Odpowiedz
Autor Wiadomość
Nie podano
PostWysłany: 29 Lis 2007, 16:50 
Dołączenie:
Listopad 2007
Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu zabezpieczyła mój komputer i w dniu dzisiejszym przedstawiła mi zarzuty z artykułu 278 & 2 kk o to że ukradłem w celu uzyskania korzyści majatkowej grę sieciową Secondlife - to jest horror. Czy w tym kraju jest ktoś normalny?

Ostatnio edytowany przez gregorianus679 04 Gru 2007, 21:18, edytowano w sumie 2 razy

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Lis 2007, 17:37 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: WoodPaker Barbosa
Co? Dokladniej. Jak mogles ukrac te gre? Komu?
Heh...Welcome to Poland

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Lis 2007, 17:40 
Dołączenie:
Sierpień 2007
czy to aby jedyne zarzuty? policja nie wchodzi sobie od tak do domow

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Lis 2007, 17:52 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
nick w SL: Jacek Shuftan
gregorius - jesli nie miales czegos innego nielegalnego na kompie to sprawe masz wygrana i mozesz powoli przygotowywac sie do procesu z Policja. Spij spokojnie

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Lis 2007, 17:54 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
heh.... Bez komentarza :-P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Lis 2007, 18:02 
Dołączenie:
Listopad 2007
Może Gregor korzystał z programu p2p?
Niech napisze dokładnie o co go oskarżono :roll:
Bo jeśli tylko o "kradzież" programu SL to nadaje się ta afera tylko do prasy :lol:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Lis 2007, 18:06 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
nick w SL: Krzysztof Aeon
jak można ukraść coś, co jest za darmo po to, aby mieć z tego materialne korzyści? Logika polskiego prawa mnie powala...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Lis 2007, 18:09 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
tak czy inaczej ma juz podstawy do obrony. Zaczalbym tak:
" Wysoki Sadzie, ten oto niewinny mlody czlowiek zostal ograbiony ze swego mienia na podstawie oskarzenia o nielegalne posiadanie gry! Second Life jest programem darmowym, powtarzam darmowym!!! I coz z tego ze mial nielegalna kopie Windows, AUTOCADA i 200 GB filmow ktorymi handlowal na bazarze skoro SL jest legalny!..." itd:)

A tak bardziej serio - musisz napisac wiecej - za co Ci zabrali sprzet? - jesli chcesz zebysmy Ci pomogli.

Grozi Ci od 3 miesiecy do 5 lat jesli sprawa byla wysokiej wagi,

jesli mniej wazna pewnie walna ci grzywne.

Bron sie tym, ze nie wykorzystwiales sprzetu w celu osiagniecia korzysci majatkowej - wtedy powinien cie ominac 278.2 i podpadniesz tylko pod prawo autorskie, a z tegolatwoej sie wybronic.

Ostatnio edytowany przez Jacek, 29 Lis 2007, 18:22, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Lis 2007, 18:10 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
jesli mial ja rzeczywiscie nielegalna :)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Lis 2007, 18:19 
Dołączenie:
Listopad 2007
żebyśmy się dobrze zrozumieli, policja na legitymację zabezpieczyła w moim mieszkaniu mój komputer pod pretekstem innej sprawy, którą umorzono. Do dnia dzisiejszego od lipca prokurator nie zatwierdził nakazu przeszukania. Komputert badał biegły, który stwierdził,że wszystko w kompie jest legalne oprócz plików gry SL. Pani policjantka oświadczła mi dzisiaj,że jak jej przedstawię fakturę na zakup gry SF lub oryginalną płytę instalacyjną lub choćby "pudełko" w którym zakupiłem grę to odzyskam kompa. Jak roześmiałem się jej w twarz twierdząc że jest to nierealne, bo samolot mogę ukraść ale gry sieciowej się nie da, to dała mi zarzuty z art. 278&2 kk

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Lis 2007, 18:19 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
nick w SL: Llorando Runo
A ja sobie myślę że to jest jakaś prowokacja. Po domach policja nie chodzi nawet za udostępnianie aplikacji do sieci p2p (oficjalne oświadczenie policji), chyba że do ‘hurtowników’ sprzedających potem na giełdach. A po drugie nie można ukraść SL’a bo wątpię by autor tematu włamał się do komputerów LL i ukradł im „serwer”, bo nie może chodzić o „klienta”, bo ten jest akurat darmowy. Po trzecie jakby jednak był na tyle sprytny by ukraść LL pliki ‘serwera’ to nie zrobiłby tego z domowego komputera.

---

No dobra. Widzę tekst nade mną wysłany w równoczasie i nie chce mi się wierzyć w taką tępotę policji. Byle małpa potrafiłaby wejść na stronę SL i zobaczyć żę klient jest darmowy. :lol:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Lis 2007, 18:26 
Dołączenie:
Listopad 2007
jeżeli ktokolwiek twierdzi,że jest to prowokacja z mojej strony to podaję nr sprawy D-3310/07 Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu woj.lubuskie

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Lis 2007, 18:32 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
daj do przysieglego to - jest to fragment Terms of Service - umowy na podstawie jakies korzystasz z SL. Tp tak na bardzo szybko - jesli beda problemy, daj znac, postarmy sie pomoc. Pewnie gdzies jest wyrazniej napisane ze to jest program za free.

1.1 Basic description of the service: Second Life, a multi-user environment, including software and websites.

Cytuj:
"Second Life" is the multi-user online service offered by Linden Lab, including the software provided to you by Linden Lab (collectively, the "Linden Software") and the online environments that support the service, including without limitation: the server computation, software access, messaging and protocols that simulate the Second Life environment (the "Servers"), the software that is provided by Linden Lab and installed on the local computer or other device you use to access the Servers and thereby view or otherwise access the Second Life environment (the "Viewer"), application program interfaces provided by Linden Lab to you for use with Second Life (the "APIs"), and access to the websites and services available from the domain and subdomains of http://secondlife.com (the "Websites"). The Servers, Viewer, APIs, Websites and any other Linden Software collectively constitute the "Service" as used in this Agreement.

Wytluszczenie moje

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Lis 2007, 18:32 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
Jeśli nie jest to prowokacja to nie autor tematu ma przedstawiać dowody swojej niewinności, ale oskarżyciel dowody winy, co w tym wypadku oznacza przedsiewnie licencji SL w której jest napisane że nielegalne jest pobieranie SL ze strony LL... Chyba że w polskim prawie się coś zmieniło i musimy udowadniać że nie jesteśmy łosiami i klępami ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Lis 2007, 18:37 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
obawiam sie ze policja mysli bardziej algorytmicznie:
- jest program na kompie
- nei ma faktury
- tzn ze wlasciel to zlodziej

wiec trezba jakos pomoc koledze. Gregorius - jesli nei wystarczy to co ci podalem, poszukam czegos powiazniejszego - ale dopiero w weekend.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Lis 2007, 18:45 
Dołączenie:
Listopad 2007
poruszyłem ten temat, aby pokazać na własnym przykładzie, że nawet biegły informatyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp swoją edukację zakończył na temacie"budowa kalkulatora i jego funkcje"

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Lis 2007, 18:55 
Dołączenie:
Listopad 2007
Powtarzam, warto tym zainteresować prasę, np Wyborczą.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Lis 2007, 19:08 
Dołączenie:
Sierpień 2007
Ciezko w to uwierzyc naprawde :]
bo w takim wypadku rownie dobrze policja moze kazac aby pokazac pudelko od gadu-gadu, albo winampa. Niemozliwe aby policja byla az tak glupia ;]

jest pelno darmowych programow w sieci , a nawet tych shareware lub adware , nie mozna wymagac faktur lub pudelka.

Jezeli chodzi o pudelko to wez jakis karton napisz pisakiem SL i mozesz im pokazac :) to bedzie rownie powazne jak ta cala sprawa :]

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Lis 2007, 19:19 
Dołączenie:
Listopad 2007
na pewno wkleję wyrok sądowy w tej sprawie - dla mnie to jest absurd , ale cóż to nie sen, to rzeczywistość. Gdyby ktoś mi o tym powiedział, to tak jak Wy, postukałbym się w czoło i bym się zapytał " o czym ty do nie mówisz " Niestety, to prawda i rzeczywistość na dzień dzisiejszy.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Lis 2007, 19:30 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2007
nick w SL: Noah Perinal
Wystarczy przedstawić kopię umowy licencyjnej na oprogramowanie. To co podał Jacek. Program jest oryginalny, dostarczony przez Linden Labs.
Myślę, że biegły nie zna tej umowy licencyjnej, nawet nie postarał sie poszukać. Ja bym udał się jednak do adwokata, bo sprawa jest elementem innej, jak sam napisałeś. Porada u adwokata kosztuje od 50 zł, a wtedy później wiadomo co mówić i jakie pismo przedłożyć.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Lis 2007, 20:14 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: Kaldimir Dagger
Tiaa.. zaraz zamkną kilkadziesiąt tys. użytkowników bo są w oczach policji złodziejami.. LOL... Powinni zająć się politykami, hackerami, crackerami itp itd. LUDZIE! DAJCIE NAM ŚW. SPOKÓJ!

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Lis 2007, 20:26 
Dołączenie:
Listopad 2007
dla mnie jest to sprawa precedensowa - przedstawienie zarzutu z art. 278&2 kk za korzystanie z legalnego programu - gry w sieci.Jestem chyba pierwszym człowiekiem na świecie, któremu przedstawiono taki zarzut . Jeżeli ktoś ma pomysł, gdzie to mogę opublikować na cały świat to proszę o wiadomość pod adresem greg196789@o2.pl. Wg. mnie to jest skandal i przykład na nieuctwo i niekompetencję organów ścigania

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Lis 2007, 20:31 
Dołączenie:
Listopad 2007
Warto abyś poinformował o aferze samego właściciela gry ;D

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Lis 2007, 21:20 
Dołączenie:
Listopad 2007
mam pytanie do właściceli gry i do admina : czy ta gra jest legalna? W dniu dzisiejszym Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu woj. lubuskie przedstawiła mi zarzuty z art. 278&2 kk w sprawie nr D-3310/07 za kradzież w celu uzyskania korzyści majątkowej gry SecondLife.

Na informacje i porady w przedmiotowej sprawie czekam pod adresem greg196789@o2.pl.

Z góry dziękuję za zainteresowanie sie moim problemem - komp został zabezpieczony na poczet grzywny - i za wyjasnienie tego problemu.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 29 Lis 2007, 22:06 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Marzec 2007
nick w SL: Noah Perinal
Napisałem ci już to na PW. Wyslij tickieta do Linden Labs z prośbą o stanowisko w tej sprawie. Przedstaw ją dokładnie. "Nasz człowiek" z forum najprawdopodobniej ci odpisze po polsku w imieniu firmy.

Nasz admin nie pracuje w Linden Labs, nie ma możliwości pomocy tobie.

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 29 Lis 2007, 23:49 
Może zadzwoń do TVN i do wszystkich mediów i dodatkowo zgłoś sprawę o odszkodowanie, bo jakby nie było miałeś niepotrzebny stres, problem, i brak dostępu do komputera i byc może zniszczenie ważnych dla ciebie danych, albo przeglądanie prywatnej korespondencji (wandalizm) ze względu na czyjeś niedouczenie, brak kompetencji i bezmyślnośc.

Zgodnie z ożeczeniem SN pracodawca ma prawo przeglądac korespondencje mailową z konta w pracy (może Cię szpiegowac), ale nie może tego robic jeśli jest to konto prywatne. Nie wiem jak w "twoim" przypadku...

W sumie to pudełka mam gier i CD Windowsa, a ciekawe co by było jakby ktoś sobie kupił Battlefield 2142 http://www.battlefield.ea.com/battlefield/bf2142/ przez EA-Link. Ciekawe czy przysyłają paragon albo fakturę do domu z podpisem pocztą.

Najlepiej za swoje nieudolstwo i niedouczenie obciążac innych.

W sumie po opowieściach o kolorowych kapeluszach to już mnie nic nie zdziwi ;)

Ostatnio edytowany przez shaq, 30 Lis 2007, 00:03, edytowano w sumie 1 raz

Nie podano
PostWysłany: 30 Lis 2007, 00:01 
Dołączenie:
Listopad 2007
wysłałem e-maila do TVN i do radia. Nie chciałbym żyć w państwie policyjnym przepełnionym absurdami. Z drugiej strony fajnie się czuję, jako pierwszy człowiek na świecie, który otrzymał zarzut o kradzież gry sieciowej. Jestem pierwszym hackerem świata, bo jeszcze nikomu to się nie udało.

Dzięki za wsparcie.

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 30 Lis 2007, 00:06 
Chyba każdy powinien miec jeden pokój w domu przeznaczony na trzymanie wszystkich paragonów z całego swojego życia. Kupisz cygaretkę albo kolorowy kapelusz albo kilogram truskawek to paragon na kupkę do pokoju ;) buahahahaha ;) co za shit...

Nie podano
PostWysłany: 30 Lis 2007, 00:45 
Dołączenie:
Sierpień 2007
gregorianus679 napisał(a):
wysłałem e-maila do TVN i do radia. Nie chciałbym żyć w państwie policyjnym przepełnionym absurdami. Z drugiej strony fajnie się czuję, jako pierwszy człowiek na świecie, który otrzymał zarzut o kradzież gry sieciowej. Jestem pierwszym hackerem świata, bo jeszcze nikomu to się nie udało.

Dzięki za wsparcie.

na pewno kazdy ci teraz zazdrosci :D i chcialby byc na twoim miejscu :P
ty to masz szczescie :P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Lis 2007, 00:50 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Maj 2007
E tam pokój na rachunki, odrazu. :-P Nie ma prawnego obowiązku udowadniać skąd się co ma (nie licząc rzeczy do urzędu skarbowego na podatek). Obowiązuje domniemanie niewinności i to oskarżyciel ma obowiązek udowodnić przestępstwo/wykrocznie. W inny wypadku sprawa jest oddalana, z tego co się orientuję. Ale do mediów warto uderzyć i o odszkodowanie zawalczyć.

Profil E-mail Offline
PostWysłany: 30 Lis 2007, 01:47 
Jak bedziesz potrzebowal jakis list od Linden Lab to powiedz, popytam sie, zobaczymy co da sie zrobic.
Pozdrawiam

Nie podano
PostWysłany: 30 Lis 2007, 02:03 
Dołączenie:
Sierpień 2007
LLS napisał(a):
Jak bedziesz potrzebowal jakis list od Linden Lab to powiedz, popytam sie, zobaczymy co da sie zrobic.
Pozdrawiam

lepiej nic nie pytaj bo to wstyd dla polski ze takie rzeczy sie tu dzieja ;]
to prawie gozej jak kaczynscy

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Lis 2007, 07:27 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
@gregorianus: napisz, kiedy to puszczą w "Uwadze"

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 30 Lis 2007, 08:40 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2007
nick w SL: Saba Horan
Oj, jaka porażka... Moje rodzinne miasto...
Media mediami, ale jak będziesz potrzebował pomocy prawników to skontaktuj się ze mną.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Gru 2007, 19:37 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Wrzesień 2007
nick w SL: Merlin Janick
Patryk Kuniszewicz z Radia BIS obiecał zająć się tą sprawą.
Miejmy nadzieję że szybko nastąpi oddalenie zarzutów i umorzenie śledztwa.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Gru 2007, 19:57 
Dołączenie:
Listopad 2007
Ja trzymam kciuki za kolegę! Wstyd że to ma miejsce w Polsce :roll:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Gru 2007, 21:09 
Dołączenie:
Listopad 2007
Patryk Kuniszewicz z radia BIS już skontaktował się ze mną. W piątek po interwencji telewizji TVN Fakty prokuratura zabrała akta sprawy.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Gru 2007, 22:56 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: Kaldimir Dagger
To ja w ramach obrony, proponuję nam wszystkim wystawić przed domem jakieś znaki, szyldy, cokolwiek :-P. Trzeba zwalczać "inteligencję Polski i jej <"normalności">". A może coś w internecie? To już przesada :-P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Gru 2007, 12:33 
Dołączenie:
Wrzesień 2007
nick w SL: Lukasz Umaga
I co?

Profil E-mail Offline
PostPost został usunięty przez Madelaine 08 Lut 2010, 23:04.
Nie podano
PostWysłany: 11 Gru 2007, 20:09 
Dołączenie:
Listopad 2007
gregorianus679 napisał(a):
Patryk Kuniszewicz z radia BIS już skontaktował się ze mną. W piątek po interwencji telewizji TVN Fakty prokuratura zabrała akta sprawy.

Czy w Faktach TVN było coś o Twoim przypadku?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Gru 2007, 20:33 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
nick w SL: Alisha Mayako
Będę musiała to zobaczyć... Cała sprawa wydaje się po prostu absurdalna ;p
Ja wiem, że wszystko co związane z Polską to jakiś żart, ale policja to już przesadziła.. ;p

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Gru 2007, 21:30 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2007
Welcome to Poland. Land of coruption. :-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Gru 2007, 21:35 
Dołączenie:
Grudzień 2007
zalogowałam sie dopiero dziś i żałuję że mnie tu wcześniej nie było ;-)
myślę, że sprawa nie jest absurdalna ale prawdziwa,
o zerowej wiedzy funkcjonariuszy policyjnych w wielu dziedzinach wszyscy wiedzą i to jest wiedza powszechna, ale myślę, ze sprawa może mieć drugie dno

pisałes na początku, że komputer był badany w innej sprawie (przeciwko Tobie?), która była umorzona i dopiero po tym umrzeniu postanowili zabezpieczyć komputer- a czy nie było tam jakiś uchybień z ich strony, tak że mogłeś np o coś złożyć skargę?(a może o tym nie wiedziałeś, ze mozesz a oni w ramach profilaktyki, zrobili manewr zastraszający ;-)) znam takie przypadki... i tak by Ci pewnie odpuścili, tylko nie zaszkodziło potrzymac w niepewności ;-) żebyś w razie czego nie podskakiwal,

warto znać swoje prawa...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Gru 2007, 23:03 
Dołączenie:
Sierpień 2007
nick w SL: Michal Gontineac
a ja mysle ze nie ma co za wiele wymagac znajomosci prawa auorskiego przez przecetnego policjanta... nie kazdy musi znac SL... zanies im umowe miedzy toba a LL.... oni potrzebuja kwitow.... heh....

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 11 Gru 2007, 23:37 
Dołączenie:
Grudzień 2007
a to cikawe zeby sie tak policja na kazdym kroku do domu wchodzila polskie prawo jest do du..... jak wygrasz to ty zaluz sprawe o odszkodowanie bo napewno wygrasz.pozdrowiam

Profil E-mail Offline
PostPost został usunięty przez Madelaine 08 Lut 2010, 23:04.
Nie podano
PostWysłany: 13 Gru 2007, 19:53 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
właśnie - skoro wyrzucają wszystkich mądrych ludzi... nie chcę kończyć, bo kogoś jeszcze obrażę

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 16 Gru 2007, 16:34 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
nick w SL: Alisha Mayako
piotrekn napisał(a):
właśnie - skoro wyrzucają wszystkich mądrych ludzi... nie chcę kończyć, bo kogoś jeszcze obrażę

Przyjdą i zabiorą ci komputer. ;P

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 25 Gru 2007, 22:49 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2007
nick w SL: Gregg Adamczyk
To wszystko nadaje sie do telewizji ! Uwaga, Fakty, albo 997 ! Tego jeszcze nie grali..

Naprawde mozna ukrasc SL ? .. f*ck..

To tak, jakby na festynie rozdawano darmowe balony, a policja sie do nas doczepila ze je ukradlismy i do sądu..

POLSKA !

(dobrze, ze przeprowadzam sie do irlandii...)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Gru 2007, 01:19 
Dołączenie:
Marzec 2007
nick w SL: mormir slade
Ciekawe kiedy policja przyjdzie do innych użytkowników w Polsce i zabezpieczy nam komputery i powie że ukradliśmy second life :-)
ale to już jest polska :roll:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Gru 2007, 11:48 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2007
nick w SL: Kadia Chaffe
Welcome to Poland :-|

Wiedza i inteligencja polskiej policji mnie powala... Ostatnio prawie wlepili mi mandat za spacerowanie z moim psem BOKSEREM po parku jako że "Pies jest groźny dla otoczenia, pit bulle powinny chodzić w kagańcu" O.o Jakieś szkolenia dla tych policjantów! Wiedza podstawowa! Chyba każdy wie, co to jest SL, a jak nie wie to wejdzie na stronę i od razu zauważy, że gra jest darmowa. O tym powinno się mówić w telewizji :mrgreen:

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Gru 2007, 16:05 
Dołączenie:
Sierpień 2007
no moze nie kazdy policjant czy prokurator musi wiedziec co to jest SL.... ale nie trzeba wiele wysilku zeby ustalic na co to i na jakiej zasadzie dziala....

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Gru 2007, 21:55 
Dołączenie:
Grudzień 2007
nick w SL: Abyss Kaminski
Nie mam potwierdzenia zakupu powietrza, a oddycham. Nie opłaciłem podatku od oświetlenia słonecznego - a widzę w dzień jeszcze całkiem dobrze. Nie chodzę też w skafandrze kosmicznym bojąc sie o zimno i próżnię. Na łące chłonę zapach świeżo skoszonej trawy, a w lesie igliwia i żywicy. W lecie idąc ulicą oglądam się za opalonymi ciałami, które mnie mijają. Im także nie zapłaciłem i oczywiście nie mam na to kwitu. Czy na każą radość życia w Polsce trzeba mieć papierek??? A szczególnie na taką, której właściciel zgadza się na jej użycie?

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 27 Gru 2007, 22:22 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Grudzień 2007
nick w SL: Kadia Chaffe
abyss, bardzo dobrze powiedziane ;)

To co sie dzieje w Polsce nadaje się do kabaretu ;-)

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Gru 2007, 07:40 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
ale tam naprawdę pracują...

No nic. Skoro przyszli TYLKO i WYŁĄCZNIE po SLa, to skądś musieli mieć cynk. Albo ktoś w policji jest wredny, albo cały sztab idiotów , którzy nie znają angielskiego (a dziś praktycznie wszystko w komputerach jest po angielsku) zajmuje się przestępstwami informatycznymi czy jakoś tak.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 28 Gru 2007, 15:42 
Dołączenie:
Sierpień 2007
piotrekn z tego co pamietam z pierwszych postow to policja nie zabezpieczyla kompa z powodu posiadania przez wlasciciela klienta sl lecz z zupelnie innego powodu... kolega pisal ze akurat to postepowanie zostalo umorzone....
jeszcze raz powtorze.... nie kazdy musi wiedziec co to sl... ale fakt ostakrzac kogos o posiadanie oprogramowania open-source (a chyba na takiej licencji jest klient sl) to jest chore...

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Sty 2008, 11:56 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Październik 2007
nick w SL: Beyonce Weatherwax
Proste jest to wsztstko robisz zrzut ekranowy opcji download z skl i pokazujesz na policji albo poprostu im instaklujesz na kompie SL i klienta sciagasz za darmo
i juz po chwili policja ci wierzy ty nie masz problemów a rodzina SL powiększa sie o kilkunastu funkcjonariuszy
pozdrawiam

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 04 Sty 2008, 14:34 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Listopad 2007
po co ułatwiać im życie? Niech sami się domyślą, że SL jest darmowe w momencie przedstawiania mu zarzutów w ramach jakiegoś ewentualnego procesu. :-)
A tak na serio, to umowa jest chyba dostępna w samym kliencie.

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 13 Sty 2008, 02:26 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Styczeń 2008
nick w SL: Shinichiro Ishnoo
Kretynizm kliniczny ... ręce opadają.
Nie wiem czy słyszeliście ale ostatnio powstałą inicjatywa społeczna mająca na celu dostosowanie praw autorskich/patentowych w polskim ustawodawstwie do ery społeczności internetowych w efekcie powstała http://www.partiapiratow.org.pl [ciekawe kiedy się w SL pojawią ;) ]

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 23 Cze 2009, 22:36 
Awatar użytkownika
Dołączenie:
Luty 2007
Post stary jak swiat, ale nei wiem czy ktos zauwazyl, ze nasze forum zostalo dzieki niemu zauwazone na jednym z najslynniejeszych blogow prawniczych, czyli u Vagla?
http://prawo.vagla.pl/node/8138

Profil E-mail Offline
Nie podano
PostWysłany: 26 Cze 2009, 15:41 
Dołączenie:
Kwiecień 2007
Na polskich policmajstrów mam sposób a jest nim zaszyfrowany dysk programem Truecrypt. W razie interwencji życzę powodzenia bo hasła do komputera nie zamierzam udostępniać. Z tego co wiem bardzo szybki komputer może się męczyć z odgadnięciem hasła metodą brute-force nawet 100 lat . Żaden paragraf nie nakazuje mi udostępniania hasła.

Profil E-mail Offline

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Odpowiedz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Panel
Skocz do:  
SecondLife.pl designed by CvX! Powered by phpBB © phpBB Group - tłumaczenie
SecondLife.pl nie jest oficjalną stroną Second Life. SecondLife.pl is an unofficial Second Life website. SecondLife, SL logo and Second Life related graphics are trademarks of Linden Lab.

Entropia Universe , Planet Calypso