, jestem moderatorem, co nie odbiera mi prawa do brania udziału w rozmowach na forum.

Po kolejne wreszcie: poza sympatią (obopólną jak sądzę) nic mnie z Jackiem Shuftanem nie łączy, nie jestem ani jego wspólniczką, ani klientką. Uważam też, że rozpowszechniając swoje usługi bankowe popsuł SL, aktywnie przyczyniając się do masowej produkcji klonów (wg prostej recepty L$+Armidi+Redgrave+Vista).

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Maj 2009, 19:24 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
nick w SL: Anulka Zimminy
A moze nie tylko Podexowi zalezalo na wylacznosci na SP ale i SP bylo/jest w jakis sposob zainteresowane zalatwieniem sprawy obslugi kantorowej przez jedna siec ? O ilez Manager SP ma mniej konfliktow i spraw do roztrzygniecia w takim przypadku. Te ustawiczne przepychanki, podkopywanie sie jak na przyklad miedzy klubami o czyms swiadcza.
Tak jest jeden znany wlasciciel a w dodatku placacy terminowo a w sprawach biznesowycyh wyjatkowo, i na szczescie, malomarudny. Obie strony moga wiec byc zadowolone z takiego rozwiazania.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Maj 2009, 19:59 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: Kazik Ansar
Obie strony jak najbardziej, ale klienci już niekoniecznie. Chyba nikomu tutaj nie muszę wyjaśniać, że na braku konkurencji traci klient?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Maj 2009, 20:26 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Ech, Post Mortem - nic a nic nie rozumiesz ze swiata biznesu. Wybrazasz sobie, ze konkurencyjne firmy stoja przed soba z oczami pelnymi mordu, niczym chlopcy na wiejskiej zabawie. Stety tak nie jest:) Wydaje sie to dziwne, ale konkurenci sie lubia!
SL to nie jest gra, ale biznes w SL jest bardzo podobny do gry.
Umiesz grac w szachy? Pewnie tak, no to sluchaj.
Przy szachownicy usiadl gracz Podex, zrobil pierwszy ruch - kon na A3, i siedzi smutny bo nie ma z kim grac. Przychodzi gracz XX. Hurraa, bedzie zabawa - mysli sobie Podex. Jaki jest cel Podexa? Oczywiscie pokonac gracza XX, zgodnie z zasadami szachow.
Gracz XX patrzy na szachownica i mowi - O nie! Zajales dobre pole A3! Posun swojego konia!
Podex odpowiada - Co? Zajalem je zgodnie z zasadami, i chce zajac jeszcze wiecej. Na tym polega ta gra. Chce cie pokonac.
Na to gracz XX - Podex! Jestes hipokryta! Mowiles ze chcesz grac, a zajales super pole a2 i nie chcesz zejsc! Monopolista!!!! Oszust!!!!
Bez sensu, co?
Biznes przypomina wlasnie szachy, gdzie gra dwu normalnych graczy.
Opowiem Ci o Lexo, bo on byl sensownym graczem. Pojawil sie na scenie z cenami dumpingowymi prawie. Zazgrzytalem zebami i napisalem mu IM - niezly ruch, ale i tak dostaniesz mata! - i wynajalem lokale w SP. On odpowiedzial usluga LS na SMS. Szlag mnie trafil i zglosilem sie do Lindenow po Risk Api. On wtedy kupil pol SIMA i otworzyl tam knajpy gdzie sam zaczal sie reklamowac itd. ( Kolejnosci posuniec juz nie pamietam, chodzi mi o przyklad)
Przez caly czas milo sobie gawedzilismy, gratulujac kolejnych ruchow i obiecujac nawzajem rychla przegrana i bankructwo. Fajne to bylo jak nie wiem co:) Tak samo bylo z Pietia i innymi. Bylismy przeciwnikami, ale nie wrogami - tak wyglada wlasnie biznes w SL i w RL.
Rozumiesz teraz?
Kazzzik - zgadzam sie w zupelnosci, pisalem juz o tym, Z monopolu cieszy sie tylko monopolista, choc i jego ogranicza rynek i klienci, ktorzy o prostu przestana kupowac jesli przesadzi z cenami albo slaba jakoscia uslug:(

Ostatnio edytowany przez Jacek, 29 Maj 2009, 21:25, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Maj 2009, 22:27 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
Jacku. Swietnie rozumiem, ze w biznesie nie ma sentymentow. Nie rozumiem tylko dlaczego wciaz rozpaczasz nad brakiem konkurencji i bronisz sie przed tym ze nie jestes monopolista. To jasna hipokryzja i nie ma nic wspolnego ze zdrowymi zasadami biznesu. Jesli wykaszasz konkurencje zanim sie pojawi i zaraz po starcie to chociaz nie wolaj wciaz jak strasznie zalujesz ze jej nie masz.

Po drugie tak jak napisales z pozycji monopolisty cieszy sie wylacznie sam monopolista. Fajnie ze to przyznajesz. Szkoda tylko ze klienci traca na tym najwiecej. To jak z obecna cena lindenow. Gdyby istniała konkurencja cena 15 zł za 1000 L$ bez zmowy cenowej byłaby niemożliwa, ponieważ jest delikatnie mówiąc ekonomicznie niczym nie uzasadniona. To chyba dlatego w RL istnieją praktyki i urzędy chociazby UOKiK, które regulują zachlanne zachowania monopolistów. I to dopiero jest zdrowy rynek. W Sl jeszcze musimy poczekać albo na realną konkurencję, albo na właśnie podobne regulacje. Dla mnie gra jest fair wtedy kiedy obie strony mają równe szanse w zwarciu z Podexem ani żadna konkurencja, ani tym bardziej szary klient nie ma żadnych szans.

Madeline. Nie chcialem cie w zaden sposob wiazac z Podexem. Sugerowanie jednak, ze podobne umowy na wylacznosc nie ograniczaja wolnosci konkurencji, chociazby dlatego ze mozna isc z bankiem w inne miejsce (a nie mozna jak zauwazyl sam Jacek, posiadajacy wiele takich umow na wylacznosc w niewielu polskich miejscach), bylo malo logiczne. W czym SP jest lepsze? A moze trzeba o to zapytac Jacka dlaczego zalezalo mu na takiej umowie? Bo chyba musiala miec dla niego wymierna wartosc skoro ja zawarl? Czy sugerujesz ze to glupota go do tego doprowadzila? A moze altruizm?

Co do psucia polskiego SL przez Podex mam nieco inna opinie, produkcja klonow przeszkadza mi mniej niz ograniczanie mozliwosci nabywczych polskich avatarow przez sztuczne zawyzanie cen. Kto wie czy nie moglibysmy miec wiecej fajnych polskich miejsc gdyby wiecej ludzi bylo stac na wiecej lindenow... Ale do tego wlasnie potrzebny jest zdrowy rynek i konkurencja, ktora sprzyjalaby obnizaniu cen.

A tekst z truskawkami akurat wypatrzylem u innej moderatorki, ktora serdecznie pozdrawiam.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Maj 2009, 23:32 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
O ile mi wiadomo, Podex prowadzi działalność bankową od dwóch lat, przez te dwa lata pracował na swoja opinię. Jedyną przewagą Jacka nad innymi jest to, że był pierwszym Polakiem, który wpadł na taki pomysł. Nikt nikomu nie bronił prowadzenia takiej samej działalności, prawda?
Co do zasadności wyłączności na terenie SP wypowiedziała się Anulka, z SP związana od strony organizacyjnej, więc jej odpowiedź uznałabym za wiarygodną.

Co do monopolu i cen - Jacek nie jest całym złem SL-owego świata. Nie ma również wyłączności na sprzedaż L$ Polakom, jest kilka metod zdobycia wirtualnej gotówki, skorzystanie z usług Lindexu, xstreetsl czy życzliwego bogatego znajomego nie grozi żadnymi konsekwencjami.

Zdanie o psuciu SL klonami było ironią.
Tak, fakt, Anulka posypuje cukrem. Ja wolę truskawki bez niczego.

Aha, mam na imię MadelAine, nie Madeline. Chociaż już się przyzwyczaiłam do tego, że nieliczni to zauważają.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 31 Maj 2009, 01:41 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Post Mortemie ( jak to sie odmienia?) szlachetny Twoj zapal i bohaterska Twa walka, ale naprawde rzeczywistosc nie jest tak straszna jak Ci sie wydaje:)
Teraz sie skup, nie mysl tylko o tych slowach magicznych "hipokryzja" "monopol" itd.
Podam ci jeszcze jeden przyklad z zycia biznesu.
W SL jest wielu odsprzedawcow SL uznanych przez Linden Lab, malenki Podex to tylko plotka.
Potentaci to Eldex, Anshe Chung's Dreamland i jeszcze paru innych. (dla przykladu Anshe ma LS drozsze niz Podex) Maja swoje reklamy w SL, bankomaty itd. Jest rzecza naturalna, ze chcialem ich wygryzc z rynku, bo tak wlasnie dziala kapitalizm. Wiesz, co mi odpowiedzieli ludzie, ktorzy ich reklamuja? "Niee, dziekujemy, wspolpracujemy z EldeX i oni maja u mnie wylacznosc" Zapytalem oczywiscie ile musialbym zaplacic za to, zebym to ja wisial u nich, powiedzieli, ze duzo bo ja jestem im nieznany i wola sprawdzona firme. Jesli chcialbym pokonac Anshe to musze zaplacic.... i tu podali sume tak wielka, ze zlapalem sie za glowe i powiedzialem, ze poczekam :). Nie mam wobec nich zadnych szans. "zdusili mnie w zarodku" - wzywamy UOKiK? :)
Normalnie myslacy biznesman nie ma pretensji do Anshe i Eldexa i nie nazywa ich hipokrytami i monopolistami. Robia bowiem to, co kazda normalna firma - tak wlasnie jest dziala biznes!
Rozumiesz juz?
P.S
Rada osobista - jesli chcesz uzywac mocnych slow wobec innych to trzymaj sie mocno tego, na czym sie znasz , np pisania recenzji ze spektaklow teatralnych, bo widzialem ze niezle ci wyszla:)

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso