Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 29 Kwi 2010, 10:26 
Dołączenie:
Marzec 2010
Czy ktos wie, na jakiej wysokości nad ziemią "kończy" się świat Second Life? Avatary (bez wspomagacza latania) mogą się wspiąć na około 150 - 160 metrów, obiekty można ustawiać do wysokosci 4096 (czyli 2^12) metrow, ale - jak wysoko może dolecieć avatar na odpowiednio oskryptowanym obiekcie? Wie ktoś? Ktoś tam był? Jak tam jest?

Mnie się niedawno zachciało z nudów sprawdzić to empirycznie. Po poltorej godziny lotu w górę licznik pokazywał około 520 km (!) nad ziemią (519 451 metrów), i - nic. Choć to dwa razy wyżej niż początek niskiej orbity okołoziemskiej, nie było żadnych stacji kosmicznych, satelitów, nawet czerni kosmosu - wciąż można było swobodnie oddychać (wnioskując po ruchach klatki mojego avatara) a niebo było błękitne. Dalej już mi się nie chciało, ale pewnie można jeszcze długo. Ktoś wie czy jest jakaś Ostateczna Granica, jak w Star Trek? :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Kwi 2010, 10:38 
Dołączenie:
Lipiec 2009
Nie ma Ostatecznej Granicy. Ponieważ - jak słusznie zauważyłeś - powyżej 4096 nic się już nie zmienia poza cyferkami w koordynacie wysokości, można lecieć i lecieć i lecieć.
Chyba, że w końcu te cyferki nie będą się mieściły na ekranie :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Kwi 2010, 10:41 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Może odpowie Ci Morrigan Polanski - pierwsza Polka w SLowym kosmosie 8)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Kwi 2010, 11:20 
Dołączenie:
Luty 2009
O ile dobrze pamiętam od 700 000 awatar zaczyna się deformować a powyżej 1 000 000 kamera zaczyna skakać i w końcu skacze tak mocno że nie da się wyżej lecieć. Niektóre klienty pozwalają oddalać kamerę bez ograniczeń i tak sobie pewnego dnia kręciłem kółkiem myszki zastanawiając się dokąd mnie to zaprowadzi. Z tego co zaobserwowałem wychodzi że awatary żyją wie gigantycznym primie, jest on bardzo wysoki, ten prim znajduje się w jeszcze jednym primie na ktory rzucone jest SLowe niebo i jak kamera wyszla mi poza ten prim była już tylko ciemność.

Teraz się zastanawiam czy istnieją tam inne takie wielkie primy w których żyją takie awatary jak my i może zadają sobie to samo pytanie, a niektóre wielkie primy może mają tak rozwiniętą technologie że potrafią się teleportować między wielkimi primami ale ukrywają przed nami to że istnieją i są z nami...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Kwi 2010, 11:27 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
To stąd te męczące mnie sny. I ta dziwna blizna na najnowszym skinie.
Porwali mnie Obcy z innego megaprima...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Kwi 2010, 11:50 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2007
nick w SL: Ayumi Cassini
Mój znajomy pokusił się kiedyś o lot do wysokości 1 miliona metrów, robiąc co jakiś czas fotkę, a później wszystkie fotki zmontował w filmik. Okazuje się, że na pewnych wysokościach avatary zaczynają wyglądać bardzo ciekawie. Myślę, że jeśli znajdują się jakieś inne awatary za Wielkim Primem, to prawdopodobnie wyglądają właśnie tak ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Kwi 2010, 12:47 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
Mnie się zdaje, że te deformacje mogą być spowodowane np. końcem zakresu liczb zmiennoprzecinkowych, które określają wygląd awatara. Zapewne w którymś momencie kilka liczb potrzebnych do wyliczenia wyglądu awatara na danej wysokości wychodzi poza przedział i potem są śmieszne efekty. (należy pamiętać, że zakres liczb jest jak koło - kiedy przekroczysz największą liczbę z zakresu, zaraz po niej jest najniższa liczba z zakresu)

Oczywiscie ot jedna z wielu teorii. Mnie się jednak teorie Wielkiego Megaprima bardziej podoba.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Kwi 2010, 12:48 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2008
nick w SL: Janusz Rau
Mimi A. napisał(a):
Mnie się niedawno zachciało z nudów sprawdzić to empirycznie. Po poltorej godziny lotu w górę licznik pokazywał około 520 km (!) nad ziemią (519 451 metrów), i - nic.

Mniej więcej na tej wysokości umieszczona jest międzynarodowa stacja kosmiczna.
Nie widziałaś jej?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Kwi 2010, 13:53 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2009
nick w SL: Dex Euromat
Jeżeli jej nie widziała, to znaczy że NASA jeszcze jej tam nie umieściło.
Ale może jednak jest tylko niewidzialna. Coś w deseń bonda: Moonraker.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Kwi 2010, 17:58 
Dołączenie:
Lipiec 2009
Przestrzegam przed nierozważnymi eksperymentami. Poleciałem (korzystając z emeraldowej funkcji gth) na 1 000 000 metrów i było ok - tylko mi oczy wyszły z orbit i fryzura trochę odleciała. Także na 2 000 000 czułem się jeszcze nieźle. Ale 5 000 000 to było już dla mnie za wiele - awek całkiem zniknął. W lekkiej panice wróciłem na ziemię (komendą flr) i... ziemi też już tam nie było :shock:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Kwi 2010, 19:25 
Dołączenie:
Listopad 2008
nick w SL: Zalozmy ze juz mnie tam nie ma.
kosmici sa wsrod kosmonautow. ja wiedzialem, ja wiedzialem, ja wiedzialem ze tak bedzie!! :mrgreen:

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso