Odpowiedz
Autor Wiadomość
PostWysłany: 29 Mar 2008, 18:39 
OK, sprzedam wam za free na forum pomysł na biznes w SL, albo może nie biznes tylko coś nowego, tak przynajmniej mi się wydaję. ;) Trochę też dlatego, że do tego jest potrzebna ziemia im więcej tym lepiej, jak ktoś ma w nadmiarze to się może zainteresowac, bo ja mam swoje trochę zajęte i nie wiem czy się kiedyś zwolni i jak już to kiedy.

Otóż: Plac zabaw, Gra, czy jak to nazwac Battlefield albo coś w tym stylu !!!

Teren na którym by się stawiało przedmioty, samochody, roboty, różne bajery (nie freebie ale jakieś fajne i działające) do zabawy i ustawiało opcję "share with group" !!! żeby każdy gośc czy VIP mógł się bawic czym chce za free (myśałem też o opłacie czasowej za dostęp do parcela, ale chyba lepiej za free) !!! na ziemi też by można było budowac i używac skrypty - strzelac itd... można by nawet było zrobic mały LEVEL ! byc może z jakimś celem albo bez żadnych zasad żeby się można było bawic na maxa !!!

p.s. widziałem też w Alien Nation robota z Battlefield i tak chyba planuje sobie go kiedyś kupic jak będę miał kasę ;) Jak ktoś zna jakieś takie miejsca to pisac gdzie można sobie chodzic takimi robotami i postrzelac z ciekawą scenerią ;)

Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2008, 18:51 
Dołączenie:
Marzec 2008
nick w SL: Christoff Maruti
Jeśli wszystko za free, to gdzie zysk? No, chyba, że z reklam umieszczonych na tym terenie.

Pozdrawiam.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2008, 18:52 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
nick w SL: Krzysztof Aeon
Z reklam lub ew. płatnego wstępu. Ostatecznie płatna grupa.

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 29 Mar 2008, 18:55 
Ch. Maruti napisał(a):
Jeśli wszystko za free, to gdzie zysk?

Dlatego jest ...albo coś nowego... zysk nie jest tu akurat priorytetem a raczej coś nowego i zabawa... i zrobienie czegoś żeby nudy nie było w obliczu tych wszystkich zakazów...

Oczywiście reklamy czy vendory dookoła to jedna z form...

Ostatnio edytowany przez shaq, 29 Mar 2008, 18:55, edytowano w sumie 1 raz

Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2008, 18:55 
Dołączenie:
Marzec 2008
Shaq napisał, że wszystko za free:
Cytuj:
Teren na którym by się stawiało przedmioty, samochody, roboty, różne bajery (nie freebie ale jakieś fajne i działające) do zabawy i ustawiało opcję "share with group" !!! żeby każdy gośc czy VIP mógł się bawic czym chce za free (myśałem też o opłacie czasowej za dostęp do parcela, ale chyba lepiej za free

Pozdrawiam.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2008, 20:16 
Dołączenie:
Marzec 2008
nick w SL: NekoKay
Hmm to jest dobry pomysł, ale.
Jak się to tak zrobi jak Second Krakow, czy Lublin albo centrum polska to będzie kolejna taka sama wyspa jakich pełno tylko że będzie można się postrzelać. W SL urodziłem się niedawno, ale mam jakieś ogólne pojęcie. Możliwości są wielkie można by utworzyć jakąś futurystyczną oprawę do tego wszystkiego rodem z animów w której znalazło by się coś na podobiznę koloseum. A wszystkie reklamy w formie filmów, animacji itp wszędzie tak żeby widzom jak i walczącym rzucała się w oczy. Dla osób które mają czym walczyć uczestnictwo w zawodach za darmo, wstęp na widownie płatny, no i jakaś wypożyczalnia mehów oczywiście takich byle jakich :D w końcu po co ma jakiś newbie latać w jakimś mechu superanckim. Starczy mu coś na kształt goryla wolne z ciężkim armorem i możliwością punchowania :D czy coś takiego żeby było fajnie :P

Btw. miałem taki niecny plan żeby z kumplem otworzyć jakiś mały interesik i spróbować jakieś mehy porobić. Ja mam jako takie rozeznanie w SL, kumpel studiuje informatykę ma jakieś konkretniejsze pojęcie o programowaniu a nawet moja dziewczyna bawi się photoshopem (aczkolwiek SL jej nie przypadło do gustu bo nie znalazła tu miejsca dla siebie). Ale skoro juz ktoś się w takie coś bawi to będzie trzeba zmienić plany.

Co do takiego miejsca to super pomysł ale to musi przyciągać bo będzie tam nie więcej jak kilku stałych klientów. :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2008, 21:01 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: Kaldimir Dagger
Dobry pomysł.. ale to trochę by wyglądało na wylęgarnie newbie shooterów ;-) .. Może by tak... land w określonym czasie i określonym klimacie? Np. Zamczysko w środku landu, a po bokach reszta miasta i obwarowania? I oczywiście mowa średniowieczna i ubranka... I oczywiście takie rzeczy jak pole treningowe itd.. ceremonie i wszystko może to też by wypaliło.. a zysk w formie wynajmu chatek itp. prac. Np budowniczy robiący za robociarza który buduje chatki, rzemieślnicy... Skryptersi jako magowie? To może wypalic. Shaq, Twój pomysł też jest superek!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2008, 21:11 
Dołączenie:
Marzec 2008
Są już takie rzeczy (RPG i te sprawy). Zwłaszcza polecam Starożytny Egipt i Wersal.

Pozdrawiam.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2008, 21:15 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
Tak. Ale Polskich nie ma? ^^ a reklamy ewentualne w formie szyldów ;-) I ten klimat. A ostateczny camp to np. koszenie zboża

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2008, 21:25 
Dołączenie:
Marzec 2008
Cytuj:
Tak. Ale Polskich nie ma?

Ja żadnych nie znalazłem, ale wydaję mi się, że większość obywateli SL zna angielski na przyzwoitym poziomie, który pozwoli im w pełni uczestniczyć w takich projektach jak np. wyspy RPG.

Pozdrawiam.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2008, 21:50 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
Tak, ale zapominasz o ludziach, którzy szprechają tylko po polskiemu. Co prawda ja nie pochwalam takich praktyk, żeby wchodzić do SL bez j. ang., ale polskie simy w tym klimacie by się i może przydały... i można by jakieś roleplaye w klimatach Stargate zrobić...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2008, 21:59 
Dołączenie:
Marzec 2008
Koszenie zboża też ale ja jestem za umieszczeniem camperów w dybach.

Cytuj:
Dobry pomysł.. ale to trochę by wyglądało na wylęgarnie newbie shooterów

Pod warunkiem ze by sobie wycampili jakieś powiedzmy 50L$ żeby się wogóle zapisać na turniej nie mówiąc o wynajęciu sobie jakiegoś robota czy dobrej broni. Nie wiem na jakich zasadach tutaj są bronie czy tylko różnią się wyglądem, czy można zrobić jakieś pancerze które by dodawały do życia. Mało tego można by dawać jakieś tytuły tym którzy wygrywają a za łamanie przepisów na sandboxach w których niedozwolone jest używanie broni, można porobić jakieś kary typu odebranie tytułu, zniżenie rangi, czy zakaz wstępu na wyspę. Zawsze się da znaleźć jakieś rozwiązanie.

Podejrzewam że jeśli by pomysł wyszedł nieźle to można by było załatwić z ownerami polskich wysp że dla tych najzdolniejszych poza areną wszedł by ban na wszystkich polskich wyspach. Jak by się znalazły tęgie głowy to mógłby to być jeden z najlepszych projektów w SL, nie tylko takie skromne miejsce gdzie można się postrzelać i coś czasem wygrać. Ale jak skończy sie na tym że wstawimy kilka primów które nazwiemy miastem, miejsca na reklamy na patykach to klapa już na starcie. A co z klimatem? Nie wszyscy chcą się bawić w średniowiecze (co nie znaczy że twierdzę iż takich ludzi nie ma) bo to na dłuższą metę męczące. Średniowieczny kowal wykuwający nowoczesne przedmioty? Czarodziej sprawiający że most zwodzący zamku sie otwiera i zamyka? Niestety SL różni się od RL za bardzo pod tym względem i może to wyglądać śmiesznie że potrzebujemy czarodzieja żeby zaczarował łuk bo chcemy z niego postrzelać ;| W mieście przyszłości nikt ie musi niczego odgrywać każdy normalnie mówi normalnie sie ubiera i nie jest odludkiem bo wygląda jak król disco. Wygląda jak jaskiniowiec? Jest biedny i tyle :P
Co do zarobku to można by wynajmować miejsce na sklepy, np jakieś stragany czy coś nic nie stoi na przeszkodzie, do tego zysk z opłat za widownie i wynajem mehów a nagrody w turnieju to suma uzbierana z zapisów.

Hehe mam szalone pomysły :D Ale to ciężko, wszystko trzeba wymyślić zaprojektować wykonać. A taka średniowieczna wioska? Wszystko już wymyślone wystarczy porobić chaty z belek podogrywać tekstury napisać kilka prostych skryptów i gotowe w 2 dni.
Tylko że efekt przeważnie równy jest nakładowi pracy włożonemu w wykonanie. Jednym z fajniejszych miejsc jakie widziałem (a niewiele ich widziałem) w SL jest ośrodek NASA warto zobaczyć ;)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2008, 22:11 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
Też... a moje pytanie znaczyło że NIE MA takich polskich miejsc. Zresztą, kto powie np. w średniowiecznym Krakowie "oh me lady!" ... To raczej nie pasuje. Już wolę "Wer da?" ;-)

Pozdrawiam.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2008, 22:17 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2007
Ch. Maruti napisał(a):
Ja żadnych nie znalazłem, ale wydaję mi się, że większość obywateli SL zna angielski na przyzwoitym poziomie, który pozwoli im w pełni uczestniczyć w takich projektach jak np. wyspy RPG.

Źle ci się wydaje :)
Ale ja nie zamierzam odstraszać od SL Polaków, którzy angielskiego nie znają. Bardzo dobrze, że próbują. Dzięki nim mamy już oficjalny support po polsku, jeśli będzie nas więcej, może nastąpią kolejne udogodnienia.
W SL są duże społeczności hiszpańsko-, japońsko-, niemiecko-, włosko- czy francuskojęzyczne, gdzie są ludzie niemówiący po angielsku i nikt nie ma o to pretensji.

A pomysł nawet mi się podoba, zesłać wszystkich nastolatków, co chcą sobie postrzelać, na jedną wyspę, hrhrhr.

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 29 Mar 2008, 23:30 
jutylda napisał(a):
A pomysł nawet mi się podoba, zesłać wszystkich nastolatków, co chcą sobie postrzelać, na jedną wyspę, hrhrhr.

No widzisz jutylda jaki jestem mądry ;) no to rozumiem, że już idziecie ładnie robic? ;) to teraz ktoś musi kupic wyspę i mnie na nią zaprosic ;) A tak całkiem poważnie to by się przydało miec gdzie się pobawic w tym Waszym Second Life ;))))) znaczy się życiu wirtualnym ;)

Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2008, 01:51 
Dołączenie:
Luty 2008
TO LEPIEJ iść pograć w CS albo w COD :mrgreen:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2008, 08:22 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
Tak, bez wątpienia, ale weź np. takiego piotrka2142, który przyznaje, że lepiej samoloty latają w profesjonalnych symulatorach, ale on woli SL.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2008, 10:58 
Dołączenie:
Marzec 2008
Oj nie chodzi o samo to żeby sobie postrzelać... Ale o to żeby zrobić coś nowego a nie wszędzie disco albo sklepy i domki. Ciężko znaleźć coś naprawdę ciekawego i fajnego, ale różniącego się od tego co widujemy w RL. Wiem że każdemu marzy się willa z wielkim ogrodem i plażą. A dla czego? Bo to jest w RL nie osiągalne, a mało kto potrafi sobie wyobrazić coś nowoczesnego czego w RL jeszcze nie ma :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2008, 11:01 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
Ta jest... Ja akurat się uczę struktur... Może zbudowałbym.. Klasztor? I w nim pokoiki do wynajęcia? A może kolejna strefa klimatu?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2008, 11:05 
Dołączenie:
Marzec 2008
Cytuj:
Wiem że każdemu marzy się willa z wielkim ogrodem i plażą. A dla czego? Bo to jest w RL nie osiągalne

Jest to całkowicie osiągalne dla każdego człowieka. Za coś nieosiągalnego można uznać np. pozyskanie nieśmiertelności.

Pozdrawiam.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2008, 11:32 
Dołączenie:
Marzec 2008
Cytuj:
Jest to całkowicie osiągalne dla każdego człowieka.

Niby tak ale niektórzy mażą o własnych czterech kółkach choćby to miał być Fiat 126p

Trochę źle to ująłem bo dla niektórych taka willa to standard, ale przeciętny polak marzy tylko sobie.
Btw. Nie wystarczyło by miejsca dla wszystkich aby każdy miał własną plażę ;P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2008, 13:13 
Dołączenie:
Luty 2008
no jak sobie chcesz postrzelać to pograj w gry nie powiem bo SL jest fajne do jakiegoś czasu potem się nudzi dlatego gram w CSS COD4 czy SOF2

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2008, 16:08 
Dołączenie:
Marzec 2008
PL napisał(a):
no jak sobie chcesz postrzelać to pograj w gry nie powiem bo SL jest fajne do jakiegoś czasu potem się nudzi dlatego gram w CSS COD4 czy SOF2

Tak tak bo SL ma być tylko do chatowania kiedy avatar siedzi w jakimś disco na posebalu.
Jak chce postrzelać to sobie idę tam gdzie można postrzelać. Gdybyś nie zauważył to chodzi o coś więcej jak postrzelać sobie. Niektórzy chociaż starają się brać za jakieś bardziej kreatywne pomysły jak umeblowanie sobie chaty czy zrobienie z avatara Angeliny czy Brada. Tylko szkoda że większość z nich to jakieś firmy które chcą sobie coś sprawdzić, lub zaistnieć sobie w SL. Czasem to sobie myślę że co niektórzy chcieli by z SL zrobić serwis randkowy a jeśli coś może im w tym randkowaniu przeszkodzić to trzeba to wywalić z SL. Może zmyślam? :roll:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 05 Kwi 2008, 21:08 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2008
nick w SL: Clark Danitz
A pro po strzelania i zabawy w walkę, są takie miejsca i grupy, powiem krótko Wojsko i armie występują w SL i jak ktoś chce postrzelać wstępuje do armii lub jakiejś innej jednostki slowo militarnej nieważne jakiej jesteś narodowości w RL. Z własnej slowskiej autopsji powiem że jest US army w której 90%żołnierzy do niemcy :P . A co do biznesu fajny masz pomysł tylko ja bym wziął opłatę za czas pobytu na wyspie, jeszcze nigdy dotąd nie widziałem wyspy żebym mógł się pobawić funkcjami wielu różnych pojazdów bez ich zakupu.
Niestety jest jeden minus, otóż na początku, trzeba dużo zainwestować w ten biznes (chyba że jakiś slowski bank da ci kredyt na rozwinięcie firmy;))

Pozdrawiam i życzę powodzenia;)

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso