Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 19 Lis 2007, 18:22 
Dołączenie:
Sierpień 2007
bo zupelnie nie wiem o co chodzi
to wycinek rozmowy

[9:15] NR: no ~smiles... used i i never seen a 7000ls head before, also never seen that good ART! all i say is it will be copyed iff someones buys, and go to me, (mine rate be 5000ls 1 hour) to make it copy,mod,tranfer. i think iam warning you about that price. i do not cross any rules of sl by doing that.
[9:17] Codeee Nishi: how do you make it full rights?
[9:19] NR: hmm that i like to do. i never ever sell anything i did not dising. but yeah not only me that know that.. i gife class and sell mimic. mimic?! it will copy it. (i have to eat iff you what to know more used IM me i will tell :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Lis 2007, 18:47 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2007
nick w SL: Marlin Huldschinsky
Hm...ja też nie potrafie tego zrozumieć. Lece po słownik, włączam linga...nie za bardzo rozumiem co on Ci powiedział.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Lis 2007, 21:03 
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Deso Ersetu
Może chodzi o to, że ktoś kupi, postawi zeby stało a koleś na podstawie tego zrobi samemu kopie sculptowa tego (bo ta glowa taka jest) i bedzie taniej sprzedawać - tak mi sie wydaje ?????

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 19 Lis 2007, 21:40 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Lipiec 2007
Jak rozumiem, pytanie do wtajemniczonych, ktorzy wiedza, o czym wlasciwie byla mowa...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lis 2007, 11:39 
Dołączenie:
Sierpień 2007
troche sie rozjasnilo
on ma skrypt ktory kopiuje parametry obiektu na modify , pytanie za 100 punktow to takie czy taki skrypt kopiuje tez textury, bo jak nie to takie skopiowanie sculpta jest bez sensu, a jak tak to sie pojawi kopia mojej glowki :(

dostalem dzis na SLX taka wiadomosc

Kod:
Subject:   your item has been stolen....   
i noticed this listing of your original sculptie head..

http://slexchange.com/modules.php?name=Marketplace&file=item&ItemID=436856

Niggurath Redgrave is using a sculpty copying script. He has bought your item then copied all the prims. So now he has a full perm version of your creation. He used an item also being sold on here called Mimic 2.0.

I hate to see this type of blatant theft and urge you to report him.
All though it seems like hes bought your item and is selling it for half price like he doesn't want it anymore hes really copied it. Just letting you know if you already haven't sussed this out.

I would like to be kept anonymous about this matter. Ty and hope you stop this guy. regards

nie wiem co powinienem zrobic bo zadnych dowodow nie mam

zalaczam tez link na SLX do tego skryptu na SLX
LINK

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lis 2007, 12:11 
Dołączenie:
Maj 2007
Jeśli skopiował texturę (choćby tą sculptową, albo nawet jakieś tam parametry) to moim zdaniem pogwałcił jakieś tam prawo. Tekstura chyćby była to bazgranina jest Twoją własnością - co za tym idzie Lindeni mogliby chyba zareagować. Ale to by musiał Jacek wkroczyć, nasz SLowy prawnik :P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lis 2007, 12:17 
Dołączenie:
Sierpień 2007
to czekam na jacka :]

narazie nie mam pewnosci czy skopiowal jakas texturke

nie chce mi sie teraz patrzec ale moze mozna przypisac primowi texturki uzywajac KEY textury (ktora niekoniecznie jest nasza wlasnoscia) , a ktory poznalismy w jakis sposob majac prima z ta textura , hmmm

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lis 2007, 12:54 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
mam tylko sekunde wiec bez wiekszej analizy:

3.2 You retain copyright and other intellectual property rights with respect to Content you create in Second Life, to the extent that you have such rights under applicable law.

Masz prawa autorskei do wszystkiego co stworzysz w SL.

5.1 You release Linden Lab from your claims relating to other users of Second Life. Linden Lab has the right but not the obligation to resolve disputes between users of Second Life

Lindeni umywaja rece i nie wtracaja sie w sprawy miedzy avatarami.

a praktycznie: to co robi ten koles to jest przestepstwo. Pol biedy gdyby kopiowal na wlasny uzytek, ale on zarabia na twojej pracy - radze wyslac Ticket do LL.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lis 2007, 13:06 
Dołączenie:
Sierpień 2007
no zglosze ale narazie nie wiem co on zrobil , mam w ciemno nasylac na niego lindenow?

jedyne co wiem ze zrobil to kupil odemnie glowe, i teraz ja sprzedaje do czego ma prawo bo dalem prawa na resell

musze zobaczyc ta glowe , gdzie ja nie jestem kreatorem wtedy mogle zgloscic cos konkretnego

Nastepne wiadomosci od tajemniczego informatora
Kod:
No this is what i told you you may think but infact he has used a script called Mimic 2.0 to copy the sculptie texture as well as the prim textures.
He's only selling one so he dont get caught but i know what hes doing.... you think it makes sense for someone to buy a object for 7000 then sell it straight away for 3500??

Here's the link to the script he also sells. This is what hes used.
http://www.slexchange.com/modules.php?name=Marketplace&file=item&ItemID=423803

As long as your sculptie is mod perms he can find out the sculptie map UUID and apply it to any prim.. Take my words seriously else your item will have 0 value and soon become a freebie.I know that Mimic Prim 2.0 says it cannot copy sculpties and textures but thats a lie and also if thats the case he has another version that does.

czyli jest mniej wiecej tak jak podejrzewalem :/ Widac nie ma co isc klientom na reke i dawac rzeczy na mod :/ albo wogole nie ma co robic juz na SL

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 20 Lis 2007, 16:41 
Dołączenie:
Maj 2007
Nie poddawaj się :P Zawsze i wszędzie znajdziesz buraków i buców. Tyle że oni prędziej czy później robią ten krok za daleko - tyle, że do tego czasu przeważnie wyrządzają wiele złego.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso