Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 25 Lis 2008, 12:08 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2007
nick w SL: Beyonce Weatherwax
Mam pytanie dlaczego w sl ludzie ktorzy kupuja ziemie lub ja wynajmuja od razu na niebie w chmurach stawiaja jakies budowle, czasem chcialo by sie spojrzec w niebo za dnia lub policzyc pixelowe gwiazdy w nocy.. spoglądasz w niebo,.. a tam same budynki, dzialki, ogrodzenia . lasy drzewa itp. Wygląda to okropnie
Osobiscie jestem za wprowadzeniem jakiegos zakazu budowania i umieszczania obiuektow pod niebiosami
co wy na to???

Projekt do przeglosowania na posioesdzeniu rzadu Republiki
ZERO BUDOWANIA W NIEBIESIECH)))) NA TERENIE REPUBLIKI

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Lis 2008, 12:18 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Bywają simy, gdzie skyboxy są niedozwolone, fakt. Większość rozwiązuje to jednak w ten sposób, że ustala wysokość minimalną, najczęściej 400m. Mój pierwszy wisi na 500m, aż dzisiaj spojrzę z trawnika, czy go widać ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Lis 2008, 12:39 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
nick w SL: Anulka Zimminy
Bodaj maksymalna odleglosc widzenia jaka mozna w kliencie ustawic to 512, tak wiec skyboxy na poziomie ponad 512 metrow nie sa mozliwe do zobaczenia dla stajacego na poziomie morza. ale jakiz to problem skoro latac kazdy moze ??
Wiekszosc prywatnych simow nie dopuszcza budowania w przestrzeni ponizej 400. Tylko od dobrej woli wlasciciela zalezy co i jak bedzie na jego wlasnosci sie dzialo czy jak wygladalo.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Lis 2008, 12:42 
Dołączenie:
Kwiecień 2008
Beyonce idziesz na sim i szukasz nieba gdzie nie ma skybox ;P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Lis 2008, 12:43 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2007
oczywiscie chodzi mi o skyboxy na poziomie zauwazalnym z landu bez koniecznosci latania czyli ponizej 512 m )))) reszta??? hmm czego oczy nie widza.....

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Lis 2008, 12:59 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
Rozszerzyla pytanie natury ogolnej Bey.. po co ludzie buduja domy w SL ? Policzylam sobie niedawno, ze ponad 80% ludzi spedza ponad 80% swojego czasu w jakis tam budynkach, biegamy z domu do pracy z pracy do sklepu i do domu i ciagle w jakis czterech scianach, a w naszym klimacie to rocznie moze i wiecej niz 80% czasu w zamknieciu.
Ludzie w SL kupuja czy wynajmuja dzialke i pierwsze, co rabia, to stawiaja mniej lub bardziej koszmarne budwle. Nawet jakto jest niby willa z basenem full wypas. Klub to musi byc kamienica, bar ze stolkami i rzedem butelek za lada. Galeria sztuki czy muzeum to kamienica z salami, sklep to chalupa.. wszedzie sciany, drzwi, okna, dachy..
A gdzie Twoj swiat Twoja wyobraznia.. tylko tyle wyobrazni mamy?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Lis 2008, 13:44 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
SL różni się od RL tym, że mozna w powietrzu wybudowac dom bez martwienia się tym, ze spadnie Ci on na głowę. Zatem wyboraźnia, jak taki dome kwykonać, jest potrzebna, bo w powietrzu pierwszego obiektu nie postawisz, jeżeli nie masz podparcia. Co za tym idzie. budujemy na ziemii domek, który potem wysyłamy kilkset metrów w górę, aby tam mieć miejsce do odpoczynku przed ludźmi, ale nie przed samym SL, bo mamy coś do zaąłtwienia w Drugim Życiu.

Owszem, kiedyś była rozmowa o skyboxach in-world. Nikt nie był przeciwny, ale pod warunkiem, iż z ziemii nie będzie teg owidać, aby móc spoglądać w niebo bez zabudowy.

Ja spoglądam w niego, to jedyne co widze, to swoje pikselowe włosy (jakiś błąd mam chyba), ale budynków nie widze. Czasme jakiś zabłakany obiekt się zdarzy, ale to są jedynie wyjątki.

Ale skoro Bey cche, aby rząd coś w tej sprawie ustanowił, to można wprowadzić poprawkę do architektury ogolnej Republiki: skyboxy muszą być budowane powyżej XXX wysokości.*

*wysokość w metrach, która u każdego jest różnie ustawiona, bo są tacy, co widzą kilka simów, bo tak sobie ustawiają, więc... Ale standardowe 500 metrów wcale nei jest tak nisko i nie każdy tak daleko doleci (głównie nowe awatary)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Lis 2008, 14:03 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
projekt napisał(a):
Zatem wyboraźnia, jak taki dome kwykonać, jest potrzebna, bo w powietrzu pierwszego obiektu nie postawisz, jeżeli nie masz podparcia. Co za tym idzie. budujemy na ziemii domek, który potem wysyłamy kilkset metrów w górę

Czy tylko mnie się wydaje, że nie o to pytała Anulka?...

projekt napisał(a):
Ale skoro Bey cche, aby rząd coś w tej sprawie ustanowił, to można wprowadzić poprawkę do architektury ogolnej Republiki: skyboxy muszą być budowane powyżej XXX wysokości.

Radzę się pospieszyć, lada dzień kończy się kadencja rządu.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Lis 2008, 14:24 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Madelaine, zapewne Anulce chodziło o to, że sam wygląd zabuduwy w SL jest ograniczony tylko wyobraźnią osób tam przebywających. Fakt, wiele osób stawia gotowe budynki, które w prawidzwym świecie też zapewne gdzieś stoją.

Ale skoro Second Life to nie jest prawdziwy świat, lecz świat cyfrowy, gdzie nasza wyboraźnia jest granicą, to... Latający dom o dziwacznym kształcie może pasować do motywu przewodniego Your World. Your Imagination.

Fakt, czasem ludzi przerasta nadmiar możliwości i stawiają to, co im się wydaje bliższe. Czasem chcemy od nowa zbudować swój świat, którego w prawdziwym życiu nie potrafimy (to była osobista refleksja).

Ale wracając do pytania w temacie całego wątku: Skybox może służyc naszej cyfroewj egzystencji do tego, do czego służy własna przestrzeń. Są osoby, które w pewnym momencie przebywania w Seocnd Life zaczynają się wręcz nudzić tym światem, ale... Nie zrywają kontkatów z ludźmi tam poznanymi. Zatem taki skybox na sporej wysokości jest miesjcem ,gdzie awatar już tylko soti, a my sobie na IMach rozmawiamy.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Lis 2008, 14:40 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Dzięki za wyjaśnienie. Mam dwa skyboxy, nareszcie wiem, po co.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Lis 2008, 14:56 
Dołączenie:
Lipiec 2008
W braku republikańskieg oorgy Room skybox może go zastępowac, ale to chyba też podchodzi pod miejsce prywatne z dala od innych.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Lis 2008, 18:29 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Max, mamy taki zapis ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Lis 2008, 18:54 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: WoodPaker Barbosa
Swoja droga kiedys latalem sobie po republice na wysokosci takiej aby widziec ziemie i zarazem takiej aby ominac wszelkie mozliwe zasieki, ktore ktos postawil. I niestety na moje nieszczescie najpierw kopnela mnie Mad, a potem Morri. A potem jeszcze mi sie dostalo od Anda i Uzi, ktora dostala od wkurzonych sakjboksowianow IMy, ze przeszkadzam... A ja tylko polatac chcialem bo w domu tego nie mam.....

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Lis 2008, 19:00 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
Szkoda ze Max pisze o co mi chodzi a wcale nie rozumie o co chodzi.
Nie stawiam pytania "Jak" a "Po co" dokladniej "w jakim celu". O ile moge zrozumiec budowanie miasteczek czy glownych ich elementow jako dekoracji sluzacej przyciaganiu rzeszy agubionych w nowej rzeczywistosci ludzi ale nade wszystko sluzy to wirtualnej turystyce. Wole naprawde obejrzec Plac Czerwony w SL anizelii na mrozie w RL. Wole po raz enty odwiedzic Luwr dzieki SL niz przeplywac popychana przesz sale. I tak dalej.
To nad czym sie zastanawiam to kupownie ziemi i stawianie na niej karykatur willi. Po co. Aby stac albo siedziec i IM-owac z dala od innych. Rownie dobrze moge wzleciec na 15000 metrow i miec to samo. Ani do tego ziemia ani maszkarowata willa z basenem niepotrzebna.
Jezeli chce porozmawiac w grupie to ciasne pomieszczenia klubu kiedy kamera dostaje glupawki sa najlepsze ? I wciaz na czacie lecace tasiemcowe gesturki i LOL-e skutecznie racej odstraszaja anieli przyciagaja. Zero komounikacji, raczej wyglupianie sie i klepanie w klawiature co sie trafi.
Budynki jako takie tez jakies zadzwiajace sa.. o ile moge zrozumiec grupe ludzi zajmujaca sie architektura - SL pozwala na kreaacje, pokazanie umiejetnosci,pochwlenie sie.. wspaniale, o to chodzi. Moge zrozumiec firmy urbanistyczne ktore potencjalnym kliento prezentuja sie tutaj w najlepsze. Wspaniele, O to chodzi. Moge zrozumiec firmy czy agencje nieruchomosci.. cel marketingowy, pokazanie klientowi jak bedzie jego dom wygldal. Ludzi ktorzy dla siebie marza o domu i buduja swoj domek marzen aby potem architektowi okazac.. Wspaniale.
Ale ludzie ktorzy kupuja koszmarki, stawiaja je na wynajetej ziemi aby potem siedziec na kanapie i IM-owac.. Nie rozumiem. Firmy budujace wspaniale siedziby z salami konferencyjnymi. Ciasne salki teatralne ? Adlaczego scenografia salki teatralnej to scena.. mus byc to scena. Nie moze byc po porstu kawalek przestrzeni bez scioan i dachu. I musza byc fotele ?
Rozumiem dlaczego kupuje sie ziemie.. mam swoj sandbox, przebieralnie i magazynek, buduje, skryptuje czy cokolwiek na co ma ochote ale po co mi do tego willa z basenem. A co ciekawe jak ktos mnie na mojej wysepce odwiedza.. to pierwsze pytanie..o.. to ty domu nie masz ?
Stad bylo moje pytanie, do ludzi ktorzy takie wille maja stawiaja . Po co ? Moze madrzjsci i bardziej doswiadczeni mnie jako blondynce te oczywistosci przez mnie nie pojete wytlumacza ?

Max.... dla scislosci wcale ziemia nie jest potrzebna do budowy a potem wynoszenia w gore i robienia skyboxa.. rownie dobrze mozna budowac bezposrednio na wysokosci 20000 metrow. Byle rejon pozwlal na budowe..

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Lis 2008, 19:06 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
Domu nie masz ale za to masz burze :-) i to w najlepszym wydaniu .. Taka bhsz, bum, łup etc
A ja uwazam, ze nad republika moga byc skyboxy ale na bardzo duzej wysokosci. Wiekszej niz 512m. Lubie sobie latac balonem nad Republika, Lubie sobie latac helikopterem i nie raz mi sie zdazylo zahaczyc o cos co mi sie jeszcze nie wczytalo.... A bylem dosc nisko

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Lis 2008, 19:22 
Dołączenie:
Czerwiec 2007
Ja latając nad Republiką trafiłem ostatnio na próbę jakiejś rewii. W zasadzie był to sam koniec próby ale zapowiadało się ciekawie ponieważ reżyser poprosił dziewczyny o zwrot kostiumów a tam nie było garderoby. Gdyby istniał jakiś SL-owy Fakt to miałbym materiał na pierwszą stronę.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Lis 2008, 19:58 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
Oh, te meske fantazje.. w SL przebieranie sie to nie rozebranie sie a potem ubrieraniie od nowa.. Wam na zlosc. Chyba SL jako takiego menscyzna nie wymyslil. :-D

Ostatnio edytowany przez AnulkaZ, 25 Lis 2008, 20:32, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Lis 2008, 20:31 
Dołączenie:
Czerwiec 2007
Nie wiem kto wymyślił ale wiem dla kogo wymyślił. Wystarczy przejść się po sklepach i zobaczyć jakie są proporcje skinów i ciuchów. Faceci są dyskryminowani.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 10 Gru 2008, 19:02 
Dołączenie:
Listopad 2008
Ja sie wypowiem tak
Droga pani inteligentko,na skyboxie 750+ nigdy nie ma lagów,jest to szczegolnie dobre na stadiony piłkarskie,jesli ty chcesz sobie zyc na dole z lagami to sobie zyj,ja zostane na skyboxie

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 10 Gru 2008, 19:11 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Tox, czy mógłbyś wyjaśnić, na czyj post to odpowiedź?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Gru 2008, 08:49 
Dołączenie:
Listopad 2008
Madelaine napisał(a):
Tox, czy mógłbyś wyjaśnić, na czyj post to odpowiedź?

do "pani piosenkarki"

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Gru 2008, 08:55 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2007
nick w SL: Noah Perinal
toxfurkel napisał(a):
Ja sie wypowiem tak
Droga pani inteligentko,na skyboxie 750+ nigdy nie ma lagów,jest to szczegolnie dobre na stadiony piłkarskie,jesli ty chcesz sobie zyc na dole z lagami to sobie zyj,ja zostane na skyboxie

Czy to twoja teoria, czy masz jakieś konkretne źródło takiej informacji ?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Gru 2008, 13:33 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2007
toxfurkel napisał(a):
Ja sie wypowiem tak

Kompletnie nie rozumiem twojego sarkazmu, zreszta nie rozumiem o co ci chodzi, ja pisalam ze skyboxy moga zostac ale powyzej 512 mnpm wiec zadam pytanie klasyka " o co tobie chodzi???"
bo mi chodzi o to aby patrzac w niebo nie widziec pudeł tylko niebo z tego co wiem 750 juz jest poza zasiegiem wzroku z ziemi???
Zanim zaczniesz byc zlosliwy, przemysl co piszesz , gdyz moze sie okazac, ze czegos nie zaplapales.))))

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Gru 2008, 20:27 
Dołączenie:
Listopad 2008
Noah_Perinal napisał(a):
Czy to twoja teoria, czy masz jakieś konkretne źródło takiej informacji ?

Jest to w 100% sprawdzone podczas gry w pilke nozna na systemie Vstex.

Ostatnio edytowany przez toxfurkel, 11 Gru 2008, 21:22, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Gru 2008, 00:18 
Dołączenie:
Grudzień 2007
nick w SL: Pietia Szondi
Nie jest tak jak mówisz Tox.... lagi i na skyboxie sa i dobrze o tym wiesz.

Fakt ze boiska na skyboxach maja mniejsze lagi, to zapewne wynik braku obiektów innych niż stadion w zasięgu wzroku avatara (podczas gdy na poziomie ziemii dookola znajdziesz piękne gromadki szalejących oskryptowanych primów.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Gru 2008, 07:19 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2008
A wpakujcie, Panowie, dwie druzyny pilkarskie (2 * 11) w pelni oskryptowane = 22 osobniki. 3 sedziow.. z gwizdkami, 2 * 3 dzialecze sportowi - sztuk = 6, 2 * 6 cheerliderek - z oskryptowanymy pomponami i blinkami = 12 panienek, a policja, 2 sanitariusze, doktor, dziennikarze i sprawozdawcy = razem 8 osob. No i skromnie po 50 osobnikow widowni dla druzyny . Przesadzilam ? Niezbyt wielki mecz ligi ponadpodworkowej, co daje. ze na station wchodzi 51 osob grajacych + 100 kibicow czyli 151 awatarow.. i Wy cos mowicie, ze to ma zadzialac, skoro maksymalna pojemnosc sim-a to 80 awatarow w poruszajacych sie w roztopoinym olowiu (smola to woda przy tym). Nawet jak cala widownie usuniecie a obsluge telewizyjna wlaczycie, to i tak bedzie 60 ludzi... to sie nie moze w tych warunkach udac. To jest technicznie niewykonalne na pore obecna.. Aha.. Rozumiemn ze Panowi grac chca., tak w zwolnionym tempie ??? To i mecz zamiast 2 * 45 minut pewnie dwa tygodnie trwa ?

Wow.. znam sie na pilce noznej.. ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Gru 2008, 08:19 
Dołączenie:
Grudzień 2007
nick w SL: Pietia Szondi
Anulka a o rezerwowych zapomniałaś?? a co będzie jak zawodnik dozna skręcenia łaczą, crashowania mięśnia jakiegokolwiek lub innej dolegliwości? obecni na simie paramedycy mogą sobie nie poradzić z rozwiązaniem jego dolegliwości... ;-)

Co do ilości osobników na simie to o ile sie nie mylę maks jest 100.... ale niestety nie mam teraz możliwości się SLnąć i potwierdzić swojej teorii.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Gru 2008, 08:28 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
Na jakims koncercie w Second Krakow bylo 108 osob :-) ale oficjalnie LL podaja chyba 100. Lagi sa wszedzie. Owszem na wysokosci jakiejs tam sa mniejsze jesli chodzi o widocznosc kto z reszta juz o tym napisal. Jenym slowem klient SL mniej laguje. Ale serwer bedzie lagowal tak samo no a siec. Siec tez mniej laguje bo ma mniej do przeslania tekstur i takich tam. Ale hola hola. Jelsi nagle pojawi ie tam cala druzyna tak jak nulka opisaa i kazdy z tych ludzioof bedzie mial skypt, ktory bedzie zmuszal zarowno siec jak i klienta do ddatkowej pracy to NIC nie pomoze nalaga procz wylogwania sie.
Z tym to wogole ciekawa sparwa jest. Czlowiek wchodzi do SL, nazeka, ze lag ogromny, ze nie da sie ruszac. A wystarczy wcisnac CTRL+Q czasem potwierdzic (w aleznosci od ustawien) dialog YES (albo OK, nie pamietam)i lagi znikaja bezporotnie. Czlowiek odrazu przestaje narzekac, ze mu komp muli, ze wolno sie porusza, ze to, ze tamto. Zycie nabiera znow barw.
Wracajacdo lagow w menu HELP jest Lag Meter. Pokazuje nam co najbardziej laguje SL
1)Klient
2)Network
3)Serwer.

Zielona kropka - super
zolta kroka - zle
czerwona kropka - trza sie zachlastac bo gorzej nie bedzie

Od jakichs 2-3 klientow wstecz czerwona kropka lubi sie pokazywac w linijce z napism klient. Wczesniej tego nie bylo.... (nie tylko ja tak mam) bez komentarza

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 12 Gru 2008, 14:06 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Co do czerwonej kropki z linijce Klient... A ja myslałem, że to mi system zamula, a to się okazuje, że jednak wina klienta.

Ostatnio, chyba wczoraj lub przedwczoraj, wszedłem do SL, siedziałem w swojej galerii, zaąłpałem crasha i po jakiejś półtorej godiznie wyciagnałem z obiektu skrypt. W międzyczasie w pewnym klubie było z 7 osób o tym samym imieniu. Kiedy te osoby znikły od razu lagi się zmniejszyły.

Zatem ilosć osób na simie może lagować i wysokosć niekoniecznie musi mieć z tym związek. Z własnej obserwacji Lag Metera wiem, że prócz klienta czasme i serwer na czerwono ma kropkę, a sieć to czesto żółtą (ale to też nei wiaodmo, czy ja sieć nawala, ale pewnie coś pomiedzy poąłczeniem komputer-serwer)

Ale racja to, iż na wiekszej wysokości jest mniej tekstur, które muszą się ładować, chociaż na 100% nie można tego potwierdzić, bo to jest zależne od różnych czynników (np. jaki to sim jest)

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso