Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 28 Mar 2008, 09:29 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Wspieraj kreatorów w Second Life unikajac sklepów, ktorzy sprzedaja kradzione tekstury i przywlaszczaja sobie wlasnosc intelektualna.

Nie kupuj kradzionych produktów!

Wiele sklepów z darmowymi lub tanimi produktami jest po brzegi wypelnionych kradzionym towarem.

-Sprawdz, czy sklep sprzedaje roznorodne produkty, ktore wygladaja na stworzone przez wiecej niz jedna osobe. (Nie uzywane, pojedyncze przedmioty na "wyprzedazach garazowych", ale bedace w ciaglej sprzedazy)

-Jesli cena jest bardzo niska, a jakosc bardzo dobra, najprawdopodomniej masz do czynienia z kradzionym produktem.

-Jesli rozpoznasz produkt, ktory gdzies juz widziales i podejrzewasz, ze jest kradziony, zrob screenshota, zapisz Landmark, umiesc wszystko w Notce i wyslij kreatorowi, ktory wg Ciebie jest tworca oryginalu.

NIE PRÓBUJ KONTAKTOWAC SIE Z OSOBA, KTORA PODEJRZEWASZ O KRADZIEZ! Bardzo doceniamy Twoje wsparcie i lojalnosc, ale takie dzialanie wystawi Cie tylko niepotrzebnie na ryzyko otrzymania Abuse Report i skloni zlodzieja do zmiany lokalizacji lub konta, a tym samym uczyni trudniejszym znalezienie go przez ofiare kradziezy. Kreatorzy potrzebuja czasu na sledztwo i wypelnienie DMCA (Digital Millennium Copyright Act).

Jeszcze raz dziekuje za pomoc i wsparcie!

Gwen Carillon
Content Creators Association
http://contentcreatorsassociation.blogspot.com/

_______________________________________________________________________________________

Nota od tłumacza:

Jeśli jesteś kreatorem i ofiarą kradzieży, możesz zgłosić się do CCA w celu uzyskania porady.
Są tam doświadczeni ludzie, którzy pomogą Ci podjąć odpowiednie kroki.

W imieniu Gwen Carillon i CCA

Morri

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Mar 2008, 09:52 
Dołączenie:
Marzec 2008
nick w SL: Christoff Maruti
Cytuj:
Jesli rozpoznasz produkt, ktory gdzies juz widziales i podejrzewasz, ze jest kradziony, zrob screenshota, zapisz Landmark, umiesc wszystko w Notce i wyslij kreatorowi, ktory wg Ciebie jest tworca oryginalu.

To mnie trochę rozbawiło - a skąd mam wiedzieć, komu to wysłać? Zagrać w marynarza? :-P Bądź co bądź, nawet po roku aktywnej "gry", można nie znać żadnego designera.

Pozdrawiam.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Mar 2008, 09:53 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: Kaldimir Dagger
Dobra sprawa... Ale jeśli ktoś sprzeda takowy towar np. za symboliczne 1L$ albo i za darmo? Takich przypadków jest napraaawde wiele.. Co innego gdy kupujemy darmówkę i sprzedamy za darmo.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Mar 2008, 10:19 
Dołączenie:
Wrzesień 2007
nick w SL: Caliope01 Magne
ale się czepiacie;/ myślę, że tu chodzi o np. jeśli8 kupujesz w znanym Ci sklepie od jakiegos czasu,czesto tam bywasz, znasz cechy charakterystyczne tego produktu, styl itd. Potem zwiedziasz sobie inny sklep, gdzie znajdują się produkty różne, np. szafy, ciuchy, buty itd. - kazy z nich w innym stylu, a w dodatku po znacznie nizszej cenie - no i to jest chyba zastanawiajace.
A zgadza się, że w sl jest takich spraw mnostwo,bo nie raz widzialam rzeczy, które kupilam powiedzmy za 400$L, a innym razem znowu to samo kosztowalo w innym miejscu za 100$L.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Mar 2008, 10:28 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: WoodPaker Barbosa
Bardzo mi sie podoba akcja i bardzo chetnie pod nia sie podpisuje. Jak tylko zobacze cokolwiek to odrazu uderzam do CCA.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Mar 2008, 14:21 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Morrigan Polanski
Dzięki. Ch., Caliope ma rację. Jeśli mam ulubione ciuchy, to raczej wiem, gdzie je kupuję ;). I potrafię rozpoznać, że to bezprawna kopia. Wdrożysz się nieco w SL, to poznasz na własnej skórze (oby nie kradzionej!).

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Mar 2008, 16:06 
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Deso Ersetu
A skąd wiecie co było pierwsze ? Bo chyba się nie da sprawdzić daty produkcji, a przynajmniej ja nic tkaiego nie widziałem :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Mar 2008, 17:25 
Dołączenie:
Marzec 2008
nick w SL: NekoKay
Gram od niedawna i to tłumaczy dla czego jeszcze nie widziałem takich towarów.
Ale widziałem co innego: masowy sklep wszystko za darmo, a za chwile widzę kolejny sklep freebie gdzie te same przedmioty kosztują od 1 do 50 L$...

Oczywiście i ja się dopisuję, bo nie cieszy mnie myśl że ktoś sobie ukradnie efekty mojej pracy których stworzenie kosztowało mnie tyle na ile wyceniłem przedmiot a jakiś złodziej ukradnie i wyceni na tyle ile jego kosztowało zdobycie tego przedmiotu: prawie darmo...

Ale zawsze będą ludzie niezdolni/nie chcący zdobyć żadnych funduszy i spodoba się im coś a jak znajdą to gdzieś za prawie darmo to będą gotowi bronić złodzieja... nie ważne kto się napracował ważne że mają coś odjazdowego za darmo...

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 28 Mar 2008, 19:04 
Morrigan napisał(a):
-Sprawdz, czy sklep sprzedaje roznorodne produkty, ktore wygladaja na stworzone przez wiecej niz jedna osobe. (Nie uzywane, pojedyncze przedmioty na "wyprzedazach garazowych", ale bedace w ciaglej sprzedazy)

Tego zdania to nie kumam ;)

To może ja trochę z innej beczki ;) Najpierw trzeba by sobie było ustalic co jest akceptowalne a co nie, czyli odpowiedziec sobie na takie pytania:

- Czy dawanie czegoś co ma jakąś wartośc rynkową za free jest OK, w jakich przypadkach jest OK, a w jakich nie?
- Czy sprzedawanie czegoś jest OK jeśli jest to dostępne za free, w jakich przypadkach jest OK, a w jakich nie?
- Czy sprzedawanie czegoś tanio jest OK, Ty kupiłeś, ale chcesz sprzedac np. komuś taniej, ale kreator ma to drożej, za tyle co kreator ma nikt Ci nie kupi, a Ty chcesz się tego pozbyc, bo np. Ci się znudziło?
- Co zrobic np. z towarem z full permissions, który nie ma kreatora? np. znany wszystkich skin Tiffany, kiedyś ktoś mi powiedział, że taki towar, to z copybota pochodzi, już pomijając to dlaczego LL po prostu tych wszystkich towarów nie usunie - powod? - proste bo byc może ktoś za taki towar kupę kasy zapłacił i by mu musieli kasę wrócic jakby mu z inventory zniknęło - więc w tym przypadku wygląda na to że taki towar stał się "towarem wspólnym SL" i zalegalizowanym po cichu.
- Co można zrobic z towarem z prawami "transfer" - czy można sprzedawac i za ile?
- Co w przypadku towaru, który kreator sprzedał z full permissions, albo ustawił prawa przez pomyłkę na full, ale już poszło w obieg nim się zorientował?

Jak się tak dokładnie nad tymi wszystkimi pytaniami i zależnościami zastanowic to sprawa nie jest taka zupełnie prosta i ciężko by było jakieś"procedury" wprowadzic w tym przypadku, żeby nie wygenerowac patologii jakiejś.

Powiem jak ja staram się robic:

Po prostu staram się kupowac od kreatora, żeby "dorabiac" kreatora, a nie pośredników. Na obiekcie można klinkąc w SL i zawsze zobaczyc kto jest kreatorem danego obiektu. Na ciuchach jest trochę trudniej np. u kogoś, ale można czasem na kimś kliknąc i zrobic "Inspect" wtedy pojawaia się okienko z informacjami o obiektach na avatarze i tym kto jest ownerem i kreatorem tych obiektów. Wtedy można zobaczyc do profilu kreatora, gdzie ma sklep i tyle.

Przy takim podejściu zostanie zastosowane prawo rynku. Czyli bogacenie się kreatorów, a upadek pośredników i nieuczciwych.

Ostatnio edytowany przez shaq 28 Mar 2008, 19:43, edytowano w sumie 4 razy

Nie podano
PostWysłany: 28 Mar 2008, 19:11 
Dołączenie:
Marzec 2008
nick w SL: Christoff Maruti
Powiem szczerze, że mieliście rację - wybrałem się dzisiaj na zakupy do kilkunastu sklepów i stwierdzam, że widać było różnicę między poszczególnymi kreacjami od innych twórców. Najbardziej mi do gustu przypadł Armidi. I tej marki będę się trzymał - jeśli zobaczę w nieautoryzowanym sklepie, prawie identyczne ubrania lub dodatki, natychmiast to zgłaszam.

Pozdrawiam.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Mar 2008, 20:52 
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Deso Ersetu
A skąd będziesz wiedział, że to np. Armidi nie zerżnął od kogoś ?

To nie jest wcale taka prosta sprawa. To że ktoś ma wyrobioną 'markę' w SL wcale nie znaczy, że nie może okazać się 'du**iem' i nie zerżnąć czegoś od nowego SLowicz z wielkim talentem, którego jeszcze prawie nikt nie zna, bo "ja jestem kimś, mam swoją markę i mi wolno".

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Mar 2008, 21:33 
Dołączenie:
Czerwiec 2007
Jeszcze może być taki przypadek, że kilku creatorów z SL zerżnie, tfu, zainspiruje się jakimś produktem z RL. I co wtedy? Przeczuwam dużo problemów.

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 28 Mar 2008, 21:41 
Krecik napisał(a):
Jeszcze może być taki przypadek, że kilku creatorów z SL zerżnie, tfu, zainspiruje się jakimś produktem z RL. I co wtedy? Przeczuwam dużo problemów.

Taaa... np. właśnie sobie teraz odwiedziłem taki sklep ze skinami:

search -> "Redgrave":
http://slurl.com/secondlife/SANDS%20Sho ... /156/21/24

Ciekawe czy te wszystkie aktorki, piosenkarki znane typu. Beyonce, Naomi, Rihanna, i inne wyraziły zgodę na umieszczenie ich w SL i czy w ogóle o tym wiedzą... ;)

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso