Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 28 Mar 2011, 22:45 
Dołączenie:
Marzec 2011
nick w SL: EmerytowanyEnriceDudek
Witam wszystkich na wstępie chce podkreślić ,ze nie mam na celu urażenia nikogo a podkreślenie pewnych faktów.
Zaczynajmy !

Usiadłem przed komputer pewnego wieczoru sprawdzam skrzynkę pocztowa jak zawsze ,patrzę i nie dowierzam dostałem kilka wiadomości nie odbiegającej od pytania” Czy Centrum Polska się reaktywuje ?” Drapiąc się po głowie myślę nieee ,niemożliwe !
Zaryzykowałem pobrałem Second Life, założyłem konto po raz drugi i zacząłem szukać odpowiedzi !
Dotarłem do Pewnego „Landu” ku mojemu dziwieniu został nazwany:
####CENTRUM - POLSKA - MIASTO#### bardzo mnie to zasmuciło ponieważ pełniłem ważną funkcje w prawdziwej ####CENTRUM-POLSKA #### . No nic po raz kolejny podrapałem się po głowie z myślą o co chodzi ? Mnie by nie poinformowano o reaktywacji ? Nie, nie możliwe !
Zagłębiając się dalej w sprawę podrobionej ####CENTRUM-POLSKA #### zacząłem szukać ludzi odpowiedzialnych za ten karygodny czyn ! Zajrzałem w grupę na którą został przypisany” land”
I znalazłem dwóch właścicieli :
-Marski Zenovka
-karol Bakerly

Rozmowa mojego przedstawiciela z panem „Marski Zenovka” zakończyła się fiaskiem.
Szczerze powiedziawszy spodziewałem się nieco większej dojrzałości .

Pragnę podkreślić ,ze tych dwóch panów nie posiadało żadnych praw w CENTRUM-POLSKA , tym bardziej nie mieli z nią nic wspólnego.
Niestety na podstawie TOS nie można stwierdzić złamania regulaminu ponieważ wyrazy takie jak „CENTRUM” i „POLSKA” nie mogą być uznane jako” trademark”.
Według mnie to kwestia honoru i dojrzałości .
Naprawdę można było użyć nazwy np:
„Polskie Miasto”
„Nasze Polskie Miasto”
I wiele, wiele innych…
Ale skopiowanie nazwy razem z „#” i ” –„ wskazuje na celowe użycie nazwy.
Malo tego dodali ,ze jedyne oryginalne ..
Nigdy nie będzie to prawdziwe ####CENTRUM-POLSKA #### i na pewno nie jest oryginalne.
Poniżej dwa zdjęcia.

Image

Image

Za błędy ortograficzne i literówki przepraszam post był pisany w pospiechu.
Nie będę wdawał się w dyskusje po prostu chciałem przedstawić fakt .
(Nie, Enrice nie wraca.)
Dziękuje za uwagę i pozdrawiam.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2011, 00:38 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Hyde McAuley
O jej. I co teraz będzie ?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2011, 00:43 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
Heh
Copy Boty są wszędzie ;]
Widocznie tym osobą brakuje godności i czci dla poszanowania nazwy i projektu ludzi , którzy tworzyli oryginalne CP.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2011, 00:44 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
nick w SL: Madelaine Sautereau
Hyde napisał(a):

Podejrzewam, że jeszcze kilka głupich komentarzy.

Niektórych stać będzie na refleksję, że zawsze i wszędzie znajdą się tacy, którzy żyją z odcinania kuponów. Szkoda, że cudzych.
Ale nie martw się, Hyde, zdolność do refleksji nie jest obowiązkowa.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2011, 06:01 
Dołączenie:
Lipiec 2010
nick w SL: Bartek Bressig
1. Znam Karola i Marskiego i wiem że nie popełnili by plagiatu.
2. Byłem tam i to mnie nie przyciąga (kiepskie wykonanie)
3. Użycie # nie wskazuje na celowe wykorzystanie, tylko na umiejscowienie danej grupy w spisie. Użycie tej nazwy nie jest karalne.
Nie wiem czemu się irytujesz, to że sobie chłopak założył malutkie miasteczko (głownie dla siebie) i nazwał je podobnie to nie świadczy o tym, że zrobił to celowo...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2011, 06:22 
Dołączenie:
Lipiec 2009
Wykorzystanie nazwy miejsca tak ważnego dla polskiego SL (choć osobiście nieczęsto tam bywałem, ale to w tym momencie nieistotne) rzeczywiście wygląda dość paskudnie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2011, 08:24 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
nick w SL: Artemida Charisma
Bartek Bressig napisał(a):
1. Znam Karola i Marskiego i wiem że nie popełnili by plagiatu.
2. Byłem tam i to mnie nie przyciąga (kiepskie wykonanie)
3. Użycie # nie wskazuje na celowe wykorzystanie, tylko na umiejscowienie danej grupy w spisie. Użycie tej nazwy nie jest karalne.
Nie wiem czemu się irytujesz, to że sobie chłopak założył malutkie miasteczko (głownie dla siebie) i nazwał je podobnie to nie świadczy o tym, że zrobił to celowo...

Ja się nie dziwię że się irytuje. Może i nie zrobili tego celowo, ale to takie żerowanie na cudzej pracy. Ktoś się napracował, wyrobił markę pewnemu miejscu poprzez budowle, klimat i co tam jeszcze a ktoś inny nadając identyczną nazwę (świadomie czy nie) próbuje parodiować, wprowadza w błąd innych.
Centrum Polska (tego pierwszego) nie znam. Ale podobną sprawę już opisywałam na forum...

Cóż, jedynym wyjściem na przyszłość pozostaje zastrzeżenie nazwy (landu czy grupy), choć nie wiem czy LL na to pójdzie. Osobiście uważam ze powinna być taka możliwość. Generalnie "kradzież" nazwy powinna być traktowana jak kradzież itemow...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2011, 12:52 
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: MaxJames Chemistry
A ja widzę argument, który może niestety Was pokonać. W nazwie jest jeszcze słowo Miasto, który tę nazwę niestety zmienia i nawet podobieństwo nie pomoże Wam.

Ja mam neutralne podejście do starego CP (a raczej neutralno-negatywne), więc nikogo nie chcę tutaj ani bronić, ani oskarżać. Ale sama nazwa, która już w formie pisemnej jest bardzo podobna, budzi pewne wątpliwości. I tak, wprowadzić może w błąd, a my Polacy nie lubimy takich narzędzi promocji, jeżeli sami ich nie wykorzystujemy dl własnej korzyści.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2011, 13:32 
Dołączenie:
Kwiecień 2008
hmmm proponowal bym uzywanie bardziej orginalnych nazw dla prowadzonych dzialalnosci lub tworzonych miejsc wtedy uniknie się problemu powielania nazwy jaki jest w tym wypadku, mnie osobiscie nie dziwi to skoro problem tyczy sie takich slów jak centrum i polska(bardzo pospolitych) i skoro rozmowa wkracza na grunty plagiatow to mam pytanie czy powinno sie zatem zabronic tworzenia miejsc zawierajacych w nazwie np slowo "polska" gdyz takie slowo juz przez innych zostalo uzyte.

Kolejne pytanie czy nazwa "centrum polska" jest znakiem zastrzezonym? jezeli nie, nie badz psem ogrodnika sam nie zje i innym nie da.

------------
Przywracam pierwotną wersję postu. Madelaine.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2011, 13:56 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
nico200 napisał(a):
no comment:P
Toś się napisał :shock:

Co do tematu.
Matko Boska, co na to Blanka?! Czy ona już wie?! Dzwonić, powiadamiać, zamknąć! Zamknąć! Jak nic przypomniała mi się scena z Vabanku2

Ciekawe, czy jakbym założyła miejsce o nazwie Polska Społeczność (bo śmiechem na sali uważam nazwanie miejsca Polish Community) też by się na mnie tak rzucili :mrgreen:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2011, 14:28 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2010
nick w SL: Weronika Pobieski
Rzeczywiście nie chodzi o łamanie zasad, czy regulaminu, bo ten złamany nie został. I to nie ma znaczenia czy jestem fanką, czy anty fanką oryginalnego Centrum Polska. Szczerze mówiąc częsciej bywałam u konkurencji.
Zwyczajnie myslę sobie, że to troche nie ładnie próbować zyskać bywalców poprzez niejakie "podszywanie" się pod jedno z najdłużej działających i najbardziej popularnych ówczas polskich miejsc.
Bo chyba nikt nie jest na tyle naiwny aby uwierzyć w zbieg okoliczności co do zbieżności nazw obu miejsc.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2011, 14:52 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
nick w SL: Adamus Inglewood
Jest to próba odcinania kuponów od pracy innych - przykre. Dowodzi to jedynie totalnej indolencji twórczej, założycieli i osób które pod takim projektem się podpisują. Jeśli ktoś nie ma własnych pomysłów, jedyne co mu pozostaje to kradzież cudzej marki czy pracy.

Myślę, że jednak najlepiej zrozumieją to osoby, które w jakiś projekt włożyły masę serca i pracy. Tym bardziej, że w tym przypadku wygląda na to, że z prawdziwego CP jest jedynie nazwa i wyjątkowo naiwne zapewnienie, że ta wyjątkowo nędzna podróbka to "orginał" (pisownia słowa wiernie oddana :) )...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2011, 15:01 
Dołączenie:
Lipiec 2009
Dodajmy do tego wykorzystanie nazwy tak popularnej niegdyś Bezdomnej:

Cytuj:
####CENTRUM - POLSKA - MIASTO#### ***BEZDOMNA PL ***
Category: BUSINESS
Region: Olavtoppen
Size: 512 m2
Owner: (Loading...)
ZAPRASZMAY NOWO POWSTAŁE MIASTO//
**DX Exchange Terminal** R.P **LAND
**MIEJSCE DLA CIEBIE MIESZKAJ TU ZA FREE**RUB CO CHCESZ**

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2011, 15:16 
Dołączenie:
Marzec 2011
####CENTRUM - POLSKA- MIASTO### Jedyne orginalne ZAPRASZAMY!!!

po pierwsze ta nazwa jest inna od tamtej po drugie tamto centrum przestało istnieć już dawno po 4 jeśli zazdrościcie to sami zróbcie coś takiego po 5 żadnej kasy z rl w to nawet w to nie wkładam doszedłem do tego trudną drogą po 6 mam w dupie to co gadacie na temat mojego miasta bo widzę ze jesteście zazdrośni po prostu tak pokazujecie kim jesteście żegnam i nie należy oceniać po okładce i po nazwie oraz nie oceniajcie mnie bo niektórzy z was to dzieci z fałszywą weryfikacją wieku . podpisano Karol Bakerly twórca miasta

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2011, 15:22 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
Karol nie unoś się tak ale my po prostu starsi użytkownicy którzy właśnie w tym starym CP przebywali lub go tworzyli lub zaczynali w nim swoją przygodę z SL (m.in dzięki Komputer Świat) dowiedziałem sie o SL i o CP istnieniu ) będą czuć pewien nie smak w ustach , że korzystasz z nazwy więc grzecznie było by wcześniej zapytać twórców starego CP czy możesz.

Edit:
Karol nie pisz post pod postem użyj edytuj tak ładnie będzie wyglądać:P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2011, 15:36 
Moderator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2008
nick w SL: Nemesis Igaly
Karol Bakerly napisał(a):
nie oceniajcie mnie bo niektórzy z was to dzieci z fałszywą weryfikacją wieku . podpisano Karol Bakerly twórca miasta
Oj przegłeś teraz kolego.
Poza tym jednak miło by zapytać Blanki, co ona na to...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2011, 15:40 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
nick w SL: kiler Faith
albo napisz w swoim języku : "Centróm Polska - Mia100 - Radom" czy coś podobnego ;)
a ja widziałem w niedzielę aż 3 CENTRUM POLSKA :O

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2011, 15:54 
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Jakie to Centrum Polska skoro wszystkie oznaczenia w tym mieście są po angielsku? Osobiście uważam ,że nie ma się czy przejmować bo wszystkie projekty karola czy jego wspólnika marszczącego na wojsie nie mają żywota dłuższego niż miesiąc - dwa

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2011, 15:58 
Dołączenie:
Marzec 2010
nick w SL: Pavlo Boucher
Cytuj:
**MIEJSCE DLA CIEBIE MIESZKAJ TU ZA FREE**RUB CO CHCESZ**

No to *rubmy co chcemy ;)

####CENTRUM - POLSKA- MIASTO### Jedyne orginalne ZAPRASZAMY!!!

A co oznacza *orginalne ?

Zero poszanowania dla historii. Niezależnie jakiego miejsca, klubu, knajpy czy simu by to dotyczyło nie lubię odgrzewania starych kotletów, chyba, że są odgrzewane przez samych właścicieli. Trochę kultury i wzajemnego szacunku.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2011, 16:01 
Dołączenie:
Marzec 2011
A ja widzę argument, który może niestety Was pokonać. W nazwie jest jeszcze słowo Miasto, który tę nazwę niestety zmienia i nawet podobieństwo nie pomoże Wam. i dlatego to jest coś innego ;) wiec nie palcie ludzi na stosie tylko patrzcie na całą nazwę zegnam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2011, 16:04 
Dołączenie:
Marzec 2011
Pav sam sobie odpowiedz na to co pisze w opisie łatwo to zrozumieć ale pisze obowiązuje kultura a wy w tym momencie jej nie macie skoro nie macie podstaw nazwa inna więc żegnam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2011, 16:11 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: Druidamus Rau
Kilka słów do twórców nowego centrum polska ( z małej litery bo do dużej to jeszcze trochę brakuje)

Wyobraźmy sobie taka sytuację: Myśleliście myśleliście i wymyśliliście. Niepowtarzalne w swoim rodzaju RL-owe obuwie sportowe, ergonomiczne, lekkie, tanie, wytrzymałe. Całą kasę na pierwowzór pochodziła z waszej kieszeni. Zebraliście fundusze, ażeby prototyp stał się produkcją masową. Dostaliście kasę od sponsorów. Wyrobiliście sobie markę. Nazwijmy ją Adiadsy. W waszych butach zaczęli chodzić, biegać, uprawiać seks wszyscy znani i mniej znani. Ale ktoś po 2 latach wyłapał tajemnicę waszego sukcesu. Zmienili kilka elementów w obuwiu (pewnie Chińczycy) i nazwali je Adjadsy. Z racji tego, że Adjadsy były jeszcze tańsze od oryginałów (pewnie użyli jeszcze gorszych materiałów) opanowali rynek na którym "królowaliście". Ludzie, którzy znali markę lub o niej słyszeli (Adiadsy) nie zauważyli różnicy w nazewnictwie. Więc kupowali tańsze Adjadsy. Co za szajs rozsypują się po pół roku użytkowania. Znana Wasza marka Adiadsy tracą renomę, bo Adjadsy się rozsypują.

Moje pytanie brzmi: jakie Wami targają uczucia, kiedy ktoś podp...rdziela Wasz wynalazek, Waszą markę?
Moje drugie pytanie zostawię dla siebie, a pozostałym pewnie samo eis już nasuwa.
Moje trzecie pytanie: gdzie maja honor Ci, którzy wykorzystali nazwę i stworzyli Adjadsy?
edit: Moje czwarte pytanie: Czym kierowali się twórcy Adjadsów, ażeby stworzyć tą nazwę i ten produkt.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2011, 16:17 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
Dru... ale on tego nie zrozumie! Nie dawaj tak trudnych przykładów :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2011, 16:23 
Dołączenie:
Marzec 2011
mam to gdzieś nazwa jest inna ####CENTRUM - POLSKA- MIASTO### Jedyne orginalne ZAPRASZAMY!!!

a to dawne centrum CENTRUM-POLSKA : widać różnicę widać zegnam tych co chcą się dobrze bawić mieć ls za darmo zapraszam do miłej zabawy a ci co mnie nie lubią mam was gdzieś nie będe was tolerował i szanował więc kończę temat to koniec

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2011, 16:35 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2011
nie kończ... nie "rub" tego karol ;(

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2011, 16:44 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2010
nick w SL: Nikola Genira
Enrice napisał(a):
pobrałem Second Life, założyłem konto po raz drugi i zacząłem szukać odpowiedzi !

Hmm po co zakładałeś drugie konto, skoro już je masz? ;>

Karol a gdzie po trzecie?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2011, 17:14 
Dołączenie:
Lipiec 2010
Madelaine napisał(a):
Hyde napisał(a):

Podejrzewam, że jeszcze kilka głupich komentarzy.
[...]Ale nie martw się, Hyde, zdolność do refleksji nie jest obowiązkowa.

hehe mówiąc o refleksji masz na myśli kolejne wypowiedzi ludzi po SLowej menopauzie w stylu - a za komuny to było fajnie, robota była i człowiek miał bezstresowe życie ?

Może najlepiej załóżcie taki kącik, gdzie nowi użytkownicy SL będą mogli sie Was pytać jak mogą sobie nazwać jakieś miejsce. Czy przypadkiem ta nazwa nie obrazi jakiegoś szanowanego byłego miejsca, o którym trzeba w kółko przypominać jak to kiedyś było fajnie i nigdy już tak nie będzie.

proponuję to miejsce nazwać właśnie CP i grać tam muzykę punkową :) niech żyje wolność :!: niezależność :!: precz z włądzą :!: :!:

albo POLSKIE CENTRUM :evil:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2011, 17:36 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2008
nick w SL: Druidamus Rau
ironicznie:

w takim razie mam pomysł. niech każdy kto ma jakąś parcele, wydzieli obszar 1mx1m dokładnie nazwie #### CENTRUM - POLSKA - MIASTO #### zrobi tam punkt lądowania.

inny pomysł:
każdy który twierdzi, że podszywanie nazwy z nieistniejącego simu (istnieje ale jest niedostępny)ą markę, to jeszcze lepiej. Skoro twierdzą, że kopiowanie nazewnictw jest honorowe. Zróbmy im na złość i nazwijmy swoje działki dokładnie tak jak ich kluby sklepy itp. Bo wg nich jest to zagranie ferplay.

w zamyśleniu:
Zastanawia mnie jedno.. do czego to nas doprowadzi? czy pokażemy niektórym delikwentom, o co w tym wszystkim chodzi. Zasiejemy chaos dla ludzi którzy w jakiś sposób chcą się znaleźć w SL.

złośliwie:
zróbmy tak, pokażmy im nasze opinie, nasze emocje w taki sposób aby to oni właśnie poczuli się "wykorzystani"

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2011, 17:39 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
nick w SL: Neonline Avril
ech misiaczki moje :) Bywam w tym centrum nowym i powiem że sam jako klimat jest tam w miare dobry.
Starego CP nie ma i nie będzie bo CP dla mnie nie istnieje od 2009 roku połowa.
Stare te...stare CP nie wróci ... a to jest ... jako jedyne podobne miejsce w polsce... jak narazie...
Nie licze klubów czy landów tematycznych...
CO innego mam do pana killerka tutaj ... proszę nie obrażac karola bo sam zachowujesz się na takiego co pisze "rub"..
Wystawianie reklamy podexu oraz zaśmiecanie obrazkami landu DX to dla mnie zachowanie debila idealnego klasa II.

Tak więc moi mili... porozmawiam z właścicielami dziś o nazwie ..jeżeli wam to tak prze na odbycik i tęsknota wraca do starego CP przed 2009rokiem. Bo po 2009 to było ComercePoland ale to inna :)
Pozdrawiam i całuje was misiaczki:**

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2011, 17:41 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Hyde napisał(a):
mówiąc o refleksji masz na myśli kolejne wypowiedzi ludzi po SLowej menopauzie

Daruj sobie. Mówiłam przecież, że to nieobowiązkowe. Podejrzewam nawet, że bezmyślność bywa praktyczna.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2011, 17:43 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2009
nick w SL: Artemida Charisma
widzę ze jesteście zazdrośni po prostu tak pokazujecie kim jesteście żegnam i nie należy oceniać po okładce i po nazwie oraz nie oceniajcie mnie bo niektórzy z was to dzieci z fałszywą weryfikacją wieku . podpisano Karol Bakerly twórca miasta

Nie zauważylam w żadnym poście zazdrości...
niektórzy z was to dzieci z fałszywą weryfikacją wieku . podpisano Karol Bakerly twórca miasta

hmmm, masz na to jakieś dowody???
ale pisze obowiązuje kultura a wy w tym momencie jej nie macie

W którym miejscu byliśmy niekulturalni? Na forum jakoś nie widzę braku kultury. Madelaine dobrze pilnuje 8-)
Poza tym - wszyscy tutaj zastanawiają się, rozmawiają o fakcie, a ty wchodzisz i od razu zarzucasz nam zazdrość, brak kultury i fałszywą weryfikację wieku....

A tak całkowicie na marginesie - było by łatwiej gdybyś choć trochę zwracał uwagę na znaki interpunkcyjne - łatwiej by się czytało twoje wypowiedzi (o ortografii nie wspomnę)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2011, 17:48 
Dołączenie:
Lipiec 2010
Z tego co pamiętam to Karol ma dysgrafię (czy jak to się zwie), co do nazwy, to ja za bardzo CP nie lubiłem ale nazwa taka trochę nie pasuje. Nazwę można w każdej chwili zmienić i mam nadzieję, że Karol to zrobi. Byłem tam kilka razy, ponieważ Karol jest wolontariuszem *HELP ANIMALS* i aktywnie działa, za co mu z całego serca dziękuję. Klimacik tam jest, budynki cudne. Karol nie kupuje L$, stworzył to miejsce wkładając pierw ciężką pracę aby mieć L$ na wynajem posiadłości. Jak ktoś wspomniał, to popieram brak polskich "znaków", tabliczek itp.

Ostatnio edytowany przez Bartek Bressig, 29 Mar 2011, 17:53, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2011, 17:49 
Dołączenie:
Listopad 2010
nick w SL: Kazuhiro Swords
Tylko czekać aż otworzą Coolera przez 3 "o". W końcu to zupełnie inna nazwa, no nie? Plagiat nazwy w celu zwiększenia trafficu na pewno nie jest fair. Co do samego miejsca to wygląda strasznie. Parę otexturowanych boxów darmowymi texturami z library... Centrum Polska było tworzone około 4 lata temu a mimo tego wyglądało o wiele lepiej.

No dobra, fajnie, że ktoś próbuje odrodzić polska społeczność i zespolić ja w całość ale nie w ten sposób.

Ostatnio edytowany przez poczekaj, 29 Mar 2011, 17:56, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2011, 17:54 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
nick w SL: Neonline Avril
poczekaj napisał(a):
Tylko czekać aż otworzą Coolera przez 3 "o". W końcu to zupełnie inna nazwa, no nie? Według mnie to całe miejsce jest żałosne. Plagiat nazwy w celu zwiększenia trafficu, błedy ortograficzne i agresywny, wręcz natarczywy sposób wypowiedzi Karola. Co do samego miejsca to wygląda strasznie. Parę otexturowanych boxów darmowymi texturami z library... Centrum Polska było tworzone około 4 lata temu a mimo tego wyglądało o wiele lepiej.

A zrozumiesz Pół-kretynie! Żę karol mimo swojego charakteru ma dobre serce i chciał zrobic coś dla takich pół-kretynów jak ty?!... Traffic? dzięki CP? no proszę cie... CP było czymś w SL ale nie jest!!... Przeczytaj co ja napisałem kilka postów wyżej a nie dopisujesz tylko swoją opinie do stada... Kto jest bez winy niech sam pierwszy rzuci kamieniem...ale zaraz ty i tak rzucisz ... Nie rozumiem jak debil jak jeden mąż powielacie jeden po 2 to samo...CP było lepsze itd..
A nie pomyśli nikt że ktoś mimo braku umiejętności do budowy i braku jakiego kolwiek obeznania w budowie miast. Zrobił coś?? ALe nie trzeba mu pojechac... Bo tak bo zrobił coś bo on zły ...
Wnerwia mnie mentalnośc ludzi w SL. ***** by wszystko w około.. a potem stali w max 3 osoby i mówili to tyń tyń diabeł...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2011, 17:58 
Dołączenie:
Lipiec 2010
A potem mówicie, że nie ma Polskich miejsc....

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2011, 18:10 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
Wygrałem kiedyś los na loterii. Szczęśliwy podskoczyłem z radości, w naiwności swojej bo na losie widniał napis: "Radiomagnetofon Panasonik", a były to czasy kiedy radiomagnetofon szczytem szczęścia był. Mina mi zrzedła kiedy po odebraniu sprzętu zauważyłem subtelną różnicę w nazwie mojego wymarzonego sprzętu, którym miał być w mojej wyobraźni Panasonic. Działał dzielnie przez całe 3 miesiące.

Tak to już jest, że jak ktoś nie umie wymyślić i zrobić czegoś swojego to robi marne podróbki. Takie jak "orginalne" ####CENTRUM-POLSKA - Miasto####. Mój Panasonik też był "orginalny". Inaczej.

Założyć taki land oczywiście wolno, a czy jest to uczciwe i honorowe to już inna sprawa.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2011, 18:13 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Darnok Quar
ha, to teraz pora na całego-kretyna w trakcie menopauzy skoro pół już był :D
coś mi kolano ostatnio dokucza :D

nawet jeśli Karol zrobił to wszystko z dobrego serca to ktoś powinien był mu zwrócić uwagę, na niewłaściwość użycia tej samej nazwy, chyba że w porozumieniu/ za zgodą tych co nazwę poprzednio używali
nazwę powinien zmienić
i tyle

ludzie, czy wy naprawdę oprócz nawciskania innym od menopauz i debili, czy pół - to chyba lepiej ale pewien nie jestem
czy jeśli ktoś wam w 'przestrzeni publicznej' zwróci uwagę, to go wyzywacie albo się z pięściami rzucacie?
bo to nie honor jak ktoś zwraca uwagę?
natomiast honor robić z siebie agresywnego półgłówka (nie wiem czy to lepiej czy gorzej niż pół debil)
a potem dyskusja, że macie złote serce? :D
nie przyjmowanie, moim zdaniem słusznego zwrócenia uwagi do wiadomości i odpowiadanie obelgami,
jakie to denne
i jak źle rokuje
tego żadna młodość nie tłumaczy
na starość będzie jeszcze gorzej

no cóż, zachowanie właściwe jest właściwe, niewłaściwe jest niewłaściwe
i żadna erupcja agresji w celu postawienia na swoim tego nie zmieni

jeżeli już jestescie takimi swietnymi przyjaciolmi
to czy nie mogliście mu zwrocic uwagi by wybrał inna nazwe?

Profil E-mail Offline
Nie podano
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Pan fast opuści na czas jakiś nasze towarzystwo. Nie wierzę, że ban zadziała wychowawczo, ale przynajmniej odpoczniemy.

fast napisał(a):
nie pomyśli nikt że ktoś mimo braku umiejętności do budowy i braku jakiego kolwiek obeznania w budowie miast. Zrobił coś?? ALe nie trzeba mu pojechac... Bo tak bo zrobił coś bo on zły

Dla tych, dla których zdania złożone są zbyt złożone, małe wyjaśnienie: nikt nie zgłaszał pretensji do właściciela landu o to, że coś na nim robi. Dyskutowaliśmy tylko, czy wypada podpierać się tym, co tworzyli inni, bez ich wiedzy i zgody.

Profil E-mail Offline
Nie podano
Dołączenie:
Październik 2010
Oczywiście, że twórca miejsca nadużywa marki Centrum Polska. Wiele osób wchodzi i szuka miejsc, które znało kiedyś bądź polecają znajomi, którzy nie wiedzą, że tego miejsca nie ma. Wiem coś o tym, ponieważ odpowiadam na pytania gdzie są dawne polskie miejsca bardzo często. Jest to łatwy sposób na podwyższenie trafficu.

Gdyby właścicielka Centrum Polska zastrzegła logo w Creative Commons -swoją drogą polecam właśnie tą możliwość innym właścicielom: http://creativecommons.pl, mogłaby się na coś powołać. Oczywiście dodanie słów komplikuje sprawę. Jednak nikt kto jest profesjonalistą nie zrobiłby czegoś takiego i nie jest istotne czy doszedł do tego swoją ciężką pracą czy daje na to środki z rl. TAK SIĘ NIE ROBI. A jak to jest niezrozumiałe to nie ma czego tłumaczyć.

Druga sprawa, że jedyną osobą która może tu mieć zastrzeżenie jest właścicielka Centrum Polska. My możemy przypominać ale uprawnień do żądania zmian nie mamy.

Czasem jest najlepsze głosowanie nogami...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2011, 18:14 
Dołączenie:
Listopad 2010
nick w SL: Kazuhiro Swords
fast napisał(a):
A zrozumiesz Pół-kretynie!

Miło mi.

fast napisał(a):
Traffic? dzięki CP? no proszę cie... CP było czymś w SL ale nie jest!!

Czyżby? JEDYNIE dzięki takiej nazwie landu przyszedłem tam, z reszta na pewno nie ja jeden. Może CP już nie ma ale to nie oznacza tego, ze można je plagiatować. Są ludzie, jak Blanca czy Enrice którzy duża cześć swojego pixelowego życia poświecili temu miejscu i nie koniecznie podoba im się to.

fast napisał(a):
Kto jest bez winy niech sam pierwszy rzuci kamieniem...ale zaraz ty i tak rzucisz ...

Na ogół staram się nie plagiatować pomysłów jeżeli o to chodzi.

fast napisał(a):
Zrobił coś?? ALe nie trzeba mu pojechac...

Jest delikatna róznica pomiedzy konstruktywną, uzasadnioną krytyka motywujacą do działania a tak zwanym "jechaniem". Mówię, że mi się nie podoba z perspektywy w miarę doświadczonego budowniczego.

A tak w ogóle to sugeruje ochłonąć.

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 29 Mar 2011, 20:58 
Mimo, ze cała sprawa lekko mnie żenuje poprzez kopiowanie bez "przemyślenia".. to tak naprawdę nazwa ####CENTRUM-POLSKA #### nie jest zastrzeżonym znakiem towarowym.. zatem prawnie walka o nazwę ni chu chu..
ale kto ma głowę na karku i umie zliczyć do 2, będzie wiedział, że jednak nie halo i lekko nie w tą stronę się poszło..

Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2011, 21:33 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2008
nick w SL: Janusz Rau
Szkoda, że takie małe :(
Qrcze, brakuje mi tej wyspy.
Tam wszystkiego się uczyłem.
Tam obgadywałem swój pierwszy deal.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2011, 22:15 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2010
nick w SL: Natascha Iwish
Byłam w tym nowym centrum polska,,, i szkoda mojego czasu było,,, uważam że nawet użycie tak znanej i rozpoznawalnej nazwy w niczym im nie pomoże bo miejsce jest tragiczne,,,

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Mar 2011, 22:32 
Dołączenie:
Kwiecień 2009
nick w SL: Magda Strzelecka z domu Caproni
Ja przepraszam bardzo, ale nie rozumiem co Karol ma do przekazania... kogo żegna, kogo wita.... komu chce dawać lindeny a komu nie.... Karol, czy mógłbyś zedytowac wszystkie swoje poprzednie posty i powstawiać znaki interpunkcyjne w odpowiednie miejsca?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2011, 07:04 
Dołączenie:
Marzec 2011
Coś mi się tak wydaje, że jeśli ktoś ma pretensje do nazwy to spóźnione i absurdalne, trzeba było utrzymać miejsce zwane 'Centrum Polska' albo sprzedać idę i pomysł z zyskiem (jeśli nie miało się już ochoty, potrzeby czy powodu dalszej realizacji), albo po prostu przekazać komuś. W tej chwili to już tylko historia i jeśli ktoś będzie miał ochotę i możliwości. Może założyć nowe 'Centrum Polska' dokładnie pod taką samą nazwą, i nie ma żadnego powodu oglądać się na minione dzieje, ani zwracać uwagi na czyjeś sentymenty. Było minęło. Najłatwiej coś zacząć, potem zburzyć (i mieć pretensje) Inna sprawa czy coś takiego jak 'Centrum Polska' komukolwiek jest potrzebne, ale to już każdy sam sobie rozstrzygnie. Przy okazji, mam wrażenie, że Centrum Polska jest teraz na Gypsy Moon, i będzie wszędzie tam, gdzie dłużej niż pół roku będą działali ci sami ludzie. Nazwa 'Centrum Polska' jest zbędna :). Pozdrawiam.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2011, 11:08 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
zover napisał(a):
Coś mi się tak wydaje, że jeśli ktoś ma pretensje do nazwy to spóźnione i absurdalne, trzeba było utrzymać miejsce zwane 'Centrum Polska' albo sprzedać idę i pomysł z zyskiem (jeśli nie miało się już ochoty, potrzeby czy powodu dalszej realizacji), albo po prostu przekazać komuś.

Tak, masz rację, tylko Ci się tak wydaje.
Można stworzyć miejsce, prowadzić je, inwestować własne pieniądze i czas. A potem zamknąć projekt, nie odstępując go nikomu i nie zgadzając się na kontynuację. Centrum Polska nie było projektem społecznym, miało swoich właścicieli.
Rozumiesz słowo "właściciel"?

Jeżeli komuś trzeba tłumaczyć tak podstawowe kwestie, to szkoda na niego czasu.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2011, 11:22 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Z tego co widze, nikt nie ma pretensji do zalozycieli tego miejsca, ze stworzyli nowa polska lokacje. Nikt tez nie pisze, ze karol z Marskim zlamali jakies prawo.
SL to dziwny swiat, w ktorym prawo prawie nie istnieje, nie ma wiec czego lamac.
Mozna zalozyc land i nazwac go "CENTRUM POLSKA (BO BLANCA DALA NAM ZGODE)" (bez jej zgody), mozna nazwac swojego avatara Zover ( z duzej litery! wiec chodzi o kogos innego), mozna zalozyc grupe HELD ANIMALS, mozna stworzyc firme Radom Compony (bez wiedzy karola B), mozna pozyczyc pieniadze i nie oddac, mozna klamac itd.
W zasadzie mozna robic prawie wszystko, bo LL sie takimi rzeczami nie zajmuje.
Chodzi jednak o cos innego.
Puszczanie bąkow i bekanie w towarzystwie tez nie jest karalne - po prostu nie wypada. Nikt nie pozywa do sadu bekaczy i smrodziarzy, a jedynie wszyscy od nich stronia.
W SL nie wypada podrabiac nazwy landu, zakladac podobnych grup, nie oddawac pieniedzy, kłąmac itd.
Nie, nie bedzie za to zadnego sadu. Po prostu osoby tak postepujace beda oceniane tak jak ci, ktorzy puszczaja wiatry na przyjeciach. I zaszkodzi to im samym.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2011, 12:07 
Dołączenie:
Czerwiec 2008
Ogólnie założenie tego tematu jest dla mnie śmiechem na sali i mówi to osobiście pani "Sali" który sam stawiał tam fundamenty i już mnie zaczyna irytować prywatne IM od ludzi typu jak EmerytowanegoEnriceDudek itp. bo nazwa jest podobna, sprawa honoru itp.

Mówicie że miasto jest do tzw. "bani"? to teraz wyjaśnijcie mi czemu ja często widzę grupy ludzi którzy tam często bywają i spokojnie rozmawiają?

Serca was może bolą od nazwy ale jak już wspomniano nazwa nie była zastrzeżona i wątpię żeby była czy to się wam będzie podobać czy też "nie".

Ja powiem na ten temat tylko żal.pl tak powinni nazwać ten wortal bo to jedyne miejsce gdzie każdemu "większość" pomysłów jest negatywnie to później się dziwicie że nie macie żadnego sensownego konkretnego miejsca.

Tyle na mój temat Pozdrawiam!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2011, 12:11 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
maxofp2p napisał(a):
Mówicie że miasto jest do tzw. "bani"?

Nie. Ocenialiśmy kradzież nazwy, nie miejsce.

maxofp2p napisał(a):
Ja powiem na ten temat tylko żal.pl

Nie wiem jak inni, ale ja nie będę prowadzić dyskusji z trzynastolatkiem.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2011, 12:15 
Dołączenie:
Czerwiec 2008
To cie zapraszam na Voice pani MOD skoro taką dorosła z ciebie osoba.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2011, 12:18 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
maxofp2p napisał(a):
zapraszam na Voice

Z tego co wiem na forum nie ma takiej możliwości. W SL spotykać się nie będę, szkoda mi czasu.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2011, 12:20 
Dołączenie:
Czerwiec 2008
No tak w sl szkoda czasu bo byłoby rozczarowanie że się mylisz do mojej osoby w sumie nie pierwszy raz.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2011, 12:26 
Dołączenie:
Październik 2010
Temat został wyczerpany. Od strony prawnej nie ma zabezpieczenia na używanie nazwy. Pozostaje sprawa honoru i moralności, ale nie dotyczy to osób, którym te słowa są obce. I tak polskie SL się nie rozwija ale nie dlatego, że są uwagi tudzież "żale". Nikt rozsądny nie będzie współpracował z osobami, które postępują tak mało przewidująco i nieprofesjonalnie. A duże projekty wymagają dużego zespołu i dojrzałych ludzi. Zatem te uwagi są całkiem nietrafione. ;) Trudno w Polskim SL znaleźć osoby, które spełniają te kryteria a jeśli są prowadzą własne mniejsze projekty.
Aaa i zapomniałabym dodać. Kultura obowiązuje w szczególności względem kobiet, nawet jeśli są moderatorami. Tym wyższego poziomu kultury się oczekuje im głośniej dana osoba krzyczy jak jest dorosła.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2011, 12:29 
Dołączenie:
Lipiec 2010
Cytuj:
Nie. Ocenialiśmy kradzież nazwy, nie miejsce.

Ee tam, ale co to za nazwa .
Jak w Poznaniu powstanie firma pod nazwą "centrum badyli", a pod Suwałkami ktoś otworzy inna o nazwie "centrum badyli giętkich" to znaczy że ukradł mu nazwę ? Nie sadzę.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2011, 12:38 
Dołączenie:
Lipiec 2008
To mi przypomina wojnę o nazwę dla PJN. A z drugiej strony wiem, że stowarzyszenia o tej samej nazwie, ale mający innych ludzi i będące osobno istnieją. Zatem z jednej strony wykorzystujemy tę samą nazwę, ale z drugiej strony prócz nazwy nie ma więcej podobnych rzeczy. Z jednej strony może to wprowadzić w błąd, a z drugiej...

Czy jest sens kontynuacji tematu? Skoro i tak obrońcy bronią landu, a przeciwnikom przeszkadza tylko nazwa? Istna walka z wirtualnymi wiatrakami.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2011, 12:45 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2009
Jeśli poznańska firma Centrum Badyli wyprodukuje fajny produkt, zyska uznanie, zainwestuje w reklamę, wypromuje markę i stanie się znana w społeczeństwie, a potem ktoś otworzy firmę o podobnej nazwie i będzie kopiował znak graficzny tej firmy wypuszczając na rynek podobny produkt, to owszem. To zwykłe podszywanie się pod coś co stworzył ktoś inny i kradzież jego wysiłków, które włożył w wypromowanie swojej marki. I nie ma w tym żadnej przypadkowej zbieżności nazw, tylko celowe niehonorowe działanie. Tak jak napisał Jacek - odbije się to nich samych, kiedy ludzie zorientują się, że mają do czynienia z nędzną namiastką tego co oznaczała właściwa marka.

Dla mnie temat został wyczerpany. A twórcy i bywalcy tego miejsca sami wystawili sobie cenzurkę w tym temacie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2011, 12:51 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Hyde napisał(a):
Jak w Poznaniu powstanie firma pod nazwą "centrum badyli", a pod Suwałkami ktoś otworzy inna o nazwie "centrum badyli giętkich" to znaczy że ukradł mu nazwę ? Nie sadzę.

Spróbuj tak zrobić z nazwą "Jabłko" albo "Okna". Ciekawe, czy właściciele tych marek też uznają, że kradzieży nie ma.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2011, 13:06 
Dołączenie:
Lipiec 2010
Sugerujesz że nie mogę nazwać firmy nazwą, w której będzie słowo okna albo jabłko ? hehe dobre, naprawdę sie uśmiałem.
Czyli Twoim zdaniem np. nazwa lodów "Zielona Budka" ukradła nazwę Budce Suflera ?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2011, 13:07 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
A mi sie jeszcze inny modny przykład przypomniał usłyszyany w Radiu (nie wymienienie nazwy - wiadomo aby reklamy nie robić :P) , że zespół Kombi tak! Kombi te słynne rozmnożyło się :P EOT

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2011, 13:08 
Dołączenie:
Lipiec 2008
Jeżeli serię komputerów z oprogramowaniem nazwiesz Jabłko, to już prokuratora masz na karku. Nawet na forum było coś o tym wspomniane. A jeżeli chodzi o Zieloną Budkę, to szybciej teatr narodowy mógłby się przyczepić niż zespół Budka Suflera.

Nasz świat jest przeuroczy i tak przeuroczo niezrozumiały. :lol:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2011, 13:27 
Dołączenie:
Lipiec 2010
Ale chyba mogę je nazwać np. jabłko Adama ?
Albo mało to programów w których nazwie występuje słowo "office" ?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2011, 13:55 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Hyde napisał(a):
Twoim zdaniem np. nazwa lodów "Zielona Budka" ukradła nazwę Budce Suflera ?

Czuję się nieco zażenowana odpisując na tak dziecinne pytania, postaram się tłumaczyć prostymi zdaniami.
Firma "Zielona Budka" produkuje lody.
Zespół Budka Suflera tworzy i wykonuje muzykę.
Lody i muzyka to dwie całkiem różne dziedziny konsumpcji.
Oj, przepraszam, jeszcze raz: lody to jedzenie, muzyka to sztuka. Sztuka artystyczna, nie sztuka mięsa.
Dlatego producent lodów nie może być konkurencją dla piosenkarza. To znaczy, że nazwy "Budka Suflera" i "Zielona Budka" są podobne. Jednak żadna nie usiłuje udawać tej drugiej.

Z firmą Apple jest tak samo. Rolnik Adam sprzedający przy drodze jabłka może napisać na kawałku kartonu słowo "jabłko" we wszystkich językach świata. Ale jeżeli zacznie w stodole montować komputery i zacznie je sprzedawać pod nazwą "Adam's Apple", to już będzie - świadoma lub nie - kradzież nazwy.

Zarówno Centrum Polska jak i Centrum Polska Miasto działały w tych samych dziedzinach.

Nie wiem, czy dostatecznie jasno wytłumaczyłam, starałam się, żeby nie było zbyt wielu zdań złożonych.

Daro napisał(a):
w Radiu (nie wymienienie nazwy - wiadomo aby reklamy nie robić

Wymienienie nazwy radia to reklama? Zastanawiające.

Hyde napisał(a):
mało to programów w których nazwie występuje słowo "office" ?

Mylisz pojęcia. Ale mam już dość używania prostych zdań, nie będę tłumaczyć. Może inni będą mieli więcej cierpliwości.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2011, 14:03 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2007
nick w SL: Tahani Petrov
A ja nie rozumiem tylko jednego. Skoro założyciele tak strasznie krzyczą że nazwa nic nie wnosi, ze nie nabija trafficu, ze tamto centrum polska minelo itd itd To po cholere dali taka nazwe?
Jezeli ktos wlozyl ciezka prace zeby zarobic lindeny i otworzyc swoj wlasny land to po co mu taka nazwa 'ktora nie ma znaczenia' ?

Enrice napisał(a):
bardzo mnie to zasmuciło ponieważ pełniłem ważną funkcje w prawdziwej ####CENTRUM-POLSKA ####

BUahahahahahhaa ( nie moglam sie powstrzymac :D )

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2011, 14:13 
Dołączenie:
Październik 2010
Polecam zapoznanie się dla własnego dobra z prawem własności intelektualnej.
http://mfiles.pl/pl/index.php/Ochrona_w ... lektualnej
http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_w%C5 ... lektualnej

Są też bezpłatne szkolenia. Wystarczy poszukać w internecie. Oto przykładowe.

Quod non vetat lex, hoc vetat fieri pudor (Seneka)

I nadal uważam, że temat został wyczerpany. ^^

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2011, 14:53 
Dołączenie:
Marzec 2011
Chyba czegoś nie rozumiecie, jeśli ktoś coś kreował, a potem to 'spalił' tym samym traci wszelką podstawę do pretensji, jeśli ktoś inny stworzy podobny lub identyczny projekt. Jedyny wyjątek, to sytuacja, w której zagwarantował sobie w jakikolwiek sposób prawa do swojego produktu, czy kreacji. Gdyby Aplle, robiło komputery, a potem zwinęło firmę (nie zastrzegając znaku towarowego) to nie mogłoby mieć żadnej pretensji gdyby ktoś zaczął produkować Aplle, korzystając z dobrej marki. A do tego nazwa projektu to nie znak towarowy firmy, czy produktu, zwłaszcza, jeśli ktoś ją zburzył. 'Centrum Polska' w całej Polsce jest bardzo dużo. Dlaczego nie miałoby być ich dużo w SL? O nadużyciu można mówić, jeśli ktoś 'Ukradnie' (skopiuje) np logo dawnego Centrum Polska, albo budynki, czy tekstury.. itd, itp, ale nie jeśli chodzi o samą nazwę. Centrum Polska można postawić na każdej wyspie w SL, jeśli tylko komuś się będzie chciało je tworzyć, to nie jest nazwa w żaden sposób zastrzeżona, i nikt jej nie zastrzeże. Więc jeśli ktoś ma ochotę nie widzę problemów nazwy ****Centrum Polska****, $$$Centrum Polska$$$, i Centrum Polska Wschodnia' czy Zachodnia, czekają :) a nawet 'Centrum Polska II' :). Nie czuję potrzeby tworzenia Centrów, ale gydbym czuł wybrałbym nazwę ****Centrum Polska**** może gwiazdki lepiej by wróżyły na przyszłość niż '#' :) powodzenia.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2011, 14:57 
Dołączenie:
Październik 2010
zover napisał(a):
może gwiazdki lepiej by wróżyły na przyszłość niż '#'

Jak ktoś nie wie co zrobić aby było dobrze musi polegać na wróżbach i zapożyczanych nazwach. ;) Będzie trochę hałasu ale i tak to niczego wartościowego w życie społeczności nie wniesie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2011, 15:03 
Dołączenie:
Lipiec 2010
Cytuj:
Firma "Zielona Budka" produkuje lody.
Zespół Budka Suflera tworzy i wykonuje muzykę.

Ok, tak dla jasności na zakończenie tematu
Jeśli założę zespół muzyczny o nazwie Budka pod Giewontem, to inny zespół muzyczny o nazwie Budka Suflera poda mnie do sądu za kradzież nazwy. Tak mówi Madelaine. Rozumiem i z mojej strony EOT :mrgreen: śmiech na sali

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2011, 15:07 
Dołączenie:
Październik 2010
Jeśli są niejasności i znajdzie się ktoś uznający, że poniósł szkodę wynajmuje adwokata i składa pozew. Wszystko zależy od sytuacji i od tego czy ktoś ma środki i czas na takie działanie. A jeśli uzna, że szanse na odszkodowanie są realne i strony nie dojdą do porozumienia to proces jest pewny. Wtedy rozstrzyga sąd. Wtedy będzie się można śmiać na sali sądowej. Tylko, że nie będzie za bardzo do śmiechu.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2011, 15:08 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Niektóre sprawy są zbyt skomplikowane. Trudno, Hyde, musisz się do tego przyzwyczaić.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2011, 15:09 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
Rozpatrzmy rozne mozliwosci:
1) Nazwa Centrum Polska juz absolutnie nic nie znaczy. Bylo, minelo i nikt o tym nie pamieta.
Skoro tak jest to zalozyciele landu uzyli tej nazwy, lacznie z charakterystycznymi krzyzykami, zupelnie przypadkowo. Prawdopodobienstwo minimalne, szansa jeden na milion, ale kto wie?
Skoro jednak nazwa CP nic nie znaczy (co zalozylismy wczesniej) mozna ja zmienic na inna o co prosi pare osob.
2) Nazwa Centrum Polska jest jeszcze znaczaca i jej uzycie ciagle przynosi korzysci.
Oraganizaorzy wiedzieli o tym i opatrzyli land ta nazwa celowo, oczekujac okreslonych profitow (traffik, reklamy - nie mam pojecia jakich). Ale ani karol ani Marski Centrum Polska nie robili, a beda z niego korzystac posmiertnie.
Jesli oni na tym zyskaja, to ktos musi stracic - tak dziela swiat, i tym kims beda ludzie, ktorzy tworzyli dawne Centrum Polska.
Wlasnie to wyglada niezbyt ladnie, a nie primy czy wyglad tabliczek na dzialce.

Zover - my nie mamy pretensji w sensie prawnym, tak samo jak Apple po zamknieciu nie mogloby nowej firmy ciagac po sądach. My jestesmy tylko konsumentami i piszemy jak to wyglada.
Analizujac Twoj przyklad z Apple. Wyobraz sobie, ze za pare lat kupujesz kompa o nazwie Apple a w srodku jakis straszny chinski szajs ( Neme, pls - nie czepiaj sie tego tutaj:). Okazuje sie, ze Jobs zamknal swoja firme i jakis zaradny Chinczyk uzywa jego marki. Wszystko jest oczywiscie zgodne z prawem, biznesman wykupil znak towarowy jabluszka i jest ok.
Wkurzylbys sie jako konsument? Co pomyslalbys o firme tego Chinczyka, kupilbys cos jeszcze od niego?
Oczywiscie, ze nie! Nie ufa sie ludziom, ktorzy wykorzystuja czyjas wlasnosc, w tym wypadku czyjas marke.

Podobnie jest z Centrum Polska. Ktos kiedys stworzyl te marke, najwyrazniej cos ona znaczy skoro jest uzywana.
Osoby jej uzywajace dla wlasnej korzysci sa jak ten Chinczyk, dzialaja zgodnie z prawem ale jakos nieladnie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2011, 15:09 
Dołączenie:
Marzec 2011
To nie jest żadne zapożyczenie (ani naruszenie czyichkolwiek praw), ani tym bardziej zasad honoru, czy kultury. Nazwa 'Centrum Polska' nie może być zastrzeżona, tym samym nie może być zapożyczona. Każdy sobie może założyć 'Centrum Polska' z czystym sumieniem. W Warszawie, Łodzi, na Gypsy, czy gdziekolwiek w SLu. Słowa 'Polska' nie da się zastrzec, dla produktu czy kreacji, jest własności powszechną, podobnie słowo 'Centrum'. Twórcy tamtego projektu mogą mieć pretensje tylko do siebie - raz, że wybrali tak oczywistą nazwę, którą każdy może użyć, dwa, że nie potrafili miejsca utrzymać. I tyle w tym temacie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2011, 15:13 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2009
nick w SL: Darnok Quar
ależ wszystko było już wytłumaczone,
właśnie na przykładzie pierdów
być może są społeczności, nawet na pewno są, społeczności, które uważają, że ich puszczanie jest w dobrym tonie
męczące jest przekonywanie członka takiej społeczności, że jest inaczej
niech tylko konsekwentnie trzyma się swojej społeczności i głowy nie zawraca
jak widać z dyskusji
- niektórym się wykorzystywanie cudzej nazwy nie podoba
- niektórym się podoba
na podstawie tego można dokonać wyboru, z kim się zadawać chcemy a z kim nie
z kim można bezpiecznie rozmawiać a z kim nie - bo może i w innych kwestiach ma równie odmienne podejście

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Mar 2011, 15:21 
Administrator
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Wydaje mi się, że wypowiedź Darnoka jest najlepszym podsumowaniem tej dyskusji. Pora skończyć.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso