Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 28 Gru 2008, 14:06 
Dołączenie:
Listopad 2008
nick w SL: Anonim
Bedzie to opowiesc, opowiesc o tym , a raczej o tym , co nazywamy Second Life. Second Life – Drugie Życie i naprawde tak jest… Tak dokladnie jest to bolący fakt … Wiekszość Spoleczności w Second Life uważa to za swoje życie! A Zachowuje się całkowicie inaczej… Gra kogos… kim nie jest naprawde… Stara się robić tam rzeczy pod publike żeby tylko jak najwięcej mieć zyskow… prawdziwy RL ( Real Life ) A czy nielepiej było by trakować to jakże Popularne SL… jak rozrywke i jak kazda inne gre?? Traktować ja z pewnym dystansem…

Taki Wstep to wyżej… jedne z moich myśli na temat Second Life. Tak naprawde sam lubie przebywac w SL… Mam troche przyjaciół … którzy z zachowania są podobni do moich znajomych z RL… czyli jak to gadaja… Hooliganie, Wandale, Cpuni … A jestem ciekaw co robili jak byli młodzi. Założylem nowego ALTa tak by sprawdzić jak stali bywalcy traktuje tzw. Noob’ów. Nie jest to zbyt fajne uczucie… Gdy zaczynałem grac w SL tak się nie traktowalo nowych… Teraz ludzie Myśla ze jak maja bardzo bajkowy stroj mnóstwo rzeczy na sobie to są fajni… a takie „scierwa” jak nowi najchętniej by wyzucili, pobanowali , pisali raporty … a to czy nie w tych nowych użytkownikach SL tkwi jego przyszłość??

Swoją przygodę z SL zaczełem 31 Lipca 2007 roku. Powodem dla którego tu zajrzałem był obcojęzyczny program telewizyjny na jednej z popularnych stacji muzycznych . Mówie sobie – kolejne simsy? NIE. Byłem zaskoczony Pozytywnie… Tu nie było Awatarow bootów… Tu byli ludzie. Wracajac do początków mego grania w SL… z początków jakos tak ciezko było trzeba się nauczyć co jak i gdzie … zreszta jak w każdej grze. Wygladalem dziwnie… w porównaniu do innych Avatarow… jakis taki goly… bez ubran… dobrze ze były będą i są Freebies  to ratuje Zycie nowym awka . Byłem już ubrany wiec zaczełem cos zwiedzac bo tyle się nasłuchałem w Centrum Polska … i to prawda duzo ciekawych miejsc. Jedno z Nich Rynek Krakowski. Projekt Second Poland. Niby ma być duzo miast jakos w to od początku nie wierzyłem. Tam złapalem swoją pierwsza prace… Barman… fajnie myśle sobie – Laski będą leciec na Barmana – jak w RL normalne. Potem Stałem się Hostem- taki ziomek co napedza imprezy  nowość w RL o tym nie słyszałem… Polubiłem to – kontakt z innymi ludzmi- wiadomo jak w każdej społeczności trzeba mieć znajomych. W Sl byłem tez DJ, Budowniczym, Managerem rożnych klubów muzycznych. Prezesem Polskiej Druzyny Pilki Noznej w SL : FC Second Poland. Grałem również w innych klubach piłkarskich. Troche przerobiłem w Second Life Doswiadczenie mam prawie w każdej dziedzinie tej zycia… Denerwuje mnie tylko jedno… to co już poruszyłem na wstepie …

Dlaczego większość ludzi w SL gra kogos innego niż jest naprawde?? Trudne pytania… może szukac przyczyn u podloz psychiki… ale to chyba nie to. Dla mnie jest to chęć stania się kimś lepszym niż jest w RL. Zapomnieniem swoich słabości… i staranie się byciem idealnym… to nie jest złe … ale niektórym szkodzi. Dajmy przykład może. SWAT- w Second Poland- grupka ludzi silnie zabuzonych emocjonalnie… niestety… Wchodzisz przeklniesz – dostajesz Bana, ściągniesz bluzke – dostajesz Bana , zaczniesz wyrazac swoja opinie o nich- Ban na wszystkie Simy Second Poland. Zapominamy o prawie… prawie w RL… do wlasnego zdania… równości … Nie mam zamiaru teraz naskakiwac na Second Poland… Po prostu ich wladze Nie widza co się dzieje w ich wnętrzu… to ze SWAT odciąga ludzi od odwiedzania simow… szczególnie ludzi młodych…
Apeluje… Badzmy Soba… Bawmy się… Zaraz Szanujmy… Wtedy Polska społeczność SL będzie się powiększać … nie robmy sobie sami krzywdy… Macie znajomych w SL którzy tez byli nowi a teraz są najlepszymi… Warto dac ludzią Szanse…

Być moze ktos sie domysli kto to napisal... czlowiek jest czlowiekiem uczy sie na bledach... nikt nie jest idealny...

Ostatnio edytowany przez Fiszmak, 28 Gru 2008, 14:29, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Gru 2008, 14:23 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: Blazej Naidoo
zgodze sie zyjmy, cieszmy sie bawmy, nie grajmy kogos kim nie jestesmy...
ja na poczatku grania w sl udawalem kogos, ale po jakims czasie zobaczylem z enie warto teraz jestem soba i tak juz pozostanie a moja historie przedstawiam na mojej stronie internetowej (dostepna w profilu w sl)
Pozdrawiam Blazej Naidoo

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Gru 2008, 14:50 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: Solve Arai
Witaj Fiszmak, jasne że się znamy :)

Wszystko co napisałeś to prawda, nawet Twoja historia jest podobna do mojej :)

Nowym trzeba pomagać i wprowadzić do świata. Ale jeśli taki nowy nie chce sobie pomóc i na każde pytanie odpowiada k....a, p.......le i inne podobne kwiatki ? Albo spamuje na shoucie przez cały czas ? Czy to jest przyjemne ? W SWAT rzeczywiście powinni bardziej dobierać ludzi.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Gru 2008, 14:54 
Dołączenie:
Lipiec 2008
wiecie co zaskakuje, że często w SL ludzie robią to czego nie robili by w RL...

poczytałem troszke forum i np. ktoś wyzywa dziewczyny od k... itd...
ktos inny się kłóci...

Może faktycznie niektórzy uznawają SL za symulacje, ale nie żebym ich bronił...
do robienia symulacji są gry np Sims a nie SEcond Life...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Gru 2008, 14:57 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Fiszmaku, obawiam sie, ze jest gorzej niz myslisz/ Ludzie nie udaja, nie graja - oni naprawde tacy sa i nie zmieniaja sie wiele przychodzac do SL.
Mimo wszystko i statystycznie rzecz biorac, SLowcy sa jakos milsi ( jak wszyscy szalency:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Gru 2008, 15:00 
Dołączenie:
Listopad 2008
Błażej Simsy to boty... tam tylko tworzysz dom rodzine... nie mozesz pisac z innymi urzytkownikami... a SL jest dla wszystkich i dlatego jest takie popularne bo nie spotykasz botów ( chodz to tez sie zdarza ) a ludzi.

Solve ... wiem ze sie znamy... co do tego jak niektorzy nowi sie zachowuja masz racje... ale ... gdyby poznali troche ta gre a nie odrazu zostawali banowani na 100% ich zachowanie by sie zmienilo . Wnioskuje dlatego tak bo by nie mieli znajomych... Wiec wiesz wczesne banowanie jest zle. a co do SWAT w SP ja sie juz nie wypowiadam. Szkoda słow

Jacek uwierz mi że ludzi sie zmieniaja w SL... lub ... graja jak to pisalem wyzej... NIE SA SOBA

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Gru 2008, 15:45 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Jedno jest pewne!
Dzięki SL poznałem wielu wspaniałych ludzi!
Dużo ludzi, których poznałem jest sobą, ale...
wielu też nie...
jak wcześniej wpominałem też na początku grąłem kogoś kim nie jestem...
próbując w ten sposób zwrócić na siebie uwagę i fascynację...

Zmieniłem się... jestem jaki jestem pozostało mi to że nadal jesem uczuciowy i nadal lubie zwracać na siebie uwagę (co pragnę zmienić) ale jestem SOBĄ :)

Pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Gru 2008, 18:04 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2008
nick w SL: Anka Sporg
Hej

Od 19 listopada 2008 jestem rezydentka SL i powiem jedno. Spotkałam na samym początku wielu wspaniałych ludzi którzy maja dłuuuugi staż w Second life i mi baaardzo pomogli. Tyle że nie byłam natarczywa i starałam sie w miarę możliwości funkcjonować samodzielnie. Ne zadręczając innych bzdurnymi pytaniami.
I tu jest sedno problemu drogi autorze tego tematu. Sporo osób co zaczynają przygodę w second life nie stara sie myśleć samodzielnie. Zadają takie pytania że jakby pomyśleli to by sami odpowiedzieli sobie na nie w kilkanaście sekund. A na moje "Proszę, wejdź na www.secondlife.pl i poczytaj forum. Dowiesz sie wiele ciekawych rzeczy i znajdziesz odpowiedź na nurtujące Ciebie pytania" widzę odpowiedzi w stylu "spadaj" "nie chce mi sie" "nie będę tam wchodzić, poszukam innej osoby co odpowie" to po kolejnym pytaniu od nowo przybyłego newbie: "jak sie karmi avatara żeby nie umarł z głodu" aż boje się odpowiedzieć...
Czy jestem osobą osobą zapatrzoną w swoje ja ? To mogą powiedzieć ci co mnie znają.

pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Gru 2008, 18:29 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
I tutaj się z Krewetką zgodze. Niedawno miałem podobno sytuację w Republice. Pojawił się nowy awatar i pytał o różne rzeczy (właśnie te podstawoe), a że posiadam kilka drobnych poradników do SL w formie notek, to dałem mu je... wszystkie odrzucił.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Gru 2008, 18:33 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
nick w SL: Anulka Zimminy
Cytuj:
Dajmy przykład może. SWAT- w Second Poland- grupka ludzi silnie zabuzonych emocjonalnie… niestety… Wchodzisz przeklniesz – dostajesz Bana, ściągniesz bluzke – dostajesz Bana , zaczniesz wyrazac swoja opinie o nich- Ban na wszystkie Simy Second Poland. Zapominamy o prawie… prawie w RL… do wlasnego zdania… równości … Nie mam zamiaru teraz naskakiwac na Second Poland… Po prostu ich wladze Nie widza co się dzieje w ich wnętrzu… to ze SWAT odciąga ludzi od odwiedzania simow… szczególnie ludzi młodych…

Doprawdy nie wiem dlaczego SWAT to bialoruski niby jest..bycie zza Buga to moze jakas ujma ale zaraz po 2 wojnie swiatowej przynoscilo, czyzby ? A nie w 21 wieku.

Ale ad rem.

SP jest rejonem abslutnie prywatnym. PRYWATNYM. Ktos ma 4 hektary laki, pobudowal zaplecze i zaprasza chetnych do grilowania. I zastrzega sobie prawo zakazu uzywania slow powszechnie uznanych za wulgarne czy lazenia w sexi bieliznie czy przytacznaia do pasa granatow. Wlasciciel terenu wynajal 4 roslych panow, ktorzy takiego delikwenta biora pod pachy i wyprowadzaja. To jest jego niezbywalene prawo. I powiedzenie owym 4 osilkom, aby wiecej tegopana na teren pikniku maja nie wpuszczacno inaczej poszuka innyc 4 ktorzy za te same pieniadze polecen gospodarza sluchac beda. A to ze te 4 osilki czasem tlumacza, ze milo,ze chcetnie ale te granaty z majtek to prosze sobie w bagazniku samochodu trzymac to tylko wynika z tego ze Ci bodyguardy ludzmi sa.. Gdybym byla wlascicielem SP za samo to zmienilabym ich na tych co nie gadaja a swoje robia.

Skoro tez prawo RL do tego podnesiono, prosze o podanie jakiegokolwiek paragrafu, ktory zaborni mi NIE wpuszczania na MOJA lake pana X. Albo pokazaniem ze mam obowaizek danego pana X wpuscic, mimo, ze budzi swoja uroda moje najwieksza odraze.. Powiem, ze nie ma takiego prawa. A czy mnie musi zalezec zalezy, aby pol miasta mi sie na dzialke zwalalo ? Nie. Po jakims czasie samizadowleni z bycia na mojej dzialce zostana i moze nawet wtedy na pomoc w sprzataniu moglabym liczyc.

To jest teren prywatny a nie miasto publiczne. Komus sie cos widac myli w tej kwesti.

I jeszcze z innej beczki.. niedlugo, w ciagu kliku dni, pojawi sie, wzorem Incydent Report na forum Secondpoland.pl, lista kazdego bana - komu, kiedy i dlaczego. tam bedzie mozna swoja wersje przedstawic i ewnetuanie o anulowanie bana sie ubiegac.
I o rzekomym banie w sekunde po zdjeciu koszuli podyskutowac.. jak ktos to udowodni ze tak bylo ? Zadnych pomowien tylko fakty. Narazie to urban legend.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Gru 2008, 20:15 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Czerwiec 2008
nick w SL: Dafne Jinn
Jeżeli już schodzimy na temat SP, po prostu nie mogę się powstrzymać przed komentarzem.

Second Poland zmienia się. I nie mówię w tym momencie o jednej instytucji jaką jest SWAT. Zmienia się polityka tam panująca. Być może części osób odpowiadają te zmiany. Wiadomo, każdy ma swoje poglądy i ja nie mam zamiaru ich kwestionować. Jeżeli jednak swój PRYWATNY sim nazywamy Drugim Krakowem czy Drugim Poznaniem to nie przynośmy wstydu zarówno pierwszej jak i Drugiej Polsce. Są po prostu ludzie, którzy nie nadają się do pracy X, ale będą świetni w pracy Y. I tyczy się to zarówno pracowników SWAT jak i każdego innego miejsca pracy! Fakt, faktem, parę rzeczy zraża do siebie i jest mi przykro, gdy patrzę na coś do czego się przywiązałam, gdzie spędziłam moje pierwsze SLowe dni i gdzie poznałam tylu wspaniałych ludzi w sytuacjach za które powinno się brać odpowiedzialność, ale często nikt nie chce tego zrobić.
Anulko, z całym szacunkiem do Ciebie i Twojego zdania - bronisz SP z powodów równie osobistych z jakich ja je atakuje.
Jak to już kiedyś ktoś powiedział na tym forum: sprawy związane z SP patrz Forum Second Poland

Jeżeli zaś chodzi o newbie. Najlepsza receptą jest odpowiedzieć na pytania, które wydają się nam bezsensowne, a dla nowych są bardzo istotne: "Odwiedź www.secondlife.pl lub www.secondlife.com tam na pewno uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania" :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Gru 2008, 20:23 
Dołączenie:
Październik 2007
nick w SL: Radoslaw Jetcity
Szkoda ze tak samo nie uwazalas jak sie o teren prywatny na ktorym stal GOAL rozchodzilo...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Gru 2008, 21:52 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
o terenie prywatny mowimy i o niby nieslusznych banach i pretensjach do wszystkiego tyle ze swych zalug do otrzymania bana nikt nie deklarowal.
Ja wczoraj w klubie Green Point (notabe po raz pierwszy sie pjawialam) w czasie rozmowy IM-owej z tamtejszym barmenem /wlascicielam/whatever.. i pierwsze co to freza dostalam i chyba dzieki temu utrzymywanemu IM-owi odfreezowana zoatalam. A potem bana za bycie w zespole SWAT. Bo to prywatnych rejon i wlasciciel powiedzial, ze ludzi ze SWAT nie przyjmuje. Czy ja sie nad tym uzalam ? Lament podnosze na cala Polske ? Jego prawo. Ale mowie, ze top rawo jest rowniez po stronie wlascicieli SP.. bo niby dlaczego ktos moze nazwe Green Point sobie wziac a Secodn Krakow juz nie ? I zobowiazania z tego tytulu czynic. A niech sobie Green Point na Krakow The WSecond zamienia.. co to zmienia ? Ze ktos ze SWAT tam wejdzie ? Albo bedzie lepsze. ?

Wolalabym dyskutowac o meritum i faktach.. i zapraszam o przeniesienie sie na forum SP

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Gru 2008, 21:57 
Dołączenie:
Lipiec 2008
i znowu nic nie kumam... eh...

zakręciliście mną ja mam IQ tylko 117 nie umiem szybciej myśleć! hehe

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Gru 2008, 06:03 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Wiem jak czasem uciążliwi potrafią być nowi użytkownicy, jak ktoś ich nazwał - nooby. Nie podoba mi się to określenie, bo wg mnie jest obraźliwe. Każdy z nas tak zaczynał - każdy.
Łatwo ich rozpoznać - mają zwykle bardzo defautowy wygląd i często się też można pomylić, ponieważ dana osoba wcale nie musi koniecznie chcieć wiedzieć jak się teleportuje skoro trafiła już np do Second Kraków.
Z banowaniem i kickami spotkałam się po raz pierwszy na jakimś czacie, bodajże tlena. Ustawiłam sobie fajną czcionkę i kolor (bo można było taką ustawić) i napisałam coś, niestety nie zauważyłam jak szybko wyproszono mnie z tego pokoju właśnie za czcionkę, nie zdążyłam się jeszcze dobrze oswoić z sytuacją a już mnie nie było. Wyjątkowo nie miłe wspomnienie :mrgreen:
Wspominam o tym dlatego, ponieważ podobnie ma się sprawa z nowymi użytkownikami SL (nie będę używać słowa noob), dla nich to wszystko jest nowe, często nie zdają sobie właściwie sprawy z tego, że ktoś ich ostrzega, bo jakieś okienko im wyskoczyło i w zasadzie nawet nie wiedzą co to.
Wiem mniej więcej jak pracuje SWAT, wiem też jaka odpowiedzialność ciąży na posiadaczach prawa do banowania. Na pewno nie wygląda to tak, że sekundę po ściągnięciu koszuli ktoś wylatuje, taka osoba jest przestrzegana i proszona o ubranie się, schowanie broni, zaprzestanie danej czynności (niepotrzebne skreślić), a jeżeli to nie skutkuje stosowany jest kick, a dopiero potem ew ban, ale i to w naprawdę ekstremalnych sytuacjach.
Tak jak już tu napisano wielu nowym użytkownikom SL nie chce się samemu rozwiązywać sytuacji, po prostu chcą wiedzieć wszystko, od razu i najlepiej od ciebie bo akurat tu stanęli. Pół biedy jeśli tylko stoją, gorzej jak odkryją że mogą kogoś popychać :mrgreen: Tego najbardziej nie cierpię, ale przecież są na to sposoby, wystarczy wznieść się nad ziemie, usiąść, czy założyć tarczę.
Odsyłanie takich osób na forum może być skuteczne pod warunkiem, że dana osoba faktycznie chce czegoś się dowiedzieć wertując forum. Z doświadczenia wiem, przeglądając inne fora, że używanie wyszukiwarki, czy nawet zwykłego googla jest dla nich problemem.
Niektórzy się zniechęcą, inni poszukają, ale takim osobom trzeba pomagać, zawsze staram się to robić, ponieważ na początku i mnie ktoś pomógł.
Nie pochwalam natomiast żebrania o kasę, nigdy tego nie robiłam, stałam/tańczyłam/wisiałam godzinami by kupić to czy tamto.
Niestety prawdą jest, że w polskim SL jest coraz więcej tych którzy pierwsi zaatakują takich świeżo upieczonych eksploratorów wirtualnego świata. I z tym powinno się właśnie walczyć. Gdy zaczynałam nie było tego, a teraz...
Widząc taką osobę nie zapominajcie, że i wy kiedyś zaczynaliście, nawet jeżeli nie spotkaliście się, z czymś miłym, pamiętajcie, że ta osoba nie jest temu winna i to właśnie wy możecie wpłynąć na to jak ona będzie wspominać swoje początki w SL.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Gru 2008, 06:40 
Dołączenie:
Lipiec 2008
o teraz zakumałem :)
co do nowych to moimzdaniem powinniśmy powiedzieć nie wiem może właśnie SL-bobasy brzmi mniej obraźliwie. Ja ogólnie jestem helperem i jak zauważam kogoś nowego, staram się mu pomóc.
Zgodzę się z Tym, iż nie możemy ignorować ani broń Boże tępić nowych, bo my też byliśmy nowi. Osobiście jestem takiego zdania: pomogli tobie-pomóżi ty :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Gru 2008, 08:11 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
Moze celem uzgodnienia terminologi - nowy niedoswiadczony nic nie wiedzacy i tak dalej.. czyli pachnacy jescze pixelowa farbka awatar - to NEWBIE.
Z kolei, to o czym mowisz NOOBY - to sa juz w miare starzy bywalcy, ktorzy zadnej nauki z wlasnych doswiadczen nie wyciagaja i niczego sie nie ucza. Mimo ,ze mogliby juz cos umiec to wciaz zachowuja sie jak rozkapryszone primabaleriny i za nic maja jakiekolwiek rady czy wskazowki.
Przyklad - Podchodzi ktos i mowi
- NAUCZ MNIE
odpowiedz
- OK. Przeczytaj te trzy strony tu a tu to opisane, przepraszam, mam swoje zajecia aby przepisywac Ci to.
- Niechce mi sie czytac, jestes tu juz stara, masz mnie nauczyc..
To jest NOOB - zwroccie uwage - MASZ MNIE NAUCZYC.. NEWBIE podziekuje i do rady sie zastosuje. Postawa roszczeniowa nie jest skuteczna ale jakze czesto spotykana.

Tak pamietam swoje poczatki... przez pierwsze kilka dni nie odezwalam sie do nikogo poza skromnym wydukaneim Czesc. Za to sluchalam rozmow, czytalam wszystko co google wyrzucilo. Czytalam a po wyszukiwaniu spokojnego kacika rzadko przez kogos odwiedzanego eksperymentowalam. I uczyslam SIE.
I tak sie zachowuje w kazdej nowej sytuacji. Podoba mi sie nowe forum,grupa. chat, cokolwiek to jako gosc siedze, az nie dowiem sie, jakie sa tam zwyczaje, kto jest aktywny i jak rozmwiac i o czym mowa. Zabieram glos, gdy sie naucze mowic bo niemowlecia kwilacego to nikt nie zrozumie. Zwykle ludzkie doswiadczenie mowi, ze jezeli wchodze w cos zastanego, to sa tam starsi i doswiadczeni a ja wcale nie jestem ta pierwsza, ktora zada to genialne pytanie. Wiec odpowiedzi szukam sama i UCZE SIE a nie zadam z mety UCZCIE MNIE. Od doswiadczony najwyzej wskazowke dostane jak szysbko do poszukiwanej infomacji dotrzec.

I taka jest roznica miedzy Newbie a Noobem. Noobem sie jest, Newbie sie szybko przestaje byc. Uwierz mi, jezeli przychodzi Newbie i zadaje pytanie nawet z tych milion razy juz zadanych i uslyszy wlasnie odpowiedz..
- tu a tu jest do poczytania, zrob to i wroc z kolejnymi pytaniami,
to po reakcji juz wiem... to bedzie/jest normalny GEEK czy NOOB. W przypadku GEEKA odpowiedz zwykle jest w stylu.
- Dziekuje, poczytam i jezeli pozwolisz jak nie zrozumiem wroce z kolejnym pytaniem.. albo kolejnym problemem.
- Alez oczywiste, wracaj z mila checia odpowiem.. Wlaz na moja liste friendsow.

jezeli trudno te najelemenarniejsze zasady rodem z RL zrozumiec i wdrozyc to konflikty gotowe. Oczywiscie, moge zrozumiec wiele i obnizyc domyslny poziom pojmowania przez rozmowce jezeli widze, ze mam do czynienia z Newbie. Ale i z drugiej strony jest albo chec poznania i szacunek dla innych albo roszczenie i absolutny egoizm.

To jest generalizowanie i upraszczanie zamierzone aby pokazac, ze tak naprawde to zalezy od sytuacji i aktualnego poziomu humoru. Zareaguj pozytywna uwaga na newbie, ktory wchodzi w kolko bawiacych sie ludzi, nawet tego, co na chacie leci nie przeczyta a spamuje caly czas
- elo, ziomy, gdzie tu laski i kase wyrwac ?

Mamy tu przypadek, wcale czesty NEWBIE NOOBA. No i mozna by tak w nieskonczonosc bo przykladow za ten ponad rok tysiacami juz sypac moznaby.

Moze jakis NEWBIE przeczyta i jednak pomysli, ze z ludzmi rozmawia i to jego sprawa osobista jest aby SIE nauczyc i dac SIE poznac od dobrej strony, a nie jest naszym zakichanym obowiazkiem JEGO nauczyc i NIM SIE zachwycic.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Gru 2008, 09:42 
Dołączenie:
Lipiec 2008
powiem Ci Aniu, że wielu nowych użytkowników jest wdzięcznych pomocy, jakiej temu osobnikowi udzieliłem...
wiele razy spotkałem się z takim podejściem nowych, że nic nie jest za darmo...
owszem może i nie jest za darmo ale mamy freebie :)

a odnośnie użytkowników, którzy żądają od bardziej doświadczonych użytkowników pomocy, żądają a nie proszą to no nie jest to zbyt fajne i nawet nie pomaga tu już chyba nic...

w przypadku takich uzytkowników nawet pomagając, oni chcą więcej... czyli przysłowiowe... dasz palec a chcą całą rękę...

jakiś kosmos co nie?

ale podtrzymuje teorię, że tak jak kiedyś mi pomogl ja też pomogę :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Gru 2008, 11:02 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: wredna Jantarka Balczo
Nem napisał(a):
Wiem mniej więcej jak pracuje SWAT, wiem też jaka odpowiedzialność ciąży na posiadaczach prawa do banowania. Na pewno nie wygląda to tak, że sekundę po ściągnięciu koszuli ktoś wylatuje, taka osoba jest przestrzegana i proszona o ubranie się, schowanie broni, zaprzestanie danej czynności (niepotrzebne skreślić), a jeżeli to nie skutkuje stosowany jest kick, a dopiero potem ew ban, ale i to w naprawdę ekstremalnych sytuacjach..

Nem - co do bana to się nie zgodzę. Ostatnimi czasy sławetny SWAT ma tendencje do urządzania prywaty - banowania ludzi bez podania przyczyny, być może za przekonania, albo za sam fakt istnienia w SL. Oczywiście nikt nie podwazy prawa do swobody na swoim własnym terenie, ale rzecz ma się zgoła inaczej kiedy ten teren jest oddany do uzytku publicznego. Zgodzę się jesli ktoś złamie regulamin, ale jesli tego nie uczyni a otrzymuje bany ? tak tak... zapewne pomyłka...pomyłka która trwała dość długo i wyglądała jak zabawa w kotka i myszkę.

Ja dostałam bana za posiadanie broni :D zabawne było to, że dostałam i kicka i bana [ a ban to chyba w sytuacjach ekstremalnych?] rozbawiło mnie to setnie... i pielęgnując swoje pieniactwo napisałam odpowiednią notę do zarządzającego "WATEM" - odpowiedz ? brak odpowiedzi XD

Dlatego nie dziwie się,że są takie posty jak ten powyżej. Czemu ? prosta przyczyna, jesli ktoś chce być rolnikiem na swoich hektarach, to niech ze swojego pola nie czyni miejsca publicznego. Oddając cos innym, zapraszając wszystkich "do grilowania" trzeba mieć większą świadomość, niż tylko sam fakt ŻE pole JEST MOJE.

Wiadomym jest ,że regulaminy sa stworzone by je przestrzegać i łamać, ale jeśli regulamin jest, mówiąc delikatnie głupi...to poprostu może warto go zmienić ?...

:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Gru 2008, 11:45 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
Zapraszam w sprawach SP do rozmowy na forum Secondpoland.pl

a tej kontretniej sprawie..
kojeno bylo 2 razy prosba o zrezygnowanie z noszenia broni, zacytowanie a nastepnie kojlejna prosba, przekazanie regulaminu w calosci do wgladu, dwie kolejne prosby, i dopierow wtedy pozegnanie. W miedzy czasie w odpwiedzi na prosby podalo nie, bo uwazama ze to glupie.

Tez uzwazam, ze to glupie jezdzic na swiatlach caly rok a i wlec sie 50 na godzine w lesie bo komus sie znaku ograniczenia zapomnialo zdjac Tylko ze do glowy by mi nie przyszlo temu przemilemu panu z pistoletem przy boku i radarem w rece, mowic ze jest to glupie i ja sobie 150 bede jechac bo mnie sie tak podoba. I co wiecej mandatu nie zaplacic.

Na moim polu grillowym nie ma prawa nikt, nawet dziecko, golo latac. I podchodze do mamusi takiej i grzecznie.. albo dziecko w majtki albo odpowiedzialnosc zbiorowa, cala rodzina z niedopieczonym mieskiem, do bagaznika samochodu i do niewidzenia. Moja ziemia, moje regulacje na niej a jak ktos uzwaza, ze glupie, to po co przychodzi ? A jakos, mimo niektorych zdaniem niektorych glupich regulacji, w weekend wciaz i wciaz miejsc grilowych nie ma.

Aha, przychodzic by podraznic sie z panami ochroniarzami. W tym jest caly fun. Miec temat do niekonczacych sie dyskusji, co jest glupie a co nie i dlaczego czyjesc zdanie jest lepsze od mojego i o ty ze moim obowiazkiem jest czyjesc regulacje na mojejj ziemi do tego zdania tegos kogos nagiac.
Nikt nikomu nie broni 300$ miesiecznej opaty i 1000$ wkupnego wywalic na zakup nowej wyspy, nazwania jej Krakow Dwa, zrobienia sobie tam Wawelu czy kolejnego rynku. I postawnienia tam swojego regulaminu. A jezeli w regulaminie bedzie, ze bez broni sie nikogo nie wpuszcza, to wejde gola golusienka i bede mowila, ze to glupie, a potem oczywiscie wylewac skargi gdzie sie da, ze bana dostalam...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Gru 2008, 12:09 
Dołączenie:
Lipiec 2008
odnośnie SWAT...
wczoraj spotkałem się z sytuacją w Cinnamon...
przyszedł gość ze SWAT i powiedział że bany będzie dawać...
urwał się z choinki... moje koleżanki w Cinn i ja uznaliśmy, że chyba w RL wstał lewą noga i ma ochotę odprężyć się...
ale dlaczego na nas.. lol..
bez komentarza dalszego pozostawię...
w jednym polskim klube też już tak było, że ochroniaże czepiali się dosłownie wszystkiego! lol ale już jest oki... ownerzy zrozumieli, że tak jest lepiej...

pozdrawiam :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Gru 2008, 12:18 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
prosze o przeniesienie sie na forum secodpoland,pl. http://www.secondpoland.pl/forum/index.php a tam prosze garsc faktow z podaniem o kim mowa. Bo wszedl ochroniarz i powiedzial, to troche malo. Jezeli masz na to zapis rozmowy, sprawe szybko rozwiazemy.

Ogolnie i do wszystkich:

Prosze na forum secondpoland.pl w dziale ogolne wpisywac swoje uwagi do SWAT, tak jak w tym samym dziale, SWAT (moja osoba) bedzie wpisywal i dokumentowal komu i za co i jaki mandat przysolil.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Gru 2008, 13:35 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Llorando Runo
Swego czasu (przez 7 miesięcy) gdy pracowałem w Supremum miałem styczność z Newbie i Noobami w SP, ale całe szczęście na awatarze służbowym który sam wyglądał jak „świeżak”, więc nie zaczepiali mi go zbyt często. Jako iż czasu nie miałem na tłumaczenia (byłem w pracy) to odsyłałem do poradników i większość z tego korzystała, choć zdarzyło się kilku „upierdliwców”, ale to pewnie wszędzie się znajdą tacy. Bana osobiście nigdy nikomu nie dałem, wystarczyły ostrzeżenia, a może i „Supremum z cyfrą” wystarczało w imieniu by kogoś opamiętać. Zresztą ostrzeżenia dawałem tylko za agresywne zachowania, bo bzdurne prawa jak choćby zakaz zdejmowania koszulki bardziej mnie rozśmieszały (swoją drogą miał on zostać usunięty). SWATa czepiać się nie ma czego, bo to ich zadanie, ale dobrze się dzieje iż w końcu na forum SP pojawią się uzasadnienia banów i możliwość dochodzenia swego (sam to proponowałem dawno temu).
Co do ogólnych zachowań SLowiczów, tych starych i tych młodych to jak w życiu, zależne od indywidualnego charakteru. Wartościowi ludzie dalej nimi są a dupki dupkami, i raczej nic nowego tu się nie odkryje.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Gru 2008, 13:40 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
AnulkaZ napisał(a):
Zapraszam w sprawach SP do rozmowy na forum Secondpoland.pl

a tej kontretniej sprawie..
kojeno bylo 2 razy prosba o zrezygnowanie z noszenia broni, zacytowanie a nastepnie kojlejna prosba, przekazanie regulaminu w calosci do wgladu, dwie kolejne prosby, i dopierow wtedy pozegnanie. W miedzy czasie w odpwiedzi na prosby podalo nie, bo uwazama ze to glupie.
[...]

Na moim polu grillowym nie ma prawa nikt, nawet dziecko, golo latac. I podchodze do mamusi takiej i grzecznie.. albo dziecko w majtki albo odpowiedzialnosc zbiorowa, cala rodzina z niedopieczonym mieskiem, do bagaznika samochodu i do niewidzenia. Moja ziemia, moje regulacje na niej a jak ktos uzwaza, ze glupie, to po co przychodzi ? A jakos, mimo niektorych zdaniem niektorych glupich regulacji, w weekend wciaz i wciaz miejsc grilowych nie ma.
[...]
Nikt nikomu nie broni 300$ miesiecznej opaty i 1000$ wkupnego wywalic na zakup nowej wyspy, nazwania jej Krakow Dwa, zrobienia sobie tam Wawelu czy kolejnego rynku. I postawnienia tam swojego regulaminu. A jezeli w regulaminie bedzie, ze bez broni sie nikogo nie wpuszcza, to wejde gola golusienka i bede mowila, ze to glupie, a potem oczywiscie wylewac skargi gdzie sie da, ze bana dostalam...

Anulka...wiesz Ty masz naprawdę przerost formy nad treścią. :mrgreen:
W ogóle nie czytasz tego co ktoś pisze...masz swoja rację i się jej trzymasz. Zwykły pieniacz z Ciebie. Poza tym teoria o banowaniu całej rodziny i won...z twojego poletka jakos nie zgadza mi sie z Twoim podobno tak mega liberalnym podejściem do życia.
Bana dostałam moim zdaniem nie słusznie, bo była to prywata...a przykład przytoczyłam tylko by zobrazować działania WACIAKÓW :) nie zaś by wylewać swoje żale. Żale jesli będę je wylewać to zdecydowanie nie na tym forum, gdzie jednym z aktywistów jest taka słodziutka, kochana i dobrotliwa osóbka jak TY.

Poza tym moja słodka Aneczko - Ja nie mam problemów z kasą i zaszczytami...a u ciebie widzę stały niedobór. :mrgreen: :mrgreen:

aha - Ja nie wiem z kim Ty masz fun, ale jeśli Twoim jest zaczepianie Panów ochroniarzy to muszę przyznać , że musisz być osobą pozbawioną wyobraźni. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Gru 2008, 13:55 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Jantarka napisał(a):
W ogóle nie czytasz tego co ktoś pisze...masz swoja rację i się jej trzymasz.

Rzecz w tym, że w tej "dyskusji" (z coraz większym wahaniem używam tego słowa) to powszechne. Nikt nikogo nie słucha, każdy wykrzykuje tylko swoje, zarzucając drugiej stronie brak wychowania i wyobraźni. Aa, do tego dodajmy nieśmiertelne "nie będę się zniżać do Twojego poziomu", powtarzane w tysięcznym poście.
Może spotkanie na ubitej ziemi załatwiłoby sprawę? Dalibyście sobie po gębach albo poszlibyście na wódkę i po sporach.
Zaczynam współczuć sama sobie, bo ja jako moderator muszę to wszystko czytać.

Jantarka napisał(a):
Poza tym teoria o banowaniu całej rodziny i won...z twojego poletka jakos nie zgadza mi sie z Twoim podobno tak mega liberalnym podejściem do życia.

A to akurat odnosiło się do rl, takie miałam wrażenie. Ale możliwe, że znowu czegoś nie wiem albo nie rozumiem.

I tak oto wykonaliśmy sobie tradycyjne, niepowtarzalne polskie piekiełko. Pełne samych niewinnych, naiwnych istot prowokowanych i gnębionych przez "tamtych" złych, niedobrych ido tego bardzo brzydkich.
Zastanówcie się, po co to robicie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Gru 2008, 14:04 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Anulka, jesli chodzi o RL to racji do konca nie masz - miejsce moze byc twoje, prywatne ale jesli publiczne to obowiazuja inne prawa. Idiotyzm ale tak jest. ( vide zakaz palenia w prywatnych pubach)Jesli chodzi o SL to racje masz swieta, i miejmy nadzieje, ze glupota urzednikow do LL nie dotrze (chociaz zwiastuny juz sie pojawiaja:(
SP jest prywatna wlasnoscia i nikomu nic do tego, kogo sie tam banuje i za co. Wlasciciel moze zabanowac wszystkie avatary na litere A. albo noszace czapki z pomponem, i to jego sprawa. ( Inna rzecz to celowosc takich zakazow)
Wiesz jednak co jest w tym pocieszajace? Mysle, ze wiele osob mysli o Krakowie, Wroclawi czy Poznaniu nie jako o prywatnej wlasnosci, ale jak o ICH SIMie, gdzie byle ochroniarz nie bedzie rozkazywal co wolno a co nie. Najlepszym przykladem program SOLIDARNOSCI w SL.
W sumie jest to piekne, taka integracja:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Gru 2008, 14:21 
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Katarzyna Gothly
Powiem też co mnie miłego spotkało w SP.

Moje początki były trudne, zresztą chyba jak u każdego.
Starałam sobie sama dawać rade, może i coś to poskutkowało.
Pewnego dnia zjawiłam sie w Second Krakow i tam pewna przemiła osoba, sama zaoferowała pomoc. Było to dla mnie zaskokiem. Byłam naprawde zdziwiona. Pomogła mi w samych podstawach. Później już sama się starałam, cokolwiek robić. Chodziłam, zwiedzałam, rozmawiałam. Aż wkońcu, po raz kolejny, znalazłam się w Second Krakow. Była późna godzina, i poznałam przewspaniałe osoby, od tamtej pory wogóle prawie nie zwiedzam SL.
I dzisiaj pewna osoba poprosiła mnie o pomoc, i tym razem to ja właśnie mogłam się wykazać, pomóc innej osobie, było to dla mnie niesamowute przeżycie. Chociaż Wam się możę wydawać że jestem dziwna, pisząc żę czułam się niesamowicie pomagająć innej osobie.
To mi sprawiło naprawde wielką satysfakcje.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Gru 2008, 14:27 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
Dziekuje zmutowanu bankierowi za slowa poparcia i otuchy.. moj zajadly, (nowe slowo) mega liberalizm mowi, ze jak cos jest moje to jest moje, jak Twoje to Twoje, i wara mi od tego, chyba, ze sam z wlasnej nieprzymuszonej woli portfel swoj otwierasz. Ja nie siegne ale inni moga nie miec takich obiekcji. I nawet pretensje, ze za malo.

Sadze, ze SP winno, moim wzorem, przy bramie wjazdowej na pole, wielki, widoczny przez najwiekszego krotkowidza, napis "Wlasnosc prywatna", a wielu moze by sie przejasnilo, ze jednak wchodza do czyjegos ogrodka.

Dziekuje za przypomnienie o koniecznosci poinformowania Solidarnosci, ze ich znaczek uzywany jest w SecondLife w watpliwej sprawie. Stosowne AR do LL tez wysle. Niech sie oni poglowia nad prawami autorskimi.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Gru 2008, 15:22 
Dołączenie:
Listopad 2008
Anulka... naprawde zachowujesz sie jak typowy ważniak... Przeczytaj jeszcze raz artykuł i zastanów się jak sie zachowujesz... Nie chce cie tu jakos oceniac bo nie ja od tego jestem.
Najlepsze co może zrobic SP to zmienic regulamin chodz i tak wielu ludzi zrazonych juz tymi miejscami tam nie wroci ... zawsze mozna sprobowac. Wszystko w SP upadlo po tym jak Zbysioo juz nie wchodzi na SL i jako tak nie ma nadzoru nad projektem. Postawił zamiast Malwiny i Magnusa jedna osobe... która wygląda tu uzyje słowa z SL "noob" i praktycznie nie wie nic o nim... jak taki ktos moze promowac tak wielki projekt... to juz zostawiam dla Supremum...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Gru 2008, 15:37 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
Prosze o przejscie z tematami dotyczacymi SP na forum SP. Nie naduzywajmy cieprpliwosci Admina, sprawa dotyczy tylko jednego rejonu w SL a nie calosci Polskiego SL.

A tak na pocztek dyskuscji.. zmienia sie. Przed prawie dwoma tygodniami dostalam od Zbyszka wysoki kredyt zaufania, okres swiateczny i tak dalej, lacznie z zaangazowaniem w gaszenie, przepraszam za wyrazene, durnych sporow nie pozwalaja mi ma pelne zaangazowanie w reorganizacje SP. Ale zapewniam, ze z uporem maniaka, jak pewnie wiecie, jestem konsekwentan i jak sie za cos biore to sie biore.

Njwyzej obwieszcze to ponownie, co juz niektorzy wiedza, teraz publicznie..
albo SP wyjdzie na porzadny rejon (tak, wedle koncepcji jaka mam i jaka uzgadniam ze Zbyszkiem i innymi zainteresowanymi) albo sama, korzystajac z nadanych uprawnien, bana na cale SP sobie postawie i ze wszelkich grup Rad Straszych Miast wystapie. I moja noga wiecej tam nie postapi. Zajec w SL to mozna sobie wymyslac bez liku.

Wszelkie dyskusje o SP prosze o przeniesienie na forum SecondPoland.pl.. Tam tez jestem.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Gru 2008, 15:43 
Dołączenie:
Listopad 2008
cetnie sie przeniose jak tam bedzie wogle jakis temat dotyczacy rozmów a nie przywitanie/pozegnanie cos czego nie moze zabraknac w miastach problemy zrobcie cos (temat) gdzie mozna poruszac problemy SP

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Gru 2008, 16:06 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Tematy na forum może zakładać każdy. Co do działów... powiem szczerze, że to, co SP ma za "forum" wygląda przy bliższym poznaniu jak wersja demo. Nawet moderatorzy mają minimalną możliwość ruchu.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Gru 2008, 19:26 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2007
nick w SL: Pawell Bulloch
Ciekawe kto z piszących tutaj dostał bana w SP?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Gru 2008, 19:47 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nie chwalac się - miałem chyba z pól roku? oczywiście niesłusznie i za niewinność:)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Gru 2008, 19:54 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2007
nick w SL: Pawell Bulloch
No ok, jeden Jacek, kto następny z dyskutujących?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Gru 2008, 20:28 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
Z listy uczestnikow w tym watku kilka dnie temu Pani Jantarka otrzymala bana w SK. Z braku identyfikacji Pana Fiszmaka nie jestem w stanie okreslic czy ma on czy nie ma zakazu wstepu na teren SP.
Aktualne listy zbanowanych w poszczegolnych glownych parcelach rejonow SP beda opublikowne prawdopodobnie jutro na forum SP. O ile znajde czas na zalatwienie wszystkich spraw. Jezeli nie to w kolejnym najblizszym terminie. Jest na mojej liscie to-do.

PS. Jacek na liscie zbanowanych w SP nie jest ale lista zbanowanych nie rowna sie mojej liscie zmutowanych i ta zadnego zwiazku z SP nie ma. Tak jak lista przyjacviol na ktorej Jacek dalej widnieje. ;-)

[poprawka 29-12-2008 godzina 21:30 ]
Pani Jantarki NIE MA na listach banow zadnego z 3 miast SP natomiast na liscie zakazu wjazdu do Poznania znalazlam szanownego przedmowce - Pan Pawell Bulloch zostal tam uwieczniony.

Ostatnio edytowany przez AnulkaZ, 29 Gru 2008, 22:14, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Gru 2008, 21:59 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
AnulkaZ napisał(a):
Z braku identyfikacji Pana Fiszmaka nie jestem w stanie okreslic czy ma on czy nie ma zakazu wstepu na teren SP.

O ile wiem posiada zakaz wstępu, niejednym awatarem.
Mam dość dobrą pamięć i wiem, czyje imię i nazwisko widniało w profilu Fiszmaka jakiś czas temu.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Gru 2008, 22:41 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
To wiele wyjaśnia w zupełnie innej sprawie. Dobrze wiedzieć :mrgreen:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Gru 2008, 23:33 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Madelaine napisał(a):
I tak oto wykonaliśmy sobie tradycyjne, niepowtarzalne polskie piekiełko. Pełne samych niewinnych, naiwnych istot prowokowanych i gnębionych przez "tamtych" złych, niedobrych ido tego bardzo brzydkich.
Zastanówcie się, po co to robicie.

MAd pragnę zwrócic uwagę, że gdybyś nie podkresliła z taką starannością, że znów TWORZYMY piekiełko, w dodatku w odniesieniu do mojej wypowiedzi, zapewne nikt by tego tak nie odebrał... Tobie również delikatnie sugeruję abyś z łaski swojej czasem zastanowiła się nad tym co robisz. .

[ Dodano: 2008-12-29, 23:37 ]
AnulkaZ napisał(a):
Z listy uczestnikow w tym watku kilka dnie temu Pani Jantarka otrzymala bana w SK. Z braku identyfikacji Pana Fiszmaka nie jestem w stanie okreslic czy ma on czy nie ma zakazu wstepu na teren SP.
[poprawka 29-12-2008 godzina 21:30 ]
Pani Jantarki NIE MA na listach banow zadnego z 3 miast SP natomiast na liscie zakazu wjazdu do Poznania znalazlam szanownego przedmowce - Pan Pawell Bulloch zostal tam uwieczniony.

Chciałaś zauważyć , że JUZ NIE MA bana- taka drobna delikatna różnica...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Gru 2008, 00:00 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
W odniesieniu do Twojej wypowiedzi? Nie, nie Twojej. W odniesieniu do większości wypowiedzi we wszystkich wątkach na ten sam temat. To, że pod Twoją odpowiedzią - wybacz, akurat wtedy weszłam na forum, następnym razem poczekam, aż ktoś napisze coś pod Twoim postem.

Zastanawiam się nad tym co robię, zapewniam. Pod zdaniem o polskim piekiełku mogę się w każdej chwili podpisać ponownie. Na poparcie mojej opinii mam nieskończoną ilość cytatów, z tego forum chociażby. Uprzedzam - nie, nie będę przytaczać przykładów, wystarczy mi, że nie mogę nie czytać tego, co piszecie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Gru 2008, 10:02 
Dołączenie:
Lipiec 2008
czy nie zauważyliście,że z tematu Moje wrażenia, Histroia zrobił sie temat bany i nowi w SP???

Ej no... jak podczas rozmowy dwóch kolejarzy jakby jedene nagle zmienił tor...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 31 Gru 2008, 12:36 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Czerwiec 2008
nick w SL: Dafne Jinn
Bo temat dotyczył bycia kimś kim się nie jest, a także złego traktowania newbies, a stąd (Anulko proszę Cię nie gorączkuj się w tym miejscu :-D) możliwe, że dzieli nas tylko jedna stacja do tego, do czego doszliśmy w tym temacie, a więc "polskiego piekiełka" (bardzo spodobał mi się ten termin ;-) ).

Dyskusja staje się zabawna, więc chyba ruszamy ze stacji Piekiełko przez Zagacie aż do Nieba, żywiąc nadzieje, że ominiemy Plugawice.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso